Vosmeer 3 volbrengt kunststuk tegen HSC Wethouder opent schietaccommodatie Noad en SPS aan kop in vierde klas Shutde Meppers 2 ongeslagen kampioen T0PSC0RER n TREFZEKER Pistoolbanen Prinses Juliana Sint-Annaland stimulans en versterking Tholense BoysWHS en Vosmeer moeten hoognodig punten halen Donderdag 1 februari 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 voetbal programma voetbal wtüLmm-, uitslagen Vosmeer 2 rukt op Ommekeer Vosmeer 3 afd. voetbal Vosmeer 4 op dreef Smerdiek wint ruim i "Ik hoop dat het een stimulans en een versterking voor uw vereniging zal zijn," zei wethouder P. van Schetsen van sportzaken zaterdagmiddag in Sint- Annaland. Hij stelde in de Sakofahal de drie pistool- banen van schietvereniging Prinses Juliana officieel in gebruik. Wedstrijd zaalvoetbal Punt voor l'Esperance Bizarre verliest van koploper volleybal Dames AVC 2 gelijk Door promotie volgend seizoen twee Thoolse badmintonteams in derde klas In de vierde klas zaterdag doen de Thoolse voetbal-, clubs het prima. Noad '67 gaat aan de leiding, op de voet gevolgd door SPS dat een punt minder heeft met een wedstrijd minder gespeeld. In de derde klas verke ren zowel WHS als Tholense Boys in de onderste helft van de ranglijst. Vosmeer heeft in de zondagcompeti tie de rode lantaarn overgenomen. Thol. Boys onder de maat Als Shuttle Meppers 2 zondag ook de veertiende en laatste wedstrijd - tegen Slagvast in Oudenbosch - wint, sluit het team de badmintoncompetitie zonder één verliespunt af. De titel in de vierde klas district Noord-Brabant behaalden Richard Schippers, Aad en Suzanne Broekhuizen en Leanne Verwijs vrijdag 19 ja nuari al, doordat naaste concurrent Bever een misstap maakte. Afgelopen vrijdag werd Bever door de Thool se badmintonners met 6-2 geklont knvb voetbal Noad ruikt periodetitel SPS maakt geen fout Vosmeer in de zorgen WHS 3 haalt uit Vosmeer verliest van nummer twee Aan de kop van het topscorerklas sement verandert weinig, nu de beide afdelingsclubs Smerdiek en Stavenisse niet in actie kwamen. Leo Zuidweg en Jan Groenewegen scoorden hun zevende competitie- doelpunt en Ron Vaders vond het net voor de vierde keer. Nieuwe namen in de lijst, allen met één treffer, zijn Rien Voshol en Bram Hage (SPS) en Ab de Jonge (Vosmeer). In de derde klas reserve onderging Vosmeer 3 een metamorfose. Vijf wedstrijden op rij werden verloren, maar zondag kreeg de nummer twee op de ranglijst, HSC 3, een afstraffing (5-1). Ook Vosmeer 2 bleef in een spannende wedstrijd met 3-2 de baas over Grenswachters 2 en houdt aansluiting met de top in de tweede klas. In de vierde klas maak te Vosmeer 4 opnieuw geen fout. Zaterdag 3 februari uur Bruse B.-Thol.Boys(vHemert) 14.30 WHS-Terneuzense B.(Gabriëls) 14.30 SSV-SPS(Roeland) 14.30 VVC-Noad(Ver hoeks) 14.30 Tricht 2-WHS 2(vMourik) 14.30 Thol.Boys 2-Dinteloord 2 (Bruynooge) 14.30 WHS 3-Oostkapelle 2(vdPut) 15.00 Smerdiek-BVC(vHam) 14.30 Stavenisse-Waspik(Koevoets) 15.30 Family B.2-SPS 2(Wagemakers) 11.30 Stavenisse 2-K'vangers 3 (Horstmans) 13.30 Dinteloord 3-Smerdiek 2 (Thomassen) 14.00 SPS 3-FCH 2(vHam) 14.00 WC 2-Noad 2(Potappel) 15.00 Noad 3-WHS 4(vdVlugt) 15.45 Thol.Boys 3-VVC 3(Keur) 15.45 Noad 4-WHS 5(Wezenberg) 13.45 SPS 4-Stavenisse 3 (Bastiaansen) 14.30 Thol.Boys 4-Smerdiek 3 (Roodenburg) 15.45 Smerdiek 4-Sprundel 2 (Slabbekoorn) 14.30 Thol.Boys 5-Seolto 4(Coppens) 13.45 Zondag 4 februari uur Grenswachters-Vosmeer(Damen) 14.30 Halsteren 3-Vosmeer 2(vMeel) 13.00 Halsteren 5-Vosmeer 3 (Slabbekoorn) Vosmeer 4-Odio 3 Vosmeer 5-FC Bergen 6 Vosmeer d.