Directeur Brevet 5Slimme 9 Waterschapstijdperk Giljam afgesloten Jubileum W. Brevet vol verrassingen met 50% korting Gedeelde eerste plaats Rombout Kousemaker (11) Hoofd technische dienst tijdens receptie in zonnetje gezet Double Check in Meulvliet Reünie De Rieburch hoogtepunt van zilveren onderwijsjubileum "De tfzddcK 'Kop, Donderdag 1 februari 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Aspiranten Zeeuwse hoofdklasse Een all-round hoofd tech nische dienst. Een ren paard. Een landelijk gewaardeerd waterschaps man. Een self-made man. Een nuchtere manager. Een voorvechter van het waterschap. Een man vol furie. Een goede planvor mer. Haantje de voorste. De architect van het zoet waterplan. Een geboren leider. Een greep uit de vele typeringen die hoofd technische dienst ing. M.J. Giljam van het wa terschap Tholen ten deel vielen tijdens zijn af scheidsreceptie dinsdag middag in Haestinge te Sint-Maartensdijk. Burenruzies Peilstok Renpaard Eigen bedrijf tafeltennis Tafeltenniscompetitie van start Vrijdagochtend werd hij met zijn vrouw van huis opgehaald. Het was hem bekend dat er deze dag iets stond te gebeuren om zijn 25 jarig jubileum te vieren, maar wat de 49-jarige directeur W.J.J. Brevet van de openbare basisschool 'De Rie burch' te Sint- Maartensdijk precies te wachten stond wist hij niet. Het zou een dag vol verrassingen worden met een programma waar maandenlang -buiten zijn medeweten- aan was ge werkt. Paard en wagen Spelletjes Euterpe OP 'T ZILVEREN FEEST ZAG IK GOUD Tholense Boys 3 verslaat koploper SPS 3 gestuit door Smerdiek 2 Barrage in Zeeuws damkampioenschap voor pupillen De Thoolse dammer Rombout Kousemaker heeft in het Zeeuws dam kampioenschap voor pupillen een uitstekende prestatie geleverd. Hij eindigde op een gedeelde eerste plaats. Hoewel Kousemaker het laatste jaar aanmerkelijk sterker is gaan dammen, kwam deze hoge klassering toch nog onverwacht. Hij moet op 17 februari een barrage van twee partijen spelen tegen Menno ten Hacken. Rombout had zich goed voorbe reid op dit kampioenschap. Met name de begeleiding van zijn broer - en Thools kampioen - An- dré had een positieve invloed op het spel van Kousemaker. Tot aan de laatste ronde had hij een 100% score, maar verloor daarna tegen Menno ten Hacken. Rombout staat nu voor de moeilijke opgave drie punten uit de barrage te ha len, want bij een 2-2 stand gaat de Zeeuwse titel naar Ten Hacken op grond van het onderling resultaat. Bij de pupillen speelde de tienjari ge Joyce de Vos een zeer goed kampioenschap. Ze behaalde een prima vijfde plaats. Gezien haar leeftijd en haar speelsterkte moet Joyce volgend jaar toch wel als kanshebber voor de titel worden aangemerkt. Dat geldt ook voor de even oude Gerbrand Kou semaker. Eindstand: 1. M. ten Hacken en R. Kousemaker 17-32, 3. R. de Rooy 17-28, 4. N. Willeboordse 17-27, 5. J. de Vos 17-23, 6. D. Kleppe 17-21, 7. G. Kousemaker 17-17, 8. C. Dees, M. van Leuven en B. v.d. Berge 17-16, 14. C. Bink horst 17-13, 18. J. Nieuwenhuizen 17-0. Grote afwezige bij het Zeeuws damkampioenschap voor aspiran ten was ïbby Hage. Hij had zich in de kerstvakantie al geplaatst voor de finale van het Ned. kam pioenschap en verkoos het op doen van ervaring in de Zeeuwse senioren hoofdklasse boven de provinciale titelstrijd. Na een aantal voorronden plaatsten twee Thoolse damtners zich voor de finale: Martijn Schel- linger en Erik van Gorsel. In de fi- nalegroep staat Martijn na drie wedstrijden op een gedeelde twee de plaats (4 pt.), terwijl Erik een moeizame start had. Hopelijk weet laatstgenoemde zich in de komende vier ronden te herstellen (hij staat