WIK wint vijf eerste prijzen Ruim achthonderd Thoolse tennissers staan klaar voor het nieuwe seizoen iir Meer materialen voor sportclubs Pupillen De Eendracht kampioen PZEM Tholen zwaait werkster uit WHS B-junior bij Feyenoord Regio-verenigingswedstrijden Donderdag 29 maart 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 WHS 4 in top vijf Gelijkspel Vosmeer Verlies dames 2 Ilja Graauwmans naar w.k. vissen VVV denkt aa n arrangement voor sportvisser Vijf geslaagden verdedigingsh ond Bij regio-verenigingswedstrijden in de Wellevaete heeft WIK uit St. Annaland zaterdag vijf eerste prijzen ver overd. Olympia uit Tholen behaalde drie titels en Ex celsior uit Poortvliet was in één categorie de beste. Oud-Vossemeer en Sint-Annaland verliezen leden aan Sint-Philipsland Tennis blijft na voetbal een van de meest beoefende sporten op Tholen. Ondanks de concurrentie van de tennisvereniging in Sint-Philipsland zullen de komen de maanden weer ruim 800 tennissers op de Thoolse banen in actie komen. Vlak voor de aanvang van het nieuwe seizoen gaan we in vogelvlucht langs de vier Thoolse verenigingen. Jacoba van Beieren TV Oud-Vossemeer autobedrijf krebbekx TV Sint-Annaland 50 groepen Ochtendprogramma Middaggedeelte Raadslid Moerland pleit voor Scherpenisse Thoolse aspiranten teleurstellend tweede in damcompetitie Tactische zet Aspiranten Beker De foyer van Meulvliet in Tholen was vrijdagmid dag tot de laatste plaats bezet. Het PZEM- kantoor Tholen nam af scheid van schoon- houdster/koffiejuffrouw Betje Deurloo, die na ruim 29 jaren met pen sioen gaat. "Je bent zó belangrijk, nu jij weggaat moet het kantoor in Tho len gesloten worden," merkte voorzitter Piet Etienne van de perso neelsvereniging geksche rend op. WHS 4 opende sterk tegen WC 3, dat met maar negen man aan de wedstrijd begon. Het op revan che beluste WHS (de heen wedstrijd werd 9-0 voor WC) stond na een kwartier al met 3-0 voor, door twee doelpunten van Marco Scherpenisse en één van de uitblinkende Perry Moerland. Het lukte de groen-witten niet om ver der uit te lopen en zo de zege al voor de rust veilig te stellen. De grootste fout was, dat WHS zich aan het tempo van WC aanpaste. Hierdoor kreeg de Halsterse ploeg kansen om te doelpunten, maar men verzuimde dat. Na de thee kwam WC met tien man in het veld, wat betekende dat de tweede helft weieens anders zou kunnen worden. Na tien minuten werd een duikende val van een VVC-er door de scheidsrechter als overtre ding aangemerkt: strafschop. Maar de Halsterse equipe miste. WHS liet in de periode daarna di verse kansen onbenut. WC be nutte verdedigingsfouten om tot 3-2 terug te komen. Toen de bal nog eens op de lat belandde, zag het er naar uit dat de opgebouwde voorsprong verloren zou gaan. Door deze spanning liepen de ge moederen hoog op en bijna kreeg aanvoerder Kees Heijboer enkele rake klappen. Ongeveer tien mi nuten voor het einde zorgde Peter Westdorp met een lob voor 4-2 en Frank Ketting maakte er met een hard schot 5-2 van. Door deze uit slag bestaat de kans dat WHS de ze competitie bij de bovenste vijf in de derde klas eindigt. Het eerste damesteam van Vosmeer heeft in Breda de punten gedeeld met WDS. Het was een matige wedstrijd, waarin de thuisclub halverwege de eerste helft de leiding nam. In de tweede helft liep het bij Vosmeer wat be ter, maar pas vijf minuten voor het einde kwam de 1-1 op het sco rebord. Een van links voorgetrok ken bal werd door Jolanda Dorst