T®PSC®RER S5T Topduel onbeslist Trainer moet Smash omhoog krikken Vossemeerse derby gestaakt Belangrijke zege Tholense Boys 3 Bouwplannen? Sint-Annalandse arbiter Coppens geslagen TREFZEKER I Zaterdag WHS- Tholense Boys Afdeling derde klas reserve A Vosmeer dames pakken punt WHS-junior bij Feyenoord Donderdag 15 februari 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 voetbal programma voetbal ÜL—1 uitslagen zaalvoetbal 27 MC kansloos Meulvlietcompetie Smerdiek komt goed weg bij Chrislandia De topper in de eerste klas van het afdelingsvoetbal tussen Chrislandia en Smerdiek is geëindigd in een 2-2 puntendeling. Met dit resultaat mag Smerdiek, dat een 2-0 achterstand goed maakte het meest tevreden zijn. De wedstrijd stond onder leiding van Rinus Potappel uit Tholen. afd. voetbal Gelijkspel Smerdiek Krappe zege Stavenisse Een voetbaltrainer is al jaren heel gewoon op Tholen en St. Philipsland, maar een tafeltennistrainer en dan gelijk één van zo'n hoog niveau, is een nieuwe ontwik keling in de eilandelijke sportwereld. De streekderby Vosmeer 3 - NVS 3 is in de 28ste minuut van de tweede helft door de Sint-Annalandse scheidsrechter J. Coppens gestaakt omdat grensrechter Burgers en de Vosmeer-spelers het veld af liepen en niet meer verder wilden spelen. De scheidsrechter zegt met een vlaggestok geslagen te zijn. Vosmeer 2 verslaat concurrent Revanche Vosmeer 5 Beste tien Voetenwerk Vooruitgang badminton Batho troeft Flying Shuttle af »V oefenvoetbal Smerdiek 2 verliest Zevenklapper Noad 2 Smerdiek 4 wint overtuigend Monsterscore Noad 4 Dubieuze beslissingen AVC dames maken indruk Peter Neele van Stavenisse heeft zijn leidende positie als topscorer weer wat versterkt. Hij was zater dag twee keer productief. Zijn to taal komt nu op 11 doelpunten. Tholenaar Jan Groenewegen bracht met twee treffers zijn totaal op 9, evenals Frans Gabriels, die 1 keer scoorde. Leo Zuidweg teken de zijn achtste treffer aan en Bram Filius zijn zevende. Peter Noordijke scoorde voor SPS zijn eerste doelpunt en Corné Stout- jesdijk deed hetzelfde voor Smer- diek. Zaterdag 17 februari uur WHS-Thol.Boys(Nefs) 14.30 GPC-SPS(Hofwegen) 14.30 Nivo Sparta 2-WHS 2 (Korthout) 14.30 Thol.Boys 2-Oostkapelle 2 (Francke) 14.30 WHS 3-FSV 2(Bruynooge) 15.00 Smerdiek-Rust Roest(Koevoets) 14.30 Stavenisse-VVR(vGeel) 15.30 K'vangers 2-SPS 2(Potappel) 14.30 Stavenisse 2-DVO 2(vdVlugt) 13.30 SPS 3-K'vangers 3(Thomassen) 14.00 Chrislandia 2-Smerdiek 2(Otto) 15.00 Klundert 3-Noad 2(Lisseveld) 14.30 Vrederust 2-Thol.Boys 3(vHam) 13.00 Noad 3-VVC 3(Roodenburg) FSV 3-WHS 4(dRond) Noad 4-ZPR 3(Wezenberg) SPS 4,Chrislandia 4 (Slabbekoorn) K'vangers 4-WHS 5(Koremans) Thol.Boys 4-Stavenisse 3 (vHam) Dinteloord 4-Smerdiek 3 (Bierkens) Smerdiek 4-DVO 7(Coppens) Thol.Boys 5-Sprundel 2(Opree) Zondag 18 februari Kaaise B.-Vosmeer (Vorstenbosch) Ves 2-Vosmeer 2(vDiemen) Cluzona 3-Vosmeer 3(Luykx) Vosmeer 4-WVV 2(Coppens) Moe 9-Vosmeer 5 Vosmeer d.-Nooit Gedacht (Beljaars) Rimboe 2-Vosmeer 2(Raedts) 16.00 15.00 14.00 14.30 14.30 16.00 14.00 14.30 14.00 uur 14.30 12.00 11.30 10.00 14.30 10.00 9.45 Derde kl. KNVB: Thol.Boys-Yerseke 3-0. Vierde kl. KNVB: Vosmeer-Divo 2-2, SPS-VVC 1-3, Noad-DFS 3-0. TVveede kl. res. KNVB: WHS 2-Roda Boys 1-0. Derde kl. res. KNVB: Meeuwen 2-Thol.Boys 2 1-1, AZVV 2-WHS 3 4-1. Eerste kl. afd.: Chrislandia-Smerdiek 2-2. Tweede kl. afd.: DHV-Stavenisse 1-2. Tweede kl. res. afd.: Noad 2-DVO 2 7-1, Vosmeer 2-NVS 2 4-1. Derde kl. res. afd.: Chrislandia 3-Thol.Boys 3 0-1, Vosmeer-NVS 3 <gest.) 1-3. .ii Yierde kl. res. afd. FSV 