Tandartsen ruilen grond met gemeente TV-programma 32 mille: goedkope presentatie of zonde van het geld Kerstbij eenkomst groeiende Anib VISHANDEL P.J. DEURLOO ZN. LENA M0ELIKER Slager Graauwmans "DE WELLEVAETE" John Swaab Laat nu de films van uw keuze thuis bezorgen. 01670 66336 H.S.V. 't SCHARRETJE DUURZAME HAARMODE wenst iedereen prettige Kerstdagen en een sportief 1990. KERSTAVOND Bel vandaag nog onze bestelservice. Behalve kwartier t.v. ook videoband en duizend brochures Schoonheidsspecialiste G., Poot-Franke Kerstzangmiddag Donderdag 21 december 1989 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 In het voorjaar van 1990, wanneer Tholen op zijn mooist is, worden er opnamen gemaakt voor het tele visieprogramma 'Het gezicht van Nederland' van de NOS. De gemeénteraad stelde maandagmiddag 32.000 gulden beschikbaar voor een kwartier t.v., een video band en 1000 brochures. Rendement Bijzonder nuttig Computers Gewenning Subsidie Werkgelegenheid "De afdeling Tholen/St. Philipsland van de ANIB heeft een positief jaar achter de rug. Met de bijna 300 leden zijn we bijzonder gelukkig en nog steeds groeien we, mede dankzij de ledenwerving van vooral het echt paar Kloet". Deze woorden komen van voorzitter F. Janmaat tijdens de kerstbijeenkomst in Meulvliet. Contacten Voor de komende feestdagen verzorgen wij, evenals voorgaande jaren, uw koude schotels en borrelgarnituur met vis, vlees en kaashapjes Tevens vele verse vissoorten, waaronder verse tong per kilo vanaf15,00 tarbot, paling, forel, zalm en garnalen. Als ook gerookte vissoorten, zoals paling, zalm en forel. Bestel tijdig Folders liggen klaar in de winkel ZEELANDS ZEEBANKET Contr.'Escarpe 11, Tholen, tel. 01660-2799 - fax 2550 PRETTIGE FEESTDAGEN Prettige kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar toegewenst door: wenst familie, vrienden en bekenden prettige kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar. uilt Oud Vossemeer Wenst haar leden Prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1990 wenst u prettige kerstdagen en een voorspoedig 1990 Raadhuisstraat 28 Oud-Vossemeer Hans, Jos, Miranda, Jeroen en Jordi Kerkstraat 17 Tholen al meer dan 25 jaar voor dames en heren Wij wensen U een gezond 1990 toe. Boutershenstraat 51 (nabij stoplichten Westersingel) Bergen op Zoom tel. 01640-33317 MEDEDELING! Doktor Janssen iis privé verhuisd naar Markt 39 Siint-Maartensdijk. De praktijk blijlft echter nog op Molendijk 19. Als u in de avond-, nacht- en weekenddiensten zonder telefo nische melding aan de praktijk komt, treft u daar een verlich te tekst aan: Markt 39. En zult u dus eerst naar dit adres moeten gaan. Mijn advies is dan ook: neemt u altijd eerst telefonisch con tact op. Het telefoonnummer van de praktijk is niet gewijzigd en blijft 4126. In de toekomst hopen wij de praktijk weer aan huis te gaan uitoefenen. Onze excuses voor dit ongemak. De nieuwe woning is e:en uitkomst. De Stichting Tholen helpt Polen Het bestuur. Allen hartelijk welkom! op D.V. dinsdag 26 december 2e Kerstdag in het kerkgebouw der Ger. Gemeente te Tholen Aanvang: 14.30 uur Vf gff De tandartspraktijk van C.C.M. Wouters en P.J.H.M. Vos wordt van de Weststraat in Sint- Annaland verplaatst naar de Westpoort in Sint-Maartensdijk. De gemeenteraad ging maandag zonder discussie accoord met de overdracht - voor een symbolisch bedrag - van grond aan de West poort. De beide tandartsen zullen dat op eigen kosten bouwrijp moeten maken. Een verder onder deel van de transactie vormt over dracht van het perceel aan de Weststraat in Sint-Annaland aan de gemeente. Dat is het laatste stuk grond dat de gemeente nog nodig heeft in het kader van de sa nering van een gedeelte van die straat. Ook de aanleg van een riolering en enkele bouwstraten in het- bestemmingsplari Stoofweg II, waaronder de 's Gravenkreek, gaaf geen aanleiding tot opmer kingen. Datzelfde gold het plan om bij de woningen Huy- gensstraat 109 t/m 119 acht par keervakken aan te leggen om de huidige parkeerproblemen op te lossen. De SGP-fractie stemde tegen. "Zonde van de centen", zei wet houder L.J. Koopman. Hij had ook principiële bezwaren tegen de t.v. "Het boekje is nog tot daar aan toe, maar voor 15 minuten spreken of laten zien is 32.000 gul den een veel te grote uitgave voor onze gemeente." De VVD dacht er heel anders over. "Het is wel een groot be drag, maar 32 mille is niet duur als je ziet wat we er voor terug krijgen. Het is een goedkope pre sentatie van onze gemeente", zei raadslid J.L. van Gorsel. Voor het CDA gaven de extra's naast het t.v.