Panasonic TOYOTA KURKPARKET RBBfl 'Je leert heel anders kijken' Woningtoewij zing blijft zaak gemeente MAGNETRONS En als je groter bent gegroeid... EDRO TE KOOP Garage DE WIET gratis gelegd (v.a. 25 m') Erkend deceuninck raamfabricant Klein Klusbedrijf H.J. Boers PUNT DIERKENS 14 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 maart 1990 ^c^wlaartëhsuul^rueie ^nRCiaaiz^j,.f^noceritrum! Uw Piedro- adviseur, verstand van jonge voeten. PLAATSELIJK NIÉUWS v .PLAATSELIJK NIÉUWS, r Matige vangst Aanleg stroomkabels Haven Mishandeld m Panasonic NN-5558 B magnetron Brother MF-1200 Kombi-magnetron Sharp R-7 R 50 combi-magnetron I I m Electro technisch bureau IfKDJtlfflL Molendlik 3-4 Telefoon 01666-2315 Bij aankoop van stof min. f 25,— altijd gratis innaai-etiket Bij aankoop van f 35,— of meer tijdelijk doosje naalden GRATIS T VAARDIGE HANDJE Oud papier Spanning om marsenprijs Bingo een succes Eerste optreden zangvereniging SCHERPENISSE Fiets gestolen Zeeuwse troubadour op contactavond Beroep woning verworpen Dertien kilo vis POORTVLIET Geslaagd Uit de bocht Collecte Mej. Uyl spreekt voor NCVB Renault 9 GTL1987 Ford Escort 1600 CL1986 Ford Fiësta 1100 Bravo1981 KUnStStOl St Annaland kozijnen Telefoon vernield SINT- PHILIPSLAND Verhuur woningen Paardemiddel Magere vangst Flippers uit problemen Voor timmer- en metselwerken Tuinhuisjes-Schuurtjes-Chalets Garages-Duivenhokken Nu extra goedkoop! zal het tariefniveau van de meeste kaartsoorten bij het streek- en stadsvervoer trendmatig met 1 a 2% worden bijgesteld. Wijziging tarieven Tweede Rec-cursus over kunst en cultuur van alledag Over veel dingen kun je uren praten. Kunst en cultuur moet je echter zien en horen, beleven en leren waarderen. Dat staat te lezen in de folder van het Ree over de cur sus 'Kunst en cultuur van alledag'. Die was vorig jaar zo'n succes, dat er binnen kort weer een dergelijke cursus begint. Maar dan in de avonduren. Gedachten Aamgestipt Bij overdracht Sint-Philipslandse huizen aan Beter Wonen Overdracht van de ongeveer 130 gemeentelijke wonin gen aan de stichting Beter Wonen te Tholen, maar de woningtoewijzing blijft een zaak voor b. en w. aan de hand van de door de gemeenteraad vastgestelde crite ria. Over dit voorstel sprak de raad van Sint- Philipsland zich gisteravond uit. Huurders Piedro's te kust en te keur en altijd passend bij je zomer-outfit THOLEN - Brugstraat 19-21 - Tel. 01660-2321 HALSTEREN - Vogelenzang 91 - Tel. 01641-6074 BRUINISSE - Nieuwstraat 7 - Tel. 01113-2058 SINT MAARTENSDIJK - Ds. de Bresstraat 10 - Tel. 01666-: - (straat bij ingang gemeentehuis) gezonde vreten, nuen later. PLAATSELIJK NIEUWS Kortste partij: Chr. Hoek - K. Waasdorp 12 brt.; hoogste serie: Chr. Hoek 11 car.; beste gem.: Chr. Hoek 2,53. De stand: 1. H. Aluc 165.60 (19 part.); 2. C. v. Gorsel 157.90 (19); 3. A. Dane 130.01 (16); 4. F. Czech 129.26 (16); 5. K. Waasdorp 128.93 (14); 6. Chr. Veraart 125.66 (15); 7. G. Geuze 88.35 (11); 9. R. Bakker jr. 69.76 (9); 10. R. Bakker sr. 68.25 (8); 11. P. Wagemakers 42.43 (7); 12. Chr. Bal 26.25 (3). Slecht weer en weinig vis in verge lijking tot de vorige wedstrijd was het resultaat van de tweede beker wedstrijd. Er werd slechts 12 kg vis gevangen door de 45 deelne mers. 1. Ph. Vermaas 1020 p.; 2. R. Vermaas 950 p.; 3. M. v. Gorsel 855 p.; 4. J. Hartog 765 p.; 5. Iz. Lindhout 615 p.; 6. J.J. v. Eenen- naam 