Noad haalt flink uit KLUS Schakers in top van tweede klas De beste tafeltennissers van Tholen vertrekken allebei Vossemeerder Jan Verhees naar w.k. kustvissen 1990 ril T0PSC0RER Cursus voor scheidsrechter Twee Thoolse judoka's in de prijzen Zaalvoetbal in de Wellevaete Keepers krijgen extra aandacht Scharretje teleurgesteld over afstel sportgala Donderdag 21 december 1989 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 zaalvoetbal Meulvlietcompetitie Bizarre met lege handen Zaalvoetbal van de Thoolse jeugd Van alle voetbalelftallen op Tholen en Sint- Philipsland kwam alleen Noad '67 in competitiever band in actie. Door de vele regen waren de terreinen niet bespeelbaar. Noad profiteerde en nam door een 0-6 overwinning tegen Rillandia de koppositie in de vierde klas over. GROTE OF KLEINE VRIENS Denk en Zet verhuist naar Scherpenisse Dordrecht Christian van 't Hof naar Bergen op Zoom, Johan Snoep naar Even leek er nog een verrassing in te zitten, maar in drie sets werd Christian van 't Hof voor de vierde keer toch kampioen tafeltennis van Tholen en St. Philips land. Hij bleef zijn rivaal Johan Snoep opnieuw de baas. Nieuw Jan Verhees uit Oud-Vossemeer heeft zich geplaatst voor het Nederlandse vijftal, dat van 29 september tot 6 oktober volgend jaar ons land vertegenwoordigt bij het wereldkampioenschap kusthengelen. Dat wordt dan bij Domburg gehouden. En kele weken geleden was Verhees ook al succesvol, toen hij met Sjaak en Remi Lind hout, Theo Rijnberg en Cees Burgers de bronzen medaille voor korpsen won bij het nationaal kampioenschap. Pittig Sportprijs A-klasse Snoepie Tiende keer Dames Open atletiek Spado cross tennis Sp Sinter-winter indoor toernooi korfbal volleybal Recreanten van start Minicompetitie BB BB M IV M Met de zes treffers van Noad '67 is de tussenstand in het topscorer klassement als volgt: 1. Peter Neele (Stavenisse), Addy Stoutjesdijk Hzn. (Smerdiek) en Sander Westdorp (WHS) 7 doel punten, 4. Bram Filius en Leo Zuidweg (Noad) en Jan Groene- wegen (Thol.Boys) 6 doelpunten, 7. Frans Gabriels (Smerdiek) en Nico Nooy (Stavenisse) 5 doel punten, 9. Leon van Elzakker (Thol.Boys) en David Joppe (SPS) 4 doelpunten, 11. Jan Bolier en Jaap van Oudenaarde (Noad), Ron Vaders en Anton de Koning (Vosmeer), Johan Schot en Erwin de Nijs (Thol.Boys), Rien Fase (WHS), Dick Uijl, Maarten Hage, Wim de Groen en Kees van Stee nis (SPS) en Jacky o.d. Brouw (Smerdiek) 3 doelpunten, 23. Joop Quist (Noad), Fred Hommel en Hans Polderman (Vosmeer) en Willem-Jan Ligtendag en Arthur de Jong (WHS) 2 doelpunten, 28. Marco van Herpen, Frans Quist, Jacco Kooij en Frans Stols (No ad), Remy Kalamb, Adrie Capelle en Frans Verhees (Vosmeer), Dave van Haaften, Hans de Korte, Has san Eljilali en Piet de Boef (Thol.Boys), Willem-Jan de Voogd v.d. Straten en Dick Saar- loos (WHS), Jaco Jansen, Jan de Graaf, Kees van Tiggele en Alex v.d. Reest (SPS), Frans Ista en Jan de Viet (Smerdiek), Peter Wie laard, Paul Oosdijk, Wim Klippel ;n Martin Neele (Stavenisse) 1 doelpunt. Uitslagen 17 december. De Veerhoek- de Leeuwen 6-2, de Kaai-de Callelas 5-6, 't Anker-The Pub 5-3, Hof van Holland-Geilings 5-2, Smalstad- Pinocchio 4-7, Smits Boys-de Smul- hoek 13-3, Dalem-de Pechvogels 7-5, l'Esperance-Eendracht Boys 4-2. Bizarre leed maandag een 6-4 neder laag geleden tegen het evenhoog ge klasseerde Delta Cleaning uit Bergen op Zoom. Vanaf het begin werd er op het scherpst van de snede gespeeld. Na tien minuten kwam Delta Cleaning wat gelukkig op voorsprong, toen een mislukt schot via een