Marco Saarloos wint juniorentafeltennis Clubtitel voor baasjes van Ulvia en Beatrix Hulde voor leidster tafeltennis Ruugstoppelen in afwachting van tennisbaan St.Philipsland Thol. Boys geklopt Tegels. Enkelbreuk bij WHS 2 Jeugdkeepers Noad krijgen demonstratie Ereprijzen voor duif en konijnen WHS-junior in Brabants team Noad heeft pech Donderdag 14 december 1989 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 voet 'mW programma voetbal uitslagen zaalvoetbal Simpele zege Bizarre korfbal Verlies Emergo badminton Batho verliest nipt Marco Saarloos uit Sint-Annaland is tafeltenniskam pioen van Tholen en Sint-Philipsland geworden bij de junioren. Vorig jaar werd Saarloos nog tweede achter Rafaël Fructuoso, die nu bij de senioren uitkomt. Het damestoernooi kon zaterdag in de Wellevaete niet doorgaan door onvoldoende deelname. Ontsluiting 01640-33676 lanrmr onder-uw-auto afd. voetbal Winst Noad 4 Smerdiek klopt Stavenisse Smerdiek naar halve finale beker Tholense Boys is in de vijfde ronde (achtste finale) van het toernooi om de KNVB-districtsbeker uitgescha keld door eersteklasser Hoek. In het afdelingsvoetbal won Smerdiek de vierde wedstrijd, tegen Chrislandia, en bereikte daardoor de halve finale van de zaterdag beker. Daarin ontmoet men het Roosendaalse DVO '60. Kwartfinale bekervoetbal Nuttig toernooi Dames 3 duurt te lang A.V.C II wint van koploper Je moet het gezien hebben, bij... uur 14.30 14.30 14.30 14.30 14.30 14.30 14.30 14.30 14.30 12.30 Zaterdag 16 december WHS-Thol.Boys(Nefs) GPC-SPS(Hofwegen) Rillandia-Noad (vdPol) Nivo Sparta 2- WHS 2(Korthout) Thol.Boys 2-Oostkapelle 2 WHS 3-FSV 2(Cornelis) Smerdiek-Rust Roest(Koevoets) Stavenisse-V VR(vGeel K'vangers 2-SPS 2(Potappel) Stavenisse 2-DVO 2(vdVlugt) SPS 3-K'vangers 3(Thomassen) 14.00 Chrislandia 2-Smerdiek 2(Otto) 14.30 Klundert 3-Noad 2(Lisseveld) 14.30 Vrederust 2-Thol.Boys 3(vHam) 13.00 Noad 3-VVC 3(Roodenburg) 14.30 FSV 3-WHS 4(dRond) 14.30 Noad 4-ZPR 3(Wezenberg) 12.30 SPS 4-Chrisl. 4(Slabbekoom) 14.30 K'vangers 4-WHS 5(Koremans) 14.30 Thol.Boys 4-Stavenisse 3(vHam)14.30 Dintel. 4-Smerd. 3(Bierkens) 14.00 Smerdiek 4-DVO 7(Coppens) 14.30 Thol.Boys 5-Sprundel 2(Opree) 12.30 Zondag 17 december uur Kaaise B.-Vosm.(Vorstenbosch) 14.30 Ves 2-Vosmeer 2(vDiemen) Cluzona 3-Vosmeer 3(Luykx) Vosmeer 4-WVV 2(Coppens) Moe 9-Vosmeer 5 Vosmeer d.- Nooit Gedacht(Beljaars) Rimboe 2-Vosmeer d.2(Raedts) 12.00 11.30 10.00 14.30 10.00 9.45 Beker: Hoek-Tholense Boys 4-1, Smerdiek-Chrislandia 3-1. Derde kl. res. KNVB: Hoek 2-WHS 3 1-2. Vierde kl. res. afd.: WC 6-Noad 4 1-4, Dinteloord 5-Tholense Boys 4, Smer diek 3-Stavenisse 3 3-1. Jeugd: Halsteren-Vosmeer A(beker) 15-0, Vosmeer E-VVC 3-0, SPS- Vosmeer F 3-13, Noad C-FC Ber- gen(beker) 3-3 (FC Bergen wint na strafschoppen), WHS B-RBC(beker) 0-12, BSC-WHS D(beker) 7-0, WHS E-Stavenisse E 0-14. Vriendschappelijk: Noad-Klundert 1-1, WHS 4/5-Noad 3 0-2, Vosmeer 2-Klundert 2 0-2, Val Aan 3-Vosmeer 5 2-2, Vosmeer dl-DVO 6-0, WHS-VVC 2-5, WHS 2-Stavenisse 1-2. Bizarre behaalde maandag een simpe le 10-5 zege op het nog puntloze De Schone Lei. Binnen tien seconden was het al bijna raak toen Pierre Withagen de aftrap onderschepte en de doelman uitspeelde, maar de bal sprong van zijn voet. Enkele minuten later rondde Ad Coppens een een-twee met Witha gen doeltreffend af en door Withagen werd het 2-0. Ronald Adams