6-Smerdiek 4 1-5, Chrislandia 4-Noad 4 3-7, Vosmeer 5-Moerstraten 2 4-2. Dames: Vosmeer 2-Steenbergen 0-0. Jeugd:Vosmeer C-Dinteloord (vr.sch.) 2-5, Grenswachters-Vosmeer E 6-5. De 27 MC heeft kansloos met 0-7 ver loren van l'Esperance. Het spel speel de zich voornamelijk af op de helft van de 27 MC. Marjan Verhoef zorgde voor 1-0 en Anja v.d. Repe en Hanna Moerland zorgden voor een 3-0 ruststand. Na rust deed l'Esperance, dat geen wisselspelers had, het wat rustiger aan en had wat moeite met het soms wat onbehouwen spel van de tegenstander. Een speelster van de 27 MC kreeg daarvoor nog twee minuten straftijd. Na de rust duurde het even voor de Sint-Annalandse ploeg tot scoren kwam, maar Anja v.d. Repe scoorde nog drie en Hanna Moerland nog eenmaal. Dit bracht de eindstand op 7-0. Uitslagen 11 februari. Smits Boys - l'Esperance 4-3, Smalstad - Eendracht Boys 4-6, Hof van Holland - De Pech vogels 3-7, 't Anker - De Smulhoek 11-1, De Kaai - Pinocchio 6-3, De Veer- hoek - Geilings 5-2, Batavieren - The Pub 12-7, De Leeuwen - De Callelas 0-17. Zaterdagmiddag om half drie is de derby WHS-Tholense Boys in St. Annaland onder leiding van scheidsrechter P. Nefs uit Bergen op Zoom. Deze ontmoeting tus sen de twee Thoolse derde klas- sers werd eerder afgelast. Hun positie op de ranglijst is op dit moment niet zo rooskleurig. Tholense Boys heeft 12 punten uit 13 wedstrijden, WHS met een wedstrijd minder 10 uit 12. De derby is dus een wedstrijd in de middenmoot, waarbij Tholense Boys de 3-0 tegen Yerseke van af gelopen zaterdag als een goede steun in de rug heeft. WHS, dat al geruime tijd competitievrij is, ver loor daarentegen de oefenpartij bij Klundert met 3-0. Met nog 9 tot 10 wedstrijden voor de boeg kunnen zowel WHS als Tholense Boys de punten goed ge bruiken om te voorkomen dat ze dichter de gevarenzone naderen. Fats Domino in Goes. De Ameri kaanse zanger/pianist Fats Domi no treedt op 7 april op in de Zeelandhallen in Goes. Dat ge beurt in het kader van zijn Euro pese toernee ter gelegenheid van zijn veertigjarig jubileum. Beken de nummers van de artiest: Blue berry Hill, There goes my heart again en Red sails in the sunset. Bij Smerdiek stond zaterdag voor het eerst sinds een half jaar Ab Poot weer in de basisopstelling. Na een wat matte openingsfase leek het er op dat het een doel puntloze wedstrijd zou worden. Dit bleek niet het geval, want kee per Kees Lindhout beoordeelde een hoekschop verkeerd en de spits van Chrislandia kon gemak kelijk koppend de score openen: 0-1 Even later scoorde de ploeg uit Heijningen wederom. Een te zachte terugspeelbal werd door een Chrislandia-speler onder schept en oog in oog met doelman Lindhout rondde hij bekwaam af: 2-0. Het werd bijna 3-0 toen men weer op doelman Kees Lindhout af ging. De spits van de thuisploeg werd echter gevloerd door Frans Ista, wat hem een boeking van ar biter Potappel opleverde. De vrije trap werd niet benut door Chrislandia. Kort voor rust lukte het Smerdiek bijna om de aanslui tingstreffer te scoren, maar Ab Poot schoot rakelings naast. In de tweede helft zag het publiek een aanvallend Smerdiek, dat nu windvoordeel had. Na ruim twin tig minuten scoorden de blauw zwarten tegen, nadat Addy Stout- jesdijk binnen de beruchte lijnen was gevloerd en de toegekende strafschop door Corné Stoutjes- dijk verzilverd werd. Na deze tref fer was de sensatie helemaal compleet. Een Brabantse speler speelde na de aftrap de bal te zacht naar de keeper en Frans Ga- briëls strafte deze fout keurig af: 2-2. In de slotfase zette Chrislan dia alles op