SPsFT Zege voor Smerdiek en SC Stavenisse m Tennissers doen het goed Vosmeer 2 sluit af met verlies SPS 2 sluit af met zege PLAATSELIJK NIEUWS Arbiter staakt duel in Tholen PLAATSELIJK NIEUWS .PLAATSELIJK NIEUWS.:::: l,U UK Donderdag 26 april 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Smerdiek 4 haalt uit De afdelingsclubs Smerdiek en Stavenisse hebben de competitie winnend afgesloten. De blauw-zwarten veegden het gedegradeerde Vrederust met 5-0 van de mat, terwijl Stavenisse met 1-4 de baas bleef over Baronie. afd. voetbal Winst Stavenisse Nederlaag dames Goede resultaten Stoutjesdijk op schot Moe verrast Vosmeer 3 Vosmeer 4 op derde plaats Ruime zege Vosmeer 5 Zaterdag Jacoba van Beieren Smerdiek bezorgt Noad nederlaag BETAALBARE HAARMODE MIRANDA Landinrichtingscommiss ie Borden weg Biljarten 'Ouwe bullenkamp' Andreasstrepen Vuilniszakken Kapsalon verhuist D.S.V.F. Meer vis Plattelandssvrouwen bewonderden Ikonen Woning verkopen? 21 Geslaagde EHBO'ers Beurs in de Polder Je moet het gezien hebben, bij... dui venrubriek Eerste prijs voor jongens Olympia op springtournooi De wedstrijd tussen Tholense Boys 5 en Unitas 2 is zaterdag ze ventien minuten voor het einde gestaakt. Arbiter Bastiaansen stuurde een speler van de Etten- Leurse ploeg uit het veld, waarop meteen het hele elftal vertrok. Tholense Boys had op dat mo ment al een 4-1 voorsprong. Smerdiek 4 bewaarde één van zijn betere wedstrijden voor het laatst, en versloeg Kogelvangers met maar liefst 2-5. Het eerste kwar tier was duidelijk voor het techni sche betere Kogelvangers, maar daarna was men op elkaar in gespeeld. Al snel speelde Jan Guiljam zich vrij en opende be heerst de score. De thuisclub zat ook niet stil, maar kwam niet ver der dan het strafschopgebied waar de blauw-zwarte defensie geen kansen weggaf. Smerdiek kreeg zelf kansen met snelle counters over de vleugels, waar Roger Zijlstra en Antal de Rijke ston den. Laatstgenoemde kon op rechts doorgaan en scoorde 0-2. Vervolgens kwam Kees v.d. Hoek in de ploeg voor de geblesseerde Huib Knuist. Na ruim een half uur verzilverde de op dreef zijnde Jan Guiljam een voorzet van Zijlstra met een onhoudbaar schot. Na de rust begonnen de blauw-zwarten opnieuw sterk en Kogelvangers kon het tempo niet meer aan. Na tien minuten leverde dat een treffer op van laatste man Sjaak Moerland, na een combina tie met Guiljam. Er kwamen vol op kansen, maar Kees v.d. Hoek en Piet van Ast faalden in de af werking. Na tien minuten ronddey Jan Guiljam een aanval doeltref fend af (0-5). Laatstgenoemde werd gewisseld voor Jaap o.d. Brouw, die ook nog scoorde, maar de arbiter constateerde buitenspel. Een kwartier voor het einde profi teerde Kogelvangers van een ver keerde terugspeelbal van Piet de Jonge (1-5) en vijf minuten voor het einde werd het 2-5 toen een af standsschot in de uiterste hoek verdween. Daarmee eindigden de blauw-zwarten in de bovenste helft van de ranglijst in de vierde klasse. Stavenisse heeft de competitie af gesloten met een 1-4 overwinning tegen Baronie. Al na vier minuten brak Martin Potappel door op de rechtervleugel en zijn voorzet werd door Peter Neele in een doel punt omgezet. Er kwamen kansen om de voorsprong te vergroten, maar na een kwartier kwam de ploeg uit Breda langszij. Vijf mi nuten daarna bracht Neele zijn ploeg opnieuw aan de leiding. Maar na een half uur spelen bles seerde Neele zich en hij moest zich in de rust laten vervangen door Richard Gebraad. Stavenisse was ook in de tweede helft sterker. Na een kwartier schoot Gebraad de bal tegen de lat en Frans Lindhout had het te rugspringende leer maar voor het intikken. Na een half uur scoorde de voor Lindhout ingevallen Eric Post 1-4. De wedstrijd werd ver volgens door de Tholenaren rustig uitgespeeld. Een oefenwedstrijd tegen Smerdiek is door Stavenisse met 3-4 gewonnen door doelpun ten van Peter Neele (2x), Peter Stoutjesdijk en Richard Gebraad. Vanavond gaat Stavenisse op be zoek bij Vosmeer. doelman was neergelegd. Nog voor de rust zorgde Frans Ga- briëls voor 2-0. Na de rust strafte Stoutjesdijk een fout van de Vrederust-verdediging af en maakte er later uit een strafschop (omdat Wim Priem door de kee per was vastgehouden) 4-0 van. Met een diagonaal