Dubbele onderscheiding voor stimulator gym in Poortvliet w Thol. Boys indrukwekkend ilt Olympia en SHF in de prijzen Jubileumviering Excelsior groeit uit tot reünie Smerdiek kwartfinalist Kosten van zwembaden vallen mee Kleindieren geëxposeerd Damesturnen in Vlissingen Donderdag 16 november 1989 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 De oprichtster en stimulator van de 40-jarige Poort vlietse gymnastiekvereniging Excelsior viel zaterdag middag tijdens de jubileumviering twee onderscheidingen ten deel: de broche voor langdurig lidmaatschap en de gouden speld van verdienste. Onmisbaar Niet gering Leid(st)ers 100 leden Wereld kampioenschappen Zonder poespas Blote billen Hulde voetbal programma voetbal uitslagen Eersteklasser Alliance met strafschoppen verslagen Een verrassend goed spelend Tholense Boys heeft zondag eersteklasser Alliance uitgeschakeld voor de beker. Dit gebeurde in een spannend duel, waarin de geel zwarten geen moment minder waren dan de dik gesponsorde Brabantse ploeg. Na 90 minuten gaf het scorebord 1-1 aan en bij de daaropvolgende zenuwslopende se rie strafschoppen was Tholense Boys het meest koelbloedig. Door dit resultaat be reikt Tholense Boys de vijfde ronde van de KNVB-beker. Vorig seizoen ging Vosmeer in de vijfde ronde onderuit tegen Halsteren. Veldoverwicht bekervoetbal Gejuich autobedrijf krebbekx Dames Vosmeer afgetroefd Dames Vosmeer in derde ronde uitgeschakeld Mevr. D. Kugel-Swart werden de twee decoraties opgespeld door voorzitter P. Janssen van de regio Zeeland van het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Ver- bond(KNGB). "Twee onderscheidingen voor één per soon is niet uniek, maar het ge beurt wel zeldzaam", aldus Janssen, die ook de felicitaties van het bondsbestuur overbracht. De regio-voorzitter was blij met de onderscheidingen, want voor de vereniging had hij geen ge schenken omdat 40 jaar bij de KNGB niet als een directe mijl paal beschouwd wordt. "Geld is voor een vereniging echter niet al leen belangrijk, maar met name vrijwilligers, zoals mevr. Kugel. De laatste jaren is het moeilijk om mensen te krijgen die een heleboel vrije tijd aan dit werk willen besteden. Men is niet zo vereni gingsgebonden meer. Mevr. Kugel is dat wel, want vanaf de oprichting in 1949 is ze lid en dat niet alleen. Ze heeft de vereni ging gedragen en dat is een groot pluspunt. Ik hoop, dat er velen komen zoals zij, want mevr. Kugel is niet alleen 40 jaar lid, ze heeft ook bijzonder veel werk gedaan. Daarom naast de broche voor langdurig lidmaatschap ook de gouden speld van verdienste. U kunt er zeer trots op zijn, evenals de vereniging Excelsior", aldus regio-voorzitter Janssen. Ook wethouder P. van Schetsen noemde in zijn felicitatie namens het gemeentebestuur de belangrij ke rol van vrijwilligers. Hij bena drukte eerst, dat dankzij de nauwkeurige verslaggeving van de verschillende secretarissen, in de Eendrachtbode van 9 november een uitvoerig overzicht van 40 jaar Excelsior kon worden gegeven. "Zowel qua accommodatie als fi nancieel zijn de mogelijkheden verruimd en daar kunt u trots op zijn, maar je kunt nog zo'n goede gymzaal en toestellen hebben, je hebt vrijwilligers nodig met liefde voor de sport, die dag. en uur klaar staan. Dat is een onmisbaar element voor een vereniging en daarom