STURRIS PLAATSELIJK NIEUWS SCHAATSEN SLIJPEN Geslaagden Rode Kruis PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJ KNIE U WS,,r= rAPSALCN DAG EN NACHT VISSER DEURLOO EN ZOON Donderdag 11 januari 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 2 THOLEN VERSE TONG iC GESTOOMDE MAKREEL 1,75 DIVERSE AANBIEDINGEN IN DE WINKEL Anbo bijna 200 leden Keramische siervoorwerpen Nieuwjaarsreceptie de Kogge Tien jaar Pieterman Ruit gestolen Bromfietser gezocht Arbeidsbureau te koop 0UD- V0SSEMEER Aanleg begraafplaats In de sloot Biljarten Een beetje fantasie Van de dijk Clubvlag voor leden w.s.v. Mosselen voor voetballers Zes jubilarissen bij vzos Vers vlees, lekker mals en mager, koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers J. Aarts, Stavenisse F. Graauwmans, Oud-Vossemeer C. Slager, Sint-Annaland J. Geilings, Tholen STAVENISSE Schietwedstrijd Laat al uw met de nieuwste machines. Schoenhandel/Reparatie 01665-2382 SINT MAARTENSDIJK Geen voorrang Klaverjassen Bestrating Plevierlaan SCHERPENISSE Neerslaan buurman bestraft Parkeerproblemen in de Noordstraat POORTVLIET Hond bijt schaap Kerstboomverbranding Eevliet naar jeugdtoneel Jeugdwerk aan de slag Herbestrating Paasdijkweg Biljarten SINT- PHILIPSLAND Burgelijke stand Aanrijding BETAALBARE HAARMODE Andere straatnamen Koploper DSVF verliest Het huis van de dokter s^k De Tramput naar kunstijsbaan 110 Pakjes voor Roemenië tholen stavenisse scherpenisse sint-philipsland oud vossemeer poortvliet sint annaland sint Maartensdijk anna jacobapoider jacobapoider nieuw vossemeer tholen stavenisse scherpenisse stavenisse scherpenisse sint philipsland oud vossemeer oud vossemeer poortvliet. sint annaland sint maartensdijk anna 'acobapotder me uw vossemeer tholen stavenisse scherpenisse Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen Tel. 01660-2799 1 kg, vanaf'«V Advertentie I.M. Vrijdagmiddag kwamen in vereni gingsgebouw het Visnet in de Hofstraat ongeveer 50 ANBO le den bijeen om elkaar een gelukkig 1990 toe te wensen. Voorzitter mevr. M. Verhoef-Theuns sprak een woord van welkom tot de le den en in het bijzonder tot de heei H. Venekamp, die deze middag enkele dia-series zou vertonen. Aan het begin van de bijeenkomst werden de leden herdacht die in '89 gestorven waren, terwijl ver teld werd dat dankzij de ledenwer ving (in december nog 6 echtparen) er nu bijna 200 ANBO leden zijn. Voor het Potje Lief en Leed werd deze middag een loterij georgani seerd waarvan het eindbedrag voor een flinke aanvulling zorgde. De voorjaarsvergadering zal op 27 maart worden gehouden, terwijl de leden voor 8 mei alvast in hun agenda de voorjaarsreis kunnen noteren. De bestemming is nog niet bekend. De heer Venekamp, die meende dat een groot deel van zijn dia's al overbekend was bij de aanwezigen, door voorstellingen voor bejaardensoos, NCVB e.d. kreeg te horen dat dit niet zo was, en degenen die de prachtige plaatsjes zoal zagen vonden het niet bezwaarlijk er nog eens van te genieten. Zo waren er voor de pauze dia's van de bloemen op het Ramme- gors en veel plaatjes van vlinders. Uiteraard was er veel uitleg bij. Ook de serie van de bruine kie kendief, aangevuld met een duide lijk verhaal, had weer veel succes bij de aanwezigen. Dankzij de ge luidstechniek van Cor v.d. Putten was alles duidelijk hoorbaar. Er was als dank een enveloppe met inhoud voor de gast van deze mid dag en de voorzitter nodigde hem meteen uit om nog eens te komen. Na de trekking van de loterij volg de een afscheidswoord en een 'wel thuis' van mevr. Verhoef. In de openbare bibliotheek de Vier Heemskinderen is tot 31 ja nuari werk te bewonderen van de uit Halsteren afkomstige Janny Boers. De tentoonstelling omvat keramische siervoorwerpen, alle