Studieclub telers van droogbloemen 2 Metaalbedrijven komen naar Tholen Tholen 10 gaat naar Chili Jlt Alles op en tekort in Polen Atelier Entrup Kader Anbo geïnformeerd Thoolse hulpstichting begint nieuwe actie voor de Kerst Hoofdrol oud-burgemeester St. Philipsland G. v.d. Berg Tennisclub wil niet de dupe worden Donderdag 19 oktober 1989 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Bloevantho voor intensieve teelten 28 arbeidsplaatsen uit Rotterdam en Hank T\vee metaalbedrijven gaan ruimte huren in het be drijfsverzamelgebouw te St. Maartensdijk. Frederiksz uit Rotterdam met 18 mensen en Aiopal uit Hank met 10 werknemers verhuizen naar Tholen. P.A. Baaij koopt Eurokotter door wegvallen kabeljauwvangst repareert sieraden, horloges en klokken met vakmanschap. Chemie Geen garnalen Nieuw schip autobedrijf krebbekx Domeinen ziet af van parkeergeld "Melk is een hopeloze zaak en wat al niet", verzucht voorzitter Bert Janse van de stichting Tholen helpt Po len. "Op de w.c's in het kindertehuis zag je geen rol toiletpapier. Dat moeten ze bij de leiding halen en te rugbrengen en wie teveel gebruikt heeft, krijgt op zijn kop." Broden Dekens Schoenen Poortvliet Zloty devalueert Kerstactie Reformatorisch Gemeente Vernietigd De TH 10 Dirkje van P.A. Baaij uit Tholen in de Zeeuwse wateren. Goud en Zilver Dorpsstraat 180 Telefoon Halsteren 01641-3845 Advertentie I.M. Frederiksz gaat in St. Maartens dijk de produktie en assemblage verzorgen van pijpleidingen en staalconstructies voor woning- en utiliteitsbouw. Met inbegrip van kantoorpersoneel geeft dat mo menteel aan 18 mensen werk. "Bij voortzetting van de huidige eco nomische groei voorziet de direc tie een gestadige uitbreiding van de werkgelegenheid: op korte ter mijn circa 10 personen", zo deel den b en w van Tholen de gemeenteraad mee. Frederiksz heeft nog twee takken die in Rotterdam blijven. Ten eer ste de handelsmaatschappij, die lasapparatuur, draaibanken en andere machines verhuurt voor constructiebedrijven en machine fabrieken. Ten tweede de tak die bedrijven adviseert op genoemd terrein. De andere nieuwe vestiging betreft Aiopal b.v. uit Hank/Made. De machinefabriek/constructiewerk plaats is 6 mei 1985 gesticht. Di recteur is dhr. B.C.H. Hoogeveen. Aiopal verricht hoofdzakelijk on derhoudswerk aan industriële in stallaties in de petro-chemische industrie. Dit gebeurt bij de des betreffende onderneming zelf. De machinefabriek gaat hiervoor als toeleverancier dienen. Met inbe grip van de directie biedt Aiopal werk aan 10 mensen. "De directie voorziet op korte termijn een ster ke groei van het aantal ar beidsplaatsen", aldus b en w, die 'de centrale ligging in het werkge bied Rotterdam, Antwerpen, Moerdijk, Bergen op Zoom, Vlis- singen en Terneuzen' als voor naamste vestigingsmotief noemen. Volgens de laatst bekende gege vens van het arbeidsbureau Tho len waren er in de metaalsector 27 werklozen. In deze bedrijfstak doen zich echter knelpunten voor, wapj aan de andere kant is er juist vraag naar vakbekwame metaal bewerkers. In het bedrijfsverzamelgebouw komt ruimte vrij door de verhui zing van Mechanisatiecentrum Tholen naar een eigen pand. Die 300 m2 gaat Aiopal huren. Frederiksz huurt 550 m2 dat in ge bruik was bij Flexius Trading en Stormy Products. Beide onderne mingen stoppen met hun activitei ten. Flexius hield zich sinds november vorig jaar bezig met de im- en export van rollend mate