-Litta(Mathyssen) Vivoo-Vosmeer d2(Maas) 11.00 10.00 12.30 10.00 10.00 1^, Derde kl. KNVB: Tholense Boys- Kapelle 1-2, Veere-WHS afgelast. Vierde kl. KNVB: SPS-Meeuwen 2-1, Noad-Seolto 1-1; Vosmeer-VVR 2-5. Tweede kl. res. KNVB: WHS 2-Zwaluwe 2 3-1. Derde kl. res. KNVB: Meeuwen 2-WHS 3 1-4, Zaamslag 2-Tholense Boys 2 afgelast. Eerste kl. afd.: Chrislandia-Smerdiek afgelast. Tweede kl. afd.: DHV-Stavenisse af gelast. Eerste kl. res. afd.: SPS 2-PTT 2 af- gelast. Tweede kl. res. afd.: Smerdiek 2-SPS 3 1-0, Noad 2-DVO 2 afgel.; Vosmeer 2-Grenswachters 2 3-2. Derde kl. res. afd.: Alliance 2-Tholense Boys 3 0-3, WC 4-Noad 3 5-1, WHS 4-Chrislandia 3 afgel.; Vosmeer 3-HSC 3 5-1. Vierde kl. res. afd.: Dinteloord 4-Tholense Boys 4 afgel., WHS 5-SPS 4 afgel., Chrislandia 4-Noad 4 afgel., WC 7-Tholense Boys 5 afgel.; Grens wachters 3-Vosmeer 4 1-4, Steenbergen 7-Vosmeer 5 afgel. Dames: BMC-Vosmeer 4-0, Vosmeer 2-Odio afgelast. Vosmeer 2 heeft de wedstrijd te gen Grenswachters 2 met 3-2 ge wonnen en nam daardoor twee punten voorsprong op de ploeg uit Putte. Men staat nu op een ge deelde eerste plaats (met nog twee ploegen) met één wedstrijd meer gespeeld. Het eerste kwartier, tegen wind, namen de oranje-zwarten een voorsprong. Een afstandsschot verscheen vanaf twintig meter in de rechter benedenhoek. Hierna kwamen de bezoekers opzetten en Vosmeer had geluk dat de paal een treffer in de weg stond. Drie minuten voor de rust sloot de bui- tenspelval niet goed en dat leverde Grenswachters de gelijkmaker op. In de tweede helft kansen voor beide ploegen. Na een kwartier benutte Vosmeer er een van. Ri chard Voshol kopte een voorzet in, maar de doelman keerde de bal waarna Bas Quist het leer alsnog in het doel werkte. Drie minuten later scoorde Quist opnieuw (3-1). Hij kwam op rechts in balbezit, speelde enkele tegenstanders uit en passeerde de doelman met een schuiver. Vosmeer leek op rozen te zitten; Grenswachters schiep zich wel kansen, maar faalde hopeloos in de afwerking. Acht minuten voor het einde werd een doorge broken speler neergelegd en uit de toegekende vrije trap net buiten het strafschopgebied verdween de bal keihard in de benedenhoek, doelman Hommel was kansloos. Vosmeer 3 heeft het bezoekende HSC 3 met 5-1 verslagen, wat ge zien de stand op de ranglijst (HSC stond tweede en Vosmeer achtste) een opmerkelijke prestatie was. Vosmeer begon tegen wind en voetbalde verstandig, met korte combinaties op het middenveld. Na vijf minuten ging Roger Luijs op rechts door op een pass van Edwin v.d. Zande en scoorde met een gericht schot in de korte hoek. Nog geen vijf minuten later ging Jos de Wit op rechts door tot de achterlijn en plaatste de bal met een lob over de HSC-doelman (2-0). Vosmeer nam wat gas terug en aan beide zijden werden - mede door de moeilijke wind - weinig kansen geschapen. De beste mo gelijkheid was voor Remy Kalamb op een. voorzet van Jos de Wit, maar de bal ging over de lat. Vijf minuten voor de rust benutte HSC een strafschop, na een mis verstand tussen twee Vossemeer- ders. Keeper Fred Hommel dook naar de goede hoek, maar de bal was iets sneller dan zijn vuisten. Na rust besliste Vosmeer de wed strijd. In de vijfde minuut schoot Remy Kalamb een terugspringen de bal in (3-1). Omdat Vosmeer zich liet verleiden tot teveel harde dieptepasses (met de wind in de rug) duurde het tot halverwege eer de oranje-zwarten opnieuw succes hadden. Kees Timmermans be- reikte Jos de Wit die, alleen voor het doel, de keeper passeerde en scoorde. In de laatste minuut be vestigde Remy Kalamb het over