Bedrijfsverzorging verdeelt de reserve Open dag middel tot promotie metaal Aiopal kampt met personeelsgebrek Concordia huldigt Louis Vroegop 'Samengaan is een commercieel voordeel' KNF-speld voor zilveren jubilaris Thoolse harmonie Heije constructie Tholen enige deelnemer landelijke actiedag Industriebond buigt zich over uitzendkrachten Donderdag 29 maart 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Thoolse gevolgen fusie ABN en Amro Mammoetfusie De 101 leden (op 31 december) van de Bedrijfsverzor- gingsdienst Tholen en Sint-Philipsland krijgen per jaar dat men lid is f. 10,75 uitgekeerd. Op die manier wordt de reserve verdeeld, nu de vereniging na 25 jaar wordt ontbonden. De leden gaan op in de nieuwe - provinciale - vereniging VBAZ. Als negenjarig knaapje in korte broek werd Louis Vroegop 25 jaar geleden lid van Concordia en dat le verde hem zaterdagavond in Meulvliet hulde op van voorzitter A.C. Quist en een zilveren speld van de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van muziekverenigin- gen(KNF). Met paplepel ingegeven Andere opzet Heije constructie in Tholen was zaterdag het enige ei- landelijke metaalbedrijf dat haar deuren opende in het kader van een landelijke promotiedag 'Kies techniek, dan ga je het helemaal maken!'. Mentaliteit Uitbreiding Room pendel eraf Weinig animo Machinefabriek in BVG officieel geopend In het bedrijfsverzamelgebouw (BVG) aan de Nijver- heidsweg te Sint-Maartensdijk is vrijdag de machine fabriek en constructiewerkplaats Aiopal B.V. geopend. "Ik zit er om te springen" Dansparen Leerlingen Eerste prijzen op solistenconcours Je moet het gezien hebben, bij... MM Ook de Thoolse ABN en Amro Bank zijn overvallen door de fusie die maandagochtend de gehele fi nanciële wereld heeft verrast. In afwachting van meer gegevens over de preciese gevolgen meent ABN-directeur J. Moerland dat Ïet samengaan een commercieel oordeel zal zijn. "De gefuseerde bank gaat op Tholen immers van uit twee vestigingen werken." Hij verwacht dat zowel de huidige ABN op de hoek Kaaistraat/Mo- lenstraat in St. Maartensdijk als de Amro Bank aan de Kaay in Tholen zullen blijven bestaan. "In tegenstelling tot verschillende collega's ben ik vrij rustig en laco niek onder de fusie, die overigens voor iedereen een overrompeling' was. Ik had niet verwacht dat de ABN alleen zou blijven wachten op 1992, maar dat de fusie met de Amro zou zijn, is voor mij een complete verrassing. Geen onaar dige trouwens, want ik ken de Amro al langer dan van- daag(Moerland werkte eerder bij Van Twist, die in St. Maartensdijk het agentschap van de Amro had- red), Commercieel gezien is de fu sie voor beide banken een goede zaak en voor de klanten verwacht ik er positieve impulsen van", al dus ABN-directeur Moerland uit St. Maartensdijk. Dhr. J. van de Ree van de Amro Bank Tholen 'viel bijna van z'n stoel van verbazing' toen hij van de fusie hoorde. "Zo'n mam moetfusie is wel heel onverwacht, dat heb ik helemaal niet zien aan komen." Van de Ree zegt 'heel benieuwd' te zijn wat de gevolgen van het sa mengaan zullen zijn. "Gezien de overlappingen van kantoren in verschillende plaatsen en de toe nemende automatisering gaat de ze fusie misschien toch arbeidsplaatsen kosten. Daar ko men vast problemen over, dat zal de toekomst leren. Ik heb ook nog geen enkel idee wat de gevolgen op Tholen zullen zijn." Met Moerland is Van de Ree van mening, dat de positie van de nieuwe bank in de wereld sterker zal zijn. "We worden de zesde bank van Europa en dat is ontzet tend groot." Ruim 2 1/2 jaar geleden sloot de Amro bank het kantoor in de Kaaistraat te St. Maartensdijk om zich volledig te concentreren in de vestiging Tholen, van waaruit het gehele eiland bediend