alles, maar de Smer- diekse defensie hield stand. Chrislandia Smerdiek Vesting B. Rust Roest DVO'60 BVC'84 ZPR'84 DSE SV Capelle FCH Vredenrust 14 9 3 13 8 3 15 8 3 14 7 3 14 6 3 14 4 7 14 5 4 13 3 6 14 3 2 13 2 3 14 1 3 2 21 32-16 2 19 27-13 19 39-27 17 21-20 15 29-22 15 16-17 14 24-20 12 21-23 8 18-28 7 17-33 5 10-35 10 Stavenisse heeft een krappe 1-2 overwinning behaald op het in de onderste regionen verkerende DHV. Stavenisse kwam al in de derde minuut op achterstand, na dat Nico Nooy een bal verkeerd beoordeelde en de Brabantse spits kon scoren: 1-0. Via Frans Lind hout en Peter Neele kwamen er enkele goede scoringskansen, het schortte in de afwerking. Toch kwam Stavenisse nog voor de thee op gelijke hoogte. Frans Lindhout kopte een bal goed door naar Pe ter Neele, die nu wel doeltreffend was: 1-1. Ook na rust had Stavenisse het beste van het spel. Naar mate de partij vorderde raakte de thuis club steeds meer geïrriteerd. Men stuurde het duidelijk op een pun tendeling aan. Stavenisse wilde meer. Na een half uur schoot Pe ter Neele z'n ploeg naar de ver diende zege: 1-2. In de slotminuut verscheen de Brabantse spits oog in oog met doelman Smits, maar die toonde z'n klasse met een schitterende redding. Zo bleven de punten voor Stavenisse. 13-22 Waspik 14-22 VVR Sprundel Alliance Unitas'30 Dongen SC Stav. Baronie 13-21 13-20 14-16 13-12 Veerse B. DHV Right'OH 13-10 14- 7 14- 7 14- 6 13- 5 De eerste trainer van de tafeltennisvereniging Smash, Wim Wegman (links) uit Oost-Souburg, geeft Johan Scherpenisse aanwijzingen voor een betere houding achter de tafel in sportzaal de Wellevaete. Smash '76 uit St. Annaland heeft Wim Wegman uit Oost-Souburg aangetrokken, die met zijn Ant werpse club in de hoogste klasse van de Belgische tafeltenniscom- petitie uitkomt. Sponsporing van St. Annalandse bedrijven, die elk een groen reclamedoek in de Wel levaete hebben, stelde Smash in Een en ander gebeurde nadat NVS 3, volgens Vosmeer, uit een bui- J tenspelsituatie op een 1-3 voor sprong kwam. "Op dat moment konden de spelers van Vosmeer zich niet beheersen. Grensrechter Burgers kwam het veld in. Hij riep lasterlijke woorden en sloeg me met de vlag in de maagstreek. Ver volgens gooide een speler van Vosmeer een bal in mijn gezicht en toen ik van de aanvoerder de naam van die speler wilde note ren, vertelde hij me, dat dit niet nodig was. Het hoefde niet meer en de spelers van Vosmeer verdwe nen in de kleedkamer," aldus scheidsrechter Coppens die de schuld volledig bij thuisclub Vosmeer legt. "Vosmeer 3 draaide niet en men ging op elkaar kankeren en boven dien speelde men veel te hard. Het was weinig plezierig", zei dhr. Coppens, die maandag de scheidsrechterscommissie al uit voerig rapporteerde over het inci dent. Vosmeer 2 is alleen aan de leiding gekomen in de tweede klas reser ve. De oranje-zwarten versloegen naaste concurrent NSV 2 met 4-1. Vosmeer heeft nu 19 punten uit 15 wedstrijden, Cluzona 2 17 uit 13 en NSV 2 17 uit 15 wedstrijden. Vosmeer begon met drie A- junioren aan het karwei en deze jeugdige voetballers (Jacco Va ders, Leon van Treijen en Arno Deurloo) gaven hun visitekaartje af. Uit een voorzet van André Ha- vermans opende Remy Kalamb de score. Daarna zakte Vosmeer te rug en NSV kwam opzetten, maar kreeg weinig mogelijkheden. Toch hing de gelijkmaker in de lucht. Doelman Sjaak Hommel moest verschillende keren redding bren gen. Het eerste kwartier van de tweede helft was het spelbeeld hetzelfde. Binnen tien minuten maakte NSV dan ook 1-1. Maar vervolgens nam Vosmeer het heft in handen. Uit