tekende, op aangeven van Frans Hagenbeek, voor 3-0. Nog voor de rust kwam De Schone Lei tot 3-2 terug. Uit de aftrap voor de tweede helft was het meteen raak door Hagenbeek, uit een een twee met Withagen. Via Coppens en Withagen liep Bizarre naar 6-2 uit, al vorens De Schone Lei weer kon sco ren. Door twee treffers van Ronald Adams werd het 8-3. Via twee coun ters kwam De Schone Lei op 8-5, maar in de laatste vijf minuten trof Frans Hagenbeek voor Bizarre nog twee keer doel. De Thoolse ploeg is al drie wedstrijden ongeslagen. Maandagavond om negen uur neemt Bizarre het in Meulvliet op tegen Delta Cleaning. Emergo toog zaterdag naar Bergen op Zoom voor de ontmoeting met Schel- devogels. Al snel kwam de ploeg uit Sint-Maartensdijk op een achterstand van 3-0. In de eerste helft stelde Emer go daar alleen een strafworp van Dic ky v.d. Linden tegenover. In de tweede helft was Maddy Muis de enige die wist te scoren. Toen het 5-1 was, zorg de zij met een afstandsschot voor 5-2. Scheldevogels bepaalde de eindstand op 6-2. Emergo 3 verloor eveneens van Schel devogels, met 6-4. Batho wilde zich tegen Robad revan cheren voor de in Roosendaal geleden nederlaag. Maar opnieuw verloor men met 5-3, waardoor de derde plaats in de tweede klas onder druk komt. Rob Peper begon zijn partij voortva rend, maar de tegenstander was ge woon beter (3-15, 3-15). Ferry Lammers vocht zich via een driesetter naar een kleine overwinning (13-15, 15-11, 15-12). Anja Moeliker won ook in een driesetter, waarvan de eerste set een vergissing was (8-11, 11-0, 11-0). Janet van Duivendijk verkeek zich op de lengte, leeftijd en kundigheid van haar 13-jarige tegenstander en verloor (8-11, 4-11). Bij die 2-2 stand zette Batho alle hoop op de sterkste combinaties in de dub bels. Rob Peper en Paul-Jan Overbee- ke zorgen normaal voor een rustpunt, maar nu won de tegenstander iets ge lukkiger in drie sets (15-12, 10-15, 11-15). Anja Moeliker en Janet van Duivendijk scoren bijna altijd 100% en waren aan hun stand verplicht om te winnen. Ze deden dat ook (15-3, 15-1). De gemengd dubbels eindigden door een combinatie van pech, net iets betere shots van Robad en discussies over 'in' en 'uit' in het voordeel van de Roosendalers. Janet van Duivendijk en Ferry Lammers verloren met 7-15, 14-15; Anja Moeliker en Paul-Jan Overbeeke in drie sets eveneens (6-15, 15-10, 10-15). Op 6 januari staat voor Batho in Meulvliet een zware wedstrijd op het programma tegen De Zwaluwen uit Prinsenbeek. Kunst van de zolder. Onder deze titel exposeert het Zeeuws Mu seum in Middelburg zo'n 170 schilderijen, tekeningen en gra fiek. Het gaat om werken van de laatste honderdvijftig jaar, af komstig uit de in de depots aan wezige collectie. De expositie is te zien tot 5 februari. In de finale bleef Saarloos met 21-9 en 21-11 de baas over Danny Bult. Laatstgenoemde schakelde in de halve finale Leo Wessels uit in twee games (21-17 en 21-15). Vo rig jaar moest Bult met een vijfde plaats genoegen nemen. In de an dere halve finale verloor Arie Rijnberg van Marco Saarloos. De setstanden waren 21-10 en 21-14. In de strijd om de derde plaats bleek Leo Wessels de sterkste. Hij versloeg Arie Rijnberg met 21-18 en 21-15. De beker ging verdiend naar Mar co Saarloos, die daarmee zijn plaats inneemt in het rijtje junio renkampioenen: Christian van 't Hof (1980), Ad van 't Hof (1981, 1982 en 