Niet gerust op arbeidsplaatsen Begin van nieuwbouwwijk Stoofweg 'Geen kostbare tijd verloren' Koopman en De Bres afgezwaaid Gemeenteraad Tholen spekt premieregeling met vier ton Bedrijfsleven in commissie Thoolse raad miste Aarnoudse door ziekenhuisopname Blauwe leger blijft in Tholen Na 32 en 14 jaar raadswerk Donderdag 26 april 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Thoolse raad over fusie PZEM/WMZ Wat zal er gebeuren met het aantal arbeidsplaatsen in Tholen bij de NV Provinciale Zeeuwse Energie- Maatschappij (PZEM) en de NV Watermaatschappij Zuid-West Nederland (WMZ) wanneer deze zijn opge gaan in een nieuwe vennootschap NV Delta Nutsbe drijf (DNB)? En hoe groot wordt de invloed van de aandeelhouders wanneer de fusie is afgerond? Verlies commissaris Bouwrijp Raad gespaard voor conflicten "Het is verheugend te constateren, dat de raad en het college van b en w de afgelopen vier jaar gespaard mochten blijven voor bestuurs- en persoonlijke con flicten. Zodoende behoefde geen kostbare tijd verloren te gaan aan conflictbeheersing en -oplossing." Geen oppositie Doorgeefluik Het afscheid van drie Thoolse gemeentebestuurders was maandagavond kort en sober. Enerzijds ontbrak raadslid Th. Aarnoudse wegens zijn verblijf in het zie kenhuis, anderzijds hadden wethouder L.J. Koopman en raadslid J. de Bres nadrukkelijk één en andermaal te kennen gegeven, geen prijs te stellen op een af scheidsbijeenkomst. Kleinheid Beheerst Beminnelijk Gode dank Beste waarborg Gemeentesecretaris Goede motieven In totaal al ruim 1 miljoen gulden voor bedrijven De gemeenteraad van Tholen ging maandagavond ac coord met het spekken van de premieregeling voor be drijfsvestiging met 4 ton. Bruto Zoet water Deze vragen hield de gemeente raad van Tholen maandagavond bezig toen de voorgenomen fusie tussen beide instellingen ter spra ke kwam. Het gemeentebestuur heeft van de beide vennootschap pen begrepen dat de opheffing van de rayonkantoren in Tholen niet betekent dat al het personeel zal worden overgeplaatst. Dat zou alleen gelden voor de administra tie, in totaal vijf personen op een personeelsbezetting van 32. Mon teurs en fitters voor gas-en water leiding dienen in het werkgebied te wonen. Maar verschillende raadsfracties zijn daar niet zo ge rust over. Zal het aantal ar beidsplaatsen niet verminderen als er personeel binnen het bedrijf van plaats verandert? Een vraag van deze strekking stelden CDA, RPF/GPV en PvdA. De fracties zijn bang dat de fusie de werkge legenheid (blijvend) nadelig zal beïnvloeden. Wethouder J. Ver- sluijs verklaarde dat de maat schappijen de toezegging hebben gedaan dat de 27 monteurs ge handhaafd blijven op hun stand plaats in Tholen. Het bureau voor de buitendienst van het toekom stige rayonkantoor komt in Zie- rikzee, aldus de wethouder. Bij de verdeling van de aandelen in de nieuwe vennootschap wordt bepaald dat de provincie Zeeland 50% van de aandelen in bezit zal krijgen. VVD-er J.L. van Gorsel vond dat spijtig. Hij ziet liever dat de gemeenten een meerderheids belang krijgen. De voorgestelde 50% aandelen voor de provincie en 50% voor de overige aandeel houders noemde W.C. van Kem pen (CDA) 'een goede zaak'. M.A.J. van der Linde (PvdA) vroeg aandacht voor de vertegen woordiging van de kleinverbrui kers. Hij stelde voor dit punt te bespreken op de aandeelhouders vergadering op 27 april. Bij de fu sie verliest de gemeente Tholen 'een vaste commissaris'. Versluijs vond dat de gemeente dat moet aanvaarden: "We beo gen echter een wisseling van com missarissen zoals dat nu bij de PZEM ook het geval is. "Versluijs achtte het niet verstan dig het aantal commissarissen uit te breiden. "Dan zet je de boel op zijn kop". Wel ziet hij mogelijk heden om bij één van de twee commissarissen die van buitenaf betrokken worden, te zoeken naar een