Zeven Thoolse vogelvrienden slepen een nationale titel in de wacht Piet Ooms en Matthé van Tilbeurg derde Geen punten Vosmeer 4 en 5 Toby Hage naar W.K. dammen Eendrachtcup jubileert in Stavenisse Op tentoonstelling Vogelvrienden in dorpshuis Oud-Vossemeer A-junioren van Thoolse clubs voetballen weer Provinciaal kampioenschap voor Duitse Herdershonden Schooldammen en -schaken Dames niet best Donderdag 26 oktober 1989 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 dui venrubriek tafeltennis Smash 4 op weg naar titel J.J. den Engelsman, J. den Engelsman, A. den Engels man, C.A. Rijnberg en J. Walhout uit Sint-Annaland en L. Berkey en M.C. Berkey uit Oud-Vossemeer zijn nationaal kampioen geworden met een inzending op de vogeltentoonstelling in Oud-Vossemeer. De onder linge titelstrijd van de organiserende vereniging De Vo gelvrienden werd gewonnen door N.M. Klippel en M.C. Berkey. Vierde keer Nationale ploegkampioenschappen Thoolse aspirant behoudt gedeelde tweede plaats op N.K. Omsingelaar Strijdlustig Twee gezichten Vosmeer 2 Vosmeer 3 wint ruim Vosmeer 4 verliest Speler loopt veld uit met tien man uitspelen, omdat Jo- han de Koning uit'zichzelf uit het veld liep. Vosmeer verloor met 3-4 na met 3-1 te hebben voorgestaan. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. Vosmeer had al in de be ginfase enkele kansen. Na tien mi nuten leidde goed storend werk van Richard Kooien ertoe, dat de Lepelstraatse libero zijn eigen doelman passeerde. Paal en lat voorkwamen een grotere voor sprong voor de thuisclub. Vlak voor de rust onderschepte Hans van Daalen een doelschop en speelde Richard Kooien aan. Deze passeerde twee man en tekende 2-0 aan. Na de rust hetzelfde beeld, een beter Vosmeer dat de kansen onbenut liet. Na een kwar tier spelen scoorde Lepelstraatse Boys tegen, maar na vijf minuten bouwde Vosmeer de voorsprong uit. Hans van Daalen schoot te gen de paal, doch in de rebound zorgde Richard Kooien voor 3-1. Er kwamen steeds betere kansen en Kooien schoot nog op de paal. Vosmeer dacht de winst op zak te hebben, maar door een opeenvol ging van verdedigingsfouten liep Lepelstraat binnen een kwartier uit naar 3-4. Na bovengemeld in cident wist de thuisclub geen punt meer te forceren. Kampioenschappen De Reisduif, Sint- I* h i li pst and. Vitesse en aang. vitesse 1. J. Geense, 2. P. Wagemaker, 3. S.M. Quist; midfond 1. P. Wagemaker, 2. S.M. Quist, 3. J. Geense; aang. mid fond 1. K.A. Reijngoudt, 2. R. v.d. Reest, 3. P. Wagemaker; fond 1. M.P. Fonteyne, 2. J.C. Verwijs, 3. K. van Dommelen; aang. fond 1. P. Wagema ker, 2. J.C. Verwijs, 3. J. Zuidweg; jon ge duiven 1. J. Reijngoudt Zn., 2. J.C. Verwijs, 3. P. Wagemaker; aang. jonge duiven 1. J. Suurlant Zn., 2. M.P. Fonteyne, 3. K.A. Reijngoudt; generaal 1. J.C. Verwijs, 2. P. Wage maker, 3. S.M. Quist; aang. generaal 1. P. Wagemaker, 2. K.A. Reijngoudt, 3. R. v.d. Reest; navlucht 1. S.M. Quist, 2. J. Reijngoudt en Zn., 3. P. Wagemaker. Kampioenduif. Vitesse P. Wagemaker 1 en 2, J. Geense 3; midfond P. Wage maker 1, 2 en 3; fond P. Wagemaker 1, D. Meijer 2, M.P. Fonfeijne, S.M. Quist en J.C. Verwijs 3; t/m Orleans P. Wagemaker 1, 2 en 3; jonge duif J. Suurlant 1, J. Reijngoudt en