maal handgevormd. Janny werkt nooit met een draaischrijf. Zij kreeg haar opleiding in Den Haag, in Breda en als laatste volg de zij een cursus primitief stoken in Limburg. Daarmee kreeg zij het eeuwenoude, uit Japan af komstige, raku-stookproces onder de knie. Werken met het raku- stookproces betekent dat de voor werpen op een snelle manier tot 1000 graden Celsius worden ver warmd. Op die temperatuur wor den ze met een tang uit de oven gehaald, onmiddellijk gedurende een kwartier in zaagsel gelegd en daarna met water afgekoeld. Daardoor ontstaat het aparte cracquele effect. Door mevrouw Boers worden ook cursussen gege ven waarbij ze de raku techniek aan haar leerlingen leert. Naast deze hobby is zij ook een natuur liefhebster, hetgeen eveneens uit komt in haar werkstukken. En er hangt een plaquette van de Na- tuurvereniging Tholen, waar zij bestuurslid van is. De jongste bezoekster, de Belgi sche Neele, was 4 maanden, een teken dat de nieuwjaarsreceptie van watersportvereniging De Kog ge een gezellig familiegebeuren was. Het is eigenlijk typerend dat tussen de 65 aanwezigen meer mensen van buiten Tholen waren dan inwoners die dicht bij het Koggedek wonen. Het was gezel lig, maar met de jaren 90 is er toch een verandering gekomen voor de Koggedek-bezoekers, aan gezien men deze keer al vroeg naar huis vertrok. Er staan diverse evenementen op de agenda voor 1990: op 30 maart de voorjaars vergadering, 10 en 20 mei ope- ningstocht, 7 juni Keeten A. race, 23 juni viswedstrijd, 18 augustus Koggecup zeilwedstrijd en zomer- evenement, 15-16 september slui- tingstocht en 23 november na jaarsvergadering. Hengelsportvereniging De Pieter man viert dit jaar het tweede lustrum. Bestuur en leden doen dat tijdens een speciaal zomer feest, zo werd tijdens de algemene ledenvergadering besloten. De 23 aanwezige leden kozen A. van El- zakker tot nieuwe voorzitter. Hij volgt mevrouw M. Leydekkers-v.d. Hoven op, die wel bestuurslid blijft. De wedstrijden worden het komende seizoen weer gevist van af de Salamander, met schipper C. Schot. Op het programma staan zes competitiewedstrijden, ééh wedstrijd om de truckerstro fee en een boutwedstrijd in de cember. A.K. meldde dinsdag bij de poli tie, dat onbekenden de complete voorruit uit zijn auto hadden gehaald. De bromfietshelm van S. de V. uit Sint-Maartensdijk - een rood/blauwe met stickers - werd zaterdagavond uit een bar aan de Markt weggenomen. Datzelfde weekeinde is een straat naambord aan de Prins Clauslaan afgebroken en verdwenen. C.P.V. meldde maandag bij de po litie dat zijn auto aan de rechter- voorzijde was ingedeukt. Dat was al op 30 december gebeurd. Toen hoorde V. 's nachts om twee uur een harde knal en zag buiten een brommer wegrijden. De auto van B. werd vermoedelijk in de M. van Gelrestraat aan de linkerkant met een scherp voor werp bekrast. Ook dat gebeurde rond de jaarwisseling. De politie doet een beroep op de bevolking om medewerking, zodat dergelij ke vernielingen in de toekomst voorkomen kunnen worden. In de Wattstraat werd de auto van me vrouw L.B. uit Veenendaal be krast en de antenne afgebroken. De politie is op zoek naar de bromfietser, die maandagmorgen bij het Stenen Kruis een fietser aanreed en doorreed. De betrok kene, wiens signalement bekend is, wordt verzocht zich te melden. Bij de aanrijding kwam mejuf frouw A.G. uit Sint-Maartensdijk ten val en ze scheurde daarbij een bot in haar elleboog. Het arbeidsbureau aan de Simon Lindhoutstraat is te koop, zo deel de de directeur mee. Wegens ver huizing naar de nieuwe accommodatie aan de Haven in St. Maartensdijk is het pand 18 december leeg komen te staan. De Rijksgebouwendienst heeft aller lei instellingen gevraagd of ze be langstelling hadden voor het