Voorzitter Ravensteijn: Vrienden van de Sloth zijn geen vrienden meer Vrienden: stichtingsbestuur heeft geen verstand van radio Trek scholieren is niet eenvoudig op te lossen Tegels... Computers gewild bij ambtenaren Vrienden: nieuwe studio verspilling gemeenschapsgelden Discussie bij vaststelling PvdA-programma Voorzitter Vriesma: nieuwe studio niet haalbaar Informatie over auto-electronica Twee vrouwen met samen éen loovt vut op een rvimte met Ben tent samen lezen geeft ook veel bs vrezen wie ontvangt er de tent graaq vol Kreuken? Donderdag 18 januari 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 "Wij wensen geen medewerking te verlenen aan het verspillen van gemeenschapsgelden en lidmaatschaps gelden van onze vereniging." Dat schrijft het bestuur van de vereniging Vrienden van de Sloth in een brief aan de leden, het college van b en w en de gemeente raad. Stichtingsraad-voorzitter R. Ravensteijn distan tieert zich van de brief en beschouwt de Vrienden niet meer als vrienden van de Sloth. Wethouder J. Versluijs vindt, dat er eerst een stuk vertrouwen hersteld moet worden, wil de gemeente subsidie geven. Bovenverdieping Kas leeg Maandhuur 350,- Donateurs Omroep Zeeland voortaan mobiel Zendmast Bevolkingsgroei in 1989 per regio "We zouden er misschien nog anders tegen aan kijken als er mensen in het bestuur zaten die verstand hebben van radio maken, maar nu wilden we met onze brief dui delijkheid scheppen. De berekening voor de inrichting van de nieuwe studio is natte vingerwerk." Verwarring Op rijksniveau zullen besluiten genomen worden die van beslissende invloed zullen zijn voor de toekomst van het Thoolse onderwijs. Identiteit 1 Portie aan fikkie Vernielingen Niet representatief Je moet het gezien hebben, bij... Verwevenheid Garage mag niet in de boomgaard I 8 809 Messen en flessen Neem nu een abonnement. Voor slechts 73 cent per week wordt volop informatie over Tholen en St. Philipsland verstrekt. Bel nu 01665-2752 of vul de bon in en u krijgt de Eendrachtbode een maand gratis. De heren A. Nagels, C. Burgers en L. Ottevanger, die namens de Vrienden in de stichtingsraad za ten, hebben hun functies ter be schikking gesteld. De voorzitter van de Vrienden, dhr. A. Vriesma, heeft dat niet gedaan. Hij is lid van de stichtingsraad namens de Zonnebloem. Stichtingsraad- voorzitter Ravensteijn vindt dat vreemd. Volgens hem heeft verder Ottevanger zowel voor de stich tingsraad als voor de Vrienden als bestuurslid bedankt. Het bestuur van de Vrienden twij felt aan 'de oplossing die het nieu we bestuur van de Sloth heeft gevonden voor de 'problemen' die het afgelopen jaar optraden'. Vol gens de Vrienden kost inrichting van de nieuwe studio aan de Bo termarkt 34.000 gulden, terwijl de kas leeg is. De huur van de oude studio aan de Regentessestraat over het vierde kwartaal 1989 is nog niet aan dhr. Burgers betaald, aldus de Vrienden. Burgers heeft per 31 december de huur opgezegd. Het nieuwe bestuur trad daarop in contact met Steengoed om een pand aan de Botermarkt te huren. Volgens de Vrienden gaat het alleen om de bovenverdieping. "Wat gelijk vloers komt, is nog niet bekend. De bovenverdieping bestaat uit drie kleine kamers, zonder keuken of toilet. Van de drie kamertjes moet een studio gemaakt worden en wat gaat dat kosten? Er zijn twee begrotingen op gesteld: één door dhr. Burgers die vier jaar