in de uiterste hoek bepaalde Stoutjesdijk de eindstand op 5-0, een zuivere hat trick in de tweede helft. Chrislandia Smerdiek BVC'84 Vesting B. ZPR'84 Rust Roest DVO'60 DSE SV Capelle FCH Vrederust 20 15 3 20 12 3 20 9 8 20 11 3 20 20 20 20 20 20 20 2 33 47-19 5 27 38-19 3 26 31-17 6 25 48-35 7 20 34-26 8 20 29-31 8 19 34-34 7 18 30-34 7 3 10 17 37-36 3 3 13 9 27-60 1 4 15 6 12-56 7 6 8 4 7 5 5 8 Vosmeer dames heeft de competi tie afgesloten met een 1-3 neder laag tegen Hulsel. De bezoekers hadden de hele wedstrijd een veld- overwicht en de Thoolse dames schiepen zich nauwelijks echte doelkansen. Na drie minuten in de tweede helft opende Hulsel de score en tien minuten later werd het 0-2, zij het dat er een luchtje van buitenspel aan de treffer kleefde. Halverwege kon Vosmeer iets terug doen. Na een uitval te kende Maja Vermaas van dichtbij 1-2 aan. Maar vijf minuten later plaatste een Brabantse een diago naal schot in de uiterste beneden hoek en liet keepster Conny v.d. Laak kansloos. Vosmeer scoorde daarna nog een keer, maar dat doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. BSC Nooit Gedacht Hulsel BMC WDS'19 TWinkle Stars Vosmeer Desk Litta VVR Avanti'31 Madese Boys 22 40 72- 12 22 33 63- 23 22 33 61- 21 22 28 67- 38 22 24 44- 34 22 24 42- 34 22 19 25- 35 22 19 29- 38 22 18 32- 46 22 14 26- 63 22 7 17- 58 22 6 30-100 Het eerste team van tennisvereni ging Sint-Annaland behaalde za terdag een verdienstelijk gelijkspel tegen De Schenge 1. Het was een uitstekend onderling treffen, dat door slechts ongeveer 20 toeschouwers werd bijge- woond.Uitslagen:Leen Goedege- buure 6-1, 6-1; Frans de Wit 6-4, 5-7, 7-6; C. van Dijke 6-2, 7-5; Siem Snoep 2-6, 3-6.Dubbels: Leen Goedegebuure/Cent van Dijke 3-6, 5-7; Frans de Wit/Siem Snoep 6-2, 4-6, 5-7. Sint-Annaland 3 behaalde tegen Schenge 4 een ruime 5-1 overwin- ning.Uitslagen; Bram Paape 4-6, 0-6; Wim Snoep 6-1, 6-1; Peter de Moed 6-3, 6-1; Jan Potappel 1-6, 6-4, 7-6.Dubbels: Bram Paa- pe/Wim Snoep 6-3, 4-6, 6-3; Peter de Moed/Jan Potappel 1-6, 6-4, 7-5. Vier teams speelden het afgelopen weekend een thuiswedstrijd.Het eerste mixed team van Eegedima nam het op tegen het Bredase BLTV. Robin Schoonen en Miran da Heijboer wonnen hun en kelspelen, in tegenstelling tot Aron Josen en Eugene de Kok. Laatstgenoemde herstelde zich Unitas'30 20-32 Sprundel 20-32 Alliance 20-30 SC Staven. 20-26 Dongen 20-23 Baronie 19-15 Veerse B. Right'OH VVR Waspik DHV 20.15 20-14 20-13 19-10 20- 8 Smerdiek heeft er in de laatste competitiewedstrijd lustig op los gescoord: 5-0 tegen het gedegra deerde Vrederust. Al snel opende Addy Stoutjesdijk de score, toen de scheidsrechter voordeel gaf na dat Wim Priem door de Bergse De tweede keus van Vosmeer verloor met 0-1 van Meto 2, waardoor de ploeg uit Hoogerheide degradatie bespaard bleef. De reserves van FC Bergen en Cluzona spelen een beslissingswedstrijd om de titel in de twee de klas. Vosmeer 4 en 5 eindigden de competitie met een overwinning, maar Vosmeer 3 verslikte zich in Moe 5. Hoewel er niets meer op het spel stond, wilde Vosmeer 3 zijn best doen tegen het altijd lastige Moe 5. De oranje-zwarten begonnen voortvarend met een schot op de paal door Jos de Wit. Toen De Wit enkele minuten later onregle mentair werd gestopt in het straf schopgebied, benutte de Vosmeer-aanvoerder de penalty om zijn ploeg op voorsprong te brengen. Vervolgens was het de beurt aan Moe, met in de hoofd rol oud-eerste elftalspeler Pierre Suijkerbuijk. Deze had het groot ste aandeel in de drie doelpunten, die Vosmeer binnen het half uur om de oren kreeg. De razendsnelle counters waren te veel voor de de fensie. Vosmeer vocht terug en kort voor de rust plaatste Kees Timmermans de bal uit een hoek- De reserves van SPS hebben de competitie afgesloten met een rui me 0-3 overwinning op Oni. Door dit resultaat bereikte men de der de plaats op de ranglijst. De doel punten werden gescoord door Wout van As (2x) en Kees de Graaf. SPS 2 is ook succesvol in de be kerstrijd. Zaterdag speelt men op het veld van Klundert de finale te gen Family Boys 2 uit Tilburg. De Poortvliet/Scherpenisse- combinatie bereikte de finale door kampioen PTT 2 met straf schoppen te verslaan. De wed strijd, die op het