THOLENDERWIJS 21 maart, tijd om uw stem te laten horen. informatierubriek van de gemeente thoien MAANDAGMIDDAG VERGADERT DE GEMEENTERAAD GEMEENTEHUIS GESLOTEN HERBESTRATINGEN IN DE KERN SCHERPENISSE STORMSCHADE AAN GRAFMONUMENTEN 20 MAART: VERGADERING COMMISSIE WELZIJN NIEUWS VAN DE WERKGROEP VROUWENEMANCIPATIE THOLEN HINDERWET: VERZOEKEN OM VERGUNNING HINDERWET: KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING ONTWERP-BESCHIKKING HINDERWET: KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING HET HUIS VAN DE DOKTER RICARDO EN DE CALYPSO'S Donderdag 15 maart 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 SPREEKUUR B EN W. Gemeenteraadsverkiezingen 1990 Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Thoien Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op maandag 19 maart a.s. komt de Thoolse gemeenteraad voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 14.00 uur begint, is openbaar. Elke belangstel lende is van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de navolgende onderwerpen: - Openbare werken in bestemmingsplan "Buitenzorg III" te Thoien; In verband met de aanleg van de definitieve bestrating van het eerste: gedeelte van de 1e fase van het bestemmingsplan "Bui tenzorg III" te Thoien is een plan opgesteld dat o.a. voorziet in de aanleg van een gedeelte van de nog te realiseren riolering, het herstiraten van de noodbestrating, de aanleg van rabatstroken, parkeerplaatsen en het maken van boomgaten. De raad wordt gevraagd het benodigde krediet beschikbaar te stellen. - Openbare werken in het bestemmingsplan "Stoofweg" te Sint- Annaland; In verband met de verkoop van bouwgrond in het bestem mingsplan "Stoofweg" te Sint-Annaland is het noodzakelijk de riolering in de Bierensstraat uit te breiden. Het daartoe opgestel de plan voorziet o.a. in het afgraven en afvoeren van grond, de aanleg van rioleringen en dergelijke en het maken van verhardin gen. Gelijktijdig met deze werkzaamheden wordt de kantine van voetbalvereniging W.H.S. op de gemeentelijke riolering aan gestoten. Tot op heden vindt de lozing van afvalwater van de kan tine in het open water plaats door middel van een septictank. De raad wordt gevraagd het benodigde krediet beschikbaar te stellen. - Extra krediet conserveren damwand haven van Thoien; He t voornemen bestond in de tweede helft van 1989 de stalen damwand in de haven van Thoien te conserveren. Ingevolge de We;t Verontreiniging Oppervlaktewateren zal Rijkswaterstaat binnenkort de daartoe vereiste vergunningen verlenen. De milieu voorschriften in deze vergunningen zullen vrij stringent zijn. Het is bijvoorbeeld nu noodzakelijk de damwand te stralen volgens het zogenaamde gesloten systeem. Hierbij wordt voorkomen dat stof, straalmiddel of oude verf in het milieu terecht komen. De straler werkt met een stofzuigersysteem. Tot slot dient de dam wand voorzien te worden van een milieu-hygiënische coating. Voor de uitvoering op bovengenoemde wijze wordt aan de raad een extra krediet gevraagd. - Vervanging materialen binnensportaccommodaties; Wegens ondeugdelijkheid of slijtage dienen onder meer in de sporthal te Thoien 12 klimtouwen, 1 valmat en 5 badmintonnet- ten vervangen te worden. In het gymnastieklokaal te Thoien is het ringentouw aan vernieuwing toe. In het gymnastieklokaal te Scherpenisse behoeven 3 turnbanen en 1 trapezoïde te worden vervangen, alsmede 1 scheidsrechtersstoel in de sportzaal te Sint-Maartensdijk. Voor het gymnastieklokaal in Stavenisse is een nieuwe valmat vereist. Om deze vervangingen te verwezen lijken is aanvulling van de desbetreffende begrotingspost nood zakelijk met f 10.000,— - Herstel stormschade; Ook de gemeente Thoien is geconfronteerd met schade ontstaan door de verschillende stormen van de laatste tijd. Er is sprake van omgewaaide bomen, schade aan hekwerken en in beperkte mate ook aan gebouwen. De onderhoudsraming voor een drietal reparaties is onvoldoende. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad dan ook voor geld beschikbaar te stellen voor de reparatie van een ballen- vanger op het sportveld te Sint-Maartensdijk f 3.500, en te Stavenisse f 1493, en de reparatie van het hekwerk van het tennispark te Sint-Annaland (f 7.149, - Aanschaf geluidsinstallaties voor de aula's op de openbare be graafplaatsen; Bij diverse gelegenheden is gevraagd om in de aula's op de open bare begraafplaatsen te Thoien, Sint-Maartensdijk en Sint- Annaland een geluidsinstallatie aan te schaffen, zodat eventuele sprekers beter verstaanbaar zijn. Tijdens de vergadering van de commissie openbare werken is bovendien voorgesteld afspeel apparatuur te kopen, zodat de mogelijkheid bestaat de gewenste muziek ten gehore te brengen. Voor Sint-Annaland zal deze voorziening worden opgenomen in het totaalplan voor de uitbreiding. De gemeenteraad wordt ge vraagd het benodigde geld beschikbaar te stellen. - Bochtafsnijdding (bocht bij Rinses) weg S6 nabij Scherpenisse; Volgens het door provinciale staten van Zeeland vastgestelde uitvoeringsschema voor wegen ligt het in de bedoeling om de bochtafsnijding van de secundaire weg S6 nabij Scherpenisse in 1994 uit te voeren. Daarvoor dient een partiële juridisch- planologische regeling te worden getroffen. Burgemeester en wethouders willen e.e.a. vervatten in een herziening van het bestemmingsplan "Buitengebied". De kosten van planvoorberei ding worden geraamd op f 10.000,—. De raad wordt gevraagd dit bedrag beschikbaar te stellen. - Vaststelling regeling medegebruik van schoolgebouwen; Ingevolge de Wet op het Basisonderwijs en de Interimwet op het speciaal onderwijs en voortgezet speciaal onderwijs dient de ge meenteraad een medegebruiksregeling op te stellen voor de ge bouwen van de openbare en bijzondere scholen. Deze regeling moet voorschriften inhouden ter voorkoming van schade en van hinder voor het onderwijs en de wijze waarop de kosten van dat gebruik worden geregeld. Burgemeester en wethouders merken op dat het in medegebruik geven van schoolgebouwen nauwelijks voorkomt. Dit zou im mers een concurrentie betekenen voor de exploitatie van de ge meentelijke dorpshuizen/gemeenschapscentra. Desondanks dient een dergelijke regeling te worden vastgesteld, waartoe de raad thans wordt uitgenodigd. - Straatnaamgeving te Oud-Vossemeer; Te Oud-Vossemeer is een aantal jaren geleden begonnen met de aanleg van een industrieterrein. Omdat dit terrein aan de Molen weg grensde zijn de uitgegeven percelen genummerd aan de Mo lenweg. Nu het industrieterrein zich langzamerhand gaat uitbrei den en na de ingang van het industrieterrein de straat zich vervol gens weer splitst, bestaat er behoefte dit gedeelte van een apar te straatnaam te voorzien. Het industrieterrein is geprojecteerd op landbouwgrond waarop vroeger waarschijnlijk allerlei veldgewassen verbouwd zijn. On getwijfeld zullen er ook klavers verbouwd zijn. Alsdan werd er gesproken over een "Klaverveld". Aangezien dit een naam is die goed hanteerbaar is voor de aldaar gevestigde bedrijven, stellen burgemeester en wethouders de raad voor de straat "Klaver veld" te noemen. - Evaluatie minimabeleid en voorstel om enkele wijzigingen in de regelingen aan te brengen; Op 23 januari 1989 besloot de gemeenteraad tot het instellen van een zogenaamd declaratiefonds en bufferfonds in het kader van het gemeentelijk minimabeleid. De doelstelling van het declaratiefonds is het doorbreken c.q. voorkomen van het sociale isolement. De doelstelling van het bufferfonds is om mensen met een besteedbaar inkomen op mi nimumniveau of iets daar boven, bij voorkomende calamiteiten en op basis van individuele omstandigheden, incidenteel finan cieel te ondersteunen. Begin dit jaar is een onderzoek ingesteld naar de effecten van de ingestelde fondsen. Het aantal aanvragen bleek duidelijk achter gebleven bij de verwachtingen. Voor 1989 was voor het declara tiefonds f 35.000,— beschikbaar, terwijl f 2.600,— is uitgege ven. Van de beschikbare ruimte van f 15.000,— in het buffer fonds werd f 9.200,— gespendeerd. Mede op grondd hiervan zijn burgemeester en wethouders tot de conclusie gekomen dat een aantal wijzigingen moeten worden doorgevoerd, ten einde het gebruik van de beide fondsen te activeren. Voorgesteld wordt de voorlichting te intensiveren, de aanvraagformulieren te vereenvoudigen en te bezien of eventueel ook de stichting wel- zijnsorgaan te Thoien als informatie- en innamepunt van aanvra gen kan worden ingeschakeld. Een aantal andere wijzigingen zijn bijvoorbeeld het optrekken van het bedrag ingevolge het declara tiefonds voor personen vanaf 12 jaar van f 75,— naar f 125, Ook wordt het juister geacht in het bufferfonds