Bizarre-speler in het doel verdween. Nog in dezelfde minuut trok Pierre Withagen met een schot in de bovenhoek de stand gelijk. Na goed werk van Peter Franke scoor de Withagen even later 1-2. Ook dat duurde niet lang, want uit de aftrap ging een Bergen aar op de solo-toer en schoot beheerst in. Uit een soortgelij ke actie werd het nog voor de rust 3-2. In de tweede helft trok een aanvallend Bizarre aan het kortste eind. Na een kwartier stond het al 5-2. Vijf minuten voor het einde bracht Ad Coppens (voormalig Delta Cleaning-speler) de stand op 5-3. Met nog enkele minuten te gaan zette Pierre Withagen twee man op het verkeerde been en schoot vervolgens hard in (5-4). Een halve mi nuut voor tijd was het offensief van Bizarre over. Doelman Franke moest een tegenstander onderuit halen om een doelpunt te voorkomen en de toe gekende strafschop werd benut: 6-4. De jeugdafdelingen van de zes Thoolse voetbalclubs houden op 27, 28 en 29 december het jaar lijkse zaalvoetbaltournooi in Meulvliet. Woensdag van 9 uur tot kwart over 1 komen de F- pupillen in actie en 's middags van twee tot vijf de C-junioren. Don derdag van 9 tot 1 uur nemen de E-pupillen het tegen elkaar op en van kwart voor twee tot kwart over vijf de D-pupillen. Vrijdag morgen van half tien tot half twee spelen de A- en B-junioren hun wedstrijden. Tenslotte nemen 's middags van half drie tot vijf uur de jeugdleiders het tegen elkaar op. U. Niet eerder in de zes jaar KNVB- voetbal haalden de Sint- Philipslanders zo'n ruime over winning. Ondanks de regen was het veld in Rilland goed bespeel baar. Het eerste half uur zag het er niet naar uit, dat Noad zo ruim zou gaan winnen. De beste kans was voor de thuisclub met een af standsschot, dat door keeper Huib van Westen met een uiterste krachtsinspanning uit de kruising werd gewerkt. Noad kwam op voorsprong toen de Rillandia- doelman een bal maar half ver werkte en Leo Zuidweg het te rugspringende leer binnentikte. Amper een minuut later verscheen Zuidweg opnieuw voor het doel, maar de nu wel attente keeper plukte de bal voor zijn voeten weg. Er vielen gaten in de Zuid- Bevelandse verdediging. De geel groene voorwaartsen profiteerden en na 35 minuten spelen kopte Bram Filius een voorzet van rechts binnen (0-2). Vervolgens speelde Joop Quist zich handig vrij, maar zijn schot belandde op de paal. Omdat Noad ten aanval trok, kreeg Rillandia ook kansen en schoot eveneens tegen de paal. een goed resultaat aan diggelen. Marco van Herpen - die volgens trainer Noordijke een stijgende vorm vertoont - ging op links door en bracht zijn team op 0-3. Na de rust probeerde Rillandia nog wel, maar de ploeg miste alle overtuiging. Na een kwartier pak te Noad de draad weer op. Bram Filius werd op maat aangespeeld en twijfelde geen moment (0-4). Met een strak schot vergrootte Leo Zuidweg de voorsprong naar 0-5, doordat de overtuiging eruit was bij Rillandia. Ook Jan Bolier maakte daar handig gebruik van. Hij schoot van afstand onhoud baar 0-6 binnen. Een goede opste ker voor Noad om de winterstop in te gaan. Toch ging nog voor het rustsig- naal de illusie van de thuisclub op NOAD'67 VVC'68 Zaamslag SPS SSC'65 GPC Rillandia Middelburg Seolto Wemeldinge Meeuwen DFS 12 7 3 2 17 24-10 11 6 4 1 16 30-17 11 6 3 2 15 22-14 11 6 3 2 15 20-12 11 5 4 2 14 16-10 12 5 1 6 11 22-23 12 3 5 4 11 17-24 11 3 4 4 10 16-14 11 2 5 4 9 12-24 12 2 5 5 9 10-15 11 2 3 6 7 11-17 11 0 2 9 2 5-25 De scheidsrechterscommissie West-Brabant begint op 15 janua ri met een cursus voor beginnende