Zeeuwse Schutters in St. Annaland PLAATSELIJK NIEUWS Zwemmers in de prijzen ::r,~PLAATSELIJK NIEUWS r.:;:. rAPSAIDN Renate Geuze succesvol bij schoonspringen 8 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 22 maart 1990 W. de Leeuw kampioen Nieuwe voorzitter Voedingsbond FNV Nog meer animo geraniums Ilja Graauwmans in naselectie vissen Opa is de sigaar Woning onteigend SINT-ANNALAND Burgerlijke stand Film VBOK in de Wellevaete Reumacollecte hoger Woningbureau bouwt niet Schaap dood gebeten Auto's total-loss Plattelandsvrouwen over boeken STAVENISSE Burgerlijke stand Aansluiten riolering Reumafonds Groot feest SINT MAARTENSDIJK Burgerlijke stand Man gewond in woning Geen afval wegzetten in Sportlaan Aluc biljart goed Zwagemaker speelt goed FNV in café Smerdiek Architect maakt wat moois Reumacollecte Verbouw Polderhuis SCHERPENISSE Burgerlijke stand Reumacollecte Geen gondels, wel oliebollen Natuur centraal op chr. school Burgerlijke stand Musicals en rommelmarkt de Eevliet Biljarten Botsing op Kerkring Klap op neus SINT- PHILIPSLAND Nog geen abonnee? Bel onze bezorger: 2903 Concert in de Wimpel J. Noorthoek sneldamkampioen D.S.V.F. Aansluitingsdam sportcomplex Dure foto's Collecte Subsidie oud papier BETAALBARE HAARMODE FAXNUMMER EENDRACHTBODE 01665-3318 Tandje Bij Prima start de Bidon Bij verhuizing Zeeuwse Schietbond Uitslag finale van de winter- wedstrijd, georganiseerd door de Zeeuwse Schietbond op de schietbanen te Sint-Annaland. KI. kal. geweer korpsen Pistool korpsen Jeugd korpsen KI. Kal. geweer individueel KI. kal. geweer knielend KI. kal. karabijn KI. kal. pistool judo Judo-toernooi in Auberville j*» afd. voetbal Onnodig puntverlies Vosmeer 5 THOLEN STAVENISSE SCHERPENISSE SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER POORTVLIET SINT ANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA JACOBAPOLDER JACOBAPOLDER NlEUW VOSSEMEER THOLEN STAVENISSE SCHERPENISSE STAVENISSE SCHERPENISSE SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER POORTVLIET pi A A TC Cl NIFIIWQ NA JACOBAPOLDER NIEUW VOSSEN' IvkHH I OLLIUiV HICU V v SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER POORTVLIET SINT ANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA lACOBA POLDER NIEUW VOSSEMEER THOLEN STAVENISSE SCHERPENISSE W. de Leeuw is kampioen gewor den in de onderlinge biljartcom petitie van Krijt Op Tijd (B-team). Hij behaalde 25 punten uit 18 partijen, evenveel als de nummer twee H. van Herpen; 3. A. van Daalen 23 p., 4. P. de Jager 20 p. (winnaar derde periode), 5. J. Kruf 18 p. (winnaar tweede pe riode), 6. A. Kruf 18 p., 7. M. Po- tappel 17 p. (winnaar eerste periode), 8. C. van Steenpaal 15 p., 9. A. Zwegers 11 p. en 10. M. Moerland 8 p. Uitslagen De Treffers: J. Etienne- B. den Hollander 0-2, J. van Meer-P. Hommel 2-0, L. van Wezel-K. Hommel 2-2, H. Hommel-K. Geuze 2-0, P. de Leeuw-C. Burgers 0-2, J. van Meer-P. de Leeuw 2-0. Kortste partij (44 car. in 18 brt.) en beste gemiddelde (2.44) B. den Hollan der, hoogste serie (12 car.) K. Hommel. Bandenspel Hof van Holland: P. van Treyen-M. Vercammen 2-0, J. van Wezel-J. Burgers 0-2, A. Fonteyne-M. Vercammen 2-0, P. de Ronde-P. van Treyen 2-0, C. v.d. Laak-J. Hermans 2-0, J. de Koning-J. Bosters 0-2. Kortste partij (11 car.) en beste gemiddel de (1.18) C. v.d. Laak, hoogste se rie (5 car.) C. v.d. Laak, M. Vercammen en P. van Treyen. De leden van de afdeling Oud- Vossemeer van de Voedingsbond FNV hebben D.A. van Driel en M. Goedegebuure als nieuwe bestuursleden gekozen. Van Driel wordt voorzitter en Goedegebuure penningmeester van de afdeling. Zij volgen voorzitter/penning meester A. Goudzwaard en bestuurslid A.J. Geuze op. Het bestuur bestaat verder uit A.W.A. Brusselaars (secretaris), P.A. Vis en J. Verhees. De Voedingsbond kreeg er twee nieuwe leden bij, waardoor het totaal op 62 kwam. Het aantal inwoners dat via de stichting Promotie Oud- Vossemeer meedoet aan het gera niumplan is nog verder toegeno men. Na het afsluiten van de ophaalactie druppelden bij SPV nog aanmeldingen binnen van mensen, die eerder niet thuis wa ren. "Inmiddels hebben zich on geveer 455 mensen aangemeld," aldus SPV-secretaris L.M. Moer land. De bedoeling is, dat half mei de - gevulde - bakken inclu sief bevestigingsmateriaal worden afgeleverd. Ilja Graauwmans van h.s.v. 