550 p.; 7. G. Morelli 525 p.; 8. C. Brusselaars 510 p.; 9. B. Bo- gers 460 p.; 10. Joh. Potappel 440 p.; 11. H. Hartog 390 p.; 12. M. Deurloo 380 p.; 13. J. de Graaf 345 p. Junioren: 1. L. Brinkman 330 p.; 2. Marvel v. Eenennaam 300 p.; 3. R. v.d. Berg 210 p. De volgende wedstrijd wordt vervist op 7 april a.s. van 14.00 tot 17.00 uur. Op dinsdag 3 april vanaf 18.30 uur haalt muziekvereniging Eu terpe spullen op voor de rommel markt. De opbrengst hiervan is voor uniformen en het instrumen tenfonds. Advertentie I.M. Op de Haven zal de gemeente stroomkabels aanleggen voor de standplaatshouders die wekelijks gebruik maken van het terrein. De kabels zullen onder het wegdek worden aangebracht. Tot nu toe werd de stroom betrokken van een particulier aan de overzijde van de straat. De kabels liggen op de rij baan. De kans op stukrijden noemt het college van burgemees ter en wethouders groot door landbouw- en vrachtverkeer. De gemeenteraad ging vorige week accoord met het beschikbaar stel len van geld voor dit doel. Mevrouw S.A. deed bij de politie aangifte van mishandeling. Ze kwam dinsdag met de bus terug van een fitness-training in Tholen. In de bus zat een man die avances maakte, waarvan A. niet gediend Met deze kompakte digitale 650 Watt magnetron kunt u met één simpele druk op de kno;. maaltijden naar gewicht laten ont dooien en vervolgens koken Tevens kunt u voorprogrammeren, zodat bij thuiskomst het gerecht al warm klaar staat. Deze hi-speedoven kan gebruikt worden als gewone magnetron (650 Watt), als volwaardige hete lucht-oven en als kombinatie-oven (hete lucht én magnetron). Sharp altijd goed! U kunt in deze 650 Watt magnetron de hete lucht en de magnetron tegelijk gebruiken Voorzien van 5 ver mogensstanden en u kunt er zelfs mee grillen om alles bruin en knapperig te maken. r—j r7 RADIO-TV-Hi-Fi SPECIAALZAAK w fc f st. Maartensdijk |Z.) Haven 12 - St. Maartensdijk Tel. ovota naai-wTrëfmacBnës^dlënd^akhandëf was. In Oud-Vossemeer stapte de man uit de bus, maar sloeg en schopte eerst nog naar mevrouw A. Door muziekvereniging Euterpe werd 5.808 kilo oud papier opge haald, waarvoor de gevers harte lijk dank wordt gezegd. De spanning om de marsenprijs stijgt met de week bij klaverjas- club De Pendelaars. Op dit mo ment gaan drie personen aan de leiding met 21 marsen: P. van Bloppoel, J. van Gorsel en J. Knuist. Daarna volgen L. Kamp man met 20 en R. Waasdorp met 19 marsen. De uitslag van de vrijdag gespeel de inhaalwedstrijd: 1. M. van Bloppoel 5382 p., 2. R. Waasdorp 5090 p., 3. J. Knuist 5049 p., 4. L. Kampman 4978 p., 5. J. van Gor sel 4915 p., 6. P. van Bloppoel 4831 p., 7. J. Guiljam 4816 p., 8. J. van Zetten 4645 p., 9. C. Landa 4605 p., 10. W. Dane 4561 p., 11. mevr. Franke 4461 p., 12. J. van Splunter 4288 p., 13. K. Waasdorp 4117 p., 14. H. Zwagemaker 4078 p., 15. J. v.d. Hoek 4058 p. en 16. A. Arts 3714 p. Na zestien avonden is de tus senstand: 1. P. van Bloppoel 77.249 p., 2. J. van Gorsel 76.310 p., 3. M. van Bloppoel 76.143 p., 4. K. Waasdorp 74.286 p. en 5. J. van Splunter 73.896 p. De bingo-avond in Sint Maartens- hof, voor bewoners, donateurs, vrijwilligers en personeel, is bij zonder aangeslagen. Rudi Nijssen begon na de koffie met de eerste ronde. Alle prijzen waren verpakt met linten in verschillende kleuren er omheen. Wie een prijs won, kreeg een lintje in de desbetreffen