Ouder worden en gezond blijven Vier vrijheden Atelier Priegelmee in Tholen geopend Loeki Stardust Quartet: de blokfluit op topniveau Verbetering weg Scherpenisse - Sint Maartensdijk Kom in de kas M. van Damme Voorzitter van omroep Zeeland Donderdag 29 maart 1990 In mei worden in Middelburg de Four Freedom Awards uitge reikt aan een aantal vooraanstaande Europeanen: Vaclav Ha- vel, Jacques Delors, Laszlo lokes, Simon Wiesenthal en Emile van Lennep. Vaclav Havel Jacques Delors (OM M I SS I KS Laszlo Jokes Emile van Lennep Simon Wiesenthal Studiebijeenkomst Uit op Tholen Daniel Bruggen, Bartho Driever, Paul Leenhouts en Karei van Steenhoven - samen met Amsterdamse Loe ki Stardust Quartet - moeten de blokfluitleerlingen van de muziekschool wel bijzonder gestimuleerd heb ben. Want donderdagavond gaven deze bekende musi ci in de Gasthuiskapel een concert voor Uit op Tholen, en van het ongeveer 65 mensen tellende publiek was het leeuwenaandeel afkomstig van de Bergse muziek school. PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Bevolkingspolitiek een vrouwenzaak? Gloedvol voorzitter Goede opvolger Sinds 1971 actiever ABDIJ Binnenkort kunnen mensen van 55 jaar en ouder in Zeeland zich uitspreken over een actueel on derwerp: preventie en ge zondheid. Op verschillende plaatsen in de provincie zullen bijeenkomsten worden gehouden. "Preventie" moet worden op gevat in ruime zin: voorkomen van gezondheidsproblemen, maar ook verbeteren van de ge zondheid. De bedoeling van de bijeen komsten is dat uit gesprekken naar voren komt wat de deelne mers zelf als de belangrijkste voorwaarden zien om zolang mogelijk gezond en fit te kunnen blijven. En ook: wat kan men er zelf aan doen. Aan bod komen de verschillende mogelijkheden, maar tevens de eventuele belemmeringen om voor eigen gezondheid en veilig heid te zorgen. Een medewerker van de Zeeuw se Raad voor ouderen begeleidt de bijeenkomsten. In het najaar van 1990 zullen de gegevens van de bijeenkomsten worden gepresenteerd op een studiedag over preventieve ge zondheidszorg voor ouderen in Zeeland. Hiervoor worden uitge nodigd organisaties van en voor ouderen, en vertegenwoordigers van welzijnsinstellingen, van de provincie en de gemeenten. Het doel is in de komende jaren meer aandacht te schenken aan voorzieningen en activiteiten die ten goede komen aan de verbe tering van de gezondheid van ouderen. Het is ook de bedoeling meer samenhang en samenwer king te bewerkstelligen. Er zijn veel factoren in het geding: voe ding, beweging, verkeer, omge ving, wonen, sociale contacten etc. Het initiatief voor de gesprek ken is afkomstig van de Zeeuw se raad voor ouderen. Vorig jaar publiceerde men een discussie nota "Tijd voor gezondheid", waarin o.a. de suggestie werd gedaan gesprekken met oude ren aan te knopen om van hen zelf te weten te komen wat belangrijk is. Pas dan is het mo gelijk beleid te maken: maatre IEUWS gelen treffen waar grote groe pen ouderen iets aan hebben. De bijeenkomsten worden ge houden in de volgende plaatsen en data: Middelburg (24 april); Vlissin- gen (5 en 12 april); Domburg (19 april); Goes (5 en 23 april); Ka- pelle (26 april); Ovezande (17 en 19 april); Krabbendijke (3 en 4 mei); Zierikzee (24 april); West- dorpe (27 april); Philippine (27 april); Hulst (18 en 25 april); Kloosterzande (17 april, 3 mei); Terneuzen (11 april); Axel (2 mei); Sas van Gent (25 april); Oostburg (10 april); Aardenburg (10 april). Wie belangstelling heeft kan te lefonisch contact opnemen met de Zeeuwse Raad voor Ouderen (01180) 82500, of met een stichting welzijn voor ouderen