Tholense Boys 4 wint van WHS 5 in 4e klas met 1-2 Brons voor elftalleider Smerdiek 2 in het nieuw Kü i langs WHS Feyenoord Smash zwaait Snoep uit Uien 40 cent Verlies voor Stavenisse in slotminuten Succes voor F-pupillen van Vosmeer Lopen voor een schone Schelde Rommelige wedstrijd van Noad 4 bij Dinteloord G. de Gast vijftien jaar voetbalbestuurder Vosmeer Vosmeer trekt Withagen aan WHS 4 verliest weer van ZPR L. Troost moet afzien van de Camel Trophy f Donderdag 11 januari 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 voetbal tTlSf programma _J volleybal voetbal uitslagen zaalvoetbal Meulvlietcompetitie badminton Ruime zege Batho Tijdens het inhaalprogramma van de KNVB-afdeling Noord-Brabant heeft Tho lense Boys 4 de derby tegen WHS 5 met 1-2 gewonnen. Van de andere vierde klas- sers onderscheidde zich de wedstrijd Dinteloord 5-Noad 4, waar drie spelers uit het veld werden gestuurd. Drie spelers uit veld Winst Thol.Boys 5 oefenvoetbal Smerdiek in harde wedstrijd naar 0-0 knvb voetbal Smerdiek 4 begint te laat Hard WC afgetroefd door Smerdiek Oud-bestuurslid G.K.W. de Gast van voetbalvereniging Vosmeer is vrijdag onder scheiden met de bronzen waarderingsspeld van de KNVB. Hij Was vijftien jaar lang bestuurslid van de club en is al acht jaar leider van het eerste elftal. De verraste jubilaris kreeg het brons opgespeld door afdelingsbestuurder mr. L.F. Haverman. afd. voetbal Speldag volleybaljeugd Tafeltennisser werd vier keer Thools kampioen Tafeltennisvereniging Smash '76 heeft zaterdag in De Wellevaete in Sint-Annaland afscheid genomen van Johan Snoep. Deze kwam tien jaar lang in het eerste team uit, maar door verhuizing gaat hij de komende competitie spelen bij t.t.v. Dordrecht. Voorzitter C. Vroegop bood de 30-jarige Snoep een teamfoto aan. De Sint-Annalander bereikte het afgelopen seizoen een hoogtepunt in zijn carrière met een score van 93% en de titel in de derde klas. Poortvliet Zaterdag 13 januari uur Smerdiek-DVO(vGeel) 14.30 Alliance-Stavenisse(Lisseveld) 14.15 BLC 2-SPS 2(vVeenendaal) 12.30 Dinteloord 3-Stavenisse 2 (Potappel) 14.00 SPS 3-DVO 2(vdVlugt) 12.30 Klundert 3-Smerdiek 2(Taks) 14.30 FCH 2-Noad 2(Camlibel) 15.00 Noad 3-Vrederust 2 (Thomassen) 15.00 Chrislandia 3-Thol.Boys 3 (vdHoek) 14.00 DVO 4-WHS 4(Verstijlen) 12.15 Noad 4-VVC ó(Koremans) 13.00 SPS 4-Dinteloord 5(Coppens) 14.30 Thol.Boys 4-Chrislandia 4 (Opree) 15.00 Dinteloord 4-WHS 5(vHam) 14.00 Stavenisse 3-Smerdiek 3(Bol) 15.00 Smerdiek 4-Unitas 2 (Bastiaansen) 14.30 Thol.Boys 5-DVO 7(Wezenberg) 13.00 Thol.Boys-Bevelanders(vr.) 14.00 Bevelanders 2-Thol.Boys 2(vr.) 14.30 SPS 1-WHS l(vriendsch) 14.30 Seolto 2-WHS 2(vriendsch) 14.30 WHS 3-Roosendaal 2(vriendsch)14.30 Zondag 14 januari uur Odio-Vosmeer(vr.) Vosmeer 2-Steenbergen 3(Kas) 12.30 Bergen 4-Vosmeer 3(Theuns) 13.00 Vosmeer 4-Moc 8 10.00 Odio 4-Vosmeer 5 14.30 Vosmeer d.-Madese B. (Hazendonk) 10.00 Internos-Vosmeer d2 10.00 Donderdag 18 januari uur Halsteren 1/2-Thol.Boys 19.30 TWeede kl.: Veerse Boys-Stavenisse 4-2. Eerste kl. res.: SPS 2-Capelle 2 0-1. Tweede kl. res.: Smerdiek 2-VVC 2 2-0, Noad 2-Stavenisse 2 2-0. Derde kl. res.: Tholense Boys 3-Noad 3 5-0, WHS 4-ZPR 2 0-3. Vierde kl. res.: ZPR 3-SPS 4 1-1, FSV 6-Tholense Boys 5 1-3, ZPR 3-SPS 4 1-1, Smerdiek 3-VVC 6 5-1, Klundert 5-Smerdiek 4 4-1, Dinteloord 5-Noad 4 1-1, Stavenisse 3-Dinteloord 4 0-3, WHS 5-Tholense Boys 4 1-2. Oefenvoetbal: Stellendam-SPS 3-2, Vosmeer-Luctor 2-2, Dinteloord- Tholense Boys 1-0, Smerdiek- Wolphaartsdijk 0-0, RBC 2-WHS 0-2, WHS 2-NVS 1-0, WHS-Feyenoord jeugd 1-0. 