Opgevoerde bromfiets van 1250 gulden verbeurd verklaard Bibliotheek heet: de Librije Kistje wijn voor schippers schetters Tholen mag afval storten in Brabant Oud-gemeentesecretaris wil kar trekken Promotie Tholen via commissie VVV Zonwering in gang scholen niet overal Bedrijvig Thoolse kantonrechter veroordeelt inwoner van Poortvliet Apartheid in Thoolse raad Atelier Entrup (M) Donderdag 28 december EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 De opgevoerde bromfiets waarmee de 18-jarige A.J.H. uit Poortvliet op 13 mei is aangehouden, krijgt hij niet terug. De Thoolse kantonrechter mr. H. Bruin ver klaarde de tweewieler met een waarde van 1250 gulden vrijdagmiddag verbeurd. Opgehoogd Ontzegging Altijd papieren Geen APK PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Woningbouw 1990 advies- en installatiebureau b.v. BERGEN OP ZOOM 01640-34664 wenst U een Prettige Jaarwisseling en een voorspoedig 1990 toe. Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft de gemeen te Tholen laten weten, dat Tholen afvalstoffen in Noord-Brabant mag storten. De Streek VVV Eiland Tholen hoopt volgende maand een promotiecommissie te kunnen installeren. Deze commissie krijgt de taak Tholen als toeristisch pro- dukt meer bekendheid te geven. Het bestuur van de VVV is op zoek gegaan naar iemand die voor dit werk tijd heeft en kennis bezit van het gebied. Tijdens de al gemene ledenvergadering in de Gouden Leeuw in Scherpenisse deelde voorzitter A. Uijl donderdag mee dat oud-gemeentesecretaris T.C. Benou bereid was ge vonden een en ander op zich te willen nemen. Volgens Uijl gaat het hierbij om voorbereidende en uitvoeren de taken. Hogere contributie Midden- en kleinbedrijf Zeeuwse keuken Verzoek Eben Haëzerschool Tholen De Eben Haëzerschool in Tholen krijgt in elk geval 2195,56 voor het aanbrengen van zonwering in de uitgebouwde ruimte in de gang, maar niet op alle ver zoeken wordt zomaar ja gezegd. Mytylschool goud en zilver WENST ALLE CLIËNTEN EEN STRALEND 1990 Dorpsstraat 180 Halsteren Telefoon 01641-3845 De veel herrie makende, opge voerde bromfiets, die 70 km reed, was wettelijk een motor en daar voor had H. geen rijbewijs. Het voertuig bleek van vader H. te zijn en de zoon mocht er niet op rij den. "Het is niet erg pedagogisch van je vader om een motor van 1250 gulden te kopen waarvoor je geen rijbewijs hebt", zei de kan tonrechter. Officier van justitie mr. R.H.A.M. Beaumont merkte op, dat het voertuig de kwalificatie bromfiets ver te boven ging. "Zo'n motor is interessant en leuk en gaat hard bij een bepaalde leeftijd, maar je moet wel wachten tot je je rijbe wijs hebt. Aan de bromfiets is zo veel veranderd, dat die legaal niet meer op de weg te brengen valt. Het is een niet-standaardtype en dan kost een keuring duizenden guldens. Dat is boter aan de galg smeren, zodat ik volsta met ver beurdverklaring van het voertuig en geen geldboete eis", aldus de officier. De 195 gulden die hij aanvankelijk in zijn gedachten had, liet hij varen. H. zei verbeurdverklaring nog veel geld te vinden. Hij had de bromfiets destijds van een ander gekocht. "Koop voortaan je bromfietsen bij een winkelier, want dit is een bron van ellende", zei de kantonrechter. Hij nam de eis van de officier over. De opge voerde bromfiets was door de po litie in beslag genomen en wordt nu vernietigd. D.A.U. uit Poortvliet kreeg 255 gulden boete voor het opvoeren en ophogen van zijn bromfiets. Op 25 januari was hij aan de Een- drachtsweg in Tholen aangehou den. De