Na 17 jaar: Zeeuwse oorlogshistorie gereed Angst voor bezetting na november '44 weg Vakbondsschool FNV in najaar op Tholen Prijzen in Thoolse plantentuin Industriebond FNV wil lot uitzendkrachten verbeteren NYBO RIAGG Tholen krijgt eigen onderdak 'Te weinig vakmensen voor Thoolse bedrijven' SGP wil weer volop meedoen Donderdag 5 april 1990 EENDRACHTBODE, DE THOQLSE COURANT 13 "Tot in de nacht van 3 op 4 november bleef Oud- Vossemeer onder Duits mortiervuur liggen. De volgen de dag echter waren, met de val van Steenbergen, de Duitsers uit Nieuw-Vossemeer verdwenen. De angst dat Tholen opnieuw door Duitse troepen beheerst zou worden, was voorbij." In die bewoordingen wordt de bevrijding van Tholen - eind 1944 - weergegeven in het boek 'Zeeland 1940-1945, deel 2'. De FNV-afdeling Tholen is van plan om voor de leden de Vakbondsschool naar Tholen te halen. In ongeveer 25 bijeenkomsten worden verschillende vraagstukken behandeld die mede door de deelnemers kunnen wor den ingediend (medezeggenschap, milieu, bezuinigin gen in de gezondheidszorg). Geen poenbond Directeur P.J.F. Castricum van arbeidsbureau Jeugdwerkloosheid op het eiland Tholen bestaat niet meer. Van de 169 schoolverlaters in mei vorig jaar stonden er in september nog drie ingeschreven bij het arbeidsbureau. Voor het behoud van bedrijven op Tholen is dit praktisch nihile aanbod van werknemers nadelig, zeker voor de metaalsector en de bouw. Dat stelde directeur P.J.F. Castricum van het arbeidsbu reau Tholen dinsdagavond tijdens de jaarvergadering van de FNV afdeling Tholen in café Smerdiek. Pendel TEST BIJ ONS TER INZAGE TEL.: 01640 - 33676 Inleentrucjes Wurgcontracten Realistisch Hecht team ANWB kiest nog geen tracé voor oeververbinding 1 V Na 17 jaar is hel project over de geschiedschrijving van Zeeland in de tweede wereldoorlog gereed. Op 25 juni 1973 gaven provinciale staten de opdracht daartoe en op 10 april a.s. wordt deel twee van het boek 'Zeeland 1940-1945' overhandigd aan de commissaris van de koningin dr. C Boertien. Het project heeft in totaal f. 860.000,- gekost. voor het tweede deel was. Zijn op volger Van der Ham kon gebruik maken van het door Taal verza melde interview- en documenta- De auteur van deel II is drs. G. van der Ham uit Amsterdam, die sinds 1985 aan het boek heeft ge werkt. Het centrale thema is de aparte positie van Zeeland door de ligging aan zee en de Wester- schelde. Beschreven wordt het da gelijks leven tijdens de tweede helft van de bezetting, het verzet, de Duitse tewerkstelling, de inun daties, de bevrijding en enkele aspecten van direct daarna. Van der Ham is gisteren op het boek gepromoveerd aan de Universiteit van Amsterdam. Deel 1 van 'Zeeland 1940-1945' verscheen in 1979 en werd ge schreven door L.W. de Bree uit Vlissingen. Die was in maart 1977 overleden, zodat werd besloten de geschiedschrijving in twee delen te publiceren. De Bree was gevor derd tot het voorjaar van 1943. In november 1978 werd drs. G. Taal uit Groningen aangesteld om het project te vervolgen. Deze over leed in het voorjaar van 1984, toen hij in de voorbereidende fase tiemateriaal. Van der Ham kwam in tijdelijke dienst van de provin cie en verrichtte een belangrijk deel van zijn werk bij het Rijksin stituut voor oorlogsdocumentatie (RIOD) in Amsterdam. De verschillende auteurs werden steeds ter zijde gestaan door de adviescommissie geschiedschrij ving Zeeland 1940-1945. De voor zitter daarvan overhandigt het eerste exemplaar van deel II dins dagmiddag in de Schouwburg te Middelburg aan Boertien. Op dit moment bestaat de commissie uit: P.G. van den Bosse (voorzitter; oud-gedeputeerde), oud Sint- Annalander drs. A.H. Paape (di recteur RIOD), drs. A.J.M. Visser (historicus), drs. R.L. Koops (rijksarchivaris Zeeland), drs. A.C. Meijer (hoofd inventarisatie rijksarchief) en