't Anker - De Veerhoek 7-5, Hof van Holland - Batavieren 6-8, Smalstad - De Leeuwen 4-4, Smits Boys - De Cal- lelas 4-12, Dalem - The Pub 6-12, '1 Esperance - Geilings 3-3, Eendracht Boys - Pinocchio 10-4 en De Pechvo gels - De Smulhoek 1-10. De eerste wedstrijd in het nieuwe jaar verliep voor Batho 1 niet onverdienste lijk: alle driesetters werden gewonnen van Zwaluwen uit Prinsenbeek, dat 1 plaats boven de Tholenaren stond. Eindstand 6-2. Voor de eerste herenenkel kwam inval ler Martin Pattimahu in het veld. Hoe wel Martin de laatste tijd weinig had gespeeld, bleek hij het badminthon nog niet verleerd te zijn. Rob Peper had echter geen juist antwoord op de flickservices van zijn tegenstander, waardoor zijn partij verloren ging. In de damesenkel hadden Anja Moeliker en Janet Duivendijk het alles behalve gemakkelijk. Anja had net als Martin een derde set nodig om de winst bin nen te halen, terwijl Janet moeite had om de shuttle binnen de lijnen te slaan. In de tweede set keerde welis waar het tij, maar dat was voor Janet te laat. Setstanden: Martin Pattimahu 11-18, 15-8 en 15-11, Rob Peper 11-15 en 9-15, Anja Moeliker 11-8, 10-12 en 11-2, Ja- net van Duivendijk 5-11 en 10-12. Tus senstand: 2-2. Jn de dubbels wisten de spelers van Batho het spel naar hun hand te zet ten. Beide partijen werden gewonnen. De gemengd dubbels moesten uitein delijk de beslissing brengen of de vol ledige winst van 2 punten binnen gehaald kon worden. Anja Moeliker en Rob Peper hadden een derde set no dig, nadat de tweede set uit een 13-2 achterstand ternauwernood verloren werd. Janet van Duivendijk en Martin Pattimahu lieten er geen twijfel over bestaan. Zonder veel problemen wisten zij hun partij te winnen. Setstanden: Anja Moeliker/Janet van Duivendijk 15-12 en 15-9, Martin Pat- timahu/Rob Peper 15-12 en 15-7, Anja Moeliker/Rob Peper 17-14, 13-15 en 17-14, Janet van Duivendijk/Martin Pattimahu 15-9 en 15-5. Van 9 tot 28 april organiseert de actiegroep Redt de Schelde de 'Scheldeloop', een loop van de monding van de Schelde in Ne derland tot aan de bron in Frank rijk. Ongeveer 200 vaste deelnemers zullen dagelijks onge veer 25 kilometer afleggen. Daar naast kan iedereen een etappe meelopen. Gelijktijdig met het lo pen voor een schone Schelde wor den door natuurverenigingen en milieu-organisaties vervuilings bronnen aan de kaak gesteld. Aan het einde van een dag zijn er dis cussiebijeenkomsten of ontspan nende activiteiten. Ook zal er een vaste tentoonstelling te bezichti gen zijn, gemaakt door de Zeeuw se Milieu Federatie. Veiling Sint-Annaland, dinsdag 9 januari. Uien maat 40 opwaarts klasse II NL f. 35,90 - f. 40,60. Aanvoer 42 ton. Het duel tussen Noad 4 en Dintel oord 5 verliep tumultueus. Na tien minuten kwamen de Sint-Philips- landers op achterstand. Nadat Marius Lebbink na een half uur spelen nogal hard doorging op een Dinteloord-verdediger ont stond daarover zoveel opschud ding, dat de scheidsrechter twee Dinteloorders en één speler van Noad uit het veld moest sturen. In de tweede helft kwam Noad op