1983), Hans van Dijke (1984, 1985 en 1986) en Rafaël Fructuoso (1987 en 1988). Einduitslag: 1. Marco Saarloos, 2. Danny Bult, 3. Leo Wessels, 4. Arie Rijnberg, 5. Marco Rijnberg, 6. Vincent Fructuoso, 7. Jacob Elenbaas, 8. Jolande Guiljam, 9. Henk Jopse, 10. Leon v.d. Graaf. Zaterdag vinden in de Wellevaete in Sint-Annaland de kampioen schappen plaats voor de senioren. Janny Stoutjesdijk uit Tholen is met haar Duitse herder (Jlvia club kampioen geworden van de Instructiegroep Tholen. Marcel van Loen- hout uit Halsteren sleepte met Beatrix die zelfde titel in de wacht bij de VDH Kringgroep Tholen e.o. Beiden kregen een wisselbeker. Beide verenigingen hielden zater dag aan de Langeweg in Scherpe- nisse tegelijkertijd hun clubkampioenschap, waarvoor 26 combinaties aantraden. Na het startsein door voorzitter J. Ben- ningshof werkte de Instructie groep de gehoorzaamheidsoefeningen af voor zowel beginners als gevorder den. De leden van de VDH had den langer werk, want behalve gehoorzaamheid waren het speu ren en het manwerk verplicht. De keurmeesters P. Verduit en M. Schouten waren na afloop zeer te spreken over de honden. Instructiegroep. Beginners: 1. Mariëlle van Dijke (Smd) met Boy (bordercol lie) 87 p., 2. Marian Oostdijk (Smd) met Lars (Newfoundlander) 85 p., 3. Carla Vroegop (Smd) met Verwin (bordercollie) 83 p., 4. John Hommel (Tin) met Basco (Labrador) 66 p., 5. Jannie Jansen (Sch) met Aristo (sa- mojeed) 61 p., 6. Krijnie Hóek (Sch) met Layka (Hongaarse herder) 60 p., 7. Jean Timmermans (Tin) met Yorick (Newfoundlander) 56 p. Gevorderden: 1. Janny Stoutjesdijk (Tin) met Ulvia (Duitse herder) 87 p., 2. Toos Slager (Anl) met Coran (Groenendaler) 84 p., 3. Maljerien Aarnoudse (Ovm) met Sarah (bobtail) 63 p. VDH. Puppies (5-8 mnd.): 1. Janet Verwey (Smd) met Uda 146 p., 2. Ma- rius de Waal (R'dam) met Urana 136 p., 3. C. Dessens (R'dam) met Ursula 128 p., 4. H. Adriaanse (M'burg) met Rocky 120 p., 5. Miranda Nagtzaam (Schiedam) met Urban 104 p., 6. M. van Loenhout (Halsteren) met Ursa 100 p. Gevorderden: C. Dessens met Resie 244 p., 2. M. de Waal met Shadow 239 p., 3. Janet Adriaanse (M'burg) met Foofur 238 p., 4. C. Luitwieler (O.- Souburg) met Jarrak 219 p., 5. Ramon Wondergem (O.-Souburg) met Anka 213 p., 6. H. de Keyzer (Zonnemaire) met Cazan 210 p. Winnaar puppies en beste jonge hond Janet Verwey met Uda, winnaar gevorderden en beste A (98 p.) C. Dessens met Resie, beste B (97 p.) Janet Adriaanse met Foofur. Gecertificeerden: 1. M. van Loenhout met Beatrix 282 p., 2. J. Verwey met Lana 269 p., 3. J. Ameling (Anl) met Yfra-Trix 263 p., 4. C. Luitwieler met Vandor 255 p. Beste A (90 p.) C. Luit wieler, beste B (94 p.) en C (98 p.) M. van Loenhout. De tafeltennisvereniging Smash '76 in St. Annaland kwam vrijdagmiddag bij de Wellevaete in het geweer met erebogen in plaats van badjes en ballen. Ina Fase trouwde met Arend Vorenkamp en dat lieten de tafeltennissers niet zomaar voorbij gaan. Ina Fase is één van de leden van het eerste uur, jeugdleidster, lid van de activiteitencommissie en redactrice van het clubblad de Schuuver. Daarom vond Smash na de huwelijksvoltrekking op het gemeentehuis in St. Maartensdijk en kerkelijke bevestiging door ds. A. van Herk in de Nederlands Hervormde Kerk een openlijke huldeblijk op zijn plaats. De bruid verhuist naar Assen, maar blijft wel lid van Smash. Twee Tholenaren