Zeeuwse zangersbond huldigt Izak Kwaak na 43 zangjaren schetters Verbetering platteland eerste voorwaarde opheffen armoede Bedrijvig Voor al uw technische installaties Vraag vrijblijvend advies en offerte aan Nieuwbouw van Van de Klundert Bewegwijzering naar bedrijven Donderdag 30 november 1989 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Hard werken Voorbeschikking Vrijzinnig Beleggen Oorkondegouden speld en lid van verdienste Smalstads mannenkoor Het surprise-jaarconcert van het Smalstads mannen koor was zaterdagavond in het volle Holland Huis in meer dan één opzicht een verrassing. Niet alleen bracht Sinterklaas twee Zwarte Pieten mee om het koor te versterken - overigens met koekjes van eigen deeg - maar de vertrekkende bas Izak Kwaak werd uit gebreid gehuldigd met twee oorkondes, een gouden speld en het lidmaatschap van verdienste. Verrekte taele Tel. 01640-34664 Fax 01640-45814 Bergen op Zoom De maat een zorg Geen diploma's: 1500 gulden boete Elitegroep Derde prijs Muziek en gein Ton subsidie voor Slabbecoornpolder In Tholen 125ste algemene vergadering Nederlandse Protestantenbond De armoede en de honger in de derde wereld kan in 20 jaar teruggedrongen worden met een extra injectie van 40 miljard gulden. Dat bedrag kan ruimschoots op tafel komen door de defensie-uitgaven met 1 of 2% terug te brengen. Gezien de dansende mensen in Oost- Europa en de ontspanning vindt die gedachte steeds meer veld. Cebeco Mechanisatie Vijf jaar boekhandel Oostdijk Voedsel op school 'BVG trekt niet crème de Ia crème' wegen, het open leggen van het platteland, belangrijk voor de ar moedebestrijding. "Je moet erin en eruit kunnen, anders is er geen dynamiek. Naast wegen is elektri citeit nodig en communicatie apparatuur. Men moet gebruik maken van de natuurlijke hulp- Jbronnen, want zo heeft het rijke westen zich toch ook ontwik keld?" Voedingsprogramma's werden ook genoemd als essentieel onder deel. "In een ziek lichaam ont breekt de prikkel om aan de slag te gaan", zei De Zeeuw. De prak tijk is, dat kinderen en vrouwen sterker ondervoed zijn dan de mannen. Daarom pleitte hij voor voeding op school. Daarmee wordt het gezin ook ontlast. Een sterk gedecentraliseerd bestuur is ook één van de voor waarden van de armoedebestrij ding. "Er zijn prikkels nodig voor eigen verantwoordelijkheid, flink aan de slag gaan, hard werken", aldus De Zeeuw. Leiderschap is ook nodig en sa menwerking. "Donorlanden moe ten de handen ineen slaan, want nu is de hulp teveel versnipperd. Kenya bijvoorbeeld praat met 30 landen over de besteding van gel den en dat kan gewoon niet." De Zeeuw realiseerde zich, dat het noemen van economische groei vragen kan oproepen gezien de ge varen van de overconsumptie en het afval. "We erkennen de geva ren van verwoestijning, ontbos sing en verzuring en daarom is er selectieve, beperkte groei nodig, zonder de negatieve maatschappe lijke effecten. Doel is het opheffen van een stuk ongerechtigheid. Als individuen kunnen we 40 miljard niet bij elkaar krijgen, dat moet van de overheden komen. De poli tiek is dan ook het grootste knel punt, maar de politieke weg is voor de burgers heel begaanbaar. Brieven schrijven aan kamerle den, druk uitoefenen, beïnvloe den, dat is voor iedereen mogelijk", aldus prof. De Zeeuw. Hij kreeg tijdens de discussie veel lof toegezwaaid. De NPB heeft een eigen ontwik kelingsproject: steun aan de Tila- pia stichting. In nog geen twee jaar tijd is ruim 20.000 gulden bij een gebracht. Door het kweken van de Tilapiavis wordt de teelt van een goedkope bron van dier lijk eiwit bevorderd. Van het geld dat door NPB-afdelingen en leden ter beschikking is gesteld, zijn tien nieuwe visvijvers gegraven. De 102-jarige NPB-afdeling Tho- len, die met haar 48 leden tot de kleinere behoort(Bilthoven met 491 leden en Wassenaar met 481 zijn de grootste) ontving de gasten