veldvoetbalscheidsrechters. Deze wordt gegeven in de kantine van v.v. Lepelstraatse Boys. Mannen en vrouwen vanaf 18 jaar kunnen gratis aan de cursus deelnemen. Deze neemt zeven maandagavon den in beslag. Aanmelden kan bij J. Postma (tel. 01640-42693) of P. de Mooij (tel. 01657-507). BOUWMATERIALEN BV Zeelandhaven 7 (achter de Bristol) Bergen op Zoom, 01640 - 34750 Open. maandag t/m vrijdag van 7.30 - 17.30 uur zaterdag van 8.00 -12.00 uur Veertien teams strijden woensdag, donderdag en vrijdag in de Welle vaete te Sint-Annaland om de hoogste eer in het mini- zaalvoetbaltoernooi. Dat wordt voor de vierde keer gehouden. Omdat SHF vorig jaar de wissel beker definitief won is er een nieuwe trofee, beschikbaar gesteld door beheerder H. van Maaren. Er zijn drie debuterende ploegen: Flamingo's, PZN en Abonar. Woensdag wordt poule A af- gwerkt en donderdag poule B (elk met zeven teams). Vrijdagmorgen staan de kruisfinales op het pro gramma en vanaf 12 uur wordt de finalepoule gespeeld. Het toer nooi begint alle dagen om half elf. Het team van Denk en Zet heeft door de 3-5 overwinning tegen Co- lijnsplaat een toppositie in de tweede klasse noord van de Zeeuwse schaakcompetitie kunnen behouden. Overigens verhuist de vereniging volledig naar de bovenzaal van het voormalige gemeentehuis in Scher penisse, waar de jeugd al jaren is ondergebracht. De senioren speelden zes jaar lang in Haestinge. Colijnsplaat kan twee viertallen op de been brengen en de volgen de tegenstander van Denk en Zet komt dan ook weer uit dat dorp. In deze wedstrijd speelde R. van Nijnaten zijn partij met wit al een week vooruit. Hij had vrij gemak kelijk het volle punt verdiend, want met twee lopers en vijf pion nen tegen koning alléén, dat zag zelfs zijn optimistische tegenstan der niet meer zitten. D. de Graaf zag met zwart aan het tweede bord zijn tegenstander moeilijk doen in een konings- fianchetto en wist deze met een paar mooie combinaties tot opge ven te dwingen. Een bord verder speelde S. v.d. Velde een stugge partij met wisselende momenten. Maar met de verschillende drei gingen wist zijn tegenstander geen raad en gaf op. Dat betekende 0-3. Op het vijfde borde speelde R. Ladan tegen de vrouw van de Noord-Bevelandse voorzitter. Na een onregelmatige opening ont stonden de meest vreemde stellin gen. Ondanks de wederzijdse hilariteit pakte Ladan toch het volle punt. Daarna leek het tij voor de Tholenaren te keren, want aan het het achtste bord liep het bij J. Rijstenbil niet echt gesmeerd. Zijn tegenstander had de theorie van deze konings- Indische partij goed in het hoofd, zodat Rijstenbil na dik twintig zetten moest opgeven (1-4). J. Uijl begon aan het zevende bord vol opportunisme, maar zijn praatgrage tegenstander trok met fijne wendingen het spel naar zich toe. Uijl stond constant met de rug tegen de muur en moest na dertig zetten opgeven. Zorgelijk werd het pas, toen aan het vierde bord G. Meeuwsen met zwart ver loor. Hij had het al moeilijk in de opening en moest in het mid denspel alle zeilen bijzetten. Bij de afronding naar het eindspel moest hij tenslotte opgeven (3-4). G. Dijke zat inmiddels uren te schaken aan het zesde bord en mocht nu niet verliezen. Met de zwarte stukken kwam hij het konings-fianchetto goed door en met zijn 25e zet veroverde hij de dame van zijn tegenstander voor paard en loper. Zijn sterk positio neel spelende tegenstander hield het tot de vijftigste zet vol zonder de zwarte dame ruimte te geven, en gaf toen op (3-5). Gedurende bijna drie uren werden vrijdag de jeugdkeepers