THOLENDERWIJS eiland bewoners informatierubriek van de gemeente tholen Thoolse FNV blijft groeier VOORVERKOOP ZWEMABONNEMENTEN EN ZWEMLESKAARTEN CONTAINER PLANTAFVAL AAN DE SPORTLAAN TE SINT MAARTENSDIJK PARKEERVERBOD DOELWEG TE THOLEN LOEKI STARDUST QUARTET HINDERWET: VERZOEKEN OM VERGUNNING HINDERWET: KENNISGEVING VAN BEKEND MAKING ONTWERP BESCHIKKINGEN HONDENBELASTING WAT LIGT TER INZAGE? OPERETTEVERENIGING ROSMALEN Donderdag 22 maart 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 VERPACHTING KIOSK IN ZWEMBAD "DE SPETTER" TE THOLEN SPREEKUUR B en W. door j. van der slikke Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Vanaf 2 april start de verkoop van zwemabonnementen en zwem- leskaarten. Opnieuw is er sprake van een voorverkoop in alle woon kernen en wel aan de hand van het onderstaande schema: De voorverkoop voor het zwembad in Tholen vindt plaats in: - dorpshuis Oud-Vossemeer op maandag 2 april, 's middags van 2-5 uur. - dorpshuis Poortvliet op dinsdag 3 april, 's middags van 2-5 uur. - sport- en gemeenschapscentrum Meulvliet te Tholen op woensdag 4 april, 's morgens van 9-12 uur, 's middags van 2-5 uur. De voorverkoop voor het zwembad in Sint-Maartensdijk vindt plaats in: - dorpshuis Scherpenisse op maandag 2 april, 's middags van 2-5 uur. - sport- en gemeenschapscentrum de Wellevaete te Sint-Annaland op dinsdag 3 april, 's middags van 2-5 uur. - dorpshuis te Stavenisse op woensdag 4 april, 's middags van 2-5 uur: - gemeenschapscentrum Haestinge te Sint-Maartensdijk op donder dag 5 april, 's morgens van 9-12 uur, 's middags van 2-5 uur. Overigens zijn de zwemabonnementen geldig voor zowel het zwem bad "de Spetter" in Tholen als het zwembad "Haestinge" in Sint- Maartensdijk. Tarieven in 1990. De zwemtarieven voor 1990 zijn dezelfde als in 1989: Toegangsbewijs (geldig voor één bad) voor personen van 16 tot 65 jaar f 3,— voor personen tot 16 jaar en 65 jaar en ouder f 2,— Seizoenabonnementen voor personen van 16 tot 65 jaar f 51,— voor personen tot 16 jaar en 65 jaar en ouder f 31,50 voor één gezin van 2 personen f 102,— voor één gezin van 3 personen f 108,— voor één gezin van 4 personen f 114, voor één gezin van 5 personen f 120,— voor één gezin van 6 personen f 126,— Zwemleskaarten voor personen van 16 tot 65 jaar f 60,— voor personen tot 16 jaar en 65 jaar en ouder f 45,— Leiding Als op zaterdag 28 april de zwembadpoorten zich weer openen, dan is in zwembad "de Spetter" de leiding opnieuw in handen van de heer J. Jansen en in "Haestinge" van de heer H. Bocxe. Tot voor kort verzamelden de medewerkers van de gemeentelijke plantsoenendienst, plant- en tuinafval uit de gemeentelijke plantsoe nen te Sint-Maartensdijk, op een parkeerterrein aan de Sportlaan al daar. Ten minste eenmaal per week werd dit afval door de gemeen telijke vrachtwagen afgevoerd naar de stortplaats "Tuttelhoek" te Scherpenisse. Ook toen reeds gebeurde het regelmatig dat met na me bewoners van Sportlaan en Molendijk hun tuinafval/huisvuil bij dit tijdelijk stortplaatsje neerzetten. Alhoewel dit verboden was, werd dit oogluikend toegestaan. Sinds kort werkt de plantsoenen dienst echter met een container. Deze container wordt neergezet in de nabijheid van de plaatsen waar men aan het werken is. Het par- keerterreintje aan de Sportlaan is als gevolg daarvan niet meer als tijdelijke overslag van plant- en tuinafval in gebruik. Desondanks wordt er door particulieren nog steeds tuinafval/huisvuil op dit par- keerterreintje aangeboden. Het spreekt voor zich dat deze gang van zaken verboden is. Wij doen dan ook een ernstig beroep op particu lieren, met name op de bewoners van Sportlaan en Molendijk te Sint-Maartensdijk, huis- en tuinafval op de reguliere wijze aan te bie den, nml. via de huisvuilophaaldienst. In de kern Tholen mag er vanaf Doelweg 72 tot aan de Vossemeer- sepoort en in de Vossemeersepoort ter hoogte van de panden nrs. 13 t/m 17 (oneven) worden geparkeerd. Bij gelijktijdig parkeren op beide lokaties ontstaan in de bocht Vossemeersepoort/Doelweg doorstromingsproblemen. Deze problemen kunnen worden opgelost door voor één van beide lokaties een parkeerverbod in te stellen. Ter hoogte van de panden Vossemeersepoort 13 t/m 17 (oneven) wordt er geparkeerd door klanten van de ter plaatse aanwezige slagerij. Aan dit gegeven hebben Burgemeester en wethouders een bepaald gewicht toegekend, bij de keuze van de straatzijde waar een par keerverbod zal worden ingesteld. Op 13 maart 1990 is besloten het parkeren te verbieden vanaf het pand Doelweg 72 tot aan de Vosse meersepoort. Dit besluit wordt kenbaar gemaakt door het aanbren gen van een gele doorgetrokken streep. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit beroep instellen binnen een termijn van 30 dagen na heden. Het beroepschrift dient te wor den gericht aan de Koningin, doch toegezonden te worden aan de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland. Voor belangstellenden bestaat de mogelijkheid om vanuit de kiosk ("het winkeltje") in het openlucht zwembad "De Spet ter" te Tholen gedurende het zwemseizoen 1990 frisdran ken, ijs, koffie en enkele kleine versnaperingen te verkopen. Dit onder een aantal voorwaarden, waarvan er een bepaalt dat voor het exploiteren van de kiosk een vergoeding aan de gemeente verschuldigd is van f 700,— per seizoen. Desgewenst kunnen vooraf inlichtingen worden ingewonnen bij de heer P. van der Vlies, buro Welzijn van de gemeente Tholen, tel: 01666 - 831 5. U kunt uw belangstelling kenbaar maken door het schrijven van een briefje aan burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 26 maart 1990 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders P. van Schetsen en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Het spreekuur van wethouder L.J. Koopman komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8200, toestel 330. oh VANAVOND: De werkgroep "Uit op Tholen" presenteert vanavond om 20.15 uur in de Gasthuiskapel te Tholen het optreden van het Loeki Stardust Quartet. Het Amsterdam Loeki Stardust Quartet werd in 1978 opge richt. De vier blokfluitisten studeerden aan het Sweelinck- conservatorium in Amsterdam. Het kwartet heeft tournees achter de rug door de meeste Europese landen, de Verenigde Staten, Japan en Australië en speelde op veel internationale festivals. In 1986 viel hen een Edison ten deel. Het zijn de intens muzikale voordracht, de grote toewijding en het evi dente speelplezier, die onmiddellijk de aandacht op de mu ziek zelf vestigen. Entreeprijzen: Leden f 9, Niet-leden f 10, CJP en 65+ f 6,50. Re- serveringskosten f 0,50. Verkoop-Reserveringsadressen: V.V.V.-kantoor Sint-Maartensdijk, tel: 3771. V.V.V.-folderpost Tholen, Kerkstraat 8. N. Nieuwenhuis te Tholen, tel: 2363 (uitsluitend tussen 9.00 en 12.00 uur). Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 12 van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bekend dat op 24 februari 1990 bij hen een aanvraag om een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingekomen van: D. Mullié B.V., Paasdijkweg 1a te Poortvliet voor het oprichten en in werking hebben van een landbouwwerktuigenfabriek en constructiewerkplaats op het perceel kadastraal bekend Poortvliet, sektie N nr. 776 en 774 ged., gelegen aan de Paasdijkweg 1a te Poortvliet. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 23 maart 1990 op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis "Sint Maartenshof", Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na de datum van de ter inzage legging schriftelijk bij ons college wor den ingebracht. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet kenbaar te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een open bare zitting op maandag 9 april 1990, om 9.30 uur. De zitting vindt plaats in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Burge meester en wethouders vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaar hebben ingebracht, op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Sint-Maartensdijk, 22 maart 1990 Burgemeester en Wethouders van Tholen Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 24, tweede lid onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op de aanvragen om een vergun ning ingevolge de Hinderwet van: a. C. van den