't Scharretje heeft zich, evenals vo rig jaar, geplaatst voor de naselec tie van het Ned. kampioenschap kustvissen voor de jeugd. Zij be haalde zaterdag de vierde plaats. Haar clubgenoot Jolanda Burgers werd zevende. Met dit resultaat kwam 't Scharretje op het N.K. wat minder goed naar voren dan de laatste jaren het geval was. De toneelgroep van voetbalvereni ging Vosmeer zet vrijdag 6 april de klucht 'Opa is de sigaar' op de planken. Het is de twaalfde keer dat een groep leden een toneelstuk instudeert voor de feestavond van de voetbalclub (waar overigens ook niet-leden wélkom zijn). "Het stuk wordt opgedragen aan onze onvergetelijke vriend Rien Oostdijk, die vorig jaar nog in ons midden was, maar kort na de toneelavond overleed," vertelt Jos Hommel. Hij heeft samen met Marina Geuze de regie. "Het weg vallen van Rien heeft ons extra gestimuleerd om aan dit stuk te beginnen." De rollen in het stuk worden vertolkt door Kees Bolier, Marianne Verhees, Johan van Meer, Nel van Dijke, Alfred Vis, Anja Rommers, Henny Pons, Greet Heijboer en Nelis Klippel. De avond begint om half acht in de Vossenkuil. Na afloop is er bal met muziek van The Window. Een avond eerder zijn de bejaarden welkom tijdens de generale re petitie. De woning Molenstraat 94-96, ei gendom van B. van der Bie, wordt onteigend in het belang van de ruimtelijke ordening en de volks huisvesting. Daarmee stemde de gemeenteraad maandag in na een bespreking achter gesloten deuren (die overigens voor iedereen was te verstaan via de luidsprekers in de trouwzaal van het gemeente huis). "Mits b. en w. alles doen om tot een minnelijke schikking te komen," zei J. v.d. Jagt. De SGP-fractievoorzitter had om een besloten behandeling van deze zaak verzocht. De gemeente heeft het betreffende pand nodig, om het in december 1986 vastgestelde bestemmingsplan Kom te realise ren. Tot nu toe kon met de eige naar geen overeenstemming worden bereikt over de verkoop. De woning en schuur van v.d. Bie staan in een rij van zes woningen, waarvan er vijf in een slechte staat van onderhoud verkeren. Het ge meentebestuur wil die vijf wonin gen saneren en zo de woonomgeving verbeteren. Vier ervan zijn al eigendom van de ge meente, die over de verkoop ervan een accoord heeft bereikt met Bouwbedrijf Uijtdewilligen te Nieuw-Vossemeer. Dit bedrijf wil daar, na de sloop, twee woningen onder één kap gaan bouwen. En achter die woningen heeft het be drijf de bouw van tien garage boxen gepland. Geboorten: 5-2 Francina Laurina Fase, 5-2 Jacob Bartel Moerland, 6-2 Melissa Suarez van den Berg, 7-2 Pieter Johannes Cornelis Lau rens van Bodegom, 16-2 Willem Adriaan Boogaard, 22-2 Cornelia Wilhelmina de Boer. Overlijden: 20-2 Frans Jacob Stols (93), 22-2 Jacomina Mosselman-Burgers (93). Huwelijk: 15-2 Boudewijn Johan nes Kooijman (30) met Heleentje Catharina Vrijhof (31). Dinsdag 27 maart wordt er oud papier opgehaald voor de zen ding^ Advertentie I.M. Op 30 maart zal de VBOK(vereni- ging ter bescherming van het on geboren kind) in de Wellevaete een film vertonen. Gastspreker is dhr. Pruim. Iedereen is van harte welkom. De opbrengst van de reumacollec te bedroeg dit jaar 1963,60.Dit is bijna 90,00 meer dan in 1989. De collectanten en gevers worden hiervoor bedankt. Woningbureau Van Dijke ziet af van nieuwbouw op het bedrijven terrein aan de Veilingweg. Maan dagmiddag trok de gemeenteraad daarom het besluit van 23 novem ber 1987 in, waarbij aan Van Dij ke 1475 m2 industriegrond in erfpacht was uitgegeven. De jonge hond van dhr. G. heeft dinsdagmiddag om omstreeks vijf uur een lammetje van dhr. v.d. V. aan de Javadijk dood gebeten. Vervolgens joeg de hond een schaap in de sloot en liet het onge lukkige dier pas los, nadat zijn baas hem tot orde had geroepen. De hond werd uitgelaten door het dochterje van G., maar toen de hond de schapen zag, wist het dier te ontsnappen. Het was overigens niet de eerste keer dat de hond schapen aanviel. De eigenaar moet de hond van de politie opruimen. Op de kruising Kleine Dijk/Lan- geweg vond zaterdag een fikse aanrijding tussen twee persone nauto's plaats. Mevrouw S. uit Dordrecht gaf geen voorrang aan A.P.M.W. uit Oud-Vossemeer en een botsing was het