van Noad '67 de fijne kneepjes van het vak getoond door doelman Kees Lind- hout van Smerdiek. De door hem meegebrachte 'Frans Hoek tsjoek' - een frame waarin een net van veerkrachtige koorden is be vestigd en dat wordt gebruikt voor individuele trainingen of' oefen sessies met meer doelverdedigers - trok de aandacht van zowel de vijf jeugdige keepers als de belangstel lenden. Lindhout liet zich assisteren door de keeper van het A/B-team van Smerdiek. De Noad-jeugd werd bij alle oefeningen direct betrok ken en toonde ook wel iets in huis te hebben. Jeugdkeeperstrainer Wilco van Herk liet bij dit alles zijn pupillen niet in de steek en liet meerdere malen zien, dat hij niet voor niets werd aangezocht om de 'laatste linie' te trainen. Aansluitend werd in de kantine een videofilm getoond, waarop al le verrichtigen op het veld nog eens werden belicht. Na afloop waren alle deelnemers ervan overtuigd dat dit oorspron kelijke idee van jeugdtrainer Jo han Smits - uitgewerkt en gerealiseerd door de jeugdcom missie en een aantal stille werkers op de achtergrond - een leerzame avond opleverde. De tafeltenniskampioenen van Tholen en St. Philipsland met de nummers twee, v.r.n.l. Christian van 't Hof, Johan gop, Rianne Guiljam, Jos IJzerman en David van Driel. Snoep, Adrie Vroe- Voor Snoep was het zijn laatste optreden als Thoolse tafeltennis ser wegens zijn verhuizing naar Dordrecht, maar het eerste com petitieteam van Smash '76 onder gaat nog een aderlating. Christian van 't Hof gaat in Bergen op Zoom bij het Markiezaat spelen, ook al blijft hij in St. Annaland wonen. Johan Snoep vreest, dat de Smash-trein nu tot stilstand komt. "Voor het eerst zouden we in de tweede klas mogen uitkomen, maar daar wordt geen gebruik van gemaakt met het vertrek van twee spelers." De derde speler, Piet Ridderhof uit Oud-Vossemeer, heeft te ken nen gegeven, liever als reserve op te treden. Daarom vreest het bestuur ook het niveau van de derde klas niet te kunnen handha ven, zodat het eerste team van Smash in de nieuwe competitie in de vierde klas uitkomt. "Martin v.d. Klooster wil ook meer als re serve dan als vaste speler van het eerste team optreden", zegt bestuurslid Christian van 't Hof. "Daarom dienen we voor jeugdspeler Rafaël Fructuoso dis pensatie aan te vragen. We moe ten op alle fronten terug door het terugtreden aan een aantal spe lers, zij het allemaal om uitleenlo- pende redenen." Twee kanshebbers voor een goede klassering ontbraken zaterdag bij de kampioenschappen in de Wel levaete te St. Annaland: Piet Rid derhof en Erik de Rooij uit Scherpenisse, die vorig jaar respectievelijk vijfde en vierde werden. Van de 19 heren waren er 17 van Smash, 1 van Anna Jaco- bapolder en 1 niet aan een vereni ging gebonden speler uit Tholen. Er werd volgens een nieuw systeem gespeeld, namelijk twee klassen naar sterkte. In de B- klasse was het vooraf moeilijk te voorspellen wie de ereprijzen in de wacht zou gaan slepen. Smash voorzitter Kees Vroegop tipte zes grote kanshebbers. Jacco Bruyn- zeel en Adrie Aarnoudse kwamen erg ver, maar strandden op de der de plaats. In de halve finale wer den zij verslagen door respectievelijk David van Driel en Jos IJzerman. In de finale klopte Van Driel zijn clubgenoot, die een Deze successen zijn tekenend voor h.s.v. 