rieel, o.a. handel in tweede hands banden. Stormy Products zou in december vorig jaar al beginnen met de im- en export van uitheem se garnalen. In het BVG zou daar voor een vrieslijn worden geïnstalleerd met een installatie voor kleinverpakkingen. Men krijgt echter geen toestemming voor de import van garnalen uit Indonesië. Alleen de bandenhan- del is te beperkt, zodat beide on dernemingen gestopt zijn. Leiding geven. De Zeeuwse Vrou wenraad organiseert op 16 en 17 november een cursus 'Leiding ge ven aan en binnen organisaties' in het Van Eeghenhuis te Aarden- burg. Inlichtingen 01180-34733. De Thoolse kotter Dirkje van dhr. P.A. Baaij gaat naar Chili als één van de tien Nederlandse schepen die opgekocht zijn voor de vor ming van een nieuwe vissersvloot in de Zuid-Amerikaanse wateren. Initiatiefnemer is het Van der Valk-concern, bekend van de weg restaurants, zoals motel de Wouw- se Tol tussen Bergen op Zoom en Roosendaal. De TH 10 maakte 9 1/2 jaar gele den zijn proefvaart in de Thoolse wateren. Met de grote kotter viste Baaij op tong, schol en kabel jauw, maar die laatste soort mag hij niet meer vangen. "Na 18 jaar ben ik mijn kabeljauw-document kwijt geraakt", vertelt Piet Baaij. "Tot aan de Raad van State toe heb ik geprobeerd dat tegen te houden, maar het is niet gelukt. We kwamen niet aan onze procen ten omdat het schip in 1987 zo'n zes tot zeven weken tegen de kant heeft gelegen wegens een grote verbouwing. Anderen, die heel wat korter dan ik op kabeljauw visten, kregen het document wel." Voor Baaij en zijn bemanning was het een grote teleurstelling, maar ze stonden voor een voldongen feit. De grote kotter was door het wegvallen van de kabeljauw on doelmatig, zodat hij inging op de werving van het Van der Valk con cern. Zelf heeft Baaij bij de scheepswerf Padmos in Bruinis- se/Stellendam een nieuwe Euro kotter besteld, die over acht maanden zijn proefvaart zal kun nen maken. Met het kleinere schip mag hij ook op garnalen vissen en sowieso blijft hij dichter bij huis dan met de grote kotter. Hij zou nu wel mee kunnen naar Chili omdat er verschillende be manningen gevraagd worden, maar Piet Baaij blijft liever aan de Mossellaan in Tholen. Hij is de enige in Zeeland die zijn schip aan het Van der Valk concern verkocht heeft. Collega's van hem uit Goedereede, Urk, Terschelling en Engeland hebben hetzelfde gedaan. Van der Valk heeft een jaar met een Wieringer kotter proefgevaren bij Zuid-Amerika. De resultaten waren daar, mede door de samen werking met een Chileens bedrijf, uitstekend. De vis zal vooral ver kocht worden aan de Verenigde Staten en Japan. Slechts een ge ring deel zal voor de eigen restau rants van Van der Valk worden gebruikt. Landbouwers die op zoek zijn naar nieuwe mogelijkheden voor hun bedrijfsvoering hebben een studieclub opgericht voor telers van droog- en zomerbloemen. Onder de naam Bloevantho(bloe- men van Tholen) gaat men de teelttechnische kennis door mid del van georganiseerde kennisuit wisseling bevorderen. Tijdens een informatieavond in Poortvliet is de nieuwe vereniging geboren. Se cretaris J. Rouwhorst van de Ne derlandse Vereniging van Tuinbouwstudiegroepen(NTS) legde daar uit, dat Nederland al zo'n zestig van dergelijke studie clubs kent met bijna 9000 leden. Afgevaardigden van de studie clubs hebben zitting in de landelij ke gewascommissies van de NTS. Op deze manier is de landelijke informatie-uitwisseling op