Zn. 2 en 3; kampioenduif P. Wagemaker 1, J. Suurlant 2, J. Reijngoudt en Zn. 3; na- vlucht S.M. Quist 1 en 3, A.P.W. Bo- lijn 2. De competitieteams van Smash kwa men het afgelopen weekeinde niet in actie. In de derde klasse staat Smash 1 momenteel op de derde plaats met 7 punten uit 5 wedstrijden. Na 15 partij en speelt Johan Snoep nog steeds 100% en is dus aan een sterke compe titie bezig. De kampioen van Tholen en Sint-Philipsland, Christian van 't Hof, speelt 53% en Piet Ridderhof 33%. Morgen neemt het team het op tegen koploper TCS 2, die twee punten meer heeft. Uit de derde klas promo veren de nummers een en twee rechts reeks en ook de nummer drie maakt kans. Door een herindeling van alle klassen door de tafeltennisbond de gradeert alleen de nummer zes. Smash 2 staat met drie uit vijf op een vierde plaats in de vierde klas en Smash 3 heeft nog uitzicht op promo tie. Met vier uit vijf staat men derde in de vijfde klas. Smash 4 is op weg naar de titel. Het team is nog steeds on geslagen en staat twee punten los in de zesde klas. De beide juniorenteams doen het ook prima. Het eerste draait bovenin mee in de tweede klas en het tweede team staat op de tweede plaats. Programma: 27/10 TCS 2-Smash 1, Dio 2-Smash 3, Vice Versa 9-Smash 4; 28/10 Smash 2-Vice Versa 4, Belcrum 5-Smash jun.l, Smash jun.2-Markiezaat 5. Raadslid J.L. van Gorsel maakte donderdag in de Vossen kuil de kampioenen bekend. Hij prees het actieve bestuur van de 17-jarige vereniging, dat voor de tweede keer een nationale tentoonstelling organiseerde. Er waren 475 vogels ingezonden door 60 vogelkwekers (drie jaar geleden deden 95 kwe kers mee met 744 vogels) uit Zee land, Zuid-Holland en West-Brabant. In zijn openings woord meldde voorzitter L.C. Vroegop dat de keurmeesters van de Ned. Bond van Vogelliefheb bers tevreden waren over de kwali teit van de inzendingen. "Ik ben geen deskundige, maar heb in de loop der jaren wel respect gekre gen voor de kwekers," aldus Van Gorsel. Zijn vrouw kreeg bloemen aangeboden door de tweejarige Angelique Vroegop voor het wil len openen van de tentoonstelling. Donderdagmiddag bezochten de bejaarden de vogelexpo. Zij beke ken de vogels, maar ook een dia serie van C. Minheere. Raadslid Van Gorsel prees de vereniging voor dit initiatief, dat aangeeft dat De Vogelvrienden ook bezig is De Eendrachtcup, het jaarlijkse voetbaltoernooi tussen de Thool se standaardelftallen, wordt vol gend jaar voor de vijfentwintigste keer gehouden. De organisatie is dan in handen van SC Stavenisse, zodat de poulewedstrijden op twee dagen worden gespeeld (Sta venisse heeft maar één veld). Er wordt nog wel aandacht aan het jubileum geschonken, maar con crete plannen zijn door de clubs nog niet gemaakt. Wél werd dinsdag de loting ver richt. In poule A, die op donder dag 24 mei speelt, nemen WHS, Vosmeer en SPS het tegen elkaar op. Op zaterdag 26 mei komen de resterende clubs in actie in poule B; Tholense Boys, Smerdiek en SC Stavenisse. De finales worden op zaterdag 2 juni afgewerkt. Er is weer een voetbalselectie van Thoolse A-junioren. Na een sei zoen onderbreking hebben de clubs de draad weer opgepakt. Trainer/leider is SPS-secretaris Sarien Noordijke, die zelf