sleepten ereprij zen in de wacht op de provinciale bondstentoonstelling Noord- Brabant voor kleindieren. C. Loos uit Tholen was de gelukkige met een doffer Duitse Modena Shietti en mevrouw N. de Wilde-Bolier met twee Franse hangoorkonij nen. De tentoonstelling vond plaats in Oud-Gastel, waar 'De Konijnenvriend' zeventig jaar be stond. In totaal waren op de ten toonstelling 1095 dieren te zien. De tennisclub de Ruulstoppelen uit St. Philipsland is in Middelharnis al met de training begonnen. De gemeenteraad van Sint-Philipsland beslist morgenmiddag over de aankoop van 2.43.20 hectare grond voor de uitbreiding van het sportcomplex. In de begroting 1990 is daarvoor f. 170.800,- opgenomen. De uit breiding voorziet in de aanleg van een tweede veld voor v.v. Noad '67 en banen voor de tennisvereniging, die inmiddels de naam De Ruugstoppelen heeft gekregen. Het bestuur van de tennisclub ver- goed mogelijk voor de dag te ko men. De training wordt verzorgd door R. Mulder. trouwt erop, het komende seizoen over eigen banen te beschikken. Afgelopen zaterdag togen acht vrijwilligers naar Goes, om daar het hekwerk te demonteren van het Schelde tennispark. Dit voor jaar wil men dat in Sint- Philipsland opbouwen. Ondertussen is De Ruugstoppelen begonnen met de training. Elke maandag werkt een aantal leden (voornamelijk dames) in recrea tiecentrum De Staver in Middel harnis aan de conditie en de speelsterkte, om straks buiten zo Xt Het collegevoorstel voor grond aankoop heeft niet de steun van wethouder L. Walpot. Hij denkt niet dat de kosten voor de ge meente beperkt zullen blijven tot het inbrengen van de grond, maar dat ook de kosten van de ontslui ting van het complex ten laste van de gemeenschap zullen komen (bij het begrotingsonderzoek werd hierop ook gewezen). Ervaringen uit het verleden tonen volgens de SGP-wethouder aan, dat ook het onderhoud niet volledig door de desbetreffende verenigingen zal gebeuren. Bij het begrotingsonderzoek zei ook H. Geluk tegen elke uitbrei ding van het sportcomplex te zijn. A.P. Kornaat en J. de Jager toon den zich voorstander van een tweede voetbalveld. Kornaat wees er verder op, dat renovatie van de toplaag van het bestaande voet balveld betekent, dat dit ongeveer vijf maanden niet gebruikt zal kunnen worden. Het hekwerk van een tennispark in Goes op de wagen voor transport naar St. Philipsland. P00RTWEG 2 - BERGEN OP ZOOM Arie de Jong uit Sint-Annaland, die al verschillende wedstrijden speelde in het kringelftal van Het Markiezaat, is geselecteerd voor het Brabants elftal. Daar ontmoet de jonge WHS-er voetballers van o.a. PSV en Willem II. De veteranen van Noad namen het zaterdag op tegen een zeer jeugdig en enthousiast WC 6. Door stug verdedigen wist Noad 4 in dit inhaalduel het jeugdig tem perament aanvankelijk nog te weerstaan, maar een foutieve te rugspeelbal van de anders solide spelende Wim Harteveld werd door het fel aanvallende WC on middellijk afgestraft. Niet veel la ter trok routinier André van Westen de stand gelijk. De Noad- defensie maakte geen fouten meer, zodat het tot de rust 1-1 bleef. Na de thee knokte Noad voor elke meter terreinwinst. Uit een combinatie met André van Westen scoorde Jan van Dijke van afstand 1-2. De goed draaiende Van Westen kopte een voorzet van Piet Geluk beheerst in (1-3). Vijf minuten voor het einde kwam Cenny Reijngoudt in het veld voor