Weer 17 ton goederen naar Polen Elly en Kikkert boeien ieder All J. Versluijs leidt voor 4de keer CDA Comité wil onderzoek overdekt zwembad Indringend en plezierig Wenskaarten voor Unicef Politieboekje voor iedereen CDA: bezoek de Thoolse scholen Nieuwe VVD'er Gabri Hoek EHBO-diploma's Donderdag 14 december 1989 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Kledingschoenenbroden, speelgoed en Kerstpakketten naar 7 plaatsen De stichting Tholen helpt Polen heeft zaterdag weer 17 ton hulpgoederen ter waarde van 13.500 Duitse mar ken geladen voor zeven tehuizen of parochies. Acht bestuursleden en helpers maken de reis van de twee vrachtwagens mee. Kerstpakketten Weer en grenzen Honderden belangstellenden voor evangelieverkondiging Indringend Jeugd autobedrijf krebbekx Geen veranderingen bij vier zetels Wethouder J. Versluijs(53) uit Scherpenisse kreeg dins dagavond in de Wellevaete te St. Annaland unaniem het vertrouwen van de leden om in maart 1990 voor de vierde keer als lijsttrekker van het CDA Tholen op te Nieuwelingen 5.626 Handtekeningen, maar geen enkele toezegging Thoolse wethouder Een onderzoek naar de haalbaarheid van een overdekt zwembad op Tholen door een onafhankelijk deskun dig bureau. Dit verzoek aan de gemeente Tholen ver gezelde gisteren de 5.626 handtekeningen die aan wethouder P. van Schetsen van financiën, volksge zondheid en sportzaken werden overhandigd door me vrouw A. Leunis en G. Elshof van het actiecomité overdekt zwembad. Vervoer Abonnement Wisselcabines Radio CDA-fractievoorzitter W.C. van Kempen heeft een 'dringend be roep' gedaan om van de Thoolse scholen gebruik te blijven maken. Tijdens een ledenvergadering zei hij dinsdagavond niet aan de schoolkeuze te willen tornen, maar de trek van leerlingen naar Bergen op Zoom en Zuid- Beveland baarde hem toch zor gen. Met name ten aanzien van het voortgezet onderwijs, maar ook voor de mlk-school de Veste in Tholen. "Er is een dalende ten dens en dat kan een versmalling van het vakkenpakket bij het voortgezet onderwijs inhouden. Dan krijg je een spiraalwerking waar je moeilijk uit komt", aldus Van Kempen. mm GJ. Hoek, St. Maartensdijk Bü het artikel over de nieuwe der de man van de Thoolse VVD bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart 1990, is vorige week een verkeerde foto geplaatst. Het voormalige VVD-statenlid Ph. van den Hoek uit St. Philipsland was in beeld gebracht, maar die is mogelijk al weer vele maanden ac tief bij de liberalen in de Flevopol- der. Hierbij dan de foto van de echte Gabri Hoek, de 31-jarige ak kerbouwer uit St. Maartensdijk die zijn bijdrage zal leveren aan het heroveren van de derde VVD- zetel in de Thoolse gemeenteraad. Lijsttrekker is opnieuw J.L. van Gorsel met raadslid J. v.d. Heuvel op de tweede plaats. De VVD stel de maar een kandidatenlijst met 15 in plaats van vier jaar geleden 20 namen vast omdat ze door een misverstand meende, dat de nieu we Kieswet dat lagere maximum voorschreef. Zes kandidaten wilden voor een verkiesbare plaats in aanmerking komen: Van Gorsel, Van de Heu vel, Hoek, Saris, Ravensteijn en Huiskamp. Oud-raadslid M.Ph. van der Weele deed vrijwillig een stap terug, zodat hij op de eerste onverkiesbare plaats kwam. Vrijwilligers van de stichting Tholen helpt Polen laden één van de twee vrachtwagens met hulpgoederen. Een sloopwoning aan de Ring te St. Annaland fungeert als magazijn. Zaterdagochtend vanaf negen uur werden de trailer van transportbe drijf Middelkoop uit Nieuw Ven nep en de motorwagen van Biemond uit Aalsmeer bij het tij delijke magazijn van de stichting aan de Ring en de Weststraat in St. Annaland geladen. Vele inwoners en scholen van Tholen en St. Philipsland, alsme de mensen uit Bruinisse en Bergen op Zoom hadden