zo'n vijftien spelers heeft geselecteerd voor het eilandelijke team. De groep is inmiddels twee keer bij el kaar geweest. Dinsdagavond speelt de A-selectie de eerste wed strijd. Op het sportpark in Oud- Vossemeer neemt men het om half 8 op tegen de A-top van Steen bergen. Zeeland in de Ijzertijd. In het Zeeuws Museum te Middelburg is van 4 november tot 8 januari de tentoonstelling 'Leven in een groen land, Zeeland in de Ijzer tijd' te zien. Die geeft een indruk van het dagelijks leven in de pe riode 800 jaar voor Christus tot het jaar nul. voor de gemeenschap van Oud- Vossemeer. Nelis Klippel won al voor de vier de keer het onderlinge kampioen schap van zijn vereniging (eerder in 1985, 1987 en 1988), maar na tionaal moest hij met een eerste prijs genoegen nemen. Het bondskruis en de wisselbeker ka naries sleepte de Vossemeerse kweker wel in de wacht. Hij deed dit seizoen al aan verschillende tentoonstellingen mee. Daarbij viel het hem op dat hij in Zeeland diverse prijzen won, maar met de zelfde vogels in het Brabantse bui ten de prijzen bleef. Jeugdkampioen Marco Berkey won behalve met zijn kanarie nog een eerste prijs met een rijstvogel. Ook hij was al eerder algemeen jeugdkampioen, namelijk drie jaar geleden. De nationale kampioenen bij de stam men: D. Raaij makers (Fijnaart) met goudisabel 365 p., D. Pluijgers (Dinte- loord) met goudgeel 367 p. en F. Tuns (Den Bommel) met zalm 361 p. Bij de enkelingen: W. Grootenboer (Oude Tonge) met goudagaat 90 p.; J.J. den Engelsman (St.Annaland) met met kanarie oranjeroodisabelschim- mel 91 p.; P.A. Hengstdijk (Goes) met albino 91 p.; C.G. Boogaart (Waal wijk) met geelivoor 91 p.; P. Heymans (Bergen op Zoom) met oranjerood 91 p.; L. Berkey (Oud-Vossemeer) met borderkanarie 90 p.; J. Kamerling (Stellendam) met gloster gladkop 89 p.; H. Rijnberg (Dinteloord) met een kruising tussen een Europese vogel en een kanarie 90 p.; J. den Engelsman (St.Annaland) met normaalgrijze man zebravink 90 p.; A. den Engelsman (St.Annaland) met roodsna- velspitsstaartamadine 89 p. én met Zaterdag 4 november a.s. mag de winnaar van vorig jaar, kring groep Tholen e.o. op het eigen ter rein aan de Langeweg te Scherpenisse, proberen deze pres tatie te evenaren. De vijf Zeeuwse kringgroepen die strijden om de titel komen resp. uit Terneuzen, Sas van Gent, Vlissingen, Hans- weert en uit Scherpenisse. De honden moeten hun punten verdienen op twee onderdelen: ge hoorzaamheid en manwerk. De keurmeester is de heer J. Janse uit Zaandam. De beide pakwerkers komen uit Zuid-Holland. De toe gang voor belangstellenden is gratis. De V.D.H.-vereniging van fokkers en liefhebbers van Duitse Her dershonden, welke al meer dan 70 jaar bestaat, heeft verspreid over het hele land meer dan 130 van deze kringgroepen. Bijna 7000 le den telt deze rasvereniging. Diver se malen per week komen de leden bijeen om met hun zeer veelzijdi ge hond en ras bezig te zijn. Naast het africhtingsgedeelte van de honden, speuren, gehoorzaam heid en manwerk, wordt er ruime aandacht geschonken aan de be geleiding van jonge honden, be middeling en opvoeding van puppies. Verder wordt er ook ge leerd hoe men de honden zo goed mogelijk uit kan brengen op een tentoonstelling