gevolg. Het voertuig van W. sloeg na de bot sing enkele keren over de kop en S. belandde met haar auto in de sloot. W. kwam er zonder kleer scheuren af, maar S. had een hoofdwond. De leden van de Bond van Platte landsvrouwen zijn maandag avond in café L. van Dijke uitge breid ingelicht over het boeken vak. Juist in de boekenweek was dat een actueel onderwerp. Katie van Winkelen van boekhandel Heijboer vertelde over het ont staan van het boek, de technische vervaardiging met o.a. innaaien en inbinden. Uitgebreid toonde ze verder de bestelwijze via het Cen traal Boekhuis. Voorheen ging dat per post op speciale kaarten die in een leesmachine gingen, inmid dels is dat via Boektel geautoma tiseerd via de telefoon. Via een videofilm werd duidelijk, hoe dat in de praktijk werkt. De Plattelandsvrouwen werden voorts geïnformeerd over de boe- kenbon, die in heel Nederland bij de boekhandel inwisselbaar is. Na de pauze werd de videofilm 'Het Centraal Boekhuis in de markt' bekeken over 'de grootste boekenkast van Nederland'. Daar uit bleek, dat er heel wat komt kij ken om een boek van de uitgever bij de klant te krijgen. Presidente mevr. I. de Wilde zei niet te hebben geweten, dat er zo veel aan het boekenvak vast zat. Ze dankte Katie en Kees van Win kelen voor de vele informatie en bood een plant en een fles wijn aan. Er was goede belangstelling voor deze bijeenkomst, waar mevr. J. v.d. Broek het vaantje met het wa pen van St. Annaland overhan digde. Zij had dit geweven voor het 60-jarig bestaan van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Op de voorjaarsvergadering in Goes zal dat apart stukje hand werk zeker ook bewonderd wor den, zoals dat maandagavond in café Van Dijke ook gebeurde. Geboorten: 16-2 Marinus Wes- dorp, 19-2 Hendrik Jan van Dijke, 25-2 Janna Adriana Potappel. Overlijden: 23-2 Matthijs Adriaan Klippel (65), 28-2 Jacob Cornelis van 't Hof (66). Huwelijk: 9-2 Leendert Jacob de Rijke (23) met Izabella Neeltje Rijstenbil (21). Om een aantal percelen aan de Stoofdijk en de Julianastraat aan te sluiten op de gemeentelijke rio lering, heeft de gemeente over eenstemming bereikt met de eigenaren over toestemming en medewerking bij de aanleg. De ge meenteraad besloot maandag een zakelijk recht te vestigen op de percelen. Het betreft Stoofdijk 12 (P. van Beveren), Stoofdijk 18-20 (G.A. Boot), Stoofdijk 10 (H. Mutsers), Julianastraat 12 (J. Dorst) en drie percelen aan de Ju lianastraat (eigendom van de Am bachtsheerlijkheid). De collecte voor het reumafonds heeft 456,80 opgebracht. Alle gevers en collectanten worden hartelijk bedankt. Het Oranjecomité organiseert sa men met alle verenigingen en scholen op vijf mei een groot feest. Er zijn onder andere spellet jes voor de kinderen, er is een op tocht met versierde wagens en 's avonds is er een fietsrace en een bal. De organisatie kan hiervoor nog beleiders en geld gebruiken. Belangstellenden kunnen zich op geven bij Danny Letzer. Geboorten: 8-2 Rokus Opree, 8-2 Bart de Wilde, 24-2 Helena Gezi- na van de Ree. Overlijden: 3-2 Izak Pieter de Graaf (80), 18-2 Cornelia Eliza beth Anthonisse-Poot (36), 18-2 Johannes de Jonge (62). Dinsdagmorgen werd dhr. A.C.H. met een bloedende hoofdwond in z'nwoning aan de Oostvest aange troffen. H. werd per ambulance overgebracht naar Lievensberg, maar daar bleken de verwondin gen nogal mee te vallen. Tegen over de politie verklaarde H. dat hij met een baksteen was gesla gen. Daarna had hij op de boven verdieping wat op bed gelegen en was vervolgens weer van de trap gevallen. Daar de politie in vrijwel de gehele woning bloedsporen aantrof, dacht men eerst aan een misdrijf, maar onderzoek van de technische recherche toonde niet aan dat er sprake was geweest van een worsteling of vechtpartij. Donderdagmiddag werd brom merbestuurder A.C.G. op de West- vest bekeurd omdat hij geen helm op had. De gemeente doet een oproep aan de mensen die hun tuinafval of huisvuil op het parkeerterrein aan de Sportlaan zetten, dit niet meer te doen. Vroeger werd dit ooglui kend toegestaan omdat de mede werkers van de Plantsoenendienst daar ook hun afval tijdelijk opsloegen, maar nu werkt de plantsoenendienst met een contai ner, die neergezet wordt in de di recte omgeving waar men werkt. Dus haalt men het