Kees Reijngoudt. Nog maar net binnen de lijnen bracht hij zijn ploeg na voorbereidend werk van Han Quist op 1-4. Vlak voor het eindsignaal schoot Piet Geluk de bal uit een hoekschop in één keer in, maar voor het leer achter de doellijn belandde klonk het eind signaal. In een van Smerdiekzijde slechte wedstrijd lukte het toch om tegen Stavenisse 3 een 3-1 overwinning te behalen. Na een kwartier open de Chris van Hemert de score op aangeven van Cor Boom. Smer diek bleef domineren, maar echte kansen kwamen er niet. Stavenisse daarentegen was met counters ge vaarlijk. Zo wist Klippel door te breken, maar doelman Martin Lindhout redde. Vlak voor rust werd het toch gelijk. Uit een vrije trap van Stavenisse werd het leer met de hand door een Smerdiek- speler weggeslagen. Aanvoerde Van Bloppoel benutte vervolgens de strafschop (1-1). Na de rust vrijwel hetzelfde spelbeeld, een sterker Smerdiek 3 en een op de, counter loerend Stavenisse. Hal verwege kwam Wim Vroegop bij de blauw-zwarten in de ploeg voor Rudy Overbeeke, om voor de no dige impulsen te zorgen. Vlak na die wissel viel Rien Joppe echter geblesseerd uit en moest Smerdiek met tien man verder. Desondanks kwam er vaart in de ploeg. Eerst zorgde Cor Boom voor 2-1 en even later scoorde Wim Scherpe- nisse op aangeven van Vroegop 3-1. Als Smerdiek zaterdag van koploper Dinteloord wint, nadert men die ploeg tot op één punt. Tholen begon in Zeeuws- Vlaanderen hoopgevend, want binnen een minuut profiteerde Hassan Eljilali van een verkeerde uitworp van de doelman (0-1). Daarna ontstond een gelijkop- gaande wedstrijd, waarin Hoek een overwicht op het middenveld veroverde. Dat resulteerde in de gelijkmaker, nadat een bal wat nonchalant werd teruggespeeld door John Nieuwkoop. Kort voor de rust benutte Hoek een hoge voorzet om de leiding te nemen. Jan Groenewegen had pech toen hij een bal tegen de lat schoot. Na de rust lukte het een hardwer kend Tholense Boys niet om de achterstand om te buigen. In plaats daarvan werd de achter stand nog groter (3-1), toen Leon van Elzakker met een ongelukkige terugspeelbal zijn eigen doelman verraste. Een overtreding tegen Jan Groenewegen was wel een strafschop waard, maar scheids rechter Vermeulen zag dat er niet in. Inmiddels speelde Dave van Haaften bij de geel-zwarten laat ste man. Dat kon niet verhinderen dat Hoek uit een vrije schop de eindstand op 4-1 bepaalde. "Een terechte nederlaag, maar Tholen se Boys is niet weggespeeld en bood goed partij," vond voorzit ter H. Nieuwenhuis. Smerdiek trad voor de kwartfina le tegen Chrislandia aan op het terrein van SC Stavenisse. Beide ploegen gaan in de competitie aan de leiding in de eerste klas. De blauw-zwarten misten de spitsen Addy Stoutjesdijk Hzn. en Frans Gabriels. Zij werden vervangen door de broers Corné en Addy Stoutjesdijk Mzn. De wedstrijd kende in het begin een hoog tem po. Chrislandia was wat sterker aan de bal, maar door kort op de man te spelen voorkwam Smer diek dat het voor het doel gevaar lijk werd. Slechts één keer konden twee aanvallers op het doel van Kees Lindhout afgaan, nadat de grensrechter verzuimde te vlaggen voor buitenspel. Het schot be landde op de paal. Smerdiek kwam beter in zijn spel, ving de »V oefenvoetbal Tegen Klundert speelde Noad een sportieve oefenwedstrijd, die het aankijken waard was. Klundert had in de eerste helft wat betere kansen, maar