't Scharretje, waarvan ge noemde vissers lid zijn (Verhees zelf is secretaris). De vereniging mocht dit jaar met zeven leden meedoen aan het N.K. en bij de jeugd werd Ilja Graauwmans uit genodigd voor een landen- wedstrijd van het Nederlands team. Voor de naselectie plaatste zich, behalve Verhees, ook Sjaak Lindhout. Na de eerste dag (drie wedstrijden) stond deze op een tiende plaats, maar afgelopen za terdag duikelde hij naar de twin tigste plaats en viel daarmee buiten de prijzen. Jan Verhees daarentegen had meer succes. Veertien dagen gele den eindigde hij met 28 wedstrijd- punten op een tweede plaats. In de drie wedstrijden van elk ander half uur behaalde hij respectieve lijk 3, 2 en 23 punten (het gaat erom, zo weinig mogelijk punten te behalen). Afgelopen zaterdag werd er gevist aan het Calandka naal, de Nieuwe Waterweg en de Maasvlakte. Met een vijfde, twaalfde en eerste plaats leverde dat Verhees 18 punten op. In de eindklassering betekende dat de tweede plaats op slechts één punt achter Ad Marijnissen uit Bergen op Zoom. Van de veertig deelne mers aan de naselectie klasseren de eerste vijf zich voor het wereld kampioenschap en de volgende tien voor het Beneluxtournooi. "Het was een pittige selectie, maar 't gaat grandioos," aldus een opgewekte Jan Verhees. Hij ver telt dat het tijdens zo'n wedstrijd opletten geblazen is. De keuze van onderlijnen en haken is van groot belang. Zaterdag was 't voor hem vreemd terrein, maar zijn clubge noot Remi Lindhout had er eerder gevist en adviseerde aan de Maas vlakte grote haken (vijfjes) omdat daar veel grote botten voorko men. "Maar na een half uur had ik nog niets gevangen. Ik keek eens om me heen en zag dat er al lemaal kleine scharretjes werden opgehaald. Toen besloot ik over te schakelen op kleine haken (acht- jes) en juist op dat moment ving ik een grote bot." Toch wisselde Verhees de haken en dat bleek de juiste beslissing. "Om de zeven minuten haal je in en bijna iedere keer zaten er daarna twee schar ren aan, zodat ik er nog dertien uitdraaide," vertelt hij. Met Domburg als wedstrijdterrein voor de wereldkampioenschappen is Verhees tevreden. "Ik vis daar regelmatig, ook bij Dishoek (waar volgend jaar het N.K. is) en Zou- telande. De stroom ken ik er en ook de vissoorten zijn bekend. Dat is belangrijk, want je moet weten hoe zo'n vis aast." Dat er vaart de Vossemeerder, wanneer hij tijdens vakanties in het buiten land weieens vist. De vissen die daar voorkomen kent hij meestal helemaal niet. Zijn klassering voor het wereldkampioenschap betekent voor Jan Verhees, dat hij volgend jaar automatisch is ge plaatst voor de naselectiewedstrij- den. Ondanks de successen die 't Scharretje boekt, wordt de sport visseri j nog steeds niet serieus ge nomen. Die conclusie trekt het bestuur van de vereniging, nu het Thoolse sportgala niet doorgaat. De commissie sport vond de kwa liteit van de voorgedragen kandi daten niet voldoende om daaruit een sportman, -vrouw of -ploeg voor te dragen. Dat zit bestuurslid mevrouw G. Rijnberg-Plandsoen niet lekker, want zij meldde het vijftal aan dat op de Nederlandse kampioenschappen kusthengelen brons won. "Als dat al geen ac ceptabele prestatie meer is, weet ik het niet." Ze bestrijdt dat het bij vissen om toevalstreffers gaat en dat het geen lichamelijke sport is ("dat vind ik dammen ook niet"). "Met vissen ben je wél degelijk bezig. Bovendien boekt 't Schar retje de laatste jaren prima resul taten (vorig jaar bij de jeugd de Nederlandse kampioene en deel name aan het wereldkampioen schap) en doen we mee in de top," aldus een teleurgestelde mevrouw Rijnberg. Zonder discussie ging de gemeen teraad maandagmiddag accoord met een subsidie voor 1990 aan 't Scharretje van maximaal f. 520,-. hele middag nog niet verloren