gelijke hoogte door een doelpunt van Kees Reijngoudt, die goed doorging op een kopbal van Piet Geluk. Hoewel Noad een speler meer in het veld had, kwam Din teloord nog gevaarlijk voor het doel. Met een aantal goede red dingen hield doelman Kees Lig- tendag de 1-1 stand overeind. De vijfde keus van Tholense Boys is na de winterstop prima begon nen met een 1-3 overwinning tegen FSV 6. Vanaf het begin had Tho- len een veldoverwicht, maar er werd slordig met de kansen om gesprongen. Mogelijkheden voor Jan Lensen en Leen Ottevanger Het eerste seniorenelftal van WHS heeft dinsdagavond het jeugdelftal van sportclub Feye noord in de slotfase met 1-0 ver slagen. Een paar minuten voor het einde schoot Rien Fase de bal bij na dwars door het net na een com binatie van Sander Westdorp en Arie Suarez. De motregen en het glibberige veld zorgden op het St. Annaland- se sportveld voor een zware wed strijd. De eerste helft was erg vlak met weinig doelkansen. Feye noord forceerde nog een door braak in het centrum, maar de bal werd tegen doelman Peter Scher- penisse geschoten. De eerste twintig minuten van de tweede helft gaven hetzelfde spel- beeld te zien. Bij een verdedi- gingsfout van Wim Vermaas kregen de Rotterdammers nog een scoringskans, maar de bal ging hoog over het doel. Daarna leek de jeugd van Feyenoord erdoor te zitten. WHS ging beter spelen en schiep vrij veel kansen, maar ge scoord werd er slechts één keer. Wil Fase viel na rust nog in voor Suarez. Zaterdag won WHS 1 met 0-2 bij RBC 2. De Roosendalers waren gehandicapt doordat ook het eer ste elftal moest spelen, waardoor enkele A-jeugdspelers moesten in vallen. WHS speelde directer dan RBC, dat veel breide en telkens in de buitenspelval liep. Johan v.d. Repe gleed voor rust een voorzet van Jan Willem de Voogd van der Straaten het doel in. In de tweede helft veranderde tweelingbroer Jo han v.d. Repe een voorzet van richting en dat leverde een 0-2 eindstand op. WHS 2 won de oefenwedstrijd te gen NVS 1 met 1-0. De jeugd hield zaterdag een voet baltoernooi in de Wellevaete. Bij de door elkaar gemengde E- en F- elftallen won Ajax van leider Jo han Vroegop. 2. Twente 3. PSV en ook hier 4de en laatste Feyenoord. Bij de C/D-junioren zegevierde Real Madrid van leider Ab de Kei zer. 2. PSV 3. AC Milan 4. Barce lona 5. Anderlecht. Het competitievrije Smerdiek oe fende tegen afdelings eersteklasser Wolphaartsdijk. Het werd een harde wedstrijd met kansen voor beide teams, maar geen doelpun ten. Smerdiek was het meest in balbezit. Na een kwartier viel Hans Lindhout geblesseerd uit en Rudy Overbeeke verving hem. De blauw-zwarte verdediging en doel man Kees Lindhout hielden Wol phaartsdijk van treffers af. In de tweede helft scoorde Smerdiek, maar op appèl van de grensrechter keurde arbiter M. Quist de treffer af wegens buitenspel. In een soortgelijke situatie aan de andere kant werd het vlagsignaal van de grensrechter genegeerd, maar de doorgebroken aanvaller scoorde niet. Bij Smerdiek werd Wim Priem nog uit het veld gestuurd wegens hard spel. Vosmeer speelde 2-2 tegen vierde klasser Luctor '88. De ploeg uit Heinkenszand nam aanvankelijk de leiding, waarna Frans, Verhees 1-1 scoorde. Na de rust liep Luctor opnieuw uit, maar Frank Tim mermans zorgde voor de gelijk maker. Vosmeer 3 won met 4-3 van Vosmeer 