DVO-terrein in Roosendaal werd gespeeld, begon met een aantal bange momenten voor de SPS-goal. De Tholenaren werden in de verdediging gedrukt en de aanspeelpunten in de voor hoede slaagden er niet in om de bal vast te houden. Ondanks schitterende reddingen van doel man Uijl kon een achterstand niet voorkomen worden. Kees de Graaf ging in de fout en Luck van Vossen kon zijn snelle tegenstan der het scoren niet beletten: 0-1. SPS kon pas na de thee het spel naar zich toe trekken. Michel Lis- seveld ging goed door en zijn voorzet werd door een speler van PTT met de hand gestuit. De arbi ter wees gedecideerd naar de stip en Wout van As faalde niet: 1-1. In de resterende tijd kwam SPS nog een aantal keren goed weg. Met name Corné v.d. Male, Luck van Vossen en Han Rijstenbil verde digden de voorsprong uitstekend. De verlenging bracht ook geen winnaar. Bij de strafschoppen ze gevierde SPS. Na de eerste serie strafschoppen was de stand 4-4. De volgende strafschop werd pri ma gestopt door René Uijl en Ja- co Jansen scoorde de beslissende treffer. schop precies op het hoofd van Roger Luijs. Deze kopte van dichtbij fraai in (2-3). De tweede helft speelde zich weer op de helft van Moe af en er kwamen enkele goede kansen. Kees Timmermans kreeg, vlak bij de doellijn, de bal verkeerd op zijn voet en het leer ging over. Jos de Wit zag de bal, na een solo, net naast gaan. Een vermoeid Vosmeer moest daarna toezien hoe Moe uit een counter een vrije trap tot 2-5 uitliep. Niet temin eindigt Vosmeer, door de goede resultaten van de afgelopen weken (en ondanks twee punten in mindering) fraai in de midden moot. Dinsdagavond speelde Vosmeer 3 in Nieuw-Vossemeer de resterende 17 minuten van de in februari gestaakte wedstrijd tegen NVS 3. De stand was 1-3 in het voordeel van NVS en zo bleef het ook. De Nieuw-Vossemeerders moeten nu een beslissingswedstrijd spelen te gen Halsteren 5, met als inzet de titel in de derde klas. Vosmeer 4 heeft de competitie in de vierde klasse afgesloten met een derde plaats. Het laaggeklas seerde NSV 3 kreeg een 1-4 neder laag te slikken. Drie buurmannen uit de Pr. W. Alexanderstraat zorgden voor de Thoolse treffers. Toni Lindhout opende de score, waarna de thuisclub nog voor de rust langszij kwam. In de tweede helft trof Dré Hommel twee keer kort na elkaar doel en in de slotfa se verzilverde doelman Jan Geuze een strafschop. Vosmeer 5 won de laatste wed strijd tegen Dosko 6 met 2-5 en eindigde daardoor op de vijfde plaats in de vierde klas. Al snel bleek dat Vosmeer meer in zijn mars had dan de thuisclub. Na tien minuten kreeg een voorzet van Ad Havermans plots zoveel wind mee, dat de bal tot ieders verbazing in het doel verdween. Vijf minuten later joeg Johan de Koning de bal van afstand in de touwen. De zaak leek beslist, maar na een half uur profiteerde Dosko van een misverstand tussen Danker Kouwen en Marco Polder man en de spits scoorde simpel 1-2. Vijf minuten later stond het toch weer gelijk. Binnen het straf schopgebied zette Ad Havermans vier Bergse verdedigers op het ver keerde been, passeerde de keeper en tikte de bal in het lege doel. Vlak voor de rust tekende Richard Kooien met een schuiver 1-4 aan. In de tweede helft moest lang op een volgende treffer gewacht wor den. Pas een kwartier voor tijd kopte Richard Kooien een voorzet van Johan de Koning in. Richard wisselde vervolgens van plaats met zijn broer Ramon (doelman) en kreeg een tegentreffer te ver werken. Aan de andere kant scoorde Ramon Kooien bijna, maar zijn inzet werd door de paal gekeerd. Overigens kostte de over winning tijdens de wedstrijd wel de verbandtrommel van Vosmeer. tennis echter uitstekend met een 6-1 en 6-0 winst in de mixed dubbel. Ook Robin Schoonen en Miranda Heijboer wonnen hun mixed partij. De herendubbel (winst) en damesdubbel (verlies) werden broederlijk tussen de Tholenaren en Bredanaren verdeeld. Eindstand 5-3. Het tweede mixed-team won ook zijn wedstrijd en wel met 2-6 te gen het Ossendrechtse de Meet 3. Het derde mixed-team revan cheerde zich knap na de 0-8 ne derlaag van de eerste competitiedag. Tegen Roosendaal 6 behaalde men een uitstekend 3-3 gelijkspel. Na het verlies tegen het Ooster- houtse Waranda nam het eerste herenteam van