Smerdiek 3 blijft meedoen Vosmeer 2 naar derde plaats Liedjes, rijstkorrels en Friese paarden Toby Hage etaleert topklasse Denk en Zet wint eerste wedstrijd 1.895,- SPIJKE^ Eerste winst voor dames 2 Noad 3 verliest tegen tien man Donderdag 19 oktober 1989 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Recreanten Grote minigroep korfbal Emergo overtuigend tafeltennis S Vier punten Smash Stavenisse 2 teleurgesteld Winst Smerdiek 3 Ruime zege WHS 5 Smerdiek 4 Iaat punt liggen Vosmeer 3 vergeet te scoren Keeper houdt Vosmeer 4 overeind Kouwen scoort vier keer VAILLANT COMBIKETEL NU Koploper overrompelt Noad BSC troeft Vosmeer af Gedeelde 2e plaats in Ned. aspirantenkampioenschap dammen Rustige start Verlies Vijf titelkandidaten "MIJN VADER HEEFT TE KORTE ARMEN" faCdett 'Kafr Geen onderzoek overdekt bad Vrijdagavond is in Meulvliet begon nen met een gemengd recreatief vol leybalteam. Van kwart voor tien tot elf uur kan men gezellig bewegen bij AVC, dat haar mogelijkheden met de ze nieuwe loot gaat verbreden. Belang stellenden kunnen elke vrijdagavond om kwart voor tien terecht in de Thoolse sporthal. Als er voldoende deelnemers zijn, wordt overwogen om mee te doen aan de recreanten competitie in de regio Bergen op Zoom. AVC komt in de gewone competitie bij de senioren uit met twee heren- en drie damesteams. AVC is ook actief voor de jeugd. Op dinsdagavond traint van vijf tot zes uur een minigroep van 36 jongens en meisjes o.l.v. Henk Nieuwenhuis in de Thoolse sporthal Meulvliet. Voorheen werd in de gymzaal te Oud-Vossemeer geoefend. Daarnaast zijn nog twee jongens- en twee meisjesteams en een gemengd jeugdtfeam. Emergo heeft de eerste uitwedstrijd gewonnen. Springfield werd met maar liefst 0-14 geklopt. In de eerste helft werd het al 0-9 door treffers van Jan Room (3x), Jan Duine (2x), Marco v.d. Hoek, Dicky v.d. Linden, Renate Breure en Harry Verduit. In de tweede helft scoorde Marco v.d. Hoek nog twee keer en door treffers van Jan Duine, Daaf de Rijke en Harry Ver duit werd de eindstand bereikt. Zater dag krijgt Emergo bezoek van Deetos 7. Het eerste team van Smash verzamel de in één week tijd vier punten. Zater dag bleef men met 3-7 de baas over Markiezaat. Piet Ridderhof verloor twee partijen, o.a. van Smurdiekenaar Eric de Rooy. Donderdag werd Sios uit Roosendaal met 1-9 geklopt. Al leen Christian van 't Hof verloor een punt. Johan Snoep speelt na vijf wedstrijden nog altijd 100%, wat er mede de oorzaak van is dat Smash aan de leiding gaat. Het tweede team verloor bij TCS met 2-8. Martin v.d. Klooster en Ad van 't Hof wonnen beide eenmaal. Smash 3 verloor met 1-9 van koploper TCO. Kees van Poortvliet won de eni ge partij. Smash 4 won opnieuw, nu met 2-8 van Breda. Jos IJzerman speelt nog altijd 100%. Samen met Colin Havermans won hij alle partijen. Jan den Engels man scoorde één keer. De koppositie blijft behouden. Het eerste juniorenteam moest met twee man naar Vice Versa. Daar won nen Marco Saarloos en Rafaël Fructu-' oso al hun partijen, waardoor een 3-7 zege werd behaald. Ook het tweede juniorenteam won met 3-7. Leo Wessels, Danny Bult en Arie Rijnberg brachten ieder twee par tijen op hun naam. Programma. 