THOLENDERWIJS K eiland bewoners informatierubriek van de gemeente tholen GORDEL VERGETEN... AUTOGORDEL-MANIFESTATIE lxr\/7 KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING ONTWERP BESCHIKKING INGEVOLGE DE HINDERWET YOUP VAN 'T HEK WAT LIGT TER INZAGE? DE FABELTJESKRANT PASPOORT PER 1 NOVEMBER IN EUROPEES JASJE SPREEKUUR B EN W. Donderdag 19 oktober 1989 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 ZEEUWEN RIJDEN VAST BETER! medewerker (mfv) bouwzaken medewerker m/v voor 20 uur per week. MINDER VERKEERS SLACHTOFFERS door j. van der slikke Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 zaterdag 21 oktober 1989 Parkeerterrein bij "Meulvliet" Tholen. Onder het motto: ZEEUWEN RIJDEN VAST BETER! wordt op initiatief van het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Zeeland een manifestatie georganiseerd, deel uitmakend van een Zeeuwse campagne, op het parkeerterrein bij het sport- en ge meenschapscen trum "Meulvliet" in Tholen. (CA* Deze manifestatie staat in het teken van het dragen van de auto gordel. Uit onderzoek blijkt dat nog niet iedereen altijd de autogordel om heeft vóórin de auto. Het gaat er nu om dit te stimuleren en tevens aandacht te geven aan het dragen van autogordels óchterin de wagen en het gebruik van kinderzitjes. Activiteiten Tijdens de manifestatie vinden een aantal activiteiten plaats waar aan iedereen mee kan doen. Er is voor de volwassenen een behen- digheidsbaan. Met een personenauto wordt een traject afgelegd, waarvoor speciale behendigheid vereist is. Voor kinderen is ook een dergelijk traject aangelegd. Zij rijden hiervoor in een trapauto. Voorts zijn er stands met informatie over de autogordels en kinderzitjes en er worden videofilms vertoond. m Spectaculair Zeer spectaculair is de auto die om 11.30 uur en 15.00 uur van 10 meter hoog naar beneden valt. De klap is te vergelijken met een frontale botsing van ongeveer 50 kilome ter per uur. U zult versteld staan van dit geweld. De voorkant van de auto ligt in elkaar, behalve de cabine. Dan zult u zien dat het dragen van autogordels zo belangrijk is. Nog steeds vallen er doden en gewonden in het verkeer door het niet dragen van autogordels. Als u bedenkt dat in een mensenleven de kans om betrokken te raken bij een ernstig ongeval ongeveer 25% is, is er reden genoeg om de gordel te dragen, zowel voor- als achterin, en gebruik te maken van kinderzitjes voor de kleintjes. Komt u dus kijken en meedoen op 21 oktober. Naast een leerzame dag zal het ook een leuke dag zijn voor het hele gezin. Er is muziek en er is tegen betaling eten en drinken verkrijgbaar. De manifestatie duurt van 10.30 uur tot 16.00 uur. Bij de afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling is op het bureau Bouwkunde de functie vacant van: in het bijzonder belast met Hinderwet en technische installa ties gebouwen. Functie-informatie: het technisch/administratief afhandelen van Hinderwe- taanvragen; het controleren van Hinderwetplichtige bedrijven; het adviseren over technische installaties in de gemeente gebouwen. Functie-eisen: M.B.O.-niveau. Gezien de aard van de werkzaamheden bij voorkeur werktuigbouw. Ook personen met een andere stu dierichting en aantoonbare ervaring in en/of belangstelling voor de genoemde zaken kunnen reageren; bereidheid tot het volgen van verdere studie op het gebied van milieu; goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid; goede contractuele eigenschappen; zelfstandig en in teamverband kunnen werken; bereidheid zich binnen de gemeente Tholen te vestigen. Salaris: Aanlooprang minimum f 2.353, maximum f 3.307,— bruto per maand. Functierang minimum f 2.672, maximum f3.641,— bruto per maand. Inlichtingen: Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de heer A.W. Brouwer, chef van het bureau Bouwkunde, tel: 01666 - 8351 of de heer ing. L.T. Steenpoorte, tel: 01666 - 8335 (doorkiesnummers). Sollicitatie: Belangstellenden worden verzocht binnen 2 weken na ver schijning van dit blad hun sollicitatie in te zenden aan: Het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Burgemeester en wethouders van Tholen; gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne; maken bekend: dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van het bestuur van de Stichting Beter Wonen, Haven 9 te