Werkplan provinciaal milieu VZOS viert zesde lustrum met zilveren voorzitter AVL eiland bewoners Creativiteit geestelijk gehandicapten Van Remortelstraat, Hontenisse Donderdag 15 februari 1990 IN BEROEP Op basis van een uitspraak van provinciale staten kan extra personeel worden aangetrokken voor het milieu. Er kunnen 5,3 volledige banen worden bezet wat ruim 353 duizend gul den kost. Vergunningen Onderzoek (OM M I SS l ES Jubileumconcert Sint-Philipslandse zangvereniging Morgenavond staat voorzitter Leo Neele centraal bij de chr. gem. zangvereniging Vooruitgang Zij Ons Streven te Sint-Philipsland. Vijfentwintig jaar lang leidt hij VZOS al en daarom wordt hem een jubileumconcert aangeboden in De Wimpel. Dirigent autobedrijf krebbekx Vervanging leerlingensetjes Tolrust wint van Op de Tuin Afscheid secretaresse EHBO Concordia beproefde nieuwe trommels Visserij in de Wimpel Geschil garage Niemantsverdriet SINT- PHILIPSLAND door j. van der slikke ABDIJ I E TTWS Geestelijk gehandicapten die thuis wonen, kunnen dan ook aan het theater of de cursussen meedoen. De projecten vloeien voort uit een landelijke, rondreizende tentoonstelling van werk van geestelijk gehandicapten, die in 1988 in het provinciehuis was te zien. Daarbij kon namelijk worden vastgesteld, dat kunst zinnige uitingen een belangrijke rol spelen voor mensen, die moeilijk of niet kunnen praten. Provinciale staten beslissen 16 maart over zestig duizend gulden subsidie voor projecten creativiteit en kunstzinnige vorming voor geestelijk gehandicapten. In Zeeuwsch-Vlaanderen wordt het geld (18,6 duizend gulden) besteed aan een theaterstuk met dans, muziek, licht, mimiek en taalexpressie. Bij de produk- tie wordt met vijftien geestelijk gehandicapten gewerkt, cos- tuums en decors worden door de bewoners van huizen en in stellingen voor geestelijk ge handicapten gemaakt. Op Walcheren is 19 duizend gul den beschikbaar voor cursussen tekenen en schilderen, muziek en beweging. Gedurende vijftien weken kunnen 76 geestelijk ge handicapten aan de cursussen meedoen. In de regio Oosterschelde (Schouwen-Duiveland, Tholen, Sint Philipsland en de Bevelan- den) wordt een cursus tekenen en schilderen opgezet voor on bepaalde tijd. Verwacht wordt, dat per week 48 geestelijk ge handicapten eraan meedoen. Het project wordt begroot op 45 duizend gulden: voor de aan schaf van inventaris, materiaal en dergelijke is 27 duizend gul den nodig en voor de jaarlijkse exploitatie 18 duizend gulden. Het voorstel aan de staten is de helft daarvan te subsidiëren, wat neerkomt op 22,5 duizend gul den. De regionale organen zwakzin nigenzorg bestaan uit alle in stellingen die zich bezighouden met zorg en dienstverlening aan geestelijk gehandicapten. Ook de ouders van de gehandicap ten zijn erin vertegenwoordigd. Dinsdag 20 februari, 10.00 uur, hoort de eerste kamer uit gede puteerde staten de heer P.A.M. Loof uit Terneuzen en het water schap De Drie Ambachten. On derwerp van gesprek is de ontheffing van het waterschap voor het maken van een afraste ring bij een sloot langs de Ka naalpolderweg in Philippine. Een inwoner van Vlissingen en een van Terneuzen zijn het niet eens met de beslissing van hun gemeentebestuur op een aan vraag voor algemene bijstand. Dinsdag 20 februari, om respec tievelijk 10.20 en 10.40 uur, worden partijen gehoord in zit tingen van de tweede kamer uit gedeputeerde staten. Alle beroepzittingen zijn open baar. Zij worden gehouden in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Hl Het waterschap Hulster Ambacht heeft de provincie gevraagd een deel van de Van Remortelstraat in de gemeente Hontenisse aan het openbaar verkeer te onttrekken. Op het stuk weg heeft de heer J. van Royen uit Lamswaarde recht van overpad. Het waterschap schrijft de provincie, dat bij de dijkverzwaring de heer Van Royen een ontsluiting van zijn perceel heeft gekregen aan de Zeedijk. Sinsdien