nu achtste met 1 pt.). Pe ter Kleppe en Corné Buscop misten de finale op een haar na en eindigden respectievelijk op de tiende en elfde plaats in de verlie- zersgroep. R. van Gorsel eindigde als dertiende. Bij de titelstrijd voor de junioren heeft Daniëlle de Vos zaterdag de eerste twee punten gepakt. Ze had een wat ongelukkige start met twee verliespartijen, maar in de derde ronde won ze heel beheerst van M. de Jager en staat daardoor op een gedeelde vijfde plaats (op 3 punten van de koploper). In de Zeeuwse senioren hoofd klasse is het met nog drie ronden te spelen zeer spannend geworden. Er staan maar liefst drie spelers op de eerste plaats, waaronder de Thoolse jeugdleider Stef Baerends (met 12 punten uit 8 wedstrijden). Deze kwam zaterdag zeer goed weg in zijn partij tegen J. Veer- hoek. In een totaal verloren stel ling ontdekte Stef een doeltreffende combinatie en kon alsnog twee punten aan zijn totaal toevoegen. Toby Hage (negende met zes pun ten) behaalde zaterdag een zeer verdienstelijk resultaat door te re miseren tegen C. Hamers. Hij moest daar wel meer dan vijf uur voor dammen. In het middenspel kwam Toby moeilijk te staan en het leek erop, dat de door Zekatel gesponsorde dammer in een over- machts eindspel terecht zou ko men. Maar hij wist zich daaruit te redden. Toby speelt als 14-jarige mee in de senioren hoofdklasse om ervaring op te doen tegen de Zeeuwse damtop. Tot nu toe heeft hij zijn visitekaartje aardig afge geven: de helft van zijn puntento taal scoorde hij tegen de vier bovenste spelers.! Gezien de speelsterkte van Toby's laatste drie tegenstanders moet hij nog wel hoger kunnen komen. "De Rieburch is een voorbeeldschoel in het openbaar onderwijs". Zo betitelde wethouder J. Versluijs van onderwijs vrijdagochtend de lagere school in Sint-Maartensdijk tijdens het jubileum van de directeur W.J.J. Brevet. Versluijs zei dat het de inspectie was die onlangs de lof trompet stak over met name het zorgverbredingsproject op de Rieburch (daarbij wordt extra aandacht besteed aan leerlingen met leermoei lijkheden). De scheidende waterschapsman M. Giljam kreeg een fiets cadeau. H. Stoutjesdijk - oud medewer ker - reed hem de zaal in. Links, mevrouw Giljam, daarnaast zoon Cees. Youth for Christ organiseert op 16 februari opnieuw een avondvul lend programma in Meulvliet in Tholen. Het Engelse duo Double Check, dat voor de derde keer een tornee door ons land maakt, ver zorgt dan een optreden. Joy en Andrew Clark werken het hele jaar als 'christian band' in scho len in Engeland, Wales en Schot land. Ze willen het christelijk geloof weghalen van onder het stof van onverschilligheid, voor onderstelling en traditie, en jonge ren uitnodigen om het geloof nog eens nader te onderzoeken. Dou ble Check gooit niet met bijbel teksten, maar brengt een programma op natuurlijke en in teressante wijze. De avond in Meulvliet is voor ie dereen vrij toegankelijk en begint om acht uur. Ambulante handel. Het diploma van d? kaderopleiding EVM, die gegeven wordt aan de Streek school West-Brabant in Bergen op Zoom, is door het ministerie van economische zaken aangewezen als bewijsstuk van vakbekwaam heid voor de branches groente en fruit én melk en zuivel in de am bulante detailhandel. Met dat di ploma, voorzien van een branche aantekening, is men voortaan vestigingsbevoegd in de ambulan te handel. NOG ÉÉN WEEK WINTERRESTANTEN (zie onze etalages) Modehuis Grote Markt 12. Bergen op Zoom Tel 01640-3 62 33 Advertentie I.M. Een volle zaal, 11 sprekers, een onderscheiding envele cadeau's voor de 61-jarige Giljam die van daag 1 februarigebruik maakt van de regeling