de kleur. Pas toen alle rondjes bingo klaar waren, kreeg iedereen die wat had gewonnen het inge pakte cadeautje. Zo bleef de ver rassing tot het einde bewaard. Het bleek te gaan om dingen voor het dagelijks gebruik, zoals shampoo, een kam, tandenborstel en tand pasta, zeep of een washandje. In de pauze van deze gezellige avond vertelde Rudi Nijssen welke activi teiten er de komende weken op het programma staan. De ruim vijftig leden tellende chr. gemengde zangvereniging 'Met Hart en Stem', die in het afgelo pen najaar werd opgericht, zal op 7 april voor het eerst in het open baar enkele nummers ten gehore brengen. Dat gebeurt tijdens de zang- en orgelavond in de Maar tenskerk. Daaraan wordt verder medewerking verleend door de meisjesclubs Eben Haëzer en Sola fide. Het orgel wordt bespeeld door Lian Gebraad, Cora Ponse, Erik en Flip Quist, Ab Scherpe- nisse en T.A. v.d. Ree. Ds. J.G. van Loon opent en sluit de avond, die als thema heeft en die geen helper heeft'. De aanvang is zeven uur en er wordt gecollecteerd voor de reformatorische stichting 'Ont moeting' voor hulp aan thuislozen. J. Bijl 690 p.; 6. S. Quist 680 p.; 7. G. Boogerd 670 p.; 8. P. v/d Ster ren 600 p.; 9. C. Tichem 570 p.; 10. S. Brooshoofd 565 p.; 11. Mevr. T. Poot-Ligtendag 560 p.; 12. D. Tichem 535 p. In clubhuis café Zeelands Welvaren werden na afloop van de wedstrijd de prijzen uitgereikt. De strijd voor het van gen van de grootste over alle be kerwedstrijden is geopend door G. Koppenhol, met een bot van 615 gram. De volgende wedstrijd vindt ook weer plaats aan Goris- hoek, op zaterdag 7 april van 13.30 tot 16.30 uur. In de Weststraat werd zaterdag de fiets van mejuffrouw M.J.H.F. door onbekenden weggenomen. Vrijdagavond vond de jaarlijkse contactavond plaats van de plaat selijke afdelingen van Z.L.M. en Plattelandsvrouwen. Deze avond werd verzorgd door de cabaretier Engel Reinhout, be kend door zijn liedjes en verhalen in het Zeeuws dialect. Op voor treffelijke wijze wist hij de aanwe zigen te boeien met zijn liedjes, die qua inhoud uitdrukking gaven aan het levenspatroon op het Zeeuwse platteland zo in de jaren 1900 - 1940 waarbij het "Pluum- bed" en de huisslachting zo voor de geest werden gebracht dat de genen die dit nog gekend hebben het opnieuw beleefden. Heel na drukkelijk heeft hij kans gezien een nauw contact te leggen tussen zijn optreden en het aanwezige publiek. De organisatoren hebben midden in de roos geschoteh met dit programma. Ondanks een ge ringe opkomst mogen zij terug zien op een bijzonder geslaagde avond waarvan de thuisblijver al leen maar spijt kan hebben. De Raad van State (afdeling recht spraak) verwerpt het beroep van de heer M.J. van Houte tegen de weigering van de gemeenteraad om een voorbereidingsbesluit te nemen met het oog op een te bou wen woning aan de Platteweg. Zaterdag werd aan Gorishoek de eerste bekerwedstrijd van de K.E. H.S.V. De Zeebaars afgewerkt. 