vertegenwoordiger van de kleinverbruikers. SGP-er M. Dijke wees erop dat de fusie bedrijfsac tiviteiten opent die volgens Dijke niet bij een nutsbedrijf thuisho ren. (Exploitatie Zekatel- Zeeuwse kabeltelevisie). De raad volgde tenslotte toch het college om me dewerking te verlenen aan de fusie tussen PZEM en WMZ. Open dagen streekschool. Vrijdag en zaterdag houdt de Streek school West-Brabant in Bergen op Zoom open dagen. Aan de mani festatie werkt ook het regionaal bedrijfsleven mee. De gemeenteraad heeft maanda gavond de grondprijzen voor de tweede fase van bestemmingsplan Stoofweg in St. Annaland vast gesteld. Voor eenvoudige woningen met normale ligging moet 13.437 gul den aan grond betaald worden, exclusief btw. Voor betere huizen met normale ligging 14.780 gul den, voor half vrijstaande wonin gen 24.858 gulden per kavel van 225 tot 250 m2 en 27.546 gulden per kavel van 250 tot 275 m2. Voor vrijstaande huizen zijn de kavelprijzen: 450-500 m2 49.717 gulden, 500-550 m2 53.748 gul den, 550-600 m2 60.467 gulden, 600-650 m2 63.154 gulden en 650-700 m2 67.185 gulden. Het bestemmingsplan is ruim een jaar geleden, 23 januari 1989, al door de gemeenteraad vastgesteld en 12 september 1989 door gede puteerde staten goedgekeurd. Aannemingsbedrijf Aug. van Dijck-Petit uit Middelburg is al ver gevorderd met het bouwrijp maken van een deel van de nieuw bouwwijk. De aanleg van riole ring en bestrating kost' de gemeente 366.165 gulden, inclu sief btw. De nieuwbouwwijk kan via twee zijstraten van de Huy- gensstraat bereikt worden. De bouwstrook voor half vrijstaande en vrijstaande wo ningbouw achter de patiobunga lows aan de Anna van Bourgondiëstraat kan nog niet bouwrijp gemaakt worden. Hier voor is al wel grote belangstelling, maar er lopen nog bezwaren van bewoners bij de Kroon. "De af wikkeling daarvan zal nog enige tijd vergen", schrijven b en w aan de gemeenteraad. Het deed raadslid K.A. Heijboer goed, dat de grondprijzen parallel lopen met de andere kernen op Tholen, maar gezien de Kroon- procedure was hij wel benieuwd naar de mogelijkheden voor bun- galowbouw. In de commissie ruimtelijke ordening had de bur gemeester enkele maanden gele den laten weten, dat er naar een oplossing gezocht wordt. "Daar is de plangroep nog steeds mee be zig", zei Van der Munnik op vra gen van Heijboer. gaande woningbouw en het buffer- en declaratiefonds voor uitkeringsgerechtigden. Burgemeester H.A. van der Mun nik zei dat maandagavond aan het einde van de zittingsperiode 1986-1990 van de Thoolse ge meenteraad. Hij herinnerde aan zijn benoeming per 1 juli 1986 als gevolg van het overlijden van bur gemeester E. Baerends, het af scheid van gemeentesecretaris T.C. Benou en de komst van diens opvolger A.G. Izeboud, alsmede de overdracht van het fractievoor zitterschap bij de SGP van Th. Aarnoudse aan J. van der Jagt. "De zittingsperiode overziende, is er reden voor dankbaarheid en - in alle bescheidenheid - redelijke voldoening. Zonder dat verschil len in opvatting werden verdoe zeld, is er door de fracties steeds naar gestreefd om zo mogelijk een concensus te bereiken. Daarmee toont de raad, tonen de fracties, dat zij er alle zijn voor de belan gen van de gemeente. In die zin, is het stemmen tegen een voorstel niet als oppositie aan te duiden, maar als een verschil van opvat ting over de waardering van het te dienen belang." Volgens de burgemeester kent de gemeente Tholen 'een evenwichtig voorzieningenpakket, redelijk verdeeld over de zeven kernen'. "Het doel om deze voorzieningen te behouden en zo mogelijk kwali tatief te verbeteren en - indien no dig - uit te breiden, is verwezenlijkt." Hij noemde de uitbreiding van het gemeentehuis, de voortgaande verbetering van de riolering, de kwaliteit van de wegen en straten, het aantrekken van bedrijven, de opening van de