-programma de doorslag. "Een investering van 32 mille voor uitsluitend 15 minuten 'Tholen in beeld' leek ons niet rendabel", zei M.A. van Beek. "Wij steunen het t.v.-project al leen maar omdat een professione le videoband ter beschikking komt en een duizendtal brochu res." P. van Belzen vond het rendement 'heel moeilijk' in te schatten. Hij vroeg zich af, of de gemeente het maken van een videoband en bro chures niet beter in eigen hand had kunnen houden. SGP-raadslid K.A. Heijboer wilde de 32.000 gulden liever besteden aan welzijnsvoorzieningen voor ouderen zoals het woonzorgpro ject. "Zo'n groot bedrag is dit tv- project niet waard", vond ook zijn fractiegenoot Th. Aarnoudse. J. de Bres nam afstand van de woorden van wethouder Koop man, dat dit t.v.-project zonde van de centen zou zijn. "Ik kan me voorstellen dat de SGP tegen re creatieve zaken is, maar men wil wel werkgelegenheid en mensen op Tholen en dan moet je ja zeg gen tegen deze promotie", zei het PvdA-raadslid. Hij liet weten, bij de aanschaf van gemeentelijke stropdassen al voor een boekje ge pleit te hebben, welke wens met dit t.v.-project werd vervuld. Wethouder P. van Schetsen had moeite met de uitlatingen van zijn collega Koopman. "Om een ge meente als de onze naar buiten de promoten, is 32.000 gulden niet veel. Een advertentie in een lande lijk blad kost al de helft. Wij vin den dit een bijzonder nuttige bestemming van het begrotings overschot 1989." Van Schetsen liet raadslid Heij boer weten, dat er naast het woonzorgproject nog meer zaken zijn waar de gehele raad achter staat om het begrotingsoverschot van totaal 754.000 gulden aan te besteden. Van Belzen informeerde nog naar de zeggenschap van de gemeente bij het t.v.-programma, want de VVV wordt eigenaar van de vide oband. Na herhaald vragen kreeg hij van de burgemeester te horen, dat er 'sluitende afspraken' over worden gemaakt. "De gemeente houdt daar goede zeggenschap over", zei Van der Munnik. Betaalt de gemeente de 32 mille, formeel is de VVV opdrachtgever aan de NOS en die hoeft geen 18 1/2% BTW te betalen, liet wet houder Van Schetsen op vragen van raadslid Van Belzen weten. Een tweede bestemming van het begrotingsoverschot van 754.000 gulden was het personal computers-privéproject voor gemeente-ambtenaren, waaraan 35.000 werd toebedeeld. Dit ge beurde unaniem, maar met name het CDA plaatste nog wel vraagte kens. M.A. van Beek noemde het 'zeer positief' dat een plaatselijk bedrijf als de fa. Verjaal de com puters mag leveren, maar hij vroeg zich af, in hoeverre de groe ne schermen een negatieve invloed hebben op het gezichtsvermogen van de gebruikers op langere ter mijn. Van Beek relativeerde tevens de stelling van b en w, dat het pc- project zal leiden tot nieuwe toe passingen en verbeteringen van de automatisering. "Niet dat ik te genstander ben, maar toepassing van de pc in de privésfeer is prak tisch nihil. De helft van de appa ratuur van deelnemers aan pc-projecten staat werkeloos thuis, zo blijkt uit een onderzoek. Het is niet ieder gegeven om zijn hobby of plaatsje voor de t.v. 