27 okt.: TCS 2-Smash 1, Dio 2-Smash 3, Vice Versa 9-Smash 4; 28 okt.: Smash 2-Vice Versa 4, Bel- crum 5-Smash jun. 1, Smash jun. 2-Markiezaat 5. VERVOLG VAN PAG. 15 ter, waarna Henk Vane tien minu ten voor de rust de gelijkmaker aantekende. Even later ging Vane alleen op de doelman af, maar zijn inzet ging net naast. Na tien minuten in de tweede helft depo neerde WC het leer achter doel man Rien Hage. SPS zette alle zeilen bij om met minimaal één punt huiswaarts te keren, maar het wilde niet lukken. Na een schot op de kruising door Johan van Tiggele zag ook Kees Uijl zijn inzet uit de kruising getikt wor den. Zelfs in de laatste minuut be landde de bal nog via binnenkant paal in het VVC-doel, maar bleef op de doellijn rollen. Tegen de ongeslagen koploper FCH 2 kwamen de reserves van Stavenisse al na twee minuten op voorsprong door Leon de Jong. Vijf minuten later scoorde Frans Lindhout (die later nog een boe king opliep) 0-2. Daarna ging het spel op en neer. De Jong leek voor 0-3 te zorgen, maar de doelman stopte de bal en schoot meteen uit, waarna FCH gelijk 1-2 scoor de. Stavenisse liep even achter de feiten aan, kwam goed weg toen de scheidsrechter bij een te rugspeelbal buitenspel constateer de, maar kon toch niet voorkomen dat FCH de gelijkma ker aantekende. Daarna pakte men de draad weer op en uit een strafschop wegens hands scoorde Kees Smits 2-3. Vlak voor rust profiteerde FCH van een fout van doelman Jaap de Vos om gelijk te komen. Na de thee vocht Stavenis se voor wat het waard was, maar moest toch aanzien dat FCH voor het eerst in de wedstrijd op voor sprong kwam (4-3). Richard Ge braad en Leon de Jong verschenen nog alleen voor de keeper, maar tevergeefs. Een teleurgesteld Sta venisse had in Rinus van Oeveren een prima aanwinst. Noad 3 dacht in DVO 4 een gelijk waardige tegenstander te treffen, maar dat viel de Sint- Philipslanders tegen. Na tien mi nuten stond men met 1-0 achter en na een kwartier was het al 2-0 voor de Roosendalers. DVO bracht weliswaar maar tien man binnen de lijnen, maar die druk ten dermate op het doel dat het nog voor de rust 3-0 werd. Na de thee bouwde Noad een veldover- wicht op, maar door de ronduit slechte afwerking leverde dat niets op. Het enige noemenswaardige was een schot van Jan Kot uit een combinatie met Martin den Bra- ber. Dat ketste echter af op de doelman en ging naast. DVO had meer succes en met twee treffers werd de 5-0 eindstand bereikt. De derde keus van Smerdiek houdt door een overwinning tegen Kogelvangers een plaats in de top van de vierde klas A. Ook Noad 4 en WHS 5 deden daar goede zaken, ze wonnen beide. In de vierde klas B lijkt Tholense Boys 5 van slag, de ploeg verloor opnieuw. Smerdiek 4 moest voor de tweede keer een punt in leveren. Het was Smerdiek 3 al snel duide lijk dat Kogelvangers 4 over een snelle en beweeglijke voorhoede beschikte, die de blauw-zwarte achterhoede handen vol werk be zorgde. De ploeg uit Willemstad opende de score, waarna Smer diek de zaken energieker aanpak te. Halverwege de eerste helft werd de doorgebroken Tonny v.d. Werf in het strafschopgebied neergelegd en Rien Joppe benutte de penalty. Wim Vroegop verving de geblesseerde v.d. Werf en bracht vijf minuten daarna - op aangeven van Wim Scherpenisse - zijn ploeg op voorsprong. Het werd zelfs 3-1 toen Scherpenisse goed doorging en Philip Franke de gekeerde inzet alsnog verzilver de. Na de rust kwam Martin Lind hout in het veld voor Pieter de Beeld. Er ontwikkelde zich een leuke wedstrijd met gevaar voor beide doelen. Uit een strafschop scoorde Kogelvangers. Doelman Richard Priem keerde het schot, maar omdat geen fluitsignaal was gegeven moest de penalty over en via binnenkant paal werd het 3-2. Via Wim Vroegop werd het ver volgens 4-2 en tien minuten later scoorde Wim Scherpenisse 5-2. Smerdiek dacht op rozen te zitten, maar toen een tegenstander vrij kon aanleggen stond het 5-3. Een terugspeelbal van Wim Scherpe nisse vanaf de middenlijn werd vlak voor tijd onderschept en zo werd het 5-4. Door een ruime 5-0 overwinning is WHS 5 in de vierde klas A twee punten uitgelopen op de vijfde keus van Dinteloord. Toch begon WHS moeilijk, want een aantal spelers had al een wedstrijd met het vierde elftal in de benen. Din teloord was meer in balbezit, maar