THOLENDERWIJS tijd om uw stem te laten horen. Verloren en gevonden eilaiid- bewoners informatierubriek van de gemeente tholen LIESBETH LIST LIST NU GEMEENTELIJKE RATTENACTIE SPREEKUUR B EN W. GEMEENTEHUIS GESLOTEN WAT LIGT TER INZAGE? UT POPPENSPUL PARDOES DE PLAKKABOUTER Donderdag 1 februari 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 :!00: Toeristenseizoen Zeeland verlengd IK GING ALTIJD ALLEEN MAAR MET VAN DIE HELE KLEINE GLAASJESOM. KAN JE NOU OOK EENS GROTE JONGENS LEREN KENNEN IN DE GLASBAK. DE GLASBAK SNAKT NAAR GLAS door j. van der slikke Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 X f en icen tef aadsvc rkiezi rbc n 1990 De politieke partijen in de gemeente Tholen maken zich op voor de op 21 maart a.s. te houden gemeenteraadsverkiezingen. Aan die verkiezingen zal worden deelgenomen door de ook thans in de ge meenteraad vertegenwoordigde groeperingen: Partij van de Arbeid (5), Staatkundig Gereformeerde Partij (5), Christen Democratisch Appèl (4), Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (2) en Reformato risch Politieke Federatie/Gereformeerd Politiek Verbond (1). De tus sen haakjes geplaatste cijfers geven aan met hoeveel zetels ge noemde groeperingen in de gemeenteraad zijn vertegenwoordigd. Ook de gemeente is volop met de voorbereidingen op deze verkie zingen. Met name de onderstaande publicaties zijn daar een voor beeld van. Nummering kandidatenlijsten raadsverkiezing Op donderdag 8 februari a.s., te 16.00 uur wordt in het gemeente huis te Sint-Maartensdijk een openbare zitting gehouden van het centraal stembureau, voor de nummering van de bij het hoofdstem bureau ingeleverde lijsten van kandidaten voor de op 21 maart 1990 te houden verkiezing van de leden van de gemeenteraad. Terinzagelegging van en beslissing over geldigheid kandidaten lijsten 1De in deze gemeente ingeleverde lijsten van kandidaten (en indien vereist, de verklaringen van ondersteuning) voor de op 21 maart 1990 te houden verkiezing van de leden van de raad van de ge meente Tholen worden m.i.v. 6 februari 1 990 vanaf 1 6.30 uur ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage gelegd. 2. Het hoofdstembureau zal op vrijdag 9 februari 1990 om 17.00 uur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk een openbare zitting houden, waarin beslist zal worden over de geldigheid van de ingele verde kandidatenlijssten en over het handhaven van de daarop voor komende kandidaten, alsmede over het handhaven van de daarbo ven geplaatste aanduiding van een politieke groepering. Geschikte stemlokalen voor kiezers met lichamelijke gebreken De volgende stemlokalen zijn zodanig gelegen en ingericht, dat zij geschikt zijn voor kiezers met lichamelijke gebreken: nummer stemdistrict adres 2 13 5 14 9 10 11 De "Vijfhoek", Jan van Bloisstraat 29, Tholen Dorpshuis 't Ouwe Raed'uus, Achterstraat, Poortvliet Dorpshuis "Holland Huis", L. Deurioostraat 28, Scher- penisse Bej. tehuis "St.-Maartenshof", Bloemenlaan 2, St. Maartensdijk Dorpshuis "De Stove", Voorstraat 42, Stavenisse Bej. tehuis "De Schutse", F.M. Boogaardweg 10, St. Annaland Gemeenschapscentrum "De Wellevaete", Hoender- weg 133, St. Annaland Dorpshuis "De Vossenkuil", Raadhuisstraat 7, Oud- Vossemeer kandidaatstelling als kiezer is geregistreerd. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer een kiezerspas. B. uiterlijk 16 maart 1990 mondeling daartoe verzoeken. De kiezer dient zich dan onder overlegging van de ontvangen oproepings- kaart, in persoon te vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is geregistreerd. Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzet ting van de oproepingskaart in een kiezerspas. De kiezer aan wie een kiezerspas is verstrekt kan uitsluitend met de ze pas aan de stemming deelnemen. Indien de kiezerspas in het on gerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Stemmen bij volmacht Bij de op 21 maart 1990 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad kan aan een kiezer worden toegestaan bij volmacht te stemmen. Voor de kiezer die hiervan gebruik wenst te maken staan twee mogelijkheden open, te weten: A. uiterlijk 7 maart 1990 een schriftelijk verzoek daartoe indienen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is geregistreerd. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs (tevens oproepingskaart); de gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend gelijktijdig uitbrengen met het uitbrengen van zijn/haar eigen stem. B. door het overdragen van de oproepingskaart aan een gemachtig de. Zowel volmachtgever als gemachtigde dienen daarvoor het des betreffende op de oproepingskaart van de volmachtgever voorko mende formulier te ondertekenen, waarna de kaart aan de gemach tigde ter hand wordt gesteld. In dit geval moeten beiden wel in het zelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd; de gemachtigde kan bij de overdrachtsmethode de volmachtstem alleen uitbrengen in dat stemdistrict en bovendien uitsluitend gelijktijdig met het uitbren gen van zijn/haar eigen stem. Er wordt op gewezen dat een volmachtgever niet bevoegd is de vol macht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te ne men. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen alszo- danig aannemen; bovendien moet hij/zij als kiezer zijn geregistreerd. Indien het volmachtbewijs in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. 1 februari 1990 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Vrijdag 2 februari 1990 Dorpshuis 'de Vossen- Aanvang 20.15 uur kuil' te Oud-Vossemeer De werkgroep 'Uit op Tholen' presenteert een optreden van: in het nieuwe veelzijdige soloprogramma: Indien u in een van bovenstaande stembureaus aan de verkiezing wilt deelnemen, maar u bent in een ander stemdistrict als kiezer in geschreven, dan kunt u een verzoek aan de burgemeester richten om aan de stemming deel te nemen in een stembureau van uw keu ze. Uw oproepingskaart wordt dan omgezet in een kiezerspas, wel ke geldt binnen het gebied van het orgaan waarvoor de verkiezing wordt gehouden. Stemmen in een stembureau maar keuze van de kiezer Bij de op 21 maart 1990 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad kan aan een kiezer worden toegestaan zijn stem uit te brengen in een stembureau van zijn keuze, binnen het gebied van het lichaam waarvoor de verkiezing wordt gehouden (lees: binnen de gemeente Tholen). Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer aan wie is toegestaan bij volmacht of per brief te stemmen. Voor de kiezer die in een stembureau van zijn keuze wil stemmen staan twee mogelijkheden open, te weten: A. uiterlijk 7 maart 1990 een schriftelijk verzoek daartoe indienen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de LIST NU, het nieuwe soloprogramma van Liesbeth List blijkt een schot in de roos. Zowel het publiek als de pers toont zich zeer en thousiast over de formidabele verrichtingen van Liesbeth in deze personality-show. Inmiddels zijn een aantal chansons uit LIST NU, zoals 'Door diepe dalen', 'Te hooi en te gras' en het schitterende "t Is over' uit de musical van Annie M.G. Schmidt 'Heerlijk duurt het langst', via de televisie bij een groot publiek bekend. De liedjes op teksten van bekende tekstschrijvers als Ivo de Wijs en Hans Dor- restijn worden afgewisseld door conférences van o.a. Remco Cam- pert en Frans Mulder. Willem Nijholt bracht in zijn smaakvolle regie alle facetten van Lies- beth's talent naar voren, maar liet haar belangrijkste kenmerken: haar unieke warmte en haal voelbare genegenheid voor het publiek, volledig overeind. Entreeprijzen: Leden ƒ9, Niet-leden f 10, CJP en 65+ f 6,50. Reserve- ringskosten f 0,50. Verkoop-/reserveringsadressen V.V.V.