heel wat kle ding, schoeisel en speelgoed gege ven. Daarnaast waren er nog Kerstpakketten gemaakt. Met man en macht werd gewerkt om alles te laden. Dhr. Bal uit Bruinisse haalde in Haamstede en Oude Tonge gratis 700 diepgevroren broden op, die in dozen werden verpakt en net als bij het vorige transport half de week nog kersvers zijn. Terwijl de mannen aan het laden waren, zorgden de vrouwen bij de familie Janse voor koffie, soep en broodjes, wat later in een gezellige sfeer genuttigd werd. Naar de parochie Cigacice bij Zie- lona Gora gaan 290 Kerstpakket ten, 3 dozen met brood en 4 dozen met speelgoed. Naar een tehuis voor geestelijk ge handicapten in Osrowek gaan 250 dozen gebruikte kleding en schoe nen, 13 Kerstpakketten en 3 dozen brood. De parochie Miedzyrzecz Bobo- wicko krijgt 252 dozen gebruikte kleding, 340 Kerstpakketten, 4 do zen speelgoed, 3 dozen brood, 34 dozen levensmiddelen, 7 dozen medicijnen en 13 gezinspakketten. Een tehuis voor gehandicapten in Grazyna Melka ontvangt 303 do zen met gebruikte kleding en schoenen, 127 Kerstpakketten voor kinderen, 3 dozen brood en 13 gezinspakketten. Naar het tehuis voor armen in Ladzice gaan 182 dozen gebruikte kleding en schoenen, 13 ge zinspakketten en 3 dozen brood. De parochie in Radomsko ont vangt 286 dozen met gebruikte kleding en schoenen, 520 Kerst pakketten voor kinderen, 3 dozen met brood, 8 dozen levensmidde len, 4 dozen speelgoed, 23 ge zinspakketten en 15 kinderwagens. Tenslotte krijgt het kindertehuis in Debno 243 dozen gebruikte kle ding en schoenen, 150 Kerstpak ketten voor kinderen, 3 dozen brood, 4 dozen speelgoed en 13 gezinspakketten. De gebroeders Middelkoop uit Nieuw Vennep rijden met de grote trailer, voor de motorwagen van Biemond is W. Visser uit Aalsmeer de chauffeur en gaat R. Flikweert uit Goes als vrijwilliger mee. De acht begeleiders gaan in twee personenauto's mee. Voorzit ter H.Q. Janse gaat met drie ge zinsleden met het ene transport mee om te lossen, secretaresse mevr. A.E. Goedegebuure-Mook en drie anderen met de tweede vrachtwagen. Ze hopen zaterdag avond weer thuis te zijn, maar het weer en de wachttijd aan de gren zen is altijd een onzekere factor. De stichting Tholen helpt Polen heeft 23 september subsidie aan gevraagd bij de gemeente. Met toezending van de notulen van de oprichtingsvergadering en de doelstelling constateerde secreta resse mevr. Goedegebuure, dat de Thoolse bevolking zeer betrokken is bij de problemen in Polen. "Daar door allerlei groeperingen van Tholen en omstreken mede werking wordt verleend, willen wij ook de gemeenteraad om hulp vragen. Hoe deze hulp kan wor den ingevuld, is geheel aan u. Wij denken daarbij aan een geldelijke bijdrage, subsidie", aldus het stichtingsbestuur, dat de aanvraag persoonlijk wilde toelichten. Uit de raadsagenda van maandag middag a.s. blijkt, dat b en w voorstellen om het subsidiever zoek af te wijzen. "De activiteiten van de stichting behoren niet tot de taak van de gemeente", aldus het college aan de raad. Ook het verzoek van de vereni ging Lota(lagere overheden tegen apartheid) uit Den Haag om lid te worden, wijzen b en w af. Het gaat hier echter om een meerder- heidsvoorstel. De minderheid, wethouder P. van Schetsen, wil dat de gemeente Tholen wel lid wordt. Enkele jaren geleden wist Rikkert Zuiderveld een volle zaal mensen te boeien, niet alleen met zijn zang maar ook met zijn woorden. Nu was ook echtgenote Elly present en samen zorgden zij dat bijna 600 aanwezigen in Meulvliet te Tholen een fijne avond hadden. Maar naast Elly en Rikkert moet ook de naam van Peter van Essen genoemd worden, die met zijn instrumentale begeleiding op viool of synthesizer aan het geheel een uitstekende ondersteuning gaf. De avond werd geopend door