SPS 3 klimt naar middenmoot Tholen 3 haalt uit Smerdiek scoort niet Vosmeer 3 lijkt van slag Kanarie J.J. het hoogste den Engelsman zingt lied bij Vogelvreugd Smash 4 kampioen, maar aderlating vlaggeschip Vogelvreugd Weer prijs voor Franse hangoor Derde prijzen voor judoka's Johan Snoep vertrektPiet Ridderhof reserve Donderdag 30 november 1989 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 SPS 3 zes uit drie Noad 2 kruipt naar top Stavenisse 2 pakt punten Winst Smerdiek 2 Noad 3 verliest ruim WHS 4 komt goed weg "TRAP DAAR NOU NIET IN!" Smerdiek kan niet scoren Vosmeer 2 kleurloos Vosmeer 3 verliest drie keer op rij Vosmeer 4 haalt uit Vosmeer 5 teleurgesteld Forse nederlaag Thol.Boys J.J. den Engelsman Jzn. uit St. Annaland is voor de zesde keer generaal kampioen van Vogelvreugd gewor den. Vorig jaar moest hij de hoogste eer aan de valk parkiet van J. Walhout overlaten, dit keer zong de kanarie van Den Engelsman het hoogste lied. Jeugdkampioen GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUP IN DE GLASBAK! Het vierde team van tafeltennisvereniging Smash '76 uit St. Annaland is zaterdag middag in de Wellevaete gehuldigd wegens het kampioenschap in de zesde klas van de NTTB-competitie. Overmacht Bijna hoogtepunt Monsterscore welpen Kampioenschappen Het wordt spannend in de tweede klas reserve. Noad 2 won verrassend van koploper FCH 2 en staat nog slechts op één punt achterstand. Smerdiek 2 won voor het eerst sinds enkele weken en ook voor SPS 3 lijkt de ommekeer een feit. Onderaan boekte Stavenisse 2 eveneens een overwinning. Door de 2-8 overwinning tegen DVO 2 heeft SPS 3 uit de laatste drie wedstrijden zes punten be haald en is opgeklommen naar de middenmoot in de tweede klas. Al snel in de wedstrijd bleek SPS de betere ploeg te zijn. Na een kwar tier opende Ab v.d. Belt met een hard schot de score uit een voor zet van Johan van Tiggele. Even later tekende dezelfde speler 0-2 aan. Vlak voor de rust werd doel man Piet v.d. Werff verrast door een schot van DVO (1-2). De Roo sendalers begonnen na de thee fel ler, maar dat was van korte duur. Onder leiding van Corné Schaart hield de SPS-defensie stand. Na goed doorgaan bij een terugspeel bal van DVO maakte Han Rijsten- bil er 1-3 van. Dezelfde speler zorgde voor 1-4. Hans Elenbaas doelpuntte uit een voorzet en Pe ter van Tiggele met een lob van twintig meter (1-6). Met twee tref fers bepaalde Ab v.d. Belt de eindstand op 2-8. De tweede keus van Noad speelde tegen koploper FCH 2 vooral het eerste half uur voetbal van hoog niveau. Er zat veel beweging in de ploeg en met vlotte combinaties werden de Brabanders van de mat gespeeld. De thuisploeg kreeg in die periode zoveel kansen, dat er zeker zes keer gescoord had kun nen worden. Maar het was slechts 1-0 door een treffer van Antoine Quist na doorkoppen van André van Westen. Naarmate de rust na derde namen de Sint- Philipslanders gas terug, maar na de thee ging Noad vlot van start en met een strak schot zorgde An toine Quist voor 2-0. Nadat, met nog een half uur te spelen, Jos van Splunter werd gewisseld, begon Noad krampachtiger te spelen. FCH rook de kansen en kwam te rug tot 2-1. De gasten gingen op zoek naar de gelijkmaker, maar Noad kreeg via Arno Dieleman en Antoine Quist uitgespeelde kan sen. Beiden faalden echter. Met vier invallers in de gelederen is het de tweede keus van Stavenis se gelukt om weer eens een over winning te behalen. In de eerste helft van het