-kantoor Sint-Maartensdijk, tel: 3771. V.V.V.-folderpost Tholen, Kerkstraat 8. N. Nieuwenhuis te Tholen, tel: 2363 (uitsluitend tussen 9.00 en 12.00 uur). Aan het politiebureau in Tholen zijn tussen 1 december en 30 janu ari de volgende verloren en gevon den voorwerpen gemeld. Verloren Sieraden: Gouden slavenarm- band; gouden trouwring met in scriptie "Lenie 10-12-76; broche met versierseltjes 5 cm lang en 1 cm breed. Horloges: Dameshorloges, merk Seiko, rechthoekige wijzerplaat; goudkleurig horloge, met zwart lederen band, merk Velona. Brillen: Beige bruine bril met groenige glazen, variolux; bril met bruin beige kunststof montuur. Portemonnees: Blauw/groene portemonnee met 160 gulden en pasje videotheek; portemonnee rood, met herkenningsplaatje van het leger, 50 gulden en een Rabo- bankpasje; groen paarse porte monnee met 6 pasfoto's; zwarte portemonnee met 60 gulden en een bankpasje; zwarte portemon nee met knip en 85 gulden; zwarte damesportemonnee met knipslui ting met ANWB pas, eurocheque- pas en 250 gulden; zwarte nepleren herenportemonnee; rode portemonnee met 2 foto's. Diversen: Een paarse gebreide handschoen en een blauwe want; strippenkaart op naam van Bo- gert; Mechelse herder, reu, licht van kleur; fototoestel merk Rico 500 G, kleinbeeld met hoes en draagriem; een buspas op naam van v.d. Harst; maandkaart voor bus ingegaan op 5-1-90; bruin le ren mapje met creditcards (Tra vel/Euro); bankpas op naam van Mierlo. Verder zijn er een hoop sleutels en bankbiljetten verloren. Gevonden Sieraden: Zilveren damesring; zil veren hangertje in hartvorm. Horloges: Kinderhorloge, merk Casio. Portemonnees: Zwarte damespor temonnee, zonder inhoud. Diversen: Een kinderwant, kleur paars/mintgroen; groen vat VA- PONA voor poetsdoeken; oranje piloen. Ondernemers kunnen subsidie verkrijgen voor initiatieven die leiden tot verlenging van het toe ristenseizoen in Zeeland. Er is een project seizoensverlenging opge zet, dat drie jaar duurt. Tot 15 mei kunnen plannen worden inge diend voor de periode oktober t/m december, terwijl plannen voor de periode januari t/m april voor 15 november ingediend moe ten zijn bij de Kamer van Koop handel (die het project coördineert). Initiatieven moeten als doel heb ben om tussen 1 oktober en 1 mei meer toeristen naar Zeeland te ha len en daardoor de werkgelegen heid direct of indirect te bevorderen. Voor de periode van drie jaar is 600.000 gulden be schikbaar. De helft daarvan draagt de provincie bij en de an dere helft komt van de gewestelij ke arbeidsbureaus. Een initiatief van meerdere ondernemers geza menlijk wordt voor ten hoogste 40% gesubsidieerd (met een maxi mum van f. 40.000,-). Een indivi dueel initiatief krijgt hoogstens 30% subsidie (maximaal f. 30.000,-). Voorstellen van VVV's, gemeenten, recreatieschappen en promotiestichtingen worden ook behandeld, maar moeten worden gesteund door ondernemers. Al léén ondernemers komen in aan merking voor subsidie in de projectkosten. De ingediende projecten worden beoordeeld door een commissie bestaande uit twee ambtenaren van de provincie, de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau Goes en de adjunct-secretarissen van de kamers van koophandel van Zeeuws-Vlaanderen en van Noord- en Midden-Zeeland. De provinciale VVV maakt als advi seur deel van de beoordelings commissie uit. Vrouw zijn en EO. De afdeling Vrouw zijn van de Evangelische Omroep organiseert op 10 februa ri een vrouwenbijeenkomst in het Kongrescentr'unv Zoo (Elisabeth- hal) te Antwerpen. 