wordt. Dat de ontwikkelingen snel kunnen gaan, geeft ook de sluiting van het spiksplinternieuwe kantoor van de NMB aan de Molenvliet- sestraat in Tholen aan. De ABN is sterk in het buitenland en heeft daar 269 kantoren, tegen over 106 voor de Amro. Ter verge lijking hebben de NMB Postbank en de Rabobank er respectievelijk 42 en 30. In ons land heeft de Am ro 762 vestigingen, de ABN 711, de Rabo 3240, NMB Postbank 3792 en de Spaarbanken 1600. Bij de ABN en Amro werken samen 55.000 mensen. Het besluit tot de verdeling werd tijdens de ledenvergadering van 12 december aangenomen. Tevens werd toen besloten dat per lid 50 gulden in de kas van de nieuwe vereniging wordt gestort. Woens dag komen tijdens de algemene vergadering in Tolrust te Poort vliet de verschillende verslagen, alsmede de eindafrekening aan de orde. Voorzitter J.J. v.d. Slikke is herkiesbaar als kringbestuurslid. Verder komen de statuten van de VBAZ ter tafel en worden werk verdelers benoemd. In zijn jaarverslag schrijft secreta ris A.C. van Heusden dat er in 1989 meer uren gewerkt zijn dan het jaar daarvoor. Slechts vier le den deden een beroep op het re ductiefonds. De totale uitkering was met f. 1.793,50 slechts een- tiende van 1988. De rekening over 1989 sluit af met een winst van f. 2.062,33 en de balans met een re serve van f. 18.924,67. Behalve de uitbetaling aan de leden (totaal f. 12.298,-) wordt f. 553,06 in de Kringkas gestort. Per 1 januari waren er 104 leden van de Bedrijfsverzorgingsdienst. Daarvan wonen er 9 in Sint- Annaland, 11 Sint-Maartensdijk, 21 Oud-Vossemeer, 19 Poortvliet, 6 Scherpenisse, 14 Tholen, 9 Sta- venisse, 12 Sint-Philipsland, 1 Ka- pelle, 1 Haarzuilen en 1 Zierikzee. De vier bedrijfsverzorgers werk ten in 1989 in totaal 3.906 uren. Daarnaast werd voor 104 uren een beroep gedaan op een bedrijfsver- zorger uit Schouwen-Duiveland. "Hoewel ik toch al medegedeeld had dat ik mijn functie bij het vijfentwintigjarig jubileum neer zou leggen, doe ik dit nu toch wel met weemoed. Vanaf de oprich ting heb ik het werk met plezier gedaan; de vergaderingen bij mij thuis zal ik missen. Ik hoop dat de Kring en de provinciale vereniging nog vele jaren tot heil van de Zeeuwse boeren haar werk mag blijven doen," besluit secretaris Van Heusden het laatste jaar verslag van de Bedrijfsverzor gingsdienst Tholen en Sint-Philipsland. Tijdens een zeer gevarieerde do nateursavond, die wegens de deel name van het Bergen op Zooms blaasensemble, twee paren van dansschool Janvier en het jazzbal- let van Laura Ouwens in de sport hal plaatsvond, werd de jubilaris na de pauze in het zonnetje gezet. De jonge Louis Vroegop begon 25 jaar geleden als bugelblazer en speelt inmiddels weer al vele jaren bariton, zo bracht voorzitter Quist naar voren. Als baritonbla zer werd Vroegop ook lid van de blaaskapel de Klienkers, een on derdeel van de Thoolse harmonie. De voorzitter had zelf hele plezie rige herinneringen aan die kapel periode. "Wij hebben al veel leuke dingen meegemaakt, maar jammer is wel, dat Louis door zijn werk nogal eens afwezig moet zijn. Daar is niets aan te doen, want Concordia is geen voetbal vereniging die ander werk voor je zoekt. Zover zijn wij nog niet", aldus Quist. Hij bracht naar voren, dat fami lieleden van Louis's moeder(Aal- brechtse) hem bij Concordia al voorgegaan waren als jubilaris. Jo Aalbrechtse was 35 jaar lid en diende de Thoolse harmonie ook vele jaren als bestuurder. Hommie Aalbrechtse is nog steeds actief en al 43 jaar lid van Concordia. Daarmee is hij qua dienstjaren de oudste muzikant. De broer van Louis, Kees Vroegop trommelt in de drumband al 31 jaar zijn partij mee. "Je neefje is 4 jaar lid en wie weet, wat jouw zoon nog binnen Concordia zal