O A Een kleurig begin van de jaren negentig, zo melden ons de modemakers. Kleuren uit alle hoeken van de wereld zijn samengebracht: van de Afrikaanse jungle tot de folklore uit Mexico. Een vleugje uit India kan ook. Maar tussen al die zuidelijke warmte waait af en toe een frisse maritieme wind, waarbij de kleuren van de Caribbean via de Atlantic onze kust aandoen. De grenzen tussen oost en west zijn vervaagd. In de mode is dat het geval en ook noord en zuid gaan hand- in-hand. We kunnen de komende lente en zomer terugvallen op soepele stoffen, gemakkelijk zittend. We zijn wat dichter bij de natuur komen te staan. Elegance en sportieve elementen gaan samen. In de vrije tijdskleding zijn er tendensen die erop wijzen dat we terug naar de oorsprong willen: de eerste pioneers in ,,the west". Dat alles gecombineerd met verrassende details en prints, want uiteindelijk moeten we bewijzen dat we bijna in het laatste decennium van de 20e eeuw zijn aanbeland. De nieuwe mode heeft alle grenzen geslecht. Of u daarbij als vervoermiddel de fiets, een snelle bolide of jet gebruikt: dat mag u zelf bepalen. Zelfs een dagje Zeeuws strand met een Mexicaanse sombrero behoort tot de mogelijkheden. En mocht er 's avonds bij een zeewind wat verkoeling optreden, dan trekken we een kleurige jacquard aan. Kortom: een lente en zomer met ruimte voor iedereen in de mode. (De dia's voor deze pagina werden geleverd door: Escada, Laurel, Hauber, Rails, Mc. Gregor)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 17