een voorzet van Kalamb scoorde Jacco Vaders 2-1 en via Peter Moerland en Peter de Jager werd het 4-1. Jacco Vaders had nog pech met een schot op de paal. Vorige week dinsdag oefen de Vosmeer 2 tegen Rhoon 2, dat uitkomt in de vierde klas KNVB district West II. Via penning meester Henk v.d. Houten van Rhoon, die uit Oud-Vossemeer af komstig is, werden de contacten gelegd. Het werd een leuke wed strijd, die in 3-3 eindigde. Vosmeer 5 heeft met 4-2 gewon nen van de tweede keus van Moerstraten. De oranje-zwarten revancheerden zich dus voor de eerder geleden 2-1 nederlaag. Ad Havermans opende al in de twee de minuut de score: 1-0. Tien mi nuten later rondde Richard Kooien op fraaie wijze een voor zet van Hans van Daalen af: 2-0. De score werd vervolgens vergroot door Hans van Daalen die uit de rebound doeltreffend was. Deze speler was even later weer succes vol. De doelman stopte het leer achter de doellijn, maar de arbiter had dit tot teleurstelling van Vosmeer niet gezien. Op slag van rust kon Moerstraten via een strafschop tegenscoren, nadat Marco Polderman hands had ge maakt: 3-1. Na de thee golfde het spel op en neer. Na een kwartiertje verspeel de Ramon Kooien de bal aan de spits van de tegenstander, die veel te hard in kwam. De Brabander scoorde hierna 3-2 en mede hier door werd Kooien zo kwaad dat hij zijn woede afreageerde op een speler van Moerstraten. Kooien werd vervolgens uit het veld gestuurd. Marco Polderman ver ving de doelman en met veel kunst en vliegwerk hield hij zijn doel schoon. In de zenuwslopende slotfase bracht Richard Kooien de eindstand op 4-2. staat om voor het eerst een echte trainer aan te trekken. Dat weten de leden te waarderen, want van de 20 competitiespelers waren er donderdagavond 18 aan wezig tijdens de training. "Ze zijn beter gemotiveerd", constateerde penningmeester Piet van Dijke. "Voorlopig komt Wim Wegman tien avonden trainen. De beper king is aangebracht om te kijken hoe het bevalt, maar ook wegens de financiën. Voor een heel jaar training van Wim Wegman komen we geld tekort, maar zijn aanwe zigheid betekent nu al een morele ondersteuning van Smash", constateert Van Dijke. Die goede motivatie heeft ook trainer Wegman in zijn twee be zoeken aan Smash al aangetrof fen. "Die motivatie is heel belangrijk om het niveau omhoog te krijgen." De eerste indruk van Wegman is, dat het tafeltennis op Tholen op een 'vrij laag niveau' staat. Hij heeft zelf brede ervaring: eerst bij Vlissingen, vervolgens 1 jaar bij Middelburg, 2 jaar bij Valkens- waard en nu in Antwerpen. Wegman zegt bij de eerste tien ta feltennissers van Nederland te ho ren. Aan nationale kampioenschappen heeft hij over igens een paar keer niet mee kun nen doen wegens verplichtingen in de Belgische competitie. Ondanks dat niveau noemt hij het 'best wel leuk' om in St. Anna land training te geven. Ook Mar- kiezaat in Bergen op Zoom, waar Christian van 't Hof vorig jaar in de tweede klas begon nadat Johan Snoep en Piet Ridderhof bij Smash afvielen, heeft Wegman onder zijn hoede. De trainer is begonnen om bij Smash de techniek en het lopen achter de tafel bij te schaven. "De St. Annalandse vereniging heeft nooit een trainer gehad en dan is het moeilijk om de verkeerde be wegingen er eerst uit te krijgen. Met beginnende jeugdspelers zou je meer kunnen bereiken, dan met tafeltennissers die al verschillende jaren spelen. Toch willen de leden van Smash wel. Het voetenwerk, de techniek, hoe ze klaar staan aan de tafel, dat nemen we eerst onder handen en zo gaan we stap voor stap verder." Wim Wegman, die