bedank ik namens het ge meentebestuur in mevr. Kugel alle vrijwilligers voor hun inzet. De gehele bevolking van Poortvliet en Tholen mag ik feliciteren met dit 40-jarig bestaan. Ik hoop,' dat u een functie mag blijven vervullen voor plezierige vrijetijdsbesteding en goede ontplooiingsmogelijkhe den, nu en later." De wethouder moest zijn gift wat beperkt houden omdat het ge meentebestuur 25 en 50 jaar als echte jubilea aanmerkt. "Dan gaan we diep in de geldbuidel, maar voor dit 40-jarig bestaan hebben we toch nog een klein be drag kunnen vinden", zei Van Schetsen. Excelsior-voorzitter J.W. van Dij- ke zei blij te zijn, dat de wethou der over tien jaar alvast een flink bedrag in het vooruitzicht had gesteld voor de viering van het gouden jubileum. Van Dijke relativeerde zelf ook het 4Ö-jarig bestaan. "Wanneer je 10 of 11 jaar bent, is 40 jaar erg veel, maar ben je 50, 60, 70 jaar of nog ouder, wat is dan 40 jaar? Landelijk niet iets bijzonders, maar voor een dorpsvereniging is 40 jaar niet gering. Daar zijn we trots op en dat willen we weten ook!" De voorzitter blikte nog terug in de historie vanaf 14 november 1949 en noemde de eerste bestuur ders: voorzitter mevr. Kugel, secretaris-penningmeester Kitty Gunter, adviserend lid dhr. S. de Haas, mej. M. Geene namens de jongeren, dhr. C. van Dalen, Bella Bijl en Marie Murre. In de loop der jaren kwamen nog in het bestuur: mej. A. Geuze, dhr. J.H. van Dijke, Karei Elenbaas. dhr. Visser, Corry Murre, Adrie Beeke, Bouke Nortier, Wim Slootmaker, Jacob v.d. Maas, Maatje Dekker, Toon de Wit, Mina Oosdijk, Arie Hoogerbrugge, Janny Tichem en Ria Geers. Excelsior - steeds hogerop - deed zijn naam vanaf het begin eer aan. Er werd begonnen met een damesgroep van 16 jaar en ouder en in de eerste twee weken kwa men er 4 leden, in de derde week 11. De contributie bedroeg 20 cent per week en op de eerste jaarver gadering was het batig saldo 5 cent door 12,20 inkomsten en 12,15 uitgaven. In 1951 kwamen er wat groepen bij: eerst meisjes van 12 tot 15 jaar en een maand later een groep van 6 tot 10 jaar. Later in het jaar volgden jongens van 12-15 jaar. Onderwijzeres Janny v.d. Maas was leidster, nadat eerder dhr. S. de Haas, hoofd van de openbare lagere school, de leiding had. In 1952 kreeg dhr. Huisman uit Ber gen op Zoom de leiding. Ook de heren Verdonck en Van der Male, beiden onderwijzer, hebben nog les gegeven aan een jongensgroep, In 1958 gaf Adrie Beeke les, in 1959 dhr. G.A.R. Meeuwsen, die in datzelfde jaar werd opgevolgd door de jonge, enthousiaste René v.d. Heyden, die tot 1967 bleef. Daarna kwam Alie Poot voor een korte periode, waarna Joop Smul ders een gat vulde tot in 1970 Hanna Schot de leiding overnam. In 1972 kwam Ina Smulders, die nog steeds bij Excelsior is. Ontbrak de leiding een keer, dan ging men in de looppas naar mevr. Kugel, want gegymd moest er worden, zo vertelde voorzitter Van Dijke uit eigen ervaring. Met na me het balspel vonden de jongens toen leuk. De leiders uit Bergen op Zoom werden door de bestuursleden Van Dalen, Van Dijke en Niemantsver- driet thuis gebracht, zoals nu mevr. Smulders nog vervoer krijgt, maar er zijn nu meer auto's en Oud-Vossemeer is dichterbij. Ritmistische oefeningen waren er vroeger ook al, maar een pla tenspeler of bandrecorder was er niet altijd. Onder