44 Deelnemers trotseerden 3 uur lang de harde wind, met als eindresul taat ruim 13'/2 kilo vis. De uitslag was als volgt: 1. R. Anemaet 1115 p.; 2. G. Bijl 890 p.; 3. G. Koppen- hol 810 p.; 4. A. Munter 730 p.; 5. Miranda Mol is aan de kappers academie te Rotterdam geslaagd voor herenkapster. Mevrouw M.A. van S. uit Sint- Maartensdijk reed zaterdagmor gen in een bocht van de Poort- vlietsedijk rechtdoor. Toen ze corrigeerde kwam ze links in de berm terecht en raakte een berm- paal, zodat de auto schade opliep. Op de Paasdijkweg ontstond don derdag een aanrijding tussen een personenauto en een vrachtauto. F.I. uit Bergen op Zoom reed rich ting Lageweg en kwam vervolgens te ver op de verkeerde weghelft. Daardoor raakte hij het vrachtwa gentje van A.D.J.B. uit Sint- Annaland aan de zijkant. Er was alleen materiële schade. De reumacollecte heeft 1.395,05 opgebracht. Alle gevers en inza melaars worden hartelijk bedankt voor hun bijdrage. Verpleegkundige Lia Uyl uit Cu- lemborg heeft voor de NCVB- leden een lezing gehouden over diabetici. Zij vertelde op duidelij ke wijze hoe men met deze ziekte kan leven, als men er zorgvuldig mee omgaat. Er werd aandachtig geluisterd naar dit onderwerp, dat veel mensen uit onze samenleving aangaat. Na de lezing stelden de aanwezigen nog diverse vragen en werden er onder andere priknaal- den en strips getoond, waarmee 01666-2397 St. Maairtensdijk Geopend: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 19.30 uur. Zaterdag van 8.00 tot 17.30 uur. Zondags gesloten. INFO: stuur kaartje in ongefrankeerde envelop naar: ALPO KURKCENTRUM antwoordnr. 724 4600 AD Bergen op Zoom of bel 01640-58539 I/..No«o4a( Veilingweg 11 - Tel. 01665-2904/2115 Fax: 3453 ROLLUIKEN ZONWERING KUNSTSTOFFEN KANTELDEUREN ROLDEUREN SECTIONAL- DEUREN men het suikergehalte kan bepa len. Presidente mevrouw Overbeeke opende de bijeenkomst met schriftlezing (Marcus 3:1-6) en ge bed. De meditatie droeg de titel 'Zeg niet te snel onmogelijk'. De avond werd gesloten met gebed. De volgende bijeenkomst is op 17 april (Paasavond). G.P. wond zich zaterdag dermate op over het feit dat een muntstuk niet wilde doorvallen in de tele fooncel op de Markt, dat hij de hoorn tegen het toestel ka- potsloeg. Dat gebeurde echter niet onopgemerkt, zodat P. een nota van de PTT tegemoet kan zien. Het gemeentebestuur heeft zeven woningen verhuurd: Steintjes- kreek 11 aan A. Quadvlieg, Gladi- olenstraat 27 aan J. Wagemaker, 't Keeten 4 aan mevrouw J.M. Lam pen te Rotterdam, Krabbe- kreekstraat 26 aan A. van Velsen te Vlaardingen, Voorstraat 31 aan J. v.d. Beek, Steintjeskreek 9 aan M. van Beveren te Rotterdam en Eendrachtstraat 60 aan J. v.d. Hoek. Aan A. de Zwart en C.L. Dekker zijn garages verhuurd aan het binnenterrein Emmastraat. Gemeentegarantie voor de aan koop van een woning is verleend aan J. Walpot en W. Harteveld. Een inwoner van Anna Jacoba- polder verloor vrijdag tussen Le pelstraat en zijn woonplaats twee tuben van het paardenontwor- mingsmiddel Eqvalan. Wie ze vindt, wordt verzocht contact op te nemen met de politie. De vangst tijdens de eerste wed strijd van De Makreel was zater dag maar mager. J.P. Kaashoek werd eerste met 530 punten en A. Fonteijne tweede met 494 punten. Gymnastiekvereniging De Flip pers is uit de problemen. Als er voor de zomervakantie geen op volger zou zijn voor leidster me vrouw Laban, dan zou de vereniging worden opgeheven. Maar maandagavond, tijdens de jaarlijkse gymuitvoering, presen teerde voorzitter mevrouw Van Doesburg drie nieuwe leidsters: de Woonhuis: Raadhuisstraat 4 4698 AK Oud-Vossemeer Tel.: (01667) 2130, fax: 2152 Onderhoud Reparatie Kozijnen, trappen, deuren Enkele en dubbele be glazing Ook verhuur van alum, ladders tot 10 m. Werkplaats: Patrijzenweg 73 4698 RC Oud-Vossemeer Vraag de gratis kleurfolder en