Vervoerskosten zorgbarend PVAB en SGP: prijs grond moet lager Nog geen duidelijkheid over verbouwplan gemeentehuis Aankoop grond voor tweede voetbalveld en tennisbaan Keuken, Hondenbelasting afgeschaft? Wortel L. Walpot wil meer geld voor openbare werken Verordening begraafplaats struikelblok voor SGP PVAB stelt leerlingenvervoer aan de orde: Nota over het woningbedrijf St.Philipsland Donderdag 21 december 1989 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Het welzijnsprogramma voor 1990 is door de gemeenteraad van Sint-Philipsland ongewijzigd vastgesteld. Alleen de SGP-fractie stemde tegen zes posten van de 54 nummers tellende lijst. Verwevenheid Bibliotheek St. Philipsland 55, Steenbergen 34 guide De grondprijzen op het industrieterrein in Sint- Philipsland zijn te hoog. Dat stellen de fracties van de PVAB en SGP in hun algemene beschouwingen over de begroting 1990 van de gemeente Sint-Philipsland. Beide partijen achten het een gunstige ontwikkeling dat er afgelopen jaar grond op het terrein is verkocht door de gemeente, maar door een grondprijs van 55 gulden per vierkante meter te vragen, zijn de SGP en PVAB bang dat ondernemers Sint-Philipsland zullen mijden om elders goedkoper een bedrijf te vestigen. Uit het hart Herindeling Snelheidsbeperking tot 30 kilometer wordt bekeken 30 kilometer-zone Smienten Met de stemmen van de SGP tegen heeft de gemeente- complex aan de Zijpestraat. Over de financiering raad van Sint-Philipsland besloten om 2.43.20 hectare buigt de raad zich nog, omdat wethouder L. Walpot grond aan te kopen voor uitbreiding van het sport- een alternatief plan daarvoor lanceerde. Openbare werken SGP Sint-Philipsland stemt tegen alle verhogingen Mogelijk verdwijnt de hondenbelasting in Sint-Philipsland in de toekomst. De PVAB pleitte in haar algemene beschouwingen voor vermindering of afschaffing daarvan en de burgemeester toonde zich bereid er serieus op terug te komen. Reiniging Ambtswoning Verveling ie moet het gezien hebben, bij... Bij verhuizing Onderhoud graven Subsidie aan Noad '67, Tegen Haar Wil Zeeland, VOS en Ver voer beoefenaars gehandicap tensport stemden de staatkundig gereformeerden af. De subsidie aan de evenementencommissie wilden ze halveren en die aan mu ziekvereniging Concordia terug brengen tot 38% van het in de lijst opgenomen bedrag. De andere fracties steunden die voorstellen niet. aal onderwijs in Rotterdam (1 kind), Kapelle (7), Goes (2), Ber gen op Zoom (2), Tholen (3) en Sommelsdijk (1). Om even voor elf uur vrijdag avond werd de begroting 1990 aangenomen. Daarbij maakte wethouder L. Walpot een voorbe houd ten aanzien van de jaar- lasten (f. 36.007,-) van het sportterrein. "We (de SGP - red.) hebben nog nooit tegen de jaar- lasten gestemd. In de nieuwe op zet ben ik niet overtuigd dat er géén verwevenheid ontstaat tussen tennis en voetbal. Ik ga nu nog ac- coord met het opvoeren van de post, maar wanneer het bedrag gevoteerd moet worden, behoud ik me een ander standpunt voor," zei de wethouder. Hij wilde ook dat in de begroting het woord 'ba siseducatie' geplaatst werd bij het REC, en kon anders niet accoord gaan met de volwasseneducatie. Beide standpunten werden door de SGP-fractie - maar niet door de rest van de raad - gedeeld. H. Geluk wees er tenslotte op, dat zijn fractie ook tegen die posten in de begroting was, die eerder tij dens de vergadering waren afge wezen. A.P. Kornaat PVAB Anna Jacobapolder A.P. Kornaat wees wethouder A. Kosten erop, dat de openbare ver gadering van de welzijnscommis- sie onmogelijk door de fractievoorzitters kon worden bij gewoond. De wethouder gaf dat toe, maar benadrukte dat er geen opzet in het spel was. Door het schuiven met andere vergaderin gen was dit zo uitgepakt. J. de Jager informeerde naar de samenwerking tussen de biblio theek en de scholen. "Het contact met de scholen zullen we herha len," zei de burgemeester. Een vraag van De Jager naar een blij