leiding van mevr. De Haas zongen de dames dan zelf: Waar de blanke top der duinen. In de beginjaren waren er nog twee uitvoeringen per jaar. In de winter in het gymnastieklokaal en in de zomer op het weitje van Mosselman. Dat was altijd een belevenis, vertelde de voorzitter. Eerst met de muziek - Poortvliet had toen nog een eigen korps - door het dorp en dan stroomde het weitje vol. Toentertijd was dat een geweldige gebeurtenis en in 1958 was Excelsior gegroeid tot 100 leden. Na oprichting van de voetbalvere niging SPS is het ledental wat te ruggelopen, want er gingen nogal wat jongens voetballen. Voor een goede presentatie van de gymnastiekvereniging ontwierpen enkele dames een vlag met het em bleem E en de kleuren wit en blauw. De meisjes droegen een witte blouse met blauw rokje en de dames een wit jurkje, allemaal met een E op de borst. Sinds kort is het tenue veranderd, want de dames wilden graag moderne kleuren. Op 17 juli 1959 trad Excelsior toe toe het KNGV, nu KNGB. Toen kon men meedoen aan kleuter- en jeugddagen, wedstrijden, turn- proeven en bondswandeltochten. In juli 1990 doet Excelsior samen met zusterverenigingen van het ei land mee aan de openingsde monstratie van de wereldkampioenschappen voor gehandicapten. Bij een Oranje- of bevrijdings feest was Excelsior ook altijd ac tief. In 1950 werd een eerste prijs behaald voor een versierde wagen en dat werd nog eens drie keer herhaald. Financieel kon de Poortvlietse gymvereniging aardig de eigen boontjes doppen. Naast de basis subsidie van de gemeente werd een verloting gehouden, had men een stand op de braderie en bakte men oliebollen. De dames onder de leden doen hier zeer spontaan aan mee en dat typeert de goede sfeer in de vereniging, zei voorzit ter Van Dijke. Het ledental van Excelsior is mo menteel 70: 47 jeugdleden en 23 senioren van 16 jaar en ouder. Voorzitter Van Dijke hoopte dat er nog vele jongeren aan deze fij ne, gezonde sport mee zouden De jubilerende Poortvlietse gymnastiekvereniging Excelsior marcheert de gymzaal aan de Burgemeet dokter Kugel, dhr. Van Dalen en wethouder Van Schetsen. binnen met links o.a. mevr. en doen. Hij stelde daarbij de drie generaties Goudzwaard als voor beeld, waarvan moeder, dochter en kleindochter lid zijn van Ex celsior. De wethouder van sportzaken werd bijna verlegen van de loven de woorden die voorzitter Van Dijke aan het adres van het ge meentebestuur richtte. "Niet al leen de relatie van Excelsior met de gemeente is prima, ook de gymzaal met inrichting is goed. Daarnaast is er nog sporthal Meulvliet en sportzaal de Welle- vaéte en voor een bijzondere de monstratie kan Excelsior ook nog een beroep doen op toestellen uit andere accommodaties op het ei land. We zijn goed af met zoveel sportvoorzieningen op Tholen. Veel gemeenten kunnen daar een Mevr. Kugel met de E van Excelsior op de witte blouse kreeg zelf twee onderscheidingen, maar zette penningmeester mevr. Bolier-Geuze in het zonnetje omdat ze bijna 40 jaar lid is. puntje aan zuigen", aldus Van Dijke. De wethouder was ingenomen met de lovende woorden, maar probeerde dat wat af te zwakken door op de rol van de vrijwilligers te wijzen. Namens de Thoolse turnfederatie sprak dhr. J.P. Smulders uit Oud- Vossemeer zijn felicitatie uit. "Veertig jaar gymnastiek in een kleine