zelf training krijgt van Coen de Vries van Middelburg-Zuid dat een da mesteam in de eredivisie en een herenteam in de tweede divisie heeft, gebruikt de knoet niet om Smash omhoog te krikken. "Het moet leuk blijven en zo slecht is het nu ook weer niet als je ziet dat Bergen op Zoom tweede klas speelt. Wanneer het team bij Smash niet uiteen was gevallen, had men ook op dat niveau gespeeld", aldus de eerste trainer van de St. Annalandse tafeltennis vereniging. Dat er al iets vooruitgang in Smash zit, was zaterdag te merken tijdens de competitiewedstrijd van het eerste team tegen Vice Versa 51. Het St. Annalandse topteam behaalde een 5-5 gelijkspel. In het spannende duel haalde Ad van 't Flof in de slotfase nog bijna de winst binnen. Hij verloor de derde set nipt met 21-23. Het tweede team van Smash be haalde hetzelfde 5-5 resultaat. Er kon net niet gewonnen worden van Breda. Kees van Poortvliet won twee keer, Adrie Aarnoudse en David van Driel elk één maal. De junioren moesten met twee spelers op pad naar Fijnaart en dat resulteerde in een 7-3 neder laag. Alleen invaller Jacco Bruyn- zeel won twee keer en met Leo Wessels zegevierde hij bovendien nog in het dubbelspel. De pupillen van Smash blijven de goede lijn doorzetten. Deze keer werd met 6-4 van Hotuk gewon nen. Wilbert Dunki Jacobs en Jo- lande Guiljam wonnen elk twee partijen. Het eerste team van Smash moet vrijdagavond al spelen, uit tegen Hotak 6. Zaterdag zijn er twee wedstrijden in de Wellevaete: Smash 3-Tanaka 2 en Smash juni oren 1-Markiezaat 3. De senioren van Smash 2 spelen uit bij Mar- kiezaat 5 en de St. Annalandse pupillen gaan naar TCS 3. Het eerste team van Batho heeft de laatste competitie-wedstrijd met 5-3 gewonnen van de ongeslagen kampi oen Flying Shuttle 7. Door dit resul taat is het Thoolse team op verdienstelijke derde plaats geëindigd in de tweede klasse van de districts competitie. In de eerste set van de herenenkel kwam Martin Pattimahu uit een bijna kansloze 3-1 achterstand, goed terug. Martin wist via de verlenging deze set alsnog in zijn voordeel te beslissen. Deze inspanning had te veel van zijn conditie gevergd, zodat hij de tweede en derde set verloor. Rob Peper had in de tweede herenenkel zoals gewoonlijk een derde set nodig om de winst te pakken. Ook de dames Anja Moeliker en Janet van Duivendijk hadden het allesbehalve gemakkelijk. In de eerste set wisten Anja en Janet nog partij te geven, maar in de tweede set kwamen zij er niet meer aan te pas. Setstanden: Martin Pattimahu 17-14, 11-15 en 3-15, Rob Peper 14-17, 15-6 en 15-11, Anja Moeliker 9-12 en 2-11, Janet van Dui vendijk 6-11 en 0-11. Tussenstand 1-2 achter. Via de dubbels moesten de Tholena- ren erin zien te slagen om in setstan den op gelijke hoogte te komen. In de eerste set van de damesdubbel had het er alle schijn van dat Batho overklast zou worden: achterstand 3-13. Met veel inzet zagen Janet en Anja kans om terug te komen tot 13-13. Niette min ging deze set in de verlenging toch nog aan hun neus voorbij. De tweede set wisten zij daarentegen winnend af te sluiten. De spannende beslissende derde set werd met een miniem ver schil in het voordeel van de thuisclub beslist. In de herendubbel toonden Pattimahu en Ferry Lammers hun klasse. Zij beslisten beide sets in hun voordeel. Na deze opstekers kon men de gemengd dubbels met vertrouwen tegemoet zien. Zowel Anja Moeliker en Rob Peper, als Janet van Duiven- dijk en Ferry Lammers, wonnen hun partijen vrij simpel. Setstanden: Anja Moeliker Janet van Duivendijk 15-18, 15-12 en 18-17, Martin Pattima