vend trapveldje in Anna Jacoba polder noemde Vogel 'niet zo gemakkelijk'. "Maar we zullen 't bekijken." De Jager zei te hopen op creativiteit binnen het college. De PVAB noemde in haar algeme ne beschouwingen de ontwikke ling van de kosten van het leerlingenvervoer 'zorgbarend'. In 1988 was daar ongeveer f. 37.000,- mee gemoeid en voor 1990 is f. 81.200,- begroot. Wethouder Kosten wees in zijn antwoord op de vrijheid van onderwijs. Desge vraagd gaf hij een overzicht van de verschillende scholen en het aantal leerlingen. Drie kinderen uit Sint-Philipsland bezoeken de School met de Bijbel in Anna Ja cobapolder en twee kinderen uit Anna Jacobapolder gaan dage lijks naar de Montessori-school in Tholen. Daarnaast is er het speci- De grondprijs noemt de SGP 'een hinderlijk struikelblok'. De PVAB vergelijkt de 'zeer dure' grond prijs van Flupland met die van Steenbergen (34 gulden per vier kante meter) De partij stelt voor om die bedrijven aan te trekken die gebruik kunnen maken van 'ter plaatse gekweekte lanbouw- produkten'. Als voorbeeld noemt de PVAB de aardappel. Via adver tenties in vakbladen zou de moge lijkheid voor bedrijfsvestiging in die branche bekendheid gegeven kunnen worden. Het CDA vraagt wat het college van plan is de komende jaren te doen aan het werven van bedrij ven. De CDA-fractie wijst erop dat de bedrijven op het industrie terrein voor het grootste deel bestaat uit Fluplandse onderne mingen. Burgemeester T.A. Vogel ant woordde, dat er geen actief acqui sitiebeleid door de gemeente gevoerd wordt of zal worden. Vol gens Vogel is het niet alleen het in dustrieterrein, dat in de promotie betrokken dient te worden, maar de gehele gemeente. "Een promo tieplan hoort bij het hele beleid. Dat kost veel geld en daar is de ge meente te klein voor." Wat wel kan, is het plaatsen van adverten ties in 'goede bladen aldus de burgemeester. Het CDA vraagt het college in de algemene beschouwingen om een beleidsnotitie te maken waarin de werkgelegenheid aandacht krijgt naast andere terreinen waarvoor de gemeente een beleid dient te ontwikkelen om het voorzienin- genpeil in de gemeente op peil te houden. Dat voorstel was de bur gemeester uit het hart gegrepen, maar hij verwees het uitwerken van een dergelijke notitie naar de volgende raadsperiode. De burgemeester voorspelde even wel, dat bij het uitvoeren van de beleidsplannen de Fluplandse partijen niet op één lijn zullen zit ten. "De één vindt dat beleid ge wenst, de ander noemt het contrabande." Aan de mogelijke gemeentelijke herindeling werden tijdens de al gemene beschouwingen niet veel woorden vuil gemaakt. Wel stelde het CDA dat bij een eventuele be oordeling van de gemeente voor herindeling het inwonertal een doorslaggevende rol zal spe len,'omdat dat het enige meetbare criterium is'. De fractie stelt dat 'het gevaar voor een herindeling niet afgewend wordt door het tref fen van voorzieningen'. Over een herindeling wilde Vogel eigenlijk niet praten "Dat moet ver liggen, maar laten we tonen dat we door goed bestuur in staat zijn de nodige voorzieningen te treffen zodat Den Haag geen mo tieven bij ons kan vinden om bij een herindeling betrokken te wor den". Ook de SGP-fractie meent dat er geen enkele reden bestaat om de discussie over de herinde ling opnieuw op gang te brengen. "De geografische ligging van Sint-Philipsland leent zich daar niet of nauwelijks voor, dat was in de jaren zeventig zo en dat is nu nog zo". PVAB-fractievoorzitter A.P. Kor naat zei bewust niet op de kwéstie te zijn ingegaan: "Vorig jaar heb ben we het genoemd en toen zijn we bijna naar buiten geschoten". Verbouw met uitbreiding of nieuwbouw van het gemeentehuis in Sint-Philipsland. Het college schrijft in de aanbiedingsbrief dat de raad het erover eens is dat het op de huidige plek moet plaatsvinden. Het CDA is er blij mee dat het gebouw van de Rabobank, dat leeg komt, achter het gemeentehuis bij deze plannen be trokken