de betere kansen waren voor WHS. Piet Ridderhof schoot, na een snelle aanval over rechts, de bal voor een leeg doel hoog over. Dinteloord raakte steeds meer in de problemen en na aandringen door Jan Akkermans passeerde de laatste man met een lob de eigen doelman (1-0). Na de rust combi neerde WHS beter. Ook was er - ondermeer dankzij de voor Johan Gunst ingevallen Richard de Jon ge - meer snelheid. Dick de Witte ging van eigen helft door en schoot beheerst 2-0 in. Tien minu ten later soleerde hij opnieuw door de verdediging en maakte 3-0. Door een strafschop in twee keer te benutten scoorde Piet Rid derhof 4-0. WHS hield, met on der andere Perry Moerland voor de geblesseerd uitgevallen Leo van 't Hof in de gelederen, de zaak onder controle. Wim van Vossen werd nog een keer de diepte in gestuurd, ging alleen op de keeper af maar kreeg de bal verkeerd op zijn voet. Richard de Jonge had meer succes en rondde een actie over links met een treffer (5-0) af. Dinteloord probeerde iets terug te doen, maar vond doelman André van Ast op zijn weg. Op bezoek bij Seolto 4 moest Smerdiek 4 zijn koppositie in de vierde klas B verdedigen. Hoewel het jeugdige elftal nog maar drie punten had, bleek het een sterke tegenstander te zijn. Smerdiek zette de thuisclub meteen onder druk en in de derde minuut knal de Ko Stoutjesdijk op de paal. Er volgden vele aanvallen, maar pas na twintig minuten leverde dat een doelpunt op. Ko Stoutjesdijk stuurde op rechts Jaap de Rijke weg, diens voorzet werd door Kees v.d. Hoek prima afgerond (0-1). Er kwamen meer kansen. Eerst schoot Jan Guiljam op de lat en even later kopte hij naast. Tien De reserves van Vosmeer klimmen door de 2-1 overwinning op FC Bergen naar de derde plaats op de rang lijst. Vosmeer 3 verloor de slag om de tweede plaats in een direct treffen met Dioz 2. In de vierde klas boekten zowel de vierde als de vijfde keus 1-6 overwinningen. Het deze competitie sterk ver jongde Vosmeer 2 kwam door de winst tegen FC Bergen 2 op gelij ke hoogte met de Bergenaren. Met 8 punten uit 6 wedstrijden staan de oranje-zwarten op de derde plaats. Vanaf het begin nam Vosmeer het heft in handen, maar pas na een half uur werd dat overwicht in een doelpunt uitgedrukt. Bas Quist ging op rechts door, omspeelde drie man en schoot hard in. De Bergse doelman keerde dat schot, maar Remy Kalamb schoot de te rugspringende bal alsnog in (1-0). Vijf minuten later twijfelde de Vosmeer-verdediging, zodat een Bergse aanvaller alleen voor doel man Sjaak Hommel verscheen en beheerst 1-1 scoorde. Na de thee bleef Vosmeer de betere ploeg en binnen vijf minuten moesten de Brabanders tot driemaal toe de bal van de doellijn halen. Na een kwartier pikte Frans Verhees de bal op en gaf met een schot vanaf de zestien meterlijn de doelman het nakijken (2-1). Het laatste kwartier moest Vosmeer alle zei len bijzetten. FC Bergen speelde alles of niets en schoof enkele spe lers naar voren. Maar Vosmeer gaf geen krimp en hield de voor sprong vrij gemakkelijk vast. Hoewel Vosmeer 3 voortvarend begon en Dioz 2 met goed combi natievoetbal op de eigen helft hield, lukte het de ploeg niet om gevaar te stichten voor het doel van de tegenstander. Halverwege de eerste helft profiteerden de be zoekers van een te zachte te rugspeelbal van Vosmeer en scoorden 0-1. De oranje-zwarten antwoordden met aanvallend, maar te gehaast spel. Het werd 0-2 nadat de bal uit een vrije trap voor de voeten van een Dioz- aanvaller belandde. Jos de Wit kwam nog alleen voor het doel, maar zijn schot werd gekeerd. Na de rust waren alle spelers weer voornamelijk op de helft van Dioz te vinden. Vosmeer speelde met veel inzet, maar omdat doel punten uitbleven werden er meer risico's genomen. Zo