vuil niet meer op bij de Sportlaan. Het is vanaf heden dan ook verboden om huis vuil buiten de normale ophaalda gen weg te zetten. Uitslagen van de donderdag gespeelde wedstrijden van biljart vereniging Smerdiek. K. Waasdorp - Chr. Veraart 10.00 - 1.90 p.; G. Geuze - C. v. Gorsel 10.00 - 7.69 p.; Falco Czech - Chr. Veraart 10.00 - 3.54 p.; Chr. Ver aart - G. Geuze 10.00 - 9.78 p.; K. Waasdorp - Falco Czech 7.89 - 10.00 p. Kortste partij K. Waasdorp - Chr. Veraart met 7 brt, hoogste serie G. Geuze en K. Waasdorp met 10 car, beste partijgem. K. Waasdorp 2.71 p. Stand per 15-3-90: 1. H. Aluc 165.60 (19 partijen), 2. C. v. Gorsel 157.90 (19) p., 3. A. Dane 130.01 (16) p., 4. Chr. Ver aart 125.66 (15) p., 5. Falco Czech 115.93 (14) p., 6. K. Waasdorp 112.62 (12) p., 7. Chr. Hoek 101.92 (13) p., 8. G. Geuze 73.52 (9) p., 9. R. Bakker Jr. 69.76 (9) p., 10. R. Bakker Sr. 68.25 (8) p., 11. P. Wa- gemakers 42.43 (7) p., 12. Chr. Bal 26.25 (3) p. De uitslag van de vrijdag gespeel de competitiewedstrijd van kla- verjasvereniging De Pendelaars luidt als volgt: 1. H. Zwagemaker 5318 p.; 2. J. Knuist 5174 p.; 3. K. Waasdorp 5100 p.; 4. M. de Haan 5021 p.; 5. M. v. Bloppoel 4990 p.; 6. W. Dane 4828 p.; 7. M. Kwaak 4819 p.; 8. J. v. Splunter 4701 p.; 9. Mw. Franke 4489 p.; 10. J. v.d. Werf 4401 p.; 11. J. v.d. Hoek 4369 p.; 12. R. Waasdorp 4290 p.; 13. L. Kampman 4163 p.; 14. P. v. Bloppoel 3958 p.; 15. C. Landa 3901 p.; 16. J. Guiljam 3886 p. Vrijdag a.s. wordt een inhaal wedstrijd gespeeld. De voedingsbond FNV heeft het zeventigjarig jubileum in café Smerdiek gevierd en niet in Haestinge, zoals vorige week per abuis is vermeld. Op de ledenavond van de platte landsvrouwen stond het werk van de architect centraal. Dhr. W.D. van Doorn toonde dia' s en hield een lezing. Hij liet onder andere zien hoe een rommelige kamer door een andere open haard, strakke wanden en het houtwerk in lichte tinten geverfd, werd ver anderd in een chique kamer. Een saai huis met schuur werd een prachtig landhuis evenals een oude schapenstal. 25 Leden be zochten deze interessante avond. De jaarlijkse reumacollecte, die verzorgd werd door leden van de bond Plattelandsvrouwen, heeft het mooie bedrag van ruim 1500,- opgebracht. Alle gevers en collectanten bedankt. De gemeenteraad verleent mede werking aan een wijziging van het bestemmingsplan (uitbrei dingsplan van 1955), zodat het waterschap Tholen de kantoor ruimte Onder de Linden kan uit breiden. In het huidige bestemmingsplan is de betreffen de grond bestemd als agrarisch gebied en openbaar water. Geboorten: 10-2 Siebren Daniel Kwekkeboom, 22-2 Cornelis Hen- drikus Kouwenhoven. Overlijden: 2-2 Engelina Pieter- nella Geuze-Slager (70), 5-2 Mar tha Cornelia Franke-Bolier (79). De opbrengst van het nationaal reumafonds in Scherpenisse be draagt 914,45. Alle collectanten en gevers hiervoor hartelijk bedankt. De gondel vaart die op 31 maart plaats zou vinden op het Pluim- potterrein, gaat in verband met onvoldoende aanmeldingen niet door. Wel wordt er woensdag 28 maart een oliebollenactie gehou den. Vanaf half tien kan men voor deze lekkernijen in de schuur ach ter de winkel van Laban Hage aan de Weststraat terecht. Ook gaat men huis aan huis verkopen. De opbrengst is bestemd voor de Dorpsgemeenschap. De leerlingen van de Groen van Prinsterer school hebben gewerkt aan het thema 'de vier jaargetij den, Gods rijke Schepping'. Tij dens de mooie voorjaarsweek bekeken de kinderen van groep 1 en 2 alles over de lente. Groep 5/6 werkte aan de zomer, groep 7/8 stond stil bij allerlei facetten van de herfst. Groep 3/4 besteedde aandacht aan de winter. Enkele le den van natuurvereniging Tholen vertoonden prachtige dia' s van de rijke natuur op het eiland. In ei gen dorp werd er een excursie ge houden naar de mooiste plekjes. Onder andere werd de tuin van mevrouw Helleman bezichtigd. Donderdag 29 maart kunnen ouders en belangstellenden vanaf zeven uur de werkstukken die de kinderen aan de hand van het the ma hebben gemaakt, bewonderen. De lokalen worden dan veranderd in een lente-, zomer-, herfst- en winterlokaal. Tevens zullen er de ze avond rolletjes snoep worden verkocht, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de vluchtelin gen in Zuid-Oost-Azie. Geboorte: 