wordt daarvan ook gebruik gemaakt. Het stuk Van Remortelstraat is gedeeltelijk onverhard en gedeeltelijk met puin verhard. Na de kruising met de Lange Nieuwstraat loopt de straat in noordelijke richting dood. De heer Van Royen heeft bezwaar aangetekend tegen de onttrek king. Hij schrijft onder meer, dat hij zowel van de dam aan de Zeedijk als aan de Van Remortelstraat gebruik maakt. Gs schrijven aan de staten, dat de onttrekking aan het openbaar verkeer het individuele recht van overpad onverlet laat. Het besluit houdt in, dat de algemene toegankelijkheid wordt beëindigd en dat het waterschap wordt ontheven van onderhoudsplicht. Zij vinden daarom, dat het verzoek van het waterschap kan worden gehonoreerd, waarbij het bezwaarschrift van de heer Van Royeri on gegrond wordt verklaard. Provinciale staten beslissen 16 maart. Bij de nadere uitwerking van de statenbeslissing hebben gede puteerde staten het werkplan provinciaal milieu 1990 aange boden aan provinciale staten. Tot het takenpakket wordt advi sering gerekend. Onderwerpen als de inzameling van koel kasten, bodemsanering, ver hoogde luchtverontreiniging en natuurtechnische milieubouw, zoals op Neeltje Jans, komen in 1990 aan de orde. Autosloperijen en beheerders van autokerkhoven moeten voor hun werk een vergunning heb ben. Er zijn in Zeeland ongeveer negentig van die bedrijven. Ver wacht wordt, dat in 1990 ruim een kwart kan worden afgehan deld. De rest gaat door naar het komende jaar. Zestig bedrijven hebben een ge combineerde vergunning op grond van de hinderwet, de wet luchtverontreiniging en de wet geluidhinder. Bij nieuwe activi teiten in de bedrijven moeten nieuwe vergunningen worden aangevraagd. Bovendien moet een aantal vergunningen worden geactualiseerd. Per jaar worden er zo'n vier vergunningen bij gesteld. Verder moeten alle milieuvergun ningen op geluidsvoorschriften worden getoetst. Bij het verlenen van ontheffin gen op overheidseisen stelt de provincie zich terughoudend op. Aanvragen voor ontheffingen hebben betrekking op hogere grenswaarden voor geluid, be lasting van het water, de grond en de lucht. Bedrijven en particulieren die vergunningen en ontheffingen hebben gekregen moeten wor den gecontroleerd op de nale ving van de voorschriften. Dat gebeurt onder meer aan de hand van controle-metingen en (bedrijfs-)bezoeken. De gege vens worden in databanken verwerkt. In het bodemsaneringsprogram ma is ruimte voor tien nieuwe oriënterende onderzoeken. Ook moet er vervolg- en saneringson derzoek worden gedaan. In de gemeenten, die bij de provinciale geluidhinderdienst zijn aangeslo ten, moet akoestisch onderzoek worden uitgevoerd. Op het pro gramma staat het maken van een evaluatierapport over de me tingen van de lucht. Behalve be palingen aan de hand van luchtmetingen worden in het la boratorium analyses gemaakt voor grondwater. Het stellen van zones rond in dustrieterreinen wordt in 1990 afgerond. Vervolgens moet toe zicht worden gehouden op het naleven van voorwaarden, die bij de zonering horen. Voor de re gistratie van geluid kan daarbij gebruik worden gemaakt van een zone-grens-bewakingssysteem. De sanering van industrieel la waai kan worden begonnen. De provinciale geluidhinderdienst helpt gemeenten met de bestrij ding van geluidsoverlast door verkeer. De voorbereidingen voor de bo demsanering van het terrein van de voormalige gasfabriek in Mid delburg worden begonnen. Andere werkzaamheden zijn on- De statencommissie milieuhy giëne vergadert vrijdag 16 fe bruari, 14.00 uur. De commissie praat over de cri teria die moeten worden gesteld aan bijdragen uit het milieufonds en over de personeelsuitbreiding op milieugebied. Ook de voort gang in het waterbeheer bij de waterschappen staat op de agenda. Bij de ingekomen stuk ken zijn onder meer aan de orde de richtlijnen milieu-effectrap portage baggerspecie, het grondwaterbeleidsplan, de sloopstraat voor