pand, maar niemand had er inte resse voor. De Dienst der Domei nen gaat het gebouw nu verkopen. Ingenieursbureau Oranjewoud b.v. uit Oosterhout gaat in opdracht van de gemeente voor 143.272,38 grond-, drainage- en plantwerkzaamheden uitvoeren ten behoeve van de uitbreiding van de begraafplaats aan de Mo lenstraat. Vermoedelijk door een black-out kwam M.V. uit Zierikzee maandag met zijn auto in de Broekseweg in de sloot terecht. Hij werd met klachten over erge hoofdpijn naar een ziekenhuis in zijn woonplaats gebracht. Uitslagen Hof van Holland. C. v.d. Laak-J. Hermans +15/+6, J. Hermans-C. Boogaart +9/+6, P. de Ronde-A. Fouteyne -2/-9, M. Vercammen-A. Fonteyne -11/-8, P. de Ronde-J. van Daalen -5/-1, J. de Koning-M. Vercammen 17/+4. Hoogste serie (7 car.) C. Boogaart, beste gemiddelde (1.68) J. de Koning. De Treffers. L. van Wezel-J. Bur gers 2-2, J. Etienne-J. van Meer. 2-0, H. Hommel-K. Hommel 2-0, J. Verhees-C. Burgers 2-0, J. Geuze-B. den Hollander 0-2, P. Hommel-J. Etienne 0-2, P. de Leeuw-H. Hommel 0-2, J. Burgers-J. Verhees 2-0, B. den Hollander-J. van Meer 0-2, K. Hommel-C. Burgers 0-2, C. Burgers-P. Hommel 0-2, P. de Leeuw-P. Hommel 2-2. Hoogste serie (15 car.) en beste gemiddelde (3.65) H. Hommel, kortste partij (49 car. in 16 brt.) J. Burgers. K.O.T. A-team: P. Timmermans-P. Moerland 2-0, W. Heij boer-A. Havermans 2-0, M. Goudzwaard- A. Brusselaars 0-2, J. Schetters-H. van Daalen 2-0, J. van Daalen-M. van Hees 0-2. Hoogste serie (17 car.) en beste gemiddelde (3.23) W. Heijboer, kortste partij (25 brt.) M. van Hees. K.O.T. B-team: C. van Steenpaal- W. de Leeuw 0-2, P. de Jager-A. van Daalen 2-0, A. Zwegers-M. Moerland 0-2, H. van Herpen-J. Kruf 0-2, A. Kruf-M. Potappel 2-0. Hoogste serie (9 car.), kortste partij (10 brt.) en beste gemiddel de (3.70) J. Kruf. Laatstgenoemde werd kampioen van de tweede pe riode. Toneelvereniging Sint Joseph brengt op zaterdag 20 januari de klucht 'Met een beetje fantasie'. Het stuk wordt op de planken ge zet door de dames A. Hommel van Treijen, M. Geuze-Hoek, A. Havermans-de Leeuw en E. Hom mel en de heren A. Hommel, A. Vis, J. van Meer, M. Goedegebuu- re en R. Moerland. Regisseur is J. Egberts. De avond begint om half acht in de Vossenkuil en na afloop is er dansmuziek van de formatie Treble. Mevrouw A.L. uit Tholen beland de maandagavond met haar auto in de sloot langs de Vierdedijk. Met haar passagiere mevrouw Van O. - die een gat in het hoofd had - meldde ze zich voor behandeling bij dokter Noteboom. Voor het ongeval werden een ambulance en de brandweer gealarmeerd. Transportbedrijf Van 't Hof kreeg van zondag op maandag onge wenst bezoek. Er werden sporen van braak gevonden en er was in een met goederen geladen auto ge rommeld. Het was niet bekend of er iets weg was. Bij bistro 't Baeken aan de Mo lendijk werden van zaterdag op zondag, na sluitingstijd, een uit hangbord beschadigd en een bloembak uit zijn voegen gerukt. Dit was al vaker gebeurd. J.B. kreeg donderdag een rijver bod wegens het rijden in een auto onder invloed. Hij was de politie opgevallen, omdat hij onnodig met een mistachterlicht aan reed. De leden van de watersportvereni ging wisselden zaterdag in de La gune niet alleen de beste wensen voor het nieuwe jaar uit. Het bestuur bood iedereen een pre sentje aan: een clubvlag in klein formaat, zodat alle schepen in het nieuwe vaarseizoen met een frisse wimpel in de clubkleuren getooid zijn. Vorige jaren was het de ge woonte om een watergetijden boekje cadeau te doen. Behalve de afgelopen fraaie zo mer kwamen ook de donkere wol ken van de verontreiniging in de haven aan de orde. Het bagger- werk dreigt daardoor vertraagd te worden en het opruimen van de verontreiniging betekent een zwa re investering voor