uit het gehele land 's morgens met koffie en een bolus in Meulvliet. Afdelingsvoorzitter J. Mabelis ci teerde dr. J.P. Meertens, hoe de Zeeuw karakterologisch en gods dienstig/kerkelijk gevormd is door zijn leven met en de strijd te gen de zee. "De Zeeuw heeft ge leerd te volharden, niet te versagen, zijn vrijheid te verdedi gen en 'zuunig' te zijn. Watervloe den hebben de Zeeuw ook het gevoel van grote afhankelijkheid van de Schepper gegeven. Dat juist maakte de Zeeuwen bereid tot aanvaarding van het leerstuk van de predestinatiefvoorbeschik- king), wat heeft geleid tot secta- risme, piëtisme en een wettische houding ten opzichte van Gods geboden", zo citeerde de voorzit ter dr. Meertens. Tegen die achtergrond ontstond er in de vorige eeuw een vrijzinnige stroming in Tholen en was er zelfs een vrijzinnig hervormd predi kant, vertelde Mabelis. "Toen ds. J.L. Fortuyn Drooglever in 1881 vertrok en vervangen werd door een orthodox predikant(ds. J.J. Schot, die later naar de Gerefor meerde Kerk overging), ontston den er voor een aantal inwoners van Tholen grote geestelijke pro blemen. Ze zochten hulp bij de vrijzinnig predikant van Bergen op Zoom(ds. Schuring, later ds. W. Haverkamp), maar die ver bond daaraan als voorwaarde, dat er een afdeling van de NPB in Tholen werd opgericht. Nadat Terneuzen verdween, is Tholen nog een enige NPB-afdeling. Dankzij deze 125ste algemene ver gadering komt onze afdeling weer onder de aandacht als een open christelijke geloofsgemeenschap, waarin de mens, samen met ande ren, zoekt naar de vragen van het zijn. De vele aanwezigen hier, van zo verre gekomen, zijn voor onze afdeling een hart onder de riem. Het stimuleert ons om door te gaan met het werk, dat een hand jevol mensen 100 jaar geleden be gon. Wij gaan door in het besef, dat zolang er mensen zijn op aar de, zij zullen zoeken naar de zin geving van hun bestaan en onafscheidelijk verbonden hier aan de vragen over God, de mens, onze aarde en ons geestelijk mi lieu. Het kan dan goed zijn dat er een open geloofsgemeenschap is, waar hij samen met anderen niet alleen kan zoeken naar de vragen over God, maar bovendien erover kan praten - ook met vraagtekens, elkaar daarbij ontmoetend, erken nend en inspirerend", aldus afde lingsvoorzitter Mabelis in zijn openingswoord. De vergadering werd verder geleid door de landelijk NPB-voorzitter prof.dr. P Dullemeijer uit Leiden. Men hield zich bezig met huishou delijke zaken als het jaarverslag, het financieel overzicht, bestuurs verkiezing en een discussie over beleggen binnen de NPB. Beslo ten werd om voortaan geld te be leggen in ideëele organisaties. De NPB heeft bijna negen ton be legd, waarvan 557.429 gulden in obligaties, 145.648 in Robeco en Rodamco en 182.584 gulden in aandelen Amro Bank, Koninklij ke Olie en Unilever. Iedere bezoeker in Meulvliet kreeg een informatiepakket over de 102-jarige NPB Tholen en over de stad Tholen mee naar huis. Voorzitter Van Gurp(links) van het Smalstads mannenkoor overhandigde Izak Kwaak een oorkonde en een gouden speld. Rechts voorzitter Neele van de Zeeuwse zangersbond met een tweede oorkonde voor de bas, die 43 jaar lang op het podium stond. Mevr. Kwaak ontving een bloemenhulde. De nieuwe voorzitter van de Zeeuwse zangersbond Zang Ver edelt, Leo Neele uit St. Maartens dijk, rekende het tot zijn minder leuke taken om afscheid van een trouw zanger te moeten nemen. "Het is een vevelend moment om dat een ernstige ziekte ertoe heeft geleid dat Izak Kwaak is gestopt. Het valt hem zelf zwaar en dat is niet verwonderlijk wanneer je in 1946 als zanger bij VZOS in St. Maartensdijk bent begonnen. Vervolgens in 1952 ook nog lid van het mannenkoor, waarvan Izak Kwaak secretaris- penningmeester werd." "Hij was een zeer goed lid van beide verenigingen", vervolgde voorzitter Neele. "Het beste lid van het Smalstads mannenkoor zou