koelkasten en cijfers over vis- en vogel-sterfte. De statencommissie voor wa terstaat en verkeer vergadert maandag 19 februari, 13.30 uur. Het gemeentebestuur van Val- kenisse heeft de commissiele den uitgenodigd voor een fietstocht Middelburg-Koude- kerke. Doel van de tocht is te wijzen op de onveiligheid op het smalle fietspad, vooral in de "scholenspits". De commissie is gevraagd in de tweede helft van maart, tussen acht uur en half negen 's morgens, een keer de rit te maken. Aan statenvoorstellen zijn er een gewijzigd veertarief voor moto* ren en scooters, de sanering van het wegenbeheer met de vast stelling van het provinciaal we gennet en de onttrekking aan het openbaar verkeer van een der meer inventarisaties, zoals "die naar vogel- vis- en zeehon den-sterfte in relatie tot botu- lisme, en administratieve en se cretariële ondersteuning van de werkzaamheden. Met het extra geld, dat provin ciale staten hebben uitgetrok ken (250 duizend gulden) en door geld van het rijk voor uit voering van wettelijke milieu- eisen (101 duizend gulden) kun nen 4,4 volledige arbeidsplaat sen worden betaald. Door her schikking van taken kan nog eens bijna een hele arbeids plaats worden gecreëerd. Be halve de al gemelde bedragen is nog ruim 2 duizend gulden no dig uit de post onvoorzien. Pro vinciale staten beslissen over het voorstel in hun vergadering van 16 maart. De commissie mi lieuhygiëne praat er 16 februari over. h deel van de Van Remortelstraat in de gemeente Hontenisse. Ook het waterbeheer door de water schappen komt aan de orde. De provinciale raad voor de volksgezondheid vergadert maandag 19 februari, 14.15 uur, in het gebouw van het zieken fonds, Achter de Houttuinen 8, Middelburg. Het plan jeugdhulpverlening, een geronto-psychatrische afdeling in het ziekenhuis De Honte in Terneuzen, de patiëntenstroom voor het radio-therapeutisch in stituut in Vlissingen en de aan vraag voor een fielihaven in Vlissingen staan op de agenda. Andere punten zijn de vervan ging van ambulances, het ont- werp-kerndocument gezond heidsbeleid en zorg en dienstver lening aan geestelijk gehandi capten. De statencommissie voor eco nomische zaken vergadert maandag 19 februari, 16.00 uur. September-cultuurmaand en het project seizoenverlenging Zee land zijn onderwerpen van ge sprek, evenals de scheepswerf Duivendijk in Bruinisse, het ont wikkelingsplan Axelse Vlakte en de vergaderstukken van de ha venschappen Vlissingen en Ter neuzen. Woensdag 21 februari, 14.00 uur, vergadert de provinciale on derwijsraad. De leden praten over de toe komst van de raad, het meedoen in de tweede fase van het wel- zijnsonderzoek en over een ver tegenwoordiging in de regionale omroep. Vergaderplaats is, tenzij anders bij de betreffende commissie vermeld, het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Alle vergaderingen zijn open baar. De statencommissies be ginnen hun bijeenkomsten met spreekrecht voor het publiek. u..JsÉk,v i1 Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Neele nam de voorzittershamer in 1964 over van Jap Bakker. Gedu rende zijn voorzitterschap kende VZOS behalve voorspoed ook wel eens moeilijke tijden. "Leo Neele was gedurende al die jaren de constante betrouwbare factor op wie altijd een beroep gedaan kon worden," schrijft tweede voorzit ter Janny de Kok in het program maboekje. Bestuur en koor willen hun waardering voor de wijze waarop Neele de belangen van VZOS al die tijd heeft behartigd tot uitdrukking brengen, door een concert aan hem op te dragen. Ook provinciaal is - de in Sint- Maartensdijk woonachtige - Leo Neele actief als bestuurder (sinds vorig jaar voorzitter) van de Zeeuwse Zangersbond. VZOS zelf werd in 1959 opgericht en bestond dus onlangs 30 jaar. Het is een van de drie nog actieve zangverenigingen in Sint- Philipsland, de anderen zijn Ma- ranatha en jeugdkoor Van Knop tot Bloem. Vier jaar geleden ver meldde de