verschil aan te brengen in hoogte van de bijdrage aan een alleenstaande of een echtpaar zonder en een echtpaar met kinderen of onvolledig ge zin. Voor de eerste categorie wordt het bedrag op f 400,— ge handhaafd, terwijl voor de tweede categorie het bedrag wordt verhoogd naar f 600, In de begroting voor 1990 is voor de uitgaven van beide onder havige fondsen een bedrag geraamd van f 25.000, Burge meester en wethouders gaan er voorshands van uit dat dit be drag voldoende zal zijn; een verschuiving tussen beide fondsen zal wel moeten plaatsvinden. De raad wordt voorgesteld met de diverse wijzigingen in te stemmen. Voor de goede orde geven wij onderstaand een opsomming van de voorzieningen die in het ka der van het declaratiefonds kunnen worden gedeclareerd: abonnement(en) op dag- en/of weekbladen, kijk- en luistergeld, cursusgeld van algemene erkende instellingen voor onderwijs en vorming, abonnementen op bibliotheek, schouwburg, kunstuit leen, museumjaarkaart, zwembaden en jaarkaarten die toegang geven tot het bijwonen van sportwedstrijden, kosten van school reisjes, uitstapjes en activiteiten van ouderenorganisaties, contri buties voor sportverenigingen, verenigingen voor beoefening van amateuristische kunst, vormingsactiviteiten voor jongeren. Hoe wel de concrete aanwending van de middelen uit het bufferfonds vooral in de uitvoeringspraktijk vastgesteld zal moeten worden, kan wel globaal worden aangegeven voor welke doeleinden hier van gebruik kan worden gemaakt: vernieuwing en/of eerste aan schaf van duurzame goederen, met name huishoudelijke appara ten (wasmachine, koelkast, stofzuiger e.d.), meubilair, vloerbe dekking, stoffering. Ziektekosten die niet vergoed worden door voorliggende voorzieningen en die een noodzakelijk karakter dra gen. Kleding en schoeisel, alsmede indirecte studiekosten voor schoolgaande kinderen. Verlening jaarlijkse bijdrage in kosten van coördinatie, toezicht en voorlichting Oosterschelde; Zowel in het voorlichtingsplan Oosterschelde als in het coördina tieplan Oosterschelde wordt door de stuurgroep Oosterschelde voorgesteld een voorlichter, respectievelijk coördinator te benoe men. De stuurgroep motiveert dit met te wijzen op de bijzondere natuurfunctie van de Oosterschelde, waarvoor een adequate voorlichting en educatie over de betekenis en functies van het gebied en over de regelgeving is gewenst. Met het aanstellen van een voorlichter/coördinator is een bedrag gemoeid van f 130.000, waarvan f 40.000,— wordt betaald door de pro vincie Zeeland, f 80.000,— door de ministeries van Verkeer en Waterstaat en Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. De gemeen tes die in de stuurgroep Oosterschelde zijn vertegenwoordigd dienen gezamenlijk f 10.000,— bij te dragen. Voor Thoien gaat het om een bedrag van f 1.530, oftewel 8,3 cent per inwo ner. In meederheid stellen Burgemeester en wethouder Van Schetsen de raad voor dit bedrag beschikbaar te stellen. De wet houders Koopman en Versluijs menen dat hier geen taak is weg gelegd voor de lokale overheid, doch uitsluitend voor het rijk. Zij staan dan ook afwijzend tegenover een gemeentelijke bijdrage. Toepassing Onteigeningswet te Oud-Vossemeer; Ten behoeve van de realisering van het bestemmingsplan "Kom" te Oud-Vossemeer is het noodzakelijk dat de gemeente de eigendom verkrijgt van het perceel Molenstraat 94-96. Met de eigenaar zijn al diverse keren gesprekken gevoerd om tot vrijwilli ge eigendomsoverdracht te komen, doch betrokkene is daartoe om principiële redenen niet bereid. Financiële aspecten spelen daarbij geen rol. De woning met bijbehorende schuur van betrok kene staan in een rij van 5 woningen, die alle in een kwalitatief slechte staat verkeren. Met het oog op de verbetering van de woonomgeving en de dorpsvernieuwing is het gewenst deze opstallen te saneren, teneindee terugbouw van twee woningen onder een kap te realiseren. Burgemeester en wethouders achten het gewenst de volledige eigendom van het perceel Molenstraat 94-96 langs de weg van onteigening te verwerven. De raad wordt voorgesteld tot onteigening te besluiten. Reconstructie tertiaire weg nummer 13 Poortvliet-Sint- Annaland; In de lijst van in 1990 uit te voeren kapitaalwerken is voor de re constructie van de weg Poortvliet-Sint-Annaland (tertiaire weg nr. 13) een bedrag opgenomen van f 