J.J. de Reij (amb telijk secretaris). Het boek beschrijft in 603 pagi na's (en 66 pagina's met voetno ten) vooral de tweede helft van de bezettingstijd in Zeeland. Maar het verzet en de bevrijdingsopera ties komen eveneens uitgebreid aan de orde. Het laatste hoofd stuk handelt over enkele naoor logse ontwikkelingen, die met oorlog en bezetting te maken had den (zoals de zuiveringscommis sie). De auteur G. van der Ham noemt zijn werk 'vooral een boek over concrete ontwikkelingen, voorvallen en gebeurtenissen in een duidelijk af te bakenen en re latief klein gebied'. In vijf hoofdstukken gaat Van «der Ham in op de dagelijkse omstan digheden in Zeeland. Wat Tholen en Sint-Philipsland betreft, daar over geen apart hoofdstuk. Zo is het boek niet opgebouwd. Maar door het hele boek heen komen Thoolse en Fluplandse gegevens voor met betrekking tot het ver zet, de arbeidsinzet, de inundatie en de bevrijding. De auteur en zijn beide voorgangers (die zijn overleden) betrokken bij hun on derzoek namelijk inwoners uit heel de provincie, uit onze regio onder andere D.C. Bouwense, J.M.C. Elenbaas, G. Heijboer, W.C. van Nieuwenhuijzen en L. Beurkens. Bij de geraadpleegde li teratuur staan drie Thoolse wer- kenvermeld: 'De evacuatie en inundatie van het eiland Tholen in het oorlogsjaar 1944' (door E.D. v.d. Velde), 'Slechts een plicht. Geschiedenis van de O.D. op het eiland Tholen' en 'De bun- keroverval bij Stavenisse' (beiden door G. Heijboer). Van de vele afbeeldingen hebben er drie betrekking op onze regio. Twee schilderijen van W.A. Ogil- vie, voorstellende de Canadezen bij de molen in Sint-Philipsland en de opgeblazen brug bij Tholen. Daarnaast een foto van de geï nundeerde Bierensstraat (in het boek staat: hoofdstraat) in Sint- Annaland. boekennieuws Het boek is een vervolg, een twee de deel. In zijn voorwoord bena drukt de auteur echter dat het 'als een zelfstandig boek is geschre ven, met een eigen benadering, met een andere structuur, in een andere stijl'. 'Zeeland 1940-1945 deel 2' is uit gegeven bij Waanders in Zwolle en geschreven in opdracht van het provinciaal bestuur van Zeeland. Vanaf dinsdag is het in de boek handel verkrijgbaar. De gebonden uitgave kost f. 55,-, ingenaaid is de prijs f. 40,-. De auteur G. van der Ham is op het boek gepromo veerd tot doctor in de letteren. In zo'n 80 plaatsen in Nederland zijn of worden dergelijke scholen opgezet. Ze zijn bedoeld voor alle bonden. De FNV-afdeling Tholen wil nagaan of er belangstelling is voor deze vakbondsschool (van september tot april). Verder denkt de afdeling aan het organiseren van bijeenkomsten waar het the ma Europa behandeld zal worden met het oog op het wegvallen van de binnengrenzen in 1992. Dit FNV-project 'Sein op Europa' be treft 4 avonden in oktober. Ook voor deze avonden zal de afdeling de belangstelling polsen. Is deze op Tholen niet voldoende, dan zal de afdeling bekijken of er elders in de regio aangesloten kan wor den (Zierikzee, Goes of Bergen op Zoom). Dat deelde voorzitter M.A.J. van der Linde dinsdag avond mee tijdens de jaarvergade ring in café Smerdiek. De 1 mei-viering van de FNV-Vara en PvdA zal 's avonds plaatsvin den in café Smerdiek (diezelfde avond worden ook de raadsleden beëdigd). Om half negen wordt de bijeenkomst muzikaal geopend door J. van der Velde. Om 21.00 uur wordt de avond officeel ge opend. Scheidend PvdA-raadslid J. de Bres, fractieleider I.C. Moer land en wethouder P. van Schet sen zullen het woord voeren. Van der Linde keek terug op 1989 als een 'rustig jaar' en toonde zich tevreden met de resultaten van de CAO-onderhandelingen die vol gens de vakbond 'met een gouden randje' zijn afgesloten. "Er is niet alleen om het goud gestaakt," me moreerde Van der Linde, "we zijn geen poenbond. We streven naar verbetering van de