geleden 38.000 gulden in vesteerde voor de inrichting van de studio in de Regentessestraat en één door het huidige bestuur van de Sloth, waarvan iemand ooit iets te maken heeft gehad met de inrichting van een radiostudio. Dhr. Burgers kwam op 34.000, het huidige bestuur op 23.500 gulden. Ons inziens benadert de begroting van dhr. Burgers het meest de wer kelijkheid. Waar haalt de Sloth, ook al zou de begroting van het bestuur kloppen, het geld vandaan? De kas is ons inziens leeg, want de huur van de studio, apparatuur en platen over het laatste kwartaal 1989 is tot op heden nog niet voldaan. Het antwoord op de vraag waar het geld vandaan moet komen, is ook heel eenvoudig. Je leent bij de bank 20.000 gulden, maar dat geld moet wel terugbetaald wor den, vermeerderd met de verschul digde rente en wie gaat dat betalen? Het antwoord hierop is eveneens heel eenvoudig: u gaat dat beta len, of u nu lid bent van de vereni ging Vrienden van de Sloth of niet. Het zal immers betaald moe ten worden uit de contributies van de Vrienden en uit de subsidie van de gemeente, dus uit gemeen schapsgeld. Was dit nu nodig? Volgens ons niet, want de moeilijkheden zou den zijn ontstaan door verweven heid van dhr. Burgers met de Sloth, maar dhr. Burgers heeft een nieuw huurcontract aangeboden voor een studio, inclusief verga derruimte, keuken, bijkeuken en toilet. Het geheel met een eigen ingang en geheel elektronisch be veiligd voor 350 gulden per maand, terwijl de kale ruimte aan Thoolse gemeente-ambtenaren hebben boven verwachting gerea geerd op het aanbod van b en w met 1180 gulden subsidie een computer te kopen. De gemeente raad had hiervoor 35.000 gulden uitgetrokken, gebaseerd op de deelname van 30 ambtenaren. Er blijken echter niet minder dan 51 medewerkers van de gemeente Tholen op gereageerd te hebben. De ambtenaren kunnen nu op grote schaal ervaring opdoen om straks de overgang op een nieuw computersysteem bij de gemeente soepeler te laten verlopen. Behalve de directe medewerkers konden ook b en w, de raadsle den, alsmede het personeel van de openbare basisscholen en de TSG een computer kopen. Zij kregen echter geen 1180 gulden subsidie, maar konden wel profiteren van de kwantumkorting, waardoor ze maar 3340 gulden hoeven te beta len voor een Philips computer. de Botermarkt 300 gulden per maand kost. Tevens heeft dhr. Burgers ver klaard, geen enkele bestuurlijke functie binnen de stichting meer te zullen bekleden, zodat van ver wevenheid geen sprake meer kan zijn. Een en ander is voor het bestuur van de Vereniging aanleiding om hun functies ter beschikking te stellen. Wij wensen geen mede werking te verlenen aan het ver spillen van gemeenschapsgelden en lidmaatschapsgelden van onze vereniging." Het bestuur van de Vrienden vraagt de leden nog om een ant- woordstrook te retourneren wan neer men lid van de Vrienden wenst te blijven. Stichtingsraad-voorzitter R. Ra-' vensteijn raadt dat juist af. "Het beste is om het strookje niet in te sturen naar de Vrienden, maar naar onze secretaris W.L. Bijl, Dalemsestraat 53 in Tholen. Ik beschouw de vereniging Vrienden van de Sloth namelijk niet meer als vrienden van de lokale om roep." Hij wil de administratie van de tientjes-leden in het beheer nemen bij de stichtingsraad en dan voor taan over donateurs spreken. Ravensteijn zegt naar een com promis gestreefd te hebben om de