4.300.000,—. De noodzaak van de reconstructie waarbij de bestaande weg- breedte met 1.00 meter wordt verbreed - de totale wegbreedte komt hiermee op 6.0Q-6.50 meter - ligt in het feit dat de be lasting van de bermen dermate groot is dat deze stukgereden worden door het uitwijken van de verkeersdeelnemers bij het passeren van auto's, tractoren, enz. Op 20 juni 1989 deelde het college van Gedeputeerde Staten mede dat voor de uitvoering van dit werk in principe een subsidie beschikbaar is van 90% uit de Wet Uitkering Wegen (WUW). Het inmiddels door de Heidemij in ontwerp opgestelde plan voorziet naast de verbreding van de weg met 1.00 meter in: -het aanpassen van het kruispunt met de Zwarteweg en Enge- laarsdijk d.m.v het aanbrengen van zogenaamde druppels; -het flauwer een breder maken van de bocht tussen de Zwarte weg en de Pelleweg; -het aanpassen vaan het kruispunt met de Kleinedijk door het maken van een bajonet-aansluiting. Ter plaatse van het gedeelte bebouwde kom in de kern Poortvliet zijn in het plan aan weerszijden verhoogde trottoirbanden opge nomen om het effect binnen de 50-km-zöne visueel smaller te maken. De deklaag van de T 13 zal voor het gedeelte provinciale weg Poortvliet-Schapenweg tussen Noorddijk/Kleinedijk-Sint- Annaland bestaan uit een asfaltconstructie. Voor het overige van de T 13 is i.v.m. de ondergrond gekozen voor beton, waardoor een betere overbrenging van de belasting op de ondergrond wordt verkregen. Voor wat betreft de beplanting is het uitgangspunt de bestaande beplanting zoveel mogelijk te sparen c.q. te verplanten. Op een aantal plaatsen binnen de daarvoor geldende veiligheidsnormen is enige vervanging c.q. uitbreiding van de bestaande beplanting nodig. Tevens wordt er struikbeplanting aangebracht in de berm tussen het fietspad en rijweg. Op een aantal plaatsen dient nog grond te worden aangekocht ten einde de plannen te kunnen uitvoeren. Nog dit jaar dient de verbreding te worden gerealiseerd waarna de ondergrond kan zetten. In 1991 kan vervolgens de deklaag worden aangebracht, zodat vóór 1 januari 1992 het werk geheel uitgevoerd is. De raad wordt gevraagd met de plannen in te stemmen en ver volgens het benodigde krediet beschikbaar te stellen. In verband met de arbeidsduurverkorting voor het gemeenteperso- neel is het gemeentehuis vrijdagmiddag 16 maart 1990 gesloten en tevens telefonisch niet bereikbaar. Houdt u daar rekening mee! De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 19 maart 1990 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De wethouders P. van Schetsen, L.J. Koopman en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Het spreekuur van burgemeester H.A. van der Munnik komt te ver vallen. Wilt U op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8200, toestel 330. Deze week wordt een aanvang gemaakt met de gedeeltelijke her bestrating van de Westkerkseweg, Platteweg en laban Deur- loostraat in de woonkern Scherpenisse. De werkzaamheden zullen omstreeks 20 april zijn uitgevoerd. Het spreekt voor zich dat de be woners van deze straten enige overlast van de werkzaamheden zul len ondervinden. Wij vragen daarvoor begrip. S Uitoefening kiesrecht door personen die in dienstbetrekking zijn; Iedere werkgever wordt eraan herinnerd dat hij, volgens artikel J 10 van de Kieswet, verplicht is te zorgen, dat iedere kiezer, die bij hem in dienstbetrekking is, de gelegenheid krijgt zijn stem uit te brengen, voor zover dit niet kan geschieden buiten de vastgestelde arbeidstijd en mits de kiezer daardoor niet meer dan twee uur verhinderd is zijn arbeid te verrichten. Overtreding van bovenstaand voorschrift kan volgens artikel Y 9 van de Kieswet worden gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van de tweede 'categorie. Sint-Maartensdijk, 15 maart 1990 De burgemeester van Thoien, H.A. van der Munnik. Verkiezingsuitslag gemeenteraad; Op vrijdag 23 maart a.s., om 10.00 uur, wordt in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk een openbare zitting van het centraal stembu reau gehouden, ten einde de uitslag van de op 21 maart 1990 ge houden verkiezing vaan de leden van de gemeenteraad bekend te maken. Sint-Maartensdijk, 15 maart 1990 De voorzitter van het centraal stembureau, H.A. van der Munnik. De stormen van de afgelopen weken hebben opnieuw op de alge mene