remmen en het stuur bleken ook niet in de orde te zijn, zodat de kantonrechter van 'een gevaarlijk ding' sprak. De nota van 200 gulden die U. had gekregen, was hij kwijt geraakt. "Dan had je even moeten bellen", zei de officier van justitie. "Wan neer je dat niet doet, ben je dom." Hij zette uiteen hoe gevaarlijk de tweewieler was. "Hard rijden is niet alleen gevaarlijk voor de bestuurder, maar ook voor ande ren, die geen bromfiets verwach ten die 70 tot 80 km rijdt. Door het ophogen is het voertuig bo vendien in onbalans geraakt en dat geeft risico's in de bocht. Ver der is 130 decibel een ellendige herrie. De bromfiets gaf zoveel overlast, dat je in St. Maartens dijk kon horen, dat hij in Tholen startte", zei de officier. Hij eiste 180 gulden voor het opvoeren en 75 gulden voor het ophogen, dus totaal 255 gulden. "Dat is zonde van het geld", constateerde de kantonrechter, die de eis overnam. "Je moet beter op je spullen letten, want nu krijg je het volle pond." De inmiddels naar Roosendaal verhuide C.V. had ondanks lang durige ontzegging van de rijbe voegdheid zijn rijbewijs niet onmiddellijk ingeleverd en dat le verde hem bij verstek 500 gulden boete en 2 weken voorwaardelijke gevangenisstraf op. De officier meende, dat de politie dit wellicht niet goed in de gaten had gehou den. "Hij had al een strafregister dat er niet om liegt en nu is er De openbare bibliotheek in Sint- Annaland heet sinds vorige week: Librije. Die naam werd door het bestuur gekozen, nadat een prijs vraag enkele jaren geleden niets bruikbaars opleverde. Voor het kiezen van de naam werd een be roep gedaan op gemeente-archi varis J.P.B. Zuurdeeg. Hij droeg 'Librije' aan, wat 'kloosterbiblio theek' betekent. De naam heeft alles te maken met de ligging van de bibliotheek aan de Kloosterstraat, wat weer is terug te voeren op het klooster, dat eer tijds in Sint-Annaland te vinden was. Het naambord werd onder het toeziend oog van directrice me vrouw K. Stoutjesdijk en bestuurslid mevrouw M. Boogaard-Bolier op de gevel be vestigd door twee docenten van de Thoolse Scholengemeenschap. Leerlingen van de TSG in Sint- Maartensdijk maakten het naam bord als een speciaal project. Hoewel het bibliotheekbestuur heeft besloten om alle drie de Thoolse bibliotheken van een naam te voorzien, is dat in Sint- Maartensdijk nog niet het geval. De naam van de eerste Zeeuwse drukker Pieter Werrecoren (die in de smalstad werkzaam was) was aanvankelijk voorgesteld, maar die vond men toch wat te lang. De openbare bibliotheek in Tholen heet, sinds de verhuizing naar de Dalemsestraat 'De Vier Heems kinderen'. HM Docent Slootweg(rechts) bevestigt met een collega van de Thoolse scholengemeenschap de nieuwe naam op de bibliotheek in St. Annaland: de librije. weer wat loos", aldus de kanton rechter. De directeur van gebr. Den H. en Van S. b.v. uit St. Philipsland kreeg 100 gulden boete omdat zijn 18-jarige zoon een vrachtauto van 16 ton bestuurde zonder zijn ge tuigschrift bij zich te hebben. "In ons familiebedrijf rijden we met verschillende wagens en de papie ren lagen in een andere auto", ver telde Den H. "We hebben toen onze goede wil getoond tegenover de politie om het getuigschrift la ter te laten zien, maar dat hoefde niet. Dat is onredelijk en boven dien heb ik nooit geweten, dat de werkgever verantwoordelijk is", zei de directeur. De officier van justitie las in het proces-verbaal, dat de chauffeur de papieren niet bij zich had om dat hij bang was die te verliezen. "Het is een