treffen tegen Dinte- loord 3 gebeurde er niets noe menswaardigs, maar na tien minuten in de tweede helft opende Rien Klippel de score, na drie man te hebben uitgespeeld. Nog geen tien minuten zette jeugdspeler Ri- ni de Moed de bal voor op Flip de Rijke en die zorgde voor 2-0. Maar twee minuten later bracht Dinteloord de stand op 2-1. Stave nisse wist de voorsprong echter te behouden. Sprundel 10-18 Baronie Alliance 10-16 VVR Unitas '30 10-15 DHV Dongen 10-14 Veerse B. SC Stavenisse 10-10 Right'OH Waspik 10-10 Na twee verliespartijen wist Smer diek 2 zaterdag tegen Klundert 3 10-8 10-7 de volle winst te behalen. Al na vijf minuten opende Perry Opree de score. Hij schoot de bal met links binnen, nadat Gert-Jan van Ham de bal breed had gelegd. Echt veel kansen kreeg Smerdiek niet, schoten van Opree en André v.d. Hoek misten de goede rich ting. Na bijna een half uur kwam de thuisclub goed weg, toen een schot van Klundert van richting werd veranderd en tegen de paal belandde. De beste kans kregen de Brabanders bij een terugspeelbal van Huib Uijl. Een tegenstander bemachtigde het leer, maar doel man Jackie Franke redde de inzet. Na de rust was Smerdiek feller. Na tien minuten redde Franke ter nauwernood een schot uit te bo venhoek, maar daarmee was het grootste gevaar van Klundert voorbij. De blauw-zwarte verdedi ging bleef goed gesloten, Jan-Kees v.d. Hoek en Rudy Overbeeke schakelden hun tegenstanders compleet uit. Na een kwartier kwam Tony v.d. Werf in de ploeg voor Gert-Jan van Ham. Hij schiep een aantal goede kansen, maar kon niet scoren. Tien minu ten voor tijd viel de beslissende treffer. Flip Hartog ging op links op avontuur en speelde Addy Stoutjesdijk aan. Deze passeerde 10-6 twee man en schoot vervolgens hard boven in het doel. Daarna kreeg André v.d. Hoek nog kan sen, maar hij faalde in de afwer king zodat het 2-0 bleef. 10-3 10-3 In de derde klas reserve heeft Tholense Boys 3 een ruime 8-0 overwin ning geboekt tegen Chrislandia 3. Noad 3 verloor met 5-2 van Vrederust 2 en WHS 4 won ternauwernood met 2-1 van DVO 4. Noad 3 kwam tegen Vrederust 2 al snel op 0-1 via een uitval van Sjaak Walpot. Ondanks de druk van Vrederust kwam de thuisploeg pas halverwege de eer ste helft tot scoren. Een voorzet van de linkerflank bereikte een vrijstaande aanvaller en dat bete kende 1-1. In de rust kwam bij Noad C. Reijngoudt in het veld voor G. Verkerke. Deze verrichtte goed werk op het middenveld. Vrederust kwam op voorsprong, maar Jan Kot zorgde met een te gentreffer voor 2-2. Vrederust bleef drukken en via hun rechts buiten liep de ploeg naar 4-2 uit. Tegen het einde van de wedstrijd zorgde dezelfde speler voor 5-2. Ondanks de nederlaag speelde Noad een goede wedstrijd. WHS 4 bleef met 2-1 de baas over het met tien man spelende DVO 4 in een wedstrijd, waarin in de tweede helft een afkoelingsperio de werd ingelast om de verhitte Roosendaalse gemoederen te be daren. Het eerste kwartier leek WHS de Roosendalers gemakke lijk aan te kunnen. Via een voor zet van B-junior Leon van 't Hof tikte Frank Ketting bij de tweede paal 1-0 binnen. Daarna vervielen de groen-witten in het spelletje van vorige week. Door onzuivere passes, te mooi willen voetballen en op elkaar mopperen zakte de thuisploeg terug. Diverse keren werden DVO-aanvallen maar ter nauwernood uit de doelmond ge werkt. Ad Lindhout voorkwam de gelijkmaker ten koste van een knieblessure en hij werd vervan gen door Danny Moerland. In de tweede