vrijwillig vervroegd uittreden na 37 dienstjaren bij het waterschap.Dijkgraaf I.C. Hage keek terug op de loopbaan van Giljam die op 2 februari 1953 bij het waterschap Sint-Annaland be trokken raakt (voor 220 gulden per maand). In 1955 wordt Giljam dijkbaas bij het waterschap Sint- Maartensdijk. In 1959 wordt dat het waterschap Tholen (concen tratie). Giljam volgt in 1977 J.D. Jagt op als hoofd technische dienst. Hage riep de novem berstorm van 1977 in herinnering toen de toestand kritiek was. "De burgemeester kwam op kantoor om advies te vragen, wel of niet evacueren. Besloten werd om niet te evacueren zolang de waterhoog te beneden 4 meter boven NAP zou blijven. De dijkwachten meldden 3.80 meter, 3.92 tot 4.07 meter. Iedereen zweeg. Evacueren kon niet meer. Dan pas besef je hoe verantwoordelijk dit werk is", aldus Hage. in 5 jaar wordt 54 kilometer dij ken versterkt. Bij het verzwaren van het dijkvak Sint-Annaland- Rammegors blijkt onvoldoende mankracht. Giljam stelt voor om het zelf uit te voeren. Het werk wordt in een jaar afgerond, terwijl er twee voor staan. Deze eigen schap van Giljam - het zelf zoveel mogelijk uitvoeren van werken op een technisch verantwoorde ma nier en met lage kosten -werd door menig spreker gewaardeerd. Gil jam zag het waterschap als een ei gen bedrijf waar hij vele uren in stak. Dijkversterking, het aanleg gen van zuiveringsinstallaties, het voorbereiden van het zoetwater plan, Giljam beet zich erin vast om de materie te beheersen. Vol gens Hage is het Giljam gelukt zich aan te passen aan de verande ringen op waterschapsgebied - van kruiwagen tot computer - Boven dien kende Giljam zijn gebied als zijn broekzak. "Je kende de ver halen van vissers, jagers en stro pers, je was op de hoogte van familievetes en burenruzies". Hage bedankte Giljam voor de steun die het bestuur van hem heeft gekregen. "Je adviezen wa ren weloverwogen en goed onder bouwd". Hij vergeleek Giljam met een renpaard (snelheid, door training tot grote prestaties in staat, temperamentvol, makkelijk steigerend). Hage bedankte Gil jam en overhandigde hem de tegel van het waterschap. H. Stoutjes dijk reed een fiets de zaal binnen. Ook griffier J.D. de Korte prees de inzet van zijn collega in het Pol derhuis en daarbuiten. Volgens de griffier was Giljam 24 uur met zijn werk bezig: plichtsgetrouw en met een groot verantwoordelijk heidsgevoel. De Korte noemde Giljam de 'grote architect' van het zoetwaterplan waarvoor in augus tus groen licht is gegeven. Ook de subsidie hiervoor is rond. Op de valreep van zijn afscheid kunnen de voorbereidingen getroffen wor den het basisplan in Sint- Philipsland uit te voeren. Dankzij het werk van Giljam inzake het waterbeheer zal de heffing op Tholen en Flupland - vergeleken met de andere waterschappen - binnen de redelijke grenzen blij ven. Hij wenste Giljam en zijn fa milie een goed gezondheid toe. "Gods zegen zij jullie ten allen tijde nabij". Op ir. A.P. Vos van rijkswa terstaat directie Zeeland maakte Giljam indruk toen deze het hoofd bezig zag bij een oeverval aan de zuidkant van het eiland. Giljam met peilstok druk aanwij zingen gevend aan de steenstorter. Volgens Vos stortte Giljam zich op elke nieuwe taak. "Tholen was het eerste klaar met de zuivering sinstallaties met de laagste hef fing. Dat is te danken aan goed management. Vuistregel voor Gil jam bij problemen was: 'We kom men dur wel uut', door goed na te denken, niet te zeuren en het werk uit te voeren." Collega J. Boekhout, voorzitter van de kring van de hoofden tech nische dienst, feliciteerde Giljam met de penning van de Unie. Hij vergeleek de huidige