in de woonplaats of streek. U krijgt dan een folder toe gestuurd met alle nodige infor matie en een aanmeldingskaart. Svp reageren voor 4 april a.s. Gedeputeerde Staten stellen Provinciale Staten voor f 240.000,- uit te trekken voor de voorbereiding van een plan ter verbetering van een gedeelte van de weg Scherpenisse - Sint Maartensdijk. Volgens de huidige planning zou het karwei in 1994 moeten be ginnen. Het betreft het wegvak van km 9,4 tot km 10,2. Daarin liggen een dijkovergang over de Stoofdijk, de aansluiting van Scherpenisse en van een bedrijfsterrein en twee nauwe bochten. De kruising met de Veerdijkse- weg/Spuistraat is met 11 onge vallen in de periode 1986/1988 een black sprot; in de bocht bij km 10 gebeurden zes ongeval len en bij de overgang Stoofdijk 4. Er is inmiddels een plan dat voorziet in een veiliger situatie. Dit plan dient nu verder te wor den uitgewerkt. WM De Four Freedom Awards ontle nen hun naam aan een histori sche toespraak van de Ameri kaanse president Franklin D. Roosevelt tot het Congres, in 1941: "een wereld die geba seerd is op vier essentiële vrij heden: vrijheid van meningsui ting, vrijheid van godsdienst, vrijwaring tegen armoede en vrijwaring tegen angst". De onderscheidingen worden toegekend door het Franklin and Eleanor Roosevelt Institute uit New York, dat dit al doet sinds 1951. In even jaren worden ze aan internationale personen uit gereikt, in Middelburg, - in one ven jaren gaan ze naar Amerikanen, die de onderschei dingen in ontvangst nemen in Hyde Park, New York. Dat de awards in Middelburg worden uitgereikt houdt verband met de aanwezigheid sinds 1982 van het Roosevelt Studiecen trum èn met het feit dat presi dent Roosevelt Zeeland (om precies te zijn Oud-Vossemeer) heeft beschouwd als de plaats waar zijn voorvaderen vandaan kwamen. In het verleden zijn de "Middel burgse" onderscheidingen o.a. toegekend aan Helmut Schmidt, Alessandro Pertini, Prinses Julia na en Harold Macmillan. De Tsjechische president Vaclav Havel krijgt een onderscheiding voor elk der vier vrijheden, "om dat hij de mannen en vrouwen vertegenwoordigt, die - door te weigeren te zwijgen - het IJze ren Gordijn omlaag hebben ge haald en hun landen een perspectief hebben gegeven op vrijheid en democratie". Jaccques Delors, voorzitter van de Europese Commissie wordt onderscheiden omdat hij "al de genen representeert die hard hebben gewerkt aan de econo mische en politieke eenwording van Europa, zoals die werd ge zien door Jean Monnet, en zo als die is belichaamd in de EG; deze organisatie is wellicht de belangrijkste die de wereldvre de verzekert in dit na-oorlogse gebied". Delors krijgt eveneens een on- derscheiding voor alle vier vrij heden. De Roemeense dominee Laszlo Tokes krijgt de onderscheiding voor vrijheid van godsdienst. Hij kan niet zelf aanwezig zijn bij de plechtigheid. In zijn plaats komt zijn zuster Anna Tokes, in Zeeland inmiddels welbekend door de actie Cluj. De heer Tokes wordt door het Roosevelt Instituut gezien als iemand die zich zeer persoonlijk heeft ingezet voor religieuze vrijheid en voor de rechten van etnische minderheden. "Door voor zijn kerk te gaan staan, heeft hij een tiran ten val gebracht". De statencommissie voor bestuurszaken vergadert op vrij dag 30 maart, 10.00 uur. Op de agenda staan het intrek- Emile van Lennep is voormalig secretaris-generaal van de Orga nisatie van Economische Sa menwerking en Ontwikkeling (OESO). Hij krijgt de onderschei ding "vrijwaring tegen armoe de". "Zijn werk herinnert ons aan de geest waarin na de Tweede We reldoorlog is gewerkt aan