helft ging WHS verder met rommelig voetbal. Na een misluk te buitenspelval speelde DVO de verdediging uit en scoorde de ge lijkmaker. Even later tikte doel man Van Ast de bal nog net over. DVO rook de overwinning en WHS had alles nodig om overeind te blijven. Zo zelfs, dat diverse on bestrafte overtredingen een afkoe lingsperiode voor de Roosendalers nodig maakten. WHS pakte de draad weer op en het tweede doelpunt kwam op de zelfde manier tot stand als het eer ste. Maker was nu Arné den Engelsman. WHS drukte door en het houtwerk belette Danny Moerland de derde treffer te ma ken. De 2-1 winst betekent dat WHS de aansluiting met de sub top houdt. Kloetinge 2 Tem. Boys 2 Yerseke 2 Roda Boys 2 Arnemuiden 2 SSC 2 Serooskerke 2 Tricht 2 Nivo Sparta 2 Zwaluwe 2 WHS 2 Almkerk 2 12 8 3 1 19 36-14 12 6 5 1 17 23-13 12 6 4 2 16 21-14 12 6 2 4 14 21-19 12 3 7 2 13 20-16 12 4 5 3 13 19-23 12 2 6 4 10 14-16 12 3 4 5 10 13-17 12 2 6 4 10 18-23 12 2 5 5 9 10-19 12 2 3 7 7 9-20 12 1 4 7 6 14-24 Zo waarschuwde mijnheer Kwasten z'n eega. Er stond een verfpot open op de vloer en z'n eega wandelde, met enkele schoonmaakattributen de kamer in. "Nee, ik kijk wel uit, George". "Nou ja. Je bent er onlangs ook al 'ingetrapt' met die zogenaam de 'goedkope' bril. Een bril is méér dan alleen een montuur, weet je". "Goed, goed", suste z'n vrouw. "Da's voorbij. Dat overkomt mij nooit meer". "Opruimen is goed in schoonmaaktijd. Maar niet in brillen". Ga maar naar VAN MIL de VAK OPTICIEN. Zijn oogmerk is: voor ogen moet je 't beste kiezen. Da's noodzaak. ARN. van MIL Bergen op Zoom WOUWSESTRAAT 8 Het Franse hangoorkonijn van mevrouw N. de Wilde-Bolier uit Scherpenisse is weer in de prijzen gevallen op een kleindierten- toonstelling. Het dier werd reserve-kampioen op de clubten toonstelling van de Eerste Wouw- se Sportfokkersvereniging en kreeg tevens een p.p.-prijs. Me vrouw De Wilde was verder suc cesvol met een Vlaamse reus (ere-prijs). Ook jeugdlid Yvonne Scherpenis se uit Sint-Maartensdijk kon twee ere-prijzen mee naar huis nemen, gewonnen door haar Rode Nieuw- zeelanders. Bij de grote hoenders won de zijdehoen (met baard) van J. Groen uit Oud-Vossemeer even eens een ere-prijs. Op deze show waren vele raszuive re dieren te zien, zoals konijnen, cavia's, hoenders, dwerghoenders, sier- en watervogels. De keur meesters waren zeer tevreden over de hoge kwaliteit van de ter keu ring aangeboden dieren. In de vierde klas werden zaterdag nogal wat ontmoetingen afgelast. Slechts drie clubs kwamen in actie. Smerdiek 4 verloor van Unitas 2 en Tholense Boys 5 moest in DVO 7 de meerdere erkennen. Een sterker Smerdiek 4 moest te gen Unitas 2 een bittere pil slik ken, want de blauw-zwarten verloren met 2-0. Een sterk aan vallend Smerdiek faalde in het maken van doelpunten, terwijl Unitas de enige twee kansen wél benutte. Vanaf het begin rolde de ene na de andere aanval over het doel van de Brabanders heen. Een fout van de laatste man betekende echter dat Unitas uit een tegen aanval op voorsprong kwam. Smerdiek miste Kees v.d. Hoek en Ko Stoutjesdijk, terwijl de spitsen het zonder de voorzetten van Piet Bazen moeten stellen. Want men had zeker vijf keer moeten scoren. In plaats van de gelijkmaker scoorde Unitas een minuut voor de rust uit een counter 2-0. Ook na de rust leverden de vele Smerdiek-aanvallen evenzovele De derde keus van Vpsmeer zakt na de derde nederlaag op rij terug naar de middenmoot in de derde klas. Na