waterschap pen met een groot warenhuis met schappen vol papier en vele werk groepen. "Het waterschap is niet zichzelf gebleven". Boekhout pleitte voor het aanstellen van een voorlichtingsambtenaar die de be langen van het waterschap moet uitdragen. Hij riep daarbij de naam van het nieuwsblad 'De Eendrachtbode' op, waaraan hij veel waarde hecht omdat een dracht wijst op samenwerken zon der geschillen. "Voor mijn part noemen ze de voorlichter eendracht-bode." Boekhout herin nerde zich typische uitspraken van Giljam op vergaderingen zoals: 'Bie ons op Thole'.Hij bood Gil jam een stuk Zweeds graniet en Zweeds kristal aan waarin ver schillende waterschapselementen worden gesymboliseerd. Landbouwer M.C.J. Kosten wees erop dat Giljam - geboren in de Weihoek- rekening heeft gehou den met de agrarische belan- gen.Als er grond nodig was voor de aanleg van watergangen of het versterken van de dijken wist Gil jam in goed overleg snel tot een overeenstemming te komen. "Hij begreep wat er in onze sector speelde" Ook Giljam's inzet - 'met hart en ziel' -voor het zoet waterplan werd door Kosten on der de aandacht gebracht.Namens het landbouwschap en de ZLM bood Kosten een boeken- en een geschenkbon aan. Zoon Cees Giljam haalde herin neringen op uit het gezinsleven .De vrijetijdsbesteding van Gil jam stond altijd in het teken van het waterschap. Een fototoestel was niet aan hem besteed. De dia's die hij ooit maakte en toon de aan familie en buurt bestonden louter uit opnames van sloten. Namens de kinderen bood hij zijn ouders een busreis naar Berlijn aan. J. Landré van provinciale wa terstaat noemde Giljam iemand die zijn zaakjes kundig verdedig de. "Van toezicht door het pro vinciaal orgaan is minder sprake, het is meer een vorm van samen werking geworden". Giljam kreeg het boek 'Waken - bewaren' aan geboden.Namens het personeel bedankte C. van Dijke Giljam voor de samenwerking op kan toor. Volgens Van Dijke kwam door de hoge werkdruk het werk overleg wel eens in de knel. "Gil jam zag nooit achterom. We konden altijd op hem rekenen". M.C. den Engelsman sprak na mens het personeel van de buiten dienst. Den Engelsman zelf VUT-er) verwelkomde Giljam als collega. De beeldspraak van het renpaard dat wel eens steigerde ontlokte Den Engelsman de woor den: "Hij stond soms kort in de kar". J. Uijl bood Giljam een kantoorstoel aan. Giljam bedankte iedereen voor de lof die hem was toegezwaaid."De eer die ik heb gekregen is een ge deelte eer. Ik heb het werk kunnen doen door de medewerking van jullie. Ik eiste veel maar bekriti seerde ook mezelf. Hou het water schap hoog in het vaandel'. De wethouder bracht namens het schoolbestuur de felicitaties over aan Brevet die een kwart eeuw aan de school is verbonden. "Niet niks", vond Versluijs, die eraan herinnerde dat in augustus vorig jaar al enige aandacht aan dit ju bileum was besteed, zij het 'in de schaduw'. "De benoeming van Brevet op 14 januari 1965 aan de openbare school in de Schoolstraat (nu Ds. de Bresstraat) is aanleiding geworden er een groot feest van te maken", zo zei de wethouder tegen de fa milie Brevet en de kinderen van groep 1 tot en met 4 in de zaal van de school. "U stond in 1965 voor een zware opgave omdat u direct als praktiserend hoofd begon. U was waarnemend en moest meester De Bruijn vervangen". In 1969 werd Brevet hoofd. Voor het gemeentebestuur was het niet zo moeilijk Brevet aan te stellen: "U deed het vervangen goed, zonder sollicitatieprocedure vond de be noeming plaats en dat was teke nend voor de inzet van Brevet", aldus Versluijs. Hoogtepunten uit Brevet's loopbaan op de openbare school waren de