studio in de Regentessestraat te houden. "De tegenstellingen wa- De Zeeuwse regionale omroep be schikt sinds maandag over een ei gen reportagewagen. Deze werd daarvoor de afgelopen maanden in Hilversum omgebouwd en ge schikt gemaakt. Ze bevat alle mo gelijke .apparatuur die in permanente studio's ook is te vin den. De mobiele studio stelt Om roep Zeeland in staat, uit alle hoeken van de provincie rechtstreekse radio-uitzendingen te verzorgen. ren echter niet te overbruggen. De verwevenheid van Burgers rnet de Sloth was zo groot, dat we radi caal moeten verhuizen, ook al is het goedkoper om te blijven. Bij handhaving van de oude siituatie haken er echter zoveel mensen af, dat de continuïteit in gevaar komt. Dan hou je slechts een handjevol medewerkers over. Daarom is de studio aan de Re gentessestraat niet te handhaven. De Botermarkt is ook meer in het centrum en bijna twee keer zo groot als we in de Regentes- sestraat in de nieuwe situatie zou den mogen huren. De Vrienden vergeten ook,, dat we voor verschillende inrichtings kosten sponsors hebben. De aan koop van apparatuur gebeurt tegen inkoopsprijs. De isolatie die anders 4 tot 5000 gulden zou kosten, krijgen we gratis. De ver bouwing gebeurt tegen in koopsprijs." Ravensteijn zegt in gesprekken met verschillende mensen be luisterd te hebben, dat men posi tief ten opzichte van het nieuwe bestuur staat. "Voorheen was het amateuristisch en nu v/ordt de Sloth zakelijk benaderd." De voorzitter had eerder aange kondigd, dat de Thoolse lokale ra dio in maart weer zou gaan uitzenden, maar Ravensteijn ge looft niet meer, dat die voorspel ling uitkomt. "Ik hoop over een half jaar echter geen werk meer aan Sloth te hebben. Dan moet al les in orde zijn." Een afvaardiging van de stich tingsraad heeft maandagochtend een gesprek met wethouder Ver sluijs en enkele ambtenaren ge voerd. Ravensteijn wil dat de gemeente een financiële garantie geeft en een hogere subsidie ver strekt voor de inrichting van de nieuwe studio. "De zendmast moet ook nog verplaatst worden van het terrein van Burgers naar de kerktoren, maar dat moest toch al wegens de kwaliteit", al dus Ravensteijn. Wethouder Versluijs benadrukt, dat er nog geen officieel verzoek van Sloth ligt. "We hebben over de financiële gevolgen van de ver huizing gesproken en de nieuwe opzet is aanmerkelijk duurder. Dat moet goed onderbouwd wor den. Gezien de discussie in de ge meenteraad, vorig jaar over de subsidie van 12.500 gulden, moet er eerst een stuk vertrouwen her steld worden, wil de gemeente meer subsidie geven voor de her inrichting. Er zijn betere argu menten nodig en die wachten we af van de Sloth. Wij hebben ook geadivseerd om de begroting bij te stellen: de inkomsten waren te royaal begroot en een deel van de huisvestingskosten stond onder activiteiten. Definitieve standpun ten zijn er echter nog niet vast gesteld", aldus wethouder Versluijs. Zuid- Schouwen Tholen+St Noord- Walcheren West Oost TOTAAL Beveland -Duivel. Phil.l. Beveland Zeeuwsch Zeeuwsch -VI. -VI. Voorzitter Ab Vriesma van de ver eniging Vrienden van de Sloth(de tientjes-leden van de lokale om roep Tholen) zegt het voortbe staan van de lokale radio voorop te blijven stellen. "Niet voor niets zijn we bijna vier jaar druk bezig geweest. De Vrienden hebben in die tijd een heleboel leuke dingen gedaan: kindermiddagen, oude- renmiddag, bingo-dansants. We