5. bleven daardoor onbenut. Na de rust werd Ottevanger vervangen door Bart Coldenhoff en dat bleek een gouden wissel. Binnen tien minuten was er de kans op een voorsprong, nadat Emiel Streng in het strafschopgebied werd neergelegd. Maar Leen van As schoot naast. Tholen wilde een doelpunt forceren en daardoor kon FSV met uitvallen voor ge vaar zorgen. Bij één zo'n gelegen heid ging een aanvaller vrij op het Thoolse doel af en scoorde 1-0. Enkele minuten later werd het 1-1 uit een scrimmage. Coldenhoff schoot eerst tegen de paal, maar via een Fijnaartse verdediger be landde de bal alsnog in het doel. Vijf minuten later leverde een handsbal de Tholenaren weer een strafschop op en die werd door Coldenhoff benut (1-2). Aan de andere kant ging een kopbal van FSV via de lat over. Kort voor tijd bepaalde Coldenhoff, uit een voorzet van Streng, de eindstand op 1-3. Hoewel de 4-1 uitslag doet ver moeden dat Smerdiek 4 er tegen Klundert 5 niet aan te pas kwam, was niets minder waar. Alleen het eerste half uur konden de blauw zwarten het tempo van de thuis club niet volgen. Bij Smerdiek ontbraken vier vaste krachten, twee spelers waren licht gebles seerd en sommigen wat grieperig. Na een kwartier kapte de Bra bantse spits twee verdedigers uit en scoorde 1-0. De tweede treffer liet niet lang op zich wachten. Sommige Smerdiek-spelers dach ten aan buitenspel, maar de grens rechter en scheidsrechter niet. Marcel Bentvelsen viel geblesseerd uit en werd vervangen door A- junior Arjen van Bloppoel. Bij Smerdiek ging het tempo omhoog en Klundert kon dat niet langer volhouden, zodat er kansen kwa men voor de blauw-zwarten. De Brabantse defensie schroomde niet om keihard in te grijpen, wat de rechtsback een boeking ople verde na neerhalen van Ko v.d. Griek. Even later overkwam Jan Guiljam in het strafschopgebied hetzelfde, maar Huib Knuist schoot de toegekende penalty te gen de paal. Even later schoot Knuist uit een hoekschop van Guiljam de bal tegen een verdedi ger. Er kwamen meer kansen voor Smerdiek, vooral A-junior Marco Kwaak speelde sterk. Na de rust bleef Kees v.d. Hoek geblesseerd in de kleedkamer en werd vervan gen door jeugdspeler Chris Scher- penisse. Smerdiek nam het initiatief en zowel Marco Kwaak als Jan Guiljam waren dicht bij een treffer. Ook een aanval, afge rond met een schot van Sjaak Moerland, had een beter lot ver diend. Een overmoedig Smerdiek hield Klundert onder druk, maar uit een counter liep de thuisclub naar 3-0 uit. Smerdiek bleef goed voetballen en een combinatie tus sen Jan Guiljam en Huib Knuist werd door eerstgenoemde net langs de verkeerde kant van de paal geschoten. Ook Marco Kwaak kopte maar centimeters naast. Nadat de bal uit een coun ter van Klundert tegen de arm van Sjaak Moerland kwam, benutte de thuisclub de strafschop om op 4-0 te komen. De tegentreffer kwam van Marco Kwaak, die door de verdediging soleerde en ook de doelman passeerde. Als de blauw-zwarten de laatste tien mi nuten zorgvuldiger met de kansen waren omgesprongen, had er nog wel een treffer ingezeten. Nu bleef het 4-1, met de backs Piet de Jon ge en Pierre Tröster als uitblinkers door hun resolute verdedigen. Het duel tussen Smerdiek 3 en WC 6 leverde de ploeg uit Halste ren twee boekingen op en een spe ler die uit het veld werd gestuurd. Het spel van