lichte, administratieve overtreding en 100 gulden is een speldeprik omdat men de papie ren wel bij zich hoort te hebben. Op eerste vordering moet je die kunnen tonen. Er is geen recht om een rijbewijs of getuigschrift later te laten zien. Je moet zorgen'dat het direct in orde is", aldus de of ficier. De kantonrechter nam de eis van 100 gulden over. Hij wist ook wel dat er soms politiemannen zijn die toestaan dat later het rijbewijs op het bureau getoond wordt, maar dat is een gunst, zei mr. Bruin. Hij erkende dat het tegen woordig 'een papierwinkel van hier tot ginder' is. "Geef alle chauffeurs met Kerst een porte feuille om alles in op te bergen. Dat is beter dan een rollade of drank", zei de kantonrechter. J.H.P. uit Scherpenisse leek een boete van 180 gulden te krijgen wegens het ontbreken van een gel dige APK-keuring, maar op een gegeven moment kregen de offi cier en de kantonrechter in de ga ten dat P. op 26 januari nog in militaire dienst was. "Dan zijn we onbevoegd om deze zaak te be handelen", zei kantonrechter mr. Bruin. "Dit is een kluifje voor de krijgsraad. Misschien deelt die wel een zwaardere douw uit of mogelijk lijven ze je opnieuw in", grapte de kantonrechter. De officier van justitie dacht nog aan een mogelijkheid om het zelf af te handelen. De politie had in januari de auto van P. in de Maria van Nas- saustraat in Scherpenisse aange troffen, terwijl de APK in november al verlopen was. P. ver klaarde de auto in december al verkocht te hebben aan een collega-militair in het Duitse See- dorf, maar de kantonrechter wees hem erop, dat ook stilstaande au to's van een geldige APK voorzien moeten zijn. Mevr. M.L.M. van S. werd bij ver stek schuldig verklaard zonder straf voor het ontbreken van de APK. Daarentegen kregen D.A.H., E.J.M uit Tholen, J.A.W. uit Scherpenisse, C.L.J.V., W.A. van der L., F.J.M.K. en mevr. C.H.J.H. uit Tholen wel allemaal 180 gulden boete. De schipper van het motorschip "de Borpan" was blij verrast, toen bankadviseur J.J. Hage van de Rabobank Sint-Maartensdijk hem in de Volkeraksluis een goede vaart in 1990 toewenste en hem daarbij een kistje wijn overhandigde. De Rabobank Sint-Maartensdijk verraste woensdag 20 december binnenvaartschippers die de Vol- keraksluizen passeerden met een kistje wijn en een kerstgroet. Hoofd bedrijven R.L. Dingemans van de bank overhandigde de schippers de attentie met een be geleidende brief waarin de schip pers prettige kerstdagen en een goede vaart in 1990 werden toege wenst. Dingemans moest daartoe wel eerst - in stromende regen - de stijle trappen in de sluis afdalen. "We zijn wel wat gewend", liet Dingemans de binnenvaartschip- pers aan boord weten tijdens een praatje in de stuurhut", "als het even kan kijk ik graag nog even in de machinekamer". Volgens de Rabobankmedewerker reageerden de schippers positief op de ludieke actie. Directeur A. Uijl van de Rabo bank legt de reden uit van deze geste van de bank: "We hebben vanuit de historie een groot be lang in de binnenscheepvaart. Als wij een bijeenkomst of seminar organiseren, zijn daar zelden schippers aanwezig vanwege hun werk. Daarom hebben we nu ge zegd, als de cliënten ons niet kun nen bezoeken, zullen wij onze cliënten opzoeken". Overigens kregen alle passerende schippers - wel of geen klant - een presentje. Van 's morgens tien tot 's middags twee uur deelde Dingemans zo'n 100 kistjes uit. THOLEN 4 jan Waardenberg/De Jong, Meulvliet 20.15 u. 5 jan Nieuwjaarsbijeenkomst An- bo, Visnet 14 u. 17 jan NCVB over