in de afronding was men niet succesvol. Na de rust trok Noad het spel meer naar zich toe, maar de counters van Klun dert bleven erg gevaarlijk. Halver wege de tweede helft nam Klundert een voorsprong. Een foutieve terugspeelbal van Jan Bolier werd afgestraft. Het ant woord van Noad was een af standsschot van Leo Zuidweg op de kruising. Tien minuten voor tijd viel alsnog de gelijkmaker. Leo Zuidweg kopte een vrije trap door naar Jaap van Oudenaarde, die zoals gewoonlijk weer eens bo ven iedereen uittorende en de bal binnen knikte. Vlak voor tijd speelde Zuidweg zich knap vrij, maar hij had het geluk niet aan zijn zijde, want het schot ketste af op de paal. 4^1 aanvallen van Chrislandia goed op en was via de counter gevaar lijk. Uit zo'n counter scoorde Corné Stoutjesdijk de ope ningstreffer. Zijn schot belandde via de vingertoppen van de keeper in de kruising. Na de rust loerde Chrislandia op de gelijkmaker en had al na vijf minuten succes. Eén van de blauw-zwarten leverde de bal bij een tegenstander in en de romme lige situatie die daardoor voor het doel ontstond werd afgestraft. Er leek een verlenging aan te komen, maar Wim Priem voorkwam dat. Hij rondde een aanval af, op aan geven van de doorgebroken Frans Ista. Met nog tien minuten te gaan lukte het Chrislandia niet om door de blauw-zwarte verdedi ging te komen. Aan de andere kant had Smerdiek meer succes. Addy Stoutjesdijk speelde zijn broer Corné aan, die alleen op de keeper afging en met een lob de eindstand op 3-1 bepaalde. De kortgeleden in het leven geroe pen jeugdcommissie van KNVB vierdeklasser Noad '67 organi seert morgenavond (vrijdag) om zeven uur een demonstratie voor de vijf jeugdkeepers van de club. Daarvoor is Kees Lindhout van afdelings eersteklasser Smerdiek uitgenodigd. Lindhout, die ver schillende trainingskampen van Frans Hoek (ex-Ajax) bezocht, zal gedurende twee uren een aantal kneepjes van het vak leren aan de jeugdige keepers. Theo Fase heeft zaterdagmiddag in de vriendschappelijke wedstrijd WHS 2-Stavenisse 1 zijn enkel ge broken. Tien minuten in de twee de helft blokkeerde hij in een duel met Wim Klippel verkeerd, waar door zijn voet naar buiten sloeg. Na een eerste onderzoek bij dok ter Janssen in St. Maartensdijk werd hij 's avonds nog in het zie kenhuis Dijkzigt te Rotterdam be handeld door orthopedisch chirurg Rien Heijboer, die vak technisch over een 'mooie breuk' sprak. Fase moet zes weken in het gips blijven. Behalve voetballer is Theo Fase ook nog scheidsrechter. Hij was pas geslaagd voor de cursus scheidsrechter II en hij zat op de wip om over te gaan van de afde ling naar de KNVB. Mede daarom hoopt Fase op een snel herstel. Toen hij wegens de enkelbreuk het veld verliet, stond WHS 2 met 1-0 voor dankzij een frommeldoel- punt van Dick Saarloos. In de matige wedstrijd miste de thuis club veel kansen. Met name de jeugd liet het afweten. In de twee de helft zakte WHS weg en profi teerde Stavenisse met twee doelpunten: 1-2. Hoewel AVC heren I alle wedstrijden in het Pepernotentoernooi te Halste ren met een negatief resultaat afsloot, werd het als een nuttig en gezellig tournooi ervaren. Het team hoopt dat het voor de komende competitie wedstrijden nuttig kan werken. AVC trad de eerste wedstrijd aan tegen het organiserende Olympus en het vroege tijdstip speelde de Tholenaren parten. Er werd ruim onder het niveau