kon het ge beuren dat de felle Zegse voorhoe de tot twee keer toe voor doelman Fred Hommel verscheen en scoor de (volgens de hele Vosmeer- aanhang uit buitenspelpositie). Vosmeerspits Libaan Shiiq Doon Ahmed had, na een verdienstelij ke wedstrijd, nog de kans om de eer te redden. Maar de bal kwam verkeerd op zijn slof en ging net over. Zo bleef het 0-4. De 1-6 uitslag van het treffen tus sen Vosmeer 4 en Steenbergen 6 doet vermoeden dat de oranje- zwarten veel sterker waren, maar doelman Jan Geuze moest heel wat werk verrichten om de Bra banders het scoren te beletten. Hij deed dat overigens tot volle tevre denheid van zijn ploeg. Steenber gen begon fel, maar Vosmeer hield het hoofd koel en na enkele hoekschoppen opende Leen Moerland halverwege de eerste helft uit een scrimmage de score. Vlak voor rust had Dré Hommel pech toen zijn schot op de krui sing kwam en via de paal uit het doel sprong. Na de rust werd het via Toni Lindhout 0-2 en Jan Dui ne benutte een strafschop om 0-3 aan te tekenen, nadat de doorge broken Dré Hommel was ge vloerd. Hommel brak even later opnieuw door en scoorde 0-4. Hij werd daarna gewisseld voor Rien Goedegebuure. Deze nam de eer ste beste bal die hij kreeg vol op de pantoffel en maakte 0-5. Uit een strafschop kwam Steenbergen op 1-5, maar Johan Geuze bepaal de de eindstand op 1-6. Tegen het laaggeklasseerde HSC 4 speelde Vosmeer 5 constant op de helft van de thuisclub. Na tien mi nuten profiteerde de attente Dan ker Kouwen van een verdedigingsfout en scoorde 0-1. Vijf minuten later werd het 0-2. Een fout van de HSC-doelman le verde een indirecte vrije trap op. Kees Heijboer legde de bal breed op Johan Bosters en deze schoot onhoudbaar in de linker boven hoek. Twee minuten daarna werd een vrije trap door HSC in het wilde weg naar voren geschoten en verdween verrassend via de on derkant van de lat in het doel (1-2). Daarna werd het een matte partij, waarin uiteindelijk Danker Kouwen voor de rust nog twee keer scoorde. Na de thee was het gedaan met het mooie voetbal. Tot tien minuten voor het einde bleef de stand ongewijzigd, waar na Richard Kooien uit een voorzet van Ad Havermans 1-5 inkopte. Door onoplettendheid van de grensrechter leek HSC tegen te gaan scoren, maar doelman Ra mon Kooien voorkwam dat. Een treffer van Danker Kouwen werd afgekeurd, maar vijf minuten voor tijd scoorde dezelfde speler alsnog, 1-6. VCW 180E irtcl. T.T.B. mèt warm water en C V. zonder waakvlam Lievevrouwestraat 56 Bergen op Zoom Tel 01640/4 09 51 /2 Statencomplex Middelburg. Op 27 oktober - vóór de statenverga dering - stelt de commissaris van de koningin het vernieuwde Sta tencomplex in gebruik. Na een verbouwing is de zaal voor het eerst beschikbaar voor een verga dering van provinciale staten. minuten voor de rust werd een voorzet van Jaap de Rijke door een Seolto-speler in eigen doel ge werkt. Die 0-2 was gezien het spel- beeld eigenlijk te weinig. In de rust paste men twee wissels toe. Smerdiek zocht steeds maar de aanval, dat kostte de nodige krachten en daardoor liep het na een kwartier niet meer bij de blauw-zwarten. Voor het eerst dit seizoen kwam de ploeg onder druk te staan. De scheidsrechter was ook niet op de hand van Smerdiek en halverwege de twee de helft scoorde Seolto 1-2. Bij Smerdiek lukte niets meer (op nieuw stond de paal een treffer in de weg) en aanval na aanval rolde over het doel heen. Drie minuten voor het einde scoorde Seolto de gelijkmaker (2-2), hoewel de grensrechter vlagde voor bui tenspel. Noad 4 leed een 8-1 nederlaag te gen de nog ongeslagen koploper Dinteloord 4. Het grootste deel van dat team speelde vorig sei zoen nog twee klassen hoger en dat was aan hun spel te zien. De Brabanders kwamen dan ook al