nieuwbouw in 1972 en 1975, plus een nieuw lo kaal in '79 en het gereedkomen van de hal met de gang naar de 3-klassige kleuterschool. Wat het leerlingenaantal betreft spande het jaar 1979 de kroon: 230. In die tijd waren er 8 leerkrachten aan de Rieburch verbonden. Versluijs wees erop dat de school zowel voorspoed als tegenspoed heeft gekend. "Brevet heeft ook teleurstellingen moeten trotseren doordat beslissingen van de over heid soms anders uitvielen dan werd verwacht, maar Brevet was ook een slimme meester. Als hij zelf al heel veel gevraagd had aan het gemeentebestuur en hij wilde nog iets van ons gedaan krijgen dan deed hij dat op een andere manier: hij liet de kinderen een brief schrijven aan de toenmalige burgemeester Van Boeijen over de slechte toestand van het school plein. Van Boeijen was er bijna in getrapt maar bedacht zich en stuurde de brief door naar de por tefeuillehouder". Volgens de wethouder ziet Brevet de school als een eigen bedrijf en is de familie - zijn echtgenote gaf ook les aan de Rieburch - daar nauw bij betrokken. "U heeft hier een sfeer getroffen die in het be lang is van de leerlingen. Voel met deze dag hoe groot de waardering is", zo besloot Versluijs zijn toespraak. Als dank voor zijn in zet bood de wethouder Brevet pentekeningen aan van Ben van Rooij. Op school kreeg Brevet een fiets cadeau. 1 Zaterdag begint de NTTB voorjaars competitie voor de tafeltennissers, waarin Smash '76 uit Sint-Annaland met vijf teams uitkomt. Het 'vlagge- schip' komt, duidelijk verjongd, uit in de vierde klas. Rafaël Fructuoso debu teert en moet samen met Ad van 't Hof en Hans van Dijke gaan proberen om in de vierde klas te blijven. Het tweede team speelt in de vijfde klas. Vorige competitie eindigden Adri Aarnoudse, David van Driel, Leo van Vossen en Kees van Poortvliet in de middenmoot. Nu moet dat zeker weer mogelijk zijn. Smash 3 is uit de zesde klas gepromo veerd. Jan den Engelsman, Jos IJzer man en Colin Havermans hebben de kwaliteit om zich in de vijfde klas te handhaven. Het juniorenteam is eveneens ver jongd. Alleen Marco Saarloos is over gebleven en zal zijn teamgenoten Arie Rijnberg, Leo Wessels en Danny Bult moeten stimuleren in de tweede klas. Het pupillenteam onder leiding van Conny v.d. Klooster en Rianne Guil- jam komt uit in de tweede klas. Spe lers: Henk Jopse, Jakob Elenbaas, Johan Scherpenisse en Jolande Guiljam. Het programma voor zaterdag geeft vier thuisspelende teams te zien: Smash 1-TCO 1, Smash 2-Hotak 7, Smash 3-Markiezaat 4, Back Hands 3-Smash jun. en Smash pup.-TCO 2. Het jubileum werd gevierd van 's morgens half negen tot na mid dernacht toen de dag werd af gesloten met een reünie in Haestinge, waar ongeveer 420 oud-leerlingen aanwezig wa- ren.Voor Brevet vormde de reünie het hoogtepunt van het jubileum waarin voor alle leerlingen, het team, de ouderraad en oud leerlingen een rol was weggelegd. Brevet toonde zich aan het eind van de dag aangedaan door zoveel belangstelling en aandacht voor zijn persoon. "Natuurlijk ben ik hier kapot van. Zonder dat ik er ook maar iets van wist. Er ging wel een lichtje branden toen de voorzitter van de ouderraad na de receptie zei: kom we gaan nog even een portie bitterballen eten bij Huib Bocxe (beheerder Haestinge - red.). Is het een won der dat je 25 jaar in Smerdiek bent gebleven?" stelde Brevet de ze retorische vraag aan de zaal. "Ik wil iedereen bedanken. Het was een fantastische happening. Het is geweldig, dank u wel, al lemaal". Met paard en open wagen werd Wim Brevet en zijn echtgenote Ineke(die ook jarenlang aan de school les gaf) 's morgens door het dorp gereden, begeleid