een veelbelovende seizoenstart lijkt het team van slag. Vosmeer 2 bakte er tegen hekkesluiter Steenbergen 3 ook niet veel van (0-0). De vierde keus bleef een gehavend Moe 8 ruim de baas en Vosmeer 5 snoepte koplo per Odio 4 een punt af. De reserves van Vosmeer speelden tegen het zwakke Steenbergen 3 een slechte wedstrijd. Het was een kleurloze partij, waarover niets te melden viel (aldus een woordvoer der van de oranje-zwarten). Geen kansen, geen doelpunten en geen overtredingen. Een 0-0 eindstand derhalve. Vosmeer 3 leed tegen FC Bergen 4 de derde nederlaag op rij (1-3). Vanaf het begin hield Vosmeer de bezoekers op de eigen helft, maar men leed veel balverlies. In de tiende minuut wilde John -Hom mel een voorzet wegwerken, maar hij werd verblind door de laagstaande zon en kreeg de bal tegen zijn arm. Dankbaar benutte de Bergse ploeg de toegekende strafschop en Vosmeer moest we derom proberen een vroege ach terstand weg te werken. Bijna lukte het Cees Timmermans, maar zijn schot ging net naast. Een beoordelingsfout van de ver dediging zorgde ervoor, dat FC Bergen op 0-2 kwam. De tweede helft gaf geen verandering in het spelbeeld. Een handsbal van een Bergenaar was voor de scheids rechter geen reden om een straf schop toe te kennen, maar een vermeende duwfout van Vosmeer wel, wat 0-3 betekende. Frans Ha- vermans, die al enkele keren pech had met kopballen, redde vijf mi nuten voor het einde de eer uit een voorzet van rechts. Voor de derde keer op rij moest Vosmeer de pun ten aan een tegenstander uit Ber gen op Zoom laten. De vierde keus van Vosmeer heeft tegen Moe 8 een ruime 1-9 over winning behaald. Cees Timmer mans nam er daarvan vijf voor zijn rekening. Overigens stonden de Bergenaren maar met negen man in het veld. Na tien minuten opende Timmermans de score met een schot in de benedenhoek en even later zorgde hij voor 0-2. Moe kwam nog tot 1-2 terug, maar toen was hun kruit verscho ten. Via Timmermans werd het 1-3 en Dré Hommel scoorde nog voor de rust 1-4. In de tweede helft verschenen zowel Hommel als Johan Geuze twee tot drie keer alleen voor de keeper, maar paal en lat stonden in de weg. Timmer mans voerde met twee treffers de score naar 1-6 op, waarna Johan Geuze ook twee keer doel trof. Jan Duine bepaalde de eindstand op 1-9. Eén keer werd Moe nog gevaarlijk, maar doelman Jan Geuze redde met de voet. Alsof ze het kampioenschap had den verspeeld, zo bedrukt waren de spelers van Vosmeer 5 na af loop van de wedstrijd tegen Odio 4. Vooraf had men getekend voor een gelijkspel tegen de koploper, maar aangezien in de laatste mi nuut een 2-1 voorsprong uit han den werd gegeven had er meer in gezeten voor de oranje-zwarten. Vooral in de eerste helft had Vosmeer de ploeg uit Ossendrecht goed in de tang. De bezoekers kre gen geen enkele kans en halverwe ge opende Ad Havermans de score voor de thuisclub. In de tweede helft waren beide teams aan elkaar gewaagd. Inmiddels stond bij de oranje-zwarten Hans van Daalen in het veld, die deze middag niet helemaal fit (en wak ker) bleek te zijn. Na een kwartier werd een schot van Richard Koo ien in de rebound alsnog door Danker Kouwen in het doel ge werkt (2-0). De eerste kans voor Odio was meteen raak, doordat doelman Ramon Kooien zich op de bal verkeek. Daarna werd de wedstrijd wat harder, doordat Odio de achterstand moeilijk kon verkroppen (de ploeg had nog maar één verliespunt). Vosmeer hield het hoofd koel en leek op een verrassing af