gaan doen. De op volgers komen eraan", zei de voorzitter. Hij bedankte ook de ouders van de jubilaris. "Je vader is bij Con cordia niet meer weg te denken wanneer het gaat om het ophalen van donateursgelden, het rond brengen van programma's bij de donateurs en het schoonhouden van het repetitielokaal. Zowel je vader als je moeder zijn altijd be reid Concordia te helpen. Daarom is het niet vreemd dat Louis Vroegop vanavond in het middelpunt staat. Het is hem met de paplepel ingegeven", aldus voorzitter Quist. Omdat hij met een arm in een draagverband zat, liet hij het opspelden van de zilveren draagspeld en het uitreiken van de KNF-oorkonde over aan penning meester W.L. Bijl, die tevens bestuurslid is van de KNF Zee land. De secretaresse van Concor dia overhandigde Plonie Vroegop-Aarnoudse nog bloemen omdat zij haar man dikwijls moet missen voor Concordia. Voor de huldiging was er at een gevarieerd muzikaal programma uitgevoerd, waarbij het bestuur voor een geheel andere opzet had gekozen. De harmonie o.l.v. P. Steyns voerde drie nummers uit; Introduction, Prisoner of the ring en Pavane in Blue. De klarinet leerlingen o.l.v. Hans Hest traden ook voor het voetlicht en als gast was het Bergen op Zooms blaas ensemble o.l.v. F. van Broekhoven uitgenodigd. Die trad zowel alleen als samen met Concordia op. Ge zamenlijk werd Fanfare and An them uitgevoerd. Na de pauze kwam er nog meer variatie. De harmonie kreeg eerst nog alle aandacht bij het ope ningsnummer Saxoriëntale, maar daarna was het oog meer op het jazzballet van Laura Ouwens en twee paren van dansschool Jan vier gericht. Met het jazzballet werden Discoband en Put it on the rich uitgevoerd. Het tweede De heren Heije, Keur en Hage tijdens de open dag in het Thoolse constructiebedrijf. Heije kreeg van elf tot vier uur re gelmatig belangstellenden in het jonge bedrijf aan de Slabbecoorn- weg. Vier van de negen perso neelsleden waren steeds aan het werk om de verschillende onder delen van het metaalvak te laten zien. Het constructiewerk, zet- banken, de zaagmachine, e.d. On der de bezoekers waren mensen die in de metaal werken, alsmede ouders met kinderen die zich oriënteren op de beroepskeuze. "De metaal zit om personeel te schreeuwen", vertelde dhr. A.J. Heije. "Om de jeugd te laten kie zen voor de techniek in plaats van mavo/havo en later w.w. hebben we de open dag georganiseerd. De aanwas van jongeren is al minder en daarnaast zie je een trek naar de administratieve beroepen. Voor de metaal en electro blijven er dan te weinig mensen over en daar zit juist toekomst in. Schoolverlaters zijn binnen de kortste keren aan de slag, dat is in de administratie ve beroepen wel anders." Heije noemt de geringere belang stelling van scholieren voor tech nische vakken een 'mentaliteitskwestie'. "De l.t.s. is voor veel leerlingen kennelijk een sluitpost. Wie niet naar de havo of mavo kon, ging naar de l.t.s. en dat willen we toch wel doorbre ken. De techniek biedt goede mo gelijkheden. Ondanks de zachte winter is het nog nooit zo druk ge weest. De verwachte terugslag is niet gekomen. We hebben meer problemen om de opdrachten op tijd klaar te krijgen dan met het binnenhalen van werk." Heije zit twee jaar in Tholen. De uit het Zeeuws-Vlaamse Graauw afkomstige ondernemer werkte eerst in loondienst en begon zeven jaar geleden in de avonduren en op zaterdag met constructiewerk. Daarvoor huurde hij een loods in Bergen op Zoom. Langzaam werd dat uitgebouwd totdat Heije hele maal zelfstandig werd en perso neel aannam. "Hoewel het in de beginperiode niet rooskleurig ging in de metaal, is het met een goed produkt, een redelijke prijs en service toch gelukt. We groei den er in Bergen op Zoom uit en bouwden in