Pro PrijsStop St. Annaland geopend Tholen Stad Actief wil groot feest in 1991 Visser en Hage jr. in commissie b.l. Snijden van lamsoor en zeekraal blijft mogelijk in St. Philipsland Viering van 625 jaar stadsrechten HOORTOESTELLEN J Koppejan met nieuwe formule in supermarkt P.M. Mosselman ANDRIESSEIM AU IC I ENS Geen fritestent bij Oesterdam Met vergunning op gedeelte schorren van Het Zeeuwse Landschap Donderdag 15 februari 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Onder de nieuwe formule Pro PrijsStop is de super markt aan de Raiffei- senstraat in St. Annaland heropend. De officiële overdracht vond woens dagavond plaats, toen de vorige exploitant P.M. Mosselman de sleutels overdroeg aan dhr. J. Koppejan(33). Prijsagressief Diepvries Tijdens de vergadering van maandagavond in zaal de Kroon maakte de werkgroep Tholen Stad Actief aan de afgevaardigden van verenigingen, clubs en scholen be kend, dat zij in augustus 1991 graag een groot feest wil gaan vieren Voor 15 maart Vlakbij Grote Markt en Parkeergarage. Jongere kandidaten Middenstandsfederatie De Middenstandsfederatie Eiland Tholen zal C.G. Vis ser uit Poortvliet en L.J. Hage uit Scherpenisse voor dragen als nieuwe vertegenwoordigers in de gemeentelijke commissie bedrijfsleven. Dodenherdenking Winkelacties Inwoners van Sint-Philipsland mogen - met een ver gunning - zeegroenten (zeekraal en lamsoor) blijven snijden. Het Zeeuwse Landschap heeft een gedeelte van de pas aangekochte schorren om het eiland daar voor aangewezen. Zeegras *V. .Vv1 V\ fc Enkele omgevallen bomen hebben grafmonumenten op ae be graafplaats beschadigd. Bij de meeste stenen is dat beperkt tot omvallen, maar een enkele grafsteen vlakbij de heg is zwaar be schadigd. B en W hebben de betrokken families aangeschreven om ze daarop attent te maken, maar de gemeente kan niet aan sprakelijk gesteld worden voor de schade. Mosselman wenste zijn opvolger alle succes toe in de vernieuwde supermarkt. "Na zeven jaar met veel plezier in de Spar-winkel ge werkt te hebben, keek ik toch naar wat anders uit. Dit werk wilde ik niet mijn hele leven blijven doen en op je 43ste kun je dan nog overstappen. Gelukkig bleken er meer mensen zo over te denken. Met één van de gegadigden, dhr. Koppejan, kregen we snel accoord en hij begint nu aan een nieuwe periode na ervaring in de branche opgedaan te hebben in een rijden de winkel en als vertegenwoordi ger. Voor een buurtwinkel blijft er in St. Annaland zeker een functie. Er is een goede boterham in te verdienen. We wensen de fam. Koppejan met de nieuwe winkel formule veel succes toe en wij ho pen, dat hij het vertrouwen mag krijgen, dat ook ons destijds is ge geven", aldus Mosselman. "We gaan de nieuwe supermarkt opbouwen en het vertrouwen van de klanten winnen en ik hoop te bewijzen dat ze op me kunnen re kenen", zei de nieuwe beheerder. Koppejan bevestigde, dat de over name binnen een week beslist was. "Ik zag het gelijk wel zitten, zo wel qua winkel, dorp als St. An- nalandse gemeenschap. Er is gelukkig plaats voor een tweede supermarkt, want er vloeit weinig koopkracht af, maar je moet je wel voor 100% inzetten. Ik wilde dit graag, want ik moet voor me zelf steeds een uitdaging hebben", aldus Koppejan. Hij bedankte Mosselman voor de hulp bij de overname en het per soneel voor de geweldige inzet tij dens de herinrichting, die in zeer korte tijd moest gebeuren. De openingsreceptie werd woens dagavond bijgewoond door veel familieleden, plaatselijke winke liers onder wie voorzitter M. Poot en secretaris W. Pleune van de middenstandsvereniging Activa, leveranciers en andere belangstel lenden. In een recordtijd werd de Spar su permarkt omgetoverd in een Pro Prijsstop, waarvan in Nederland inmiddels 36 winkels geopend zijn. Deze behoren tot het Groma concern. In Heinkenszand is er een distributiecentrum. "Pro