te gaan. Maar in de laatste minuut ging de doel man opnieuw in de fout en ver scheen de 2-2 op het scorebord. doelkansen op, maar ze werden alle om zeep geholpen. Tegen de verhouding in bleven de blauw zwarten zodoende met lege han den achter. Tholense Boys 5 liep bij DVO 7 te gen een ruime 7-2 nederlaag aan. Toch nam Tholen het initiatief en kwam na tien minuten door Leen van As aan de leiding. Gaandeweg ging het minder en werden er fou ten gemaakt, wat na twintig mi nuten door de geroutineerde tegenstander werd afgestraft (1-1). Binnen zeven minuten liep DVO naar 3-1 uit, hoewel na de eerste treffer Tholen nog een kans op de gelijkmaker kreeg. Het schot van Rinus Minheere kwam echter via de binnenkant van de paal uit het doel. Tholense Boys pakte toch de draad weer op en Leen van As rondde een aanval doeltreffend af (3-2). Enkele minuten voor de rust scoorde DVO 4-2. Het eerste kwartier in de tweede helft hield Tholen nog stand, maar toen het via een kopbal 5-2 werd, was het hek van de dam. De Thoolse ver dediging had handenvol werk, maar kon niet voorkomen dat de thuisclub nog twee keer scoorde. Generaal kampioen J.J. den Engelsman Jzn. en jeugdkampioene Patricia Walhout, allebei met beker, met het grootste deel van de andere kampioenen van Vogelvreugd: A. Buscop, J.J. Bruynzeel, H.J. Giljam, M. de Viet, M. Giljam, J.M. v.d. Velde, dhr. Bicker en J. van Aart. De routinier bij Vogelvreugd kreeg van de jury 91 punten voor zijn oranje rode kanarie, evenveel als de kneumal kanarie in 1987. In de Wellevaete te St. Annaland waren vrijdagavond en zaterdag 328 vogels te bewonderen. Dat was 36 minder dan vorig jaar, maar de kweek was het afgelopen seizoen ook slecht tot zeer slecht, liet voorzitter M. Giljam weten. Zaterdag werd in De Schalm te Heerle een Sinterklaas-toernooi georganiseerd door Garami uit Heerle. Aan dit toernooi namen 120 judoka's deel uit België, En geland en uit Nederland, te weten uit Bergen op Zoom, Oosterhout, Boxtel, Gorkum, Heerle, Huijber- gen, Nieuw-Vossemeer en Tholen. De judoka's waren geen van allen ouder dan 12 jaar. De wedstrijden stonden onder auspiciën van Za- zen uit Bergen op Zoom en Wil lem Wuijts had de algehele leiding. De prijzen werden uitgereikt door Sinterklaas zelf en van de vijf deelnemers uit Tholen wonnen er twee een prijs: Leonard de Boer, 3e bij de 7-jarigen en Ronny de Graaf, 3e bij de 8-jarigen. Op 9 december gaan de Thoolse judo ka's naar een kersttoernooi in zaal "den Ronden" te Bergen op Zoom. Desondanks was de kwaliteit van de tentoongestelde vogels goed. De jury bestond uit W. IJzermans uit Steenbergen en A.W. Bart uit Schiedam voor de kanaries, mevr. Kloos-Starkenburg uit Rotterdam voor de tropen, S.J. van Schie voor de tropen/parkieten en H.A. Bakker uit Roosendaal voor de parkieten. Tijdens de tentoonstelling zorgde Coen Moerland dat de vogels niets tekort kwamen en de Bloe- menhal fleurde de vogelkooien op. De 35-jarige vogelkwekersvereni- ging mag zich in een lichte groei verheugen. De tentoonstelling le verde 3 nieuwelingen op, waar door het totaal op 120 leden kwam. Onder hen jeugdkampioen Patri cia Walhout, die de Wellevaete- trofee ontving voor haar graspar kiet, die 89 punten kreeg. De dochter van de generaal kampioen van vorig jaar was nu duidelijk betèr dan haar vader, vanwie ze de belangstelling voor de vogels over igens al vanaf haar zesde jaar heeft meegekregen. "Het leukste is wanneer ze pas gevoerd zijn", vertelt de 