Sint- Maartensdijk voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een timmer- en schilderswerkplaats, gelegen aan de Haven 9 te Sint-Maartensdijk, kadastraal bekend sectie N, nummer 1310, gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 20 oktober 1989 gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.30 uur tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemen- laan 2 te Sint-maartensdijk, en na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Sint-Maartensdijk, 19 oktober 1989. Burgemeester en wethouders van Tholen. Try-out oudejaarconférence: Op donderdag 26 oktober a.s. zal Youp van 't Hek een try-out ver zorgen van zijn oudejaarconférence, zoals die op 31 december a.s. op televisie zal worden uitgezonden. Van 't Hek was 2 jaar geleden al in Tholen en trad toen met enorm veel sukses op. Hij beloofde toen terug te komen en doet dit nu met zijn 5 kwartier durende try-out. De aanvang van het programma is 20.15 uur. Plaats van handeling: gemeenschapscentrum 'Meulvliet' te Tholen. Voor deze try-out zijn nog een gering aantal kaarten te verkrijgen, uitsluitend bij het kantoor van de Streek-V.V.V. te Sint-Maartensdijk op ma., di. en do. van 13.30 - 16.00 uur en op wo. en za. van 10.00 - 12.00 uur. Reserveren kan via tel: 01666 - 3771. Entreeprijzen: Leden f 9, Niet leden f 10, C.J.P. en 65 f 6,50. Reserveringskosten f 0,50. Op de afdeling Algemeen Bestuur en Welzijn kan bij het bu reau Sociale Zaken geplaatst worden een: Aanstelling vindt plaats op arbeidsovereenkomst voor zes maanden. De aan te stellen kracht zal worden belast met administratie ve ondersteunende werkzaamheden voor de binnendienst van voornoemd bureau. Functie-eisen: Een afgeronde opleiding in de boekhoudkundige richting op het niveau havo/meao. Ervaring in een soortgelijke functie strekt tot aanbeveling. Rang en salaris op basis van 20 uur per week: schrijver-A, salaris minimum f 1.081,58 en maximum f 1.362,63 bruto per maand. Uw sollicitatie kunt u richten aan het college van burgemees ter en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint- Maartensdijk, binnen 10 dagen na verschijning van dit blad. m WAARSCHUWINGSSTICKERS "SLIK' Het spreekt voor zich dat het wettelijk verboden is om wegen te ver vuilen. De vervuiler heeft dan ook de verplichting om de vervuiling, in dit geval slijk en modder, onmiddellijk te verwijderen. In de prak tijk doen zich echter situaties voor waarin gedurende een korte tijd vervuiling van het wegdek niet of nauwelijks is te voorkomen. Dit neemt niet weg dat dit evenzeer tot gevaarlijke situaties voor de weggebruiker kan leiden. Veel landbouwers realiseren zich dat en plaatsen een al dan niet zelf gefabriceerd waarschuwingsbord langs de kant van de weg. Deze borden zijn echter niet altijd duidelijk lees- en zichtbaar. Ten einde de nodige uniformiteit te bewerkstelligen en daarmee de herkenbaarheid en de verkeersveiligheid voor de weg gebruiker te vergroten, is besloten om waarschuwingsstickers te vervaardigen en deze gratis aan de landbouwers ter beschikking te stellen. Het is de bedoeling dat de landbouwers deze stickers zelf op borden aanbrengen. De hoogte van de onderkant van het bord ten opzichte van de weg dient 1.30 m. te bedragen. Die borden kunnen dan worden geplaatst bij het weggedeelte dat TIJDELIJK is vervuild. Als voorschrift hierbij geldt dat de borden als volgt worden ge plaatst: -op wegen waarop in het algemeen niet sneller dan 70 km. per uur wordt gereden, op 100 m. vóór het punt waar het wegdek is vervuild; -op overige wegen, op 1 50 200 m. vóór het punt waar het weg dek is vervuild. Het plaatsen van de borden met stickers "SLIK", ontslaat de desbe treffende landbouwers niet van de verplichting de vervuiling zo spoedig mogelijk ongedaan te maken. Zij blijven verantwoordelijk voor de ontstane situatie. Door de verschillende wegbeheerders zal in de komende maanden nauwlettend worden toegezien of vervuil de wegen ook daadwerkelijk zijn of worden schoongemaakt. Bij constatering van een vervuild wegdek zal de wegbeheerder de ver vuiler verzoeken binnen 2 uur de vervuiling ongedaan te maken. In dien daaraan geen gevolg wordt gegeven, zal de wegbeheerder op kosten van de vervuiler de vervuiling ongedaan maken. Ook zal de rijkspolitie dan op de hoogte worden gesteld, waarna