hu Ferry Lammers 15-11 en 15-5, Anja Moeliker Rob Peper 15-9 en 15-9, Janet van Duivendijk Ferry Lammers 15-12 en 15-12. De derde keus van Tholense Boys heeft met 0-1 gewonnen van Chrislandia 3. Een belangrijke overwinning, want nu staan de Tholenaren op de derde plaats met drie punten minder dan kop loper Alliance dat een wedstrijd meer heeft gespeeld. Leider Gerard Rozendaal acht zijn team zeker nog niet uitge schakeld voor de titel: 'Als wij compleet staan, dan zijn we een moeilijk te kloppen ploeg. Boven dien geloven de jongens in het kampioenschap. We zullen zeker nog goede resultaten wegzetten, maar er moeten zeven partijen gespeeld worden. Er is dus nog van alles mogelijk", aldus Smer- diekenaar Rozendaal. Tegen Chrislandia kwam Tholen se Boys met vier invallers op het veld. André Prince, Johan van Dijke en Cees de Jonge moesten De reserves van Smerdiek hebben een 2-0 nederlaag geleden tegen Alliance. De ploeg uit Roosendaal was in bijna alle opzichten beter dan Smerdiek. Alleen qua inzet waren de Brabanders minder dan de Tholenaren. Na ongeveer vijf tien minuten kwam Alliance via een hoekschop op voorsprong. In de dertigste minuut werd het 2-0. Smerdiek kon er weinig tegenover stellen. Op slag van rust leek Alli ance zelfs 3-0 te scoren. De Bra bantse spits werd op het moment dat hij de bal in het lege doel wil de tikken bij de benen gegrepen door doelman Franke. Laatstge noemde stopte de daaropvolgende strafschop. In de tweede helft kreeg Alliance geen enkele kans. Smerdiek was enkele malen dicht bij een treffer, maar men faalde in de afwerking. met het tweede mee en Rien Jan sen moest wegens werkzaamhe den verstek laten gaan. Al in de derde minuut scoorde een soleren de Julian Roman 0-1. Johan van Stee en Jan Minheere kregen nog enkele goede kansen om de scoren uit te bouwen, maar zij faalden in de afwerking. In de tweede helft stichtte de thuisploeg veel gevaar met hoekschoppen en het was vooral aan doelman Rien Jonker en ausputzer Sjaak de Rond te danken dat Tholense Boys beide punten mee naar Tholen kon nemen. Noad'67 2 had totaal geen moeite met de reserves van DVO. Na ne gentig minuten voetbal stond er maar liefst een 7-1 overwinning op het scorebord. Arno Dieleman en Iman Fase zorgden al in de ope ningsfase voor een 2-0 voor sprong. De Roosendalers kwamen terug in de wedstrijd, nadat de bal via de onderkant van de lat weer terugsprong in het veld. Een doel punt zo besliste de arbiter tot gro te teleurstelling van de geel-witten. Noad was wat van slag, maar Wim v.d. Ree rondde doeltreffend af na goed voorberei dend werk van Jan Zuidweg: 3-1. Antoine Quist zorgde nog voor de thee voor een ruime 4-1 stand. In de tweede helft scoorde Edwin Hage met een fraai schot 5-1. Ar no Dieleman deponeerde even la ter het leer in de kruising: 6-1. De zelfde speler bediende vervolgens Wim v.d. Ree, die de eindstand op 7-1 kopte. De kansen om in de dubbele cijfers te komen waren volop aanwezig, maar Bram Kot, Jos van Splunter en André van Westen faalden alleen voor de keeper. Smerdiek 4 heeft met 1-5 gewon nen van FSV 6. Op het zware veld toonde Smerdiek dat het meer in z'n mars had dan FSV. Vanaf de eerste minuut was het Smerdiek dat het initiatief nam. Dit leverde al snel het eerste doelpunt van Jan Guiljam op: 0-1. Op het midden vel ontpopte Arjen Bloppoel zich als de grote stimulator op het middenveld. Kees v.d. Hoek stuur de Ko v.d. Griek in de diepte, die vervolgens fraai scoorde: 0-2. Smerdiek kreeg bij deze stand nog enkele goede kansen, maar men treuzelde in de afwerking. FSV