alle betrokke nen, inclusief de watersporters. In de goed bezette:- kantine van WHS organiseerde de activiteiten commissie van de voetbalvereni ging zaterdagavond een mosselmaaltijd. Wie niet hield van dit zeebanket, kon zich tegoed doen aan salades. Het viel alle maal zeer in de smaak, zodat ge lijk plannen werden gemaakt voor een volgend etentje. Vrijdag 16 fe bruari wordt in Familyland te Hoogerheide een fondue-avond gehouden, maar de voetballers komen dan ook nog in beweging op de bowlingbanen. Het chr. gemengd koor VZOS huldigde donderdag tijdens de al gemene ledenvergadering zes jubi larissen. Voorzitter P. Mosselman overhandigde allereerst dhr. J.A. den Haan een oorkonde en bloe men wegens zijn 35-jarig lidmaat schap. Er waren vijf zilveren jubilarissen: de dames A. van Bendegom-van Hekezen, M. Boogaard-Bolier, P. Goedegebuure-Goedegebuure, C. Goedegebuure-Lanooy en A.J. Heijboer-Lanooy. Ook zij ontvin gen een oorkonde en bloemen van de voorzitter. De vergadering in het N.H. ver enigingsgebouw was begonnen met samenzang van Psalm 139:1 en 14 en het lezen van Johannes 3. Secretaresse mevr. A. Geluk las de notulen en het jaarverslag, waar na penningmeester J. Polderman een nadelig saldo meldde van f 255,08. De jubileumviering in fe bruari 1989 droeg mede bij aan dit tekort. De uitgaven waren met 12.291 gulden hoger dan de in komsten van 12.036 gulden. Er is echter nog een reserve van 3357 gulden. De contributie bleef on veranderd. Met bijna algemene stemmen werd mevr. B. Pleune-v.d. Hoek als bestuurslid herkozen. In de kascommissie werd J.M. Vroegop opgevolgd door mevr. C. Wessels- Snoep. Na de koffie met gebak werden de plannen besproken. Ten eerste een Paaszangdienst met Woord en Daad op 7 april. Na de vergade ring van de stichting reformati- sche hulpactie zal hierover een definitief besluit vallen. Op 12 mei is er een uitvoering van de verenigde koren van Tholen en St. Philipsland gepland. Geïnformeerd zal worden of er mogelijkheden zijn voor con- coursbezoek. De laatste jaren was hiervoor in Zeeland weinig gele genheid. Lang werd gesproken over de slechte opkomst bij de repetities. Elk lid werd op het hart gedrukt zijn of haar verantwoordelijkheid in deze te beseffen. De vroege datum van de Kerst- zangdienst werd als positief erva ren. Voor veel verenigingen is het dan nog niet zo druk, zodat de avond meer mensen trekt. Daar- Donderdag, vrijdag en zaterdag 11, 12 en 13 januari MAGERE RUNDER- of SUCADELAPPEN 1 kg16.75 500 gr. SOEPVLEES samen 500 gr. GEHAKT MERGPIJP 6.95 PALINGWORST 150 gram1.95 0LÉ 100 gram1.80 CORNED BEEF 100 gram1.50 KROKETTEN 10 stuks4.00 PRÉPARÉ 100 gram1.80 Maandag en dinsdag 15 en 16 januari RUNDVLEES met randje vet 1 kg13.50 Bij aankoop van een ROOKWORST 500 gram ZUURKOOL GRATIS BLINDE VINKEN 5 halen4 betalen RUNDERGEHAKT met gratis kruiden SAUCIJZEN Woensdag 17 januari 1 kg10.00 500 gram4.00 maakt door de deskundigheid waarmee de brandweerlieden de bomen in brand staken. Voor de toeschouwers maakten ze er een spectaculaire gebeurtenis van. Advertentie LM. om vond men dat voor herhaling vatbaar. Bij de rondvraag werd nog over le denwerving gesproken en een be zoek aan het Kerstconcert in de Doelen. Na samenzang van Psalm 186: 1 en 5 sloot de voorzitter de leden vergadering. Op de 12 meter baan werkte schietvereniging Prinses Beatrix de huishoudelijke wedstrijd af. Die werd goed bezocht. Uitslag klasse A: l.P. Priem 146-47, 2. A. Knuist 143-47, 3. L. Hage 143-41, 4. R. de Vos 141-46, 5. R. Priem 141-45, 6. R. Andriesse 139-42, 7. C. Andriesse 138-45, 8. M. Knuist 136-43, 9. M. Knulst-Menheere 134-43, 10. Ph. de Rijke 133-43. Klasse B: 1. C. Potappel 139-46, 2. G. Vos 137-40, 3. P. de Vos 131-42, 4. G. Potappel 129-40, 5. W. Klip- pel 126-36. Klasse C: 1. M. Potappel 135-37, 2. B. de Ruiter 125-37, 3. J. v.d. Gaag 123-39. Weststraat 11 St. Annaland Advertentie I.M. Automobilist A.M.A. werd zater dag bekeurd, omdat hij een van rechts komende politieauto geen voorrang gaf. In de bocht bij Rinses reed me vrouw E.J.V.