door R. van der Graaf van de ouder raad (Vijfentwintig jaar geleden kwam hij er met een scooter aan). In de Ds. de Bresstraat, die omge doopt was in de Schoolstraat, 24 oud-leerlingen zingen vanaf het podium en ondersteund door ongeveer 400 aanwezigen in de zaal de jubilerende directeur W. Bre vet toe tijdens de reünie van vrijdagavond in Haestinge. Vanaf het schooljaar 1964-65 (Harrie van de Ree, vijfde van rechts) tot en met het vorige schooljaar 1988-89 (Ivo Kloet, negende van rechts) waren reünisten present. Met bloemen mevrouw I. Brevet, rechts van de jubilaris R. van der Graaf, voorzitter van de ouderraad. enige opwinding" zei van Gurp. Wat de muzikale aspiraties van Brevet betreft trommelde de cere moniemeester 12 muzikanten van Euterpe op het podium die - op 2 na - allemaal op de Rieburch on derricht hebben gekregen. Brevet was enige jaren bestuurslid van Euterpe. Van Gurp: "Hij leverde leerlingen een Euterpe en die kwa men op school om het muziekon- derricht op een hoger plan te brengen zodat Brevet de indruk kon wekken dat hij veel aan mu ziek deed".Het ontvangstcomité uit de 'Schoolstraat' bood Brevet een hogedrukspuit aan. Adjunct-directrice juffrouw Wil- ma Pot-Geluk kreeg de zaal stil toen ze Brevet toesprak om hem het jubileumboek aan te bieden. Ook ouders die met de kinderen mee op kamp gingen brachten een lied ten gehore, alsmede de oud- ouderraadsleden. Deze groep stond stil bij de veranderingen die hebben plaatsgevonden op en om 'De Rieburch', zoals de introduc tie van de schooltandverzorging en ouderhulp, het organiseren van sportdagen en ijsfeesten op de schaats, de overgang van klas naar groep de leerkrachten die 'breed inzetbaar' moesten worden (Brevet zit ook wel eens bij de al lerkleinsten), de storm rond de be zuinigingen van minister Deetman. Van der Graaf rondde de avond af. Hij noemde de reü nie het 'klapstuk' van het jubi leum en bedankte iedereen die aan de voorbereiding van het feest had deelgenomen. werd de directeur opgewacht door twee oud-leerlingen (Jozien Scherpenisse en Kees Stoutjes dijk), gezeten in schoolbanken ongeveer op de plaast waar de oude school heeft gestaan. Naast de banken mevrouw Maas- Markusse die de schoolbel luidde. In de jaren zestig was zij ook aan de school verbonden. Bij de school aan de Bloemenlaan aangekomen kreeg Brevet de vlag aangeboden door een van de kin deren van groep 8. Het gebouw op de lage wei werd in 1972 in ge bruik genomen en dat vormde één van de hoogtepunten in Brevet's loopbaan (Op het beeldje van de schaatser moest de school nog vier jaar wachten). Na het hijsen van de vlag wachtten kinderen met ereboog Brevet op. Binnen zat de zaal vol met kinderen die een welkomstlied zongen. Brevet kreeg een wandkleed gemaakt door leerlingen en een fiets van al le leerlingen. Het schoolteam stel de een jubileumschoolkrant samen waarvan het eerste exem plaar aan de directeur werd over handigd. Daarin wordt de ontwikkeling geschetst van de schoolkrant, van Posthoorn naar Riebus. Naast het vieren van het kerstfeest in de oude school was het maken van een schoolkrant een van de activiteiten waarin Bre vet zich onderscheidde. Onder zijn leiding werden ook het schoolkamp en de schooluitvoe- ring tijdens de 'grote avond' een steeds terugkerend onderdeel bin nen de school.Aan deze initiatie ven werd menigmaal op verschillende manieren herinnerd. Na de ontvangst in de zaal, waar bij ook de drie kinderen van het echtpaar Brevet en wethouder J.Versluijs van onderwijs aanwezig waren, was er tijd ingeruimd voor spelletjes in de versierde lokalen van de school. De voormalige kleuterschool 'De Kubus' die door een beslissing in Den Haag door een lange gang met de 'lage re school' moest worden verbon den veroorzaakte nogal wat deining in het begin. "Nu gaat ie dereen er door", herinnerde ie mand van de oud-ouderraadsleden zich. Brevet had te kennen gegeven dat het een dag voor de kinderen moest worden. Het programma beantwoordde daar zoveel moge lijk aan. 