probeerde met een enkele spaarza me counter wat terug te doen. Dit lukte echter niet. In de rust liet Kees v.d. Hoek zich vervangen door A-junior Marco Kwaak en dat gaf Smerdiek weer nieuwe inpulsen. In de tiende mi nuut was het deze jeugdige speler die fraai 0-3 scoorde. Bij deze stand raakte FSV wat géïrriteerd en de arbiter moest enkele keren vermanend optreden. De goed spelende Jan Guiljam liet zich echter niet van de wijs brengen en tekende 0-4 aan. Tien minuten voor het einde verkleinde FSV de achterstand toen de bal uit een goede voorzet net achter de Smerdiekse-defensie viel en de spits er als de kippen bij was om te scoren: 1-4. Even later bepaalde Jan Guiljam de eindstand op 1-5. Een dikverdiende zege voor Smerdiek. Noad 4 heeft de uitwedstrijd te gen Chrislandia 4 met 3-7 gewon nen. De thuisploeg begon de partij met slechts negen spelers en hierdoor trok men zich terug in het eigen strafschopgebied. In de tiende minuut kwamen de Flup- landers op voorsprong. Voorstop per Kees Verstrate werkte de bal met een harde trap naar voren en de keeper van Chrislandia werd door de harde wind verrast: 0-1. Reini Reijngoudt zorgde met een mooie actie voor 0-2. Op slag van rust scoorde Chrislandia tegen: 1-2. In de tweede helft ging Chrislan dia meer aanvallen. Met het ge volg dat Noad meer ruimte kreeg. Ton Buys en René Reijngoudt scoorden beiden twee keer en Kees Reijngoudt 1 keer. Door in vier wedstrijden achter elkaar een doelpunt te scoren, nestelde Kees Reijngoudt zich bij de topscorers van Noad. Chrislandia bepaalde met twee treffers de eindstand op 3-7. In de eerste helft was er overigens nog weinig aan de hand. Beide ploegen begonnen behoudend en speelden vanuit een gesloten ver dediging. In de tiende minuut kwam NVS met een afstandschot op voorsprong: 0-1. Nadat Vosmeer wat was bekomen van de schrik, ging men op het eind van de eerste helft wat beter spelen. Dit resulteerde in een prima kans voor Cees Timmermans, die fraai inkopte, maar zijn inzet door de NVS-doelman gekeerd zag. De goed op dreef zijnde voor- waartsen van Vosmeer kregen in de openingsfase van de tweede helft enkele goede kansen. De ge lijkmaker kwam op naam van Ro ger Luijs, die uit een scrimage scoorde: 1-1. Bij deze stand nam arbiter Coppens, volgens een woordvoerder van Vosmeer, enke le dubieuze beslissingen. Aanval ler Luijs werd op een gegevén moment gemangeld door twee verdedigers en de keeper van NVS, maar de bal ging toch in het net. De scheidsrechter paste de voor- deelregel niet toe, maar gaf Vosmeer een penalty. Frans Ha vermans faalde vanaf de elfme- terstip. Toen NVS vanuit een buitenspelsituatie en uit een du bieuze vrije trap, die eigenlijk voor Vosmeer bedoeld was, 1-3 scoorde, konden de grensrechter en spelers van Vosmeer zich niet langer beheersen. Na enkele inci denten besloten de spelers van Vosmeer vroegtijdig te gaan dou chen. Vosmeer dames 2 heeft tegen Steenbergen een punt behaald: 0-0. Beide ploegen waren aan el kaar gewaagd en kregen verschil lende kleine kansjes. Vosmeer kwam goed weg toen een penalty door Steenbergen over werd ge schoten. In de tweede helft stond Rosemarie Pons in het veld voor Lian de Wilde. Vosmeer kreeg de betere kanssen om te scoren, maar faalde in de afwerking. Keeper en paal stonden treffers in de weg en ook gingen schoten naast. Niette min leverde de uitslag Vosmeer weer eens een punt op, want de laatste weken bleef het resultaat uit. Vivoo Internos ODIO Moerstr. 