het ge bied van de teelttechniek georga niseerd. In de regio's Westland, Aalsmeer, Rijnsberg, Noord- Holland, Drente, Flevopolder, Limburg en Gelderland zijn stu dieclubs actief op het gebied van droog- en/of zomerbloemen. Bloevantho heeft een begin ge- De dienst der Domeinen ziet voor een periode van vijf jaar af van aanspraken op een deel van de op brengst uit parkeergelden van het recreatieterrein de Speelmanspla ten aan de Oesterdam. Gedepu teerde mevrouw G. de Vries-Hommes deed die medede ling in de statencommissie ruimte- maakt met 14 leden, maar er kun nen er nog meer bij. Voorlopig voorzitter J. Lind- hout(01666-2934) en secretaresse mevr. A. Vroegop(01666-2873), beiden uit Scherpenisse, noteren u graag. Deze winter worden er al voor lichtingsavonden en excursies ge organiseerd. De nieuwe vereniging staat hele maal los van de Bloemzaadstudie club Tholen. Bloevantho heeft niets met zaadteelt te maken, legt mevr. Vroegop uit. Mede door het teruglopen van de bloemzaadteelt zijn sommige landbouwers juist overgeschakeld op droog- en zo merbloemen. Het afgelopen sei zoen hebben een aantal van hen de nieuwe teelten al uitgepro beerd. Daarbij zijn zelfs vijfjarige teelten. Volgens de secretaresse gaat het om zeer intensieve teelten op kleine oppervlakten waarbij veel handwerk komt kijken. Met name het opbossen van droog bloemen is arbeidsintensief. De verkoop gebeurt via een aantal be drijven of via de Westlandse vei ling. lijke ordening. Verder zei ze dat de gemeente Tholen was gevraagd daar vuilcontainers te plaatsen en die te ledigen, maar dat werd ge weigerd. In de commissie, waar van het Thoolse statenlid H. Venekamp voorzitter is, infor meerde L.C. van Dijke naar deze kwestie. Tijdens een themamiddag in het Holland Huis te Scherpenisse werd aan ongeveer 50 belangstel lende Anbo leden uitgelegd, wat de taak van een afdeling eigenlijk is. De heer Asma uit Zierikzee vertelde o.a. hoe men op plaatse lijk niveau werkt: organiseren en uitvoeren van activiteiten, propa ganda maken in de pers, contac ten onderhouden met gemeente en andere instanties, alle leden op de hoogte houden van vergaderin gen, via notulen ed. Daarvoor heeft een afdeling geld nodig. Dat kan door een aandeel in de contri butie, men zou donateurs kunnen werven, er kan zelfs aan legaten worden gedacht. Ook kan door verlotingen de clubkas worden versterkt. Elke afdeling dient tweemaal per jaar een vergadering te houden, waarin men o.a. tot bestuurswisselingen over kan gaan. En om de geloofwaardig heid van het financieel beleid te ondersteunen dient de afdeling een goede kascontrole te organise ren, aldus Asma. Met al deze zaken nog eens op nieuw onder ogen te hebben ge kregen konden de aanwezigen er weer tegen wat hun afdeling betreft. PRINS REINIERSTRAAT 3 - STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA Terug van een week Polen als be geleider van het eerste transport van de nieuwe Thoolse hulpstich ting, constateert voorzitter Janse dat steun hard nodig blijft. Ook na de politieke omwenteling, waarbij een niet-communistische regering aan de macht is geko men. "Het wordt wat vrijer, maar de meeste mensen hebben nog weinig vertrouwen in de nieuwe situatie. Het lijkt ontspannen en de leden van de vakbond Solidariteit kun nen openlijk voor hun standpun ten uitkomen en vlaggen op straat tonen. Solidariteit heeft ook meer te vertellen, maar het duurt nog wel 5 tot 6 jaar