de Slabbecoornpol- der 600 m2. In Bergen hadden we maar een vijfde van de ruimte die we nu hebben. De benadering van de gemeente Tholen, de soepelheid was voor ons de voornaamste reden om hier te komen. Bergen op Zoom loopt wel voor General Electric, maar bedrijven als de onze, zijn maar kruimelwerk voor die ge meente." Bij zijn bedrijf met schaftlokaal en kantoor bouwde de fam. Heije ook een huis. Er is nog grond voor uitbreiding beschikbaar en daar wordt nu aan gedacht gezien de krappe ruimte die over is voor het groeiende machinepark en het constructiewerk. Heije heeft nog verschillende rela ties vanuit zijn Bergse periode en is vaak onderaannemer bij Adr. de Kok, Uytdewilligen en Van Bergen Henegouwen. Behalve op Tholen(drankenhandel Rijnberg, Rabobank Tholen, Ten Anker) en in West-Brabant(showroom Bruynzeel keukens) komt Heije ook over de Oesterdam(bejaar- dencentrum Krabbendijke) en Philipsdam(Middelharnis). In de twee jaar dat hij in Tholen zit, leverde Heije ook het constructiewerk voor vier naburi ge bedrijven in de Slabbecoorn- polder. De spanten, borstwering en daken. Ook de loods voor het eigen bedrijf bouwde Heije zelf. Bij de negen personeelsleden zijn er drie Tholenaren: Frans Keur en Marco Hage uit Tholen, alsmede René Dumon uit Oud-Vossemeer. ;Keur is 1 jaar in dienst en voor man geworden. De uit Stavenisse afkomstige metaalman werkte acht jaar bij Van Lammeren in St. Maartensdijk. Na de sluiting van die onderneming pendelde Keur acht jaar naar Rotterdam en zelfs tot in Groningen en Friesland. "Na verloop van tijd is dat pende len niet alles meer. Zeker als je een keer ziek bent, dan tellen de reis- uren niet mee. Je wordt ook ouder en bovendien is de room van de pendel eraf. De kilometervergoe dingen staan ter discussie. Dan zit ik hier goed, vlakbij huis", aldus Keur. Hij begeleidt zijn plaatsgenoot Marco Hage, die vorig jaar maart bij Heije kwam. Na de l.t.s. volg de de jonge Tholenaar nog ander half jaar het KMBO, waarna hij een maand bij RMI Holland in Bergen op Zoom werkte. Hij is opgeleid als draaier-frezer en heeft ook zijn lasdiploma, wat hem goed van pas komt bij het constructiewerk. Marco Hage volgt in de avonduren nog een LOI-cursus voor werktuigbouw kundig tekenaar. Ondanks de schaarste aan perso neel in de metaalsector denkt Hei je nog niet zoals Goedhart in St. Maartensdijk aan de opleiding van meisjes. "Constructiewerk is een zwaar beroep, dat is moeilijk voor meisjes, want de spanten moeten we buiten ook monteren", aldus Heije. Hij heeft zich erover verbaasd, dat van het toch betrekkelijk groot aantal metaalbedrijven op Tholen hij als enige aan de open dag mee deed. Metaalunie-bestuurslid M.A. van Beek zegt vorig jaar al een bus met scholieren(mavo- leeringen en lts'ers) ontvangen te hebben. De door de FME en Metaalunie georganiseerde landelijke open dag is volgens Metaalunie bestuurslid dhr. Van Eekelen van Kint bv uit Halsteren qua deelna me 'een grote flop' geworden. "Iedereen heeft er een brief over gehad, maar er was maar weinig animo. Rond Bergen op Zoom zouden er eerst vier bedrijven meedoen, maar uiteindelijk ble ven er maar twee over. Onze erva ringen waren zaterdag gunstig. Er kwamen ruim 100 mensen: vaders en moeders met hun opgroeiende zoons, maar ook meisjes die een technisch beroep wilden", aldus Van Eekelen. Het bedrijf is vanaf 1 december vorig jaar actief in het onderne merscentrum op nummer 28 waar voorheen Mechanisatiecentrum Tholen B.V. (van A.J. Slager) was gevestigd. Vanaf 1 januari werkt directeur B.C.H. Hoogeveen met 3 personeelsleden in de werkplaats en 7 man in de buitendienst. Het bedrijf maakt onderdelen voor onder meer machines in opdracht van derden en huurt 300 vierkante