PrijsStop is de goedkoopste for mule van Groma", vertelde Kop pejan. "Prijsagressief: de produkten zijn goedkoper dan van de Spar en de begeleiding van de leverancier is goed. Daarnaast willen we de versprodukten uit buiten, want alleen puur van krui denierswaren kun je een supermarkt niet rendabel maken. Daarom is de kaasafdeling met 1 meter vergroot en is de broodaf deling in de bediening gegaan. We hebben een snijmachine en is er ook banket. Verder zijn er bloemen bijgeko men. 1\vee zwagers zitten in de bloemenhandel, zodat ik van een goede aanvoer verzekerd ben. Noten, die we zelf gaan branden, alsmede zuidvruchten zijn ook in het assortiment opgenomen. De groente-afdeling heeft een be tere presentatie gekregen, maar die wordt nog verder aangepast. In de zuivelafdeling hebben we ook boerderijprodukten als boe- renkarnemelk, boerenjoghurt, scharrel- en maiseieren. De diepvries is drie keer zo groot als bij de Spar. Er zit groei in diepvriesartikelen en daar hebben we met de nieuwe presentatie op ingespeeld. Bij het vlees zijn we overgegaan op verpakt vlees. Je moet je for mule afstemmen op de 320 m2 vloeroppervlak - dat is wat meer geworden door het wegbreken van een muur - die je beschikbaar De storm heeft flink huisgehouden bij de oude begraafplaats te St. Philipsland. Eén van de ontwortelde abelen(zilverpopulieren) is op de heg blijven hangen. Het opruimen van de bomen rond de begraafplaats gebeurt door gebr. Gelten uit Steenbergen, waarbij loonbedrijf Fase assistentie verleend. Op de Oostdijk werd gebruik gemaakt van een hout- versnipperaar. Door de zware stormen zijn er zoveel bomen ge sneuveld, dat de prijs door het grote aanbod gedaald is. De gemeenteraad van St. Philipsland beslist woensdagavond over het beschikbaar stellen van geld voor deze calamiteit. B en W ho pen, dat de kosten van het rooien binnen de 20.000 gulden blijven. Met de overhandiging van de sleutels door de vorige beheerder P.M. Mosselman (links) aan de nieuwe ondernemer J. Koppejan is woensdagavond de Pro PrijsStop supermarkt in St. Annaland officieel geopend. hebt. Het is ook een aftasten van de markt om het juiste assorti ment te krijgen. Naast het leveren van verse, goede, kwaliteitspro- dukten is ook service belangrijk, bijvoorbeeld even helpen als ie mand iets niet kan vinden. Je moet er volledig achter staan, wil 't goed functioneren en als baas moet je er dan ook steeds bij zijn. De tijd voor het aanpassen van de slijterij, die in de Nieuwstraat een aparte ingang heeft, was tekort. In een later stadium wordt die nog heringericht", aldus Koppejan. Koppejan komt uit een negert kin deren tellend ondernemersgezin uit Meliskerke op Walcheren. Zijn vader was klein landbouwer, maar begon op een gegeven moment met een melkwijk en dat is inmid dels uitgegroeid tot een bedrijf met vier winkelwagens en een bakkerij. Geleidelijk werd de on derneming opgebouwd. Jan Kop pejan was eerst drie jaar clectromonteur, voordat er een melkboer op Walcheren stopte en hij als tweede zoon de kans kreeg met een winkelwagen te beginnen in Zoutelande, Serooskerke en Biggekerke. Na negen jaar op de winkelwa gens gereden te hebben, wilde Jan Koppejan wat anders. Hij werd vertegenwoordiger voor Reforma uit Veenendaal, een bedrijf in reform- en dieetartikelen, waar voor hij vijf jaar drogisterijen en supermarkten in Zeeland bezocht. "Reform is een stukje hobby van me, vandaar dat er 2 meter artike len in de Pro PrijsStop te vinden zijn", laat de nieuwe ondernemer weten. Hoewel hij het als vertegenwoor diger bij Reforma goed naar zijn zin had, kriebelde toch het onder- nemersbloed. "De drang om voor mezelf te beginnen, kwam weer boven toen ik de advertentie las voor overname van een super markt in St. Annaland. Je ver huist echter niet alleen. Voor je gezin - vrouw en vier kinderen - is het een hele