had, met 21-14 en 22-20. In de A-klasse waren de beste ta feltennissers ingedeeld, inclusief de twee talentvolle Smash junioren Rafaël Fructuoso en Marco Saarloos. Zij maakten het 'de oude garde' wel moeilijk, mar moesten voor dit jaar toch nog ge noegen nemen met de 7de en 8ste plaats. Martin v.d. Klooster en Hans van Dijke, spelers van Smash 2, kwa men ook nog niet in de top en ein digden als 5de en 6de. Vierde werd de eerste niet- Smasher, Ad Verhage van Anna Jacobapolder. De derde klas speler bij TSC Steenbergen was minder gelukkig met het nieuwe systeem omdat er nu geen derde prijs was. Zonder die prikkel was de motivatie weg, waardoor hij te gen Ad van 't Hof niet meer de juiste concentratie kon opbren gen. Met vrij grote cijfers(21-14 en 21-15) trok Ad van 't Hof aan het langste eind. De finale was zoals de voorgaande drie jaar: Christian van 't Hof(24) en Johan Snoep(30) met steeds een overwinning voor de jongste. Zaterdag leek het anders te gaan. Van 't Hof wilde zich aanvanke lijk niet aanpassen en koos snel voor de aanval. Dit paste precies in het straatje van de verdedigend ingestelde Snoep. Die verkeerde nog steeds in dezelfde goede vorm van de najaarscompetitie, waarin hij een ongekend hoge score van 93% had behaald. Snoep pareerde de aanvallen van Christian uitste kend en kapte de ballen uiterst scherp terug. Johan won de eerste game met 21-16. Van 't Hof paste in de tweede ga me zijn spel aan. Hij wachtte meer af en ging voorzichtiger te werk, wat voor hem winst oplever de. De finale was spannender dan voorgaande jaren en de 36 toe schouwers in de Wellevaete volg den dan ook doodstil de adembenemende partij. Regelma tig klonk er applaus op en de twee spelers spraken zichzelf ook af en toe moed in: 'Snoepie kom op!', zei Johan, terwijl Christian moei lijker te vertalen kreten slaakte. In de beslissende derde set leek Snoep de spanning beter de baas te kunnen. Hij nam een 14-10 en later een 15-12 voorsprong, maar Van 't Hof gooide zijn laatste re serves eruit en trok de titel alsnog naar zich toe met 21-18. "Het lijkt wel of je een blik opentrekt", merkte Johan tijdens de eindfase op. Voor Christian, de meest ambi tieuze Smash-speler, was het een prima prestatie: vier keer op rij Thools kampioen. Snoep kreeg daarmee geen titel als afscheids geschenk, hoewel hij er zaterdag dichterbij was dan ooit. Toch gaf de reserve-kampioen niet zo hoog op over zijn spel. "Ik speel nog steeds hetzelfde als in 1979: een saai spelletje. Wie dat kent, kan gemakkelijk winnen. Te gen Ad Verhage had ik al moeite om verder te komen, zodat Christian zwaar favoriet was. Toch vond ik het wel leuk om voor de tiende keer in de finale te staan." Snoep arriveerde overigens pas laat in de Wellevaete omdat hij eerst zijn nieuwe huis in Dor drecht moest schoonmaken. De nieuwe indeling was echter naar zijn zin. "Ik heb hier al eerder voor gepleit: twee poules met een groep van 8 sterke spelers en een B-klasse van 11 deelnemers is ge woon beter om met name de B- spelers meer kans te geven." Van 't Hof liet weten het in de fi nale moeilijk te hebben gehad. "In de competitie is Johan ook sterker en door teveel aanvallen, verloor ik de eerste set." Snoep realiseerde zich achteraf te titel voor het grijpen te hebben gehad. "Toen ik voorstond, ben ik mis schien te afwachtend geweest om de wedstrijd te beslissen." Voorzitter Vroegop zag al een ver rassing in de lucht hangen, maar toen Christian meer geduld op bracht en daarna pas aanviel, kwam de nieuwe wisselbeker toch binnen