Eegedima het op tegen T.V. Lepelstraat. Een wed strijd die uiteindelijk met 4-2 werd gewonnen, maar met wat meer overleg had deze overwin ning groter kunnen uitvallen. Danny Boom en Gerard Polder man behaalden een score van 100%. Het eerste juniorenteam met Car lo Heijboer, Patrick en Mandy de Wit en M. Koorevaar, boekte te gen het Dinteloordse T.V.D. een 6-2 overwinning. In de zaterdagcompetitie trok Ee gedima 1 aan het kortste eind in de wedstrijd tegen de gedoodverf de kampioen Slagvast 1 uit Kam perland. De Noordbevelanders wonnen met 2-4. Opvallend was de enkelwinst van Willem Drenth. Eegedima 2 gaf onnodig 1 wedstrijdpunt prijs aan Bruinisse. Emiel Streng verloor zijn tweede enkelpartij op rij. Frank Knop en Ruud Bothof wonnen hun enkels maar liefst met tweemaal 6-0 en George Koenders deed met 6-1 en 6-2 daarvoor niet onder. Ook de beide dubbelspelen werden ruim schoots gewonnen. Eindstand 5-1. Ook Eegedima 3 liet onnodig een punt liggen tegen Schenge 3 uit Arnemuiden. Het team van cap tain Jan van de Reydt overklaste de Arnemuidenaren, waarbij vooral de met veel zelfvertrouwen spelende Almekinders respect af dwong. Eindstand 1-5. In de damescompetitie bleef het eerste team van Eegedima ook in de derde wedstrijd ongeslagen. Na een gelijkspel en een winstpartij werd opnieuw gewonnen en wel van de dames van Sluiskil 1. Slechts de dubbel van Ria Streng en Nan Volwerk werd verloren. Eindstand 3-1. Hert derde team pakte voor de derde achtereenvol gende maal de volle winst 4-0. De ze keer moesten de dames van Hoek 2 hun meerderde in de Thoolse dames erkennen.Eegedi ma 5 had weinig in te brengen te gen Yerseke 4. Onder troosteloze weersomstandigheden werd in een sfeervolle ontmoeting met 0-4 verloren. Het openingstoernooi dreigde TWeede Paasdag in het water te vallen. Gelukkig was Haestinge beschikbaar, waar 's morgens de tijd werd doorgebracht met soft tennis, volleybal, hockey en darts, 's Middags brak de zon door, waarna er toch nog getennist kon worden. Met zo'n 30 leden werd het toch een gezellige dag. Competitiegebeuren zaterdag he renteam: Wim Brevet, Ad Buer- mans, George Meeuwsen, Aad Broekhuizen, Mare Bentvelzen, Hans v. Dijke verloren, tweemaal met 4-2. Zondag heren: 4-2 voor Tonny Verjaal, Vincent de Kerf, Jan Leeuwenhaag, Timo Bocxe. De zondagmix moest tegen Dinte- loord. De heren Theo Muller, Martin Oosdijk, Johnny Geluk en de dames Maaike Buermans, Ka rin en Daphne Bijl maakten er leuke partijen van en wonnen met 6-2. Dames 1 doet het goed, Coba Sturris, Adrie Muller, Sophie de Kerf en Cocky Barth hebben nog niet verloren in de le klas en ook nu was het weer 3-1. Dames 2 trad dinsdag na Pasen aan met 3 inval lers: Liesbeth Hoek, Maaike v. Bloppoel en Marion v.d. Houdt. Samen met Mini v. Hout konden zij bij Souburg geen puntje pak ken. Maandag werd een 2-2 ge lijkspel behaald tegen IJzendijke met Hennie Kaptein, Riet Buer mans, Josien Mol en Mini v. Hout. De jeugd begon zaterdag. Team 1 met Robert Moerland, Robert Padt, Niels Bijl, Patricia Groffen, Helene Reedijk, Mariel Kers ver loor van Yerseke met 4-2. Teams 2 met Gabi Hoek, Ronald Muller, Louis Hage, Johan v. Dij ke, Janine de Boe, Kyra v. Prooy- en, Nelleke Rip verloor na spannende partijtjes met 6-0 van St. Annaland. De reserves van Noad zijn in de laatste competitiewedstrijd tegen de eerste nederlaag van het sei zoen aangelopen. Smerdiek 2 ver sloeg de kampioenen met 1-2. Al vroeg in de wedstrijd kon Ronnie v.d. Ree de thuisploeg op voor sprong zetten, maar de Smerdiek- doelman redde bekwaam. Halver wege scoorde Addy Stoutjesdijk 0-1 na goed storend werk van Toon v.d. Werf. Een kwartier later profiteerde Stoutjesdijk opnieuw van een fout in de Noad-defensie en het stond 0-2. Antoine Quist kreeg de kans om tegen te scoren, maar zijn schot ging over. In de tweede helft zette Noad de blauw zwarten zwaar onder druk. Het le verde slechts een treffer op van Iman Fase, zodat de eerste neder laag voor de Sint-Philipslanders een feit was. Stavenisse 2 degradeerde in het paasweekeinde uit de tweede klas reserve A. Vorig seizoen moest de ploeg ook al een beslissings wedstrijd spelen om zich te hand haven, wat toen lukte. THOLEN STAVENISSE f PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER SINT MAARTENSDIJK ANNA OUD VOSSEMEE >LDER NIEUW VOSSEMEER THOLEN STAVENISSE SCHERPENISSE 5E SCHERPENISSE SINT PHILIPSLAND OUD VO SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER NA JACOBAPOLDER E SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER POORTVLIET SINT ANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA JACOBA POLDER NIEUW VOSSEMEER THOLEN STAVENISSE SCHERPENISSE een nieuwe kracht aantrekken. De nieuwe wijkzuster krijgt tot fe bruari 1991 een tijdelijke aanstel ling, maar wanneer zuster Van Vliet dan nog niet hersteld is en terugkomt, krijgt ze een vaste be noeming. Mede gezien de fusie plannen van de kruisverenigingen in Zeeland wil voorzitter Noort- hoek geen vacatures laten voort bestaan. Tevens verhuur zonnebank Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. Gedeputeerde staten van Zeeland zullen woensdagmiddag 30 mei de landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling Poortvliet installe ren in 't Ouwe Raed'uus. Langs de Lageweg zijn zaterdag door de politie de reclameborden van twee garages uit Poortvliet en een café-restaurant uit Sint- Annaland door de politie in beslag genomen. Dat gebeurde na overleg met de officier van justi tie. De provincie had aangifte ge daan, nadat al diverse keren was gewaarschuwd. Tegen de bedrij ven is proces-verbaal opgemaakt. Biljartvereniging Tolrust: H. An- thonisse - J. Uyl 10-7.30, T. Hage - A. Burgers 8.39-10, H. Antho- nisse - K. Zwagemaker 10-5.24, G. de Jonge - J. Wiersma 10-8.97, T. Hage - D. Sakko 7.10-10. Kortste partij: H. Anthonisse 19 beurten. Beste gemiddelde 2.08 en hoogste serie 10: J. Wiersma. Vanmiddag wordt er voor de st. Adullam in het verg. geb. van de N.H. Kerk een verkoping van lin gerie gehouden. De verkooptijden zijn: 14.00-17.00 uur en van 18.30-20.30 uur. De kleding is ook iedere maandagavond vanaf half zeven verkrijgbaar bij mevr. M.E. Jansens, Ph. de Goedestraat 12, tel. 2634. L. Hage - D. Sakko 7.06-10, J.K. Elenbaas - J. Uyl 10-8.38, A. Ha ge - K. Zwagemaker 8.06-10, A. Schot - J. Elenbaas 10-5.95, A. Hage - J.K. Elenbaas 10-10, L. Hage - A. Burgers 8.24-10, L. Ha ge - L. Bijl 4.12-10. L. Bijl speelde een sublieme par tij. Van zijn hand kwam het beste gemiddelde 2.29, de hoogste serie 12 en de kortste partij in 17 beurten. De kinderen van de interkerkelijke jeugdwerkclub zijn op 'ouwe bul lenkamp' in Renesse geweest. Woensdag vertrok het gezelschap 'zwervers' vanuit de Ontmoe- tingskerk. Met de auto ging men naar het kamp in Renesse. Het re gende eerst, maar het hield snel op, zodat het terreinverken- ningsspel en het strandjuttersspel door kon gaan. Het laatstge noemde spel hoorde helemaal thuis in de zwerverssfeer die bij het kamp hoorde, 's Avonds wer den de jongens en meisjes van de twee oudste groepen buiten Re nesse gedropt, zodat ze als echte zwervers hun kamp terug moesten vinden. Toen ze terug waren kon men aanschuiven bij het kamp vuur, waar de andere kinderen in tussen broodjes hadden gebakken. De donderdag begon men met een slaapzakontbijt. Omdat het regende konden er bui ten geen activiteiten ondernomen worden, maar in het kamphuis was genoeg ruimte, zodat de bonte-avond voorbereid kon wor den. Na de lunch werd er evenals op woensdag stilgestaan bij men sen die door God geroepen wor den. 's Middags was er een behendigheidsspel en werd de lei ding toegetakeld met verkleedkle- ren en schmink, waarna het in optocht door het dorp ging. Na dat de zwervers met de handen de maaltijd hadden genuttigd, liet ie dereen zich van zijn beste kant zien op de bonte-avond. Toen kwam de leiding met de medede ling dat ze uit het kamphuis gezet zouden worden. 