gezinsvervan gend tehuis, Visnet 19.30 u. 17 jan Onderwijsmarkt, Regen boog en Ter Tolne 18 jan Met muziek het hele land door, Meulvliet 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 28 dec Uitvoering rederijkerska mer Eendracht, Vossenkuil 19.30 u. 29 dec Kerstavond AVB, Vossen- Icuil 19 u. 29 dec Bejaardenbingo, kantine v.v. Vosmeer 14 u. 30 dec Oliebollenactie v.v. Vosmeer 12 jan Het Ware Westen, Vossen kuil 20.15 u. 20 jan Toneeluitvoering Sint Jo seph, Vossenkuil 19.30 u. 23 jan Bingo AVB, Vossenkuil 20 u. SINT-ANNALAND 11 jan Studiedag ZLM en Ver. v. Bedr.voorl., Wellevaete SINT-MAARTENSDIJK 3 jan Nieuwjaarsreceptie Sint Maartenshof 14.30-16.30 u. 13 jan Grote avond PJZ, Haestin- ge 19.30 u. 17 jan Begin cursus spanramen maken Plattelandsvr., Haestinge POORTVLIET 28 dec Oliebollen- en karweitjes- dag Interkerkelijk Jeugdwerk 3 jan Nieuwjaarsreceptie NCVB 16 jan Bijeenkomst NCVB SINT PHILIPSLAND 16 jan Alg. ledenvergad. ZLM, Druiventros 19.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 7 jan Expos. Eigentijdse ico nen, Markiezenhof t/m 7 jan Expos. Dieren in de na tuur, Markiezenhof t/m 21 jan Expos. Drievlak, Mar kiezenhof 28 dec Tijl Uilenspiegel bij de Chinezen, Stoelemat 13.30 en 15.30 u. 28 dec Kerstconcert Hortus Musi cus Religiosus, Gertrudiskerk 20.15 u. 29 dec Blues Connection, Botte Hommel 22 u. 30 dec Taste of spirit, Botte Hommel 6 jan Francis Goya, Stoelemat 20.15 u. 11 jan Robert Paul, Stoelemat 20.15 u. 13 jan Djazzex, Stoelemat 20.15 u. 14 jan Orgelconcert, Gertrudis kerk 16 u. 20 jan Onze kreek, Stoelemat 20.15 u. 21 jan Koffieconcert, Hofzaal Markiezenhof 12 u. 27 jan The magnificent 7, Stoele mat 20.15 u. film-t- +film +film-i- ROXY 1: Ghostbusters II - a.l., vr, za en ma t/m do 14, 19 en 21.30 u., zo 14 en 16.30 u. ROXY 2: The dream team - a.l., vr 19 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo t/m do 14 en 19 u. The abyss - a.l., vr en ma t/m do 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: Theo en Thea en de ontmaskering van het tenenkaasimperium - a.l., vr, za en ma t/m do 14, 19 en 21.30 u., zo 14 en 16.30 u. CINEMACTUEEL 2: Back to the future 2 - a.l., vr, za en ma t/m do 14, 19 en 21.30 u., zo 14 en 16.30 u. CINEMACTUEEL 3: De kassière - a.l., vr en ma t/m do 19 en 21.30 u., za 19 u., zo 16.30 u. Platvoet en zijn vriendjes - a.l., dag. 14 u. De Thoolse PvdA-fractie vindt dat de gemeente best lid mag wor den van de vereniging van lagere overheden tegen apartheid(Lota) uit Den Haag, maar de socialisten stonden daarin maandagmiddag alleen. "Het is buitengewoon goed om over de grenzen te kij ken", bracht J. de Bres naar vo ren. "Zo'n 60 tot 70 gemeenten zijn ons al voorgegaan. Politiek zeer gevarieerde gemeenten, geen eenzijdige kleurstelling." J.L. van Gorsel(VVD) noemde de doelstel ling van de Lota 'alles behalve ver keerd'. "We zijn ook tegen apartheid, maar de wegen om dat te bereiken lopen uiteen. Wanneer je aan een lidmaatschap van de Lota begint, is het hek van de dam", meende de liberaal. CDA en SGP vonden dit een zaak van de landelijke politiek. Op'een stemming liet de PvdA het toen niet meer aankomen. De fractie (inclusief wethouder Van Schet sen) volstond met de aantekening tegen afwijzing van het lid maatschap. De gemeente Tholen mag volgend jaar 15 (in 1989: 30) woningen met subsidie bouwen (12 premie koop A en 3 vrije sector) en Sint- Philipsland 4 (2 premie koop A en 2 vrije sector; evenveel als in 1989). In de categorieën sociale huurwoningen en premie-huur