op de doellijn ingekopt. De kampioen in de hoofdklasse A is bekend. Het Roosendaalse BSC versloeg naaste concurrent Hul sel. Doordat de derde titelkandi daat, Nooit Gedacht, gelijkspeelde, kwam de titel bij BSC terecht. Vosmeer 2 kwam tegen Val Aan niet tot scoren. Al in de eerste mi nuut werd een bal door de achter hoede slecht weggewerkt, zodat de ploeg uit De Heen een voor sprong nam. Nog voor de rust werd het 0-2. Bij Vosmeer liep het deze morgen niet. In de tweede helft bepaalde Val Aan de eindstand op 0-3. Internos 18-32 NSV 2 19-16 Vivoo 19-30 Vosmeer 2 18-12 ODIO 18-28 Steenbergen 19-11 Val Aan 18-25 Rimboe 19-10 Moerstraten 2 17-23 Rimboe 2 18-7 FC Bergen 16-19 Oudemolen 19- 5 Arie de Jong heeft vrijdag met succes een proeftrairying afgelegd bij Feyenoord. Tot het einde van dit voetbalseizoen mag de junior van WHS elke maandag en vrij dag meetrainen met de Rotter damse B-selectie. Daarna wordt gekeken of Arie de Jong voldoen de talent heeft om bij Feyenoord te blijven. Hartweek. Van 2 t/m 8 april wordt de Nationale Hartweek ge houden. De Ned. Hartstichting collecteert dan voor de bestrijding van hart- en vaatziekten. Van 12 t/m 17 april doet Iljai Graauwmans uit Oud-Vossemeei: in Frankrijk mee aan de wereld kampioenschappen kusthengelen voor junioren. De 15-jarige scho liere aan de lagere agrarische: school in Steenbergen werd zater dag vijfde in de naselectie, die werd gevist aan de Nieuwe Water weg. De Vossemeerse was van te voren al verzekerd van deelname aan de w.k., omdat ze zich vorig jaar voor de Europese titelstrijd had geklasseerd. Ilja werd zater dag in allebei de wedstrijden vijf de. 's Morgens werd er niet ve:el vis gevangen, maar 's middags; - met veel wind - was de vangst be ter. Ilja Graauwmans is de enige da me in de Nederlandse ploeg, die verder bestaat uit C. Palings, !R. Kanters, E. Ripson, M. van Deel en reserve A. Gele. Het gezelschap vertrekt op 11 april naar Rose off in Bretagne, waar de wedstrijden worden afgewerkt. Het toernooi bestaat uit drie wedstrijden van elk vier uren, die op 14, 15 en 16 april worden gevist. Hengelsportvereniging 't Schar retje kent weer een sportief goed jaar met dit succes, want eerder plaatse Jan Verhees zich voor de wereldkampioenschappen bij de senioren, die in oktober bij Oost- kapelle worden gehouden. Een midweek op een Thoolse camping plus één of twee dagen sportvissen op de Oosterschelde. Dat idee is geboren uit de samen werking tussen campings en sportvissers. De Streek-VVV Ei land Tholen denkt bovendien aan een alternatief programma voor de dames en wil dat via de dames weekbladen gaan promoten. Het arrangement past in de seizoens verlenging, die in de Zeeuwse toe ristenindustrie wordt nagestreefd. Afgelopen week was de Thoolse VVV met een stand aanwezig op de Visma in Rotterdam, een beurs gericht op de sportvisseiij. De medewerkers van de VVV (conclu deerden dat hun aanwezigheid ze ker geen overdaad was, v/ant de geografische kennis van het pu bliek liet veel te wensen over. VDH kringgroep Tholen organi seerde zaterdag een VH-examen (verdedigings hond) voor Duitse herdershonden. Van de negen deelnemers slaagden er drie voor VH I en twee voor VH III. Keur meester was G. Ludwig uit Gent en examenleider C. v.d. Veeren uit Halsteren. De pakwerkeirs M. van Loenhout uit Halsteren en Y. Meys uit Renesse lieten goed man- werk zien (ze kregen daarvoor elk 58 punten van de keurmeester). Uitslagen VH I: J. Verwey uit