snel op 2-0. Met een mooi diago naal schot zorgde A-junior Erwin Kot voor 2-1. Even wankelde Din teloord, maar de ploeg herstelde zich en scoorde 3-1. Na de rust speelde Noad alles of niets, wat resulteerde in 4-1 voor de thuis club. De moed zonk de Sint-Phi- lipslanders in de schoenen, zodat de score nog werd opgevoerd tot 8-1. Het tweede damesteam van Vosmeer heeft hekkesluiter Oude molen met 3-0 verslagen. Voor Vosmeer was dat de eerste competitie-overwinning. Het eer ste dameselftal kon tegen koplo per BSC niet voor een stunt zorgen en verloor met 5-1. Vosmeer 2 kreeg tegen Oudemo len via Liesbeth de Korte, Moni que van As en Rosemarie Pons een flink aantal kansen om te sco ren, maar de afwerking faalde Met uitvallen waren ook de be zoeksters verschillende keren voor het Vosmeer-doel gevaarlijk. Een foute terugspeelbal van Maaike v.d. Laak verraste keepster Barba ra Priem bijna, maar v.d. Laak was zelf nog tijdig bij de bal om een doelpunt te voorkomen. Kort voor de rust bracht Rosemarie Pons de verdediging van Oudemo len in gevaar en een mislukte te rugspeelbal betekende 1-0. In de tweede helft eenzelfde spelbeeld. Uit een aanval ging Liesbeth de Korte door en tekende 2-0 aan. TVvee minuten later weer een uitval via Monique van As. Een verde digster van Oudemolen werd in het nauw gebracht en lobde de bal over haar eigen doelverdedigster, zodat het 3-0 stond. Hierin kwam geen verandering meer. Internos 5-10 F.C. Bergen 6-6 Moerstr. 2 6-10 Vosmeer 2 6-6 ODIO 5- 8 Rimboe 2 6-5 Vivoo 5- 8 Steenbergen 5-1 Val Aan 6- 6 Rimboe 6-1 NSV 2 6- 6 Oudemolen 6-1 Vosmeer 1 ging vol goede moed op bezoek bij de ongeslagen kop loper BSC. In de eerste helft bracht men de thuisclub met goed spel in het nauw, maar door twee aarzelingen in de verdediging (in de 10e en de 37e minuut) namen de Roosendalers de leiding. Dat geeft ook meteen het verschil aan tussen de koploper en middenmo ter Vosmeer. Na de thee kregen de Thoolse dames nTeteen de genade klap, omdat een aanval over rechts door de linksbuiten van BSC goed werd afgerond (3-0). Na twaalf minuten in de tweede helft stond het al 5-0 voor de thuisclub. Vosmeer probeerde wat terug te doen en dat lukte na ruim een half uur. Een goed genomen hoekschop van Anita Goedege buure werd door Addy v.d. Zande fraai ingekopt. De 5-1 nederlaag was weliswaar verdiend, maar niettemin geflatteerd. Michael Wisse en Elly Hazeleger van de School met de Bijbel in Poortvliet moesten vrijdagmiddag af en toe even bukken om zich een weg te banen door de erehaag van kinderen. Het bruidspaar werd in Sint-Maartensdijk door leerlingen uit de verschillende groe pen opgewacht voor het gemeentehuis. Met liedjes, versierde hoepels en rijstkorrels werd het onderwijzersechtpaar naar de crèmekleu rige koets begeleid die, getrokken door twee Friese paarden, op de Markt klaarstond. In de Gereformeerde Kerk te Poortvliet zegende ds. J.A. Droogendijk het huwelijk in. Alle 90 leerlingen van de Jenaplan basisschool waren daarvan getuige. Voor de kinderen werd daarna in het schoolgebouw eerst aan de Schoolstraat receptie gehouden voordat de ouderen aan de beurt kwamen om het stel geluk te wensen. Wisse is leerkracht van groep 4, 5 en 6, mevrouw Hazeleger van groep 1, 2 en 3. De Jenaplan leef-werkgemeenschap heeft een tweekoppige leiding. Samen met mevrouw A. Roggenband uit Tholen staat Wisse uit Oud-Vossemeer aan het hoofd van deze school. In de eerste vijf ronden van het aspiranten N.K. heeft Toby Hage overduidelijk aangetoond dat hij bij de Nederlandse topdammers gerekend kan worden. Halverwege de finale staat hij op een riante gedeelde 2e plaats, met 1 punt achterstand op de koploper. Voor de dammer van damclub de Eendracht kan het kam pioenschap