-R. woensdagmiddag 3 januari uit de bocht. De auto begon te slingeren en was niet meer te houden, waardoor een lichtmast werd geraakt. De auto was zwaar beschadigd, maar de bestuurster kwam er zonder kleer scheuren af. Muziekvereniging Euterpe haalt woensdag 17 januari oud papier op. Advertentie I.M. De uitslag van de vrijdag gespeel de competitiewedstrijd van De Pendelaars is: 1. W. Dane 5220 p., 2. mevr. Franke 5084 p., 3. M. van Bloppoel 5030 p., 4. J. Knuist 4827 p., 5. P. van Bloppoel 4670 p., 6. L. Kampman 4627 p., 7. J. van Gorsel 4605 p., 8. J. Guiljam 4584 p., 9. M. den Haan 4445 p., 10. J. van Zetten 4430 p., 11. J. van Splunter 4304 p., 12. J. v.d. Werf 4174 p., 13. P. Bazen 4114 p., 14. H. Zwagemaker 3878 p. Straatmakersbedrijf N. de Rijke gaat voor 15.819,75 een gedeelte van de Plevierlaan in de nieuw bouwwijk Muijepolder bestraten. De Middelburgse politierechter heeft C.M.U. tot een voorwaarde lijke boete van 200 gulden veroor deeld wegens het slaan van zijn buurman E.T.. De officier van justitie had het dubbele geëist voor de mishandeling. T. ergerde zich al langer aan het feit, dat mevr. U. 's ochtends rond haar woning huishoudelijk >verk deed, waardoor hij in zijn slaap zou worden gestoord. Op een za terdagochtend in juli sloeg de vlam in de pan. T. liet mevr. U. weten, dat ze haar bezem nog maar een poosje moest laten staan. Ze ging haar man halen en toen T. naar voren stormde, deel de dhr. U. een paar flinke klappen uit. Dat leverde een lichte hersen schudding, schaafwonden en blauwe plekken op. De rechter deelde de straf voor waardelijk uit, zodat hij een stok achter de deur heeft om te voor komen dat er tussen de twee buren weer onenigheid ontstaat. De politie wil de rechter laten uit maken, wat er juist is inzake de parkeerproblemen in de Noordstraat bij de woning van de familie Van Langeveld en de uitrit daar tegenover van de fam. Kui per. De twee hebben regelmatig on enigheid over het parkeren. Wan neer Kuiper met een personenauto met aanhangwagen van zijn erf wij, lukt dat niet wanneer de auto van Van Langeveld tegenover de uitrit staat. Volgens Van Lange veld heeft Kuiper dat aan zichzelf te wijten omdat hij de uitrit ver smald heeft van 7 1/2 tot 2 m. De politie erkent, dat Kuiper in het verleden op zijn eigen erf kon draaien, maar nu wordt er aan de zijkanten hout opgeslagen. "Waar twee ruzie hebben, zijn er echter ook twee die schuld heb ben", constateert opperwacht meester D.P. Visser. "Het is gewoon een moeilijke situatie, waarbij de verdraagzaamheid ver te zoeken is. We hebben gepro beerd te bemiddelen, maar echte duidelijkheid is niet te verschaf fen. Daarover moet de rechter beslissen." Van Langeveld heeft een advocaat in de arm genomen. Volgens hem staat er nergens in de wet, dat hij niet tegenover een uitrit mag par keren. De politie heeft echter in de jurisprudentie(uitspraken in ho ger beroep die een voorbeeldfunc tie vervullen) iets gevonden, dat je de doorgang van het verkeer niet mag belemmeren. Als daarvan hinder ondervonden wordt, mag je ook niet tegenover een uitrit parkeren. Een personenauto van Van Lange veld is in oktober aangereden, wat hij mede toeschrijft aan de par keerproblemen. "De politie trekt ook partij door alleen mij te be keuren, terwijl andere auto's die op de stoep staan, geen boete krij gen", aldus Van Langeveld. Eén lam van 9 weken dood en één in de sloot. Dat was het resultaat toen W. uit Halsteren zijn hond