WC had weinig met voetballen te maken, maar Smer diek trok zich daar niets van aan. Na een kwartier opende Rien Jop- pe de score, hij liet de bal uit een hoekschop rechtstreeks in het doel verdwijnen. Drie minuten la ter maakte Tonny v.d. Werf er op aangeven van Wim Scherpenisse 2-0 van. WC vond steeds doel man Richard Priem op zijn weg. Een prima kopbal van Remy Lindhout verdween via de onder kant van de lat in het doel (3-0). Rien Joppe viel na een gemene overtreding geblesseerd uit en werd vervangen door Bert Lind hout. Vijf minuten voor de rust zorgde Wim Vroegop voor 4-0. In de tweede helft deden de blauw zwarten het kalm aan. WC kwam op 4-1 door een fout van Richard Stoutjesdijk (na de rust ingevallen voor de geblesseerde Remy Lind hout) en Tonny v.d. Werf bepaalde de eindstand op 5-1. Mr. L.F. Haverman feliciteert oud-Vosmeerbestuurder G.K.W. de Gast (rechts) met zijn bronzen waarderingsspeld van de voetbalbond. De Gast kwam in juli 1974 in het bestuur van Vosmeer en bleef tot juni 1989 in functie. Al die jaren was hij verantwoordelijk voor de terreinen en het trainingsmateri aal. "Een erg belangrijke post. U zult in die jaren ook best moeilij ke beslissingen over het al dan niet bespeelbaar zijn van de velden hebben moeten nemen," zei Ha verman tot de 'Vosmeer-man in hart en nieren'. Het leiderschap van het eerste elftal (sinds 1981) noemde hij een vertrouwensposi- De 33-jarige Roger Withagen uit Ossendrecht wordt in het nieuwe seizoen trainer bij v.v. Vosmeer. Withagen is momenteel voor het vijfde jaar oefenmeester bij Vivoo en was daarvoor twee seizoenen werkzaam bij Nieuw-Borgvliet. Hij speelde zelf bij Odio, waar hij tevens jeugdtrainer is geweest. Wi thagen volgt bij Vosmeer Ko Stoutjesdijk op, die de vierdeklas ser nu voor het tweede jaar onder zijn hoede heeft. Kees Stoutjesdijk heeft zijn con tract met s.v. Smerdiek met een jaar verlengd. Hij is aan zijn eer ste seizoen in de smalstad bezig. De reserves van Smerdiek, met de weer van een blessure herstelde Ab Poot in de gelederen, hebben zaterdag met 2-0 van VVC 2 uit Halsteren gewonnen. Vooral het eerste half uur draaiden de blauw zwarten uitstekend. Er waren een paar mooie aanvallen te zien. In de twintigste minuut kwam Smer diek op voorsprong. Het leer be landde uit een hoekschop van Perry Opree op het hoofd van Ad- dy Stoutjesdijk, die schitterend scoorde. Even later kreeg men een prima kans om de score uit te bouwen, maar Ab Poot faalde in de afwerking. In de tweede helft kwam Addy de Jonge in het veld voor de gebles seerde Perry Opree. Het wilde niet lukken bij Smerdiek. Passes kwa men niet aan en mede daardoor kwamen de Brabanders sterk op zetten. Maar echt doelrijpe kan sen schiep men ook niet. Twee minuten voor het einde van de wedstrijd verscheen de beslissende treffer op het scorebord. Jan Schrier omzeilde de buitenspelval en ging alleen op de VVC-goalie af. Iedereen dacht dat hij de bal zou afgeven aan de meegekomen Gert-Jan van Ham, maar Schrier stifte de bal zelf bekwaam over de keeper. Eindstand: 2-0. Het tweede elftal van sportvereniging Smerdiek poseerde zaterdagmiddag in nieuwe trainingspak ken die beschikbaar zijn gesteld door brood- en banketbakker A.A.J. van den Hoek uit Sint- Maartensdijk (derde van rechts). De spelers in de reserve tweede klasse