dhr. A.A. Nieuwkerk, voorganger van 'de Schuilplaats'. Vlak voor het podium zaten enkele rijen kinde ren, want zij vormen een belang rijk deel van het publiek waarvoor Elly en Rikkert optreden. Bij de 12 L.Pfs die zij opnamen zijn 5 langspeelplaten speciaal voor kin deren; daarvan is "Bellen blazen" de laatste. "Jarenlang" is de titel van de recente opname voor vol wassenen. De avond was georga niseerd door het echtpaar Piet en Wilma Jeroense. Zij zien het, naar hun zeggen, meer als een hobby om het publiek naast een goede artiest ook nog de verkondiging van Gods Woord te laten horen. Waren het de vorige keer Gert en Hermien die honderden mensen trokken, nu was het dus het echt paar Zuiderveld. Zij vertelden zelf over hun zoeken naar de waar heid. Hij had helemaal geen reli gieuze achtergrond, zij was van huis uit rooms-katholiek. "Oosterse godsdiensten, yoga, al les kwam aan bod in ons leven. Maar nu met Jezus hebben we de Weg, de Waarheid en het Leven gevonden". Zij weten hun ervaringen goed over te brengen, de jeugd wordt er uitdrukkelijk bij betrokken en van het lied "zoals klei in de hand van de pottenbakker", maken zij een vrolijk, doch indringend geheel. Toch schuwen zij ook hun gouwe ouwe niet want voor "de ouwe hippies", zoals Elly zegt, zingen ze de bekende Kauwgomballen- boom. Het publiek kan ondertus sen ook nog genieten van een solo optreden van Peter van Essen op viool. Hij speelt "Air" van Bach, en wat men al eerder kon consta teren tijdens de begeleiding blijkt hier overduidelijk: het is een pri ma musicus. Van Essen volgde zijn opleiding aan het Sweelinck conservatorium te Amsterdam waar hij afstudeerde als uitvoe rend musicus. Zijn verbintenis met Elly en Rikkert dateert van 2 jaar geleden en hij zegt de band niet alleen muzikaal prettig te vin den maar zeker ook omdat hij 100% achter de boodschap staat die zij tijdens de optredens ver kondigen. De medewerking van een heer uit het publiek tijdens een door Rikkert geschreven straatlied "de Nar, de dwaas en de zot", bewijst dat evangelieverkon diging veel vormen kan aanne men. Anders dan verwacht zijn weinig nummers in de advents- sfeer, maar één nummer slaat wel op deze tijd en de tekst "omdat er meer is dan een boom, omdat er meer is dan een droom" bewijst het intens bezig zijn met de reli gieuze zaken. Op verzoek van en kele mensen uit de zaal brengen Elly en Rikkert een paar verzoek nummers, waaronder "Benja min", een lied dat - zoals later op de avond blijkt - speciale achter gronden heeft. Ook de jeugd komt na de pauze weer aan bod, zij mogen zich uitleven in het ma ken van dierengeluiden, want het lied gaat over Noach's ark. Het evangelisten echtpaar weet het pu bliek deze avond van jong tot oud goed bezig te houden. Maar meer nog willen ze dat ook naderhand de gedachten worden beziggehou den met het geloof. De laatste nummers die zij bren gen zijn "Prijs Uw naam", een lied dat samen met het publiek ge zongen wordt en het "Onze Va der", dat men staande zingt. Dhr. Nieuwkerk sluit de avond af met een korte meditatie, dankwoorden aan de gasten van deze avond, verder voor W ilma en Piet die dit mochten organiseren. Wilma neemt samen met een aantal kin deren de taak over bloemen te overhandigen aan alle medewer kers. In de pauze kon men in de Stichting Goed Werk steunen, die de verkoop verzorgt van artikelen voor de Derde Wereld, terwijl er ook een boekentafel was van "Manna". Na afloop is er voor ie dereen de gelegenheid even met Elly en Rikkert te praten, en daar van wordt dan ook gebruik ge maakt, evenals van de kans om een handtekening te plaatsen. De jeugd heeft een grote plaats in hun hart en speciaal Elly is actief met hen bezig. Enkele malen per week heeft zij de leiding van het 'In de