de bestrijding van de armoede. De OESO is ontstaan vanuit het toenmalige Marshallplan. Een soortgelijke inspanning zou van daag de dag nodig zijn voor Oost-Europa". De heer Wiesenthal is de stichter en directeur van het Joods Do cumentatiecentrum in Wenen. Hij wordt onderscheiden met de award voor "vrijwaring tegen angst". "Wiesenthal is ons steeds blij ven herinneren aan de barbaar se nazi-terreur. Zijn leven is gewijd aan rechtvaardigheid, niet aan wraak. In een nieuw Europa mag zijn werk nooit wor den vergeten". De onderscheidingen worden op zaterdag 19 mei, 11.00 uur uitgereikt in de Nieuwe Kerk in Middelburg. In het Roosevelt Studiecentrum in Middelburg wordt van 16 tot 18 mei een bijeenkomst gehou den over het thema: "Franklin D. Roosevelt, zoals hij werd gezien door zijn Europese, Aziatische en Latijns-Amerikaanse tijdgeno ten". Er wordt aan meegewerkt door historici uit twaalf verschillende landen. Een van de deelnemers is Valen tin Berezjkov, tolk van Jozef Stalin op de Teheran- en Jalta- conferentie. ken van de elektriciteitsverorde ning in Zeeland, het plan van aanpak voor het Nationaal Mi lieubeleidsplan en voorstellen voor het verbeteren van weg kruispunt Potjes-Cadzand en van een deel van de weg Scherpe nisse - Sint Maartensdijk. De commissie bespreekt ook het beschikbaarstellen van geld voor de Stichting aanvullende patiën tenzorg PZZ, een ontwikkelings visie toeristisch-recreatief mede gebruik sluizen- en havencom plex Terneuzen, de Volkshoge school Zeeland, een musuemfol- der, de aanleg van een vogelei land Neeltje Jans, een com- posteringsstudie, de internatio nale Scheldeloop, het boeren broodproject en de vaste sloop- straat voor koelkasten. De vergadering begint met spreekrecht voor het publiek. De afdeling basisonderwijs en speciaal onderwijs van de pro vinciale onderwijsraad vergadert op woensdag 4 april, 14.00 uur. Op de agenda staan de tussen rapportage proefgebied groeibe- heersing, samenwerkingsverbanden ver beteren hulp aan kinderen met problemen, projectovereenkom sten intensieve zorgverbreding, verschillende modellen voor pro vinciale ondersteuning, onder steuningsproject kleine basis scholen, instandshoudingsbe- leid, verplaatsing mytylschool naar Goes, de indelingen van een stad in schoolwijken en natuuur- en milieueducatie en voorlichting. Beide vergaderingen worden gehouden in het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42, Middel burg. wm Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Riet v.d. Berge bedankt mevr. Boot-Ketelaars voor het verrichten van de officiële opening van Priegelmee in de Kerkstraat in Tholen. 't Is ieseluk druk hewist', was het antwoord van Riet van den Berghe-Bijl op de vraag hoe haar ervaringen waren na de officiële opening van atelier Priegelmee donderdagochtend in de Kerkstraat in Tholen. Daarbij had zij mevr. J. Bot-Ketelaars uit Halsteren uitgenodigd, de vroege re kleuterleidster juffrouw Jo. Die was daar zeer verbaasd over: "Ik wist niet wat me overkwam, maar Riet zei: ik heb bij u leren priege len. Daarmee bedoelde ik knip pen, plakken, prikken, rijgen e.d. En ik vind dat je, wanneer je van een kleine zaak naar een grote winkel priegelt, hartelijke felicita ties verdient". Ook de familie Heyndermans werd in de gelu kwensen betrokken. Peter Heyn- Het publiek genoot van het bij zondere concert van deze zeer ho mogene groep. Zij zijn geweldig op elkaar ingespeeld. Met de ver tolking van werken van zowel klassieke als moderne compo- dermans verrichte de openingshandeling door het lint waarmee de deur afgesloten was, los te knippen. De