waren present op elke braderie om bekendheid te geven aan de Sloth. Daar hebben we toch zo'n 21.000 gulden op kunnen hoesten. Vorig jaar was er tot juni, toen alle el lende begon, al 9000 gulden bin nen. Dan is het niet zo leuk, dat het bestuur van de stichting ons maar op wil heffen. Dat moet de stich tingsraad beslissen en dan pas kun je met een nieuwe vorm van geldinzameling beginnen." Vriesma stelt, bijgevallen door zijn bestuursleden Elly Burgers en Joke Bos, dat het bestaan van de stichting en de vereniging naast el kaar altijd veel verwarring bij het publiek heeft gegeven. "Zelfs mensen die dicht bij het vuur za ten, maakten er fouten mee. Op straat werden we aangesproken met de opmerking: jullie hoeven geen acceptgiro meer te sturen, want zo hoeft het voor ons niet meer. Met de brief wilden we dui delijk maken, hoe het bestuur van de Vrienden denkt over de gang van zaken. Alle jaren zorgden we - luisteraars, deelnemers aan de spelletjes op de braderie en winke liers - dat er geld kwam. Wij wil den voorkomen, dat er een heleboel geld in een nieuwe studio H. Venekamp zei dat tijdens de discussie over het gemeentelijk verkiezingsprogramma van de PvdA Tholen in Havenzicht te St. Annaland. "Vele kinderen gaan naar scholen buiten de gemeente, terwijl die onderwijsvorm in eigen huis is. Dat verzwakt de positie van het Thoolse onderwijs. De be volking zal overtuigd moeten wor den van het nut om in Tholen onderwijs te volgen. Er zullen stappen genomen moeten worden om het voortgezet onderwijs op Tholen veilig te stellen voor de toekomst. Het eventueel verdwij nen van voortgezet onderwijs bin nen onze gemeente, zal een nadelige invloed hebben op het gehele maatschappelijke gebeuren en zal de leefbaarheid aantasten", zo stond er in het PvdA- programma. "Aan wat voor soort stappen wordt er gedacht", wilde R.P. van der Wal weten. "Dit vind ik te vaag, je kunt er alle kanten mee op en we moeten toch een visie hebben." Raadslid I.C. Moerland ant woordde, ook nog niet te weten, welke stappen er nodig zijn. "Daarvoor zijn nog onderzoekjes bezig, maar een feit is, dat er een trek van scholieren naar buiten Tholen is, terwijl wij de Thoolse onderwijsvoorzieningen willen behouden. We willen gewoon we ten waarom er leerlingen buiten het eiland naar school gaan, ter wijl dezelfde onderwijsmogelijk heden hier geboden worden. Die vlucht moeten we tegengaan, maar dat is niet eenvoudig, want het heeft ook veel met de identi teit te maken. Venekamp merkte op, dat het geen specifiek Thools probleem is. "In het gehele land zitten de scholen ermee door het teruglo- pend aantal leeringen. Een extra punt op Tholen zijn de twee stro mingen. Je ziet de chr. mavo leer lingen verliezen aan Krabbendijke. Daar heeft die school het al moeilijk genoeg mee. Toen er voor een fusie van de chr. mavo en de Thoolse scholen gemeenschap werd gepleit, stond men aan beide kanten op de ach terste benen. Gezien de verande ringen in het onderwijs wordt een deel van de stappen die wij willen nemen, voor ons al genomen. Het rijk zal voor Tholen beslissingen nemen", aldus Venekamp, zelf le raar aan de TSG. Aan de voorgestelde tekst van het Thoolse PvdA-programma werd nauwelijks iets gewijzigd. Dhr. Meijer uit Scherpenisse en dhr. Van der Wal uit St. Annaland on dernamen daartoe wel diverse po gingen, maar uiteindelijk gaven ze de