opoffering. Daarom hebben we ook naar de school en de kerk gekeken en die zijn er naar onze wens in St. Annaland." De uit Ridderkerk afkomstige mevr. Koppejan komt ook uit het zakenleven, zodat het onderne merschap voor haar niet vreemd is. Mede met het oog op het gezin heeft de Pro PrijsStop de ope ningstijden gewijzigd: in tegen stelling tot de Spar is men op maandagmorgen wel open, maar op woensdagmiddag niet, zoals de meeste winkels op Tholen. Koppejan heeft vier vaste perso neelsleden: Sandra Hage, Gertina IJzerman, Marjan Smits, Anne- marie Bevelander en stagiaire Wi- net Paape. Over de openingsdagen toonde hij zich tevreden. "Boven verwach ting", aldus Koppejan. Mosselman, die het pand voorlo pig verhuurt, is zelf als vertegen woordiger in dienst getreden van Overveld techniek in St. Maar tensdijk. Dan zal het namelijk 625 jaar ge leden zijn dat Tholen stadsrechten kreeg. Met in het achterhoofd het grandioze succes van de '600 jaar stad' activiteiten, hoopt men in augustus 1991 een afspiegeling te kunnen organiseren van dit feest. Dan zal het ook 25 jaar geleden zijn dat de eerste braderie werd georganiseerd. De festiviteiten zouden plaats moeten vinden in het laatste augustus weekeinde. Er was maandag een grote op komst van o.a. VVV, Huis en Heem, buurtvereniging Markt, Wielerclub Tholen, Ter Tolne, Concordia, w.s.v. de Kogge, De Snotdolf, volksdansclub L.M.J., jeugdverenigingen en rommel markt, scouting, Canticum, mu ziekgroep Jannie Zwaan, Youth for Christ, brandweer en de peu terspeelzaal de Fabeltuin. De aanwezigen vonden het feest een goed idee, maar waarschuw den de enthousiaste werkgroeple den wel, dat men met een dergelijke organisatie hoge ver wachtingen wekt, zeker met de herinnering aan 600 jaar. T.S.A., bestaande uit de dames Aal brechtse, Meerman, Van Loon en dhr. Zoetewey zei dan ook te reke nen op de ondersteuning van alle verenigingen. Dat is ook het prin cipe van de werkgroep. Men werkt coördinerend en men kan slechts met medewerking van clubs, vere nigingen en schoolbesturen iets presteren. De afgelopen twee jaar hebben dermate leuke resultaten opgeleverd, dat men graag met het initiatief door wil gaan. "We zijn een stelletje pure chauvisisten", aldus Jopie Meerman. Mevr. J. Aalbrechtse-Tichem gaf een kort overzicht van de activitei ten in 1989. Daar sprong de ten toonstelling in de Gasthuiskapel met ongeveer 600 bezoekers boven uit. Toch wil men het deze keer over een andere boeg gooien. Er is nu eens niet gekozen voor de re sultaten van creatieve inwoners, maar voor diegenen die iets verza melen. Dat kan variëren van eier dopjes, tot vingerhoeden, dinky-toys enz. enz. Het bestuur wil graag zo spoedig mogelijk ho ren wie er belangstelling heeft voor de expositie die in de week van 10 juli in de Gasthuiskapel ge houden wordt. Dan is het ook zo- mermarkt met nevenactiviteiten. Het eerste programmapunt is de Koninginnedag. De scholen verle nen hun medewerking aan de au bade, waarbij scouting, maar zeker de kon. muziekver. Concor dia niet ontbreken. Het program ma voor de scholen omvat een puzzeltocht door Tholen voor de oudste groepen. Voor de jongste kinderen is er een optreden in Meulvliet. De peuterspeelzaal speelt spelletjes voor de peuters en daarbij zijn ook kinderen welkom die niet naar de Fabeltuin gaan. De grote publiekstrekker, de rom melmarkt, ontbreekt niet. De be doeling is dat er's middags een tocht met versierde fietsen door de binnenstad zal zijn, achter de muziek aan en wellicht komen er nog meer evenementen naast de Pieterman met een viswedstrijd en Huis en Heem met een fototocht. Andere voorstellen zijn welkom. De brandweer moet dit jaar ver stek laten gaan omdat men deze week druk in de weer is met de wedstrijden die, voor het eerst na ruim 30 jaar, weer in Tholen zul len plaatsvinden. Dat gebeurt op de 5e mei. In juni zal de viswedstrijd van w.s.v. de Kogge besloten worden met openbare visverkoop op het Viskeperk. Aan Concordia werd- gevraagd deze avond ook het Kaai-concert te houden. Dan volgt in juli de zomermarkt, met de tentoonstelling en de open mo numentendag, m.m.v. Canticum. De V.V.V.