voordat de machtsstructuren op alle niveaus gewijzigd zijn. Er zal gewoon veel tijd overheen gaan en de Polen zullen geduld moeten hebben, maar dat is juist de grote vraag. Zal het met de grote prijsstijgin gen niet uit de hand lopen?" Bert Janse, die samen met Joh. Vroegop uit St. Maartensdijk en mevr. Goedegebuure-Mook uit St. Annalandfbeiden ook bestuurslid van de stichting Tholen helpt Po len) de reis maakte, constateerde dat van maandag tot vrijdag het brood drie keer zo duur geworden was. "Een pakje lucifers ging bin nen een week omhoog van 10 tot 20 zloty's. In de stad was er geen fles melk te krijgen. Er is nog heel weinig te koop en de kleding kwam goed van pas." Het brood dat meegenomen was, werd verdeeld over het kinderte huis, de parochie en het zieken huis. Het grootste deel van de zending bestond echter uit kle ding. Tien ton hulpgoederen werden via een trekker met oplegger van Schot Transport uit Tholen afge leverd in een kindertehuis bij Su lechov en een ziekenhuis in Miedzyrzecz. Aan de grens verliep het vlot, er werd niet naar de la ding gekeken, maar een vrachtwa gen uit Lisse was tevoren helemaal leeggehaald. Chauffeur John Otten uit Tilburg kreeg in Polen met kleinere wegen en twee viaducten te maken, maar zijn moderne luchtgeveerde trailer kon bijna 15 cm zakken, zodat de passage toch ongestoord verliep. Maandagmiddag om kwart over vier was het transport bij de Oost- duitse-Poolse grens aangekomen en 's avonds om kwart over negen arriveerde de trekker met oplegger in Sulechov. Dinsdagmorgen werd bij het kin dertehuis de eerste zending gelost, maar aangezien er minder kinde ren bleken te zijn dan was opgege ven, werden er ook nogal wat dozen afgegeven bij de plaatselij ke parochie. Leerlingen van een daarnaast gelegen school hielpen allemaal mee bij het lossen. Dinsdagavond om kwart over zes parkeerde chauffeur Otten zijn vrachtwagen bij het psychiatrisch ziekenhuis in Miedzyrzecz: 5 tot 6 keer zo groot als Vrederust en met allemaal oude gebouwen. Het zag er wat kazerne-achtig uit. De pa tiënten waren voornamelijk jongeren. De chauffeur en drie bestuursle den mochten in de pastorie over nachten en woensdagochtend werd er gelost. "Het ziekenhuis had 1200 dekens gevraagd, maar we hadden er maar 500 bij ons", vertelt Bert Janse. "Men zit daar gigantisch overhoop met dekens. De staat geeft onvoldoende geld om die te kopen. Vorig jaar heeft men zelfs met zijn tweeën in bed moeten liggen gezien het gebrek aan dekens. Met de kleding wisten ze niet wat ze zagen, zoveel dat er voor hen beschikbaar kwam." In de nacht van woensdag op don derdag sliepen de drie bestuursle den bij een particulier, die drie maanden moest werken om zijn winterbrandstof te kunnen kopen. Chauffeur Otten was toen al op weg naar West-Duitsland om een retourlading op te halen. De drie besloten hun reis door Polen met een bezoek aan Kostryzyn, waar mee de langste Thoolse contacten bestaan vanaf het allereerste hulp transport. In Depno, een dorp 20 km daar vandaan, werd nog een kindertehuis bezocht. "Het zag er schoon en verzorgd uit en dat hebben we wel eens anders ge zien", aldus voorzitter Janse. "Men heeft echter een groot te kort aan schoenen en kleding. Ook bepaalde levensmiddelen zijn schaars. Bij een volgende actie zouden we die 125 kinderen(we- zen en jongeren tot 25 jaar van ge scheiden ouders) kunnen helpen." Bij terugkomst moest men zater dag zes uur