beide lamme tjes die het geheel een nog feeste lijker tintje gaven, moesten na korte tijd uit de zaak worden ver wijderd omdat ze zich tegoed de den aan enkele van de bijna 90 bloemstukjes die atelier Priegel- nisten, op barokfluiten en renais- sancefluiten, lieten zij horen dat men met de blokfluit, een muziek instrument dat dikwijls onder schat wordt, virtuoze muziek kan maken. Soms staken zij de draak met de klassieke benadering, en deze Edison winnaars presteerden het zelfs om een tango van Lud- wig van Beethoven te spelen die met "Olé" eindigde. Maar de mo derne werken van Geysen en Mey- ering leverden bij het publiek enthousiaste reacties op. Veel in druk maakte ook de compositie van jazz-gigant Charlie Parker. De werkgroep Uit op Tholen heeft nog één programma voor dit seizoen in petto. Op 6 april is er een optreden van het duo "Hot en Neon", een mengeling van humor, theater en circus. mee ter gelegenheid van de ope ning ontvangen had. Woensdagavond was er een recep tie voor genodigden in de speci aalzaak in wol, handwerken en fournituren. Na de recente ope ning van 't Kruidvat is Priegelmee in het voormalige pand van Buys de tweede winkel die deze maand in de Kerkstraat van start ging. Aan de jaarlijkse open dag van de glastuinbouw - Kom in de kas - doen zaterdag 7 april geen Thool- se bedrijven mee. Wemeldinge, Yerseke en Roosendaal zijn de dichtstbijzijnde plaatsen waar het publiek uitgebreid kennis kan ma ken met de wereld van groenten, bloemen en potplanten. Dit jaar staat de open dag in het teken van geur, smaalt en kleur. Aan de hand van een prijsvraag, smaak- reuk- en proeftesten kan het pu bliek die zaken zelf ervaren. Ruim 400 bedrijven in het land werken mee aan de open dag. 'Kom in de kas' wordt 's morgens om tien uur officieel geopend door minister W. Kok in het regionaal onder zoekcentrum te Westmaas. THOLEN 31 mrt en 21 apr Opha len voor rommelmarkt v.a. 9 u. 6 apr Uit Op Tholen, Hot and Ne on, Meulvliet 20.15 u. 7 apr Oriëntatierit, Zoekweg 19 u. 8 apr Viswedstr. De Pieterman 18 apr Bingo, bejaardensoos 18 apr Karakter en Geloof, NCVB, Visnet 19.30 u. 24 apr Plattelandsv. over de Ned. Hartstichting 26 apr Natuurver. bezoek Heemtuin 29 apr Viswestr. De Pieterman OUD-VOSSEMEER 3 apr Feestavond, AVB, Vos- senkuil 6 apr Toneelavond v.v. Vosmeer, Vossenkuil 19.30 u. SINT-ANNALAND 30 mrt VBOK, film 'Het wonder van het leven', Wellevaete 7 apr Gewestelijke contactdag Rooie Vrouwen, Havenzicht 10.15 u. 7 apr Samenzangavond met kin derkoor, N.H. kerk 19 u. STAVENISSE 31 mrt Jubileumzangavond Lau- date Dominum, N.H. kerk 19.30 u. 7 apr Viswedstr 't Scharretje 12.30-15.30 u. 8 apr Deltaviswedstr. 13.30-16.30 u. 21 apr Viswedstr 't Scharretje 10.30-13.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 25 apr Plattelandsvr. kettingen rijgen, Haestinge 9.30 tot 11.30 u. 2 apr Thema-avond Industrie bond FNV over uitzendkrachten, café Smerdiek 19.30 u. 3 apr Jaarvergadering FNV, café Smerdiek 19.45 u. 7 apr Orgel- en zangavond, Maar tenskerk 19 u. 10 apr Zangkoor 'Nieuw Leven', St.Maartenshof 14.30 u. 11 apr Modeshow in Sint Maar- tenshof, 14 u. 13 apr Bloemschikken, Sint Maar- tenshof 14 u. 19 apr Concert Euterpe, Sint Maartenshof 19 u. 30 apr Rommelmarkt (8 u.) en play-back show (19 u.) Sint Maar tenshof SCHERPENISSE 7 apr Viswedstr. De Zeebaars, Gorishoek 13.30-16.30 u. 21 apr Viswedstr. De Zeebaars, Gorishoek 12.30-15.30 u. POORTVLIET 4 apr Alg. ledenvergad. Bedrijfs- verzorgingsdienst, Tolrust 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 6 mei Noord-Zuid project, Paul Gees, Markiezenhof 