begraafplaatsen in de gemeente hun sporen nagelaten. Diver se grafstenen zijn scheef gewaaid. Een groot aantal staande monu menten staan op dit moment helemaal los van de onderbouw waar op deze waren vastgelijmd. Onder druk van hevige windvlagen heeft de lijmlaag losgelaten. Bij omwaaien/omvallen kan er grote schade aan deze monumenten ontstaan. In het gemeentelijk onderhoud aan begraafplaatsen en grafmonu menten is onderhoud als gevolg van (storm)schade niet begrepen. Deze schades komen dan ook voor rekening van de rechtheb benden. Wij verzoeken rechthebbenden van grafmonumenten deze op even tuele schade te controleren en eventueel aan een steenhouwe rij/metselaar opdracht te geven deze te herstellen. Op dinsdag 20 maart a.s. komt de commissie welzijn voor een ver gadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze ver gadering die om 1 5.45 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruik maken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de navolgende onderwerpen: - De subsidie-aanvraag van de Stichting Lokale Omroep Thoien; Deze subsidie-aanvraag is inmiddels ook uitvoerig behandeld in de commissie sociaal cultureel werk. Via vorige edities van deze rubriek hebt u daar uitgebreid kennis van kunnen nemen. - Wijziging verordening commissie welzijn; Besloten is allerlei aangelegenheden op het gebied van onderwijs te gaan rekenen tot het werkgebied van de commissie welzijn. Een en ander betekent dat de verordening van de commissie dient te worden gewijzigd, alsmede de naam van de commissie in: Commissie Welzijn en onderwijs. Na acht maanden van weinig activiteit is onlangs de werkgroep Vrouwenemancipatie Thoien met nieuw elan van start gegaan. Voor deze weinig actieve periode zijn een aantal redenen te noemen: a. een getalsmatige; b. een inhoudelijke. Door ziekte en werkverandering was het aantal leden van de werk groep teruggelopen tot 3, hetgeen een zware werkbelasting bete kende. Na het produceren van twee lijvige nota's binnen enkele ja ren (de nota Tholenderwijs en Kinderopvang Thoien) was een perio de van pas op de plaats voor de leden best welkom. Per 1 januari 1990 zijn beide zaken opnieuw geactiveerd. Vier nieuwe leden tra den tot de werkgroep toe, te weten Ellen v.d. Wal uit Sint-Annaland, Ada Moormans uit Sint-Maartensdijk, Joke Louwerse en Edje de Jong uit Thoien. Samen met de overgebleven leden Jannie Snoep uit Sint-Annland, Marian Velthuiis en Nel Roggeband uit Thoien vor men zij een stevige en breed samengestelde werkgroep. De ambte lijke ondersteuning komt van Yvonne Wollendorf van het bureau Welzijn van de gemeente Thoien. De werkgroep richt zich thans op een aantal nieuwe ideeën, onder werpen en plannen zoals: - het breder bekend maken en stimuleren en voorlichting geven over de zogenaamde 1990-maatregel; - scholingsmogelijkheden voor vrouwen stimuleren, van alfabeti sering tot beroepsmatig gerichte opleidingen; het stimuleren en adviseren m.b.t. vrouwvriendelijke woonom geving; - het stimuleren van openbaar vervoer en werkgelegenheid vanuit de optiek van vrouwen. De werkgroep Vrouwenemancipatie heeft binnen de gemeente Tho ien een adviserende taak naar het college van burgemeester en wet houders voor wat betreft 'vrouwenzaken'. Alhoewel de werkgroep vrouwenzaken nauw aan het hart ligt en er zo goed en zo ruim mo gelijk richting het gemeentebestuur wordt geadviseerd, houdt de werkgroep rekening met het feit dat bepaalde zaken over het hoofd worden gezien of te weinig worden benadrukt. De werkgroep roept dan ook een ieder, in het bijzonder vrouwen, op te reageren, hetzij via de voorzitster van de werkgroep Nel Rogge band (01660-2106) hetzij via Yvonne Wollendorf (01666-8317). t I Burgemeester en wethouders van Thoien maken gelet op artikel 12 van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bekend dat respek- tievelijk op 3 januari en 22 februari 1990 bij hen aanvragen om een vergunning ingevolge de Hinderwet zijn ingekomen van: a. de heer P.A. Snoep, Tienhoven 9 te Sint-Annaland voor het oprichten en in werking hebben van een landbouw- en spuitbe drijf op het perceel kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie G., nr. 534, gelegen aan de Tienhoven 9 te Sint-Annaland; b. de heer G.A. van Dam, Kerkstraat 22 te Scherpenisse voor het oprichten en in werking hebben van een cafétaria op het perceel kadastraal bekend Scherpenisse, sectie A., nr. 1280, gelegen aan de Kerkstraat 22 te Scherpenisse. De aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 16 maart 1990 op de secretarie van de gemeente Thoien te Sint-Maartensdijk ter inzage elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis "Sint Maartenshof", Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na de datum van de ter inzage legging schriftelijk bij ons college wor den ingebracht. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet kenbaar te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een open bare zitting op maandag 2 april 1990, om 9.00 uur voor de aanvra ge genoemd onder a. en om 9.30 uur voor de aanvrage genoemd onder b. De zitting vindt plaats in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Burgemeester en wethouders vestigen er tenslotte de aaandacht op, dat degenen die bezwaar hebben inge bracht, op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegen heid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Sint-Maartensdijk, 15 maart 1990 Burgemeester en Wethouders van Thoien Burgemeester en wethouders van Thoien maken, gelet op artikel 24, tweede lid onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op de aanvrage om een vergun ning van: de heer A. de Rooy, Watervlietsedijk 2 te Thoien voor het oprichten en in werking hebben van een bedrijfsruimte voor het opslaan en sorteren van fruit gelegen aan de Watervlietsedijk 2 te Thoien. De ontwerpbeschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang vaan 16 maart 1990 gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage op de secretarie van de gemeente Thoien te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschik king, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerpbe schikkingen. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons kollege. De in gekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Sint-Maartensdijk, 1 5 maart 1990, Burgemeester en wethouders van Thoien. Burgemeester en wethouders van Thoien maken; gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat door hen onder oplegging van voorwaarden om gevaar, schade of hinder te ondervangen op 6 maart 1990 een vergunning is verleend inge volge de Hinderwet, naar aanleiding van de aanvraag van: staalstraalbedrijf C.A. Geuze, Nijverheidsweg 15 te Sint- Maartensdijk voor het oprichten en in werking hebben van een straal-coatbedrijf gelegen aan de Nijverheidsweg 15 te Sint- Maartensdijk. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 16 maart 1990 gedurende een maand ter sekretarie van de gemeen te Thoien te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maan dag van 17.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek. Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne staat gedurende één maand na de datum van de ter visielegging beroep open bij de Afdeling voor de Geschillen van Besfljur van de Raad van State voor: a. de aanvrager b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22 tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de wet Algemene Bepalingen Milieu hygiëne bezwaren hebben ingebracht. d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22 tweede lid of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalin gen Milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, teenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, Af deling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's- Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Sint-Maartensdijk, 1 5 maart 1990 Burgemeester en wethouders van Thoien Vrijdag 16 maart 1990 Dorpshuis te Poortvliet Aanvang 20.00 uur De beheerscommissie van dorpshuis 't Ouwe Raed'uus" te Poortvliet organiseert een toneelvoorstelling: opgevoerd door leden van Noad '67 uit Sint-Philipsland. Dit komische toneelstuk speelt zich af in de woonkamer van Dr. D.E. Pil. Deze dokter gaat met zijn vrouw naar Canada. Het huis komt leeg en de slimme buurman verhuurt de wo ning aan 2 vakantiegangers, Kees en Coba. De buurman had echter niet verwacht dat de dochter van Dr. Pil zou thuis ko men. Als dit wel het geval is stapelen de problemen zich op. Deze gezellige avond wordt afgesloten met een optreden van de band: Entreeprijs: f 5,— p.p..

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 5