ik willen zeggen. Had hij de beste stem of was hij het meest muzikaal? Dat moet de dirigent bepalen, maar in liefde voor het koor was hij de beste. Toen Izak Kwaak nog in de havens werkte, was hij 's morgens vroeg al met het koor bezig en tientallen snip perdagen nam hij op om de repe tities en concerten te kunnen meemaken. Alleen met die 'ver rekte taele', zoals Kwaak de num mers in het Engels, Duits, Frans of andere talen noemde, had hij het moeilijk. Voor alle liefde voor de edele zangkunst en als dank voor zijn enorme inzet wil ik na- Gastspreker prof. dr. D. de Zeeuw ontving zaterdagmiddag in Meulvliet van NPB- afdelingsvoorzitter J. Mabalis rechtsinformatie over 102 jaar NPB Tholen en over de geschiedenis van de stad Tholen. In het midden landelijk NPB-voorzitter prof. dr. P. Dullemeijer. ----- advies- en installatiebureau b.v. Advertentie I.M. De stichting Verpleeg- en Rusthui zen Zeeland sluit op 1 december de jubileumactiviteiten rond het veertigjarig bestaan af met een symposium en een ontvangst in Britannia-De Watertoren te Vlis- singen. Onder de titel 'De maat een zorg' wordt ingegaan op de woonfunctie en woonschaal in de zorg voör geestelijk gehandicap ten.;. Zo worden de resultaten ge presenteerd van een onderzoek naar de ervaringen met wonen in sociowoningen van Vijvervreugd (een tehuis van de SVRZ). Verder spreekt prof. dr. A. van Gennep (hoogleraar orthopedagogiek) over het verband tussen groeps grootte en type voorziening tegen over kwaliteit van de zorg. Tenslotte spreekt mr. F.J.A. Oostrik, vice-voorzitter van de sectie zwakzinnigenzorg van de Nationale Ziekenhuis Raad. 's Morgens worden bij Vijvervreugd zes genormaliseerde woningen of ficieel geopend, alsmede een gere noveerde afdeling voor dagbesteding. Na het symposium wordt het jubi leumboek van de SVRZ gepresen teerd en gaat de videofilm 'SVRZ: 40 jaar zorg in ontwikkeling' in première. P.H.V. uit Tholen is tot 1500 gul den boete veroordeeld omdat hij zonder de vereiste vakdiplo ma's/vergunningen het kappers- bedrijf uitoefent. De economische politierechter in Middelburg nam de eis van de officier van justitie over omdat V. er al sinds 1985 op gewezen is dat hij zich aan de re gels moet houden. Een boete van 1000 gulden waar van de helft voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar kreeg P.C. van der M. in Poortvliet. Als onderdeel van zijn agrarisch loon bedrijf spuit hij met bestrij dingsmiddelen, maar daarvoor heeft hij niet de vereiste vergun ningen. Van der M. deed wel po gingen daarvoor een diploma te halen, maar dat bleef nog zonder resultaat. Met een gedeeltelijk voorwaardelijke straf gaf de eco nomische politierechter hem als nog een kans. De Bredase politierechter veroor deelde I.D. uit Tholen tot een boe te van 1500 gulden, negen maanden ontzegging van de rijbe voegdheid en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een week. Dit wegens het rijden onder invloed van alcohol(promillage 2.26) op de Van Konijnenburgweg te Ber gen op Zoom, waarbij een stilstaande wagen was geraakt. mens de Zeeuwse zangersbond een oorkonde overhandigen", zo besloot Neele, die mevr. Kwaak nog bloemen aanbood. Voorzitter Tom van Gurp van het Smalstads mannenkoor had Izak Kwaak vanaf 'de revolutie' in 1978 meegemaakt. "Begrijpelijk dat een afscheid dan emoties aan bei de zijden geeft, maar de gevoelig heden liggen toch vooral aan jouw kant. Vol overgave, trouw en enthousiasme heb je immers het koor gediend. Je behoorde tot de elitegroep die alle repetities bij woonde. In ons gemeleerde gezel schap was je de meer bedaarde, maar onverwacht kon je met rake opmerkingen komen of moppen vertellen, die hier vanavond onge past zijn. Sinds begin september ben je niet meer actief als zanger, maar je ontbrak op geen enkele repetitie omdat je steeds als luisteraar ac tief was. Zo'n man laat je niet zo