31-1 Mattheus van Dijke. Overlijden: 25-2 Adriaan Cornelis van Tiggele (75). De openbare basisschool De Ee vliet houdt op 29 en 30 maart een grote familieavond in 't Ouwe Raed'uus. De leerlingen uit de groepen 5 t/m 8 zijn druk aan het oefenen voor de uitvoering van twee musicals. Groep 5/6 studeert 'Jan Klaassen in speelgoedland' in en groep 7/8 brengt de 'reünie' ten gehore. Alle ouders, leerlin gen, oud leerlingen, opa's en oma's en andere belangstellenden zijn beide avonden welkom om half acht. De vrije toegangskaar ten zijn bij de leerlingen, op school en bij de dames Scherpenisse-Oostdijk en Wouterse-Visser verkrijgbaar. Op 16 juni houdt de Eevliet de in middels traditionele rommel markt. Voor deze rommelmarkt gaat men 7 april met een wagen oude overtollige spulletjes opha len. De openbare basisschool hoopt op de medewerking van de bevolking. Uitslagen Tolrust. J.K. Elenbaas- L. Bijl 9.46-10, R. Geuze-K. Lisse- veld 3.2-10, A. Burgers-K. Bolier 9.27-10, J. Elenbaas-G. de Jonge 8.65-10, J. Uijl-K. Bolier 10-8.89. Kortste partij (15 brt.) en beste ge middelde (2.8) G. de Jonge, hoog ste serie (13 car.) K. Bolier. Donderdagmorgen vond er op de kruising Kerkring/Langestraat een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Dhr. J.A. van D. zag door de laagstaande zon en z'n beslagen ruiten automobilist A.C.P.J.H. over het hoofd. Lichte materiële schade aan beide voer tuigen was het gevolg. Vrijdag botsten op de kruising Paasdijkweg/Engelaarsdijk een bestelauto én een vrachtwagen op elkaar. Dhr. G.J.A.R. uit Le pelstraat reed met z'n vrachtwa gen van de Gebr. van Tilburg uit Nieuw-Vossemeer de kruising over en zag de bestelbus van Bouman- Potter, bestuurd door I.G. uit Sint-Annaland te laat. Een bot sing was het gevolg. De bestelbus sloeg enkele malen over de kop en belandde in de sloot. De vracht wagen liep lichte schade op. Beide chauffeurs kwamen met de schrik vrij. De bestelbus was total-loss. M.L.Q. kreeg zondagnacht na barbezoek in Tholen een vuistslag op de neus van Tholenaar H. de K. De politie deelde mee dat de Tholenaar Q. sloeg omdat hij in het verleden het meisje van de K. al eens een gebroken neus had geslagen. Nu wilde de K. dit ver gelden. Q. moest zich na de klap onder doktersbehandeling stellen. Maandagmorgen werd tussen 10 en 12.30 uur uit de auto die bij aardappelhandel Bijl geparkeerd stond een autoradio ter waarde van 700,gestolen. De dieven hadden de auto J.L.U. openge broken. De evenementencommissie heeft voor vrijdag 30 maart een concert in de Wimpel georganiseerd. Ge zien de waardering die het pro gramma tijdens de jubileumviering van VZOS- voorzitter Neele kreeg, rekent men op een goede belangstelling voor het barokkwartet van de Camera- ta Bergensisl. Zij zullen 6 num mers ten gehore brengen. Door de subsidie van het gemeentebestuur is het concert, dat om acht uur be gint, gratis toegankelijk. Na een spannend toernooi is J. Noorthoek sneldamkampioen ge worden. De kampioen van vorig jaar(J. van de Velde) had zijn avond niet en moest genoegen ne men met een vijfde plaats. De eindstand van het sneldamtoer- nooi is als volgt: 1. J. Noorthoek 7 wedstrijden-13 punten 2. J. Joppe 7-10 p 3. G v.d. Velde 7-8 p 4. J. den Braber 7-7 p 5. J. v.d. Velde 7-7 p 6. A. Verwijs 7-4 p 7. I. Verwijs 7-4 p 8. W. Drenth 7-3 p. In de huishoudelijke competitie heeft A. Verwijs nog een punt no dig voor het kampioenschap. Hij moet nog twee wedstrijden spelen: tegen J. Noorthoek en P. Tichem. Voor de tweede en derde plaats zijn nog vijf kanshebbers. Stand: 1. A. Verwijs 16 wedstrijden-24 punten 2. J. v.d. Velde 17-22 p 3. L v.d. Velde 18-20 p 4. J. Noorthoek 15-19 p 5. J den Braber 17-19 p 6. J. Joppe 17-17 p 7. G v.d. Velde 15-12 p 8. W. Drenth 13-7 p 9. I Verwijs 7-5 p 10. R. Tichem 4-4 p 11. P. Reijn- houdt 11-1 p. In de laatste competitieronde won A. Verwijs van I. Verwijs. Alle an dere partijen eindigden in remise. De aanleg van een verbindings- dam van het sportcomplex naar de provinciale weg gaat zesdui zend gulden (exclusief) kosten. B. en w. vragen de raad om goedkeu ring hiervoor. Eveneens wordt ge vraagd mee te werken aan een herziening van het bestem mingsplan voor de uitbreiding van het sportcomplex en garant te staan voor een geldlening