van de KNVB-afdeling Noord-Brabant zullen dit seizoen in blauw tenue - met rood en wit - trainen onder leiding van A. van de Ree (vijfde van rechts, staand). Het elftal won zaterdag met 2-0 van VVC 2 uit Halsteren, een prestatie waarmee spelers en sponsor zeer tevreden waren. Het bestuur en het elftal overhandig den Van den Hoek en zijn twee assistenten een bloemetje. (Advertentie IM) De vierde keus van WHS moest zaterdag voor de tweede keer dit seizoen zijn meerdere erkennen in ZPR 2: 0-3. De eerste helft waren er aan beide zijden wat kleine kansen. Een terugspeelbal van Mark Westdorp zorgde voor pa niek bij WHS, maar keeper André van Ast kon de bal van de doellijn halen. Vlak voor de rust verdween een vrije trap binnen het zestien metergebied via Arné den Engels man ver over het doel. Na de rust werden Marco Elenbaas en Leo van Beveren ingebracht, maar dat bracht niet veel verandering in de strategie van WHS. Het laatste wapenfeit van de groen-witten was een voorzet van rechts door Perry Moerland. Hij bereikte Jan West- dorp in de doelmond, maar die verzuimde dit buitenkansje te ver zilveren. Daarna toonde ZPR aan dat het - in tegenstelling tot de thuisploeg - wél had getraind tij dens de winterstop. Een hoek schop van ZPR werd nog weggekopt, maar de bal viel voor de voeten van de Bergse spits en die aarzelde niet om 0-1 te scoren. Even later zette dezelfde speler de hele WHS-verdediging via een so lo te kijk (0-2). Het laatste doel punt kwam uit een strafschop tot stand. De ZPR-spits soleerde op nieuw en slechts een handsbal binnen het strafschopgebied kon hem tot stoppen dwingen (0-3). WHS drong nog aan, maar kon geen vuist meer maken. tie. "Je bent een praatpaal voor trainer en elftal, maar als het niet goed gaat krijg je ook kritiek over je heen." Op dit moment is De Gast nog terreinknecht en voor zitter van de technische com missie. Haverman ging nog in op de niet zo rooskleurige positie van het Stavenisse leed tegen Veerse Boys een 4-2 nederlaag. Daar zag het niet naar uit, want binnen drie mi nuten bracht Peter Neele, uit een kopbal van Frans Lindhout, de Thoolse ploeg op voorsprong. Ook daarna kwamen er enkele kansen, doch die werden niet be nut. Na een half uur kreeg Veerse Boys een strafschop wegens het onderuit halen van een speler. Doelman Rien Smits stopte die bekwaam. Daarna kwam de thuisclub opzetten. Het bleek een technisch erg sterke ploeg te zijn, die veel oudere spelers in de gele deren had. Toen de Stavenisse- verdediging in de laatste minuut van de eerste helft vergat in te grij pen, betekende dat de gelijkma ker. Na vijf minuten in de tweede helft was er opnieuw een misverstand in de verdediging, waardoor Veer se Boys de leiding nam (2-1). Peter Stoutjesdijk kwam in de ploeg voor Peter Wielaard en na een kwartier verzilverde deze invaller een voorzet van Frans Lindhout. Een puntendeling leek er in te zet ten, maar de laatste vijf minuten werden Stavenisse fataal. Toen doelman Smits bij een vrije trap niet snel genoeg bij de bal was werd deze over hem heen in het doel gekopt (3-2). De bezoekers zetten alles op alles om te probe ren gelijk te komen, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Sprundel Alliance Unitas'30 Dongen Waspik SC Stavenisse Baronie VVR DHV Veerse B. Right'OH 11 9 2 0 20 30-14 11 8 2 