maar gaan", zei voorzitter Van Gurp, die Izak Kwaak benoemde tot lid van verdienste, hem de gou den speld opspeldde en een fraai geschreven oorkonde overhandig de. Onder grote hilariteit vertelde de voorzitter, dat het lidmaatschap van verdienste onder meer bete kent, dat je het recht behoudt om de volle contributie te betalen. Ook het bijwonen van alle concer ten behoort daartoe. "We laten je gaan als zanger, maar niet als vriend", zo besloot voorzitter Van Gurp. De opvolger van Izak Kwaak deed zaterdag in Scherpenisse al volop mee: Theo Verkerke uit Tholen. "Hij is tegen betaling van 100.000 neuten overgekomen", grapte de voorzitter in deze Sinterklaastijd. Verkerke versterkt de tenors, ter wijl Han Groenhout naar de bas- plaats van Izak Kwaak is opge schoven. Van Gurp meldde in het met bloe men en speciale verlichting sfeer volle Holland Huis dat het Smalstads mannenkoor in de eindklassering van het Neder lands koorfestival in de Doelen te Rotterdam een derde prijs ver overd had: een beker. Gedurende vier zaterdagen traden 81 koren op. Er werden 369 punten behaald tegenover 347 de vorige keer, dus een koerswinst van 22 punten of 6.34%. De voorzitter schreef dat succes mede toe aan de begelei ding van zangpedagoog Alex Ver meulen, die als tenor het surprise-jaarconcert zaterdag avond opluisterde samen met pia nist André Telderman. Naast het bekende Die Forelle van Fr. Schubert zong hij ook Russi sche liederen van Rachmaninov over een schipbreuk en dé een zaamheid. Na de pauze bracht hij 'wat luchtiger spul', zoals Ver meulen zijn Italiaanse en Spaanse nummers noemde. Met een toe lichting als een 'insmijter' en een 'smartlap' probeerde Vermeulen deze nummers dichterbij de luiste raars te brengen, maar tevergeefs probeerde hij Sinterklaas zover te krijgen om de twee Spaanse liede ren te vertalen. De twaalf leden van het mannen koor werden afgewisseld door te nor Vermeulen en pianist Telderman, alsmede door tenor Han Wesdorp en bas Kees van Dis met begeleiding van pianist Tom van Gurp met stukken van Verdi, Puccini en Mozart. Het mannen koor sloot het programma voor de pauze af met drie favoriete num mers van Izak Kwaak. Na het stemmige deel voor de pauze, kwam er na de koffie met banket meer gein met de intocht van Sin terklaas. Siem Schot en Piet van Zijst namen als Zwarte Pieten hun plaats in tussen hun collega's in blauwgrijze koorkleding. Sint riep de dames van het man nenkoor nog op het podium voor een kort optreden en de uitreiking van cadeautjes voor de ongemak ken van het veel alleen zijn. De al tijd zo bedaarde Sint ging daar zo in op, dat zijn mijter afviel. Voor zitter Van Gurp maakte dat goed met een bloemetje voor de huis houdster van de Sint. De dames droegen nog een speciaal af scheidslied op aan mevr. Kwaak, aan wie de voorzitter een aanden ken met inscriptie overhandigde. Het concert werd pas om kwart over elf besloten met vijf lyrische liederen, maar de trouwe aanhang van het mannenkoor had weer ge noten. "Een grandioos concert", zei voorzitter Neele van de Zeeuw se zangersbond. Het humoristi sche Laughing was de toegift, waarbij de Zwarte Pieten zich achterin de zaal niet onbetuigd lieten. Om het wegenstelsel van het in dustrieterrein Slabbecoornpolder in Tholen te verbeteren hoopt de gemeente Tholen te kunnen profi teren van een provinciale subsidie van 1 ton. Gedeputeerde staten zijn al accoord gegaan met het verzoek van de gemeente, maar de commissies economische zaken en bestuurszaken moeten er hun fiat nog aan geven. Met de aanleg van het nieuwe stukje weg van 120 me ter worden de bedrijven in de pol der beter bereikbaar. Nu moet het verkeer komend vanaf de Schelde- Rijnweg omkeren om het terrein te kunnen verlaten. Met de nieuwe verbinding wordt een 'ringweg' geschapen die het terrein beter ontsluit. Wel doorkruist de weg enigszins de plangrens tussen