Sint-Maartensdijk met Pascha of the Happy House 274 p., moed en vechtlust uitmuntend; A. Gouds waard uit Dreischor met Juna- Wanda v.d. Maaigrobbert 268 p„ moed en vechtlust uitmuntend; J. Verwey met Lana of the Happy House 254 p., moed en vechtlust uitmuntend. VH III: J. Post uit Vogelwaarde met Lardo van de Groeniakker 274 p., moed en vechtlust uitmuntend; Y. Meys uit Renesse met Lando van het Slotbos 262 p., moed en vechtlust uitmuntend. De Thoolse tennisbanen liggen weer klaar voor de nieuwe competitie. Hopelijk met een even goede zomer dan vorig jaar, weinig natte banen zijn als pp deze foto. zodat er Tennisvereniging Eegedima uit Tholen maakte in 1989 een zeer moeizaam seizoen door. Zowel op bestuurlijk gebied als sportief ontmoette de tennisvereniging tal van problemen. De nieuw aange treden bestuursgroep onder voor zitterschap van Emiel van Dongen heeft als voornaamste taak het tennisgebeuren op korte termijn weer op de rails te krijgen. In de persoon van Ferdinand Werger heeft het bestuur een opvolger voor trainer Frans de Wit. Dat de tennissport in Tholen-stad leeft blijkt uit het ledenaantal van 260. Deze zijn verdeeld in 21 teams, waarvan er zeven in de zondagcompetitie uitkomen. Het eerste team komt uit onder de naam C.C.T.V. (competitie- combinatie-Tholen-Vlissingen). Judith v.d. Berge en Mare Zuid- weg vormen in dit team de Thool se inbreng. In de zaterdagcompetitie komen 6 teams uit, terwijl in de speciale damescompetitie 5 Thoolse teams de kleuren van Eegedima verdedi gen. De jeugd tot en met 13 jaar komt op de woensdagmiddagen met 3 teams in actie. Naast deze wedstrijdgerichte activiteiten kan ook de recreatieve speler aan zijn trekken komen. Voor hen worden diverse toernooien georganiseerd, zoals het pinkstertoernooi, een vrouwenavond, een mannenoch- tend en het marathontoernooi aan het einde van het tennisseizoen. Tennisvereniging Jacoba van Beie ren uit Sint-Maartensdijk heeft voor het nieuwe seizoen 10 com petitieteams ingeschreven: 1 he renteam zaterdag, 1 herenteam zondag, 2 damesteams maandag of zondag en 4 jeugdteams. In mei zullen er tevens 2 teams uitko men in de mix-competitie. De competitie start voor de Smur- diekse tennisvereniging op 31 maart. Naast de competitie neemt ook de ontspanning een belangrij ke plaats in. Op 16 april wordt er een openingstoernooi georgani seerd, waarin naast tennis ook volleybal, darts en doelschieten aan bod komen. Het bestuur heeft besloten om dit seizoen van de gebruikelijke lad dercompetitie af te zien. In plaats hiervan is een interne teamcompe titie opgezet, waarbij een team' bestaat uit 2 dames en 2 heren. De bedoeling is om deze competitie op vrijdag- en/of zondagavond te spelen. TV Jacoba van Beieren begint het nieuwe seizoen met 175 actieve tennissers. Sombere geluiden omtrent de kleinste tennisvereniging van het eiland Tholen. Bestuurlijk gezien heeft de vereniging een totale me tamorfose ondergaan. Bij de laat ste jaarvergadering waren slechts 2 bestuursleden bereid om hun functie voort te zetten, de anderen gaven de pijp aan Maarten. Onder hen de oprichter en tevens 12 jaar lang voorzitter van de vereniging dhr. C. de Leeuw. Niemand is be reid om het voorzitterschap over PRINS REINIERSTRAAT 3 STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA te nemen, zodat het bestuur nu zonder een voorzitter de belangen van de leden moet behartigen. Een andere tegenvaller is het ver lies van ruim 20 leden, die