ruimte-kinderkoor' uit Soest. Nu haar eigen kinderen op PRINS PEINIERSTPAAT 3 STEENBERGEN TELEFOON 01670-6-1561 TOYOTA treden. Er zijn totaal 21 kandidaten te genover vier jaar geleden 20, zo dat er - met 6 nieuwelingen - 5 christen-democraten van de lijst verdwenen zijn: A.A.J. Hom- mel(5) uit Oud-Vossemeer en R. Weijler(17) uit Poortvliet wegens vertrek uit de gemeente Tholen, M.J. Hoek(7) uit Poortvliet, J. Leune(9) uit St. Annaland en A.G.J. Leemreijze(15) uit Tholen omdat ze het liever aan jongeren over lieten. De advieslijst van het bestuur en de voordracht van de lijsttrekker werd volledig overgenomen en dat gaf voorzitter mr. J.A. de Boe me de vertrouwen in een goed resul taat bij de verkiezingen in maart 1990. Overigens kondigde hij zelf zijn afscheid aan omdat hij mor gen in Middelburg zeer waar schijnlijk als lid van gedeputeerde staten wordt gekozen. In januari kiest het CDA Tholen dan een nieuwe voorzitter. De volledige kandidatenlijst van het Thoolse CDA voor 21 maart 1990 ziet er als volgt uit met tus sen haakjes de plaats vier jaar geleden: 1(1) J. Versluijs(53), Scherpenisse 2(2) W.C. van Kempen(52), Poortvliet 3(3) J.M. Deurloo-van Broekho- ven(65), Tholen 4(4) M.A. van Beek(43), St. An naland 5(8) C.A.Th.M. de Ruijter- Riemslag Baas(43), Oud- Vossemeer 6(-) A. Akse(36), St. Maar tensdijk 7(20) J. Bijl(40), Tholen 8(-) mevr. E.A.M. Deurloo, Tholen 9(-) D. Coppoolse(45), Poortvliet 10(10) J.D. de Korte(52), St. Maartensdijk 11(14) K. Jansen(59), Tholen 12(-) J. de Waal-de Vos, Tholen 13(16) C.W. Droogers(37), Oud- Vossemeer 14(6) A. Boxhoorn(61), Tholen 15(-) mevr. M. van Driel-Vaders, Oud-Vossemeer 16(11) W.L. Bijl(63), Tholen 17(12) A.P. Hommel(61), Oud- Vossemeer 18(13) J.B. Leunis(45), Poortvliet 19(-) A. v.d. Hoek, Scherpenisse 20(18) J. de Laater(60), Tholen 21(19) J.J. Kik(60), Poortvliet J. Versluijs (CDA) Hij was in 1978 de eerste lijsttrek ker van het Thoolse CDA na in 1974 raadslid te zijn geworden. Ook fractievoorzitter W.C. van Kempen(52) uit Poortvliet kwam weer op de tweede plaats, raadslid mevr. J.M. Deurloo-van Broekho- ven(65) uit Tholen op de derde en raadslid M.A. van Beek(43) uit St. Annaland op de vierde plaats. Eerste reserve is mevr. C.A.Th.M. de Ruijter-Riemslag Baas(43) uit Oud-Vossemeer, vier jaar geleden nog achtste op de kandidatenlijst. Op de zesde plaats staat een nieu weling: de 36-jarige A. Akse uit St. Maartensdijk. De medewerker van Meyvis in Bergen op Zoom koos vijf jaar geleden voor Tho len als woongebied. Hij komt uit Vriezenveen en heeft een ARP/Gereformeerde ach tergrond. PZEM-medewerker J. Bijl(40) uit Tholen heeft een grote sprong ge maakt van de 20ste naar de 7de plaats. Behalve dhr. Akse zijn er ten op zichte van 1986 nog vijf nieuwe lingen op de kandidatenlijst van het CDA Tholen: fysiotherapeute mevr. E.A.M. Deurloo uit Tholen op de 8ste plaats, politieman D. Coppool- se(45) uit Poortvliet op de 9de plaats, schoolbestuurder(CNS de Regenboog) mevr. J. de Waal-de Vos uit Tholen als 12de, Anbo- bestuurslid mevr. M. van Driel- Vaders uit Oud-Vossemeer als 15de en oud-bankdirecteur A. van den Hoek uit Scherpenisse als 19de. Als iedereen in de wereld schóón water had, zou de kindersterfte met de helft verminderen. We staan niet alleen in ons vaste voor nemen om een wereld te helpen bouwen waarin kinderen worden geboren om te leven en niet om te sterven. Twee opmerkingen uit het jaar verslag van Unicef, het kinder fonds van de Verenigde Naties. In deze tijd van het jaar wordt de verkoop van wenskaarten voor de ze organisatie extra onder de aan dacht gebracht. De opbrengst komt ten goede aan Unicef, dat tien jaar na het internationale jaar van het kind nog voldoende in de wereld kan doen. Dat on danks de sprong voorwaarts