gemeentegids ook nog Crescendo in Anna Jacobapolder en Soli Deo Gloria. Verder heeft er een mannenkoor bestaan. "VZOS is in het 31e jaar nog springlevend en wij hopen dat dit nog lange tijd het geval zal zijn Viert VZOS het zesde lustrum en voorzitter Neele het vijfde lustrum, de vereniging heeft nog meer te herdenken. Want sinds 1969 is Jan Wesdorp uit Sint- Annaland als dirigent aan het koor verbonden. Hij heeft daar mee het vierde lustrum volge- maakt, als opvolger van Henk Schutte. "Dat we onze voorzitter op deze avond kunnen bedanken, is in de eerste plaats mogelijk door de wijze waarop de dirigent ons koor heeft geleid," aldus Jan ny de Kok in het boekje voor het jubileumconcert. Aan dat concert werken, behalve VZOS, mee: Ni- na Mellema-Mulder (contrabas), Helga van Berkel-Bühler (cello), Flip Veldman s (orgel) en het Scal- dis ensemblte, bestaande uit Trudi Gunst (fluit), Anja Dekker (ho bo), Anne-Marie Janssen (klari net) en Henny van Eersel (piano). Voor de pauze staan tien werken op het programma en daarna nog vijf. Het concert begint om half acht. PRINS REINIERSTRAAT 3 STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA Advertentie I.M. VERVOLG PAG. 14 doen. Het waterschap heeft geen bezwaar tegen deze methode aan getekend. Het college van burgemeester en wethouders wil bijna 5000 gulden beschikbaar stellen aan de vereni ging School met de Bijbel op gere formeerde grondslag voor het vervangen van 30 leerlingensetjes uit 1968. Vervanging is zonder meer noodzakelijk omdat de sets(volgens het bekostigingsstel sel) in 20 jaar worden afge schreven. De vriendschappelijke wedstrijd tegen biljartvereniging Op de Tuin uit Bergen op Zoom is gewonnen door Tolrust. Het betrof een uit en een thuiswedstrijd. Tolrust kon weer een beker toevoegen aan de prijzenkast van de vereniging. Uitslagen competitie: A. Schot-J. Wiersma 10-7.07, J.K.Elenbaas-D. Sakko 10-976, A. Burgers- K. Zwagemaker 10-9.21, R. Geuze - H. Anthonisse 10- 9.44, K. Lisseveld- G. de Jonge 10-6.19, J. Uyl- J. Wiersma 10-9.13. Beste ge middelde (2.28) J. Wiersma. Hoogste serie (13) K. Zwagema- Tholen verzorgde de bijeenkomst waarbij de aanwezigen ook in staat werden gesteld om zeebanket te proeven. Tijdens de jaarvergadering van de EHBO-vereniging in De Druiven tros is afscheid genomen van se cretaresse J. van de Reest. Zij heeft het bestuur verlaten in ver band met haar vertrek naar Enge land. Voorzitter H. Duine zwaaide de scheidende secretares se veel lof toe en dankte haar voor al het werk dat ze heeft verricht voor de afdeling. Zij kreeg een en velop met 'Engelse inhoud' met de tekst het alleen in geval van nood te gebruiken.Als nieuwe se cretaresse begroette de afdeling J. Wagemaker uit Anna Jacobapol der. Muziekvereniging Concordia gaf vrijdag haar jaarlijkse uitvoering in De Wimpel onder leiding van R. Bogaarts. Aan deze avond werkten mee de drumband onder leiding van K. van Driel en het jeugdorkest Vooruit onder leiding van H. Verwey. De avond werd ge opend door voorzitter W. Quak die zeer te spreken was over de grote opkomst. Dirigent R. Bogaarts gaf tekst en VZOS-voorzitter Neele in zijn functie als voorzitter van de Zeeuwse Zangersbond met een oorkonde voor dhr. Kwaak van het Smalstads mannenkoor. Vrijdagavond staat hij zelf in het middelpunt wegens zijn zilveren jubileum als voorzitter. De commissie Ouderenbeleid Sint-Philipsland hield een bijeen komst in dorpshuis De Wimpel over de 'Visserij op de Noordzee', een film waarin naast de vangst ook de verwerking van de vis aan bod komt, als mede de mosselvis serij en de verwerking van mos- sels.Voorzitter A. Kosten kon op deze middag 45 ouderen verwel komen. Mevrouw Deurloo uit ker. Kortste partij (18 brt.) A. Schot.De volgende wedstrijden worden gehouden op woensdag 21 februari. Bij de ingekomen stukken voor de raadsvergadering van maandaga vond is de uitspraak van de Raad van State in het