van 70.000 gulden voor tennisvereni ging De Ruugstoppelen. Alle drie de voorstellen hebben niet de steun van wethouder Walpot. Verder legt het college de raad op nieuw het plan voor, voor de bouw van woningen op het terrein van de gesloopte kleuterschool. Als de raad de bouw van zes wo ningen (aan de Wilhelminastraat) wil handhaven, voorziet het colle ge een inkomstenderving van een ton. Daarom wordt een alternatief geboden met twee extra woningen aan de Mosselkreekstraat. De keus is aan de raad, die ook al moet besluiten om een bouwkavel te verkopen. Verder komt het meerjarenpro gramma dorpsvernieuwing 1990-1994 aan de orde. Voor 1990 komen daarop voor vernieuwing van bestrating en riolering in de Deensestraat en renovatie van een aantal woningen in de Hengelose en Deldensestraat. Voor 1991 is de herstrating en aanpassing van d Langeweg opgevoerd, alsmede het parkeerterrein bij Ons Dorpshuis in Anna Jacobapolder. Zaterdagmiddag werd dhr. T.A.T. bekeurd omdat hij met z'n auto over de langzaamverkeersweg bij de Philipsdam reed. Tegenover de politie verklaarde hij dat hij hele maal uit Limburg was gekomen om de 'Fluplandse' vogels te be kijken en te fotograveren. Hij wil de het natuurschoon zo dicht mogelijk benaderen en daarom reed hij over de langzaamver keersweg. Dhr. E.V. uit AJP is dinsdagavond door de politie verhoord in ver band met de diefstal van de Mer- cedesbus van de fa. Prosman, die enkele maanden geleden werd ge pleegd. Sporen wezen in de rich ting van V., die echter niet bekende. De collecte voor het reumafonds heeft 1690,opgebracht. Dit is 80,meer dan vorig jaar. Alle gevers en collectanten worden hartelijk bedankt voor hun bijdrage. Woensdag behandelt de gemeen teraad een wijziging in de subsi dieregeling voor inzamelen van oud papier. Gezien de sterk ge daalde prijs van het oud papier, stellen b. en w. de raad voor om een minimumprijs van 3 cent per kilo te garanderen voor de vereni gingen die oud papier ophalen. Aan de orde komen ook voorstel len tot aankoop en renovatie van de woning Oostdijk 36, verkoop van een garagekavel in Steintjes- kreek en van grond op het in dustrieterrein aan witlofkweker Reijngoudt. Verder wordt voor gesteld de schenking van Steen bergen Steengoed - voor zitbankjes op de zeedijk - te aan vaarden. Voor het aanstellen van een voorlichter/coördinator voor de Oosterschelde wil het college f. 128,61 beschikbaar stellen. Tevens verhuur zonnebank Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. Zaterdag begint met een precisie tijdrit het seizoen voor toerclub Tand je Bij uit St.-Maartensdijk. Tevens worden dan de prijzen van het klasse ment 1989 uitgereikt. Winnaar van het seizoen 1989 was Bram den Braber uit Sint-Philipsland. Tandje Bij zal dit seizoen meedoen aan alle tochten van de Thoolse vere nigingen. Verder staan er ritten van 200 km en van 300 km vanuit Ossen- drecht op het programma. Tandje Bij heeft 13 leden, waarvan 12 actieve fiet sers. Aan de Thoolse toertochten doen gemiddeld 9 leden mee. Mede door het aantrekken van 2 nieuwe sponsors (ca fé Smerdiek en de Rabobank) voor een periode van vier jaar, ziet de fi nanciële positie van de club er roos kleurig uit. Het bestuur wil begin december aan het tienjarig bestaan een feestelijk tintje geven. Penningmeester Henk Kwaak en bestuurslid Leen v.d. Berge werden herkozen tijdens een bestuursvergade ring, want een ledenvergadering wordt er niet gehouden. Iedereen wordt schriftelijk ingelicht. Onder prima weersomstandigheden is zondagmorgen het fietsseizoen voor wielerclub de Bidon uit Sint- Maartensdijk begonnen.De voorzitter kon 20 leden wegschieten. Na 5 kilo meter moest de groep halt houden voor de eerste lekke band. Annemiek Slootweg was de pechvogel. De eerste demarrage kwam op naam van Arie Bijl. Hij ontvluchtte de groep na 11 ki lometer. Na 27 kilometer moest er op nieuw een beroep op de volgwagen worden gedaan. Ditmaal was er band breuk voor Arie van de Ree. Bij thuis komst bleken er 42 kilometer te zijn afgelegd. In clubhuis de Kaai nuttigde men de gebruikelijk koffie met brood jes. Het bestuur kon een gastrenner als nieuw lid inschrijven. De volgende toertocht is zondagmorgen om half tien. a.u.b. tijdig een adreswijziging sturen aan: Eendracht bode. Postbus 5, 4697 Z<; SI. Annaland of aan uw bezorger. Klasse H. 1. Vrouwenpolder 383 p.; 2. 