Oesterdam, de on derwijsproblematiek, de voort- De burgemeester stelde vast, dat de vele miljoenen guldens die in vier jaar door de raad ten dienste van het welzijn van de inwoners zijn uitgegeven, na goede inhou delijke discussies in commissies en raadsfracties zijn verstrekt. "Dat is niet in volkomenheid gedaan en er zal best wel eens tekort gescho ten zijn in het precies doorzien van alle gevolgen van de besluit vorming. In alle ernst is echter ge probeerd om de beste besluiten te nemen. Daarvoor wil ik de raad complimenteren, de gemeentese cretaris, de ambtenaren en de pers, die als doorgeefluik van de democratisch gekozen organen aan de inwoners functioneerde", aldus burgemeester Van der Mun nik maandagavond in de Thoolse gemeenteraad. In de commissie voor het be drijfsleven zijn de heer L. Hage uit Scherpenisse en de heer C.G. Visser uit Poortvliet benoemd. Zij volgen de heer P.C. de Wilde uit Oud-Vossemeer en de heer M.C. Hage uit Scherpenisse op. J. van As uit Scherpenisse en N.J.G. Jan sen uit Tholen zijn benoemd tot plaatsvervangend lid na het aftre den van C.G. Visser uit Poortvliet en W. Contant uit Tholen. De raad ging met het voorstel van de middenstandsfederatie Eiland Tholen accoord. J. de Bres (links) van de PvdA en L.J. Koopman van de S.G.P. namen afscheid van het raadswerk. De Bres als fractievoorzitter en Koopman als wethouder openbare werken. Burgemeester H.A. van der Munnik bood hen een wandtegel aan met het gemeentewapen van Tholen en hun naam. Met het traditionele wandbord gingen ze naar huis, na nog wat nagepraat te hebben met collega's en belangstellenden, onder het ge not van een drankje en een hapje. "Om misverstanden te voorko men vind ik het nodig in deze openbare raadsvergadering uit te spreken, dat raad en college van b en w het ten zeerste betreuren dat beide heren geen prijs stellen op afscheidswoorden", zei burge meester H.A. van der Munnik. "Zij hebben mij overigens verze kerd, dat hun opvatting daarover geenszins te maken heeft met de goede verhoudingen in de raad of college, doch grondslag vinden in redenen van persoonlijke aard. Het zou me echter een zeer grote eer en een zeer groot genoegen zijn geweest namens b en w enkele woorden ten afscheid te spreken aan het adres van de vanavond voor het laatst aanwezige heren Koopman en De Bres." De burgemeester kon wel uitvoeri ger ingaan op het vertrek van Aar noudse. "Zeer tot onze spijt kan hij wegens zijn zwakke gezond heid niet in ons midden zijn om [persoonlijk afscheid te nemen. Even had hij hoop daartoe, doch een hernieuwe opname in het zie kenhuis verhindert dat. Op 17 april 1973 kwam Aarnoud se in de raad als opvolger van C. Boender, toentertijd wethouder, dus is hij ruim 17 jaar raadslid ge weest. Ik heb hem leren kennen als voor zitter van de SGP-fractie, maar vooral als een man, die zich be wust was van zijn kleinheid in het wereldgebeuren. Vanuit zijn ge loof en vanuit de politieke partij die hij vertegenwoordigde, nam hij immer principiële standpunten in. Dat gebeurde echter op een manier, die starheid en onbegrip voor het standpunt van anderen miste. We weten allemaal dat verschillen tussen standpunten van fracties in de raadsvergaderingen regelmatig aan de orde zijn. Minder bekend, maar even waar is, dat er in verga deringen van fracties zelf ook vaak verschillen van opvatting zijn, die gesmeed moeten worden tot een fractiestandpunt. Dat zal ook zo zijn geweest binnen de SGP-fractie. Het is dan belangrijk een voorzitter te hebben, die in staat is het aanwakkerende vuur te beheersen en te leiden. De wijze waarop hij de frac tiestandpunten naar voren bracht, dwong respect en waardering af in de raad. Het niet mee kunnen gaan om principiële redenen, leid de nimmer tot een veroordeling van de andere fracties of fractiele den in de raad. De visie