prijslijst aan bij: Oude Haven 46, 4501 PA Oostburg, Tel. 01170-2427 Brabantsche Buurtspoorwegen en "De cursus combineert ervaring met kennis. Naast het bestuderen van achtergrondinformatie wordt er ook veel zelf gedaan," vertelt docente Gudrun Beckmann. "En het leuke is, wat de een mooi vindt, staat de ander tegen. Sma ken verschillen nu eenmaal, maar de deelnemers krijgen respect voor eikaars smaak. Dit betekent natuurlijk niet dat het niet tot dis cussies kan leiden, maar dat kan juist weer helpen de eigen ideeën over beleving en speciale kunst te verduidelijken." Tineke Jochems uit Halsteren en Joke Louwerse uit Tholen waren onder de veertien deelnemers aan de eerste cursus. Met wat voor idee begonnen ze eraan? "Ik deed het eigenlijk om wat algemene in formatie op te doen," zegt Tineke. "Vooral schilderijen trekken me aan, maar het gevarieerde pro gramma gaf me de indruk dat je overal aan kon proeven. De och tend over schilderijen (verzorgd door gastdocent Peter Rosier) sprak me toch het meest aan en we brachten ook een bezoek aan de artotheek in Bergen op Zoom. Wellicht was ik daar toch wel lid van geworden, maar deze cursus gaf me dit extra duwtje." Joke Louwerse had op school kunstgeschiedenis gehad. "Maar het was allemaal wat weggezakt en eigenlijk bekeek ik alleen din gen die ik zelf leuk vond. Want als je iets niet kent - zoals moderne kunst - en je er ook geen deskun dige informatie over krijgt, dan leer je het nooit waarderen. Maar door deze lessen is mijn interesse in deze kunstvorm heel erg uitge breid. Je bekijkt iets héél anders; je probeert achter de gedachten van de kunstenaars te komen." Architect J. Boelhouwers leidde de cursisten rond door Tholen en vertelde over de verschillende bouwstijlen. "Je kijkt nu, als je door Tholen loopt, anders en aan dachtiger naar bebouwing. En je kunt er meer over vertellen als je zelf eens gasten hebt," zegt Joke. Bij een bezoek aan het carillon gaf gemeentelijk beiaardier G. de Waardt uitleg en de cursisten kre gen de kans om zelf de beiaard te bespelen. Bij het onderdeel schrij ven werd de openbare bibliotheek bezocht en het theaterbezoek in Goes liet eveneens een prima in druk achter. "Je krijgt nu een maal niet altijd de gelegenheid om na afloop met de acteurs en actri- dames Dupon, Den Braber en Steyn. Mevrouw Laban stopt er na acht jaar mee, maar blijf nog tot de vakantie. Zij kreeg als dank een cadeaubon (voor de schoon heidsspecialiste) en bloemen. Maandag had ze nog de leiding over de demonstratie, die de kin deren aan de vele ouders en ande re aanwezigen gaven. De Flippers willen met een spring- groep mee gaan doen aan wedstrijden. Deze groep oefent momenteel op de donderdagmid dag en is samengesteld uit de besten van de maandaggym. ces te praten," meent Joke Lou werse!. "Het gebeurt op zo'n leuke,, ontspannen manier." 1 "Tijdens de cursus wordt eigen lijk .alles zo maar even aan gestipt," zegt Tineke Jochems. "Maar het is door de goede ma nier van doceren - zeer vrijblij vend en toch overtuigend - juist genoeg. Toen we net klaar waren dacht iik, ik wil meteen een ver volg. Maar dat zakte ook weer af. Dat kwam echt door het enthousi asme v an iedereen, want we had den een leuke groep." "Iedereen zou zoiets eens moeten doen," 'vindt Joke. "Natuurlijk ga je er eerder heen als je echt geïnte resseerd bent. Maar de manier van lesgeven en