kan worden, alle partijen geven groen licht om geld beschikbaar te stellen maar de PVAB zegt in haar algemene beschouwingen nog geen definitief standpunt over de lokatie te hebben ingenomen. De PVAB wijst erop dat er wel een voorkeur bestaat voor verbouw/ uitbreiding, maar bestrijdt dat de raad zich daar definitief over heeft uitgelaten. Het CDA meent dat de eventuele aankoop van een gedeelte van de Rabobank onder zocht möet worden, want zo cite ren de christen democraten een 'oude boeren wijsheid'; 'Buur- man's grond is maar éénmaal te koop'. Hoewel niet tot elke prijs, voegt de partij eraan toe. Het gemeentebestuur is bereid te onderzoeken of het mogelijk is om in Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder een 30 kilometerzo ne in te stellen. De PVAB deed dat voorstel - 'het is misschien een oud verhaal' - en de burgemeester nam het over: "Het is geloof ik de derde keer dat het gevraagd wordt, de politie zegt het gaat niet, ik kom tot de conclusie: laten we het nu maar eens doen". De SGP sloot zich hierbij aan en pleitte voor een 'flink waarschu wend artikel in het gemeente- krantje' omdat het hard rijden in de bebouwde kommen een pro bleem blijft. A.P. Kornaat (PVAB) was blij met de toezeg ging van de burgemeester en stel de vast dat het voorstel door J. de Jager CDA Anna Jacobapolder meerdere partijen worden gedra gen. De burgemeester hield een slag om de arm door te stellen dat de politie heeft laten weten dat er voor 30 km-zone' een goede juri dische grondslag aanwezig moet zijn'. "We komen erop terug'", beloofde hij. Een en ander zou betaald kunnen worden van de 9000 gulden die de gemeente over heeft van de 10.000 gulden subsi die in het kader van de verkeersac- tie -25% verkeerslachtoffers. Hiermee zouden trottoirs verlegd kunnen worden en op sommige plaatsen het wegdek verhoogd. De PVAB noemt onder meer de Sta tionsstraat, Wilhelminastraat, Mosselkreekstraat, Gladio- lenstraat en de Langeweg. "De ganzen vallen wel mee; het gevaar zit hem in de smienten, want die fourageren nog terwijl het donker is". Dat zei burge meester T.A. Vogel naar aanlei ding van opmerkingen van het CDA over de inrichting van gebie den in het Krammer-Volkerak voor ganzen die 's winters voedsel zoeken in het kustgebied. Volgens het CDA worden er te weinig maatregelen genomen om gebie den vrij te maken voor deze win- tergasten die schade aanrichten aan tarwe- en graszaadpercelen. De raad van natuurbescherming laat in haar advies aan het minis terie volgens het CDA 'eigenlijk geen ruimte' voor dergelijke ge bieden. De burgemeester zei te ho pen dat die ruimte er wel komt in de Krammer-Volkerak. Tussen de verschillende partijen (Zeeuwse Landschap, boerenstandsorgani saties en ministerie) is overleg gaande over deze problemen, al dus Vogel. De meerderheid van de gemeenteraad nam een positieve beslissing voor grondaankoop in St. Philipsland voor aanleg van een tweede sportveld en tennisbanen. B. en w. van Sint-Philipsland zul len de raad in het eerste kwartaal van 1990 een nota voorleggen over het gemeentelijk woningbedrijf. Aan de hand daarvan kan dan besloten worden, wat daarmee in de toekomst gaat gebeuren. Het CDA toonde zich in haar al gemene beschouwingen voorstan der van het afstoten van het woningbedrijf. De PVAB denkt er ook zo over en ziet als voordeel een vermindering van de werk druk voor de betreffende ambte naren. De SGP wil het woningbedrijf niet afstoten. Naast financiële bezwaren voert de fractie aan, dat het gemeente bestuur het totaaloverzicht over de situatie verliest, wanneer de woningen bij een stichting in een andere gemeente worden onderge bracht. De SGP denkt daarom aan een plaatselijke stichting. De burgemeester zegde toe dat daar over én over automatisering iets in de nota zal komen. H. Geluk stelde ook het verhuur- beleid aan de orde, omdat zijn fractie erg veel waarde hecht aan de criteria voor verhuur. "Er zijn ook compromissen