gespeeld. De opstelling wisselde nogal eens, om iedereen te laten spelen en nieuwe dingen te proberen. Er was in deze partij weinig variatie in de aanval en de pass was niet optimaal. Beide sets werden met klein verschil verlo ren. Tegen het jonge Gepidae speelde AVC vervolgens veel beter. Door goed ver zorgd en afwisselend spel beenden de Tholenaren de sterke tegenstander lange tijd goed bij. Maar ook nu moest de winst aan de tegenpartij worden gelaten. De derde wedstrijd, tegen Sibloco, was de beste van AVC. Hoewel de eerste set verloren ging, werd er prima gespeeld. Er straalde enthousiasme af en zowel de verdediging als de aanval werden prima verzorgd. In de tweede set kwam AVC door een prima blok en een goedlopende aanval op een ruime voorsprong. Na een discussie met de scheidsrechter verslapte het team en daarvan maakte de tegenstander ge bruik. AVC geloofde er steeds minder in en zo ging ook deze set verloren. Het team bestond uit Anton Timmer mans, John v.d. Zande, André van Damme, Dick Bentschap Knook, Ko Droogendijk, Tinus Suurland en Henk Noteboom. In de eerste set tegen Sibloco 4 bouw den de dames van AVC 3 langzaam maar zeker een grote voorsprong op. Het spel liep uitstekend: goede passes, mooie set-ups en prachtige slagen van alle aanvallers. Bij 13-0 stokte het even en kon Sibloco vijf punten maken. De eindstand werd 15-5. De tweede set was qua spel hetzelfde, maar de pun tenverdeling was andersom. AVC stond al snel met 12-5 achter, waarna men begon terug te vechten en lang zaam dichterbij kwam. Het lukte uit eindelijk niet de setwinst binnen te halen (13-15). De derde set ging tot 7-6 gelijk op, maar daarna begon AVC uit te lopen. Bij de stand 13-10 moest de set echter worden afgebroken, omdat de zaal niet langer gehuurd was. Maandagavond speelde dames 11 thuis tegen Gavok I. Sommige AVC dames hadden het Pepernotentoernooi nog in hun benen waardoor deze set maar moeizaam op gang kwam en al gauw door keihard serveren van Gavok een achterstand van 0-5 op het scorebord te zien was. De twee time-out's die ge- legenheidscoach Ko Droogendijk aan vroeg waren broodnodig om AVC tot rust te brengen want de chaos was af en toe compleet. Daarna werd het vol leybalspel wat beter georganiseerd en ging verder gelijk op, de setwinst ging echter naar Gavok (12-15). In de 2e set bood Gavok minder tegenstand en daar profiteerde AVC duidelijk van door meteen een grote voorsprong op te bouwen. Maar doordat de AVC- setupster wat te professioneel ging set- uppen werd deze voorsprong wat uit handen gegeven. Desondanks werd deze set na leuke ralleys gewonnen door AVC (15-9). Daarna werd er meer ontspannen gespeeld en door goed serveren kon AVC even op adem ko men. Deze derde set werd ook gewon nen met 15-7. Om 21.20 moest men nog aan de 4e set beginnen met in het achterhoofd dat om 21.30 uur de voet ballers in de zaal zouden komen. Maar de AVC dames waren niet te houden en ditmaal liep het als een trein. Er werd naar hartelust geblokt, gescoord en geserveerd. Luidruchtig aangespoord door het publiek werd deze set gewonnen met 15-2, een 3-1 nederlaag dus voor koploper Gavok. ...tegelsworden alsmaar groteren mooier. De Schelde heeft tegels en natuursteen voor vloer, wand en plafond te kust en te keur. Kom 'ns kijken en ontdek de veelzijdigheid van de Schelde. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 19