'Dan gaan we maar op het strand slapen', zeiden de kinderen. Gelukkig kwam er onderweg naar het strand iemand vertellen dat men na overleg met de beheerder toch gewoon in het kamp kon slapen. Toen begrepen de kinderen dat ze beetgenomen waren. Op vrijdag begon men met ochtendgymnastiek en was er een deftig ontbijt. Na de survival loop stond er als afsluiting een gala-diner gereed. Toen men dit op had, stonden de ouders gereed om iedereen terug naar Poortvliet te brengen. Daar werd het kamp en tegelijk het clubseizoen af gesloten met zingen en dankge bed. Het was een fijn kamp met veel lol, maar er werd ook over se rieuze dingen gepraat, zo vonden de kinderen. De PVAB heeft gisterenavond in de gemeenteraad gevraagd om in de Langeweg in Anna Jacobapol- der te experimenteren met zoge naamde Andreasstrepen. De opzet is om de snelheid van het verkeer terug te dringen. An dreasstrepen zijn 50 cm brede wit te strepen, waarvan er drie met enige tussenruimte dwars op het wegdek worden aangebracht. In de gemeente Ter Aar zijn de resul taten, aldus de PVAB, na een jaar bevredigend. De fractie vraagt b. en w. om te onderzoeken wat de kosten zijn en in de vergadering van 1 mei met een standpunt te komen. Ook wil de PVAB weten wanneer in Anna Jacobapolder blauwe 30 km-borden worden ge plaatst. In een tweede schriftelijke vraag dringt de PVAB aan op de spoedi ge aanleg van een trapveldje in Anna Jacobapolder. Daarvoor ligt volgens de fractie een geschikt stukje grond achterin Steintjes- kreek. Het bestaande trapveld is opgeofferd voor woningbouw. Vanaf 1 mei moeten de bewoners van De Rozeboom zelf hun vuil niszakken aan de straat brengen. Tot nu toe werd dat wekelijks door iemand van gemeentewerken gedaan. "Dat is in de loop der ja ren zo gegroeid, maar is eigenlijk geen taak voor de gemeente", licht secretaris J.P.A. de Kok toe. Ze wijst erop dat de bewoners van andere bejaardenwoningen altijd al zelf voor hun vuilniszak moe ten zorgen. De 24 woningen van De Rozeboom vallen onder de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland. "In tehuizen van de SVRZ in andere gemeenten heeft de stichting zelf een regeling ge troffen, dus dat moet hier ook", aldus mevrouw De Kok. Het on derhoud aan de tuinen van de wo ningen is door de SVRZ aan de gemeente uitbesteed voor een be drag van 6.500 gulden. Aan de an dere kant draagt de gemeente jaarlijks 13.250 gulden bij in de kosten van de recreatiezaal van het dienstencentrum De Ro zeboom. De SGP heeft gisterenavond in de gemeenteraad een schriftelijke vraag over deze zaak gesteld. De fractie vindt dat een stukje servi ceverlening aan de ouderen van de Rozeboom hiermee verloren gaat. "Wat zijn de redenen om dit stop te zetten en op welke manier wilt u dit oplossen, zodat deze kleine dienstverlening behouden blijft?" wilde de SGP weten. Kapsalon Anja verhuist eind mei naar de Voorstraat. Het pand waar tot januari modehuis Lig- tendag gevestigd was, wordt ver bouwd tot kapsalon met 5 dames- en 3 herenplaatsen. Dat is een uit breiding met 1 herenplaats ten op zichte van de huidige vestiging in de Wilhelminastraat. "Daar zaten we te krap en om meer armslag te krijgen, zouden we een muur moeten uitbreken", vertelt Anja Plekkenpol. "We hebben altijd al in de Voorstraat willen zitten, zo dat het ons goed uitkomt dat het pand van modehuis Ligtendag be schikbaar is. Hoewel het gebouw kleiner is dan aan de Wilhelmi nastraat, hebben we in de Voor straat meer werkruimte". Rond Hemelvaartsdag wil ze de kapsa lon in de nieuwe behuizing ope nen. Het pand aan de Wilhelminastraat krijgt een kan toorbestemming voor administra ties en verzekeringen. Eigenaar is Binkhorst/Geense uit Bruinisse, die het pand na eind mei zelf in gebruik wil gaan nemen. P. Reijngoudt wint bekerstrijd van J. Joppe. P. Reijngoudt heeft voor sensatie gezorgd in de bekerstrijd. Als Reijngoudt in de 2e finale wedstrijd van A. Verwijs 1 puntje pakt, is hij bekerwinnaar. J. Jop pe, die remise tegen Verwijs speel de en verloor van Reijngoudt is nu al kansloos. In de competitie is er nog geen kampioen bekend, hoe wel A. Verwijs maar 1 puntje meer nodig heeft uit nog 2 te spe len partijen. Competitie: W. Drenth-J. Verwijs 1-1; J. Verwijs- P. Reijngoudt 1-1 en A. Reijngoudt-W. Drenth 2-0. Beker: J. Joppe-A. Verwijs 1-1 en P. Reijngoudt-J. Joppe 2-0. Stand competitie: 1. A. Verwijs 15 wedstrijden, 22 punten; 2. J. v.d. Velde 17 wedstrijden 22 punten; 3. J. Noor- thoek 15 wedstrijden 18 punten; 4. L. v.d. Velde 17 wedstrijden 18 punten; 5. J. d. Braber 17 wedstrijden 17 punten; 6. J. Joppe 17 wedstrijden 17 punten; 7. G. v.d. Velde 16 wedstrijden 14 pun ten; 8. W. Drenth 17 wedstrijden 9 punten; 9. R. Tichem 7 wedstrij den 8 punten; 10. J. Verwijs 10 wedstrijden 8 punten; 11. P. Reijn goudt 10 wedstrijden 