even uit de auto liet. Getuigen lichtten eigenaar V. in en de scha de werd onderling geregeld. Donderdag deed zich een aanrij ding voor op de splitsing Paas- dijkweg/Hogeweg. G.P. reed in de auto over de Paasdijkweg en wilde linksaf de Hogeweg in. Bromfiet ser J.K., die op het fietspad reed, verleende geen voorrang en liep daardoor een verwonding aan de elleboog op. A.B.K. werd zaterdag bekeurd omdat hij met zijn auto de bocht afsneed. Bovendien kreeg hij een waarschuwing voor te hard rijden. Speeltuinvereniging Rekelstad or ganiseerde vorige week woensdag avond de kerstboomverbranding. Om zeven uur vertrok vanaf de Markt een grote groep kinderen met kleurige lampions richting speeltuin. Drie jeugdige tromme laars van Euterpe luisterden de optocht muzikaal op. Na aan komst moest even worden gewacht op de brandweer uit Tholen, maar dat werd ruimschoots goedge- Elke derde maandag van de maand, dus nu 15 jan. haalt voet balvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. De leerlingen van de groepen 1 t/m 4 van o.b.s. De Eevliet be zochten, met alle leerkrachten en een aantal ouders, in de Stoelemat te Bergen op Zoom een voorstel ling van 'Tijl Uilenspiegel bij de Chinezen'. Het stuk werd opge voerd door het Limburgs Jeugdto neel. De kinderen genoten van het sprookjesverhaal vol met span ning en dolkomische belevenissen en keken na afloop op een gezelli ge voorstelling terug. Het Interkerkelijk Jeugdwerk hield in de kerstvakantie een geslaagde karweitjes- en oliebol lendag. De leden van het jeugd werk brachten met het verrichten van kleine karweitjes f. 172,- bij elkaar. De oliebollen, die de oudste groep verkocht, gingen grif van de hand. De verkoop bracht netto f. 476,- op. Op deze manier hebben de leden van het jeugd werk ook zelf hun steentje bijge dragen aan een financieel goed clubseizoen. Het Sint-Annalandse aanne mingsbedrijf Joh. van Vossen en Zn. mag van de gemeente voor 20.145,herbestratingswerk- zaamheden uit gaan voeren aan de Paasdijkweg. Uitslagen Tolrust. J. Uijl-A. Schot 7.14-10, J. Elenbaas-R. Geuze 10-3.6, K. Bolier-J. Elenbaas 9.23-10, L. Bijl-J. Uijl 10-9.71, A. Hage-K. Lisseveld 6.32-10, K. Zwagemaker-K. Bolier 10-5.58, A. Hage-J. Elenbaas 7.89-10, K. Bolier-L. Bijl 7.88-10. Kortste par tij (20 brt.) J. Elenbaas, beste ge middelde (2.65) K. Zwagemaker, hoogste serie (10 car.) J. Uijl. Geboorten: 1-12 Geertje Margare- tha dv M. Neele en J. Kosten. Huwelijken: 1-12 Willem Snoep met Janneke Elisabeth Moerland. Overlijden: 7-12 Maatje Ligtendag-de Graaf (49), 10-12 Jan Adriaan Wisse (57), 22-12 Ja cob Wagemaker (71), 22-12 Anna Wesdorp-Kaashoek (80). Mevrouw K.M. en L. de O. kwa men zaterdag even na elf uur met elkaar in botsing. M. kwam met de auto uit de Voorstraat en sloeg rechtsaf de Kerkring in. Ze hield daarbij onvoldoende rechts en raakte de tegemoetkomende auto van De O. Beide auto's werden be schadigd. Tevens verhuur zonnebank Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. De polderwegen worden als ge volg van een gemeenteraads besluit allemaal van een naam voorzien. Dat heeft gevolgen voor de straatadressen van een aantal woningen en boerderijen buiten de bebouwde kom. De adressering Prins Hendrikpolder is veranderd in Lange Kruisweg. Bewoners van de Oude Polder zien, afhankelijk van de plaats van hun woning, het adres veranderd in Oudeweg, Oude Bakenweg, Noorddijk; Oostdijk of Rijksweg. Henriëtte- polder wordt Henriëttedijk en Oostdijk, Kramerspolder wordt Hogeweg. In een moeilijke partij is J. Noort- hoek erin geslaagd koploper J. den Braber in de onderlinge dam- competitie te verslaan. Den Bra ber speelde één verkeerde zet, waarvan Noorthoek goed gebruik maakte. Uitslagen: J. Noorthoek- G. v.d. Velde 2-0, J. den