op hoe je vindt, dat je in een gemeenteraad moet opereren, heeft er mede toe bijgedragen dat de politieke ver houdingen in de raad van Tholen goed zijn. Wij allen waren zeer met hem be gaan toen hij afscheid moest ne men van zijn dierbare echtgenote. Een afscheid dat hem zeer zwaar viel en nog zeer zwaar valt. Zijn gezondheidstoestand ont wikkelde zich dermate, dat hij noodgedwongen het voorzitter schap van de SGP-fractie moest Th. Aarnoudse neerleggen, wat overigens in goe de handen van dhr. Van der Jagt overging. Het raadswerk en de in spanningen die dit vergde, waren uiteindelijk aanleiding voor Aar noudse om van een volgende zit tingsperiode af te zien. Wij nemen als raad en college van b en w af scheid van een geziene, vriendelij ke en beminnelijke heer Aarnoudse met de oprechte wens en bede, dat het hem wel mag gaan. Dat hij nog in een redelijk goede gezondheid uit het zieken huis mag komen en in staat zal zijn om thuis verder te gaan. Dit onder het uitspreken van de grote dank namens raad, b en w en bur gemeester voor alles wat hij voor de gemeente en de gemeenschap als raadslid heeft gedaan en bete kend", zo besloot de burgemees ter. SGP-fractievoorzitter Van der Jagt sprak namens Aarnoudse een dankwoord uit. "Hij wil zijn af scheid niet met hoogdravende en roemende woorden overgieten, maar Gode dank brengen. Naast zijn werkkring, gezin en kerke- werk vervulde hij het raadslid maatschap gewetensvol. Het was een drukke bezigheid. Bij princi piële zaken moest hij soms te leurstellingen verwerken, maar het verschil in benadering heeft nooit tot schade geleid. De ver houdingen in de raad waren goed en Aarnoudse dankt u voor de vriendschap. Vanuit het zieken huis groet hij u met de wens en be de, dat het u allen wel ga", aldus Van der Jagt. VERVOLG VAN PAG. 1 waarmee we met de nodige tegen zin accoord zijn gegaan - speelt hier ook mee", aldus het RPF/GPV-raadslid. "Het belangrijkste is dat er een nieuw politiebureau komt", zo begon Van Gorsel zijn inbreng, al gauw bleek dat de liberale voor man ook sterk voor Tholen koos. Hij had 'ernstige bezwaren' tegen de argumenten van b en w om voor St. Maartensdijk te kiezen en de opsomming van de instellingen die de smalstad al telt. "Wegens de financiële voordelen is destijds voor het gemeentehuis in St. Na maar liefst 32 jaar gemeen tebestuurder te zijn geweest, verliet wethouder L.J. Koop man maandagavond bijna met stille trom de gemeenteraad. In 1958 werd hij raadslid in zijn woonplaats St. Maartensdijk en van 1966 tot 1971 was hij daar wethouder. Vanaf de gemeente lijke herindeling per 1 juli 1971 werd Koopman weer raadslid en vanaf 1973 tot heden wet houder. Daarnaast is hij nog statenlid geweest, voorzitter van de chr. school, kerkbestuurder van de Hervormde Gemeente en voor zitter van de gemeentelijke kies vereniging van de SGP. Hij had al aangekondigd als wethouder te willen stoppen, maar als raadslid wilde Koop- man(63) nog wel een periode doorgaan. Toen hij bij de kan didaatstelling wel nummer 1 werd, maar niet door alle zeven SGP-afdelingen op Tholen als lijsttrekker gewild was, gaf Koopman zeer verrassend de pijp aan Maarten. Vorig jaar augustus liet hij al weten, geen prijs te stellen op een afscheidsbijeenkomst of een lintje. De tweede die afscheid nam van de Thoolse raad, J. de Bres(71), is 14 jaar raadslid geweest. Van oktober 1936 tot oktober 1939 werkte hij als gemeente ambtenaar in St. Maartensdijk, waar zijn vader toen predikant was. Hij verhuisde naar Voor schoten en promoveerde daar per 1 juni 1946 tot gemeentese cretaris. Na bijna 20 jaar in die functie werkzaam te zijn ge weest, kreeg hij om strikt per soonlijke redenen op eigen verzoek eervol ontslag. Daarna werkte De Bres bij een bureau voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting in Rotterdam, de