Berge, Mosselhoekseweg 4a te Tholen, voor het oprichten en inwerking hebben van een fruitkwekerij met berging voor werktuigen, gelegen aan de Mosselhoekseweg 4a te Tholen. b. Interpak B.V., Slabbecoornweg 11 te Tholen, voor het oprichten en in werking hebben van een loonpakbedrijf, gelegen aan de Slab becoornweg 11 te Tholen. c. Timmerfabriek de Pluumpot B.V., Nijverheidsweg 3 te Sint- Maartensdijk, voor het oprichten en in werking hebben van een tim merfabriek, gelegen aan de Nijverheidsweg 3 te Sint-Maartensdijk. De ontwerpbeschikkingen, alsmede de aanvraag en andere ter za ken zijnde stukken liggen met ingang van 23 maart 1990 gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschik king, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerpbe schikkingen. Degenen die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons kollege. De in gekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Sint-Maartensdijk, 22 maart 1990. Burgemeester en wethouders van Tholen. Aan belanghebbenden wordt ter kennis gebracht dat de aangiftebil jetten hondenbelasting voor het belastingjaar 1990 zijn verzonden. Deze biljetten moeten binnen 14 dagen na de datum van verzending volledig ingevuld en ondertekend ter gemeente-sekretarie worden terugbezorgd. Houders van honden, die geen aangiftebiljet hebben ontvangen en die hun hond voor 1990 nog niet hebben aangegeven zijn verplicht hiervan vóór 5 april 1990 aangifte te doen, door invul ling en ondertekening van een ter gemeentesekretarie en op de post kantoren verkrijgbaar aangifteformulier. Zij die in de loop van het jaar één of meer honden gaan houden moeten hiervan binnen 14 da gen aangifte doen. Er wordt nadrukkelijk op gewezen dat voor honden die niet tijdig op bovenomschreven wijze zijn aangegeven een boete kan worden op gelegd. Sint-Maartensdijk, 22 maart 1990 Burgemeester en wethouders van Tholen. OPENBARE BEKENDMAKING ONTEIGENING De burgemeester der gemeente Tholen brengt, ter voldoe ning aan artikel 84 van de Onteigeningswet, ter openbare kennis, dat met ingang van 23 maart 1990 gedurende een maand ter gemeentesecretarie op de afdeling gemeentelijke ontwikkeling voor een ieder ter inzage is gelegd, het besluit van de raad dezer gemeente van 19 maart 1990 tot onteige ning ten name van de gemeente Tholen van het perceel Mo lenstraat 94-96 te Oud-Vossemeer, dit met inbegrip van de daarop aanwezige opstallen, een en ander zoals nader is aan geduid op de bij voormeld raadsbesluit behorende en als zo danig gewaarmerkte kaart, grondtekening en lijst, vermel dende het kadastrale nummer, de grootte van het perceel, de te onteigenen grootte en de naam van de eigenaar. Deze onteigening geschiedt in het belang van de ruimtelijke ordening en van de volkshuisvesting ter realisering van het bestemmingsplan "Kom" (Oud-Vossemeer), vastgesteld bij raadsbesluit van 22 december 1986, gedeeltelijk goedge keurd door gedeputeerde staten van Zeeland bij hun besluit van 14 juli 1987, nummer 471/228, 4e afdeling ruimtelijke ordening. Het te onteigenen perceel is bestemd tot tuin, woondoeleinden en erf. Belanghebbenden die zich tijdig met bezwaren tegen het ont eigeningsplan tot het gemeentebestuur hebben gewend, kunnen gedurende de hiervoor genoemde termijn van een maand bij de Kroon schriftelijk bezwaren indienen tegen het raadsbesluit tot onteigening. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Van Alkemadelaan 85, 2597 AC 's-Gravenhage. Sint-Maartensdijk, 22 maart 1990. De burgemeester voornoemd. Zaterdag 24 maart 1990 Dorpshuis te Oud-Vossemeer Aanvang 20.00 uur. De beheerscommissie van dorpshuis "De Vossenkuil" te Oud-Vossemeer organiseert een optreden van: Programma: Eine Nacht in Venedig - Strausz Openingskoor Alle maskiert Sei mir gegrüszt Zur serenade Der Vogelhandler - Zeiler Nr. 1 Introduction Nr. 3 Duett Nr. 4 Entree der Kurdürstin Nr. 8 Introduction Nr. 7b Duett und Chor Die Blume von Hawaii - Abraham Pauze Don Pasquale - Donizetti Coro! "Che interminabile" Serenata Paganini - Lehar Niemand liebt dich Fiddler on the roof - Jerry Bock Als ik toch eens rijk was Friederike - Lehar Die Madels sind Der Zarewitch - Lehar Nur du Martha - Flowtow Porterlied Orpheus in der Unterwelt - Offenbach Couplets Pariser Leben - Offenbach Septett Der Zigeunerbaron - Strausz Hurrah die Slacht Weense liedjes Entreeprijzen: volwassenen f5,— kinderen t/m 12 jaar f 2,50 Het waren niet alleen de berichten van Majoor Sas, die de regering en de legerleiding aanleiding hadden moeten geven om op hun hoede te zijn voor een Duitse overval. Er waren ook andere symptonen, die daar toe aanleiding gaven, o.a. de Denekampse uniformensmokkel en het grensincident bij Venlo, waarbij een Nederlandse inlichtingenofficier doodgeschoten werd en twee man van de Engelse inlichtingendienst de grens overgesleept werden en in Duitsland gearresteerd werden. De militaire verloven werden ook een paar keer ingetrokken, maar toen het een paar keer loos alarm bleek te zijn, ging in veel kringen de me ning weer overheersen dat het wel weer met een sisser af zou lopen. Die gedachten gang, die bij de overgrote meerderheid van politici en le gerleiding overheerste had vanzelfsprekend zijn invloed op de meerder heid van ons volk en zeker op de soldaten. Men zag het gemobiliseerd zijn als een min of meer noodzakelijk kwaad. Je kon ër moeilijk aan ontkomen, hoewel sommigen ook wel langdurig werkverlof kregen, zonder dat de noodzaak eigenlijk aanwezig was. Aan de andere kant waren er ook wel kleine zelfstandigen, die hun zaak aan de zorg van de vrouw moesten overlaten, die dan dikwijls met hulp van een jong goed koop knechtje de zaak draaiende moest zien te houden, en zo iemand kon dan soms weer helemaal geen vrijstelling of zelfs werkverlof krij gen. Dit was erg afhankelijk van de burgemeester van de wooplaats van de betreffende dienstplichtige. Als dit iemand was die overtuigd was van de noodzaak van een goed geoefend en paraat leger, - die waren er niet zo veel - dan was hij niet zo gauw genegen om een aanvraag om werk verlof vrijstelling van dienstplicht van een gunstig advies te voorzien. In elk geval was het logisch dat hij op een reële manier de belangen zo wel de militaire als de persoonlijke tegen elkaar afwoog. Het spreekt vanzelf dat er bij de oorlogsonderdelen te velde nu ook niet zo'n stemming heerste, van jongens weest op je hoede, ze kunnen er elke dag aankomen. Integendeel men legde zich erbij neer dat men er zijn moest, maar dan liefst zo weinig mogelijk. Dat betekende dat degenen, die het geluk hadden dat ze niet te ver van huis gelegerd waren, prak tisch elke avond naar huis gingen, en toen bleek dat er 's nachts zelden gecontroleerd werd, ze dan maar niet terugkwamen voor de volgende ochtend. Overdag bleven ze dan bij hun onderdeel, want het was toch wel voordelig om op 's rijks kosten te eten en te drinken. Vooral als men bij een klein groepje ingedeeld was zoals Gilles, en de onderlinge ver standhouding was goed, dan kon men daar op ruime schaal misbruik van maken. Het was voor deze activiteiten natuurlijk ook erg makke lijk, dat men niet in een kazerne gelegerd was. Men had niets te maken met appèls, hoewel die officieel wel gehouden moesten worden, maar dat gebeurde in zo'n kleine groep natuurlijk niet. Hun directe commandant was een sergeant, die in de burgermaatschap pij een baan had in de bouwnijverheid. Hij had zich in 't begin van de mobilisatie bezig gehouden met het maken van tekeningen voor wacht- barakken en toen daar een eind aan gekomen was, was hij pelotonscom mandant geworden bij het peloton waar ook Gilles bij ingedeeld was. Dat kwam hem erg goed uit, want dat was maar een kwartier fietsen van zijn huis. Toen ze allemaal goed wisten wat ze aan elkaar hadden, waren ze het er gauw over eens hoe de taken verdeeld moesten worden. Alles wat op fietsafstand van huis woonde, ging 's avonds naar huis, in clusief de sergeant, de overblijvers gingen 's avonds koffie drinken bij de boer of men ging ook wel eens de stad in. Dan was er natuurlijk ook nog het periodiek verlof, eens in de veertien dagen twee dagen. De jon gens die ver van huis zaten waren dus duidelijk in het nadeel tegenover die dicht bij huis lagen. Dat compenseerde men dan weer een beetje door wat langer verlof