meter ruimte in het BVG. Hoogeveen; "We maken geen ei gen produkten, maar leveren wat andere fabrieken niet kunnen en wat ze uitbesteden aan ons. We zijn in feite een loonbedrijf''^ Aiopal ('Alles op Alles') komt uit het Brabantse Hank, waar het geen mogelijkheden meer had om uit te breiden. Hoogeveen hoorde via kennissen dat er in de gemeen te Tholen bedrijfsruimte te huur was: "In Tholen timmeren ze nogal aan de weg, werd er gezegd en zo ben ik op het gemeentehuis terechtgekomen. Het had ook er gens anders kunnen zijn, maar wat voorzieningen betreft, trans portmogelijkheden en de kosten, zit ik hier niet slecht". Een pro bleem voor Aiopal betreft echter het aantrekken van ervaren perso neel voor onder meer de draai- en freesbanken., "Er is me gezegd dat die hier wel te vinden zouden zijn maar dat is helemaal niet het geval. Veel pen delaars zouden dichter bij huis werk zoeken vanwege de nieuwe belastingen in het plan Oort maar blijven toch over de brug werken. Ze kijken eerst de kat uit de boom". Hoogeveen hoopt dat er in de nabije toekomst een oplos sing voor het personeelstekort wordt gevonden. Om te voldoen aan de vraag heeft Aiopal ar beidsbureaus en uitzendbureaus ingeschakeld maar ook dat biedt onvoldoende soelaas. "Het is een landelijk probleem". Slaagt het bedrijf erin ervaren personeel aan te trekken dan is er volgens Hoogeveen ook plaats voor jongeren. "Ik streef ernaar om hier 5 man aan het werk te krijgen en 10 a 12 in de buiten dienst". Deze werken voorname lijk in het West-Brabantse en bij grote bedrijven in Rotterdam en omgeving. Hoogeveen is wel van plan om ook meer opdrachtgevers te zoeken in het Zeeuwse. Ook voor de personeelswerving gaat Aiopal over de Oesterdam. Hoo geveen werkte zelf 12 jaar bij de Rotterdamse Droogdokmaat schappij en was onder meer ver antwoordelijk voor het hijsgedeelte van de Ostrea waar mee de pijlers voor de storm vloedkering werden gehesen. In de bedrijfsruimte heeft Aiopal een kantoor gebouwd waarboven het magazijn is aangebracht. De bloemstukken op de draaibanken getuigen nog van de officiële ope ning waarbij ook burgemeester H.A. van der Munnik aanwezig was. "Het was gewoon een recep tie. 's Morgens om vijf uur heb ik de zaak geopend", lacht de di recteur. De gehandicapte Concordia-voorzitter A.C. Quist bij de huldiging van baritonblazer Louis Vroegop en zijn vrouw. stuk was een Amerikaans show nummer met bijbehorende hoge hoed en lange jas. Onder de jazz- dansers was ook Ester Vroon, die voor de pauze bij Concordia nog klarinet speelde, maar wier hart uiteindelijk toch meer naar het ballet uitging. Daar tussendoor namen vier da meshakjes met evenveel herenzo len bezit van de multifunctionele vloer om vier Latijns- Amerikaanse dansen uit te voe ren: de pasodouble Paso Cabaio, de cha-cha-cha El Pedro, de rum ba Samba Nostalgica en de jive San Francisco. Behalve de twee dansparen stonden ook een aantal muzikanten extra in de belangstel ling: de solisten Arnold van Bavel en René van Esveld op trompet en Maandag organiseert de Thoolse Industriebond FNV een thema- en discussieavond over uitzend- werk, met als thema 'Uw positie als uitzendkracht'. Bondsbestuur- der A. van Oudenaarden en W. Jurgens van uitzendbureau Start verzorgen een inleiding en beant woorden vragen. Zowel leden als niet-leden van de vakbond kun nen informatie krijgen over de rechten en plichten van uitzend krachten en hun positie op de ar beidsmarkt. Aan de orde komen met name de verschillen/overeenkomsten tus sen uitzendkrachten en werkne mers in vaste dienst, zoals over de beloning, toeslagen, ziektegeld, arbeidstijdverkorting. Ook vragen over de arbeidsomstandigheden worden te berde gebracht. De thema-avond begint om acht