die sindsien is gemaakt. In Tholen verkoopt mevrouw C. v.d. Linde-Mink (Hoogaarsstraat 6, tel. 01660-2939) de kaarten en andere geschenkartikelen. In Scherpenisse is dat mevrouw J. Versluijs-van Dalen (Gorishoekse- dijk 23, tel. 01666-2637). «I IM» Zwembad de Spetter in Tholen met omroeper Gatze de Moed uit Stavenisse in de belangstelling. De wethouder kon de tien dames van het comité, die de handteke ningen in alle kernen op Tholen en Sint-Philipsland (behalve An na Jacobapolder) ophaalden, geen enkele toezegging doen. Van Schetsen zei zeer onder de indruk te zijn van het initiatief. "Maar ik moet de boot afhouden. Ik zie er geen financiële ruimte voor." De wethouder wees erop dat er vier jaar geleden al een dergelijk on derzoek heeft plaatsgevonden. "Jaarlijks zou zo'n overdekt zwembad toen 5 a 6 ton aan ex ploitatie gaan kosten, nu schatten wij dat op 7 a 8 ton. Dat is een he le hobbel om in te vullen." Van Schetsen beloofde de zaak verder te bestuderen en later op nieuw met het comité rond de ta fel te gaan zitten om de kwestie te bespreken. In de begeleidende brief schrijft het comité dat de hanc vam vaïi het feit dat veel mensen te kennen geven dat er behoefte is aan een overdekt zwembad op Tholen. De ruim vijfduizend handtekeningen zijn slechts de handtekeningen van inwoners bo ven de 18 jaar'. Aanvankelijk wilde het comité met de actie doorgaan tot komend voorjaar, maar men besloot te stoppen omdat er in de gemeenteraad naar de uitkomst van de actie was gevraagd en de begrotingsbehandeling voor de deur stond. Het comité is ervan overtuigd dat er anders meer handtekeningen verzameld zou den zijn. De meeste inwoners geven te ken nen dat het voor gezinnen met kinderen moeilijk is één of meer dere keren per week voor zwemles naar Bergen op Zoom te gaan, stelt het comité. Het vervoer is kostbaar en tijdrovend omdat er geen rechtstreekse busverbinding naar Gageldonk is. In de avondu ren is het zwembad met de bus niet te bereiken. Het comité wijst erop dat ook mensen vanwege hun gezondheid gebruik moeten maken van een overdekt zwem bad; fysiotherapeuten en huisart sen hebben de actie mede ondersteund, aldus het comité. Van Schetsen wees erop dat de 19.000 inwoners van Tholen in twee openlucht zwembaden te recht kunnen, die jaarlijks een half miljoen vergen. "We hebben voor een overdekt zwembad geen achterland zoals Gageldonk." Het probleem met vervoer naar een overdekt zwembad op Tholen zou volgens de wethouder blijven bestaan. Maar mevrouw Elshof bestreed dat. "De bussen op Tho len rijden rechtstreeks, in Bergen op Zoom moet je altijd overstap pen. Bovendien is het voor kinde ren die op de fiets naar een zwembad op Tholen gaan, veiliger dan wanneer ze naar Bergen op Zoom moeten." Mevrouw Leunis zei dat Gagel donk overbelast is. "Na het zwemseizoen moeten de kinderen hier stoppen en het volgend jaar opnieuw beginnen." Van Schetsen maakte in de discussie een onder scheid tussen gebruikers en bezoe kers. "Als er een bezoeker honderd keer per jaar naar het zwembad gaat, kan het nog zo zijn dat hij er maar één keer ge bruik van maakt. Als alle handte- keningenzetters gebruikers zouden zijn en een abonnement van 80 gulden zouden betalen, dan zitten we zo aan de vier mil joen." Het actiecomité maakte de wet houder duidelijk dat het bij een overdekt zwembad op Tholen niet gaat om een luxe tropisch zwem paradijs, maar om een degelijk in- structiebad. Het aantal handtekeningen per kern: Stavenisse 479 Sint-Maartensdijk 1268 Scherpenisse 315 Poortvliet 231 Tholen 1448 Oud-Vossemeer 475 Sint-Annaland 1347 Sint-Philipsland 63 Het glad maken van de muren in de wisselcabines en het afstrijken van de vloeren in de gemeen schappelijke kleedruimten van de zwembaden in Tholen en