VUT-regeling. De Bouw- en Houtbond strijdt voor 1 dag extra ATV om aan een 36-urige werkweek te komen." Volgens Van der Linde komt de vakbeweging door dit streven dichter bij een eerlijker verdeling van loon en arbeid. Hij compli menteerde de 'frontlinie' van de federatie. "De resultaten zijn bereikt voor alle werknemers. Toch is het maar 25% van onze werknemers dat de kar moet trekken," doelde de voorzitter op het aantal leden. "Dat lidmaatschap is niet meer zo vanzelfsprekend. Zonen worden niet automatisch lid omdat vader lid is van de bond." Volgens Van der Linde zijn er nog steeds men sen die lid willen worden van de bond omdat deze 'rood' is. "Maar er zijn ook andere mensen die op meer rationele gronden lid willen worden. Daarover wordt binnen de bond een discussie ge voerd waar we als gewone leden nauwelijks bij betrokken worden. Stel het functioneren van de FNV aan de orde,'zo riep Van der Lin de de 15 leden in de zaal op. Van der Linde werd herkozen als voorzitter van de afdeling Tholen. Er waren geen tegenkandidaten. "Dat is noar makkelijk," zei se cretaris A. den Haan. Van der Linde herinnerde eraan dat hij de functie tijdelijk had aanvaard na het overlijden van J. Snoep. "Ik zat niet om de functie te sprin gen." Hij wees verder op de ande re bestuurlijke functies die hij vervult: dagelijks bestuur Stich ting Beter Wonen, algemeen bestuur waterschap Tholen en raadslid voor de PvdA. "Ik zit met een aantal functies die je wel eens moet scheiden van de FNV. Het voorzitterschap doe ik niet uit persoonlijk ambitie, maar ik heb er ook niet de pest van in mijn lijf." Tijdens de jaarlijkse boomfeestdag van de gemeente Tholen brachten de hoogste groepen van negen basisscholen een bezoek aan de plantentuin aan de Laban Deurloostraat in Scherpenisse. Door de zachte winter en hoge temperaturen in maart staan al veel strui ken en bomen in blad in tegenstelling tot andere jaren. Medewerkers van de plantsoenendienst gaven tekst en uitleg. J.W. Poot uit Sint-Maartensdijk leidt een groepje kinderen rond uit Oud-Vossemeer die dinsdagmorgen waren uitgenodigd. Ruim 2()i0 leerlingen van negen basisscholen uit Sint-Annaland, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse hebben dinsdag en woensdaig deelgenomen aan de 34e nationale boomfeestdag bij de gemeentewerkplaats in Scherpe nisse. De leerlingen werden dins dag in het Holland Huis bij de diaserie verwelkomd door burge meester v.d. Munnik en woensdag door wethouder Versluijs. Vervolgens kreeg men een rondlei ding door de plantentuin, waar 120 soorten bomen, heesters en vaste planten staan. Daarna moesten de leerlingen een vragen formulier over de plantentuin in vullen. Dinsdag won De Casembrootschool uit Sint- Annaland (7.66), 2. Die Heene- trechtschool Oud Vossemeer (7.42), 3. De School met de Bijbel Sint-Annaland (7.24), 4. Sint An- thoniusschool Oud Vossemeer (6.92), 5. School met de Bijbel Oud Vossemeer (6.04). Woensdag zegevierde De Eevliet Poortvliet (7.66), 2. Groen van Prinstererschool Scherpenisse (7.42), 3. Oosterscheldeschool Scherpenisse (7.10), 4. School met de Bijbel Poortvliet (6.93). Gemeentevoorlichter Perry Bakx reikte de prijzen uit en iedere leer ling mocht een zelfgemaakt bloemstukje mee naar huis nemen. "Het eiland beschikt niet meer over voldoende vakmensen." Scholen is goed volgens Castri cum, "alleen daar waar het nodig is. De concurrentiestrijd tussen werkgevers om aan vaklui te ko men is weer opkomend. In feite zou je twee en een half tot vier procent permanente werkloosheid moeten hebben zodat je niet zoals in de jaren '60 van alle kanten mensen uit het buitenland moet halen. Dat lag niet aan die men sen maar aan ons eigen econo misch beleid. Daarvoor zijn we in de jaren '70 en '80 teruggefloten." Het beleid van het arbeidsbureau in de toekomst (over de