bijna niet meer stuk, want na een moeizaam verlopen halve finale in april zal hij dit niet verwacht hebben. Het is opvallend dat in het Noord- Hollandse Schagen veel remises worden gespeeld, slechts één der de eindigde tot nu toe in een be slissing. Dit is een goede indicatie voor het hoge niveau van de spe lers, het onderling verschil in speelsterkte is miniem. De spelers verbruikten veel bedenktijd, Toby zat dan ook vrijwel elke ronde ruim 4 uur achter het dambord. In de maandenlange voorberei dingsfase voor dit kampioenschap heeft Toby zeer veel trainingsar- beid verricht. Dit had een negatief effect op zijn damresultaten van de laatste tijd, maar een uitge kiende rustperiode bracht hem de grote vorm op tijd terug. In deze finale plukt Toby de vruchten van het deelnemen aan de centrale aspirantentraining, waarin de na tionale toppers speciaal worden begeleid. Toby Hage startte in de eerste ron de vrij rustig tegen Ferry Kemper man, een boeiende tegenaanval liet hij achterwege in de opening. Beide spelers kozen voor een ont wikkeling van de lange vleugel, met vervolgens een verbeten ge vecht om het centrum. Toby kwam daarmee met 2 tempi voor sprong in een ongunstige klassie ke stand, maar wist middels een Coupe Royale dreiging dit lichte nadeel weg te werken. Na de tijd nood fase besloot Toby eieren voor zijn geld te kiezen en nam een remise doorbraak. In een Amsterdamse variant zette de Tholenaar in zijn 2e partij zijn tegenstander Michel Koop vast met als resultaat een lange vleugel opsluiting. Toen Koop zich uit de greep had geworsteld stond Toby gunstiger met een betere schijven- verdeling. Plotseling bracht hij een schitterende, niet te pareren dreiging in de stand en combi neerde naar schijfwinst. Achteraf bleek dat Toby nog een andere combinatie met doorbraak had kunnen nemen. Gelukkig wist Hage mede door het omzeilen van venijnige plakkers het triktra- keindspel in zijn voordeel te beslissen. In de derde ronde speelde Toby met wit tegen de ex-Belg Matthijs Robbens. In een Boom-achtig flankspelletje wist de Tholenaar het spel lange tijd gelijk te hou den, maar na een wederzijdse doorbraak stond zwart duidelijk beter vanwege zijn materiaal winst. Hoe Toby ook nog streed, een verlies was onvermijdelijk. Ondanks dat verlies speelde Toby maandag een goede vierde partij tegen de zeer sterke Mike Vos kamp. Een flankaanval van de aspirant uit Vorden werd goed verdedigd. In het middenspel kroop Toby door het oog van de naald doordat zijn tegenstander een kansrijke voortzetting mistte. Toby nam daarna geen risico's meer en na een gedwongen spelty pe manouvreerde hij zijn mate riaal naar een volkomen gelijkwaardige eindspelstand en pakte daarmee een verdienstelijke remise. Dinsdag speelde Toby een produc tieve vijfde ronde. Na een rustige opbouw van de partij had hij nog niet veel weten te bereiken tegen de Schiedammer Hans Landsber gen, maar deze had daarvoor wel een zee aan bedenktijd verbruikt. Met nog 20 zetten te spelen in 3 minuten tijd zat Landsbergen in een razende tijdsnood, terwijl To by zijn bedenktijd veel efficiënter had ingedeeld. Dit resulteerde in een zenuwslopende slotfase waar in Toby de stelling van zijn tegen stander totaal ruïneerde, na de tijdscontrole lag de winst voor het oprapen, met als resultaat een ge deelde tweede plaats halverwege de finale. Aan de kop van de ranglijst is het zeer spannend, er zijn zelfs 5 se rieuze kampioenskandidaten. De koploper Robbens maakte de laat ste dagen niet zo'n sterke indruk en zal het moeilijk krijgen. M. Barkel is zeker niet kansloos, en K. Thijssen heeft het lichtste pro gramma voor de boeg. Waar schijnlijk zal Toby zijn riante positie in de komende dagen enigszins prijs moeten geven, want