2 Val Aan FC Bergen 15-28 14-24 14-22 13-17 14-17 12-13 NSV 14-11. Steenbergen 15-11 Rimboe 15- 8 Vosmeer 2 14- 7 Rimboe 2 14- 5 Oudemolen 14- 5 (Ver)Bouwplannen krijgen al snel vaste vorm bij dg Schelde. U vindt er niet alleen bouwmate rialen; u wordt er ook nog'ns uiterst vakkundig geadviseerd en ze weten alles van de nieuwste systemen en produkten. Loop dus eerst 'ns vrijblij vend de bouwinfo van de Schelde binnen. Dat kost niksen levert heel wat op. Advertentie I.M. Het damesteam van AVC heeft een prima prestatie geleverd door koplo per VAT uit Hoogerheide met 1-3 te verslaan. (7-15, 15-13, 10-15, 15-17). VAT bestaat uit een aantal zeer erva ren dames en jeugdige talenten, die zeer slim kunnen spelen. Het is geen team dat qua spel overeenkomt met de aanpak van de Thoolse dames. Zij zijn meer ingesteld op het uitvoeren en verdedigen van harde aanvallen. Daar om had trainer Liefting speciaal ge traind om VAT goede tegenstand te kunnen bieden, zodat de dames zich niet zouden laten verrassen door deze spelmethode. Dit had succes. De eerste set verliep vrij vlot. AVC had een uit muntende service en wist daarmee goed te scoren. De Brabantse dames kwamen nauwelijks in hun spel: 7-15. De tweede set verliep anders. AVC dacht even wat gas terug te kunnen ne men. VAT maakte daar dankbaar ge bruik van, zodat AVC al snel tegen een 8-2 achterstand aan keek. Door een zeer goede service-beurt van Nelly Breker kwamen de Tholenaren weer langszij en daarna zelfs op voor sprong. In de eindsprint bleek de ploeg uit Hoogerheide de minste fou ten té maken en kon derhalve de set winst nog net naar zich toe halen: 15-13. In de derde set liet Nelly Breker weder om zien hoe belangrijk een gevarieer de service is. Door dan weer hard, zacht, links of rechts te serveren, wer den de tegenstanders dol gemaakt: 10-15 setwinst. De dames van VAT lie ten het hoofd niet zakken en leken een gelijkspel af te dwingen. Het Thoolse team wilde echter meer. Onder luidde toejuichingen van de supporters wist AVC na veel service-wisselingen op 14-14 te komen. VAT scoorde 15-14. Vervolgens kwam AVC weer gelijk: 15-15. De service van Addy v.d. Zande bezorgde AVC de winst: 15-17. Een prima prestatie, want VAT was nog ongeslagen. De AVC-spelers waren: Bets van Dorst, Jeanet Pollie, Nelly Breker, Addy v.d. Zande, Elzelien Overwater, Els van Huizen, Karina Droogendijk en Carla van Unnik. De 14-jarige WHS-junior Arie de Jong is door de Rotterdamse ere divisieclub Feyenoord uitgeno digd voor een proeftraining. Dat gaat in de crocusvakantie gebeu ren omdat de talentvolle voetbal ler dan minder verplichtingen heeft. "Hij is namelijk nogal druk bezet", vertelde moeder De Jong. "Hij gaat naar de Rijks scholengemeenschap in Bergen op Zoom, voetbalt bij WHS en maakt ook nog deel uit van het Brabants elftal. Daarnaast volgt hij nog dansles?' In huize De Jong is men bijzonder verguld met de uitnodiging, die te lefonisch binnenkwam. Met het elftal van De Casembrootschool in St. Annaland behaalde Arie al verschillende successen. Bij WHS viel hij zodanig op, dat hij in het Markiezaats jeugdelftal kwam en daarna stroomde de junior door naar de Brabantse selectie. Daar mee speelt hij verschillende wedstrijden, zoals een paar weken geleden bij RBC. Leiders van de Roosendaalse ploeg benaderden Arie om bij RBC te komen spelen, maar vader De Jong wimpelde dat af omdat de wekelijkse trainingen in Roosendaal naast het huiswerk een te grote belasting zouden vor men. In de crocusvakantie is er alle tijd om te kijken hoe het bij Feye noord bevalt. Een Rotterdams jeugdelftal speelde ook al twee keer tegen WHS.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 15