Ned. Bond van Gemeen teambtenaren en het instituut voor bestuurswetenschappen. Terug in St. Maartensdijk stond De Bres in 1974 voor het eerst kandidaat voor de PvdA, maar toen haalde hij de gemeente raad nog niet. In 1976 volgde hij tussentijds L. Kloet op. Maandagavond zwaaide de nestor van de Thoolse gemeen teraad af als PvdA- fractievoorzitter. Maartensdijk gekozen en niet om dat het centraal lag of wat dan ook. Als je Tholen vanuit de lucht bekijkt, is St. Maartensdijk bijna centraal, maar kijk je naar de ver- keerslijnen, dan ziet het er anders uit. Voor west Tholen zijn voorzienin gen in St. Maartensdijk goed. Het gemeentehuis betekent een im puls, maar we moeten oppassen voor een splitsing. Voorzieningen zijn er toch voor de gehele ge meente, maar de neiging bestaat, dat inwoners van Tholen en Oud- Vossemeer eerder voorzieningen in Steenbergen en Bergen op Zoom zoeken, dan in St. Maar tensdijk. Ten opzichte van de buren in St. Philipsland is het elegant om ook rekening te houden met hun wen sen. Als je verder de politierap porten bekijkt, dan is de grootste werkdruk in Tholen aanwezig. Oesterdam en Philipsdam vallen ook onder het korps, evenals het Schelde-Rijnkanaal. Kiezen voor Tholen biedt de beste waarborg voor politiezorg in de gehele ge meente", aldus Van Gorsel. De laatste fractiewoordvoerder was J. de Bres van de PvdA, die meldde, dat er twee voor en twee tegen waren. "De voorstanders van Tholen onderschrijven het be lang van een impuls voor het wes ten, maar alle voorzieningen die tot nu toe naar St. Maartensdijk gebracht zijn, betekenden nog geen ombuiging van de neer waartse spiraal. Om dat te berei ken, willen b en w nieuwe voorzieningen aan de westkant projecteren, maar het politiebu reau is geen nieuwe voorziening. Dat staat in Tholen, waar de meeste inwoners zijn, waar de om geving mee moet tellen, de voor keur van St. Philipsland en het Schelde-Rijnkanaal. Dat moet je hier allemaal bij betrekken", al dus De Bres. De burgemeester zei in feite heel kort te kunnen zijn omdat alle fracties al hun standpunt bepaald hadden. Hij was echter niet onder de indruk van de argumenten van de voorstanders voor Tholen. "Je moet wel goede motieven aanvoe ren, want het Schelde-Rijnkanaal is een taak voor de politie te water en de Oesterdam en de Speel mansplaten liggen niet op het grondgebied van Tholen." (De gemeentegrens van Tholen en Reimerswaal is met bordjes op de Oesterdam aangegeven, waarbij de Bergsediepsluis en de Speel mansplaten heel duidelijk op Thools grondgebied liggen-red). De burgemeester merkte nog op, dat de gemeenteraad geen stand punt voor St. Philipsland hoefde in te nemen. Hij concludeerde, dat b en w een politiebureau in twee plaatsen aanvaardbaar vin den, waarbij de voorkeur van het college naar St. Maartensdijk uit ging. "Anderen kunnen daar an ders over denken en dat constateer ik dan." Met 10 tegen 6(het 17de raadslid Th. Aarnoudse ontbrak wegens ziekte) werd dit hete hangijzer in het kernenbeleid in de laatste ver gadering van de 'oude' Thoolse gemeenteraad beslecht. Vermeend in Kruiningen. De Rei- merswaalse werkgevers ontmoe ten elkaar op 3 mei in Kruiningen. Aanleiding daartoe is de Kaderre geling Arbeidsinpassing, die het mogelijk maakt dat een werkgever op een voor hem verantwoorde manier langdurige werklozen aan een baan kan helpen. Mede initiatiefnemer Tweede Kamerlid W. Vermeend houdt daarover een inleiding. Met dit geld wil de gemeente gestalte geven aan de premierege ling waarbij meer geld wordt uit gekeerd aan de bedrijven die zich aan de westzijde in de gemeente vestigen. De raad stemde daarmee in en vanaf 1 april wordt van dit beleid uitvoering gegeven. De 4 ton komt uit het werkgelegen- heidsfonds. Daar zit nu nog 330.000 gulden in. Aan het 'voe den' van het premiefonds werden niet veel woorden