te vinden," zei de burgemeester. "Dat betekent toch een stukje verlies," aldus Ge luk. Vogel wees er daarna op, dat altijd gekeken kan worden in hoe verre aan eventuele bezwaren tege moet kan worden gekomen. Een meerderheid van b. en w. stel de voor om voor de benodigde f. 170.800,- het rekeningoverschot 1986 (f. 50.800,-) en de reserve bestemmingsplannen (f. 60.000,-) te gebruiken. Het restant (f. 60.000,-) zou over 75 jaar moeten worden afgeschreven. Walpot was het daar niet mee eens. "Over schotten van bestemmingsplan nen werden altijd in een egalisatiefonds gestopt. Den En gelsman was daar tegen en krijgt achteraf gelijk, want het geld wordt nu anders gebruikt," zei hij. Volgens Walpot zijn de bestem mingsplannen nog niet af. Hij wees op de slechte drainage onder de woningen in enkele straten. "De voorzitter en Kosten door kruisen nu 't beleid voor openba re werken en doen een greep uit die pot. Daar gaat m'n drainage," aldus de wethouder, die ook zijn ongerustheid uitsprak over het ge bruik van met name de tennis baan op zondag. Walpot kwam vervolgens met een eigen voorstel. Dat behelsde af schrijving van de totale investe ring in 75 jaar, zoals dat ook bij de aanleg van het eerste sportveld was gebeurd. "Dan hebben we nü veel minder geld nodig en blijft er wat over voor openbare werken," stelde hij. De secretaris berekende dat de jaarlast daardoor f. 19.358,- zou worden, tegen f. 6.800,- in het voorstel van b. en w. Verbetering van drainage en de Langeweg in Anna Jacobapolder waren de zaken waaraan Walpot het door zijn voorstel beschikbaar komende geld wilde besteden. Ook de aanleg van de kabeltelevi sie zal volgens de wethouder on derhoud aan de straten tot gevolg hebben. "Een goed voorstel wil ik altijd afwegen. Dat geldt voor dit ook," zei J. de Jager en ook A.P. Kornaat wilde de cijfers van Wal- pot's voorstel bestuderen. "Ik wil toch nog even ingaan op het begrip algemene voorzienin gen," merkte H. Geluk op. Hij omschreef dat begrip als: voorzie ningen, waarvan elke inwoner profijt heeft. "Een school is niet weg te denken en ook een straat niet." Anders ligt dat volgens Ge luk met sport voorzieningen. "Die kunnen in onze visie gemist wor den. Daar wordt de burger niet slechter van." Bij de begrotingsbe handeling maakte de SGP- fractievoorzitter al duidelijk dat zijn bezwaren in de eerste plaats van principiële aard waren. "De mogelijkheid van openstelling op zondag is er, omdat wij daardoor de zondagswet geen zeggenschap meer over hebben. Dat kunnen en mogen wij niet stimuleren," zei Geluk. Omdat het sportcomplex slechts door een deel van de bevol king wordt gebruikt, wilde hij het "Kinderen hebben veel plezier van honden en in het kader van de vergrijzing van de bevolking telt ook dat ze als bewaking dienen," zei fractievoorzitter A.P. Kornaat. Hij vulde nog aan dat voor poe zen en duiven ook geen belasting betaald hoeft te worden. "Hon den veroorzaken weieens wat last aan het algemeen belang," merkte burgemeester Vogel op, maar L. den Engelsman was het daar niet mee eens. "Niet de hond, maar de eigenaar van de hond schaadt eventueel het algemeen belang," zei hij. Den Engelsman wees er op, dat de SGP-fractie jaren gele den al had voorgesteld de honden belasting af te schaffen. Niettemin werd besloten deze be lasting te verhogen naar 70 gulden (was f. 68,50) en die in één termijn te laten betalen. De SGP, die over igens tegen élke belastingverho ging was, wilde twee betalingstermijnen handhaven, maar dat voorstel haalde het niet. Datzelfde gold voor het aanpas sen van de reinigingsrechten in die mate, dat een dekkingspercentage van 90% zou worden bereikt. Die dekking blijft dus 100% met de volgende tarieven voor 1990: meerpersoons huishoudens f. 106,50, éénpersoons huishoudens f. 64,-, bedrijfspand f. 106,50, be drijfspand dat tevens een woon- eenheid bevat f. 213,-, scholen f. 106,50, verenigingsgebouwen e.d. f. 159,75. De PVAB