-wandelingen zullen ook weer plaatsvinden: in juli en au gustus elke zaterdagavond. De suggestie voor het feest in 1991 leverde tijdens de vergaderingen al diverse ideeën op, maar de afge vaardigden moeten zich eerst met hun bestuur en leden over eventu ele deelname beraden. Mevrouw Aalbrechtse vroeg hen voor 15 maart een positief antwoord over deelname en/of het plan voor het feest in te leveren. De heer J.F. Kousemaker adviseerde om voor een groot bestand van mensen te zorgen waarop men bij evenemen ten kan terugvallen. T.S.A. werkt echter vanuit een andere hoek, zei de voorzitter, namelijk coördina tie van activiteiten. De betrokken verenigingen of clubs zorgen ook zelf voor hun mensen. Zo heeft men, tot op dit moment, zelf ook geen financiën. De evenementen werden betaald dankzij geldelijke steun van bedrijven, vrijwillige bijdragen, entreegelden (b.v. expo sitie). Indien er grootsere plannen ontwikkeld gaan worden moet er ergens een 'potje' worden aange boord. Op dit moment is dat ech ter nog niet aan de orde, liet mevr. Aalbrechtse weten. Al jarenlang hel adres voor vakkundige en vertrouwde aanpassing van: Gediplomeerd FIDA lid Lid Ned. Vereniging voor Audiologie Gediplomeerd electrotechnisch Ingenieur. Met de auto voor de deur bereikbaar Ingang ook voor rolstoelen geschikt Indien nodig ook bezoek aan huis. Alle merken en typen boortoestellen Leverancier van ziekenfondsen Vervaardiging van oorstukjes en mini-in-oor toestellen in eigen bedrijf Moderne test- en meetinstrumenten voor controle en aanpassing van Uw toestel. Gewaarborgde Service door: Gratis halfjaarlijkse controle en service abonnement. Gratis Proefperiode. PENSTRAAT 37, BERGEN OP ZOOM, TELEFOON 01640-45264 Advertentie I.M. Daartoe is maandagavond beslo ten tijdens de federatievergade ring in de Gouden Leeuw te St. Annaland. De huidige vertegen woordigers, M.C. Hage uit Scher penisse en P.C. de Wilde uit Oud-Vossemeer, kondigden hun terugtreden aan. Na de gemeente raadsverkiezingen op 21 maart worden de commissies weer voor vier jaar samengesteld en Hage sr. en De Wilde wilden hun taak dan liever aan jongeren overlaten. Ze gaven maandag nog wel een toelichting op de gemeentelijke nota 2000, die veel stof heeft doen Dhr. J. Breure uit Poortvliet pro beert de gemeenteraad te bewegen om hem alsnog toestemming te geven voor de bouw van een semi- permanente horeca-vestiging bij de Oesterdam. B en W hebben dat eerder afgewezen en het college adviseert de raad dat ook te doen. B en W noemen de noodzaak voor een tweede (semi)- permanente horeca-vestiging 'vooralsnog niet aanwezig'. Het college spreekt over 'tweede' om dat dhr. P. Schot in samenwerking met architect J. Boelhouwers eer der een plan lanceerde voor een restaurant bij de Oesterdam. Het college heeft van rijkswa terstaat toestemming gekregen voor drie standplaatsvergunnin gen, waarvan er voor 1990 één aan Breure is verleend. Hij staat vlak bij de Bergsediepsluis aan de zou te kant van de Oesterdam. Mettertijd wil Breure echter een gebouw en uit kostenoverwegin gen voorlopig een semi- permanente voorziening, die in de winter weggehaald kan worden. Volgens de Poortvlietse onderne mer vinden b en w dat niet zo mooi. Hij is daarom bereid eerder een permanent gebouw te stich ten, maar wel bij de Bergse diepsluis en niet op het recreatieterrein de Speelmanspla ten, verder de Oesterdam op, aan de zoete kant. "Het is mooi aan gelegd, maar toch is het niet aan trekkelijk voor de recreanten met brak water en veel vliegjes. De mensen blijven aan het begin van de Oesterdam bij Tholen