aan de Pools/Oost- duitse grens wachten voordat men kon passeren op weg naar huis. Gezien zijn eerdere ervaringen vond de voorzitter dat zijn mede bestuursleden 'in de watten' ge legd waren. "Zowel aan de grens als met het transport is het alle maal zonder trammelant en opon thoud gegaan." Bert Janse 'rbaliseert zich, dat de hulptransporten veel naar weste lijk Polen gaan en nooit langs de grens met Rusland komen. "We zijn afhankelijk van transportmo gelijkheden en om voordelig te kunnen werken, is er een retourla ding nodig, die donderdag of ui terlijk vrijdag geladen moet wor den. Op 80 km van de Oost- Duitse grens, waar we nu zaten, is dat nog haalbaar. Veel hulpzendingen gaan naar Poznan, maar wij proberen de kleinere plaatsen in westelijk Po len te bedienen. We hebben naar zes instellingen lijsten opgestuurd ,pm hun behoeften aan kleding, e.d. te inventariseren. Via de broer van de Poolse familie Pelka in De Poolse regering heeft de zloty met 14.7% laten devalu eren (in waarde verminderen) ten opzichte van de dollar. Dit past in de plannen de centraal geleide economie om te vor men tot een meer westers systeem. Poortvliet, die daar op vakantie is geweest, hebben we nieuwe adres sen kunnen aanboren." Er stonden nog 20 dozen met kle ding die niet meer in de trailer konden en inmiddels staan er weer al 200 gereed. Er kan weer kleding en schoeisel bij de plaatselijke contactadressen op heel Tholen en St. Philipsland gebracht wor den, want er worden weer plannen gemaakt voor een transport. De sorteerders hebben wel geconsta teerd, dat vrouwen sneller kleren meegeven, dan mannen. "Op elke 5 dozen dameskleding hadden we 1 doos herenkleding", aldus Jan se. Wat de voorzitter betreft, zal de tweede grote zending met kleding e.d. losstaan van de Kerstactie om dat hij daarvan zoveel kinderpak ketjes verwacht, dat er geen ruimte meer over is in de trailer. In alle kernen op Tholen en St. Philipsland is deze week een col lecte gehouden om het transport te kunnen betalen. De eerste resul taten zijn hoopgevend voor een opbrengst van zeker 5000 gulden. Alle basisscholen en scholen voor voortgezet onderwijs op Tholen en St. Philipsland zijn aange schreven om aan de Kerstactie mee te doen. Het is voor het eerst, dat dit op zo'n grote schaal ge beurt. Gezien de reacties op zaken voor Polen op Tholen, heeft voor zitter Janse er grote verwachtin gen van. Tot 25 november kan men nog spullen inleveren voor de Kerstac tie en 10 december vertrekt het transport. Bij de plaatselijke con tactadressen zijn standaarddozen beschikbaar. Er kan kleding in, blikjes of pakjes limonade e.d., speelgoed, tandpasta, schrijfwa ren en om te voorkomen dat de doos bij het transport inzakt, toi letpapier en damesverband ter op vulling. "In elk geval geen bederfelijke waar als vers fruit en geen flessen", zo benadrukt Janse. Op de doos dient men te vermel den of het voor een jongen of een meisje bestemd is, alsmede de leeftijd. Er zit ook een adresstrook bij, zodat men ant woord van de ontvanger kan krij gen. Wie bij de collecte is overgeslagen of nog financiële steun wil verle nen, kan een bijdrage storten op bankrekening 30.30.06.668 van de stichting Tholen helpt Tholen. De kleding van de stichting Tholen helpt Polen werd in een kerk bij Sulechov opgeslagen op de In de buurt van Sulechov lossen kinderen van een naast de kerk gelegen school een deel van de galerij. hulpgoederen uit