wicht van zijn team door een terugspringende bal in te koppen. Na vijf nederlagen op rij was Vosmeer 3 opgelucht met dit re sultaat. De vierde keus van Vosmeer blijft in de 'winning mood'. Zondag werd Grenswachters 3 met 1-4 ver slagen. Vosmeer mistte twee vaste basisspelers, maar hun plaatsen werden verdienstelijk opgevuld door spelers van het vijfde elftal. Dré Hommel opende de score uit een hoekschop die rechtstreeks in het doel verdween en nog voor de rust tekende Jan Duine 0-2 aan. Vlak na de hervatting scoorde Duine opnieuw, waarna het een half uur duurde voor Dré Hom mel de stand op 0-4 bracht. Vijf minuten voor het einde redde de thuisclub de eer. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd, maar Vosmeer rondde de aanvallen af, terwijl Grenswachters dat ver zuimde. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat Smerdiek 3 zo'n ruime (3-0) overwinning zou behalen te gen Dinteloord 5. Het eerste half uur van de wedstrijd waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, met kansen voor beide doelen. Toch nam Smerdiek de leiding uit een aanval die begon bij aanvoerder Wim Vroegop. Deze speelde Wim Scherpenisse aan, die op zijn beurt Tonny v.d. Werf de diepte instuurde om het karwei vakkun dig af te maken. Smerdiek ging gemakkelijker voetballen. Er werd goed gecombineerd en hard ge werkt, maar de afwerking ontbrak om de voorsprong uit te bouwen. Vijf minuten voor de rust was het bijna gelijk toen één van de voor- waartsen van de Brabanders vrij voor het doel kwam en keihard in schoot, maar doelman Richard Priem verwerkte de bal tot hoek schop. Na de onderbreking was Richard Stoutjesdijk vervangen door Martin van Houdt. Al in de vijfde minuut werd het 2-0, toen Tonny v.d. Werf vanaf de middel lijn de bal ontving van Tonny v.d. Hoek. Zonder dat er nog een spe ler aan te pas kwam soleerde deze door de verdediging en scoorde met een bekeken schot. Dinte loord gaf de moed niet op, waar door een boeiende wedstrijd ontstond. Iedere keer liepen de Brabanders echter in de bui- tenspelval. Met nog tien minuten te gaan werd het treffen beslist. Wim Vroegop kwam op rechts aan de bal en bediende Wim Scherpenisse, die er beheerst 3-0 van maakte. 31 De tachtigjarige schietvereniging Prinses Juliana uit Sint-Annaland zette twee leden in het zonnetje. J. Keur (links) en erelid J. v.d. Klooster kregen van voorzitter J.L. Goedegebuure een tinnen bord als dank voor het vele werk dat zij deden aan de pistoolbaan, die door wethouder P. van Schetsen officieel in gebruik werd gesteld. De wethouder complimenteerde de 80-jarige vereniging (die nu 36 leden telt) met de manier, waarop deze accommodatie werd verwe zenlijkt: via zelfwerkzaamheid en met een renteloze lening van de le den. Ook het feit dat de schietve reniging zonder gemeentelijke subsidie draait vond Van Schetsen bijzonder, want de gemeente Tho- len trekt jaarlijks zo'n anderhalf miljoen gulden voor de sport uit. "Bovendien is Tholen rijkelijk voorzien van sportaccommoda ties. Wijs me zo maar eens een tweede, evengrote, gemeente in Nederland aan," zei hij. Wél vond de wethouder dat het voor ieder een mogelijk moet zijn om die sport te beoefenen die men wil. Hij schatte de kosten voor de schietsport op ongeveer 400 tot 600 gulden (contributie en muni tie) en dat zou weieens een barriè re kunnen zijn. Niettemin feliciteerde hij Prinses Juliana met het tachtigjarig bestaan en overhandigde een attentie. Voor zijn bereidheid om de pistoolbanen te openen ontving de wethouder uit handen van voorzitter J.L. Goedegebuure een