's avonds in te ruilen voor het bestu deren van een handleiding. Daar om zou ik het niet plezierig vinden wanneer deelnemers te leurgesteld zijn en elke maand op nieuw een bedrag moeten betalen voor apparatuur die niet wordt gebruikt", aldus het CDA- raadslid. Van Gorsel toonde zich er ver baasd over. "PC-projecten zijn een normaal geaccepteerde zaak in ons land. Je bevordert daarmee een stuk gewenning aan de auto matisering. Ik ben er helemaal niet bang voor dat de ambtenaren een verantwoorde keuze maken", zei het VVD-raadslid. De Bres daarentegen noemde de woorden van zijn collega Van Beek 'heel realistisch'. "In de praktijk zijn er voorbeelden dat pc-projecten buitengewoon goed werken, doch ook soms maar half. Het is niet bevoogdend be doeld, maar rapporten geven een signaal dat het niet overal een suc ces is." De burgemeester merkte op, dat de gemeente 'mondig en volwas sen personeel' heeft, zodat hij niet bang was voor een verkeerde keuze. Wethouder Van Schetsen zei er moeite mee te hebben om de dis cussie in de commissie financiën in de gemeenteraad te herhalen. "We hebben het al in detail besproken. Als de commissie zijn werk goed doet, dienen we hier al leen de hoofdlijnen aan te snij den." Hij noemde de veiligheid van de groene beeldschermen goed. Wat de financiën betreft, krijgen ambtenaren 1180 gulden subsidie om bij de fa. Verjaal een Philips computer van 3340 gulden te ko pen. Zelf moeten ze dan 2160 gul den op tafel leggen. B en W, raadsleden en het personeel van de openbare basisscholen en de TSG krijgen niet de 1180 gulden subsidie, maar profiteren wel van de kwantumkorting, waardoor ze voor 3340 gulden een computer rijker zijn. Wanneer de deelname tegenvalt, gaat het overschot van de 35 mille naar de reserve automatisering, zei wethouder Van Schetsen. Voor mensen die het niet kunnen betalen, wilden Heijboer en De Bres een paar computers vopr al gemeen gebruik in het gemeente huis plaatsen. De wethouder noemde dat praktisch niet uit voerbaar, want men zou er pas na werktijd op mogen werken en dan is er geen deskundige begeleiding meer. Dit jaar worden de computers nog aangeschaft. "Om redenen van fiscale aard", zei de wethouder op vragen van raadslid Van Gorsel. De 32 mille voor het t.v.- programma en de 35.000 gulden voor het pc-project leverden veel discussie op, maar de drie andere bestemmingen van het begrotings overschot 1989 - die veel meer geld vergden - heel wat minder. Naar het werkgelegenheidsfonds ging 2 ton, naar de reserve openbare wer ken 3 ton en naar de reserve wel zijnsvoorzieningen 187.000 gulden. Van Beek vond de 2 ton voor werkgelegenheid 'te karig', mede in het licht van de Oort- belastingmaatregelen. Voor men sen die 'een niet onaanzienlijke tijd in de file moeten staan', wilde hij vlakbij huis werk scheppen. Het CDA-raadslid had in de com missie financiën van de wethou der begrepen, dat er in noodgevallen nog wel een ton over te hevelen zou zijn van openbare werken. Van Schetsen erkende, dat de re serve openbare werken een brede doelstelling heeft. Ook de uitbrei ding van de aula in St. Annaland zou uit die pot betaald kunnen worden. Hij liet Van Beek echter weten, dat er voor 'bedrijven die in het vizier zijn' voldoende geld in het werkgelegenheidsfonds zit. Bij aankomst zien de 140 bezoe- daarop inspe,en> er gebeuren kers de ANIB-vlag al wapperen en bij birinenkomst staan de tafels voor de uitgebreide lunch gereed. De voorzitter gaat in zijn ope ningswoord in op de vrijheid die door de opening van de Berlijnse Muur deze keer zo'n bijzonder ac eent krijgt. Hij trekt een vergelij king met de ANIB: "Onze vereniging maakt een doorbraak voor haar leden, ze behartigt hun Delangen zoals met de W.A.O.