1 18 36-10 11 8 1 2 17 36-20 10 7 0 3 14 27-26 10 5 0 5 10 21-25 11 4 2 5 10 18-19 10 4 0 6 8 33-36 113 17 112 2 7 112 18 11119 7 18-27 6 22-29 5 13-28 3 21-41 standaardelftal op de ranglijst. Het karakter van Vosmeer ken nende, vertrouwde hij erop dat het vierdeklasserschap behouden zal blijven. Voorzitter A.J. Hommel bedankte Gerrit de Gast voor zijn inzet in de afgelopen vijftien jaar. In gaand op het leiderschap merkte hij op, dat eigenlijk elke elftallei der een tijdje voor het materiaal zou moeten zorgen. "Dan leren ze de waarde ervan kennen. Als je ziet dat Gerrit achter elke bal aan gaat die buiten het speelveld wordt geschopt," aldus Hommel. Hij overhandigde een boek en me vrouw De Gast-Verhees werd in de hulde betrokken met bloemen. Van de huldiging waren, behalve bestuur en trainer, de meeste spe lers (met dames) van het eerste en tweede elftal getuige, omdat er een gourmetavond voor de selec tie was. De F-pupillen van Vosmeer zijn bovenaan geëindigd in de najaars competitie. Zaterdag werd de laat ste wedstrijd, tegen Smerdiek, met maar liefst 15-0 gewonnen. De mi ni's van Vosmeer verloren in tien wedstrijden niet één keer en speel den twee keer gelijk (tegen SPS en WHS); het team scoorde 62 keer en moest slechts 4 tegentreffers in casseren. Na afloop van de wed strijd tegen Smerdiek kregen de kampioenen limonade en chips. Ook de speldag voor de pupillen, op 20 januari, krijgt nog een extra tintje. Het succesvolle team bestaat uit John Aarnoudse, Mark van Dijke, Ronald Goedegebuure, Ramon Hendrikse, Danny Istha, Patrick Luijs, Bart en Robert Niemants- verdriet, Jasper de Regt en Ivo Verberk. Leiders/trainers zijn Sjaak Istha, Dré Aarnoudse en Dré Hommel. Eindstand: 1. Vosmeer 18 p., 2. WHS 16 p., 3. Noad 13 p., 4. NVS 7 p., 5. SPS 4 p., 6. Smerdiek 2 p. competitie in het nieuwe jaar. De eer ste wedstrijd was tegen Zebra 1 uit Ou denbosch. De eerste set was gelijk; 16-16 en de tweede set was een over winning voor A.V.C.: 21-14. De tweede wedstrijd was tegen VOKO uit Oostef- hout. De eerste set verloren de mini's met 14-13, de tweede set wonnen dé Tholenaren met 15-12. De derde wed strijd was met een zwakker team bij A.V.C. en die werd verloren van Dio- medon uit Steenbergen met 11-18 en 30-6. Maar de laatste wedstrijd tegen een sterk De Burgst 1, daar moest men het tegen maken. Met een sterk team van A.V.C. werd de eerste set verloren: 16-8 en de tweede set werd gewonnen meet 20-10. Dus de mini's deden het goed. Trainer Rien Gunst is tevrèe mét zijn team en er zijn plannen om bin) nenkort met een tweede team té starten. Zoals gewoonlijk werd in de kerstva kantie een dag voor de volleybal-jeugd van AVC georganiseerd. De oudere jeugd was al een keer naar Apeldoorn geweest waar men een wedstrijd bij woonde. Nu waren de jongeren aan de beurt (mini's en C-jeugd). Anja Moe liker moest voor school (derde jaars CIOS) een activiteit organiseren. Zij kon dit samen doen met Natasja Tim mermans en Martine Kolenberg, dia voor de PABO een soortgelijke op dracht hadden. Gekozen werd voor een sportieve middag bij recreatiege bied de Piet aan het Veerse Meer. Er werden spelletjes gespeeld als: zakje knal, koekhappen, blindskippy, ring- werpen, hockey, balschieten, frissby werpen eetc. En er waren nog grotere spelen zoals dierengeluidenspel en