de 4de en 5de uitbreiding van het in dustrieterrein. Het loonbedrijf A. van de Klun dert uit Oud-Vossemeer verhuist van de Patrijzenweg naar het be drijventerrein aan de Molenweg. In januari zal daar een begin wor den gemaakt met de bouw van een loods van 70 bij 30 meter en een woonhuis. Dit betekent een verdubbeling van de bedrijfsruim te; nu huist het machinepark in verschillende onderkomens in de bebouwde kom van Vossemeer. Het loonbedrijf kocht voor de nieuwbouwplannen 6200 vierkan te meter grond van de gemeente. Wethouder J. Versluijs noemde maandag in de vergadering van de commissie voor het bedrijfsleven de uitbreiding aanzienlijk. "Er waren er drie (Barenbrug, Motor home Zeeland en Markusse-red.) nu komt er een flinke bij". De sa nering van het bedrijf was al door de gemeente Tholen geregeld in het bestemmingsplan Kom Oud- Vossemeer. De provincie Zeeland reserveerde 75.000 gulden voor het verplaatsen van Van de Klun dert. Het geld werd beschikbaar gesteld uit de rentebaten van het fonds stads- en dorpsvernieuwing. De sanering was noodzakelijk uit oogpunt van dorpsvernieuwing en milieuhygiëne. Op de plaats van het bedrijf worden woningen gebouwd. Prof.dr. D. de Zeeuw, hoogleraar in de radiobiologie, milieuhygiëne en milieubeleid te Nijmegen, voorzitter van het International Foodpolicy Institute te Washing ton en voorzitter van de stichting Onderzoek Wereldvoedselvoorzie ning aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, hield dat zaterdag middag in Meulvliet een enthou siast gehoor van ruim 150 mensen voor. Zij waren in Tholen bijeen voor de 125ste algemene vergade ring van de vereniging Nederland se Protestantenbond(NPB). Het mondiale voedselvraagstuk is voor 80% geconcentreerd in Azië en Afrika. Prof. De Zeeuw constateerde, dat in de midden- inkomenslanden de armoede 10% is teruggedrongen door middel van economische groei. Daarente gen is de honger in de armste lan den met 54% gegroeid. "De kloof tussen arm en rijk wordt dus steeds breder en dat is een uiter mate onbevredigende situatie. De vrede en veiligheid wordt gediend met beperking van die kloof. Eco nomische groei is de juiste weg om de armoede op te heffen en meer gelijkheid en gelijkwaardig heid te krijgen. Aangezien drie kwart van de mensen die onder de armoedegrens leeft, op het platte land woont - uitermate verborgen en verscholen achter het groen; in de steden is het zichtbaar - moet het platteland de hoogste priori teit krijgen. In Taiwan, Zuid Ko rea en India is daar de armoede effectief bestreden en ontwikke ling van het platteland betekent minder druk op de steden", aldus De Zeeuw. Cebeco Mechanisatie in Steenber gen bestaat 35 jaar. Dat wordt vandaag, morgen en zaterdag ge vierd met een show. Vandaag be licht dhr. Remijn het thema 'aardappels rooien zonder bescha diging' en morgen spreekt dhr. Ketelaar over de moderne ontwik keling in het spuiten. Oorspronke lijk was Rotterdam de vestigingsplaats, maar er ontstond behoefte aan een eigen vestiging in de regio en die kwam er op 1 november 1954 in Steenbergen. Nu is Cebeco Mechanisatie een zelfstandige vestiging met aan het hoofd de heren G. Roelands en W. Boerma jr. De komst van een vaste verbinding met Tholen bete kende samenvoeging met Sint- Annaland en bediening van het Thoolse vanuit Steenbergen, voor de verkoop en service van land bouwmachines. Op de dag van de opening, 1 de cember 1984, kwam er slechts een klant, nu is het elke dag druk. Want op het adres Oesterstraat 28 in Tholen kan men dagelijks, met uitzondering van zondag, op elk uur terecht. De heer en mevrouw Oostdijk wisten dat ze met de opening van hun boekhandel aan huis een gat in de markt vulden. Eerder ver kocht Leen Oostdijk, die wegens een handicap aan huis gebonden is, voor iemand anders boeken op bestelling. Maar zijn ervaring leerde dat in deze regio het genre boeken