of clubmatch. Kom gerust eens met uw viervoe ter kijken. Wedstrijdleider bij de provincfale kampioenschappen in Scherpenisse is B. van Swaaij. Te Veenhuizen, in de buurt van het Drentse Norg, zijn vrijdag en za terdag de nationale ploegkampi oenschappen van rondgaande en wentelploegen gehouden. Ook van het eiland Tholen waren er deelnemers en volgens eilandelijk jurylid en coach van de afvaardi ging naar de wereldkampioen schappen Kees de Rijke, brachten de Thoolse mannen het er goed af. Piet Ooms deed met zijn wentel- ploeg voor heteerst aan een strijd om de nationale titel mee. Hij ein digde daarbij op de 3e plaats. De rondgaande ploegen werden verte genwoordigd door Matthé van Tilbeurg en Koos Deurloo, Ko Brooijmans moest wegens werk zaamheden verstek laten gaan. Matthé werd zowel vrijdag als za terdag 3e en hij plaatste zich daar mee achter winnaar Aalderink uit Biddinghuizen. Deze was vorig jaar kampioen bij de wentelploe- gen en was 2 weken geleden nog in Noorwegen en werd daar van de 54 deelnemers 12e met de rond gaande ploeg. Tweede werd Schoonen uit Veldhoven, in 1988 kampioen van Nederland. Koos Deurloo behaalde een mooie 7e plaats. De omstandigheden zijn in Drente totaal andèrs dan men in Zeeland gewend is: de grond is zanderig, de stoppels waren vrij diep voor bewerkt en het perceel was niet precies vlak. De grond was rede lijk ploegbaar, maar aangezien de condities voor alle deelnemers hetzelfde zijn, stelt de jury ook dezelfde eisen aan het geleverde werk. De publieke opkomst was redelijk en zij konden naast de prestaties van wentel- en rond gaande ploegen, ook de antieke werktuigen aan de slag zien. Het grote werk komt volgend jaar in Zeewolde, dan zullen in de maand september de wereldkampioen schappen worden georganiseerd. blauwkop fazant 90 p.; C.A. Rijnberg (St.Annaland) met cinnamon grijs groen parkiet 90 p.; A.W. Boogaart (Waalwijk) met lichtgroen 90+ p.; J. Walhout (St.Annaland) met isabel valkparkiet 90 p. en Ria Dekker (Ka- pelle) met diamantduif pastel 89 p. Nationaal jeugdkampioen werd M.C. Berkey (Oud-Vossemeer) met domi nant wit kanarie 90 p. Eerste prijzen nationaal: N. van Burg (Zierikzee) met oranjerood isabel stam 363 p. en met zilverbruin 90 p., J.P. Je- roense (St.Annaland) met goudgroen 90 p., H. Rijnberg met oranjerood- agaat schimmel 90 p., N. Klippel (Oud-Vossemeer) met dominant wit 90 p. en met recessief wit 90 p., P.A. Hengstdijk met recessief wit 90 p., M. Sulkens (Dinteloord) met goudgeel 90 p., P. Heymans met oranjerood 90 p., A.J. Akkermans (Nieuw-Vossemeer) met zalm 90 p., N. v.d. Bunt (Kruis land) met Parijse frisé 90 p., J. Neele (Oud-Vossemeer) met mozaïekgeel ty pe I 89 p., L. Berkey met border 89 p., W. Grootenboer met groenling wild- vorm 89 p., J. den Engelsman met kruising Europese vogel en kanarie 89 p., Ria Dekker met grijzebleekrug man 89 p., M. Nieuwenhuize (Krab- bendijke) met vuurvink 89 p., C.A. Rijnberg met grijsgroen 89 p., B. Drooger (Dirksland) met lichtgroen 90 p., S. Landman (Burgh- Haamstede) met roodkop kakariki 89 p. en M.S. van Hekke (Zierikzee) met 'alle kleurslagen zonder keeltekening' 90 p. Bij de jeugd: M.C. Berkey met rijstvogel grijs 90 p. en R.P. Zwagema- ker