dorpskern is niet niks", zei Smulders. "Is 70 leden op zich een luttel aantal, qua inwonertal is het een heel belangrijk percenta ge. Zowel sportief als pedagogisch is Excelsior erin geslaagd om een bijzondere plaats in Poortvliet te krijgen. Niet alleen qua lichame lijke opvoeding, maar ook wat so ciale binding met de dorpsgemeenschap betreft. Zon der enige poespas is men bij Ex celsior op een puur vrijwillige manier bezig en het is er plezierig werken. Er zijn zelfs drie genera ties lid. Positief is ook de grote damesgroep bij de senioren die bij alle activiteiten betrokken wil zijn. Alles overziende is er een dusdani ge ambiance en vriendschappelij ke sfeer in de vereniging gegroeid, dat we namens de Thoolse turnfe deratie Excelsior hartelijk kunnen feliciteren met het 40-jarig jubi leum. Ga zo door met hetzelfde enthousiasme", aldus Smulders, die voorzitter Van Dijke een enve loppe aanbood. Van Dijke merkte nog op, dat me de door de enthousiaste inzet van Smulders, de samenwerking bin nen de federatie bijzonder goed is. Mevr. Kugel bibberde van ontroe ring, toen zij 40 jaar na de oprich ting van haar gymvereniging het woord kreeg, maar ze was ook trots, dat Excelsior het zo ver had gebracht. "In de beginjaren werd er nog schande gesproken, want de vrouwen liepen in blote billen", zo vertelde ze. "Vandaag zie ik veel gezellige blote benen en mo derne pakjes. Dat is heel wat an ders dan de witte blouse, blauwe plooirok en zwarte kousen waar mee ik in 1920 begon met gym nastiek." Mevr. Kugel haalde zo verschillen de herinneringen op. De groepsfo to die 9 november in de Eendrachtbode stond, wist ze ook thuis te brengen. Die was gemaakt achter de oude openbare school ter gelegenheid van het eerste lustrum, 35 jaar geleden. "Veertig jaar geleden werd er nog gevochten tussen leerlingen van de openbare en bijzondere school, maar in de gymvereniging vielen de verschillen tussen de apen en beren weg." Op 1 augustus 1965 maakté de Ned. Blindenbond filmopnamen in Poortvliet, waarbij ook Excelsi or in beeld werd gebracht. In november 1969 kreeg mevr. Ku gel het diploma van verdienste omdat ze Excelsior 20 jaar leiding gaf- Mevr. Kugel noemde het jammer, dat de huidige gymleidster mevr. Smulders na haar tijd was geko men. Zij houdt het nog bij de ge wone, degelijke gymnastiek en de toestellen in plaats van bij jazz- ballet e.d. en dat deed de oprichtster deugd. Om de toekomst van Excelsior veilig te stellen, hoopte mevr. Ku gel dat er veel dames aan zwan- gerschapsgymnastiek doen. "Fijn is in elk geval, dat er 5 van de 7 bestuursleden moeder zijn." Ze had nog twee geschenken mee genomen. Een jubileumgift voor de vereniging en een hangertje voor penningmeesteresse Rina Bolier-Geuze, die bijna 40 jaar lid is van de Poortvlietse gymnastiek vereniging. "Blijf bezig en ga zo door in de vriendschappelijke lijn", was het advies van mevr. Kugel aan het 40-jarige Excelsior. Voorzitter Van Dijke zette Kitty Gunter(mevr. Van der Werf) nog in de bloemen als waardering voor haar bijdrage aan de oprichting van 'de gym'. Na alle lovende woorden kwam Excelsior in actie voor een afwis selende demonstratie op muziek. De allerkleinsten, getooid met een feestmuts, zongen 1, 2, 3, 4 - hoedje van plezier. De tweede groep was al even feestelijk ge kleed en de grote groep