's Middags was er voor de groepen 1 tot en met 4 een op treden van een poppentheater en in Haestinge voor 5 tot en met 8 een optreden van de groep 'Dodd'. In het begin van de avond konden ouders en andere belang stellenden Brevet een handje schudden tijdens de receptie.'s Avonds stroomde de zaal in Haestinge vol met oud-leerlingen die naar schooljaar waren inge deeld. Vanaf 1964/'65 tot en met 1888/'89 waren leerlingen geko men om het jubileum van Brevet - met herinneringen en sterke ver halen - luister bij te zetten. Tijdens het officiële gedeelte dat door ceremoniemeester A. van Gurp werd ingeleid kregen ver schillende geledingen de kans een kwart eeuw Brevet als 'boven meester' te karakteriseren. De 24 contactpersonen die de oud leerlingen benaderden mochten op het podium het welkomstlied voorzingen dat maar matig vanuit de zaal werd ondersteund. "Het oefenen van het lied veroorzaakte De bruid en bruidegom had den allebei een nieuwe, mo derne, goudkleurige bril. Opvallend mooi. Ze dachten zeker al aan 't gouden feest over 25 jaar en aan jong blij ven door jonge brilmode. "Een goeie keuze", zei ik. "Dankzij de uitstekende model- en vakmansadviezen van OPTICIEN VAN MIL", zeiden zij. "Eerlijk hè? En heerlijk voor ons om te horen". ARN. van MIL Bergen op Zoom WOUWSESTRAAT 8 Advertentie I.M. In de derde klasse reserve heeft Tholense Boys 3 de tot nog toe ongeslagen koploper Alliance 2 de eerste nederlaag toegebracht: 0-3. De Tholenaren staan door dit re sultaat vierde op de ranglijst, op één punt na de drie leiders Allian ce 2, ZPR 2 en Vrederust 2. Een hardwerkend Tholense Boys verraste met veel beweging en vlotte combinaties. Binnen het kwartier opende Julian Roman de score, door een voorzet ineens op de slof te nemen. Tien minuten la ter speelde Roman vanaf de mid dellijn drie tegenstanders uit en tekende 0-2 aan. En na ruim een half uur liepen de Tholenaren nog verder uit toen André Prince een voorzet van Jan Menheere inkop te. Na de rust waren er nog enkele mogelijkheden voor Tholen, maar die leverden niets op. Doel man Rien Jonker moest één keer handelend optreden om een te gentreffer te voorkomen. Smerdiek 2 heeft door een 1-0 overwinning de zegereeks van SPS 3 in de tweede klas reserve onder broken. De winst is, zeker gezien het spel van de blauw-zwarten in de eerste helft, verdiend te noe men. Na ongeveer twintig minuten kwam Smerdiek op voorsprong, toen Addy Stoutjesdijk een voor zet van Izak Hage fraai afrondde: 1-0. Twee minuten later had Ab Poot de kans om de voorsprong uit te bouwen, maar hij faalde. Na een half uur kreeg SPS de eerste doelkans. Kees van Tiggele ver scheen alleen voor doelman Fran ke, die echter bekwaam de inzet keerde. In de tweede helft werd SPS sterker. De beste kansen wa ren niettemin voor Smerdiek. Met name Huib Uijl was enkele keren dicht bij een treffer, maar hij had vrouwe Fort una niet aan zijn kant. Zo bleef het 1-0 voor Smerdiek. Helpende Handen. De afdeling Flakkee/Schouwen/Tholen van Helpende Handen, gehandicap tenzorg van de Geref. Gemeenten, houdt op 10 februari een contact bijeenkomst in de zaal van het kerkgebouw van de Ger. Gem. in Nieuwerkerk. De middag begint om kwart over twee.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 11