medaille. Laatstgenoemde was blij, dat steeds meer buitenstaan ders het schieten als een sport gaan zien. Bij de oprichting was Prinses Juliana als weerbaar heidsvereniging bedoeld. De voor zitter benadrukte dat de schietvereniging nu de meest veel zijdige in Zeeland is, met een 100 m en 12 m baan, pistoolschieten en karabijnschieten. "Hiermee hopen we nieuwe leden aan te trekken, zowel jong als oud." Goedegebuure bedankte de leden voor hun medewerking aan de tot standkoming van de baan en zette met name erelid J. v.d. Klooster sr. en J. Keur in het zonnetje. Zij kre gen een wandbord. Goedegebuure hoopte, nog vele jaren in goede harmonie met de Kon. fanfare Accelerando in de Sakofahal te mogen samenwer ken. De voorzitter van Acceleran do, de heer W.A. Boogaard, onderschreef dat. Hij zei dat er weieens problemen zijn, maar die worden altijd in goed overleg op gelost. Boogaard was blij, dat bei de verenigingen enkele jaren geleden niet naar de Wellevaete hoefden, maar in het gebouw aan de Bierensstraat mochten blijven. Daar oefenen de leden van Prin ses Juliana elke vrijdagavond tus sen 7 en 10 uur. Ter gelegenheid van het jubileum schreef het bestuur van Prinses Juliana een wedstrijd uit voor le den van de Thoolse schietvereni gingen. De uitslagen in de verschillende klassen: klasse H/A: 1. P. de Groen (Poortvliet) 147 p., 2. R. van Oudenaarde (Pvl) 145 p., 3. A. Menheere (St.Annaland) 144 p., 4. Chr. Boot (Anl) 144 p., 5. C. Andriesse (Scherpenisse) 143 p. en 6. J. Rijstenbil (Sch) 142 p. Klasse B: 1. J. Poot (Sch) 142 p., 2. J.L. Goedegebuure (Anl) 142 p., 3. J. Bruynzeel (Anl) 141 p., 4. R. de Groen (Pvl) 140 p., 5. G. Vos (Stavenisse) 140 p., 6. J.A. van Tiggele (Pvl) 139 p., 7. mevr. O. Steinhagen (Anl) 138 p. en 8. J. de Graaf (Sch) 138 p. Klasse C: 1. J. Keur (Anl) 138 p., 2. A. Lindhout (Sch) 136 p. en 3. J. Ridderhof (Anl) 124 p. Klasse D: 1. J. v.d. Spek (Anl) 125 p., 2. Joh. van Vossen (Anl) 125 p. en 3. Joh. Bolier (Anl) 124 p. l'Esperance was, zeker in het be gin, de betere ploeg tegen koplo per Buurstede Sport. Al snel zorgde Hanna Moerland met twee doelpunten voor 2-0, maar net voor de rust werd die voosprong verkleind. In de tweede helft leken de Thoolse dames de wedstrijd in dé hand te hebben. Er waren kan sen, maar ook aan de andere kant waren er gevaarlijke situaties voor het doel. Nadat Conny v.d. Laak voor een sliding twee minuten straftijd kreeg, benutte Buurstede Sport de penalty om langszij te komen. l'Esperance bleef aanval len, maar door het ontbreken van wisselspelers kwam de ploeg net iets aan kracht tekort om de winst te pakken. Het bleef 2-2. Bizarre is er niet in geslaagd koploper De Vrienden te verslaan. Het spel van de Brabantse tegenstanders was veel verzorgder. Bizarre schiep daarente gen de beste kansen, maar men faalde in de afwerking. Twee minuten voor rust kwam De Vrienden op voor sprong. Het publiek zag na de thee een sterk aanvallend Bizarre en een coun terende tegenstander. Er kwamen voor Bizarre enkele goede kansen, maar de Brabantse doelman was in prima vorm. Een minuut voor het einde viel de beslissing. Een schitterende aanval van Bizarre leek afgerond te worden, maar een verdediger van De Vrienden kon de bal nog van de lijn redden. Uit de daarna snel uitgevoerde counter scoorde De Vrienden: 2-0. De wed strijd was gespeeld. Bizarre zal door dit resultaat de derde plaats in de hoofdklasse waarschijnlijk af moeten staan. Maandag speelt Bizarre om 21.30 uur een thuiswedstrijd tegen de- nummer twee op de ranglijst: De Snackbar. Het tweede