zijn uit geweken naar Sint-Philipsland. In tegenstelling tot andere jaren zal T.O.V. uitkomen in de zater dagcompetitie, waarin men in de laagste klasse speelt. Twee mixed teams zijn voor de competitie in geschreven. De 30 jeugdleden zul len in de competitie van Halsteren uitkomen, die 11 april begint. Zo wel de jeugd als de ouderen wor den deskundig begeleid door de nieuwe trainster Annelies Kop pers. De verwachtingen zijn dit seizoen bij T.O.V. niet hoog gespannen. Secretaris dhr. Roza benadrukt, dat het plezier boven het resultaat staat. Reden dat met name de recreatiespelers bij de Vossemeerse vereniging veel aan dacht krijgen. Voor de dames is iedere woensdagochtend gereser veerd. Verder staan een luilakken- toernooi, een invitatietoernooi en de clubkampioenschappen op het programma. "Tennisvereniging Sint-Annaland begint het seizoen met voorsprong op de concurrentie", concludeert dhr. Van Leeuwen, doelend op de nieuwe zandgrasbaan. Deze baan biedt de mogelijkheid om onder alle weersomstandigheden te spe len. De spelers zullen daarom in gespeeld aan de competitie kunnen beginnen. De betere acco modate zal in de resultaten tot uitdrukking moeten komen. "De promotiekansen voor het eerste team zijn groot. Het gedegradeer de eerste team moet zich met de nieuwe trainer Frans de Wit - van Eegedima - terug kunnen knok ken", aldus een optimistische Van Leeuwen. Naast het eerste team heeft de vereniging nog 6 teams voor de districtscompetitie inge schreven: 2 teams in het herenen kelspel, 1 jeugdteam t/m 13 jaar, 1 jeugdteam t/m 17 jaar, 1 team in het damesdubbel en 1 team in het gemengd dubbel. De Sint-Annalandse tennisvereni ging kent dit seizoen een licht le- denverval, doordat ook hier enkele spelers naar St.-Philipsland zijn uitgeweken. Het aantal leden schommelt rond de 150, waarvan 38 jeugdleden. Bestuurlijk gezien teeft zich ook hier een verande- ing voorgedaan. Cent van Dijke heeft de voorzittershamer van Ag nes Noteboom overgenomen. Het bestuur ziet als belangrijkste taak om dit seizoen de beginnelingen voor de tennissport te gaan stimu leren. Onder deskundige begelei ding gaat men open dagen organiseren. Verder staat er een beginnelingentoernooi gepland. Het programma vermeldt verder een openingstoernooi, bolussen- toernooi, echtparentoernooi, lad dercompetitie en de clubkampioenschappen. SHF uit Scherpenisse was zater dag gastheer in de Wellevaete, waar voorzitter Hans Dijke 's morgens bijna 275 deelnemers be groette. Het was dan ook heel druk in en rond de St. Annaland- se sportzaal, maar het program ma, dat van negen uur tot half zes duurde, verliep vlot. Van Tholen deden SHF Scherpe nisse, WIK St. Annaland, Olym pia Tholen, Spido Oud-Vossemeer, Excelsior Poort vliet en Kwiek Stavenisse mee. Daarnaast waren er twee vereni gingen van Schouwen-Duiveland: Delta Sport uit Zierikzee en Dui- veland uit Oosterland. Er waren 50 groepen van mini maal 4 turners bij de gemakkelij ke oefenstof en 3 bij moeilijke oefenstof. In de meeste gevallen deden er 6 turners mee, zodat minder goede prestaties van de één of de ander altijd opgevangen konden worden. Alleen de vier beste prestaties telden namelijk mee. Elke vereniging had een jurylid afgevaardigd om de verrichtingen op de brug ongelijk, lange mat, ringen, balk, rekstok en paard te beoordelen. Piet Goedegebuure van SHF trad als wedstrijdleider op. De prijzen werden uitgereikt door regiocoördinator S. Waasdorp uit