ja- gerspel. Ondanks de kou had de jeugd veel pret. En om de middag compleet te maken vertrok de jeugd als afslui ting naar Vlissingen waar men zich na al dat energie verlies vol at aan frites, om daarna het golfslagbad nog in te duiken. De hele organisatie verliep prima en rond 6 uur arriveerde men weer in Tholen. s Leo Troost uit Sint-Maartensdijk heeft moeten afzien van zijn deel name aan de voorselectie voor de Camel Trophy. Op het laatste mo ment moest de artiest op 7 januari een optreden verzorgen en dat kon niet worden verplaatst. Daarmee is de kans dat een Tholenaar in juni aan deze wedstrijd in de Sovjet-Unie meedoet dus verkeken. Tafeltennisser Johan Snoep in actie tijdens de laatste Thoolse kampioenschappen. Voorzitter Vroegop vond het spij tig, afscheid van Snoep (die wel licht zo'n 800 partijen in tien jaar speelde) te moeten nemen en be dankte hem voor zijn inzet. Na mens de spelers overhandigde Christian van 't Hof een kamer plant aan Johan's vriendin. Na mens de redactie van clubblad De Schuuver bood Conny v.d. Klooster een fles wijn aan. Voor de afscheidswedstrijd, die het bestuur Snoep aanbood, wa ren een aantal 'oudgedienden' uit genodigd: Wim Slager (St.Annaland), Piet Ridderhof (Oud-Vossemeer), Gerrit Vis ('s- Heer Hendrikskinderen), Christi an van 't Hof (St.Annaland), Jack Rosenboom (Oud-Gastel). Snoep won al zijn partijen in drie games en bleef daarmee ongeslagen. Ook Ridderhof leverde die presta tie. Wim Slager - de enige die geen competitie meer speelt - behaalde niet één punt. Gerrit Vis (afkom stig uit Oud-Vossemeer en vroeger bij Thoolse kampioenschappen vaak tegenstander van Snoep) scoorde één punt tegen. Hij speelt tegenwoordig bij t.t.v. Kapelle. Ook Christian van 't Hof en Jack Rosenboom behaalden één punt. Laatstgenoemde speelde vele ja ren in de competitie tegen Snoep bij Het Markiezaat. Het team van Snoep won met 6-4. Johan Snoep begon zijn carrière bij de tafeltennisclub in Poortvliet en kwam vervolgens-naar Smash '76. In de beginjaren '80 was hij, samen met Piet Ridderhof, de sterkste tafeltennisser van Tholen. De laatste jaren moest Snoep con-' currentie dulden van Christian van 't Hof. De 30-jarige laborant werd vier keer kampioen van Tho len en Sint-Philipsland (in 1979, 1981, 1983 en 1985) en in 1986 be haalde hij de titel van Midden- Zeeland in de E-licentie. In 1980 behaalde Johan Snoep samen met Wim Slager en Henk v.d. Steen (die ook aanwezig was, maar niet kon meespelen. Hij woont nu in Rotterdam) het eerste kampioen schap, in de vijfde klas. Na gede gradeerd te zijn werd hij in 1983, samen met Slager en Martin v.d. Klooster opnieuw kampioen. Ook in 1987 en 1988 werden titels be haald. Met de komst van Ridder hof van TCS naar Smash bereikte de vereniging sportief gezien een nieuw hoogtepunt: Snoep, Rid derhof en Christian van 't Hof werden derdeklasser. Door het vertrek van Snoep kan de - in de afgelopen najaarscompetitie ver diende - promotie naar de tweede klas niet verwezenlijkt worden. Snoep was een echte verdediger, die met anti-topspin menig tegen stander versloeg. Trainen deed hij nooit en twee keer in zijn loop baan werd hij aan een meniscus geopereerd. Na afloop van de wedstrijd werd door de aanwezigen nog gezellig nagepraat.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 15