12-jarige jeugdkampioe ne van Vogelvreugd. Wanneer ze uit school komt, geeft ze de vogels altijd water en haar vader zorgt voor het eten. In 1986 werd Patricia al jeugdkampioen van Tholen. Vorig jaar werd ze in Arnemuiden nationaal jeugdkam pioen en bij Vogelvreugd jeugd kampioen grasparkieten. Dit keer had ze zes vogels ingezet. De wisselbeker bij de tropen ging naar dhr. Bicker uit Tholen met een vuurvink(90 punten), de wis selbeker bij de parkieten was voor J.J. Bruynzeel uit St. Annaland met een bourkesparkiet(90). De uitslagen zien er als volgt uit: A-kwekers: 1. J.J. den Engelsman Jzn. An. 449 p 2. M. Giljam An. 447 p 3. A. den Engelsman An. 446 p 4. M. Klopman, Sch. 446 p 5. M. de Viet, Sch. 446 p 6. L. Hubregtse, Th. 445 p. B-kwekers: 1. C.A. Rijnberg, An. 444 p 2. J. van Aart, Wouw 443 p 3. B. Je- roense, Vos. 443 p 4. A.J. Neder- lof, Th. 42 p 5. J. Walhout, An. 442 p 6. M.C. Andriesse, Stav. 441 p 7. J.W. Jeroense, An. 441 p 8. A.P. Goedegebuure, An. 440 p. C-kwekers: 1. J. Bruynzeel, An. 438 p 2. J.M. van de Velde Th. 437+ p 3. P.S. Walhout, An. 437 p 4. J.J. den En gelsman Azn. An. 437 p 5. S.C. Buscop, Th. 436 p. le pr. 2e pr. Jeugd EK EK EK le pr. 2e pr. M. de Viet 11X 7x A. Buscop 2x - B. Jeroense 5x 5x P.S. Walhout lx 2x A. den Engelsman 3x 2x P. v. Aart lx M.C. Andriesen 3x lx J. Walhout 3x lx O.E.K. J.J. den Engelsman le pr. 2e pr. jzn. 2x 8x A.P. Goedegebuure lx - M. Giljam 2x 3x J. v. Aart - 2x J.W. Jeroense 2x 2x P. Kloet 2x C.A. Rijnberg 2x 2 x P. v. Aart lx L. Hubregtse 2x lx S.C. Buscop 2x - O.K. A.J. Nederlof 2x - le pr. 2e pr. M.C. Goede P. Nuijten lx lx gebuure 2x - - O.J. Contant lx lx J.M. v.d. Velde lx 3x C. de Jonge lx A.P. Goedegebuure lx 3x M. Snijders lx lx M. Klopman lx 4x P. Kloet lx H.J. Giljam lx - M.J. Snijders lx J. den Engelsman lx lx J. v. Aart lx J. v.d. Ree - 3x W. Zoetemeijer - lx J.L. Duyzer - 2x H. Kok 2x K. Bicker - 2x J. Bruijnzeel - 2x W.S. Quist - 2x B.J.J. Gerritsen C. de Jonge I. de Graaf J.J. den Engelsman Azn. H.J. Kwaak lx lx lx lx lx Smash-voorzitter Kees Vroegop(rechts) brengt met aanvoerder Jan den Engelsman een toast uit op het kampioenschap van het vierde team. Links Jos IJzerman en Colin Havermans. Uit handen van voorzitter Kees Vroegop ontvingen aanvoerder Jan den Engelsman(29), Colin Havermans(24) en Jos IJzer- man(18) bloemen en beheerder H. van Maaren zorgde voor een toast met champagne. De voorzitter blikte terug op een succesvolle competitie met een kampioensteam en geen degrada ties. Aan de andere kant had hij ook zorgen over de handhaving van het niveau van het vlagge schip, door het vertrek van Johan Snoep en gedeeltelijk ook Piet Ridderhof uit het eerste team. Het vierde team werd vorig sei zoen versterkt door de komst van Colin Havermans. Na enkele ja ren niet meer actief gespeeld te hebben, besloot hij het batje weer ter hand te nemen. Na wat trai ning had Havermans al snel de smaak te pakken. Samen met Den Engelsman en IJzerman werd hij in de vorige competitie tweede, maar dit keer werden ze met over macht kampioen. Daardoor zijn ze gepromoveerd naar de 5de klas. Jos IJzerman kwam een jaar gele den van de jeugd over en toonde steeds aan, dat hij in de vijfde klas mee moet kunnen. Aanvoer der Den Engelsman was eveneens bijzonder blij met de titel. De eni ge concurrentie kwam van Mar- kiezaat 8 uit Bergen op Zoom, maar juist tegen deze ploeg werd 18 november met 3-7 de titel bin nengehaald. In februari