met dominant wit stam 358 p. Tweede prijzen nationaal: M.A. Land man met bruinivoor 90 p. en met goudgeel 90 p., C.M. v.d. Wegen met zilveragaatopaal 90 p., J.J. den Engels man met oranjeroodisabel 90 p., P.A. Hengstdijk en A.J.,de Visser met re cessief wit 90 p. Uitslagen clubkampioenen: algemeen kampioen N.M. Klippel met recessief wit kanarie 90 p., tevens kampioen stam met 366 p. (ook twee eerste prij zen); J.P. Jeroense met goudgroen 90 p. (en nog eerste prijs), tevens kampi oen derby; L. Berkey met border 90 p. (en nog eerste prijs); J. Neele met krui sing Europese vogel en kanarie 88 p. (ook nog eerste prijs); W.J. Jeroense met normaalgrijs mannnen 89 p.; A. den Engelsman met blauwkop fazant 90 p. (nog eerste en tweede prijs); C.A. Rijnberg met cinnamon grijsgroen 90 p. (ook eerste prijs); J. Walhout met valkparkiet isabel 90 p.; M.C. Berkey met dominant wit 90 p., tevens alge meen jeugdkampioen (en nog eerste prijs). De reserves van Vosmeer hebben zich in Wouw laten overrompelen. Na drie kwartier stond de ploeg met 3-0 achter en dat kon niet meer worden hersteld. Vosmeer 3 pakte de draad weer op en versloeg het zwakke Meto met 0-6. Zowel de vierde als de vijfde keus verloren hun duels. De algemeen kampioen en de jeugdkampioen van de Vogelvrienden uit Oud-Vossemeer, Nelis Klippel (links) en Marco Berkey. Tussen hen in is de kampioen kanarie van Klippel te zien in de kooi met rozet. •^44444 Ook Vosmeer 2 kon het tegen Val Aan niet bolwerken. Halverwege de eerste helft kwam men op ach terstand en twee minuten later was het al 2-0. Kort voor de rust lever de een verdedigingsfout de derde treffer op voor de thuisclub. Daarna hield Vosmeer stand, maar zelf kwam de ploeg niet tot scoren. Vijf minuten voor tijd be paalde Val Aan de eindstand op 4-0. BSC 7-14 BMC 7-11 Twinkle Stars 7-10 Nooit Ged. 7- 9 Hulsel 7- 8 Litta 7- 8 DESK 7-6 Vosmeer 7-6 WDS'19 7-6 VVR 7-3 Avanti'31 7- 2 Madesé Boys 7-1 De nationale top vier bij de adspiranten-dammers met tweede van links Toby Hage uit Tholen, die zilver veroverde in het Noord- Hollandse Schagen. Rechts naast hem Nederlands kampioen M. Robbens en verder de de als derde en vierde geëindigde M. Barkel en K. Thijssen. Op 31 januari en 7 februari vol gend jaar worden in C.N.S. De Regenboog in Tholen de schooldam- en schaakkampioen schappen gehouden. Organisator O. Huiskamp heeft deze week de scholen op Tholen en Sint- Philipsland uitgenodigd daarvoor een team in te schrijven. De Thoolse damkampioen plaatst zich sowieso voor de Zeeuwse ti telstrijd. Voor de schakers wordt daaraan nog gewerkt. De recessief witte kanarie van Nelis Klippel uit Oud-Vossemeer, die met 91 punten kampioen werd van de Vogelvrienden. In Schagen heeft Toby Hage zijn grote vorm van de eerste 5 ronden ook in de laatste 4 ronden tentoon gespreid. Tijdens een zinderend spannend Nederlands Kampioenschap dammen voor aspiranten wist hij beslag te leggen op een zwaar bevochten gedeelde 2e plaats. Daarmee is het vrijwel zeker dat de speler van damclub de Eendracht in de W.K. finale gaat spelen, die in 1990 in Parthenay (Frankrijk) wordt gehouden. Met dit resultaat heeft Hage aangetoond dat hij niet voor niets de aanmoedigingsprijs