vervolgens proces-verbaal wordt opgemaakt. Zodra het wegdek schoon is dient het bord SLIK onmiddellijk te worden verwijderd. De rijkspolitie zal erop toezien dat dit ook daadwerkelijk gebeurt! Waar zijn de stickers verkrijgbaar? De stickers die een afmeting hebben van 35 x 50 cm zijn gratis ver krijgbaar bij de volgende adressen: -gemeente Tholen, Markt 1-5 Sint-Maartensdijk, kamer 146 -gemeente Sint-Philipsland, Kerkring 1 te Sint-Philipsland -Groepsbureau van de rijkspolitie, Hofstraat 4 te Tholen -via de Christelijke Boeren- en Tuindersbond bij: de heer W.C. van Kempen, Kruytenburgseweg 1 te Poortvliet; de heer A.B. Aarnoudse, Voorstraat 9 te Oud-Vossemeer; -via de Zuidelijke Landbouw Maatschappij, Kring Tholen en Sint Phi- lipsland bij: de heer P.H. Verduit, Oudelandsedijk 12 te Tholen; de heer J.D. Lindhout, Engelaarsdijk 4 te Poortvliet; de heer D.M. Bijl, Hartogsweg 16 te Scherpenisse; de heer J.L.C. Mol, Heideweg 1 te Sint-Maartensdijk; de heer P.K.M. Stouten, Molenpad 6 te Stavenisse; de heer J.H.M. Akkermans, Kleinedijk 2 te Sint-Annaland; de heer J.N.M. de Winter, Zeedijk 5 te Oud-Vossemeer; de heer A.M. Guiljam, Korte Schoolstraat 3 te Sint-Philipsland. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om vergunning ingediend door burge meester en wethouders van Tholen, Markt 1-5 te Sint- Maartensdijk voor het plaatsen van een noodlokaal bij de openbare basisschool op het perceel kadastraal bekend Sint- Annaland, sektie G, nummer 1482 (gedeeltelijk), plaatselijk gemerkt Raiffeisenstraat 9. Dit plan is niet in overeenstem ming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burge meester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, na verkregen toestemming van het college van gedepu teerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor het onderhavige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 20 oktober 1989 tot en met 2 november 1989 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter ge meentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelij ke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 19 oktober 1989. De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. De Vrijwilligers Vacaturebank Tholen is op zoek naar een vrijwilliger t.b.v. Scouting Tholen. De taak van deze vrijwilliger bestaat uit het leiding geven aan een groep kinderen (leeftijd vanaf 8 jaar). Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jacqueline Walraven iedere donderdagmiddag tel: 01666 - 8200, tst. 208, of tijdens de overige kantooruren van het gemeentehuis met dhr. Janssen tst. 217. Woensdag 1 november Aanvang: 14.30 uur 16.30 uur Sport- en gemeenschapscentrum "De Wellevaete" te Sint-Annaland. De beheerscommissie van het sport- en gemeenschapscentrum "De Wellevaete" presenteert speciaal voor de kinderen van 4 tot 12 jaar een "Live"-optreden van; Vanaf 1 november 1989 zullen de gemeenten overgaan op de afgif te van een Nederlands paspoort dat er iets anders uitziet dan het huidige zwarte model. De nieuwe pas krijgt een Europese jas aan. Het belangrijkste uiterlijke kenmerk van het Europese model paspoort is de kleur van de kaft (rood). Voorts is dit rode paspoort iets kleiner van formaat dan het huidige zwarte paspoort. Voor de burger heeft de overgang naar het rode paspoort nauwelijks gevolgen. De zwarte paspoorten behouden hun geldigheid tot de er in vermelde datum, ook als deze na 1 november valt. Er is dus geen aanleiding om een nog geldig(zwart) paspoort om te wisselen voor het nieuwe paspoort. Het nieuwe paspoort kost niet meer dan het oude. Er is dus evenmin reden om voor 1 november vervroegd een nieuw zwart paspoort aan te schaffen. Zolang de pas geldig is, blijft het ook mogelijk kinderen daarin bij te schrijven onder dezelfde voor waarden als nu het geval is. De enige wijziging is dat zwarte paspoorten na 1 november niet meer kunnen worden verlengd na afloop van de geldigheidsduur. In plaats van verlenging wordt een nieuw paspoort uitgereikt. Deze wijziging is overigens ook van wei nig betekenis, omdat de kosten voor aanschaf van een nieuw paspoort gelijk zijn aan de kosten van verlenging. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 23 oktober 1989 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders P. van Schetsen, L.J. Koopman en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 - 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met'een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666 - 8200, toestel 330. Op directe wijze kunnen de kinderen kennis maken met de nu 2 me ter lange dierenbosfiguren zoals Ed en Willem Bever, Meneer de Uil en Chico Lama. Er zal een theatervoorstelling worden gegeven, met de originele stemmen, die bestaat uit toneel en liedjes. Het is de be doeling dat de kinderen betrokken worden bij het gebeuren op to neel. De clown Kwipi zal hiertoe kinderen uitnodigen en als schakel fungeren tussen de kinderen en de dierenbosfiguren. De kinderen die Kwipi helpen kunnen rekenen op een fabeltjeskrant-attentie. Kortom: een heerlijke voorstelling, van en voor kinderen die hun nog lang zal heugen. De zaal is open vanaf 14.00 uur. Entree is f 5, De wintertijd en dan vooral als het vroor was ook de meest geëigende tijd om 'juun',-uien af te leveren. Als het vroor liep de uienprijs meestal op. De meeste boeren hadden wel een paar gemeten uien, nooit een gro te lap, want het was eigenlijk een typisch produkt voor de kleine boer. Die hadden dan ook bijna zonder uitzondering uien. Dat was in die tijd een zeer arbeidsintensief gewas. En daarom hadden de grotere boeren de uien in 'alfwas' dat wil zeggen dat al het handwerk door iemand ge daan werd die niet in loondienst was bij de boer. De boer gaf het land en deed het paardewerk, de 'alfwasser' deed al het handwerk. Zaaizaad en kunstmest was voor gezamelijke rekening en ieder kreeg de helft van de opbrengst. Een 'alfwasser' was meestal iemand met een groot gezin. Dan konden namelijk de kinderen de uien schoon houden. Dat bete kende, dat als ze uit school kwamen dat ze naar 't land moesten om ui en te wieden. Als 't land goed droog was, de klompen uit en op je kousen in de uien, dan beschadigde je niet zoveel als met klompen aan. Dat viel natuurlijk niet mee, als andere kinderen gingen spelen en je kroop daar dan tussen die smerige rijen uien. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat dergelijke kinderen zich niet zo erg tot de landbouw en alles wat daarmee te maken had in casu ook de boeren aangetrokken voelden. Vooral niet als de boer ook nog eens kwam kijken of ze het vuil wel goed meenamen en niet te veel uien weghakten. En er groeide veel onkruid, want uien werden meestal op mooie zachte zogenaamde opdrachtige grond gezaaid, dan waren er dikwijls geen problemen met de opkomst, want die grond werd nooit hard, maar ook het onkruid had een ideaal kiembed. In die tijd waren er nog geert chemische bestrijdingsmiddelen, dus het moest allemaal met de hand gebeuren. En daar zat je dan als kleine jongen op een in je ogen onmetelijk groot stuk land. Zonder uitzicht dat je er ooit doorkwam en dan ook nog met de wetenschap als je er doorkwam, dat je weer opnieuw kon beginnen waar je de eerste keer begonnen was, want daar stond dan inmiddels weer net zoveel als de eerste keer. Meestal was je wel met een paar broertjes of zusjes, maar die hadden er minstens met zo'n grote hekel aan en dan kreeg je ook nog het probleem dat er ruzie ontstond, want iedereen wilde op het schoonste stukje aan de gang, met het gevolg dat het vuilste stuk altijd bleef liggen. Maar dat moest vader dan 's avonds maar doen, het was tenslotte zijn eigen 'juun'. Hoewel vader wel een volledige dagtaak had en dikwijls nog zwaar werk ook ging hij toch in de wiedtijd 's avonds als het goed weer was altijd uien wieden. Er was toen nog geen kinderbijslag en als men dan een groot gezin had was éénmansverdienste nauwelijks toereikend voor het dagelijks levensonderhoud, laat staan voor de wat grotere uitgaven, zo als nieuwe kleren. Het is intussen wel begrijpelijk dat veel van deze kinderen een afkeer van landwerk kregen en later dikwijls als ze de kans kregen een ander beroep kozen. Ook het rooien van de uien was handwerk. Ze werden met de hand op getrokken en kwamen dan op spreien van een rij of vijf bij elkaar te liggen. Bij goed weer konden ze zo op het land mooi voordrogen, maar als er veel regen kwam moesten ze met de hand nog weer een keer ge keerd worden. Het gebeurde ook wel dat ze met een grote houten hark omgekrouwd werden. Na een dag of wat werden ze dan in jute zakken geschept, later gebruikte