's-Gravenpolder 380 p. Klasse A.: 1. Heinkenszand 381 p.; 2. Sint-Annaland 380 p.; 3. Stavenisse 378 p.; 4. Scherpenisse 372 p.; 5. Meliskerke 372 p.; 6. Heinkenszand 11 370 p. Klasse B.: 1. Scherpenisse 366 p.; 2. Domburg 363 p.; 3. Heinkenszand 361 p.; 4. Meliskerke 276 p. Klasse G: 1. Meliskerke 353 p.; 2. Domburg 341 p.; 3. 's-Gravenpolder 266 p. Klasse D.: 1. Vrouwenpolder 361 p.; 2. Meliskerke 336 p. Klasse G: 1. 's-Gravenpolder 314 p.; 2. Sch. Duiveland 296 p.; 3. Vrouwenpolder 284 p. Klasse E.: 1. Domburg 300 p.; 2. Heinkenszand 295 p.; 3. Vrouwenpolder 259 p. Klasse I: 1. 's-Gravenpolder 333 p.; 2. Vrouwenpolder 304 p. Klasse II: 1. 's-Gravenpolder 344 p.; 2. Meliskerke 255 p. Klasse H.: 1. W. Lukasse, 's-Gravp. 292 p.; 2. A.J. Vienerius, Hein. 290 p.; 3. J. Nijsse, Goes 287 p.; 4. P. Verhage, 's-Gravp. 284 p. Klasse A.: 1. P. de Groen, Poortvl. 290 p.; 2. C. Rijnberg, Heinkz. 289 p.; 3. R.L. Laimen, Heinkz. 288 p.; 4. K.M. Dingemanse, Hein. 288 p.; 5. C. de Koster, Heink. 288 p.; 6. J. de Visser, Vrouwp. 288 p.; 7. J.M. Louwerse, Domb.. 285 p.; 8. J. Riemens, Vrouwp. 285 p.; 9. R.M. Laser, Domb. 285 p.; 10. B. Pop, Heinkz. 285 p.; 11. C. Boot, St. Annal. 283 p.; 12. P. Priem, Stav. 282 p.; 13. D. Bruijn- zeel, St. An. 282 p.; 14. P. Raamsdonk, 's-Grav.p. 280 p.; 15. A. Potappel, Scherp. 279 p.; 16. P.J. de Dreu, Heinkz. 279 p.; 17. J.H. Delzenne, 's-Grav. 278 p.; 18. J.V. v.d. Slikke, Scher. 278 p.; 19. J. Reijstenbil, Scher. 277 p.; 20. A. Knuist, Stav. 275 p.; 21. J. v.d. Griek, 's-Gravp. 275 p.; 22. L. Reijnberg, Heinkz. 275 p.; 23. J. Provoost, Melisk. 266 p. Klasse B.: 1. J.A. v. Tiggele, Poortv. 288 p.; 2. G. Reijnhout, Heinkz. 285 p.; 3. J. de Graaf, Scherp. 284 p.; 4. J. Adriaanse, Melisk. 283 p.; 5. P. Hage-Goudsw., Poortvl. 281 p.; 6. D. Wisse, 's-Gravp. 280 p.; 7. A. Goudswaart, Poortv. 276 p.; 8. L.J. v. 't Westeinde, Heinkz. 276 p.; 9. D.J. Passenier, Domb. 276 p.; 10. J. Kasteleijn, Domb. 276 p.; 11. D. de Koeijer, 's-Grav.p. 275 p.; 12. R. Dingemanse, Domb. 275 p.; 13. W.J. Louwerse, Vrouwp. 274 p.; 14. J. v. Tiggele, Poortv. 274 p.; 15. M.D.A. Geuze, Scherp. 273 p.; 16. G. Vos, Stav.; 270 p.; 17. M. Bolier, Scherp. 267 p.; 18. A. v/d Woestijne, Melisk. 263 p. Klasse G: 1. W. Louws, Melisk. 276 p.; 2. J. Goedegebuure, St. Ann. 273 p.; 3. J. Geschiere, Melisk. 265 p.; 4. D. Lindhoud, Scherp. 263 p.; 5. A.C. Lindhoud, Scherp. 263 p.; 6. M. Potappel, Stav. 263 p.; 7. L.H. Laanen, Domb. 262 p.; 8. J. Kleinepier, Melisk. 258 p.; 9. C. Zwemer, Melisk. 242 p. Klasse D.: 1. M. Louws, Melisk. 286 p.; 2. M. v/d Berk, Tern. 277 p.; 3. P. Schip per, Vrouwp. 276 p.; 4. J. de Buck, Melisk. 271 p.; 5. G. de Visser, Vrouwp. 268 p.; 6. D.B. Wolkes, Heinkz. 266 p.; 7. H. Adriaanse, Melisk. 265 p.; 8. v. Heul- Harmsen, Tern. 260 p.; 9. M. Welleman, Vrouwp. 251 p.; 10. F. Jann, Tern. 231 p. Klasse I 1. P. Priem, Stav. 261 p.; 2. R. v/d Erve, Sch-D. 258 p.; 3. M. Louwerse, Vrouwp. 255 p. Klasse II: 1. A. Kamerling, Melisk. 231 p.; 2. A. Vienerius, Heinkz. 231 p.; 3. P. Wijkhuis, Melisk. 230 p. Klasse III: 1. C. Andriesse, Scherp. 239 p.; 2. R. Bruijnzeel, St. Ann. 238 p.; 3. A. Knuist, Stav. 228 p.; 4. R.M. Laser, Domb. 199 p.; Klasse A.: 1. A. Menheere, St. Annal. 279 p.; 2. A. de Visser, Melisk. 276 p.; 3. J. Schenkel, 's-Gravp. 273 p.; 4. C.J. Francke, Melisk. 273 p.; 5. G. Schout, Vrouwp. 271 p.; 6. J. de Visser, Vrouwp. 271 p.; 7. L. Louwerse-Louw, Vrouwp. 270 p.; 8. J. Moeleker, 's-Gravp. 269 p.; 9. L. Dekker, Melisk. 268 p.; 10. M.W. Louwerse, Vrouwp. 268 p.; 11. P. Wijkhuis, Melisk. 267 p.; 12. E.C. Meulblok, 's-Gravp. 266 p.; 13. S.J. de Bruin, Vrouwp. 265 p.; 14. P. Gideonse, Vrouwp. 262 p.; 15. W.J. Louwerse, Vrouwp. 259 p.; 16. J. Overbeeke, Sch. Duiv. 217 p. Klasse B: 1. P.J. Boone, Vrouwp. 269 p.; 2. J. van Liere, 's-Gravp. 248 p.; 3. Bremer-Dekker, 's-Gravp. 243 p.; 4. P. Schipper, Vrouwp. 215 p.; 5. J. van Sab- ben, Vrouwp. 194 p. Klasse I: 1. J.H. de Bie, Sch.-Dui. 182 p.; 2. J. Vermue, 's-Gravp 171 p.;3. E.C. Meulblok, 's-Gravp 159 p.; 4. J. de Visser, Vrouwp. 158 p. Klasse II: 1. A. Roelse, Domb. 158 p.; 2. H.J. Capelle, Sch-Dui. 153 p. Klasse III: 1. K.L.'Hó, Goes 182 p.j'2. R. Iwema, Melisk. l7Ó'p.; 3. A. Kuiper, Sch.