hebben g.s. géén woningen aan beide gemeenten toegewezen. Het contingent nieuwbouw voor heel Zeeland bestaat in 1990 uit 481 woningen. De gemeenten Bruinis- se en Wissenkerke zijn de enige Zeeuwse gemeenten die geen en kele nieuwe woning kregen toege wezen. De Sint-Philipslandse woningen zijn, in het kader van het kleine kernenbeleid, bedoeld voor Anna Jacobapolder. In de subsidiëring van de verbete ring van vooroorlogse woningen is door het ministerie een wijzi ging aangebracht. Als daarmee meer dan 50% van de bouwkosten van vergelijkbare nieuwbouw is gemoeid, worden uitsluitend jaar lijkse bijdragen beschikbaar gesteld. Zowel Tholen als Sint- Philipsland krijgen op die basis drie woningen toegewezen. Van de na-oorlogse woningwetwoningen van vóór 1968 mag Tholen er 19 verbeteren en Sint-Philipsland één. Laatstgenoemde gemeente mag nog vijf particuliere wonin gen van vóór 1968 verbeteren. Het feit dat Tholen geen huurwo ningen toegewezen heeft gekre gen, was voor de VVD aanleiding om daarover in de gemeenteraad schriftelijke vragen te stellen. Is het juist dat geen sociale woning bouw is toegewezen? Wat is daar van de oorzaak? Wat denkt het college aan deze voor onze ge meente slechte zaak te doen? wil de VVD weten. De burgemeester zei dat naar de achtergronden van deze toewijzing zal worden geïn formeerd. I Advertentie I.M. Wethouder L.J. Koopman zei dat maandagmiddag in de gemeente raad bij een discussie over een brochure van de Zeeuwse Milieu Federatie uit Goes over een ge scheiden afvalinzameling. De gemeentelijke stortplaats Tut- telhoek bij Scherpenisse wordt in 1992 gesloten, zodat het afval dan op een andere plaats moet blijven. Het gemeentebestuur van Tholen schreef daarover een brief aan het streekgewest Noord-Brabant. "De lijnen worden dan langer", constateerde raadslid J.L. van Gorsel. Hij pleitte ervoor om dat tijdig voor te bereiden voor de burgers, o.a. door het stimuleren van compostvaten. Stortplaats de Kragge voorbij Bergen op Zoom is een stuk verder dan Tüttelhoek, zodat inwoners van Tholen niet zo gemakkelijk meer hun afval zelf kunnen wegbrengen. Van Gorsel had geconstateerd, dat de stapel koelkasten en diepvrie zers bij de gemeentewerkplaats in Scherpenisse steeds groter wordt. "Er mag best wat haast achter de voorbereidingen zitten zei h». "Elke maand dat we het gebruix van Tbttelhoek kunnen redden is voor Tholen financieel aantrekke lijker", merkte P. van Belzen op, maar wethouder Koopman noem de 1992 toch een einddatum, ook al zou er nog ruimte zijn. M.A.J. van der Linde pleitte er voor de brochure van de Zeeuwse Milieu Federatie in de commissie openbare werken te bespreken. B en W lieten de ZMF inmiddels weten, dat de inzameling van oud papier erg bevredigend is. Door de garantiesubsidie is er een adequa te registratie van de hoeveelheid. In 1988 is er op Tholen meer glas ingezameld dan het landelijk ge middelde. Zo mogelijk streven b en w naar het optimaliseren van de inzameling van glas. De inzameling van koelkasten en vriezers voor het aftappen van cfk's is in discussie. Het voorstel van de ZMF voor thuis compostering door middel van compostvaten zal eerst in de pro vinciale milieuwerkgroep worden besproken. "Het is geen probleem om en thousiaste mensen te vinden die voor zo'n commissie voelen maar er is behoefte aan iemand die deze kar trekt". Volgens de voorzitter reageerde Benou 'onmiddellijk enthousiast' op het verzoek maar gaf te kennen dat hij zelf niet ter vergadering wilde komen zodat de leden