damesteam van AVC heeft met 2-2 gelijkgespeeld tegen lijstaan voerder Gavok uit Oud-Gastel. Gavok had, uitgezonderd de thuiswedstrijd tegen AVC, alle partijen nog gewon nen. In de eerste set was AVC duidelijk gespannen en werden er veel onnodige ballen verknoeid. Verlies: 15-7. In de tweede set speelden de Thoolse dames een stuk feller en werden de keiharde smashes van Gavok goed afgeblokt. In deze lang durende set bleek AVC de langste adem te hebben: 9-15 winst. In de derde set kwam Gavok, mede door de enthousiaste supporters, weer sterk terug. Setwinst Gavok: 15-9. In de vierde set knokten de AVC-dames alles uit de kast. Er werden veel ballen van de grond gepakt en men trok na lange spannende ralleys overtuigend de winst naar zich toe: 5-15. de Jonge, maar een minuut later zorgde VVR met een omhaal voor 2-5. Bij de thuisclub viel Marco Hendrikse nog in voor de gebles seerde Hans Polderman. Het kampioenstem van Shuttle Meppers: Aad en Suzanne Broekhuizen, Leanne Verwijs en Richard Schippers. "We hebben er naartoe gewerkt om een team uit de vierde naar de derde klas te krijgen en die opzet is gelukt," vertelt Aad Broekhui zen. Het eerste team van de vere niging speelt al in de derde klas, na vorig jaar kampioen te zijn ge worden. Voor het tweede team was het de eerste titel. En meteen de laatste, omdat de badminton ners (afkomstig uit Poortvliet en Sint-Philipsland) vanaf 1 maart onder de paraplu van Batho de competitie ingaan. Shuttle Meppers had maar 22 le den meer en bracht drie senioren teams op de been. Wegens de smalle basis werd besloten tot een samengaan met de andere Thool se badmintonvereniging, Batho te Tholen. Die club telt ongeveer 70 leden. Door de promotie van Shuttle Meppers 2 mag Batho in de volgende competitie met twee teams in de derde klasse uitko men. Batho 1 speelt momenteel in de tweede klasse. Een met weinig inzet spelend Tho lense Boys heeft in eigen huis met 1-2 verloren van Kapelle. Het was een verdiende nederlaag, want de Tholenaren slaagden er nauwe lijks in goede combinaties op te zetten en bovendien was de inzet zeker in de eerste helft minimaal. Al vanaf het beginsignaal van de arbiter werden de geel-zwarten door de Bevelandse ploeg in de verdediging gedrukt. Het was met name aan het goede spel van Dave van Haaften te danken dat Kapel le niet al in de openingsfase scoor de. Tholense Boys kroop herhaaldelijk door het oog van de naald. Na twintig minuten was het dan toch raak, toen de spits van Kapelle het leer fraai in de touwen schoot. Tholense Boys probeerde wat aan de achterstand te doen, maar de meeste spelers bleven onder het niveau. Verdedi ger Aad Gunter was weinig suc cesvol in z'n passes. Het middenveld kwam snelheid te kort en de aanvallers Groenewegen en vooral De Nijs bakten er niets van. De Boys kwamen via een pe nalty kort voor rust nog op gelijke hoogte. Groenewegen werd ge duwd en de toegekende strafschop verzilverde hij zelf. In de tweede helft tapte Tholense Boys uit een ander vaatje. Er werd nu harder gewerkt. Johan Schot was nog dicht bij een treffer, maar het was Kapelle dat aan de andere kant toesloeg: 1-2. In de slotfase werden Aad Gunter en Erwin de Nijs, die slecht speelden, gewis seld voor John Nieuwkoop en Marco van Velzen, maar ook zij konden geen verandering in de stand brengen. Mede door dit verlies staat Tho lense Boys dicht in de buurt van de Hekkesluiter en trainer De Martelaere zal zijn uiterste best moeten doen om de ploeg te mo tiveren. Hoewel Noad '67 teleurgesteld was met het resultaat (1-1) van de wedstrijd tegen