dat verkocht werd, een goede basis was om zelf op te starten. Op 1 december kwam er niemand, en 's avonds dachten Corrie en Leen, waar zijn we mee begonnen. Maar nu zegt Corrie heel dank baar te zijn voor dit eerste lustrum. "Vooral dankbaar je gens de Heere, want als Hij de harten niet neigt, komt er niets van de grond." Hun woonkamer biedt bij binnen komst een overzicht op het totale aanbod. Dat betekent niet alleen literatuur voor volwassenen, en dat op reformatorische basis, maar zeker ook veel jeugd- en kinderboeken. Verder heeft de fa milie Oostdijk een groot assorti ment aan cassettebandjes met preken, koren, orgelbewerkingen, vertellingen e.d., terwijl men te genwoordig ook een ruime keuze heeft in C.D.'s. Een aparte hoek is er voor de gro te voorraad theologische werken, en wie zich een nieuwe Bijbel of Psalmboek aan wil schaffen-heeft ruime keuze in de Oesterstraat. Er staan schitterende exemplaren met zilveren en koperen sloten en het is zoals mevr. Oostdijk zegt: "Een prachtig geschenk bij bv. huwe lijksjubilea e.d." De klantenkring heeft zich onder tussen niet alleen over het eiland, maar ook verder over het land verspreid. De voorraad boeken wordt tot de nieuwste uitgaven bijgevuld. "En," zo zegt Leen, "meestal weet ik al voor wie be paalde schrijvers aantrekkings kracht hebben, zodat ik geleerd heb hoeveel exemplaren ik in voorraad moet nemen." Boekhan del Oostdijk kan alle nieuwe uit gaven leveren, terwijl zij uiteraard, evenals andere boek handels, regelmatig kortingen hebben. De boekhandel is niet het enige waarmee de dagen van Oostdijk gevuld worden, hij kan tevens pri ma inlijst- en houtsnijwerk'leve ren. Menig huiskamer wordt gesierd met werkstukjes van zijn hand. Vooral de houtsnijwerken bestaande uit een opengeslagen boek met ingekerfde teksten zijn uniek. Zij zijn zelfs tot in Canada geleverd. In de week waarin het eerste lustrum herdacht wordt, is er voor iedere koper een attentie bij boek handel Oostdijk. Hij zei optimistisch te zijn omdat de kennis en instrumenten in vol doende mate aanwezig zijn. "Alr les staat of valt echter met de politieke wil, een gerichte aanpak en lange termijn beleid." De Zeeuw noemde de aanleg van Het bedrijfsverzamelgebouw in Sint-Maartensdijk blijft 'goed ge vuld', ook al is er een flink ver loop onder de huurders. De gemeente Tholen loopt geen ge vaar om eventuele huurverliezen voor haar rekening te nemen. "Dat is een zaak van de verhuur der Ondernemerscentrum BV", zei wethouder J. Versluijs op een vraag van P. de Wilde die geruch ten had vernomen dat bedrijven het Thoolse verlaten met schuld, om over de brug opnieuw te be ginnen. De Wilde wees ook op andere ge ruchten als zouden ondernemers in het BVG niet meteen hun finan ciële verplichtingen nakomen. Vooral toeleveringsbedrijven zou den daar last van hebben. "Het is niet het crème de la crème wat er in het bvg zit, zonder dat ik ze over één kam wil scheren", lichtte De Wilde toe. J. de Bres vond dat dit onderwerp niet verder in de openbaarheid moet worden be handeld omdat er dan een nega tief stempel wordt gedrukt op die ondernemers die dat niet verdie nen. Versluijs stelde dat er altijd risico's verbonden zijn als het om leveranties gaat. "Dat heeft niks met het bvg te maken. Het is be kend dat meer dan de helft van de starters landelijk mislukt, toch vinden we dat we moeten blijven pushen". De bewegwijzering op de in dustrieterreinen van Poortvliet, Tholen en Sint-Maartensdijk wordt verbeterd. De gemeente wil de borden een 'aantrekkelijk' aan zicht geven en heeft een bedrijf in de hand genomen die hiervoor ontwerpen maakt en een 'aantrek kelijke' offerte heeft gedaan. Kosten komen voor rekening van de bedrijven. De opzet van de be wegwijzering wordt eerst gepre senteerd aan leden van het Overleg Orgaan Industrie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 9