31 mrt The new American cham ber orchestra, De Stoelemat, 20.15 u. 31 mrt Pigmeat Trio Heil, Bot te Hommel 22 u. 5 apr Tineke Schouten, De Stoele mat, 20.15 u. (uitverkocht) 8 apr Orgelconcert, Gertrudis- kerk, 16 u. t/m 17 apr Tentoonstelling Fons Bemelmans, Markiezenhof 7 apr Mr. Review, Botte Hommel 22 u. 7 apr Sweet Charity, De Stoelemat 20.15 u. 15 apr Claw Boys Claw, Botte Hommel 22 u. 28 apr Messina Support Akt, Botte Hommel 22 u. film film film ROXY 1: Honey, I shrunk the kids - aJ., vr 19 u., za 14 en 19 u., zo 14, 16.30 en 19 u., ma, di en do 18.45 u., wo 14 en 18.45 u. Born on the fourth of July - vr t/m zo 21.30 u., ma t/m do 20.45 u. ROXY 2: Black rain - 16 j., vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Frank Frey - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: The war of the roses - a.l., vr en za 19 en 21.30 u. zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Oliver and company - a.l., za en wo 14 u., zo 15 u. Fidd ler on the roof - zo 11.30 u. CINEMACTUEEL 2: Koko fla nel - a.l., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en do 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Turner and Hooch - a.l., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en do 20 u., wo 14 en 20 u. De afdeling Zeeland van de Rooie Vrouwen houdt op 7 april de ge westelijke contactdag in Sint- Annaland. Het thema is 'Bevol kingspolitiek; een vrouwenzaak?' 's Morgens spreekt Monique Quint-Maagdenburg over wat de politiek kan en hoe die over dit vraagstuk denkt. Ingrid van Tien hoven vertelt over de werkgroep medische ontwikkelingssamen werking, die aandacht schenkt aan de niet-medische factoren die de gezondheid van mensen in de derde wereld beïnvloeden. Na de lunch spreekt Barbara Swart over de Evert Vermeerstichting. "We moeten er voor oppassen dat we ons een zogenaamde dreigende bevolkingsramp in de derde we reld niet laten verkopen als een politieke rechtvaardiging voor een verbod op het baren van kinderen, geslachtsselectie en zelfs geneti sche manipulatie," staat te lezen in de convocatie voor de bijeen komst, die aan de leden is gestuurd. Het bevolkings vraagstuk, gezinsplanning en genen- en reproductietechnologie zijn zaken die aan de orde kunnen komen. De bijeenkomst begint om 10.15 uur in Havenzicht in Sint- Annaland en is ook voor niet- leden toegankelijk. Het middag programma begint om 13.15 uur. VERVOLG VAN PAG 1 dreigde er een kink in de kabel te komen omdat hij Van Damme zelf aan de lijn kreeg in plaats van diens vrouw, maar uiteindelijk is men erin geslaagd om buiten me deweten van Van Damme het jubi leum gestalte te geven. Namens de Bond overhandigde Quist een ge schenkbon. Voor mevrouw van Damme waren er bloemen: "Zon der uw steun hadden wij hier van avond niet gestaan", zei de vice-voorzitter, die Van Damme nogmaals bedankte voor 'al de in zet voor de Bond'. De vijf korpsen begonnen de serenade onder lei ding van dirigent Van Os met 'Lang zal Jubilissimo', gevolgd door Little Boys en Sains Griphon. Burgemeester Van der Munnik vertelde, dat hij graag zijn mede werking heeft verleend aan het slagen van het jubileum van Van Damme: "Toen Quist me vroeg of deze serenade voor het gemeente huis mocht plaatsvinden, heb ik gezegd: Prima en op de vraag hoe we dan de jubilaris hier moesten zien te krijgen heb ik een drierege lige uitnodiging geschreven voor een vergadering over de afstem ming van evenementen". Volgens Van der Munnik schort het daar nog wel eens aan "Dat stond niet in de brief". De burgemeester prees de Bond dat deze voor haar voorzitter zo'n avond