vrij waren zich over deze 'voordracht' van het bestuur uit te laten. De definitieve samenstelling van de commissie is nog niet be kend. Als alles gladjes verloopt kan de promotiecommissie -die niet ondergebracht zal worden in een aparte stichting zoals elders gebruikelijk is - van start gaan. Uijl wees erop dat het afgelopen jaar niet veel aan promotie is ge daan, behoudens een bezoek aan de Vakantiebeurs in Utrecht in ja nuari en aan de Caravan- en Cam- pingRai in Amsterdam in november. Over die laatste beurs toonde de voorzitter zich overi gens zeer tevreden. "Op de laatste dag waren de folders van Tholen op. Dat zegt wel wat want het wa ren niet zomaar strooifolders". Uijl hoopte dat de gemeenteraad van Tholen accoord zou gaan met een éénmalige subsidie voor een televisieprogramma van 15 minu ten over Tholen in de serie 'Het gezicht van Nederland'. "Dat hoeft Benou niet meer in te vul len", zo merkte Uijl op. Het bestuur heeft besloten voor volgend jaar geen tariefsverho ging in de contributie aan te bren gen. Het ledental steeg van 161 in 1988 tot 175 in 1989. De stijging van het aantal leden met 14 in een jaar acht Uijl bmoedigend maar 'er zouden veel meer leden kun nen zijn'. Leden kunnen nieuwe leden werven en worden daarvoor beloond met een handdoek. De eigen bijdrage op de begroting van 1989 bedroeg 11.500 gulden. Volgend jaar dient dit bedrag uit te komen op 17.000 gulden. Uijl: "Dat is een flinke stijging maar het moet verwezenlij kt worden ten opzichte van de subsidiegever". (De gemeente Tholen verhoogde het subsiediebedrag van 12.000 naar 23.000 gulden voor 1990). Het volgencj jaar wil de Streek VVV meer gebruik gaan maken van part-time beroepskrachten die op de loonlijst van de VVV ko men te staan. Verder wil de vereni ging het foldermateriaal een beter uiterlijk geven. De heer M.C. Muller van het bouwbedrijf Muller-Franke uit Sint-Maartensdijk is bij acclama tie in het bestuur gekozen. Muller vult het bestuur aan na het tussen tijds aftreden van L. Hage uit Scherpenisse. Muller (midden- en kleinbedrijf) vertegenwoordigt volgens de voorzitter geen mid denstandsorganisaties. Bij zijn voordracht is gekeken naar de spreiding van de bestuursleden en de verschillende branches die in het bestuur zijn vertegenwoor digd. De informatrices van het kantoor aan de Haven te Sint- Maartensdijk kregen van de voor zitter een bloemetje en een ca deaubon. De heren H. Elenbaas (die de stadswandelingen in Tho len verzorgt) en Van der Heijden (van de VVV servicepost in Tho len) namen als dank voor hun in zet eveneens presentjes in ontvangst. (Secretaresse mevrouw A.S.M. Saris-Coolegem was ver hinderd). De nieuwe directeur R. ter Heide van de Provinciale VVV (PVVV) uit Middelburg hield een inleiding over de toekomst van het toerisme in Zeeland en over het functione ren van het bureau. Volgens Ter Heide moet de PVVV zijn oor te luisteren leggen bij de streek VVV's en het bedrijfsleven. In het verleden is er teveel vanuit Wal cheren gedacht. Als de organisatie medio 1990 geprivatiseerd wordt - zoals gedeputeerde staten (GS) van Zeeland voorstellen - dan zal er een ander soort bestuur moeten aantreden. Nu is de voorzitter een GS-lid, volgens Ter Heide zal die vervangen worden door iemand uit het bedrijfsleven. Wat de promotie-activiteiten betreft streeft het Nationaal Bureau voor Toerisme ernaar om de promo tiestichtingen te laten opgaan in streek VVV's. Om toeristen ook buiten het hoogseizoen in Zeeland te houden is het zaak om bezoekers