tripartise- ring van het arbeidsbureau wilde Castricum niets zeggen omdat het wetsvoorstel nog in de Eerste Ka mer behandeld moet worden) zal volgens de directeur meer afge stemd worden op het gebied waar het bureau is gevestigd. "Als de politiek in Den Haag beslist dat er zoveel geld moet komen om bij voorbeeld allochtonen te scholen, dan is dat voor Tholen nauwelijks van toepassing. Dat percentage is hier erg laag." Volgens Castricum zal het regionale bestuur meer aandacht schenken aan de werk- gelegenheidsproblematiek in het eigen gebied. "De oude commis sie van advies is altijd meer advi serend bezig geweest dan leidinggevend. Het is de bedoeling dat er meer grip komt op het ge bied waar het arbeidsbureau staat." Om dit te verwezenlijken zou de politiek zich wat minder moeten bemoeien met het beleid van de arbeidsbureau's. "Elke maand wordt er wel weer een regeling be dacht door een politieke partij voor een bepaalde groep. Dat is goed bedoeld, maar er worden te veel regelingen bedacht om werk gelegenheid te scheppen. Er wordt dan vaak naar landelijk zaken ge keken die niet van toepassing zijn op zo'n klein gebied als Tholen. Dat wordt in het grote geweld on dergesneeuwd.' Volgens Castricum is er op Tho len 'wel een potentieel aan ar beidskrachten'. Het is alleen de vraag of ze ook bereid zijn op Tholen zelf te werken. "Pendelen zit de Tholenaar in de kont. Die denkt: waar ik goed kan verdienen daar ga ik naar toe. Waar, dat zal mij een zorg zijn." Bedrijven op Tholen zullen steeds meer gaan kijken of ze op den duur hier wel personeel kunnen vinden, aldus Castricum. In dit verband haalde de directeur het voornemen van de gemeente Tholen aan, een on derzoek in te stellen naar de pen del van inwoners. "Het is een hele groep die uit het gezichtsveld verdwijnt. Waar wer ken ze, hoeveel zijn het er en wat zijn hun achtergronden? Wordt er elders beter betaald? Zaken die voor de gemeente belangrijk zijn om te weten maar waar nog nooit een onderzoek naar is uitge voerd." Werkgevers zouden er beter aan doen om werknemers tijdelijke contracten aan te bieden, dan om mensen aan te trekken via uitzendbureaus. Dat betoogde districtsbestuurder Bram Oudenaarden tijdens de thema avond van de Industriebond FNV afdeling Tholen maandagavond in café Smerdiek. Volgens Oudenaarden hebben uit zendkrachten geen recht op een 13de maand, arbeidstijdverkor ting, pensioen en spaarregeling. "De uitzendkrachten zijn niet meer weg te denken uit onze sa menleving. Daarom willen we ook hun belangen behartigen." Vol gens die bestuurder is het hard no dig d.at dat gebeurt omdat de uitzendkrachten vaak zelf niet op de hoogte zijn van wat hun rech- Zou het toeval zijn... dat NYBO al 15 jaar de best geteste banden in de aanbieding heeft??? Advertentie I.M. ten en plichten zijn (ook de be drijven zijn dat niet). Bovendien blijkt uit een onder zoek, dat de FNV in 1988 heeft in gesteld naar de positie en werkomstandigheden van de uit zendkracht, dat uitzendkrachten veelal vuil werk moeten verrich ten. "Vragen ze dan om een helm of overall, dan worden ze van het kastje naar de muur gestuurd." Volgens het onderzoek is 94% van de uitzendkrachten op zoek naar een vaste baan. "Het uitzendbu reau is dikwijls geen vrijwillige keuze." Oudenaarden zei, dat slechts 8% er in slaagde om via een uitzendbureau aan vast werk te komen. Volgens Oudenaarden zijn er soms 'aanvaardbare rede nen waarom een bedrijf een be roep doet op uitzendkrachten, maar is de grens tussen gebruik en misbruik erg dun'. De mazen in de wetgeving zorgen ervoor dat uitzendkrachten, on danks dat ze niet langer dan 6 maanden bij één werkgever mo gen werken, er soms jaren achter een werken via verschillende uitzendbureaus. De bond ziet het als haar taak in bedrijven controle uit te oefenen op de naleving van