uur in café Smerdiek in Sint- Maartensdijk. Bezoekers krijgen een brochure over uitzendwerk in de Nederlandse industrie, geba seerd op een onderzoek van de In dustriebond. Johan Geuze op trombone. De drumband o.l.v. B. Kustusz marcheerde in de slotfase Meul vliet nog binnen. De finale werd gevormd door Kempenpoort en Semper Viator die samen met de harmonie werden gespeeld. Het programma werd van een toelich ting voorzien door mevr. S. Bout-Sakko. Onder de, gezien de vele voorbe reidingen en kosten eigenlijk te weinige belangstellenden, waren onder meer burgemeester en me vrouw Van der Munnik, die bij het jazzballet ook hun eigen dochter aan het werk zagen. Ver der begroette voorzitter Quist ere lid Ben Nelisse met zijn vrouw en een aantal collega-muzikanten van zusterkorpsen. De voorzitter stond nog even stil bij de leerlingen. "Concordia heeft die hard nodig voor de toe komst. Niet alleen jeugdige leer lingen, ook wat ouderen zijn begonnen met de'opleiding en dat is plezierig, want de jeugd vliegt met studie of werk toch een keer uit buiten Tholen." Het deed Quist deugd, dat vader en twee zoons Van Bavel(alle drie lid van Concordia) binnenkort een extra opleiding gaan verzor gen voor die leerlingen, die nog niet meespelen in de grote groep. Samenspel is één van de belang rijkste onderdelen van de opleiding. Zaterdagavond speelden er bij de harmonie en drumband al een aantal leerlingen mee. Ze waren duidelijk te herkennen omdat ze nog geen uniform hebben. Die ko men half april. Concordia is verder versterkt met drie wat oudere muzikanten: twee trompettisten en een strijkbassist. De laatste aanwinst noemde de voorzitter 'best uniek' voor de Thoolse harmonie. Naast het muzikale gedeelte was er zaterdagavond in Meulvliet ook nog een verloting van 200 prijzen en na afloop in de foyer dansmu ziek met the New Two. In Hillegom werd zaterdag het jaarlijkse solistenconcours gehou den. De Thoolse deelnemers speelden er op electronisch orgel en accordeon. De beste prestatie leverde Pia Jansens uit Scherpe nisse, die op accordeon in de afde ling uitmuntendheid een eerste prijs behaalde met 171 punten. Op hetzelfde instrument waren er nog drie eerste prijzen: Esther den Engelsman uit St. Annaland (150 p. in derde afd.), Mireille v.d. Maas uit St. Annaland (165 p. in vierde afd.) en Carola Poot uit St. Maartensdijk (159 p. in vierde afd.). Negen kandidaten behaalden een eerste prijs op electronisch orgel. In de eerste afdeling: Lené de Graaf uit St. Maartensdijk (169 p.), Imanda Goedegebuure (165 p.) en Marianne Vroegop (156 p.) uit St. Annaland; in de tweede af deling Miranda Polderman uit St. Maartensdijk (162 p.), Dia Gunter (162 p.) en Melanie v.d. Maas (174 p.) uit St. Annaland; in de vierde afdeling Benjamin van 't Hof (162 p.) en Chantal Goedegebuure (165 p.) uit St.Annaland en Conny La- rooy uit Scherpenisse (165 p.). Tenslotte waren er nog twee Thoolse duo's op accordeon en electronisch orgel. Pia Jansens en Lené de Graaf behaalden met 171 punten een eerste prijs in de eerste afdeling, Petrina en Esther den Engelsman uit St. Annaland met 150 punten een eerste prijs in de derde afdeling. Advertentie LM. ...De Schelde keukentechniek maakt precies de keuken die zoekt. Een keuken die. door vaak verrassende ideeën en oplossingen, uniek is en perfect aansluit op uw leefomgeving. Jan Buermansvande Schelde maakt die keuken voor u en zorgt dat u straks alleen de kastjes nog maar hoeft in te ruimen. Kom 'ns kijken en proef wat de Schelde met o.a. Al no en Poggenpohl voor uw nieuwe keuken kan betekenen. <x> -ë- CD 2 S? CD a 1 CD a* =3 C 8 ■S 1 c o> O) CD 11 Qt CL> .2 E 8 <5 "SS r— Q. O c Q CU) CD GO

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 9