moed maar op. "Ik merk dat woorden niet te veranderen zijn", constateerde Meijer moedeloos. Hij vond dat eigenlijk merkwaar dig omdat de Pvd A aan de andere kant betrokkenheid van de leden wil. "Geef de ledein dan ook meer ruimte, anders krijg je conclusies als: geef mijn portie maar aan fik kie." Mevr. v.d. Reydt bestreed dat. "Vier jaar lang hebben we mee kunnen denken. In het ontwerp programma hebben de leden thuis kunnen lezen en ze hebben hier hun inbreng op de vergadering." J. Kloet was het daarmee eens. "Een halfjaar geleden is de leden al inspraak geboden en dan moet je daarmee niet op de laatste avond komen." Voorzitter Jac. van Akkeren constateerde, dat je toch ook praktisch moet zijn en de hoofd lijnen dient vast te houden. "We moeten elkaar niet op woorden vangen." "Het programma is best door dacht", zei raadslid Moerland. "Er is veel werk aan besteed. In stellingen en particulieren hebben er ook brieven over gestuurd aan de secretaris en daarmee is reke ning gehouden." Venekamp deed het voorstel om in het vervolg 1 week voor de beslis sende vergadering met concrete voorstellen te komen om het ontwerp-programma aan te pas sen. Daarin kon iedereen zich vinden. Ten aanzien van het vernielen van gemeenschapsvoorzieningen was in het ontwerp-programma opge nomen, de contacten tussen poli tie en groepen burgers te intensiveren om de aangifte bereidheid te vergroten en zo de sociale controle te bevorderen. Meijer vond 'aangifte-bereidheid' een 'beladen' woord. Moerland had er uiteindelijk geen moeite mee, dat die tekst verviel, maar een grotere sociale controle vond hij wel gewenst gezien de vernie lingen bij scholen en bushaltes. Meijer noemde de verlichting en bewegwijzering op Tholen 'heel slecht'. Hij suggereerde om de helft van de lantaarnpalen op de Brienenoordbrug in Rotterdam hier te plaatsen, maar de raadsle den Van der Linde en Moerland en statenlid Venekamp remden hem af. "Je zit in een plattelands gemeente met wegen van het wa terschap en van de gemeente. We willen geen Rotterdamse verlich ting hier, want je moet ook op het energieverbruik letten", aldus Ve nekamp. Tenslotte werd nog gesproken over de verkiezingscampagne. Wethou der Van Schetsen, de raadsleden Moerland, Van der Linde en mevr. Snoep, voorzitter Van Akkeren en dhr. Van der Wal gaven zich op voor de campagnecommissie. gestoken wordt. Dat is niet haal baar en dat is echt niet alleen onze mening. Wanneer de Sloth wil verhuizen, goed, maar zorg dan eerst voor een goed onderbouwde bereke ning van de kosten en geen natte vingerwerk. Vergeet niet, dat er in de Regentessestraat 42 al voor zo'n 38.000 gulden is geïnvesteerd. Wij hebben er erg veel moeite mee, dat het stichtingsbestuur als het ware zegt: barst maar met die studio. Naast een goede begroting willen we ook een plan voor de radiopro gramma's, want er zit heel wat aan vast. Vergeet de ambtelijke rompslomp niet." De Vrienden trekken in twijfel of de stichtingsraad nog wel repre sentatief is voor de Thoolse ge meenschap. "Daar staat of valt een lokale omroep toch mee", zegt Vriesma. "Tijdens de laatste vergaderingen van de stichtings raad is wel gebleken, dat een deel van de leden meer volgens per soonlijke voorkeuren stemt, dan namens hun achterban. Het ge beurde immers dat iemand zei: o, dan zit ik ook namens die en die. Zo moet het toch niet werken in een