wilde beleggen. Hij noem de de bijeenkomst een openbare vergadering 'waar hulde wordt ge bracht aan een gloedvolle voorzit ter'. Van der Munnik prees Van Damme's verdiensten in federatief verband. "Er bestaat tussen de korpsen een eenheid in verschei denheid. U trekt samen op, beïn vloedt elkaar. Dat is de verdienste van de Bond. Het is terecht dat die u hulde brengt". Namens het gemeentebestuur bood Van der Munnik een kleine attentie aan. Daarna speelden de korpsen, 'Lang zal hij leven' en 'Grootva ders klok'. Van Damme zelf zei van dit jubileum 'totaal niks te hebben geweten'. "Zo'n bespre king met de burgemeester is vrij normaal maar toen de secretaris niet kwam en ik naar buiten ging en je ziet dan oude vrienden en je hoort Euterpe in de verte...." De voorzitter had bij zijn naspeurin gen in het notulenboek van de Bond de datum van zijn entree als voorzitter niet kunnen vinden. "Het blijkt 27 maart te zijn in de Druiventros te St. Philipsland. Ik wist het niet. Die 25 jaar zijn voorbij gevlogen". Van Damme zei ook blij verrast te zijn met de komst van muziek vereniging Concordia uit Sint- Philipsiand. Verder prees Van Damme vice-voorzitter Quist waarin hij een goede opvolger ziet. "Ik stop er nog niet mee, hoor. Ik doe het veel te graag", haastte Van Damme eraan toe te voegen. Nog beduusd van de mu zikale aandacht besloot Van Dam me: "In één woord geweldig. Ik ben finaal onder de indruk. Mijn vrouw en ik vinden het fan tastisch'. Waarop de korpsen af sloten met 'Royal Jubilee'. Van Damme volgde 25 jaar gele den L.A.M. Elenbaas uit Scherpe nisse op als voorzitter, nadat een jaar eerder - in 1964 - Euterpe in 'St. Maartensdijk was opgericht. Daarvan was Elenbaas voorzitter en ook daarbij werd hij opgevolgd door Van Damme. De Bond, waarvan al in 1933 spra ke was gezien een gezamenlijke bespreking over muziekfestivals, voerde in 1960 voor het eerst con tributie in: vijf gulden per jaar. Vanaf 1 juli 1971, toen de zeven zelfstandige gemeenten op Tholen werden samengevoegd, is de Bond veel actiever geworden. De vier verenigingen op Tholen hadden toen allemaal met een en hetzelfde gemeentebestuur te maken voor subsidies en garantiestelling voor het ophalen van oud papier. De Bond bemiddelde ook bij de stichting Thoolse Dagen om daar bij toerbeurt op te treden, evenals in de drie dorpen waar geen eigen korps is: Poortvliet, Scherpenisse en Stavenisse. Elk jaar wordt een gezamenlijke muziekdag georga niseerd en een play-in. Bij jubilea van een van de vijf korpsen komt men soms nog extra in het geweer. Vanuit de Bond werd ook de Zeeuwse muziekschool gestimu leerd en dan met name de uitbrei ding van de lessen voor harmonie en fanfare. Dit gezamenlijk optre den werd als succesvol ervaren. Het bestuur bestaat momenteel uit voorzitter M. van Damme, vice-voorzitter A.C. Quist, secretaris-penningmeester W.A. Boogaard en de leden P. van Meel en W. Quak. De Vlissingse burgemeester J.C.Th, van der Doef(PvdA) is voorzitter geworden van de regio nale omroep Zeeland. Hij kreeg in de tweede ronde 15 stemmen, zijn VVD-collega mr. A.A.L.G.M. Kessen uit Hontenisse had de steun van 12 afgevaardigden. Om de ontvangst op Tholen, St. Philipsland, Schouwen-Duiveland en het oosten van Zuid-Beveland te verbeteren wordt de zender van de Nozema in Goes dit jaar verder versterkt. Op die frequentie moet omroep Zeeland nu nog concurre ren met de krachtige Belgische zender Egem, die er direct aan grenst. Nozema verwacht dat die problemen in oktober of uiterlijk in november opgelost'zijn.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 7