tieners, vanwie er velen met een hoed ge tooid waren, gingen op de moder ne toer met een jazzdansnummer. Tenslotte kwamen de dames in ac tie met een volksdans, wat de af sluiting vormde van dit Excelsior-optreden. De selectiegroep van Delta Sport uit Zierikzee toonde vervolgens wat topturnen voor moois kan bieden. De jeugdleden van Excel sior bedankten de turnsters uit Zierikzee met een roos en een tas ter gelegenheid van 40 jaar Excel sior. Ook alle eigen leden kregen zo'n jubileumtas. Voor de receptie begon, brachten bestuursleden een groot bord in de gymzaal aan de Burgemeet, waar aan weerskanten foto's een beeld gaven van 40 jaar gym nastiek in Poortvliet.' Er waren ook nog albums beschikbaar en krantenknipsels. Die tentoonstel ling werd een trekpleister tijdens de gezellige receptie, waarbij zelfs suggesties werden gedaan voor een reünie. "De jubileumviering is bijzonder geslaagd", concludeerde Rina Bo- lier. "Dit hadden we echt niet ver wacht. Zoveel publiek en zo'n gezellige sfeer, 't was enorm." Excelsior Poortvliet is aan een nieuwe periode begonnen op weg naar het gouden jubileum. Zaterdag 18 november uur WHS-Bruse B.(Treffers) 14.30 Nieuwland-Thol.Boys(Dalebout) 14.30 SSV-Noad(Heijboer) 14.30 Middelburg-SPS(Loos) 14.30 Arnemuiden 2-WHS 2(Francke) 14.30 Thol.Boys 2-AZVV 2(dBoer) 14.30 WHS 3-Arnemuiden 3(Colpaart)14.30 Smerdiek-FCH(vAndel) 14.30 Sprundel-Stavenisse(vBergen) 14.30 Good Luck 3-SPS 2(Christ) 13.00 Dinteloord 3-Noad 2(Otto) 14.00 SPS 3-Stavenisse 2(vdVlugt) 12.30 FCH 2-Smerdiek 2(Melis) 14.30 Noad 3-Alliance 2(Vucinec) 14.30 FSV 3-Thol.Boys 3(Thomassen) 14.30 Vrederust 3-WHS 4(Kas) 14.00 Noad 4-Smerdiek 3(Bol) 12.30 SPS 4-VVC 6(vdHulst) 14.30 Thol.Boys 4-ZPR 3(Slabbekoorn) 14.30 Stavenisse 3-WHS 5(Opree) 14.30 Smerdiek 4-Alliance 4(Pluymers)14.30 Thol.Boys 5-Klundert 5 12.30 Zondag 19 november uur Vosmeer-Zundert(Verhoeks) 14.30 Vosmeer 2-Dosko 3(Vucinec) 12.30 Nw.BorgvIiet 3-Vosmeer 3(Veenstra) 14.30 Vosmeer 4-Halsteren 6 10.00 Halsteren 7-Vosmeer 5 10.00 Vosmeer d.-Twinkle Stars(Stolwerk) 10.00 FC Bergen-Vosmeer d2(Braat) 10.00 Woensdag 22 november uur Thoolse A-sel.-Cluzona A- top(WHS-terr.) 19.30 Beker: Tholense Boys-Alliance 1-1 (Thol.Boys w.n.s.), Smerdiek-ZPR 3-1, Vosmeer dames-Marjola Girls 1-4. Tweede kl. res. afd.: Noad 2-Chrislandia 2 0-0, Dinteloord 3-SPS 3 1-3. Derde kl. res. afd.: Noad 3-Chrislandia 3 1-0. Vierde kl. res. afd.: Tholense Boys 4-SPS 4 3-0. Dames: Vosmeer 2-FC Moerstraten 2 0-6. Vriendschappelijk: SPS-FSV 3-1, SPS 2-Wemeldinge 2 5-1, Vosmeer-Vivoo 4-2, Noad-WHS 0-0, Odio 2-Vosmeer 2 1-1, Vosmeer 3-Sprundel 3 2-1, Vosmeer 5-Divo 5 1-5. Jeugd: Moc-Noad A 4-0, Noad C- Smerdiek C 3-5, Divo-Noad D 0-3, Noad E-NVS 7-0, Noad F-Vosmeer F 0-3, Vosmeer A-Vivoo 4-5, FC Bergen- Vosmeer C 7-1, Vosmeer E-Stavenisse E 12-0, Smerdiek A/B-NVS 2-1, Welberg-Smerdiek D 4-3, Smerdiek Fl-SPS F1 0-4, Smerdiek F2-Tholense Boys F2 8-0. Het hele duel was het klassever- schil tussen beide ploegen niet waarneembaar. De thuisploeg kwam zeer gemotiveerd uit de startblokken en de Brabanders konden geen moment imponeren. De geel-zwarten voetbalden zeer gedisciplineerd en de defensie, be slist niet het sterkste deel van de ploeg, had. weinig problemen met de Brabantse spitsen. Alliance probeerde het spel te maken, maar