Oosterland. Voorzitter J.P. Smul ders van de Thoolse turn federatie sprak nog een slotwoord aan het einde van de succesvolle wedstrijddag. De tweede voorwedstrijd van deze regio-verenigingswedstrijden, voorheen Rabocup geheten, is 28 april in Oosterland. De besten gaan dan op 19 mei in Middelburg naar de finalewedstrijden. De volledige uitslagen van de eer ste voorwedstrijd in St. Annaland zijn: Meisjes tot 11 j gemakkelijke oe fenstof Al: 1. WIK IV 125.45 p 2. Duiveland 123.60 p 3. Olympia IV 122.60 p 4. Olympia III 121.10 p 5. WIK III 120.65 p 6. Spido III 120.40 p 7. Spido II 118.05 p 8. WIK II 118.05 p 9. WIK I 116.50 p 10. Kwiek I 116.50 pil. SHF V 115.40 p 12. Spido I 112.60 p 13. SHF II 109.60 14. SHF IV 106.30 p 15. SHF III 105.75 p' 16. Olympia II 105.25 p 17. Olympia I 104.70 p 18. SHF I 104.65 p. Meisjes BI moeilijke oefenstof: 1. Delta Sport 98.10 p 2. WIK I 97.80 p 3. SHF II 85.0 p 4. SHF I 83.05 p. Jongens El tot 12 jaar: 1. Excelsior 139.95 p 2. Duiveland 134.55 p 3. SHF III 131.15 p 4. Kwiek 130.70 p 5. SHF II 114.25 p 6. SHF I 113.15 p Jongens F1 12-13 jaar: 1. WIK 88.90 p Jongens G 14-15 jaar: 1. Duiveland 83.20 p Meisjes 12-13 j A2 gemakkelijke oe fenstof: 1. WIK 129.10 p 2. Olympia 126.85 p 3. Kwiek 125.95 p 4. Duiveland II 123.25 p 4. SHF 122.55 p 5. Duiveland I 121.75 p Meisjes B2 moeilijke oefenstof: 1. WIK 95.10 p. Meisjes A3 14-15 j gemakkelijke oe fenstof: 1. Olympia 129.70 p 2. Duiveland 127.25 p 3. Spido 124.30 p 4. SHF 124.15 p 5. Kwiek 120.0 p Meisjes B3 14-15 moeilijke oefenstof: 1. Olympia 97.35 p Dames A4 boven 16 j gemakkelijke oefenstof: 1. Olympia II 134.30 p 2. SHF II 133.0 p 3. Kwiek 130.30 p 4. SHF I 124.80 p 5. Olympia I 124.70 p Dames B4 boven 16 j moeilijke oe fenstof: 1. WIK 95.15 p. De gemeente Tholen heeft 10.000 gulden uitgetrokken voor het ver vangen van materiaal in de sporL accomodaties op Tholen. Het be treft voorzieningen voor het beoe fenen van binnen-sportactiviteiten. In de sporthal in Tholen worden 12 klimtouwen, 1 valmat en 5 bad- mintonnetten vervangen. In het gymnastieklokaal wordt het rin- gentouw vernieuwd. In Haestinge te St. Maartensdijk wordt een scheidsrechtersstoel vervangen en in het gymnastieklokaal te Stave nisse 1 valmat. Voor het gym nastieklokaal in Scherpenisse zijn 3 turnbanken en 1 trapezoïde- toestel nodig. Raadslid I.C. Moerland (PvdA) vroeg tijdens de raadsvergadering of er voor de gymclub in Scherpe nisse niet wat meer gedaan kon worden. "De vereniging heeft naar extra zaken gevraagd bestemd voor jonge- en oudere le den. Dat is niet gehonoreerd. Is daar alsnog geen mouw aan te passen. Voor een vereniging die zo bloeit, moet je iets extra's doen". Sport houdt fit telt momenteel zo'n 150 leden. Wethouder P. van Schetsen van sportzaken ant woordde Moerland ook ande re verenigingen niet hebben gekregen waar ze om gevraagd hebben. "Een aantal verenigingen schaft het zelf aan en neemt dat, in de exploitatie mee". Moerland wees erop, dat bijvoorbeeld Meul vliet in Tholen anders is ingericht dan de kleinere zaaltjes in Scher penisse en Stavenisse. Van Schet sen gaf wel toe, dat daar meer materialen beschikbaar zijn maar niet specifiek voor die groepen (jongere en oudere) waar Moer land op doelde. Moerland: "U vergeet een aantal materialen voor die groepen. Dat geldt niet alleen voor de vereniging in Scherpenisse maar ook in andere kernen". Leidster M. Goedegebuure van SHF deelt desgevraagd mee dat de club vooral