recreë ren", aldus Breure. opwaaien. Ze hielden de afgevaar digden van alle zes middenstands- verenigingen(Stavenisse heeft er geen) voor, steeds op de deur van het gemeentebestuur te blijven ha meren om de belangen van de winkelbedrijven te bepleiten. Tijdens de goed bezochte verga dering werd besloten om de koop avond op vrijdag 4 mei in verband met de Dodenherdenking te be perken tot 's avonds zeven uur. Maandag 30 april, Koninginne dag, zullen de winkels gesloten zijn. Dit gebeurt in overleg met de gemeente, waarbij Tweede Paas dag, Tweede Pinksterdag, Hemel vaartsdag en Tweede Kerstdag wel als openingsdagen aangemeld worden. De braderiedata werden als volgt vastgesteld: Tholen 24 en 25 au gustus, Poortvliet 18 augustus, Scherpenisse 9 juni, St. Maartens dijk 28 juli, St. Annaland 11 au gustus, Oud-Vossemeer 26 mei. Daarnaast is er nog alleen in Tho len een zomermarkt op 11 juli. Er wordt nog bekeken of in fede ratief verband op vaste plaatsen borden met de aankondiging van de braderie bij de invalswegen ge plaatst kunnen worden. Bij de nabespreking van de win kelacties rond St. Nicolaas kwa men er uit de grotere kernen Tho len, St. Maartensdijk en St. Annaland positieve geluiden. Daarentegen bleek uit de reacties van de kleinere kernen, dat in Poortvliet, Scherpenisse en Oud- Vossemeer een winkelactie maar moeizaam rond te krijgen valt. Het winkelbestand loopt terug en dan valt het niet mee om voldoen de deelnemers te houden om met een behoorlijke prijzenpot voor de dag te komen. Daarom werd de suggestie gedaan om in federatief verband een eilandelijke actie te organiseren, waarbij dan een gro te prijs als een auto geboden kan worden. De meningen waren daarover verdeeld, maar ieder kon dat nog in de eigen vereniging bespreken. L.J. Hage, die namens de Mid denstandsfederatie deel uitmaakte van de stichtingsraad van de stich ting lokale omroep Tholen(Sloth), liet weten, dat hij voor de functie had bedankt. Aangezien er geen kandidaten waren om hem op te volgen, bleef de vacature bestaan. Vanaf 1 maart is bij regiobeheer der R. Brouwer van Het Zeeuwse Landschap de benodigde vergun ning verkrijgbaar. Die kan op dinsdagochtend tussen 9 en 10 uur worden afgehaald op het adres Noordweg 49 in Anna Jacobapol- der, of na telefonische afspraak (tel. 01677-2877). Het Zeeuwse Landschap wil met deze maatregel tegemoet komen aan bestaande gebruiken en tege lijk voorkomen - door het aanwij zen van een gedeelte schor - dat groentesnijders schade veroorza ken. Het snijden van lamsoor en zeekraal op grote schaal (voor commerciële doeleinden) of in de buurt van broedende vogels is uit den boze. Een handtekeningenac tie, gericht tegen het betredings- verbod van schorren in de Oosterschelde, leverde vorig jaar op Sint-Philipsland 1.142 handte keningen op. De 372 hectare schorren en slik ken (de grootste aankoop die Het Zeeuwse Landschap ooit deed) liggen in de Krabbe nkreek en bij de Rumoirtschorren. In de Krab- benkreek is het voorkomen van groot- en kleinzeegras bijzonder. Als gevolg van een ziekte in de dertiger jaren is het aantal groei plaatsen van deze destijds alge meen voorkomende zoutwaterplant drastisch terugge lopen. Het werd door de mens on dermeer verzameld als matrasvulling. Ook is zeegras in trek bij watervogels zoals rotgan zen en smienten. Door het rooien van 30 abelen wordt het een kaal gezicht bij de oude begraafplaats. Zowel aan de Oostdijk, Deensestraat, bij de ambtswoning van burgemeester Vogel en de kant van de Rijks weg zijn de zilverpopulieren verdwenen. De bedoeling is wel dat er herplant wordt. Staatsbosbeheer is om advies gevraagd, waarbij plataan, linde en es in aanmerking ko men. De kosten komen al gauw op 300 gulden: 150 gulden per boom en nog eens hetzelfde bedrag voor het planten en bemesten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 11