geschil tussen J.C.L. Niemantsverdriet en de ge meente vermeld. B en W stellen de raad voor dit voor kennisgeving aan te nemen. De Kroon heeft het AROB-beroep tegen de weigering van het gemeentebestuur om pla nologische medewerking te verle nen voor de bouw van een garage aan de Provincialeweg/Paasdijk- weg ongegrond verklaard. Ondanks aandringen van koningin Wilhelmina tot het nemen van mili taire maatregelen, - zij was voor algemene mobilisatie - beperkte de re gering onder aanvoering van minister-president Colijn zich ertoe enkele lichtingen die de eerste oefentijd achter de rug hadden ónder de wapens te houden, en enkele, vooral oudere lichtingen, behorende tot de grens- en kustbeveiliging onder de wapens te roepen. Het was speciaal de me ning van de minister-president dat de Duitse agressie zich voornamelijk op het oosten zou richten. Het richtte zich een paar maal op spannende momenten in de internationale verhoudingen via de radio tot het neder- landse volk, met zeer geruststellende boodschappen op vaderlijke toon uitgesproken. Zeer bekend geworden is het slot van één dezer bood schappen, luidende: en ga nu maar rustig slapen, en 'mans imago was zo groot dat vrijwel iedereen dat ook deed. Jan en Theo hadden inmiddels met goed gevolg eindexamen HBS afge legd. Jan was naar Wageningen naar de landbouwhogeschool gegaan en Theo was in Rotterdam naar de economische hogeschool gegaan. Gilles zat op de ULO en die zou daarna naar de landbouwwinterschool gaan, want die zag Kees toch wel als zijn opvolger. Met Cornelia, de vrouw van Jan van der Linde was het niet zo goed. Zij klaagde steeds over moeheid, en dat lag helemaal niet in haar aard. Zij had haar werk altijd uitstekend aangekund, ook toen zij nog op de boerderij woonde. Jan van der Linde was er dan ook helemaal niet ge rust op, maar hoe hij er ook op aandrong, zij wilde niet naar de dokter. Iedereen was er eigenlijk wel van overtuigd, dat het moest gebeuren, maar als haar eigen man haar niet zo ver kon krijgen, wie zou het dan wel lukken. Kees had het er ook al eens met zijn zuster Fransien, die met Wout Vos getrouwd was, over gehad en die vond ook dat het zo niet langer kon. Zij beloofde Kees dat zij er met haar over zou gaan praten. Toen is Fransien er op een middag heengegaan. Zij nam kleine Corrie, een nakomertje, die naar oma heette mee. Toen al haar praten niets uit haalde, zei het kleine ding, die op oma's schoot geklommen was met haar allerliefste stemmetje: oma, dokter? Toen was het ijs gebroken. Wat alle grote mensen niet klaar hadden kunnen krijgen kreeg het klei ne ding voor mekaar. Oma kreeg tranen in haar ogen en verzuchtte, nou dan moeten jullie je zin maar hebben, maar nodig vind ik het niet. Thuisgekomen belde Fransien de dokter of hij eens bij moeder langs wilde gaan. Die liet er geen gras over groeien, hij kende zijn patiënten wel en hij wist wel dat de oude mevr. Van der Linde hem niet voor niets liet komen. Reeds de volgende middag ging hij er naar toe. Na een ge sprek, op een zo vertrouwelijke manier gevoerd, dat zij hem al haar klachten openhartig meedeelde en na een oppervlakkig onderzoek gaf hij haar de raad eens voor onderzoek naar het ziekenhuis te gaan. Nadat de dokter weg was zaten ze er samen over te praten. Jan van der Linde had altijd wel gevreesd dat het niet goed was, maar nu het zo dichtbij kwam viel het hem toch ook zo zwaar. Voor Cornelia zelf was het helemaal een martelgang. Bijna nog nooit tijdens hun langdurig hu welijksleven waren zij geen van tweeën wel echt ziek geweest. Haar man was eens van een breuk geopereerd, maar binnen een week was hij weer thuis geweest. Maar dit was veel ernstiger, ze voelden het allebei aan, dit kon wel eens verkeerd aflopen. Nog dezelfde avond kwamen Fran sien en Wout en Kees en Jaantje. Ze spraken af dat ze de huisdokter de volgende dag zouden vragen of hij een afspraak wilde maken met het