bestuur. Als je een beslissing neemt over geldzaken, moet je je achterban toch steunen. Wij heb ben enkele leden van diverse ver enigingen geraadpleegd en die wisten niet dat er van hun club een vertegenwoordiger in de stich tingsraad zat. Het grote publiek ziet ons, de ver eniging Vrienden van de Sloth, als de omroep en daarom hebben we de brief geschreven. Ondertussen ...tegelsworden alsmaar groter en mooier. De Schelde heeft tegels en natuursteen voor vloer, wand en plafond te kust en te keur. Kom'ns kijken en ontdek de veelzijdigheid van de Schelde. Advertentie I.M. Vanavond, donderdag 18 januari, wordt er in de aula van de streek school West-Brabant aan de Rin- gersweg in Bergen op Zoom informatie gegeven over auto- electronica. Hieraan wordt o.a. medewerking verleend door de Bovag en autobedrijven in de re gio. Er zijn al 150 aanmeldingen binnen van bedrijfsleiding, leer meesters en leerling-monteurs van de automobielbedrijven in Bergen op Zoom en omgeving. Iedere be langstellende is er welkom van half acht tot tien uur. hebben we reacties binnen, maar het zullen er geen honderden wor den, zo nuchter zijn we wel. De mensen zijn afwachtend. Ze lezen al maanden over het geharrewar tussen diverse mensen, maar de Vrienden, de toch bijna 800 luiste raars, vanwie 70% zich opgaf tij dens de Zevensprong(het zondagse spelletjesprogramma van Kees Burgers) hebben heus de publiciteit niet gezocht. Over na trappen gesproken." Voorzitter Vriesma stelt vast, dat de Sloth nog schuld heeft aan de familie Burgers voor huur van de studio en de apparatuur. "Dat is die inmiddels al beruchte verwe venheid. De Sloth is dankzij de hobby van de familie Burgers van de grond gekomen. Zeker, met in zet van nog een heleboel andere mensen, maar iedereen die hier kwam kijken, bewonderde de stu dio en de apparatuur. We kregen toch ook niet voor niets als eerste een zendmachtiging voor de ether? Het publiek vraagt zich ondertus sen af, waarom de programma's de lucht uitgingen. Het heeft geen nut om alles op te rakelen, de fei ten zijn zo, maar niemand is er mee gebaat. De Sloth moet weer in de lucht, de luisteraars moeten die gezellige muziekjes weer ho ren, het orgelspel, de actualiteiten' en de andere programma's. We hopen, dat er op onze brief nog veel reacties binnenkomen. De mensen kunnen nu bewijzen dat ze echte vrienden van de Sloth zijn", besluit voorzitter Vriesma van de vereniging Vrienden van de Sloth. Garage Niemantsverdriet in Poortvliet mag niet in de voorma lige boomgaard van Hoogerbrug- ge tussen de Hogeweg en de Lageweg(de provinciale weg) een autobedrijf met benzinestation vestigen. De Kroon heeft zijn be zwaarschrift tegen de weigering van b en w om het bestem mingsplan daar te wijzigen, afge wezen. Jan Niemantsverdriet is daarover ernstig teleurgesteld. "Voor een betere bedrijfsvoering en om min der mensen tot last te zijn, wilde ik verplaatsen van de Molenstraat naar de Hogeweg, maar dat mag niet. Zo'n uitspraak van de Hoge Raad is onbegrijpelijk, want ik wil juist aan alle milieu-eisen vol doen en uit de bebouwde kom ver trekken." De procedure loopt al drie tot vier jaar. B en W hadden Niemants verdriet een plaats op het in dustrieterrein aangeboden, maar dat wijst hij af. "Dat is een on mogelijke ligging, dan zit je teveel achteraf. Je moet aan een door gaande verbinding liggen met een garagebedrijf. Een in