'S| Zodra het weer het toelaat zal de buitendienst van de afdeling ge meentelijke ontwikkelingg van de gemeente een speciale rattenactie opzetten. Rondom de woonkernen worden controles uitgevoerd naar de aanwezigheid van ratten. Wordt die aanwezigheid vast gesteld, dan zullen er vervolgens afdoende maatregelen worden ge troffen ter bestrijding van deze voor de mens schadelijke en gevaar lijke diersoort. Ratten kunnen zowel op mens en dier ernstige ziektes overbrengen, zoals de ziekte van Weil en paratyfus. Alhoewel er op dit moment niets op duidt dat het nog 'echt' winter gaat worden, mag je die mogelijkheid nu nog niet uitsluiten. En juist als het een beetje kouder gaat worden worden de voeselvoorraden voor de rat ten in het veld schaarser. De dieren zullen zich dan steeds dichter bij woningen en boerderijen gaan ophouden. De rat zal zich snel gaan vestigen in een omgeving waar hij vaak voedsel aantreft. De bruine rat (want daar hebben we het over) heeft een zeer goed aan passingsvermogen. Hij zwemt goed, klimt goed, kan overal wonen en eet alles! Zijn voedselkeuze is onbeperkt: hij lust zowel vlees als vis, groente en fruit, afval en kadavers. Zijn vacht past zich aan bij de luchttemperatuur van zijn woongebied. Daarom volgen on derstaand een aantal welgemeende adviezen: 1Huishoudelijk afval Mors er niet mee en verzamel het met de uiterste zorgvuldigheid in goed afsluitbare compostvaten of plastic huisvuilzakken. Plaats de huisvuilzak zoveel mogelijk in een afgesloten ruimte (b.v. het schuurtje). Schud vooral geen tafellakens buiten het raam uit: de ratten vinden de voor hen aantrekkelijke voedselresten. 2. Voer voor vogels Het zonder meer op de grond uitstrooien van voer voor de vogels trekt ratten aan. 's Nachts doen zij zich te goed aan de restanten die de vogels hebben laten liggen. Vogels behoren te worden gevoerd in vogelhuisjes. Staat het vogel huisje op een paal, breng daar omheen in de vorm van een kraag, een strip blik van minstens 30 cm breedte aan. Voer geen vogels in de middag, ze eten dan nog maar weinig van het voer en 's nachts ligt het er voor de ratten. Zo raden we ook bewoners langs water partijen (bijvoorbeeld de Vest in Tholen) af om met name aardappel restanten ongecontroleerd aan de eenden aan te bieden. 3. Orde en netheid Zorg ook op zolders en in schuren voor orde en netheid. Anders ver schaft u ongewild nestelgelegenheid voor ratten. Ratten gezien? Bel de gemeente! Juist nu er een gerichte actie wordt georganiseerd door de gemeen te, is het zaak dat u als inwoner van Tholen daar op inspeelt. Indien u ergens ratten hebt gesignaleerd belt u dan de afdeling gemeentelij ke ontwikkeling van de gemeente, tel. 01 666-8255. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 5 februari 1990 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders P. van Schetsen, L.J. Koopman en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00-12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8200, toestel 330. In verband meet de arbeidsduurverkorting voor het gemeenteperso- neel is het gemeentehuis vrijdagmiddag 2 februari 1990 gesloten en tevens telefonisch niet bereikbaar. Houdt u daar rekening mee! Voorbereiden bestemmingsplannen De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 2 fe bruari 1990 voor een ieder ter secretarie van de gemeente. Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 22 januari 1990, waar bij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbe reid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan de Pilootweg 1a te Stavenisse; b. een gebied aan de Westpoort 1 5 te Sint-Maartensdijk. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Tegen dit besluit kan binnen 30 dagen na publikatie schrifte lijk bezwaar worden gemaakt bij de gemeenteraad. Sint-Maartensdijk, 1 februari 1990 De burgemeester voornoemd, H.A. van der Munnik. Woensdag 7 februari Dorpshuis 'De Stove' Aanvang 14.15 uur te Stavenisse De beheerscommissie van het dorpshuis 'De Stove' presenteert een kindermiddag met: rr met de poppenkastvoorstelling: ff Simon en Wieteke wandelen in het bos, op zoek naar kabouters. Si mon gelooft niet in kabouters, maar is toch meegegaan. De heks Heisa heeft dat gehoord en zorgt voor een kabouter. Je raadt het al: de heks heeft geen goede bedoelingen. Gelukkig is er een fee in het bos die wil helpen... De voorstelling van ut poppenspul pardoes is bedoeld voor de kinde ren van de basisschool en duurt een paar uur. De entreeprijs is f 2,50. Toen op een avond is een klein vermakelijk voorval er oorzaak van ge worden dat Koos tot de daad kwam die hij al zo lang uitgesteld had. Mientje kwam uit de zang en zoals zo dikwijls de laatste tijd, was Koos ook net weer met zijn fiets in de buurt en fietste dus met haar mee. Na dat ze een eindje gereden hadden haalden ze een jong stelletje in, dat niet bijster hard opschoot. Ze hadden de armen om elkaar heengesla gen en scharrelden zo langzaam over het niet al te brede fietspad. Op een gegeven ogenblik pakten hun sturen in elkaar en smakten ze op de grond. Maar schijnbaar maakt vrijen vallen ook nog zacht, want ze hadden zich weinig bezeerd en op de grond liggend zetten ze hun vrij partij voort, totdat ze eindelijk ontdekten dat er nog twee mensen in hun buurt waren. Lachen'd krabbelden ze overeind. Koos en Mientje konden er toen voorbij en deden maar net of ze niets gezien hadden. Maar bij het afscheid nemen zei Koos: wat kunnen zulke jongelui toch gek doen met elkaar, vind je ook niet? Ja, zei Mientje, maar vind je dat nu zo gek, als je nu toch echt veel van elkaar houdt. Ik denk soms wel eens, moet je daar nu echt heel jong voor zijn? Toen begon er bij Koos wat te gloren, zou Mientje dat ook wel willen, hij eigenlijk wel, maar dat kon toch ook zo maar niet, dat moest je toch eigenlijk eerst vragen. Het volgende ogenblik ging het vanzelf zonder vragen. Toen Mientje 's avonds in bed lag voelde zo nog de pijn in het schouders van de sterke armen van Koos waarmee hij haar tegen zich aan gedrukt had, maar nooit had zij zich zo gelukkig gevoeld dan nu. Zij wist nu ook dat het niet langer meer geheim moest blijven. Zij zou er zo gauw mogelijk met vader over praten. En zij had haar plan helder voor de geest. Zij zou er uitgaan en dan kon Stien haar plaats innemen. Dat leek haar de beste oplossing, zij moest het natuurlijk eerst nog met Koos bespreken, maar het stond voor haar wel vast dat Koos ook niets liever wilde dan zo gauw mogelijk trouwen. Maar die moest daar dan toch ook eerst met zijn ouwe lui over praten. Hij woonde altijd nog bij zijn vader en moeder in de smidswoning en hoe dat nu moest als hij ging trouwen, daar had hij eigenlijk nog nooit bij stilgestaan. Hij was dolgelukkig dat Mientje en hij nu zover waren dat ze tegen elkaar uit gesproken hadden dat ze in de toekomst nu verder als man en vrouw door het leven zouden gaan, maar over de praktische uitvoering maakte hij zich verder niet zo druk. Maar het had Mientje nu lang genoeg ge duurd en zij stond er dan ook op dat Koos nu zo gauw mogelijk met haar vader kwam praten. Zij was inmiddels al ettelijke keren meege- weest naar zijn vader en moeder. Het waren erg vriendelijke mensen, die