- :isen, de toegankelijkheid. Een pluspunt is uiteraard dat wij in te genstelling met het Oostblok, in een welvarende staat wonen. Maar ik ben ervan overtuigd dat het voor de ANIB-leden nog beter kan. We moeten naast de opbouw van het materiële ook de opbouw van de geest niet vergeten. We moeten zorgen dat degenen die zich willen afzonderen toch be trokken blijven, we moeten naar die mensen luisteren en denk er aan: "Lachten is gezond". Met een ge dicht van Phil Bosmans sloot dhr. Janmaat zijn toespraakje af. "De huidige bestuursvorm van de afdeling met de diverse commis sies werkt prima. We maakten dankzij de reiscommissie twee maal een geslaagde bustocht, en we konden viermaal een vistocht houden". Dhr. A. Schipper ver telt, dat er ook in 1990 zo goed als zeker weer vier vistochten gepland zijn. Ook het adviseurschap dat de af deling voor haar leden invult loopt als een trein. Janmaat, sa men met dhr. W. van Meer, kun nen terugzien op ruim 120 zaken die pro deo behandeld werden. Dat zijn bv. problemen met uitke ringen die niet kloppen, huisaan passing, en leefomstandigheden beneden het niveau waaraan wat gedaan moet worden. "Op provinciaal gebied wordt er met ingang van het komende jaar gewerkt aan contacten met andere verenigingen. Ook hier willen we mers nogal eens dingen dubbel, en dat moeten we zien te voorkomen. Maar dat zal zeker niet ten koste gaan van de eigen identiteit", wil Janmaat nog kwijt voordat men aan de gezellige lunch begint. Dhr. C. v.d. Putten zorgt deze middag voor de achtergrondmu ziek en de techniek. Er worden en kele spelletjes bingo gespeeld, er is een speciale kinderloterij terwijl er tevens een grote verloting is. Dankzij de enorme spontaniteit bij de gulle gevers van het eiland Tholen, St. Philipsland en zelfs uit West-Brabant, heeft men een zeer volle prijzentafel. En naast de geschenken waren er ook nog van enkele bedrijven financiële bijdragen. Degenen die zich tijdens de brade rieën bijzonder inzetten, worden deze middag in het zonnetje ge zet, en dhr. Withagen bedankt ook de vrijwilligers van deze kerstbijeenkomst voor al het werk. De verkoop van artikelen die op de soos gemaakt zijn ontbreken deze middag. De soosgroep vertelt dat er tijdens de afgelopen keren kerstkaarten gemaakt zijn voor ei gen gebruik, maar binnenkort gaat men weer van start met het vervaardigen van artikelen. Sinds kort is de soos gevestigd in het gebouw aan de Radda Bar- nenstraat te St. Maartensdijk. Over de opkomst is men niet onte vreden, elke dinsdagmiddag tus sen 14.00 uur en 17.00 uur komen er gemiddeld 16 mensen. De ruim te zelf is niet zo'n succes zegt de groep, het is een oud gebouw, en dus slecht warm te stoken. Maar er zijn natuurlijk ook voordelen, want doordat je zelf voor con sumpties kan zorgen is het voor deliger. "We mopperen dus niet en we zouden graag willen dat er nog meer van onze leden kwamen". Het wordt een gezellige middag voor jong en oud en het is al bijna avond als men naar huis vertrekt. Koningin Julianastraat 47, 4691 GM Tholen, tel. 01660-4219 Terbekeweg 43 Elburg H. van Maaren W. Scherpenisse wensen al hun klanten, vrienden en bekenden prettige feestdagen en een voorspoedig nieuwjaar. Graag weer tot uw dienst in 1990. Ie, 2e kerstdag en 31 december gesloten. Wij wensen u en de uwen alvast bijzonder plezierige feestda gen toe en een goed en gezond 1990. Dhr. en mevr. Janssen en kinderen dankt alle scholen, vrijwilligers, collectanten en alle gevers voor de grote medewerking bij de hulpacties, met name ook het laat ste geslaagde Kersttransport. Met uw steun hopen wij in 1990 op dezelfde manier verder te gaan. Het bestuur van de afdeling "Philadelfia" wil langs deze weg iedereen uitnodigen voor de die gehouden zal worden op D.V. 23 december a.s. in het herv. ver. gebouw "de Wingerd" in Tholen (bij de kerk). Deze avond begint om half 8. We hopen dat we veel jongens en meisjes met hun ouders en andere belangstellenden mo gen begroeten. Medewerking verlenen: Jeugdkoor "Sjaloom" o.l.v. dir. J. Melse Chr. Gem. Koor "Crescendo" o.l.v. P. Bout Chr. Thools Mannenkoor "Rehoboth" o.l.v. dir. R.J. Rijkse Tenor solist Johan Baaij Organist Bram Bout Wzn. Wij wensen al onze vrienden en bekenden Prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1990. FLIP EN NEL KORNAAT Anna Jacobapolder Langeweg 57 Wij wensen familie, vrienden en bekenden prettige kerstdagen en een gelukkig 1990. JAN EN FRANCIEN VERHOEF Crooswijck 44 Sint-Annaland 1 STEENBERGEN KAAISTRAAT 69 TEL 01670 - 66336

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 15