Braber-J. Verwijs 2-0, R. Tichem-L. v.d. Velde 1-1, J. Verwijs-G. v.d. Velde 0-2, W. Drenth-J. Joppe 0-2, J. den Braber-J. Noorthoek 0-2. Tussenstand: 1. J. den Braber 15 p. (uit 14 partijen), 2. A. Verwijs 13 uit 9, 3. J. v.d. Velde 13 uit 9, 4. L. v.d. Velde 13 uit 11, 5. J. Joppe 12 uit 10, 6. J. Noorthoek 11 uit 9, 7. G. v.d. Velde 10 uit 11, 8. J. Ver wijs 2 uit 5, 9. R. Tichem 1 uit 1, 10. P. Reijngoudt 1 uit 7, 11. W. Drenth 0 uit 5. Noad '67 begint het nieuwe jaar morgen (vrijdag) met de platte landsklucht 'Het huis van de dok ter'. Het toneelstuk wordt opgevoerd door eigen leden van de voetbalvereniging, waaronder veel debutanten. Niettemin wordt het stuk vol humor en met veel predikbeurten Zaterdag 13 en zondag 14 januari Tholen, Poortvliet, Oud Vosse- meer en Seherpenisse (dr.Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-2400 St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Seherpenisse (dr. vd. Bel): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400 St.-Philipsland en Nw.-Vossemeer: dr. De Groot, Nw.-Vossemeer, tel. 01676-2545 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 TANDHEELKUNDIGE HULP Van Willigenburg, Halsteren, tel. 01641-3576 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Bellen naar de alarmcentrale, tel. 01184-14444 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatieadvieswerk, dag. 8.30-10 u., geestelijke volks gezondheid di, do, vr. morgen 9-10 u. en volgens afspr. Hoogstr. 12, Tholen. Vr 14.30-15.30 u. Raad vd kinderbesch., di 19-20.30 u. cons.bur. alc. en drugs TUBERCULOSEBESTR. Rijdende bus GGD, Molenvliet- sestr. 11, Tholen, elke do. 13-14.30 u. Afspraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Vertrouwenstelefoon NPV 01660-3727, b.g.g. 01663-2605 CONSULT. ALC EN DRUGS Afspraken: tel. 01100-23420 TELEFON. HULPDIENST Tel.01180-15551 d/n 01180-36251 (chr) kindertel.: 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01110-13184 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 RUTGERSHUIS Parallelweg 39, Bergen op Zoom, tel. 01640-40424, ma. en vr.avond 19-21 u. Do.mi. 14-16 u. Tel. tij dens speekuren 01640-55878, in het weekend (19-21 u.) 01640-40424 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 WERKGR. ALLEENSTAAND. Tel. 01662-2830 of 01676-3113 START Uitzendbureau START, ma. 9-12 u., arbeidsbur. Tholen STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 11 t/m vrijdag 19 jan. donderdag 11 3.22 - 15.47 vrijdag 12 4.07 - 16.32 zaterdag 13 4.52 - 17.L7- zondag 14 5.37 - 17.57 maandag 15 6.12 - 18.37 dinsdag 16 6.47 - 19.12 woensdag 17 7.22 - 19.47 donderdag 18 7.57 - 20.27 vrijdag 19 8.37 - 21.12 do 11/1 V.M. 5.57 u. Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Bel voor gecorrigeerde getijverwachtingen 01184-15600. Zondag 14 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Moehn, Ouderkerk a.d. IJssel 18.30 u. ds. Lammers, St.- Philipsland HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Bie, 's-Gravenpolder GEREF. KERK 10 (H.A.) en 17 u. drs. v.d. Hauw, Zwijndrecht CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst R.K. KERK za 19 u. en zo 10.45 u. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. De Kieviet GEREF. KERK 10 en 15 u. ds. Noordhof, 's- Gravenpolder CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 en zo 9.