Seolto blijven de Sint-Philipslanders, als ze zater dag bij WC minimaal een punt behalen, de belangrijkste kandi daten voor de tweede periodetitel. Noad had al voor de rust de wed strijd naar zich toe kunnen trek ken en de 1-0 ruststand was, gezien de vele kansen, veel te ma ger. Na een kwartier speelde goal- tjesdief Leo Zuidweg zich handig vrij, waarna hij de bal van korte afstand kon inschieten. De ploeg uit Zevenbergen kwam er in deze fase van de wedstrijd niet aan te pas. Vooral verdedigend lieten de Brabanders nogal eens een steekje vallen. Toch wist Noad daarvan niet te profiteren. De ploeg miste de nodige scherpte (er werd in de winterstop maar één wedstrijd gespeeld). Na de rust ging het Seolto, met de wind mee, beter af. De verre uit trappen van de doelman zorgden voor het nodige gevaar in de Noad-defensie. Na een kwartier belandde zo'n uittrap bij de spits, die zich vrij kapte en met een af standsschot de gelijkmaker scoor de. Daarna werd het spel ontsierd door de vele 'blessure- behandelingen bij Seolto. De on derbrekingen zorgden er voor dat er totaal geen ritme zat in de wed strijd. Het enige wapenfeit in de eindfase was het onderuit halen van Leo Zuidweg in het straf schopgebied, maar de onzeker lei dende arbiter De Boer zag er geen penalty in. NOAD'67 SPS VVC'68 Zaamslag SSV'65 GPC Rillandia Middelburg Seolto Wemeldinge De Meeuwen DFS 13 7 4 2 18 25-11 12 7 3 2 17 22-13 11 6 4 1 16 30-17 11 6 3 2 15 22-14 12 5 5 2 15 16-10 13 6 1 6 13 25-25 12 3 5 4 11 17-24 12 3 4 5 10 17-17 12 2 6 4 10 13-25 13 2 6 5 10 10-14 12 2 3 7 7 12-19 11 0 2 9 2 5-25 Kloetinge Veere Oostkapelle Nieuwland Kapelle Yerseke Tern. Boys Tholense b. WHS AZVV Nieuwdorp Bruse Boys 12 8 2 2 18 26-9 11 7 2 2 16 19-11 13 5 5 3 15 19-16 12 5 3 4 13 20-16 12 3 7 2 13 13-12 11 3 5 3 11 17-13 11 3 4 4 10 15-19 12 4 2 6 10 22-21 12 3 4 5 10 16-19 12 4 2 6 10 18-25 12 2 4 6 8 15-21 12 3 2 7 8 15-33 SPS heeft tegen de Meeuwen een verdiende 2-1 overwinning be haald. Hoewel in het begin niet overtuigend, was SPS de betere ploeg. De eerste kans was voor de thuisclub, maar David Joppe schoot voor een leeg doel te ge haast naast. Het volgende kwar tier was duidelijk voor de ploeg uit Zoutelande, die in de tiende minuut profiteerde van wanorde lijkheden in de SPS-defensie (0-1). Vooral aan de linkerkant was de concentratie even weg en dat de Meeuwen daarvan slechts één keer profiteerde was mede te danken aan de scheidsrechter, die een doelpunt annuleerde wegens bui tenspel. Na een goed kwartier kwam SPS beter in het spel. Ook achterin klopte het beter en op het middenveld maakte met name Marinus Slootmaker zijn talent waar. Hij eiste de bal op en deed daar goede dingen mee. De Meeu wen moest nogal eens aan de noodrem trekken, want met Bram Hage en David Joppe heeft SPS een van de betere voorhoeden in de vierde klas. Joppe is met zijn tomeloze inzet een plaag en Hage zorgt met zijn inzicht en goede baltechniek vaak voor gevaarlijke situaties. Na een half uur kreeg SPS een hoekschop. Slootmaker bracht de bal voor, Bram Hage tikte dooor en Rien Voshol schoot van dichtbij hard in (1-1). Ook in de tweede helft trok SPS het initiatief naar zich toe en dat leidde na vier minuten tot een voorsprong. Bram Hage scoorde na goed aangeven van David Jop pe. De scheidsrechter onthield SPS nog een strafschop toen Bram Hage binnen de beruchte lijnen werd gevloerd. Vreemd ge noeg kreeg de Thoolse ploeg daarvoor een indirecte vrije trap. Op het eind was de Meeuwen bij een uitval nog gevaarlijk, maar Noud Hogendoorn voorkwam een