leed herhaaldelijk balverlies door foutieve passes. Dit kwam mede doordat de thuisploeg als collec tief goed stoorde. Het gevaar van Alliance beperkte zich in de eerste helft tot enkele vrije trappen en hoekschoppen. De beste kansen waren voor Tholense Boys. In de tiende minuut zorgde de doorge broken Leon van Elzakker voor 1-0, maar de overigens uitstekend leidende arbiter constateerde bui tenspel. De strijd speelde zich ver bolgens met name op het middenveld af, waar Hassan Elji- lali en Dave van Haaften uitblon ken. Op slag van rust kwam Hassan Eljilali in scoringspositie, maar hij kwam centimeters te kort. In de tweede helft voerde Alliance het tempo wat op. Hierdoor kreeg men een licht veldoverwicht en en kele goede kansen. Leo Wezel (ex- RBC en ex-Vlissingen) verscheen een keer alleen voor het doel, maar ook hij bakte er niets van. In deze fase moest doelman Alex Hoogendoorn enkele malen red dend optreden. In de 55e minuut kwam Alliance op voorsprong door Ad Kas, die een fraaie solo bekroond zag met de ope ningstreffer. Niemand gaf toen nog een cent voor de kansen van de Boys. Ten onrechte, want met goed combinatievoetbal en hard werken dwong men diverse goede kansen af. De Brabanders hadden herhaaldelijk grote moeite met in dividuele acties van de uitblinkers Jan Groenewegen, Hassan Eljilali en in mindere mate Leon van El- zakker. Tien minuten na de ope ningstreffer kwam Tholense Boys via een schitterend schot van Jan Groenewegen op gelijke hoogte: 1-1. In de volgende 25 minuten na men beide teams geen echte risi co's meer. De geel-zwarten waren meer in balbezit, maar hier kwa men geen doelkansen meer uit voort en strafschoppen moesten de beslissing brengen. Insiders gaven Tholense Boys bij de strafschoppen weinig kans, aangezien men er in de voorgaan de wedstrijden maar liefst vier had gemist. Alliance schoot de eerste strafschop binnen, Jan Groenewegen zorgde voor 1-1. Vervolgens keerde Alex Hogen- doorn de tweede. Dave van Haaf ten kon niet profiteren en schoot over. Alliance scoorde 2-1 en Leon van Elzakker tekende de gelijkma ker aan: 2-2. De Roosendalers kwamen op 3-2, Hassan Eljilali schoot 3-3 binnen. De vijfde werd benut door Alliance: 4-3 en routi nier Ben van Olffen tekende kalm 4-4 aan. Daarna werd er vervolgd met het om-en-om nemen van strafschoppen. Alex Hogendoorn stopte de eerste penalty en John Nieuwkoop moest de beslissing brengen. De spanning was om te snijden. Het gejuich was dan ook groot toen Nieuwkoop het hoofd koel hield en Tholense Boys een ronde verder schoot. Ondanks het feit dat Alliance hekkesluiter is in de eerste klas zondag een knap re sultaat van Tholense Boys. PRINS REINIIERSTRAAT 3 STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA Vosmeer dames is door het Le- pelstraatse Marjola Girls uit het bekertournooi gewipt. De regio- klasser, die veel feller speelde dan de thuisclub, won met 1-4. Aan vankelijk ging het tegen elkaar op, maar na bijna een half uur werd de Vosmeer-verdediging uit gespeeld en van afstand 0-1 aan getekend. Twee minuten later betekende een lob over keepster Conny v.d. Laak 0-2. Vosmeer kon hier weinig tegenover stellen en kwam voor de rust niet verder dan een schot - uit een hoekschop - in de handen van de keeper. Kort voor de rust kreeg Marjola een vrije trap net