5 punten. De vissers van De Makreel vingen zaterdag meer vis dan in de vorige wedstrijden. De uitslag: 1. J. van Moort 534 p., 2. Han Quist 488 p., 3. L. Hulsteijn 365 p. en 4. C. van Moort 332 p. Bij de jeugd was er maar één winnaar, Marco Geense met 492 p. Woensdag 11 april hadden de Plattelandsvrouwen mevrouw Den Engelse uit Rennese op be zoek. Zij vertelde over Ikonen, hun oorsprong en betekenis. Iko nen zijn veelal geschilderd op houten planken en hebben een bij belse voorstelling. Mevrouw Den Engelse had een aantal van door Daar alle woningen die NMS- bank en assurantiekantoor M. v.d. Berg dit jaar in verkoop heeft ge kregen, verkocht zijn, zoekt men voor diverse relaties woningen te koop in diverse prijsklassen. Heeft u dus plannen om uw wo ning te verkopen, laat het v.d. Berg weten. Het minste wat u kunt verwachten is een deskundig en eerlijk verkoopadvies en bent u van plan een woning te kopen, neem dan ook even contact op. Tel. 01677-2437. Adv. IM haar zelf geschilderde Ikonen meegebracht, die veel bewonde ring oogstten van de aanwezige dames. De volgende bijeenkomst zal zijn op woensdag 16 mei a.s. 21 leden van de EHBO-vereniging hebben afgelopen winter de reanimatie-cursus gevolgd. De les sen werden gedoceerd door dr. Götz en het examen in de Drui ventros afgenomen door dr. Thier uit Bergen op Zoom. De geslaag den zijn: Suzanne Verwijs, Anita Kreeft, Francien Krijger, Lia Buys, Elly de Raat, Elsa Reijn goudt, Jaap Verwijs, Joop v.d. Dussen, Bram Verwijs, Henk van Dijke, Eric van Duuren, Adrie van Duuren, Cenny Tichem, Arco Kunst, Bram Verwijs, Rien Kem- peneers, Jacco v.d. Welle, Bertus v.d. Kasteele, Jo Doornen, Mari anne Jochems en Coby Cools. De laatste vier komen uit Nieuw- Vossemeer. De werkgroep Dorp organiseert zaterdag van 13.30 tot 15.00 uur in de School met de Bijbel een grote ruil-, hobby- en verkoopbeurs. Het is de bedoeling dat men ge deelten van verzamelingen ruilt. Ook worden er spulletjes ver kocht. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot R. Lozekoot tel. 2991. Steun aan Israël. De Zeeuwse stichting 'Steun aan Israël' orga niseert op 28 april van 9 tot 3 uur een beurs van gebruikte boeken, in de Graanbeurs op de Dam te Middelburg. Doel is om geld bij een te brengen voor ziekenhuizen in Nazareth en Jeruzalem. ...tegelsworden alsmaar groter en mooier. De Schelde heeft tegels en natuursteen voor vloer, wand en plafond te kust en te keur. Kom'ns kijken en ontdek de veelzijdigheid van de Schelde. icr> 2 SoS Advertentie I.M. Stichting Ondersteuning. Het Pa tiëntenplatform Zeeland is een overkoepeling van Zeeuwse pa tiëntenorganisaties. Ook kan men terecht met klachten op het gebied van de gezondheidszorg. De Fede ratie van Ouderverenigingen geeft ondersteuning aan ouders en ou derverenigingen van verstandelijk gehandicapte kinderen. Zij wer ken samen in de Stichting On dersteuning, die haar intrek heeft genomen in het nieuwe gezond heidscentrum Magnolia te Goes. De Reisduif Scherpenisse, St.- Ghislain. In concours 289 duiven over 124.7 km. Eerste duif 12.59.52 u. is 1040,76 m/min., laatste duif 13.34.42 u. A. Moerland 1, 23, 31, 49, 50, 51, 84; J. Moerland 2, 6, 9, 15, 16, 26, 34, 35," 38, 58', 60, 61, 63, 71, 78, 80, 81, 96; P. Potappel 3, 4, 5, 17, 22, 25, 36, 40, 45, 53, 56, 73, 74, 77, 85, 89; A. Romeijn 7, 20, 43, 52, 90, 91; A. Riedijk 8, 24, 47, 94, 95; D. Menheere 10, 13, 19, 28, 29, 32, 42, 44, 54, 57, 59, 65, 76, 92; A. Hage 11, 30, 33, 55, 66, 69, 86; M. Po tappel 12, 14, 18, 21, 37; G. Larooy 27; K. Lisseveld 39, 64, 72; A. Leunis 41; C.D. Uil 46, 67, 70; L.K. Koolaard 48, 62, 87; D. Uil 68, 82, 83, 88; C. Bolier 75; P. Suurland 79, 93. "De Reisduif", St.-Philipsland, St. Ghislain, 21 april. In concours 363 duiven. P. Wagemaker 1, 2, 3, 8, 9, 10, 12, 13, 23, 30, 44, 46, 49, 55, 69, 77 (20 mee); J. Quist 4, 38, 42, 76, 79, 81 (13 mee); Com. Bolijn 5, 24, 36, 58, 60, 63, 68 (56 mee); Mevr. Quist Zn. 6, 19, 31, 35, 52, 56 (10 mee); Com. Reyngoudt 7, 11, 1, 5, 17, 26, 39, 57 (20 mee); R. v.d. Reest 14, 28, 32 (5 mee); Jac. Reyngoudt 16, 53, 73, 83 (11 mee); Ko van Dommelen 18, 33 (14 mee); Jac. Geense 20, 21, 43, 50 (6 mee); J.C. Ver wijs 22, 25, 70, 91 (29 mee); Com. Reijngoudt Zn. 27, 40, 51, 54, 62, 64, 66, 72 (24 mee); C. Dieleman 29, 87, 90 (9 mee); M.B. Quist 34, 47, 61, 74, 78 (15 mee); A. Faasse 37, 41, 59, 80, 82 (23 mee); G. Walpot 45, 65 (6 mee);; J.D. Quist 48, 84 (11 mee); M. Fonteyne 67, 71 (9 mee); L. Reyngoudt 75, 85 (22 mee); J. Suurland Zn. 86 (6 mee); L. Hoek 88 (8 mee); Adr. Ver wijs 89 (10 mee). De Zwaluw, St.