bereik. Ook de dames waren zaterdag nog van de partij. Leken ze vorige week bij de kampioenschappen 1989 verstek te laten gaan, uitein delijk speelden er zaterdag in de Wellevaete in St. Annaland nog 7 enthousiastelingen: 3 van Anna Jacobapolder en 4 van Smash. In een meerkamp ontmoette elke deelnemer iedereen een keer ont moette. Olga Verschoor van AJP werd derde, een plaats verlies ten opzichte van vorig jaar. Tweede werd nu Adrie Vroegop van Smash, die haar positie daarmee twee plaatsen verbeterde. Zij speelde een keer gelijk tegen Ver schoor en verloor van Rianne Guiljam, die voor de derde ach tereenvolgende keer kampioen werd. Ondanks dat ze dit jaar bij na niet trainde, was ze nog steeds duidelijk te sterk voor de andere dames. Ze heeft de wisselbeker nu definitief in haar bezit. Tijdens de prijsuitreiking consta teerde voorzitter Vroegop, dat de kampioenschappen gesmeerd wa ren verlopen met weinig of geen wanklanken. "We hebben door het nieuwe systeem meerdere wedstrijden op gelijk niveau ge zien." Door het beperkte aantal deelne mers waren er maar twee prijzen per klasse. "Het wordt ieder jaar moeilijker om zo'n kampioenschap te orga niseren", constateert Christian van 't Hof. "Het is na bijna twin tig jaar een soort clubkampioen schap van Smash geworden", vindt Johan Snoep. "De animo wordt steeds minder. Je zou een open toernooi moeten hebben, zo als in de zomer." Beiden blijven ze op hoog niveau tafeltennis spelen. Johan Snoep in de 1ste klas bij TTV Dordrecht, Christian van 't Hof in de 2de klas bij het Markiezaat in Bergen op Zoom. "De derde man uit het eerste team ging daar voor een half jaar weg en ze wisten dat ons team uiteen viel", vertelt Christi an. "Toen hebben ze mij gebeld en ik heb dat aanbod graag aange nomen. Na een half jaar zien we weer wel. Een oud-topspeler van Middelburg Zuid traint ons twee keer per week in Bergen op Zoom en daarnaast blijf ik nog een keer bij Smash oefenen", aldus de Thoolse kampioen tafeltennis, Christian van 't Hof. De uitslagen: DAMES: 1. Rianne Guiljam, St. Annaland 2. Adrie Vroegop, St. An. 3. Olga Verschoor, Anna Ja cobapolder. HEREN B-klasse: 1. David van Driel, St. An. 2. Jos IJzerman, St. An. 3. Jacco Bruynzeel, Tholen 4. Adrie Aarnoudse, St. An. HEREN A-klasse: 1. Christian van 't Hof, St. An. 2. Johan Snoep, St. An. 3. Ad van 't Hof St. An. 4. Ad Verhage, Anna Ja cobapolder 5. Martin v.d. Klooster, St. An. 6. Hans van Dij ke, St. An. 7. Rafaël Fructuoso 8. Marco Saarloos. Twee Thoolse atleten, deden mee aan de tien kilometer lange Spado cross. Jaap Geuze zette een tijd neer van 42.14 min. en Rien Lebeau van 45.16 min. De jeugdcommissie van Eegedima or ganiseerde zaterdag voor haar leden een indoor tennistoernooi in Racket sport de Karmel te Bergen op Zoom. Er waren 42 deelnemers, die verdeeld over 8 poules elk 3 partijen van 20 mi nuten konden spelen. Voor de 10 jongste kinderen was gekozen voor een spelvorm waarbij ze allemaal op de baan waren en daar bal- en slag vaardigheid konden bewijzen. Tijdens de partijen kon de jeugd die niet moest spelen zich vermaken met diver se spellen zoals kaarten, mens-erger- je-niet, e.d. Het was voor de jeugdcommissie de tweede keer dat men voor dit toernooi koos. Eerder werd er tussen kerst en nieuwjaar iets dergelijks georgani seerd. Maar de regionale clubs organi seren dan dikwijls grote toernooien, terwijl men de ouders niet altijd wil verplichten thuis te blijven omdat zoon of dochter in de vakantie met een toernooi mee wil spelen. Het grote aantal inschrijvingen