tijdens het afgelopen Thoolse sportgala kreeg. Voor Toby Hage heeft dit kam pioenschap nog een vervolg, want hij zal met M. Barkel en K. Thijs sen moeten herkampen voor een finaleplaats voor het Nederlands Kampioenschap van 1990. Toby Hage heeft daarbij het nadeel dat zijn S.B. punten aantal het laagst is en hij zal dus moeten winnen. Voor de herkamp zijn in principe 2 W.K. finaleplaatsen beschik baar, maar volgens K.N.O.B. offi cial Th. Dijkstra is het voor 90% zeker dat alle drie de dammers doorgaan naar het W.K. Toby had voor de laatste 4 ronden een zeer zwaar pogramma af te werken, met als laatste 2 tegen standers K. Tijssen (4e wk '89) en M. Barkel (4 nationale damtitels). Het is tekenend voor de Thole- naar dat hij onder zo'n grote druk zijn hoofd koel kon houden en hij wist op bijna professionele wijze deze tegenstanders op remise te houden. In de 6e ronde speelde Toby tegen de nummer zes van het WK '89, Friso Fennema. Hij speelde de Keiler-variant op een fraaie wijze naar een prima centrumflank aanval. Zijn tegenstander bleek echter een goede omsingelaar te zijn, en op de 36e zet besloten bei de spelers in een gelijkwaardige stand de partij remise te geven. Vervolgens speelde Toby een Amsterdamse-variant tegen Har- men van de Weteringh, welke later overging in een Roozenburg opstelling, gecombineerd met een dubieuze halve hekstelling. Bij de eerste gelegenheid verbrak Toby deze hekstelling en kreeg een goe de stand. Hij liep daarna herhaal delijk achter centrumschijf 23 en won deze uiteindelijk. Hij liet zich de winst niet meer ontglippen en besliste de partij middels een doorbraak combinatie. In de 8e ronde speelde Kees Thijs sen zeer strijdlustig de 35-30 ope ning, maar Toby nam geen risico en vermeed de geduchte Agafo- nov-variant. Daarna verscheen een wederzijdse flankaanval op het bord en de Thoolse dammer had gunstig spel. Een tegenval lend schijnoffer herstelde het evenwicht in.de stellingen waarop de spelers besloten te remiseren. In de laatste ronde werkte Toby zeer professioneel al vanaf de ope ning naar remise toe. Zijn tegen stander stond machteloos tegen het degelijke, klassieke spel en To by kreeg vanwege een gunstige tempoverhouding een miniscuul voordeel. Een kleine onnauwkeu righeid kostte Toby een winstkans je. Hoewel hij nog doorbrak naar dam moest Toby in remise be rusten. Eindstand Ned. aspiranten kam. dammen: 1. M. Robbens 9 3 6 0 12 2. M. Barkel 9 2 7 0 11 94 K. Thijssen 9 2 7 0 11 94 T. Hage 9 3 5 1 11 87 5. M. Voskamp 9 1 7 1 9 6. F. Fennema 9 0 8 1 8 75 F. Kemperman 9 0 8 1 8 70 H. v.d. Weteringh 9 2 4 3 8 63 9. M. Koop 9 2 3 4 7 10. H. Landsbergen 9 0 5 4 5 Vosmeer 2 begon met hoge ver wachtingen aan de wedstrijd te gen Cluzona 2. Met erg tam spel kon men zich echter voor de rust geen enkele scheppen. Cluzona liet de bal rustig rondgaan en nam binnen twintig minuten een com fortabele 3-0 voorsprong. Drie snelle aanvallen sneden door de niet best sluitende verdediging heen. Na de rust speelde Vosmeer achterin meer op de man en de ploeg nam veel risico's om iets aan de achterstand te doen. Na drie minuten scoorde André Ha- vermans met een lob vanaf twin tig meter en vijf minuten later werkte Peter Vogel