voor de veraf wonenden. Officieel kon dat na tuurlijk niet, iedereen kreeg evenveel verlof. Bovendien moest je een verlofpas hebben en een vrij vervoer voor de trein en bus en daar stond de datum van het verlof op. En zij werden pas uitgereikt op de dag dat men met verlof ging, want je moest gebruik maken van militaire treinen en die reden alleen in de avonduren. Nu waren er weer allerlei uitzonde ringen voor jongens die veraf woonden en moeilijke verbindingen had den, die mochten dan wel wat vroeger reizen. Die vertrokken in plaats van 's avonds, 's morgens al en hadden zodoende eigenlijk al een dag extra verlof. Ook Gilles was zodoende nogal eens een extra dagje thuis. Vooral in de tijd dat het op het land druk was genoot hij daar erg van. Hij hielp dan thuis vooral met paardewerk, wat hij ontzettend graag deed, en het was een welkome afwisseling van het soldatenleven, wat hij toch eigenlijk als zonde van de tijd beschouwde. Niet dat hij het slecht naar zijn zin had in dienst. Dat viel wel mee, hij kon het goed met zijn collega's vin den, men maakte het elkaar niet moeilijk en wat zijn inkwartieringsa dres betrof, dat had hij nooit beter kunnen treffen. Een boerengezin, het was dan wel een veeboer, in tegenstelling met akkerbouw, zoals hij gewend was. Maar dat had voor hem ook nog weer zijn voordelen. Hij leerde goed melken, omdat hij dat hier elke dag deed en hij kreeg een veel betere kijk op vee, wat th,uis eigenlijk maar bijzaak was. Hij kwam vrij veel bij het boerengezin over de vloer, zodat het er eigen lijk op neer kwam dat hij zijn burgerleven onder dienst voortzette en dat was eigenlijk de mentaliteit van velen in het leger. Jan had vanwege zijn studie uitstel van militaire dienstplicht gekregen, en kon zodoende zijn studie in Wageningen voortzetten. Hij maakte goede vorderingen. Hij had een studierichting gekozen die gespeciali seerd was op het waterschapsbestel in Nederland. Als hij af en toe eens een paar dagen thuis was en een bezoek aan opa bracht, dan konden ze daar uren over bomen. Jan stond er elke keer weer versteld van wat deze veel oudere man daar allemaal van wist. Hij had daar veel over ge lezen en hij kon soms een gedegen oordeel geven over problemen, waar over Jan soms specialisten op dat gebied de meest verschillende meningen had horen verkondigen. Het viel Jan daarbij wel op dat opa altijd de nadruk op de kosten legde. Want hij ging altijd van het stand punt uit, dat de ingelanden zelf de kosten moesten dragen. En dat was een standpunt waar Jan het helemaal niet mee eens was. Die vond dat kwaliteit voorop diende te staan en als de kosten dan te hoog werden dan moest er maar uit de algemene middelen bijgesprongen worden. Daar wilde opa absuluut niets van weten. Wie het water deert, wie het water keert zei hij dan. En dan kon Jan honderd keer zeggen dat water kering een algemeen belang was, dat zou tot 1953 duren eer opa dat toegaf. WORDT VERVOLGD De FNV zag het ledental op Tho len in 1989 groeien met 1.96%. Op 31 december waren 1.402 Thole- naren bij één van de FNV-bonden aangesloten. Drie bonden, die in 1988 nog wel Thoolse leden had den, komen op het overzicht over 1989 niet meer voor: ABOP, Druk en Papier en Vrouwenbond. Grootste groeier was de Horeca- bond met 225%, van 4 naar 13 le den. Abva/Kabo groeide naar 129 leden (30.3%). Het meeste aantal leden houdt de Hout- en Bouw bond (466, toename 5.58%). De Voedingsbond groeide met 2 leden tot 287, de Industriebond bleef op 254 leden staan, de Vervoersbond nam met 5.16% toe tot 224 leden en de Kappersbond hield zijn 3 le den. In 1988 groeide de FNV op Tholen ook al met 4%. In heel Zeeland steeg het aantal FNV-leden tot 29.290, een groei van 1.24%. De Industriebond is met 9.067 leden het grootst. SU FNV offiEZSU De jubilarissen van de Voedingsbond FNV, afdeling Sint-Maartersdijk vorige week bijeen in café Smerdiek waar ze een speldje kregen van landelijk voorzitter Greetje Lubbi. Vl.n.r. (staand); C. Schillemans, A. van Zetten, C Quist en D. van Gorsel (25 jaar lid). Zittend C. de Witte en L. Kloet (40 jaar lid).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 5