stemde 'met enige terughoudendheid' in met deze tarieven. Ook voor het riool recht werd een verhoging met 3% toegepast. Met de aanpassing van de onroe rend goedbelasting kon de raad - •uitgezonderd de SGP-fractie - eveneens accoord gaan. De totaal opbrengst wordt met 3% ver hoogd en hoewel de tarieven voor 1990 dalen, zal door een hogere taxatiewaarde van het onroerend goed de burger die verhoging toch merken. Het CDA wees in de algemene be schouwingen een trendmatige ver hoging van de belastingen af. "Het leidt er maar al te gemakke lijk toe, dat die gebruikt worden voor het sluitend maken van de begroting. Wij vinden - in het licht van een eerlijke lastentoere- kening naar de burgers - dat de belastingverhoging onderbouwd moet worden met argumenten." Burgemeester Vogel bracht daar tegenin dat met 'trendmatig' was bedoeld een gelijkmatige verho ging in plaats van achter de feiten aanhollen. Wat betreft de kapitaalsinvesterin gen, stelde de PVAB voor om het schilderen van de ambtswoning van de burgemeester (f. 15.000,-), bestrating van de Deensestraat (f. 67.000,-) en renovatie van het be staande sportveld (f. 12.000,-) ten laste van de rekening 1990 te bren gen. De SGP wilde de twee eerst genoemde zaken eveneens in één keer afschrijven, maar was tegen de renovatie van het sportveld. In plaats daarvan wilde de fractie herbestrating van de Langeweg, verdere drainage in plan noord en aanpakken van de urgentste geval len riolering. Ook stelde de SGP een aantal zaken voor, die ze op de investeringslijst wilde plaatsen: bouw van een loods voor gemeen tewerken, een tunneltje onder de Oostdijk, verdere (her)bestrating, verlagen van de grondprijs op het industrieterrein en een regelmati ge egalisatiebeurt van de haven. Over het financiële beleid merkte het CDA op, het niet eens te zijn met een investeringsbeleid, gestoeld op rekeningoverschotten van voorgaande jaren. "Dat is in derdaad fout, maar toch blijven 't leuke verrassingen," zei de burge meester daarover. Het CDA was er mee ingenomen, dat de cijfers van 1988 nu al bekend waren. "Dit zal het financiële beleid ten goede komen." De automatisering van de gemeentelijke administra tie is tot nu toe gladjes verlopen, zo liet de burgemeester weten. Alle fracties roerden in hun be schouwingen de Amev-claim aan. De SGP pleitte ervoor om - zodra de hoogte van de claim bekend is - met de Amev te onderhandelen over betaling in termijnen zonder toerekening van rente. De Jager en Kornaat verwachtten niet, dat de verzekeringsmaatschappij zich zo coulant zou opstellen. "Ik neig naar de gedachten van De Jager en Kornaat, maar hoop op een wijze zoals Geluk die stelt," zei de "De algemene beschouwin gen zijn de wortel van het be leid voor het komende jaar." H. Geluk (SGP) zei dat tegen zijn collega-fractievoorzitter J. de Jager (CDA). Deze bood als enige zijn algemene be schouwingen zonder kleurige omslag aan, wat opmerkingen over en weer uitlokte. "Een voud is het kenmerk van het ware," zei De Jager er zelf over. Niettemin overhandigde Geluk hem een afbeelding van een wortel als omslag voor volgend jaar. "Is ie in zoet water gekweekt?" wilde De Jager weten. "Hij is in ieder geval milieuvriendelijk," kaatste Geluk de bal terug. ook niet als een algemene voorzie ning beschouwen. Kornaat en De Jager zagen dat duidelijk anders. "Het verenigingsleven zal nog meer moeten worden gestimu leerd. Ook, en niet in de laatste plaats, om escalatie van verveling - en het vaak daarmee gepaard gaande vandalisme - tegen te gaan," schreef de PVAB in zijn al gemene beschouwingen. Het CDA sprak van een 'welkome noodzakelijke voorziening' in een gemeente die waarschijnlijk als enige in de regio nog geen tennis baan heeft. De SGP maakte op merkingen over de bijkomende kosten in verband met riolering, een toegangsweg, parkeer- erl groenvoorzieningen en verlich ting. "We hebben duidelijk aan de verenigingen gezegd dat het over de grond