CAO's, de wet op de onderne mingsraden en de 'inleentrucjes'. Ook voorlichting over de rechten van de uitzendkracht behoort tot haar taak. "We willen uitzendar beid niet zonder meer zien als pas send werk," aldus Oudenaarden. Jurgen van Zwol van uitzendbu reau Start-Tholen legde uit, hoe Start verschilt van commerciële uitzendbureaus. Start (waarin overheid, werkgevers en werkne mers participeren) heeft als doel mensen aan vast werk te helpen. Hierin slaagt de organisatie vol gens Van Zwol ten dele. Dertig procent vond aansluitend een vaste baan bij een tijdelijke of nieuwe werkgever. Ook is volgens Van Zwol het uitzendwerk niet meer weg te denken. "Het heeft een duidelijke en belangrijke plaats ingenomen in het ar- beidsproces."Start volgt de af spraken over de collectieve CAO voor uitzendkrachten als alge meen bindend. Als extra voorzie ningen gelden voor Start-uitzendkrachten geen wachtdagen bij ziekte, een collec tieve ongevallenverzekering, een overlijdensverzekering, recht op vakantiedagen en vakantietoeslag. Volgens coördinator doelgroepen W. Roelands voor het district West-Brabant en Zeeland (die met vier andere Start-medewerkers naar de discussie-avond was geko men) komt het streven van 94% van de uitzendkrachten naar vast werk (zoals Oudenaarden stelde) aardig in de buurt van wat Start bereikt: 30% direct en 60 indi rect, als gevolg van uitzendwerk. Volgens Roelands zijn de korte contracten van werkgevers voor werkzoekenden een soort wurg contracten. "In drie maanden kan hij niet weg vanwege dat contract. Een uitzendkracht kan elke dag opstappen als hij elders een ande re baan heeft gevonden." Roeland vond evenals Oudenaarden dat vergunningen voor inleenkrachten 'verscherpt' moeten worden, maar de FNV-er omschreef de uit zendbureaus als plaatsvervangers van koppelbazen. "Het illegale is met de komst van uitzendbureaus legaal geworden." Volgens Oude naarden begeeft Start zich op de zelfde markt als commerciële uitzendbureaus. "Ook al zegt Start dat ze beter zijn dan de an dere uitzendbureaus." Vanuit de zaal werd erop gewezen dat bepaalde bedrijven aan uit zendkrachten 'gouden bergen' hadden beloofd, maar dat door bepaalde ontwikkelingen in de onderneming alle uitzendkrachten de laan uit werden gestuurd. Het nieuwe onderkomen voor Brugstraat/Bakstraat in Tholen. De Regionale Instelling voor Am bulante Geestelijke Gezondheids zorg (RIAGG) Zeeland heeft een nieuw kantoorpand in Tholen. Tot nu toe opereerde men vanuit het voormalige stadhuis, maar morgenmiddag opent burgemees ter H.A. van der Munnik de zelf standige huisvesting van deze instelling, een gerestaureerd pand in de Brugstraat (hoek Bakstraat). het regionaal instituut voor ambulante geestelijke gezondheidszorg!RIAGG) op de hoek Iedere inwoner van Tholen, die specialistische hulp wenst bij ern stige psychische problemen, kan bij de RIAGG terecht. Er werken hulpverleners in specialistische teams voor jeugdzorg, volwasse- nenzorg, ouderenzorg en psycho therapie. De hulpverlening varieert van individuele gesprek ken tot gezins- of partnergesprek- ken en groepstherapie. Vooral dit laatste behoort, door de nieuwe huisvesting, meer tot de mogelijk heden. Ook het ontwikkelen en uitvoeren van preventie-activitei ten is een taak van de RIAGG en indien nodig kunnen medicijnen worden voorgeschreven. Het is de bedoeling in Tholen op korte ter mijn te beginnen met sociale vaar digheidstrainingen. Op dit moment werken bij RIAGG-Tholen zeven mensen, maar dat aantal wordt op korte termijn uitgebreid. De bereikbaar heid is eveneens verbeterd, want elke morgen is in Tholen een se cretaresse aanwezig. Bij haar af wezigheid wordt de telefoon automatisch doorverbonden met de vestiging in Goes. VERVOLG VAN PAG. 1 maar volksgezondheid omruilen voor volkshuisvesting. Dit vanuit het