de wijze waarop de cursms is samengesteld wekken zoveel interesse in de onderwerpen op, dat eigenlijk iedereen er wel iets aan heeft. Want iedereen komt met een bepaalde interesse. Dat werd bij de eerste les getest door het uitzoeken van een foto van een kunstwerk. De reden waarom je toen die bepaalde foto koos, kwam aan het einde van de cursus weer ter sprake. Het bleek dat je met heel andere ogen was gaan kijken." In de cursus 'Kunst en cultuur van alledag' komen verschillende fa cetten aan bod, zoals wooncul- tuur (architectuur van een stad), muziek en geluid, schrijven in en over Zeeland, cultuur spelender wijs, de mens en de moderne kunst, de film. Ze bestaat uit acht bijeenkomsten (op dinsdagavond van half acht tot tien uur) en twee excursies. Dinsdag 3 april kunnen geïnteresseerden zich opgeven in het Rec-gebouw (De Vijfsprong) aan de J. van Bloisstraat te Tho len. "Eigenlijk hoef je geen spe ciale opleiding of achtergrond te hebben. Dat bleek in onze groep: een gemêleerd gezelschap en we beleefden er allemaal veel plezier aan," aldus Joke Louwerse.. Het Sint-Philipslandse college het stellen van eisen en voorwaar- heeft zich uitvoerig geïnformeerd, alvorens mot een voorstel te ko men. Er v/orden gesprekken ge voerd met B eter Wonen te Tholen, de chr. woningbouwver. Schouwen-Duiveland te Bruinisse en woningbouwver. Beter Wonen te Zierikzee. Daarnaast staken b. en w. hun licht op bij drie Zeeuw se gemeenteiu, die hun woningbe- zit aan een corporatie hebben overgedragen. In Zeeland is Sint- Philipsland nog de enige gemeen te met een eigen woningbedrijf. Sinds 1986 dringt de directie volkshuisvesting Zeeland al aan op privatiseri ng. Een zelfstandige corporatie lij kt, aldus b. en w., niet haalbaar. De directie volks huisvesting stelt dat voor een goed en doeltreffend beheer 700 tot 800 woningen het minimale is. Uit contacten met de gemeenten bleek, dat de overdracht vooral voor de huurders een goede zaak is. Er is een betere serviceverle ning en het onderhoud gebeurt sneller en doelmatiger. In alle drie de gemeenten h ad men de privati sering van het woningbedrijf als positief ervaren. B. en w. stellen, dat de gemeente bij een eventuele overdracht veel vrijheden heeft in den. Overigens is wethouder L. Walpot tegen afstoting van het ge meentelijk woningbezit. Het college wijst op de belasting van het secretariepersoneel en de technische dienst in de huidige si tuatie. Bij afstoting zal er ruimte komen om de rekening van de al gemene dienst in eigen beheer op te maken in plaats van - zoals nu gebeurt - door het verificatiebu reau. Dat bespaart waarschijnlijk 5.000 gulden. Daarnaast zijn de bemoeienissen van de districtsop zichter, de afdeling financiën en de buitendienst met het woning bedrijf nu niet zichtbaar. Boven dien zal met een geautomatiseerde administratie voor het woningbe drijf een fikse investering ge moeid zijn. Bij overdracht zullen, aldus b. en w., afspraken moeten worden ge maakt over een aantal zaken: ge schiedt overname tegen boekwaarde? Hoe gaan de reser ves mee? Gaan de achterpaden mee? Zijn' er woningen die niet meegaan? Wat gebeurt er met de garages? Hoe zit het met de koop mogelijkheden voor de bewoners? De dorpsvernieuwingsprojecten? Dergelijke zaken worden meege nomen in de onderhandelingen met de woningcorporatie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 14