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Herk GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst 18/1 19.30 u. ds. De Pater GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Born OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Vlietstra, Me lissant 11/1 19.30 u. ds. Heemskerk, Ouddorp 17/1 19.30 u. ds. Van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Quartel, Gouda 19 u. ds. Hoekstra, Hoogerheide OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst do U/1 19.30 u. dhr. Klok, Kin derdijk GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Bergen Bravenboer 18/1 19 u. ds. Van Bergen Bra venboer GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens 14 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Groot 18 u. ds. Van Bergen Bravenboer, Seherpenisse GEREF. KERK 10 en 14.30 u. kand. Zweers, Ermelo GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lammers 17 u. kand. Tramper, Zeist GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Assies, Zoetermeer 15 u. ds. Schneider, Raams- donksveer elan gebracht, aldus een woord voerder. Het verhaal gaat over een echtpaar dat dolgraag op vakantie wil en daarom de woning van een dokter huurt, die zelf ook op va kantie is. De buurman van de dokter heeft dat geregeld. Als de dochter van de arts onverwachts thuiskomt en de vakantiegangers aantreft, beginnen de problemen pas echt. Caroline Geluk en Kees Filius zet ten op professionele wijze de boer en boerin neer, terwijl de accoun tant en zijn vrouw op prima wijze worden vertolkt door Betsie Huijsmans en Chiel v.d. Est. Een opmerkelijk toneeldebuut valt te zien van Jacoline Bolier als José en Rini Filius als Aart, en Lianne Walpot speelt overtuigend de rol van Klaartje. De regie is in handen van Jan Plekkenpol, souffleuse is Nel Kornaat. De voorstelling be gint om acht uur in De Wimpel. Als koning winter het dit jaar weer laat afweten, organiseert ijs- vereniging De Tramput een reis naar een kunstijsbaan. Dit deelde voorzitter J. Reijngoudt mee tij dens de algemene ledenvergade ring van ijsvereniging De Tramput. Verder vertelde hij, dat de vereniging nu officieel gere gistreerd staat bij de Kamer van Koophandel na het passeren van de statuten bij de notaris. De gemeente heeft toestemming verleend om bankjes bij de schaatsbaan te plaatsen. Penning meester C. Reijngoudt hield de paar aanwezigen voor, dat 1988 door de minimale uitgaven en de flinke bijdrage van de leden in fi nancieel opzicht een goed jaar is geweest. Als het dit jaar nog gaat vriezen, wil men ook nog een prestatietocht organiseren op het Rammegors, maar daar ziet het nu nog niet naar uit. De Tramput heeft 31 enkele- en 192 ge zinsleden. In ons dorp zijn er in totaal 110 pakketten (waarvan 30 uit A.J.P.) ingeleverd voor hulp aan Roeme nië. In Anna Jacobapoider wer den de pakketten ingezameld door de Gereformeerde Kerk. Het Rode Kruis zegt dat het bericht dat voedselhulp overbodig zou zijn, niet juist was. Dit bericht had alleen betrekking op acute noodhulp in de vorm van meel en melkpoeder. De ingezamelde pak ketten zijn bestemd voor mensen op het platteland die niet sterven van de honger, maar wel beneden het standaardniveau leven. Het Rode Kruis zegt te garanderen dat alle pakketten terecht komen bij de mensen voor wie ze zijn ge maakt. Een konvooi van meer dan 90 vrachtwagens is zaterdag ver trokken naar Roemenië. Het Rode Kruis dankt alle gevers voor hun medewerking. Negen leden van het Thoolse Ro de Kruis (waaronder vijf jeugdle den) hebben het Modulebewijs I behaald. De theoretische toets was uitstekend, waarna het prak tijkgedeelte volgde met EHBO, reanimatie en niet-gemotoriseerd vervoer van gewonden. Alle negen gaan door met Module II onder leiding van de nieuwe verpleeg kundige Anja van Damme. De geslaagden: Dien v.d. Male uit Tholen, Ciska Lock uit Oud- Vossemeer (doet later praktijk nog) en uit Sint-Maartensdijk Jo- han Knuist, Colinda Riemens, Anjolien Koopman, Rinus Uijl, Corina Bazen, Madelinde van Vossen, Kees Priem en Annemarie Bevelander. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel 01 662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 2