hij moet nog spelen tegen Barkel en Thijssen. Zaterdag reikt burgemeester Stam van Schagen de prijzen uit. Dan zijn er negen ronden gespeeld in het tournooi, dat de Schager damclub organi seert wegens het vijftigjarig bestaan. Stand na 5 ronden: l.M. Robbens 5 2 3 0 7 2. T. Hage 5 2 2 1 6 M. Barkel 5 14 0 6 K. Thijssen 5 14 0 6 M. Voskamp 5 14 0 6 6. F. Kemperman 5 0 5 0 5 H. v.d. Weteringh 5 13 15 8. F. Fennema 5 0 4 1 4 9. M. Koop 5 113 3 10. H. Landsbergen 5 0 2 3 2 Joost verklaart ook waar om. "Hij kan bij het lezen de krant niet ver genoeg van zich afhouden...". "Dan zijn mijn moeders armen te kort," zegt Rijk. Zij zit altijd met de neus in de krant." En OPTICIEN VAN MIL zegt: "Andere glazen in hun brillen. Heel simpel, 't Is hier te kort en daar te lang, maar een vakman weet de beste oplossing." ARN. van MIL Bergen op Zoom WOUWSESTRAAT 8 Advertentie I.M. Vooralsnog zien b en w geen aan leiding opnieuw een onderzoek in te stellen naar de bouw van een overdekt zwembad. Het college zegt dat op vragen van de PvdA en VVD naar aanleiding van een eilandelij ke handtekeningenactie. "Een soortgelijk initiatief is in het nog niet zo verre verleden gestrand op de te hoge exploitatie kosten van een overdekt zwem bad. Begin dit jaar nog is besloten om de beide openluchtzwemba- den(de Spetter in Tholen en Haestinge in St. Maartensdijk) te handhaven en de komende jaren aan te passen aan de eisen volgens de Wet Hygiëne en Veiligheid Zwemgelegenheden. De wens om bij de bestaande zwembaden en kele recreatieve voorzieningen te scheppen, honoreren wij niet", al dus b en w van Tholen. OT IS EEN PuetKATIE Wl HET NATIONAAL INSTITUUT VOOfi DE SPOfiTGETWOHEOSffifiG EN DE STICHTING CONSUMENT EN VEHIGHEr ^SSwiT» Schaakvereniging Denk en Zet kon zich geen betere start in de Zeeuwse competitie wensen (vorig seizoen deed men nog mee aan de Brabantse competitie). Uitkomend in de tweede klas noord werd de derde keus uit Koudekerke met 5.5-2.5 terzijde geschoven. De Thoolse schakers had den tevoren niet eens geoefend. Zeven schakers traden aan, want eerste bordspeler R. van Nijnatten uit Tholen had wegens vakantie zijn partij een week eerder gespeeld (uitslag 1/2-1/2). Aan het tweede bord maakte D. de Graaf uit Scherpenisse het zijn te genstander zo moeilijk maken in een konings-Indiër, dat de theore tische kennis van de witspeler te kort schoot, hij een stuk verloor en opgaf. Aan het derde bord luk te het S. v.d. Velde uit Poortvliet een veel betere stelling te krijgen, maar hij besloot bij de stand 5-2 remise aan te bieden. Een bord verder worstelde G. Dijke uit Scherpenisse met zwart aan een damegambiet. Hij had met stuk winst zeker moeten winnen, maar door onoplettendheid moest hij het punt delen. De Thoolse schaaknestor G. Meeuwsen uit Sint-Maartensdijk, met wit aan het vijfde bord, besloot met zijn tegenstander de irritante klok stil te zetten en schaakte in ontspannen sfeer met een iets betere stelling naar remi se. Een bord verder was het lachen geblazen. Bij de achtste zet ver woordde J. Geuze uit Sint- Annaland zijn gedachten hardop: "Nu kan ik wel opgeven." Hij stond op dat moment inderdaad vreselijk slecht, maar 23 zetten la ter moest zijn tegenstander tot ie ders verwondering opgeven! J. Uijl uit Scherpenisse wist ook het volle punt te veroveren. Met stug aanvalsspel zette hij zijn tegen stander zo onder druk, dat die bij de 28e zet zijn dame verloor en de partij staakte. Dorpsgenoot J. Rijstenbil stond veel beter dan zijn opponent, maar moest met vier pionnen en een loper voor sprong tot zijn ergernis remise toestaan door herhaling van zet ten. Op 16 november krijgen de scha kers Middelburg op bezoek.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 17