kleine materialen mist zoals ballen en hoepels. Ook een evenwichtsbalk stond op het ver langlijstje van de vereniging. "Omdat we met een oud type balk werken, hebben we daar ooit een hoes voor gekregen ter be scherming. Die is nu kapot. De mini-tramp voldoet ook niet meer. We hebben ook om matten gevraagd. Die komen we tekort". Naast dit kleine materiaal wil SHF ook beschikken over een spanbrug. "Met zoveel leden wil je goed voor de dag komen. Door gebrek aan materiaal blijf je wat prestaties betreft achter ten op zichte van andere verenigingen". De leidster wijst er verder op, dat de zaal vrij klein is. Door de vele leden (er wordt elke avond door de week en 2 middagen aan gym nastiek gedaan) en het gebrek aan materiaal is het volgens mevrouw Goedegebuure niet mogelijk de uren optimaal te benutten. "Voor speciale toestellen kunnen we niet naar andere verenigingen gaan. Daar voelt de begeleiding niet voor. We willen juist dat het in Scherpenisse kan". De toeloop van leden naar SHF verklaart de leidster onder meer door het feit dat in Sint-Maartensdijk geen gymnastiekvereniging meer bestaat. De grootste groepen bij SHF betreffen kinderen in de leef tijd van 6 tot 12 jaar. De jongste telgen van damclub De Eendracht hebben het voorbeeld van het senioren achttal gevolgd. Zater dag werden Rombout en Gerbrand Kousemaker, Dennis IK.leppe en Arjan van Dijke Zeeuws kampioen bij de pupillen. Ook de aspiranten streden die dag voor de hoofdprijs, maar zij moesten - ietwat teleurstellend - genoegen nemen met de tweede plaats. De vier Thoolse pupillen (zij heb ben de 12-jarige leeftijd nog niet bereikt) begonnen wat aarzelend aan de dubbele competitie, die vier teams telde. De eerste ont moeting in en tegen 's- Gravenpolder werd met een ge lijkspel (4-4) afgesloten. De op voorhand gedoodverfde favoriet Goes I had het tweede team van Goes al met 8-0 verslagen. Nu kwam de confrontatie tussen Tho len en Goes, dat door de Zeeuwse oud-kampioenen Sinke en Rijk wordt getraind. Maar ook de Thoolse talentjes, die veelal uit het schooldammen naar voren ko men, wordt het strategische spel goed bijgebracht. Ondanks dat Rombout van de sterkste Goese- naar verloor, boekten Dennis en Gerbrand keurige overwinningen. Arjan liet met een remise de be langrijke 5-3 overwinning aante kenen. Goes II bleek in de laatste wedstrijd van de eerste ronde geen partij te zijn: 8-0. Daarmee be hield Tholen een punt voorsprong op Goes I, dat 's-Gravenpolder met 8-0 versloeg. De Thoolse formatie bleek nu in gespeeld te zijn en gaf 's- Gravenpolder met 7-1 klop. Goes I versloeg Goes II met 6-2. De be slissing moest de wedstrijd Tholen-Goes brengen. Omdat Tholen met een gelijkspel alle kansen in eigen hand hield, werd het gewicht naar achteren gescho ven. Rombout (op bord 3) en Dennis (op bord 4) kregen tot taak voor een overwinning te zor gen, terwijl Gerbrand en Arjan voor een punt moesten gaan. Op deze tactische zet had Goes hele maal niet gerekend. De opzet slaagde nog ook, want Rombout en Dennis brachten vier punten binnen; Arjan en Ger brand verloren: 4-4. Toen nu Goes II voor de tweede keer met 8-0 werd opgerold kondien de Thoolse pupillen hun feestje bouwen. De laatste uitslag was nog Goes I-'s- Gravenpolder 2-6. Eindstand: 1. de Eendracht 6-10 (36-12), 2. Goes I 6-7 (31-17), 3. '.s-Gravenpolder 6-7 (27-21), 4. Goes II 6-0. Op 6 oktober worden de halve fi nales gespeeld. De Thoolse pupil len kunnen zich dan in Vorden