-Maartensdijk, St.- Ghislain, 21 april. In concours 145 duiven. Eerste duif 13.10.14 is 1002.826 m/min., laatste duif 13.27.13 uur is 844.024 m/min. Gelost 11.00 uur met noord-oosten wind. G. v. Leeuwen 1, 2„ 5, 6, 7, 9, 13, 14, 16, 19, 29; C. v. Gorsel 3, 15, 20, 24, 28, 30; Lindhout Zn. 4, 18, 25, 37; A. Bijl 8; J. de Rijke 10, 23; Vermaas- Potappel 11, 33; M. v. Hemert 12, 17, 22, 26; A. Zwagemaker 21;; C. v.d. Ree 27, 36; P Bijl 31; P.J. v.d. Repe 32; 1. Kwaak 34. De Trouwe Duif, Tholen. St.Ghislain, 21 april. In concours 284 duiven van 22 inzenders, los 11.00 uur met n.o. wind. Eerste duif 13.02.30 u. is 1020.211 m/min., laatste duif 13.22.15 u. is 876.042 m/min. L. v.d. Klein 1, 2, 22, 25, 28, 53, 58 en 63; F. Bal en Zn. 3, 27 en 50; C. Laban 4, 5, 13, 21, 23, 29, 46, 59 en 69; Joh. Hol 6, 48, 61, 68 en 71; P Laban 7, 8, 12, 14, 49 en 52; Gebr. v.d. Vlies 9, 54 en 55; J. Baay 10, 20, 24 en 41; C. Moeliker en Zn. 11, 15, 17, 26 en 51; L. Hage 16, 33, 56, 57 en 66; C.J. v.d. Berge en Zn. 18 en 37; M.P van Haaf- ten en Zn. 19; Joh. Deurloo 30 en 47; J. Noom en Zn. 31, 32, 34, 43, 64, 65 en 70; Jac. van Dijke 35, 36 en 67; C. Laban Azn. 38, 39 en 40; L. v.d. Hoofd 42; L. Soomers 44, 45 en 62; J. Toetenel 60. De Zwaluw, Oud-Vossemeer, St. Ghislain, 21 april. In concours 271 duiven van 25 inzenders, los 11.00 uur met n.o. wind. Eerste duif 13.09.00 u. is 993.511 m/min., laatste duif 13.30.21 u. is 851118 m/min. Mevr. v.d. Mark 1 en 23; P. van Balle- gooij 2 en 52; D. Havermans 3 en 9; A.P Keijzers 4, 40, 64 en 65; J. Buiten huis 5, 42 en 44; Jos en J. Vaders 6, 8, 12, 16, 18, 27, 34, 51 en 58; J. van Bal- legooij 7 en 45; P Vis 10, 28, 54 en 55; P. Hommel 11, 13, 17, 30, 53, 59 en 63; M. Voormeulen 14, 19, 32, 33, 35 en 46; G. Hoek 15; D. Vaders 20, 22 en 38; A. Capelle 21 en 41; C.P Aarden 24 en 26; J. Potappel 25, 29, 36, 61 en 67; C.A. Hommel 31; M. van Driel 37 en 68; A. van Daalen 39,47,49, 56 een 62; J. Schetters 43 en 60; J. Kruf 48 en 57; D. Istha 50; comb. Capelle- Burgers 66. Tijdens regionale springwedstrij- den in Kruiningen heeft de jon- gensgroep van Olympia een eerste prijs behaald op de mini- trampoline. De jongens, tussen 8 en 12 jaar oud, deden voor het eerst mee aan wedstrijden, zodat leidster Anjo v.d. Klundert extra trots was op haar pupillen. Olym pia behaalde nog drie andere eer ste prijzen, WIK twee en Kwiek een. De WIK- ploeg kwam uit op drie onderdelen en viel drie keer in de prijzen: een derde prijs op het on derdeel lange mat, een eerste prijs op de mini-trampoline en een eer ste prijs op het onderdeel mini- trampoline/paard. De ploeg bestond uit Mariandel Coppens, Patricia Bruijnzeel, Christa Metz- ker, Maritha Bungener, Evelien Moerland, Iris de Rijke en Ramo- na de Goede. Op elk onderdeel werden 8 verschillende sprongen gedaan, terwijl Iris de Rijke en Evelien Moerland op het onder deel mini-trampoline tevens een salto sprongen. Zaterdag doet WIK met 10 ploegen mee aan de voorronde voor de provinciale verenigingswedstrijden in Oosterland. Kwiek uit Stavenisse had naar het tournooi in Kruiningen twee groe pen afgevaardigd. De meisjes tot 16 jaar deden mee aan het mini- trampolinespringen. Deze wed strijd was voor de jeugdige turnsters hun eerste springtour nooi. Ze behaalden een zesde plaats. De dames van 16 jaar en ouder werden bij de lange mat tweede en behaalden een eerste plaats bij het mini- trampolinespringen. Olympia was met elf groepen ver tegenwoordigd en daarvan vielen er negen in de prijzen. Lange mat (tot 16 jr.) een vierde prijs en da mes een eerste prijs. Mini- trampoline een eerste en tweede prijs (niveau 3 tot 16 jr.), een der de prijs (niveau 2 dames), een tweede en een derde prijs (tot 12 jaar). Mini-tramp/paard een eer ste prijs (niveau 2 dames), een tweede en vierde prijs (tot 16 jaar).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 19