treffer. De linksback van de Walcherse ploeg werd na een gro ve tackle op Slootmaker uit het veld gestuurd. Drie spelers werden genoteerd en bij SPS ging Maar ten Hage (na de rust ingevallen voor Alex v.d. Reest) in het boekje. Vosmeer blijft in de zorgen na het verlies - op eigen veld - tegen VVR (2-5). De oranje-zwarten delen sa men met Unitas de laatste plaats in de vierde klas. De ploeg uit Rijsbergen had voor de rust wind mee en dat leverde al na drie mi nuten een doelpunt op. Na een kwartier was fout uitverdedigen bij Vosmeer de oorzaak van een tweede treffer en na een half uur prijkte de 0-3 op het scorebord. Vlak voor de rust verscheen Vosmeer tot twee keer toe voor het doel van de tegenstander, maar te vergeefs. Het duurde tot twintig minuten in de tweede helft (waarin trainer Stoutjesdijk de opstelling van zijn team op verschillende plaatsen had gewijzigd) voor de oranje- zwarten eindelijk konden juichen. Uit een scrimmage tikte Ron Va ders de bal binnen. Een technisch beter VVR had het door de strak ke tegenwind niet moeilijk. Na een half uur werd de Vosmeer verdediging uitgespeteld en 1-4 aangetekend. Vijf münuten voor het einde deed de thuisclub nog iets terug door een treffer van Ab Beek Vooruit DIVO VVR De Schutters SC Gastel Zundert Grenswachters Kaaise Boys Noordhoek Cluzona Unitas'30 Vosmeer 12 10 1 1 21 37- 9 12 5 5 2 15 24-17 12 6 3 3 15 25-20 6 3 3 15 20-15 5 16 11 20-19 3 5 4 11 18-19 3 5 4 11 14-18 2 6 4 10 12-15 3 4 5 10 19-30 3 3 6 9 20-30 2 4 6 8 12-18 1 6 5 8 15-26 12 12 12 12 12 12 12 12 12 In de wedstrijd tegen Meeuwen 2 was het geluk aan de zijde van WHS 3. Binnen twee minuten na men de groen-witten de leiding uit een vrije trap op de rand van het strafschopgebied. Nico Hage schoot de bal langs de muur in de uiterste hoek. Halverwege bleef de bal uit een verre trap tegen wind hangen. Nico Hage pikte het leer op, zag de keeper twijfelen met uitlopen en deponeerde de bal over hem in het doel (0-2). Na de rust min of meer hetzelfde beeld. WHS had nu wind mee en de Meeuwen kon niet echt een vuist maken. Na een kwartier gaf Leo Quist een dieptepass over alles en iedereen heen, Nico Hage ver scheen alleen voor de keeper en te kende 0-3 aan. De Meeuwen wist nog tegen te scoren, maar uit een solo van Nico Hage op rechts be paalde Abby eindstand op 1-4. Oostkapelle 14-20 AZVV 12-17 Hoek 12-15 De Meeuwen 13-14 Kloetinge 13-13 Dinteloord 12-12 Hommel de Thol. Boys WHS Arnemuiden FSV Veere Zaamslag 12-12 13-12 12-10 13- 9 13- 9 13- 9 Vosmeer dames kon tegen de nummer twee in de hoofdklasse niet voor een verrassing zorgen (4-0). BMC was de hele wedstrijd de meest aanvallende ploeg en nam na ruim een kwartier de lei ding. De stormachtige wind belet te goed voetbal. Na een half uur was Vosmeer voor het eerst ge vaarlijk. Een inzet van Anita Goe degebuure werd van richting veranderd en buiten bereik van de keeper ging de bal naast. Onver wacht kwam de ploeg uit Berli- cum op 2-0. Een minuut later moest de Brabantse keeper een af standsschot van Anita Goedege buure lossen, maar Jolanda Dorst kwam net iets te laat om af te ron den. Na de rust verslechterde het weer nog door regen. Binnen tien minuten liep BMC door twee tref fers naar 4-0 uit. Daarna wist Vosmeer de verdediging gesloten te houden, maar de ploeg kon er zelf niets meer tegenover stellen. BSC 14-24 DESK 14-12 BMC 14-21 Litta 14-11 Nooit Gedacht 14-20 Vosmeer 13-10 Hulsel 14-19 VVR 13- 7 Twinkle Stars 13-18 Avanti'31 13- 4 WDS'19 14-15 Madese Boys 12- 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 15