uitgangspunt, dat elke wet houder zodanige taken krijgt, dat hij zijn interesse en deskundigheid kwijt kan. Bij de omwisseling speelde ook een rol, dat volksge zondheid veel reistijd vergt. Socia le zaken werd als een zware portefeuille gezien die wel bij de PvdA hoort, maar waarmee wei nig naar buiten getreden kan wor den, in tegenstelling tot economische zaken. Die taak wil den de socialisten wel, maar ze verzoenden zich met het feit, dat Versluijs 't goed doet. Dat de SGP momenteel onderbe deeld is, werd door alle fracties onderschreven, maar welke taken ze erbij moeten krijgen, is nog on zeker. Bij de VVD telt de onerva renheid van de nieuwe wethouder Van der Jagt mee en de liberalen vinden ook, dat onderwijs niet bij de SGP moet komen. De kleinste fractie(RPF/GPV) bestreed dat. "Alle portefeuilles moeten kun nen, ongeacht de persoon", zei P. van Belzen. Het CDA had niet veel andere wensen dan handhaving van de huidige taken: economische za ken, onderwijs, welzijn, maat schappelijke zorg en hulpverlening, recreatie. De 'lichte aanval' van de PvdA op economi sche zaken werd voor lief geno men in de gedachte, dat het CDA het vier jaar redelijk gedaan had. De twee partijen die geen verte genwoordiger in het college van b en w hebben, VVD en RPF/GPV, stelden zich maandagavond 'rea listisch' op. Van Gorsel gaat er wel van uit, dat er een afspiegelings college komt van de gehele raad en niet van PvdA, SGP en CDA, ook al leveren die de wethouders. "Willen ze gesteund worden, dan moet er bereidheid zijn tot een stuk overleg met de kleine frac ties", zei Van Gorsel. De VVD laat de opstelling in de raadsver gadering van 1 mei ook afhangen van het vooroverleg over de com missies en de keuze van vertegen woordigers van de gemeente Tholen bij de PZEM, WMZ en dergelijke. Volgens Van Belzen hoeft een af spiegelingscollege per definitie niet altijd in te houden, dat de drie grootste fracties een wethou der leveren. "Kwaliteit en belang stelling spelen een geducht woordje mee. Ook is het verstan dig, dat je een hecht team vormt." Van Gorsel sprak over een 'even wichtige verhouding' tussen de vier collegeleden. Hij vond het 'niet verstandig' om milieuzaken te koppelen aan de portefeuille economische zaken. Daarentegen noemde Van Belzen openbare werken en milieu of economische zaken en milieu een 'goede moge lijkheid, ook al bijten soms de laatste taken elkaar'. Afgesproken is, dat de drie kandidaat-wethouders met de burgemeester eerst de wensen ten aanzien van de portefeuilleverde ling gaan bespreken. Daarnaast overleggen de vijf fracties nog met elkaar over de bemanning van de commissies en de benoeming van vertegenwoordigers bij allerlei in stellingen. Op dinsdagavond 1 mei vallen de definitieve beslissingen. De ANWB formuleert nu nog geen standpunt omtrent de tracé keuze van een Westerschelde oe ververbinding, maar wacht tot de inspraakprocedure is afgerond. Dan wordt de visie van de ANWB kenbaar gemaakt in de beraadsla gingen van de commissie van overleg voor de wegen. Ir. J. Bark- hoff, plaatsvervangend hoofddi recteur van de wielrijdersbond, zei dat tijdens de jaarvergadering van de afdeling Zeeland te Mid delburg. Op de vergadering werd tevens meegedeeld, dat de ANWB - sa men met de zusterclubs uit de Bondsrepubliek en Groot- Brittannië - een betere internatio nale hulpverlening wil opzetten voor die plekken in Europa, waar de hulpverlening nu nog te kort schiet. Dat is onder andere in sommige delen van Frankrijk het geval, maar geldt ook voor bestemmingen in Oosteuropese landen. Tijdens de bijeenkomst werd de heer H.H. Bouma, die de vergade ring voorzat, benoemd tot lid van de raad van advies. Hij volgt hier mee mr. D.F. Vos op, die nu plaatsvervangend lid wordt van diezelfde raad.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 13