buiten het straf schopgebied. De bal draaide langs de muur en kwam in de handen van v.d. Laak. Zij liet het leer ech ter los en een attente aanvalster profiteerde óm 0-3 te scoren. Na de rust drong Vosmeer aan en kreeg een aantal kansen op rij. Schoten van Anita Goedegebuure en Rya den Engelsman waren ech ter een prooi voor de Lepelstraat- se doelvrouwe. Na dit korte offensief zakte Vosmeer ver terug. Onverwachts scoorde de ploeg toch tegen. Uit een hoekschop van Afdelings eersteklasser Smerdiek heeft door een 3-1 overwinning op ZPR '84 de kwartfinale bereikt in het toernooi om de zaterdagbeker. Vosmeer dames drong niet door tot de vierde bekerronde. De ploeg kreeg op eigen veld met 1-4 klop van Marjola Girls. Smerdiek was de hele wedstrijd te gen ZPR (die men in competitie verband ook al een keer had verslagen) de betere ploeg en liet het redelijk opgekomen publiek genieten van een mooie pot voet bal. Toen een schot van Addy Stoutjesdijk HZh. van richting werd veranderd en de keeper daar door op het verkeerde been stond, namen de blauw-zwarten de lei ding. Halverwege de eerste helft tekende Frans Gabriels 2-0 aan. Iedereen dacht dat hij een bal zou gaan voorgeven, maar Gabriels zag de keeper iets te ver voor zijn doel staan en met een mooie boog schoot hij de bal in de verste bo venhoek. Door een onoplettend heid in de Smerdiek-verdediging kon ZPR uit een vrije trap tegen- scoren. Na de rust bepaalde de thuisclub opnieuw de wedstrijd. Na tien mi nuten werd Frans Ista gewisseld voor Gorné Stoutjesdijk, die daarmee na enkele weken terug keerde in de hoofdmacht. De voorsprong werd vergroot naar 3-1 door wederom Addy Stoutjes dijk Hzn. Hij speelde een tegen stander uit en zijn diagonaal schot belandde achter de keeper in het net. Stoutjesdijk werd tien minuten voor het einde vervangen door Addy Stoutjesdijk Mzn., die ook nog bijna scoorde. Scheids rechter Potappel deelde nog twee boekingen uit wegens wegtrappen van de bal. Maja Vermaas ontstond een scrimmage voor het doel en Anita Bosmans tikte de bal over de lijn (1-3). In de slotfase scoorden de gasten nog en keer. Een aanvaller brak door en ging op het doel af. Keepster Connie v.d. Laak kwam onvoldoende uit haar doel en zag de bal langs zich in het net ver dwijnen. Vrouw en techniek. Half novem ber start in Goes een oriëntatie cursus 'Vrouw en techniek' voor vrouwen die geïnteresseerd zijn in een technisch beroep. Behalve jonge vrouwen, kunnen ook vrou wen die lange tijd geen betaalde baan hebben gehad deelnemen. De cursus duurt 8 weken en de lestijden zijn afgestemd op vrou wen met schoolgaande kinderen. Informatie 01100-20329. De goede zomer heeft een gunsti ge exploitatie van de twee gemeen telijke zwembaden in de hand gewerkt. Minder kosten om het water op temperatuur te houden en veel meer zwemmers hebben een besparing gegeven van 24.500 gulden in Haestinge en de Spetter. De kosten van de gymnastiekloka len bleken ook al 19 mille minder te kosten en voor gebouw Haestinge hoefde er 43.624 gul- den(over 1988) minder uit de ge- meentepot. Toch denken b en w nog niet aan de bouw van een overdekt zwem bad. Het college heeft wel beslo ten om de exploitatie-opzet van een overdekt zwembad in Tholen die in het verleden is gemaakt, voor de raadsleden ter inzage te leggen. Bij de begrotingsbehande