Sint- Maartensdijk, alsmede het aan brengen van kijkglazen in de fil ters kost f. 98.600,-. In de begroting is met maar f. 50.000,- rekening gehouden, zodat b. en w. de gemeenteraad vragen het restant beschikbaar te stellen. De aanpassingen vloeien voort uit de wet hygiëne en veiligheid zwem ge legen héden. groeien (19, 17 en 12 jaar) is daar meer tijd voor. Of hun eigen zoons of dochter kiezen voor het vak kunnen zij niet zeggen. "Ze zijn allemaal wel creatief maar ze kennen ook de schaduwzijde van dit bestaan", aldus Rikkert. Niet alleen in Nederland, ook in Belgi- lë en Duitsland trad het echtpaar Zuiderveld op. "En toen de gren zen met het Oostblok nog geslo ten waren, waren we zeer welkom bij onze mede-christenen", zegt Rikkert. Vol trots kan Wilma Jeroense aan het einde van het optreden meede len dat het publiek binnenkort weer naar Meulvliet uitgenodigd wordt. Deze keer voor het avond vullend programma "Met dë mu ziek het land door", een E.O. radio programa dat op 18 januari in Meulvliet zal worden opgeno men. Trouwe radio-luisteraars kennen het familie programma, waarin ook een quiz zit en dat el ke maandagmiddag wordt uitge zonden. Medewerking wordt verleend door Gert en Hermien, Elly en Rikkert, de zanggroep Voice, Psalter en het o.a. van de E.O. familiedag bekende duo Ar jan en Evie. Men dient om half acht aanwezig te zijn, dit in ver band met de opnamen. Bij het Thoolse Rode Kruis zijn weer zeven mensen gediplomeerd. In het eigen gebouw aan de Radda Barnenstraat te St. Maartensdijk slaagden ze voor het examen mo dule II verzorging en EHBO. Dit is één van de nieuwe opleidingen volgens het modulaire systeem. Het was voor de eerste keer in Zeeland en voor de tweede keer in Nederland dat hierin examen werd afgenomen. Na het eerdere theoriegedeelte volgde onder toe zicht van een kaderinstructeur en arts van het Oranje Kruis en een verpleegkundige van het Rode Kruis het praktische deel. De geslaagden zijn: Ria Jeroense, Lisette Potappel, Jan Potappel uit Stavenisse, Marian Wesdorp uit St. Maartensdijk, Natasja en Sjerp v.d. Wal uit Bergen op Zoom en Ronald Rieken uit Ber gen op Zoom. De districtscommandant van de rijkspolitie in Zeeland is door b en w van Tholen geattendeerd op de onvolledige verspreiding van een informatieboekje over politie zaken. Het college zegt dat in ant woord op schriftelijke vragen van de VVD-fractie in de Thoolse ge meenteraad. Volgens de liberalen was er 'door de rijkspolitie groep Tholen een keurig en overzichte lijk informatieboekje over politie zaken en -taken huis aan huis verspreid binnen onze kernen'. "Helaas hebben wij moeten constateren, dat dit boekje buiten de kernen niet is verspreid. Gezien de goede informatie die in dit boekje staat, willen wij het college verzoeken er zorg voor te dragen, dat deze 'handreiking' ook in het buitengebied wordt bezorgd", al dus de VVD-fractie. De statencommissie ruimtelijke ordening heeft opnieuw over de aanduiding regionale kern Tholen in het streekplan gesproken. Ge deputeerde mevr. E. Maris-Koster deed verslag van een 'indringende, doch plezierige' bespreking met het gemeentebestuur van Tholen. Commissie-voorzitter H. Vene kamp uit Tholen constateerde, dat gedeputeerde staten nu geen prak tische problemen zien bij aanwij zing van Tholen-stad tot regionale kern, maar het PvdA-statenlid vroeg zich af, of die moeilijkhe den in de toekomst wel worden verwacht. "Dat zou kunnen en in dat geval dient er dan op dat mo ment een oplossing gezocht te worden", liet mevr. Maris weten. CDA-statenlid J. Ramondt uit Schoondijke verbaasde zich er over, dat deze zaak nu weer aan de orde kwam, maar de geputeerde antwoordde, dat dit volgens af spraak was.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 13