een doorge- kopte bal van Remy Kalamb in het doel (3-2). Met een half uur te gaan leek er van alles mogelijk. De oranje-zwarten vielen met man en macht aan, maar het ging te ge haast en de ploeg had geen geluk. De druk op het Cluzona-doel bleef groot, maar Vosmeer kwam niet verder dan een kopbal op de paal van Remy Kalamb. Vosmeer 3 trad in Hoogerheide aan tegen de hekkesluiter in de derde klas, Meto 4. Vanaf de af trap bevonden alle spelers zich op de Meto-helft. Na tien minuten schoot Edwin v.d. Zande van af stand op de paal. Vijf minuten la ter kreeg Meto de beste kans van de wedstrijd doordat de Vosmeer verdediging niet oplette. Met moeite voorkwam keeper Fred Hommel een achterstand. Nadat hij doorging op een pass van Jos de Wit door het midden, scoorde Edwin v.d. Zande op de rand van buitenspel 0-1. Halverwege de eer ste helft werd Frank v.d. Zande vrijgespeeld door Cees Timmer mans en met een handige lob ver grootte v.d. Zande de voorsprong. Uit de aftrap voor de tweede helft veroverde Cees Timmermans de bal en ging alleen op avontuur. Hij passeerde twee man, zette met een schijnbeweging de keeper op het verkeerde been en scoorde met een lob 0-3. Daarna nam Vosmeer wat gas terug, totdat gelegen- heidsspits Frans Havermans een vrije trap vanaf de zestien meter- lijn met een beetje hulp van een Meto-verdediger in de linker bene denhoek schoot (0-4). Een mooie combinatie op het middenveld tussen Rien Tholenaar en Peter de Jager bracht Frans Havermans al leen voor het doel, wat 0-5 bete kende. In de laatste minuut verzilverde Jos de Wit een voorzet van Havermans (0-6). Vosmeer 4 heeft de wedstrijd te gen Welberg 3 verloren door een doelpunt in de slotfase (2-3). Het was van beide kanten een matige partij, waarin de bezoekers na een kwartier de leiding namen. Cees Timmermans scoorde de gelijk maker, maar de bezoekers kwa men opnieuw op voorsprong. Kort voor de rust werd het 2-2. Welberg schoot de bal snel uit de doelmond, maar de goed meege lopen scheidsrechter Lobbezoo constateerde dat de bal over de lijn was geweest. Dré Hommel gaf het beslissende tikje. Na de rust vielen Johan Geuze en Wim Heij- boer in voor Leen Moerland en Rien Wessels. Beide ploegen bak ten er niet veel meer van, maar vijf minuten voor het einde haal de Welberg de volle winst binnen. Na de wedstrijd troosten de oranje-zwarten zich met een mos selmaaltijd. Kennelijk was hij dermate teleur gesteld over het verlorengaan van de voorsprong, dat de lust om ver der te voetballen ontbrak. In ieder geval moest Vosmeer 5 de wed strijd tegen Lepelstraatse Boys 3 Het damesvoetbal bleef dit week einde zonder punten. Beide Vosmeer eftallen verloren hun wedstrijd. Het eerste team speelde niet sterk tegen WDS. Men verscheen am per voor het doel van de bezoe kers en vocht de duels veelal op het middenveld uit. WDS had een veldoverwicht, maar wist ook pas tien minuten na de rust de enige treffer te scoren. De enige kans voor de thuisclub kwam pas in de laatste minuut, maar het schot van Diana Hendrikse werd door de keepster gestopt. Vóór de wed strijd kreeg het elftal nieuwe shirts uitgereikt door de nieuwe spon sor, Rabobank Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 13