gaat. We vinden daarmee al behoorlijk onze nek te hebben uitgestoken. Ik ben ook zo nuchter, vast te stellen dat er nog weieens wat komt," reageerde de burgemeester daarop. De SGP schreef in haar algemene beschouwingen, dat de kantine van Noad '67 wordt gebruikt voor het organiseren van disco avonden. Navraag leerde, aldus de burgemeester, dat er twee keer per jaar een - niet openbare - avond is voor jeugdleden. Volgens de APV zou de burgemeester daarvan in kennis gesteld moeten worden, zo dat die eventuele maatregelen kan treffen. ...De Schelde keukentechniek maakt precies de keuken die zoekt. Een keuken die, door vaak verrassende ideeën en oplossingen, uniek is en perfect aansluit op uw leefomgeving. JanBuermansvande Schelde maakt die keuken voor u en zorgt dat u straks alleen de kastjes nog maar hoeft in te ruimen. Kom 'ns kijken en proef wat de Schelde met o.a. Al no en Poggenpohl voor uw nieuwe keuken kan betekenen. Advertentie I.M. burgemeester. Hij deelde mee dat de provincie inmiddels alle stuk ken heeft, maar meer dan offi cieus contact is er nog niet geweest. "We gaan nu overleggen met onze juristen en adviseurs en begin 1990 proberen we spijkers met koppen te slaan," aldus Vogel. a.tt.b. tijdig een adreswijziging staren aan: Kendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland of aan uw bezorger. Tijdens de behandeling van de beheersverordening begraafplaatsen Sint-Philipsland maakte fractievoorzitter H. Geluk van de SGP be zwaar tegen de tekst in de verordening. Geluk wilde een amendement indienen; de woorden 'stoffelijke overschotten' zouden volgens de staatkundig gereformeerde fractie vervangen moeten worden door 'lij ken'. Geluk vreesde dat bij handhaving van de tekst ermee ingestemd zou worden dat crematie is toegestaan. Daarmee komt Geluk in gewe tensconflict want het zou beteke nen dat er op de begraafplaats ook ruimte wordt ingeruimd voor urnen en asbussen. Burgemeester T.A. Vogel antwoordde dat het een puur gevoelsmatige kwestie is. De wet verstaat onder lijk ook een verband lijk. Volgens de wet is het besluit tot oprichten van een cre matorium of het aanwijzen van een urnenplaats een zaak van de gemeente. Voor het vervoer van lijken en urnen is toestemming nodig van de burgemeester, zei Vogel. Geluk zei over deze kwestie met grote voorzichtigheid te wil len spreken. Wethouder L. Walpot stelde zich achter zijn fractiege noot op en steunde het indienen van het amendement. "Hier heb ben we dezelfde opdracht", zei de wethouder en daarmee bracht hij in herinnering dat hij elders (op landelijk partijniveau) deze zaak naar voren heeft gebracht. De burgemeester vond het te ver gaan: "De raad wordt niet ge vraagd om voor of tegen crematie te stemmen". Het amendement werd niet in stemming gebracht. De SGP liet aantekenen tegen de bewuste artikelen in de verorde ning te zijn. De Pompput (hoek nieuwe be graafplaats/Rijksweg) die dienst deed als bassin voor de overstort zal van een nieuw deksel worden voorzien. De SGP wees op deze put die voor een gevaarlijke situa tie kan zorgen. Walpot legde uit dat de put als zodanig overbodig is geworden na het gereedkomen H. Geluk v SGP St. Philipsland van de zuiveringsinstallatie. "Slo pen is duurder dan opknappen", dus wordt het deksel gerepa reerd", aldus de wethouder. Over het onderhoud van de graven stelt de PVAB in haar algemene be schouwingen dat door perso neelstekort achterstand is ontstaan. De PVAB pleit ervoor het onderhoud voorrang te geven, te privatiseren en familieleden duidelijkheid te verschaffen over het toekomstig onderhoud zodat ze zelf kunnen beslissen of ze het onderhoud in eigen hand houden of uitbreiden. A.P. Kornaat bena drukte nog eens de rol van de ge meente in deze. Walpot antwoordde dat in de nieuwe ver ordening staat wat er wel en niet moet gebeuren. Over de grafrech ten zullen inlichtingen verschaft worden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 21