bewijst dat men met deze keus goed doet. Het eindresultaat van de middag was dat Elliot Bevers de meeste punten had (19) en Devlin van As en Matthijs Binkhorst 2e waren met 17 punten. De laagst geplaatste had 3 punten. De or ganisatie koos voor een ludieke oplos sing: 19 pnt. - 3 pnt. is 16 en daardoor won de 10-jarige, uit Oud-Vossemeer afkomstige, Tamara Marsbergen de beker die beschikbaar was. Emergo trad zaterdag in Mijnsheeren- land aan tegen Oranje-Zwart 2. In de eerste helft kwam de Thoolse ploeg al met 5-0 achter en na de rust scoorde men slechts drie keer. Alle Thoolse treffers kwamen op naam van Daaf de Rijke. Ook Oranje-Zwart maakte in de tweede helft drie doelpunten, zodat het een 8-3 nederlaag werd. Het recreantenteam van AVC speelde de eerste wedstrijden tijdens het pe- pernotentoernooi in Halsteren. AVC speelde met één heer en vijf dames, terwijl de andere teams uit vijf heren en een dame bestonden. Dat bleek pas bij aankomst, zodat toen de zenuwen toesloegen bij AVC. De Tholenaren zouden al tevreden zijn met een setstand boven de 15-0, omdat het de eerste wedstrijdervaring werd. In to taal werden 8 sets gespeeld en 4 oefen sets. Die werden alle verloren met standen tussen 15-9 en 15-1. Daarmee was men, voor die eerste keer, dik te vreden. Op 12 januari speelt het team thuis een oefenwedstrijd en op 20 januari doet men in Steenbergen mee aan een toernooi. Volgend seizoen begint het recreantenteam (dat elke vrijdagavond van kwart voor tien tot elf uur in Meulvliet traint) in de competitie. Er kunnen zich nog volleyballers melden. De mini's van AVC speelden zondag een tournooi in Putte. Het was de eer ste wedstrijd in de 2e klasse B. Tegen Symachia uit Zevenbergen werd de eerste set met 12-17 gewonnen, maar de tweede met 19-6 verloren. De twee de wedstrijd, tegen CSS, ging door af melding van de ploeg uit Rijen niet door. Daarna was Super 2 uit Roosen daal de tegenstander. Het serveren van de Thoolse mini's was in deze wed strijd uitermate slecht. De eerste set werd met 13-8 verloren en de tweede eindigde in 17-17. Op 7 januari speelt het team in Steenbergen de volgende wedstrijden. Het kersttournooi van judovereni ging OVJV te Oud-Vossemeer had een tegenvallend deelnemersveld, doordat er tegelijkertijd een tour nooi in Halsteren was. Niettemin werd - na de opening door secreta ris I.M. Istha - in zeven catego rieën om de hoogste eer gestreden. De organiserende ver eniging behaalde een derde prijs in de categorie 14/15-jarigen, in de persoon van Arjan Versluijs. Bij de groepen boven 16 jaar be haalde Richard Withagen van de Eerste Thoolse Judo Club een tweede prijs. De uitslagen. 12 Jaar: 1. Sander Schipper (Goes), 2. Diederik Wa genaar (Goes), 3. Krijn Buster- man (Middelburg); 13 jaar: 1. Linsey Wyatt (Goes), 2. Jourdy Stoutjesdijk (Zierikzee), 3. Mar- tijn v.d. Pijl (Zierikzee); 14/15 jaar: 1. Sander Menten (Zierik zee), 2. Jeroen Strijb (Middel burg), 3. Arjan Versluijs (Oud-Vossemeer); 14/15 jaar: 1. David Righart (Zierikzee), 2. San- der Schipper (Zierikzee), 3. Belin da Duine (Middelburg); 16 jaar en ouder: I. 1. Raymon Maes (Zierik zee), 2. Adriaan Ermens (Ooster hout), 3. Annemarie Mol (Kapelle); II. 1. Marinus Bliemer (Oosterhout), 2. Richard Witha gen (Tholen), 3. André ter Wey- den (Vlissingen); III. 1. André Heshof (Oosterhout), 2. Marcel v.d. Walle (Lepelstraat), 3. Martin Franken (Lepelstraat). Na afloop van het sportief verlo pen tournooi reikte M. Govers de prijzen uit.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 23