Tholen. "Voorlopig zijn we gedupeerd door de schadeclaim van de Utrecht, maar we zijn nu al drie jaar bezig om tennisba nen te krijgen en we gaan ge woon door", zegt dhr. W. Drenth van de tennisvereni ging St. Philipsland. Zowel de tennisclub als voetbalvereni ging Noad '67 die een tweede sportveld wil, volgen met ar gusogen de besprekingen over de hoogte van de schadever goeding aan de verzeke ringsmaatschappij. Drenth ziet dit jaar met meer spanning naar Sinterklaas uit dan de veertig voorgaande ja ren, want 6 december beslist de gemeenteraad over de grondaankoop van de tennis- banen. "B en W hebben met dhr. A. Verwijs overeenstem ming bereikt over een bedrag van 170.000 gulden en hope lijk is dat voor de raad aan vaardbaar. Gezien de gemeentelijke reserves van 450.000 gulden moet het kun nen in het belang van de ten nisvereniging en de voetbalvereniging. De aanleg van de tennisbaan van 70.000 gulden bekostigen wij zelf door een lening bij de bank met gemeentegarantie. Dan hebben wij een kale voorzie ning zonder parkeergelegen heid en groen. Wanneer de gemeente daarvoor niet kan zorgen, proberen we het be drijfsleven in te schakelen", aldus dhr. Drenth. VERVOLG VAN PAG 1 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vroeg de verzeke ringsmaatschappij daarom scha devergoeding. Volgens het op 21 maart 1972 door de gemeenteraad van St. Philipsland vastgestelde bestem mingsplan Recreatieterrein Kram- mersweg was de aanleg van een kampeerterrein wel mogelijk. De toenmalige grondeigenaar J.A. Klompe had al in 1964 plannen met de gemeente besproken voor de aanleg van een camping. In au gustus 1973 kocht de Utrecht de grond voor gemiddeld 23.000 gul den per ha(agrarisch bebouwd en bos), totaal 210.933 gulden. Van 1974 tot 1977 vonden ver schillende besprekingen plaats tussen de Utrecht en burgemeester G. van den Berg van St. Philips land. In 1975 was de Utrecht nog van plan om een camping voor het ei gen personeel van de verzeke ringsmaatschappij aan te leggen. Volgens oud-burgemeester Van den Berg lanceerde hij toen als privé-persoon het idee om door njiddel van een stichting een cam ping te exploiteren met inachtne ming van de reformatorische beginselen en met medewerking van de plaatselijke middenstand. Met een investeringssubsidie acht te Van den Berg de exploitatie van een camping zonder winstoog merk mogelijk. Toen het subsidie verzoek in 1979 werd afgewezen, ging de Utrecht in zee met dhr. Buijsrogge. Hoewel de onderhan delingen in een vergevorderd sta dium verkeerden, kwam er geen erfpachtsovereenkomst tot stand. De Utrecht, die bij het Bos van Klompe nog 140 ha buitendijkse schorgronden heeft, wilde die als uitloopgebied voor de recreanten bestemmen. In overleg met rijks waterstaat en het waterschap Tho len werd hiervoor in januari 1980 het recht van overpad gevestigd. De stelling van de Utrecht, dat zij voortdurend in de veronderstel ling heeft verkeerd met de ge meente zelf in de persoon van de burgemeester in onderhandeling te zijn, komt de Raad van State 'niet onaannemelijk' voor. De besprekingen, ook over de refor matorische camping, vonden steeds in het gemeentehuis plaats. Verder hoefde de Utrecht op korte termijn geen wijziging van het bestemmingsplan te verwachten omdat in 1972 juist wegens de campingplannen van Klompe het bestemmingsplan was aangepast. Volgens de gemeente betaalde de Utrecht met de gemiddelde van 23.000 gulden