-Dui. 166 p.; 4. C.M. Zoeteweg, Heinkz. 165 p.; 5. A. Vienerius, Heink. 164 p.; 6. C.M. Ho, Goes 164 p.; 7. V.J. Bosman, Heink. 159 p.; 8. J. van Liere, 's- Gravp. 158 p.; 9. J. Wijkhuis, Melisk. 151 p.; 10. S.J. de Bruin, Vrouwp. 147 p.; 11. J. van Sabben, Vrouwp. 146 p.; 12. E. Huissen, Heinkz. 144 p.; 13. W.S. Lin, Domb. 141 p.; 14. P.J. Boone, Vrouwp. 139 p.; 15. R.L. Laumen, Heinkz. 133 p.; 16. J.W. Hoventiers, Tern. 128 p.; 17f P. Schipper, Vrouwp. 126 p.; 18. G. Har- rink, Sch.-Dui. 199 p. Jeugd (luchtgeweer) Klasse I: 1. A. Dees, 's-Gravp. 183 p.; 2. J. Goense, 's-Gravp. 179 p.; 3. E. Ver mue, 's-Gravp. 174 p.; 4. K. Kortings, Vrouwp. 167 p.; 5. P. Joziasse, Vrouwp. 141 p. Klasse II: 1. R. Kesselaar, 's-Gravp. 179 p.; 2. J.J. Nijsse, 's-Gravp. 172 p.; 3. S. de Looff, Melisk. 171 p.; 4. R. Sturm, Melisk. 166 p.; 5. P. Janse, Melisk. 163 p.; 6. M. de Visser, Vrouwp. 162 p.; 7. W.K. van Saben, Vrouwp. 159 p.; 8. J. v. Oudenaarde, Poortvl. 158 p.; 9. B. Nijsse, 's-Gravp. 150 p. Zaterdagochtend vertrok een bus met 54 mensen uit Tholen naar Frankrijk. Daarbij waren judoka's en supporters voor het toernooi in Auberville. Het gezelschap maakte eerst een rondrit door Parijs, waar men de overbekende gebouwen zag als Eiffeltoren, Notre Dame en de Are de Triomphe. Daarna ging men naar de gastgezinnen om de andere ochtend om 9 uur aan het toer nooi deel te nemen. Dat duurde tot 20.00 uur. Er namen 15 clubs uit de omgeving deel en in totaal kwamen er 1000 judoka's op de mat. De eilande- lijke delegatie won niets, maar het was een leuke ervaring. In de nacht van zondag op maandag arriveerde men rond drie uur weer thuis. De vijfde keus van Vosmeer ver speelde tegen FC Bergen 6 onno dig een punt (3-3). Binnen vijf minuten vielen er al twee doelpun ten. FC Bergen opende de score met een hard schot binnen het strafschopgebied, maar twee mi nuten later bracht Danker Kou wen de thuisclub op gelijke hoogte. Vosmeer had vervolgens het betere van het spel en dat le verde enkele goede kansen op. Daarvan werden er twee verzil verd, beide door Richard Kooien. Eerst zette hij de volledige Bergse defensie op het verkeerde been, na uit het centrum te zijn aan gespeeld, en vlak voor rust scoor de hij opnieuw uit een identieke situatie (3-1). In de tweede helft geloofde Vosmeer het wel, waardoor FC Bergen aan aanvallen kon denken. Dat leverde de thuisploeg counter mogelijkheden op, waaruit een in zet van Richard Kooien tegen de lat belandde. Hierna wist FC Ber gen twee keer doel te treffen, waardoor een 3-3 eindstand op het scorebord verscheen. De 14-jarige Renate Geuze uit Oud-Vossemeer nam deel aan de winterkampioenschappen schoonspringen in het Sportfond- senbad te Amersfoort. Vrijdag deed ze voor het eerst mee aan een all-round wedstrijd, maar ze wist de limiet niet te halen. Zaterdag werd er gesprongen van de drie meterplank en dat leverde Renate een achtste plaats op met 192.95 punten. Zondag beleefde ze op nieuw een primeur, namelijk springen van de toren. Het leverde haar na vijf sprongen 158.20 pun ten op, goed voor de vijfde plaats en het C-diploma. Renate Geuze was tot voor kort lid van een een Roosendaalse vere niging, maar daar kon ze niet meer vooruit in haar sport. Nu is ze aangesloten bij Aquarein in Nieuwegein, waar ze iedere woensdag en zaterdag traint. Jochem Kuzee uit St. Annaland met twee titels en Heidi den En gelsman uit St. Maartensdijk met één kampioenschap hebben de Thoolse eer bij de zwem- en polo club de Krabben in Bergen op Zoom hoog gehouden. Jochem Kuzee werd clubkampi oen bij de jongens tot 12 jaar en ook nog sprintkampioen in die categorie. Voor de sprinttitel moet men 25 en 50 m vrije slag zwem men. Heidi den Engelsman, die tweede werd in de gewone catego rie tot 16 jaar, werd eveneens sprintkampioen. Een eerste prijs bij de familie estafette was er voor de familie Kuzee uit St. Annaland in de cate gorie boven 80 jaar. Dochter Els werd bovendien nog 8ste bij de meisjes tot 10 jaar, waarmee ze een bronzen medaille verdiende. Angelique Geuze uit St. Maar tensdijk werd 5de bij de meisjes tot 14 jaar en 7de bij de sprint wedstrijden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 8