het oog springende plaats, zoals de Vei- lingweg in St. Annaland. Dat zou men in Poortvliet ook moeten doen", aldus Niemantsverdriet. Burgemeester Van der Munnik laat weten, dat het gemeente bestuur vasthoudt aan de agrari sche bestemming van de Hogeweg. "Bedrijven moeten op het industrieterrein komen en dat gaan we uitbreiden in noordelijke richting, voorbij de Cebeco. Er is geen andere plaats voor Nie mantsverdriet of anderen dan het bedrijventerrein. Hij moet zelf al ternatieven indienen", zegt de burgemeester. Niemantsverdriet is na de Kroon- uitspraak nog niet in de stemming om wat anders te zoeken. "Ik blijf zitten waar ik zit. Het is jammer, dat de gemeente een kleine, plaat selijke onderneming geen mede werking wil verlenen. Onze indruk is, dat ze alles doen voor bedrijven die van buiten komen, maar jarenlang op het eiland ge vestigde ondernemingen merken niet dat het op Tholen werkt. Be drijven van elders krijgen voor rang en subsidie, maar de gemeente zou ook met ons moe ten meedenken", aldus Niemants verdriet. Bevolkingsgroei in 1989 per 1.000 inwoners •20 -15 -10 -5 10 15 20 25 30 25 ■i 14 ■i 14 ■MBM 12 12 1 11 10 ■I 9 1 6 5 5 5 3 3 2 1 1 H 1 1 11 -2 I -2 -2 -3 -3 -4 MÊ -7 -8 -10 -13 I 0,7 1. Brouwershaven 2. Bruinisse 3. Mariekerke 4. Arnemuiden 5. Westerschouwen 6. Veere 7. Kapelle 8. Duiveland 9. Goes 10. Westkapelle 11. Reimerswaal 12. Borsele 13. Tholen 14. St.-Philipsland 15. Sas van Gent 16. Middenschouwen 17. Kortgene 18. Hontenisse 19. Wissenkerke 20. Vlissingen 21. Sluis 22. Domburg 23. Terneuzen 24. Hulst 25. Zierikzee 26. Middelburg 27. Oostburg 28. Axel 29. Valkenisse 30. Aardenburg TOTAAL ZEELAND Inwonertallen per 1 januari 1990 in Zeeland 10.000 20.000 30.000 40.000 50.000 43 949 1. Vlissingen 39.317 2. Middelburg 3. Terneuzen 4. Goes 5. Borsele 6. Reimerswaal 7. Tholen 8. Hulst 9. Oostburg 10. Axel 11Kapelle 12. Zierikzee 13. Sas van Gent 14. Hontenisse 15. Valkenisse 16. Duiveland 17. Westerschouwen 18. Veere 19. Arnemuiden 20. Domburg 21. Aardenburg 22. Mariekerke 23. Brouwershaven 24. Kortgene 25. Bruinisse 26. Wissenkerke 27. Sluis 28. Westkapelle 29. Middenschouwen 30. St.-Philipsland 34.9 48 32.010 20.241 19.439 19.078 18.517 1 <8.022 12.127 10.285 9.772 HBi 7 619 ^■i 6.067 5.485 5.483 4.887 4.628 WÊ 3.969 ■i 3 736 3.672 3 622 ■1 3.579 3.139 3.132 2 877 2.680 2.464 2.288 De wisseltentoonstelling van streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland heeft dit jaar 'mes sen en flessen' als onderwerp. Zo zal er onder andere een collectie Zeeuwse boerenmessen met fraai besneden palmenhouten heften te zien zijn. Dat meldt het jaar verslag van het museum. In 1989 bezochten iets minder mensen het museum, mogelijk als gevolg van de warme zomer, maar mét iets meer dan 2.100 bezoekers is het bestuur niet ontevreden. Dit jaar wil men een proef nemen met openstelling in oktober, met name tijdens de herfstvakantie. Het le denbestand blijft stabiel, doordat de aanwas de vergrijzing en ver huizing compenseert. Met een bij drage van het Anjerfonds werd een luchtontvochtigingsapparaat aangeschaft en nog een tweede voor de zolderverdieping. Ook zal dit jaar de uit Scherpenisse af komstige hoefstal bij het museum worden geplaatst. Het bestuur heeft de ledenvergadering gepland op 15 maart. Naam Ad resJ W oon plaats

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 21