gewijd. J. de Bres van de PvdA was blij. VVD- er J.L. van Gorsel vond het een 'goede zaak' maar hij wilde wel weten hoe de huidige bedrijfsc- quisitie en het verschil in premie voor Tholen-stad door onderne mers wordt ervaren. P. van Belzen (RPF/GPV) nam de gelegenheid te baat te vragen of er bij bedrij ven een 'calamiteitenplan' voor handen is. zodat bij ongelukken direct gehandeld kan worden. Ver der wilde hij weten of de gemeen te beschikt over een overzicht waarop is af te lezen hoe een be drijf rekening houdt met 'milieu factoren'. Burgemeester H.A. van der Mun nik antwoordde, dat er geen rege ling bestaat voor gemeenten om milieu-effecten te meten. "Intern zoeken wij uit of een bedrijf vol doet aan de milieu-wetgeving. Als ze dat niet kan, dan wordt dat aan het bedrijf meegedeeld. Er is een voorrapportage van milieu effecten. De gemeente kan echter niet elke breuk voorzien. Als over heid kun je wel voorwaarden stel len, maar dat is geen garantie dat er zich niks voor kan doen". In de toelichting bij het voorstel het premiefonds met 400.000 gul den aan te vullen, wordt terugge keken op drie periodes waarin de premieregeling is toegepast. In to taal is daar 1 miljoen 50.000 gul den voor beschikbaar gesteld door de raad. In de eerste periode, die in 1987 begon, zijn mede door de regeling 77 bruto- arbeidsplaatsen geschapen 'met een groeiperspectief op de korte termijn naar 125'. In de tweede periode werden 6 bedrijven met premies aangetrokken die bruto voor 102 arbeidsplaatsen zullen zorgen, aldus het college. Op 'middellange termijn' kan dit stij gen tot 140 arbeidsplaatsen. De directe investeringen tijdens de eerste periode, bedragen volgens B&W 12 miljoen, in de tweede pe riode worden de investeringen 'ruwweg geschat op maar liefst vijftien miljoen'. Over de derde periode ontbreken de getallen. Het meten van de effecten zal ech ter nog plaatsvinden. Over die laatste periode zegt het college dat er 'weer interessante en structure le toevoegingen aan de werkgele- genheidsstructuur van de gemeente hebben plaatsgevon den'. De conclusie van het college: 'De premieregeling bedrijfsvesti gingen werkt of is succesvol'. De meeste bedrijven zijn overge plaatst vanuit West-Brabant en hebben hun personeel meege bracht. Het aantal netto gescha pen nieuwe arbeidsplaatsen met Thoolse werknemers, wordt in de overzichten niet vermeld. B en W noemen bij de bedrijfswerving het terugdringen van de kwetsbare pendel steeds als voornaamste re den voor hun activiteiten. Ook de agrarische sector kan re kenen op steun. De gemeente Tholen verstrekt een garantie subsidie van 2500 gulden per jaar voor het proefproject zoet water voorziening bij Tholen. Een stu diecommissie die bekijkt wat de inlaat van zoet water voor effec ten heeft op de landbouw, had om deze subsidie verzocht om het project te kunnen exploiteren. Het college wil het onderzoek graag steunen. "Het kan de akkerbouw in onze gemeente een basis tot verbreding geven. Door het ge bruik van zoet water kunnen al ternatieve gewassen gezocht worden". Voor het college is het zoet waterproject een middel om 'de zware structurele problemen in de landbouw te verlichten'. Te neinde vorm te geven aan het 'voorwaardescheppend beleid van de gemeente' acht het college de subsidieverstrekking 'gewenst en verantwoord'. De begroting die de studiecommissie de gemeente heeft overlegd, laat een budget zien van 12.000 gulden. De werke lijke subsidie (hoogte van bedrag) wordt jaarlijks vastgesteld aan de hand van de exploitatierekeningen van de studiecommissie. De raad ging maandagavond accoord met dit voorstel. 5 Het begin voor de nieuwbouwwijk Stoofweg in St. Annaland, de aanleg van riolering. Op de achtergrond de Anna van Bourgon diëstraat, links de Huygensstraat.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 13