debuteren Jan, Colin en Jos in de vijfde klas. De eindstand is: 1. Smash 76 2. Markiezaat 3. Roosendaal 4. Breda 5. Vice Versa De competitie-afsluiting gebeurde zaterdag, ondanks het kampioen schap van het vierde team, bij het bestuur met gemengde gevoelens gezien de aderlating bij het eerste team van de vereniging. Johan Snoep, die tot de beste spelers in de derde klas behoort, vertrekt naar Dordrecht. Piet Ridderhof uit Oud-Vossemeer heeft boven dien te kennen gegeven alleen maar meer als reserve beschikbaar te zijn. Daardoor blijft alleen Christian van 't Hof over. Smash 1 behaalde een prima pres tatie door deze competitie te besluiten met een derde plaats in de derde klas. Daardoor heeft men recht om met de nummers 1 en 2 te promoveren naar de twee de klas, maar het bestuur heeft besloten van dat recht geen ge bruik te maken. Het vertrek van Johan Snoep en het minder vaak spelen van Piet Ridderhof hebben het Smash-bestuur doen besluiten in de derde klas te blijven. Voor de St. Annalandse tafelten nisvereniging had het zaterdag een hoogtepunt in de geschiedenis kunnen worden omdat nog nooit hoger gespeeld is dan derde klas. Snoep beleefde zijn beste seizoen met een score van 93%, gevolgd door Christian van 't Hof met 53 en Ridderhof met 30%. Eindstand: 1. TCS 2. Hotak 3. Smash 4. Vice Versa 5. SIOS 6. Markiezaat 10-19 10-14 10-14 10-7 10-4 10-0 -4 8-16 -8 8-10 -4 8-8 -5 8-4 -9 8-2 Het tweede team van Smash be haalde een vierde plaats in de vierde klas met 8 punten uit 10 wedstrijden. Martin v.d. Klooster draaide zeer goed mee, maar Hans van Dijke en Ad van 't Hof bleven iets onder hun niveau. Het derde team handhaafde zich in de vijfde klas. Een vierde plaats met acht punten was het resultaat voor David van Driel, Kees van Poortvliet, Adri Aarnoudse en Leo van Vossen. De jeugdteams deden het even eens niet onaardig. In de tweede klas junioren werd een midden- mootpositie bereikt, waarmee de leidsters Conny v.d. Klooster en Rianne Guiljam tevreden waren. De volgende competitie missen zij Jacco Bruynzeel als basisspeler. Wegens zijn studie wordt hij reserve-speler. Het tweede jeugdteam eindigde in de top van de derde klas. Dit was boven verwachting omdat Danny Bult, Arie Rijnberg, Marco Rijn berg en Leo Wessels vorig seizoen nog adspiranten waren. Het welpenteam werd winnaar in haar klasse. Deze eerstejaars tafel tennissers wonnen alle wedstrij den met ruim verschil. Uitslagen van 20-0 en 18-2 waren geen uit zondering voor Johan Scherpenis se, Jakob Elenbaas, Henk Jopse, Wilbert Dunki Jacobs, Jolande Guiljam en Loen de Graaf. Zij spelen wellicht de volgende ronde bij de pupillen. De kampioenschappen van Tho len en St. Philipsland staan ook weer voor de deur in de Wellevaete te St. Annaland. Op zaterdag 9 december vanaf 13.30 uur voor de dames vanaf 16 jaar en de jongens en meisjes tot en met 15 jaar. Aan melden voor Sinterklaas tel. 01665-3143. Een week later op 16 december volgen de heren vanaf 16 jaar, eveneens vanaf 13.30 uur met aan melding voor 11 december. Iedere tafeltennisser op Tholen en St. Philipsland mag hieraan meedoen. Op 13 december nemen Leo van Vossen, Christian van 't Hof, Da vid van Driel en Adri Aarnoudse nog deel aan een toernooi in Yerseke. De nieuwe competitie begint pas begin februari 1990. Januari wordt benut voor een afscheids- wedstrijd van Johan Snoep op 6 januari en de ledenvergadering op 12 januari.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 19