per ha aan Klompe nauwelijks meer dan de agrari sche waarde en de waarde als ex- ploitatiebos met houtopstand. Daardoor zou er lang geen 7 ton schade kunnen zijn, maar volgens de adviseur van de Raad van State heeft de Utrecht 'aanzienlijk meer betaald dan de normaal gangbare agrarische verkoopwaarde'. De gemeente betwijfelt verder sterk of een rendabele campingex ploitatie mogelijk zou zijn, maar dat noemt de Raad van State van geen betekenis. Gezien de huidige waarde van de grond - 30.000 gulden per ha voor bouwland en 10.000 gulden per ha voor bosgrond - betwijfelt de ge meente evenzeer of de Utrecht wel schade heeft geleden. De Raad van State stelt vast, dat in gevallen als deze, de omvang van de vermogensschade in het al gemeen als volgt wordt vast gesteld: het verschil tussen de waarde van het onroerend goed onmiddellijk voorafgaande aan het tijdstip waarop het bestem mingsplan waarbij de bestaande bouwmogelijkheden komen te vervallen, rechtskracht verkrijgt en de waarde onmiddellijk na dat tijdstip. Bij het campingplan is dat 2 april 1985. De bewering van de gemeente, dat geen rendabele campingexploita tie mogelijk zou zijn, vindt de Raad van State 'niet voldoende onderbouwd'. De Raad noemt het 'niet onaannemelijk' dat het oor spronkelijke campingplan van de Grontmij 'op goedkopere wijze vorm kan worden gegeven door bepaalde voorzieningen achterwe ge te laten. "In aanmerking geno men de buitendijkse natuurgebieden en het oogmerk van de Utrecht om inspelend daarop, een kampeerterrein met een beperkt voorzieningenniveau te stichten voor natuurliefhebbers en naar rust zoekende recreanten, moet een rendabele exploitatie van een dergelijk kampeerterrein niet op voorhand onmogelijk wordt geacht. Het is dan ook geenszins uitgesloten, dat de waarde van het perceel van de Utrecht voor 2 april 1985 hoger lag dan de waarde van bouwland en bosgrond." De Raad van State komt tot de slotsom, dat het besluit van de ge meenteraad van St. Philipsland tot afwijzing van het verzoek om schadevergoeding 'ook op dit on derdeel niet wordt gedragen door de daaraan ten grondslag gelegde motivering'. Het raadsbesluit van 10 december 1986 werd op grond van het voor gaande vernietigd. De afdeling voor de Geschillen van Bestuur bestond uit voorzitter mr. C.J. van Zeben en de leden mr. M.K. Kam perman en drs. E.L. Berg. Tijdens een openbare zitting op 22 mei van dit jaar voerden op verzoek van de gemeente oud burgemeester G. van den Berg, voormalig gemeentesecretaris A. Verbree(nu burgemeester van Rei- merswaal) en slager H.J. Bos- man(voorzitter middenstandsvereniging) het woord. De gemeente had mr. A. Minderhoud als rechtskundig ad viseur, de Utrecht had twee advo caten: mr. P.C.E. van Wijmen en mr. B.P.M. van Ravels. Volgens gemeente-ambtenaar M. Oostdijk noemde de Utrecht tij dens de zitting 4 ton als schade vergoeding om niet al te hoog spel te spelen. Daar tegenover stond de door de gemeente geboden 2 ton tegenover. Gezien de dreiging van 2 miljoen gulden schadevergoe- ding(1.3 miljoen - 7 ton plus rente - aan de Utrecht en 7 ton aan Buijsrogge) blijft de claim nu om te overzien. "We hebben verloren, maar met een heel positief ele ment", concludeert ambtenaar Oostdijk. Bij zijn komst naar St. Philipsland in 1986 begon hij met de Utrecht-zaak en hij vertrekt er ook mee nu hij in de gemeente Valkenisse is benoemd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 9