iets aan te bieden onafhankelijk van de weersomstandigheden. De cul- tuurmaand in september dient volgens Ter Heide verder ontwik keld te worden. Tevens zullen milieu-vriendelijke zaken meer aandacht krijgen. Dit vooral om het Duitse publiek tegemoet te ko men. Cultuur en milieu moeten naast water, rust, zon en ruimte, de speerpunten van het toe komstig toeristisch beleid worden. Om Zeeland te promoten is de PVVV enige bedragen toegezegd door de Horeca (750.000 gulden) en de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland (42.000 gulden). De Zeeuwse keu ken zal volgens de directeur forser gepropageerd moeten worden. Zeeland Culinair is nog onvol doende bekend, aldus Ter Heide. Verder dient de PVVV weer een betrouwbaar bureau te worden. Het kantoor heeft enige woelige jaren achter de rug (bestuurscrises en fraude). Dit betekent dat er deskundigen in huis gehaald wor den die de VVV (tijdelijk) verster ken om zo het hoofd te kunnen bieden aan de toenemende con currentie met onder meer de PTT: "Die gaat al vliegreizen verkopen. Straks gaat ze nog met de VVV's strijken. Dat moeten we voor zijn". Wethouder J. Versluijs liet dat duidelijk blijken op vragen van P. van Belzen, maandagmiddag in de Thoolse gemeenteraad. "Het voorstel is sympathiek, maar wat zijn de gevolgen?", vroeg het RPF/GPV-raadslid zich af. In het raadsvoorstel stond, dat er tegen woordig vaak met kleine groepjes leerlingen gewerkt wordt, waar door er behalve lokalen ook ande re ruimten nodig zijn voor onderwijsactiviteiten. "Dat moet in de gang ook verantwoord kun nen verlopen, zodat wij die aan merken als onderwijsruimte", aldus b en w. Uit een onderzoek van gemeente werken was gebleken, dat de zon wering nodig is wegens de stand van de gevel ten opzichte van de zon. Volgens b en w werden de norma le eisen met inwilliging van dit verzoek niet overschreden, maar Van Belzen vond van wel. Hij waarschuwde ook voor de conse quenties omdat er in 16 basisscho len op Tholen met kleine groepjes leerlingen wordt gewerkt. "Een andere school kan wel verlichting vragen in plaats van zonwering, of vloerbedekking of isolatie", zei het RPF/GPV-raadslid. W.C. van Kempen vond het ook 'een gevaarlijke zaak'. "We zullen andere aanvragen zo eenduidig mogelijk bekijken, maar het ver zoek van de Eben Haëzerschool past binnen alle normen", zei het CDA-raadslid. Ook J. de Bres pleitte voor een gelijke aanpak. "Het gaat te ver om te Zeggen dat alles gehonoreerd wordt", ant woordde wethouder Versluijs. "We zullen elk verzoek steeds in 'de gemeenteraad bekijken." De Thoolse raad besloot verder de gemeenschappelijke regeling voor het mytylonderwijs in West- Brabant niet voort te zetten. In feite ging dat alleen nog om het leerlingenvervoer. Van Belzen was bang voor een zwaardere financië le druk op de ouders met een gro tere eigen bijdrage. "Het zou heel erg jammer zijn wanneer ouders die toch al financiële zorgen ge noeg hebben, hiervan de dupe worden", aldus het RPF/GPV- raadslid. De Bres onderschreef dat. Wethouder Versluijs kon nog wei nig duidelijkheid verschaffen. "Een volledige garantie valt niet te geven omdat de financiële ge volgen voor zowel de gemeenten als de ouders nog niet bekend zijn. We moeten dit nog afwach ten, maar de vervoerskosten die nen gezamenlijk gedragen te worden", zei de wethouder. Hij zegde de raad toe dat nog op deze zaak teruggekomen zal worden. In het voorjaar van 1990 zal er meer duidelijkheid zijn. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 9