ling was hierom gevraagd, maar wethouder P. van Schetsen voelde er niets voor omdat hij geen valse verwachtingen wilde wekken. SHF uit Scherpenisse en Olympia uit Tholen hebben zaterdag in Vlissingen goede prestaties gele verd bij het damesturnen. Met een eerste prijs voor Olympia en twee de prijzen voor zowel de Thoolse gymclub als SHF kwamen er veel prijswinnaars over de Oesterdam. De wedstrijden van de regio Zee land van het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond(KNGB) werden volgens een nieuwe opzet georganiseerd in de sporthal Baskenburg. In plaats van huisvrouwenwedstrijden ging het zaterdag om damesturnen, maar er was meer dan een naams wijziging. De lading was ook ver anderd met andere oefenstof in vier categoriën. Er was zowel een individuele als een groeps wedstrijd. De belangstelling voor de nieuwe indeling was groter dan vorige jaren, want er waren 110 deelnemers van 16 jaar en ouder. Tieners waren er overigens niet zoveel, maar wel grijze dames van rond de zestig. Op 18 en 19 november houdt kleindiersportfokkersvereniging Animo te Halsteren de clubten toonstelling in zaal Central. Deze vereniging telt ook vele Thoolse leden. Alle rassen en kleurslagen konijnen en sierduiven kunnen ter keuring worden aangeboden. De tentoonstelling kan door het pu bliek worden bezocht op 18 no vember van 18.00 tot 22.00 uur en op 19 november van 11.00 tot 17.00 uur. Thoolse leden van Animo zullen ook op andere tentoonstellingen aanwezig zijn. De komende tijd zijn er in Middelburg, Wouw, Oud-Gastel en Heinkenszand. In de categorie Dl: (oefenstof A met lange mat, brug gelijk, even- wichtsblak en ringen) zegevierde GVK II uit Koudekerke met 33.32 punten. Olympia Tholen werd hier tweede met 33.19 p en SHF tiende met 29.46 p. Categorie D2: (oefenstof B met brug ongelijk of brug gelijk, balk of ringen, lange mat en sprong) werd Olympia Tholen eerste met 34.79 p. WIK uit St. Annaland was vijfde met 31.81 p. Categorie D3: 1. Brenda Bosman van Astrow uit Souburg met 35.10 p 2. Rianne Goedegebuure van SHF uit Scherpenisse met 34.10 p 3. Digna Neele, SHF, 33.75 p 4. Linda Polderman, SHF, 33.70 p 6. Ria van 't Hof van WIK St. An naland en Trudie Stoutjesdijk van SHF beiden 33.20 p 8. Addy Moerland, WIK, 33.05 p 9. Jan- neke Suurland, SHF, 33.00 p 11. Sandra Hage, SHF, 32.45 p 12. El- ly Rijnberg, WIK, 32.40 p 13. Mi randa Polderman, SHF, 30.95 p. Categorie D4: de vrije oefening le verde een gedeelde tweede plaats op voor zowel SHF als Olympia met 38.50 p. SHF, dat nog niet zo vaak aan de ze wedstrijden heeft meegedaan, kreeg voor de ritmische oefening veel lof van de deelnemers, zodat het een raadsel was dat de jury er anders over dacht. SHF was niet temin blij met de verschillende prijzen en met name in de invidi- duele categorie kwam de gymclub uit Scherpenisse sterk uit de bus. SHF bloeit als nooit tevoren. De helft van de leden komt momen teel uit St. Maartensdijk, waar de gymclub Wij Willen Voor- uit(WWV) is opgeheven. Met na me veel Smurdiekse meisjes komen naar Scherpenisse. Bij het damesturnen in Vlissingen kregen alle deelnemers twee bon bons. Ondanks de nieuwe opzet besloten de dames van Olympia Tholen hun uitstapje zoals andere jaren: met een gezamenlijk eten tje.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 17