ziekenhuis, wanneer Cornelia kon komen voor het onderzoek, Dat kon reeds aan 't begin van de volgende week. Wout en Fransien reden met vader en moeder naar de stad naar het ziekenhuis. Zij moest daar in elk geval enkele dagen blijven. Op de terugweg deed Fransien nog een poging om vader over te halen, dat hij die dagen bij haar zou blijven, maar daar was geen praten over. Ik blijf in mijn eigen huis zei hij. Hen- drien kan best voor eten zorgen. Na een paar dagen mocht Cornelia weer naar huis. Het onderzoek was afgelopen. De specialist zei dat hij de huisarts wel een brief zou sturen. De volgende middag kwam de huisarts al. Na een kopje thee gedronken te hebben en een praatje over van alles en nog wat zei hij: Ik heb een brief van de specialist ontvangen en dat is eigenlijk niet zo hoopgevend, niet dat je je nu direct ongerust hoeft te maken, maar er is eigenlijk ook niet zoveel kans op beterschap. Ik zal je wat tabletten voorschrijven en doe maar rustig aan. De klap kwam hard aan. Ze waren verstandig genoeg om te begrijpen dat de dokter hen op een zachte manier het onvermijdelijke had aange kondigd. Er veranderde de eerste tijd niet veel. Cornelia bleef 's mor gens wat langer op bed, zij ging 's middags een poosje rusten, maar de moeheid ging niet over. Eén van deze dagen kwam dominee eens op ziekenbezoek. Hij zag er wel erg tegen op. Hij was nog zo jong, het was zijn eerste gemeente en dan naar mensen op leeftijd. En één van zijn ouderlingen had hem ge zegd, dat vrouw Van der Linde op het ergste moest rekenen. Hij had het al een paar keer uitgesteld, maar hij voelde wel aan, het moest nu toch. Hij las die middag aan tafel het verhaal van Mozes, dat de Heere hem riep, om het volk Israël uit Egypte te leiden, en dat Mozes allerlei be zwaren naar voren bracht o.a. dat hij jong was, dat hij moeilijk sprak, dat het een hardnekkig volk was. Dat God toen alleen maar zei: ga nu. En toen hij uiteindelijk in een laatste poging om er onderuit te komen zei: en als ze mij vragen wie mij gezonden heeft, wat zal ik dan zeggen? Ik ben, heeft mij gezonden, was het Koninklijke antwoord, dat zult gij zeggen. Het was hem duidelijk, die middag is hij gegaan. Hij werd allervriendelijkst ontvangen door de oudere mensen. Zij praatten overal over, tjonge wat viel dat mee, hij hoefde zelf niet eens veel te zeggen. Zij vroegen overal naar, of zijn vrouw het al gewend was, waar hij oorspronkelijk vandaan kwam, of zijn ouders nog leefden, en welk beroep die had. Dit waren zeer geïnteresseerde mensen en het waren zomaar geen vra gen uit nieuwsgierigheid, het was echt uit medeleven. Maar op den duur vroeg hij zich toch wel af, praten deze mensen niet zoveel om te voorko men dat er gesproken zou worden over hetgeen waarvoor hij eigenlijk gekomen was. De tijd schoot ook al op en om vier uur moest hij ergens anders naar toe. Veel tijd had hij niet meer. Hij zat er wat mee, zijn aan dacht verslapte ook. Hij gaf wat onduidelijke antwoorden, omdat hij dacht dat hij te kort schoot in zijn opdracht. Had God hem hier niet als een wachter over dit volk gesteld? Hij dacht aan de tekst waarmee hij hier bevestigd was: Ik heb U als een wachter over dit volk gesteld. Spreek naar Mijn Woord. Maar wat moest hij met zijn 26 jaartjes te genover twee door het leven gerijpte mensen. Maar het waren wel men sen in nood, want het was hun toch aangezegd dat er voor deze vrouw geen kans meer was op beterschap en dat betekende toch dat zij het ein de onder ogen moest zien, en voor deze man dat hij dan alleen over zou blijven. En was hun grootste nood niet dat zij eigenlijk weigerden dat onder ogen te zien en door hun druk gepraat over allerlei dingen dat verre van zich hielden. Maar dat ontnam hem zijn verantwoordelijk heid niet deze mensen te wijzen op d« ettige troost, die er is in leven en in sterven. WORDT VERVOLGD

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 7