ook duidelijk lieten merken dat ze met de keuze van hun zoon erg ingenomen waren. Mientje voelde zich bij deze mensen zeer op haar gemak. Koos vond het niet zo makkelijk om de gang naar de ouwe Van 't Leven te maken. Hij begreep wel dat Mientje wel als een goede wegbereider op zou treden en zoveel mogelijk moeilijkheden uit de weg zou ruimen, maar toch Van 't Leven was boer en hij zoon van de dorpssmid, die te gen de boeren toch heel zijn leven, alsjeblieft en dankje had moeten spelen. En dan kwam er nog wat bij, smid Janse was van 't kleine kerk je en Van 't Leven van de grote kerk en in deze streken was het gewoonte dat de vrouw met de man meeging. Mientje had daar niets op tegen, zij vond de sfeer in het gezin van haar a.s. schoonouders erg prettig en zij had er dan ook geen enkel bezwaar tegen om mee te gaan naar de Ger. Kerk. Maar haar vader, hoewel zelf niet zo kerks, vond het toch maar zo zo, zijn hele familie was hervormd en hij vond die lui van 't kleine kerkje toch maar een beetje bekrompen, die alles apart wilden hebben zoals school en christelijke verenigingen, dat hoefde voor hem allemaal niet, hij hield liever alles bij mekaar. Mientje bereidde haar vader tactvol voor op de komst van Koos. Zij wilde het voor beiden, zo makkelijk mogelijk maken en daarom vertel de zij vader vooraf al het één an ander over Koos en tegen Koos vertelde zij welke onderwerpen bij haar vader gevoelig lagen, zodat hij die het beste kon vermijden. Nou Koos was er zeker niet op uit om conflicten op te roepen, integendeel, hij wilde zo vlug mogelijk de zaken die aan de orde gesteld moesten worden bepraten en liefst zo kort mogelijk en dan overgaan tot de orde van de dag. Maar vóórdat Koos naar Van 't Leven ging, hadden ze eerst een gesprek met vader en moeder Janse. Dat ging allemaal even soepel. Die hadden de zaak al op een rijtje. Ze stelden voor dat de jongelui in de smidswo ning zouden gaan wonen dat zij dan in de woning ernaast zouden gaan wonen. Die werd nu nog bewoond door een ouder echtpaar, maar die hadden al eens eerder te kennen gegeven dat ze kleiner wilden gaan wo nen. Vooral Mientje was er ontzettend blij mee, ze had nu al zoveel ja ren toch min of meer onder druk van vader en de broers geleefd, dat zij er echt naar verlangde nu eindelijk eens een huis helemaal voor zich zelf te hebben. Toen dit allemaal vast stond was er ook geen verhindering meer om met vader Van 't Leven te gaan praten. Mientje regelde alles van te voren in de puntjes en toen Koos op de afgesproken avond verscheen, viel er eigenlijk niet veel anders meer te doen, dan hun plannen voor te leggen. Desondanks zag Koos er toch nog tegen op als een berg, maar hij vatte de koe direct maar bij de horens. Na het eerste kopje koffie zei hij: Ja, Van 't Leven, je begrijpt natuurlijk wel waar ik voor kom. Hoewel wij allebei de leeftijd wel hebben, lijkt het mij toch wel gepast om uw toe stemming te vragen voor ons huwelijk. Hij was blij dat die zin er uit was, die had hij de voorafgaande dagen wel honderdmaal in zichzelf ge repeteerd. Hij kon zich niet herinneren ooit zo'n volzin achter elkaar uitgesproken te hebben. Och, ja, zei Van 't Leven ik denk ook niet dat ik daar nog wat aan ver anderen kan. Als Mientje dat éénmaal in der hoofd gezet heeft, krijg ik er dat ook niet meer uitgepraat. Ja, vader zei Mientje, 't is niet alleen dat ik dat in mijn hoofd heb, maar bovenal in mijn hart en dat geldt evenzo voor Koos. Nou ja, laten we dat daar dan maar op houden zei vader, maar hoe heb je dat dan verder gedacht, want er verandert dan hier toch ook wel het één en ander. WORDT VERVOLGD

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 5