men daar sisalzakken voor, daar droogden ze beter in. Als de uien dan winddroog waren werden de zakken op de wa gen geladen en in de ren of aan de hoop gestort. Uienrennen waren lan ge rechthoekige bouwsels, bestaande uit houten palen waar latten omheen getimmerd werden. De bovenkant werd afgedekt met riet of stro. Zo'n uienren was ongeveer 1,5 m. breed en de storthoogte ook zo'n 1,5 m. De lengte werd aangepast aan de hoeveelheid die men op te slaan had. Het was een ideale manier van bewaren. De wind kon er van alle kanten door. Alleen bij langdurige strenge vorst moesten er wel eens maatregelen genomen worden. Dan werd er wel eens karton omheen ge zet of bossen stro of riet. Een andere manier van bewaren was aan de hoop. Ook dat ging goed. Het ging eigenlijk op dezelfde manier als een aardappelhoop. Alleen ui en werden altijd boven op de grond gestort en dan op een laagje stro om te voorkomen dat het vocht uit de grond erin trok. Uienhopen wa ren breder en dus ook hoger dan aardappelhopen. De hoop werd met goed recht stro afgedekt. Het beste was-roggestro, maar dat was er niet veel, rogge werd hier praktisch niet verbouwd. Daarom gebeurde het meestal met tarwestro. Er kwam alleen bovenop en aan de voet van de hoop wat grond op om het stro vast te leggen, verder kwam er geen grond op, bij strenge vorst werden er wel eens wat schoven stro of wat ruigte uit een sloot tegen aangebracht, maar zo gauw het begon te dooi en moest dat er weer af. Bij Kees van der Linde 'alfwasten' Merien van der Velde. Die was op perman bij de metselaar en hij had veel kinderen en daarom had hij elk jaar een flinke lap uien, want hij had veel juunwieders. Nu het al even vroor was hij met Van der Linde overeengekomen dat ze maar eens wat uien zouden afleveren. Daar kwam ook weer veel handwerk aan te pas. De uien werden namelijk met de hand afgestaart en dan in zakken gedaan. Als er dan genoeg zakken vol waren, dat er een wagenvracht was, dan bracht één van de knechts van Van der Linde ze naar de veiling. Dat afstaarten was ook een monnikenwerk en weer moesten dan de kinderen opdraven, want als het vroor kon Merien zelf ook wel uien afstaarten, want dan was er toch geen werk bij de metse laar. Maar als hij dat allemaal alleen moest doen duurde het veel te lang voordat hij een wagen uien klaar had. Dus als de jongens maar even vrij waren en dat was dan voornamelijk 's zaterdags en zoals nu met ijsvrij dan kregen ze een oud puntmesje in der handen geduwd en dan moesten ze vader helpen met uien snijden. Vooral als ze wat ouder wer den gingen ze ook nog beseffen dat er van elke twee uien er één voor de boer was. Het was dan ook helemaal geen wonder dat Sientje het oudste meisje van Merien van der Velde bij elke tweede ui die ze in de mand gooide verachtelijk uitriep: weer één voor die boer, totdat haat vader dat beu werd, en zei: dat zij haar brutale mond moest houden, waarop zij zei: goed, maar als ik groot ben, nooit geen uien meer. En als het dan allemaal nog maar goede uien waren, maar sommige jaren zat er ook nog koprot in, en die moesten eruit, want o wee als er een wagen uien op de veiling kwam waar koprot inzat dan werd hij terug gestuurd. Dan moest je zo'n hele vracht opnieuw uitzoeken en met de boer was het dan ook niet best, een heel schof een knecht met een span paarden voor niks op pad geweest, je moest er niet over denken. Het viel alles bij elkaar genomen nog niet zo mee, om via het 'alfwassen' aan een extra inkomen te komen en bovendien nog vrede met je kinde ren te houden. Vooral als ze groter werden, kwamen daar natuurlijk toch vragen over. Stel je toch eens voor dat andere kinderen aan het schaatsen zijn en je zit daar met zijn vieren of vijven aan zo'n uien hoop, nauwelijks door een hagje van wat bossen stro beschermd tegen de kou. Uit baldadig heid ging je elkaar af en toe maar wat bekogelen, met wat rotte uien, totdat er natuurlijk één wat al te hard midden in 't gezicht getroffen werd. Dan moest de oudste weer tussenbeide komen om de vechtenden te scheiden. Het viel ook voor de ouders niet mee om dat aan de kinderen uit te leg gen, want ze gunden even goed wel dat hun kinderen ook tijd kregen om te spelen, maar het werk moest ook gebeuren. WORDT VERVOLGD

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 5