meten met de overige vaderlandse damjeugd. Met een sterk viertal (Toby Hage, Martijn Schelliniger, Erik van Gorsel en Corné Buscop) gingen ook de Thoolse aspiranten voor de eerste prijs. Wat de pupillen wél deden, namelijk Goes ver slaan, gelukte de aspiranten in de belangrijkste ontmoeting niet. Niemand minder dan Toby Hage ging tegen Zeeu ws kampioen A. v.d. Berge ten onder. Nadat hij ten koste van een schijf een dam on schadelijk had gemaakt, probeer de Toby zijn tegenstander psychologisch te beïnvloeden door vrijwillig in tijdnood te gera ken. Door nu snel de partij te ver volgen wilde hij op de zenuwen van v.d. Berge inwerken, echter zonder resultaat. Deze verliespartij kon door de overige drie niet meer rechtgezet worden, zodat de ontmoeting met 3-5 verloren ging. Dat brak de Thoolse ploeg op. Goes II werd weliswaar met 8-0 teruggewezen en een sterk 's-Gravenpolder fraai met 6-2 geklopt, maar Goes I maakte geen fouten meer en werd winnaar. Eindstand: 1. Goes I 3-6 (18-6), 2. de Eendracht 3-4 (17-7), 3. 's-Gravenpolder 3-2 (12-12), 4. Goes II 3-0 (1-23). In de kwartfinale om de Zeeuwse beker boekte het eerste senioren team van De Eendracht een 6-2 overwinning op de reserves van Middelburg. Al eerder werd het Vlissingse Lammerenburg met 6-2 verslagen. Uitslag: A. Kousemaker-C. de Jonge 1-1, T. Hage-D. Davidse 1-1, S. Baerends- J. Moens 2-0, H. Bomgaars-J. Baayens 2-0. De tegenstander voor de halve finale is nog niet bekend. Mevrouw C.A. Woets (hoofd huishoudelijke dienst en admi nistratie) uit Zierikzee noemde het bijzonder om tot je vijfen zestigste jaar te kunnen werken. "Je hebt op je eigen manier kleur gegeven aan het kantoor en aan je collega's," zei ze. De dagelijkse snoepjes waren daar volgens me vrouw Woets een voorbeeld van. Ze vervolgde dat Betje Deurloo van het PZEM-kantoor een 'thuis' had gemaakt en zich steeds een goede gastvrouw had ge toond. In 1960 kwam ze in dienst van de PZEM en vanaf 1975 werkte ze vier uur per dag in Tho len. Mevrouw Woets riep Betje op om de zonnige kant van het leven te bekijken. "Blijf niet te lang stilstaan bij de doornen en distels, maar kijk omhoog naar de kleur en de fleur van het leven," zei ze, haar woorden illustrerend met een roos en een boeket voor het schei dende personeelslid. Piet Etienne ging in op de dage lijkse gang van zaken op kantoor. De snoepjes die Betje voor ieder Mevr. Deurloo en de andere gasten luisteren in de foyer van Meulvliet naar een voordracht van het Thoolse PZEM-personeel. had (zelfs verschillende soorten, al naar gelang ieders voorkeur) bleven daarbij niet onvermeld. "Ik weet zeker dat we je zullen missen," aldus Etienne. Hij had Betje Deurloo thuis opgehaald in een antieke Citroën met chauffeur (geleend van aannemingsbedrijf Hommel uit Oud-Vossemeer). Na mens het personeel kreeg ze een gangspiegel, een schilderij en een enveloppe met inhoud. Maar daar bleef het niet bij, want de medewerkers konden niet nala ten op ludieke wijze hun koffie juffrouw uit te zwaaien. Elk van hen had, aan de hand van een let ter van het alfabet, een geschenk gekocht en daarbij een gedicht ge maakt. Zo kreeg Betje zelf volop snoep, maar ook schoonmaak middelen, wol en panties. En in de •gedichten kwam de sluiting van het Thoolse kantoor ook regelma tig aan de orde. Na het dank woord van Betje trad er nog een gelegenheidskoor op met een spe ciaal geschreven lied.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 13