Studiedag koorzang Fotografie in Middelburg Jonge monumenten in Midden-Zeeland Zeeuwen rijden vast beter Schepping centraal tijdens kerkenmiddag Calvijn over invloed media CDKBank Elly en Rikkert MIELE KEUKENS, ONGEËVENAARD IN DESIGN EN KWALITEIT Donderdag 12 oktober 1989 Onlangs hebben de gemeentebesturen in Midden-Zeeland een beschrijving gekregen van hun gemeente. Onderwerpen als bodemgesteldheid, grondgebruik, wegen, havens, dijken, buitengebied en de woonkernen, worden erin uit de doeken gedaan. PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS r Ouderen naar tingieterij Nierstichting Kar tegen gevel Waterleiding stuk POORTVLIET Burgerlijke stand Benoeming bij waterschap Biljarten SINT- PHILIPSLAND Auto in sloot Uitbreiding industrieterrein Bankjes op zeedijk "Bij ons bent u aan het juiste adres als 't om uitgekiend sparen gaat met noge rente." w.a. donken PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Milieuvriendelijk Bij verhuizing Miele-Keuken-Centrum "Tholen" ABDIJ Zeeuwse Koorschool Zaterdag 4 november wordt in Gent een interprovinciale studie dag koorzang gehouden. De dag is vooral bedoeld voor dirigenten en bestuursleden van koren in West-Vlaanderen, Oost-Vlaande- ren en Zeeland. Koren en hun besturen in de drie provincies zijn ervoor uitgenodigd, maar ook particulieren met zangambitities zijn welkom in het provinciaal in stituut hoger onderwijs, Henkley- laan 84, Gent. De bijeenkomst begint om 9.30 uur. 's Morgens houdt Michaël Scheck van het Gents en Ant werps conservatorium een inlei ding over koorleven en maat schappij. Het gezelschap gaat daarna in vier werkgroepen aan de slag, onder leiding van voor aanstaande mensen uit het koor leven in de drie provincies. Specificiteit van kinder- en jeugd koren of het werken met kinde ren tot twaalf en jongeren tot achttien jaar is het onderwerp in een werkgroep onder leiding van Marijke Coghe, Evert Heyblok en Jos van den Borre. Repertoire en programmatie met aandacht voor de componenten koorzanger, tekstdichter, compo nist en toehoorder komen aan bod onder leiding van Roos de Vos, Jo Marinissen en Michaël Scheck. Een andere werkgroep bespreekt de bestuurlijke aspecten van het koorwerk. Daaronder vallen on der meer plaats en tijdstip van concerten, taakverdeling, pers en publiciteit, toegangsprijzen, repe tities en de verhouding tussen koorbestuur en dirigent. De werk groep staat onder leiding van Jo- han DeWagtere, Gilbert Martens en Bert Soeters en gaat 's mid dags nog door. Werkgroep vier staat in het teken van het profiel van de dirigent en de koorzanger. Antoon Defoort en Hans Smout zijn de begelei ders. Na de lunch, die wordt aangebo den door de drie provinciale be sturen, zijn er twee workshops: kinderen en jongeren en volwas senenkoren. In de workshop kin deren en jongeren, onder leiding van Marijke Coghe en Evert Hey blok, treedt het meisjeskoor Lae- tare uit Aalst op. Hans Smout leidt de workshop volwassenenkoren. De deelne mers maken zichzelf onderwerp van gesprek, want het is de be doeling, dat zij gezamenlijk zin gen en over hun prestaties pra ten. Wie aan dit onderdeel wil meedoen, wordt gevraagd bij de aanmelding aan te geven in wel ke stemsoort hij of zij zingt. De studiedag wordt besloten met een receptie Aanmeldingen kunnen tot 16 ok tober, via een speciale kaart, wor den gericht aan het provinciaal bestuur van Oost-Vlaanderen. De kaarten en nadere informatie zijn verkrijgbaar bij het bureau cultuur van de provincie Zeeland, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180-31428. H Twee fototentoonstellingen in het Abdijcomplex in Middelburg zijn verlengd tot 23 oktober. In de Kloostergang is dat de expositie Fotografie van Piet Dieleman en William Verstraeten. De provincie heeft de twee kunstenaars de op dracht verstrekt een kunstwerk te maken op basis van fotografie in re latie tot een specifieke ruimte Die specicifieke ruimte werd de Kloostergang in de Abdij en de weerslag van de opdracht is daar te bekijken. Na de tentoonstelling worden de foto's opgenomen in de provinciale kunstcollectie In de Wandelkerk, bereikbaar via de Kloostergang, is werk te zien van Edouard Boubat. Getoond wordt een collectie uit het oeuvre van de hedendaagse Franse fotograaf. Beide tentoonstelling zijn geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00-17.00 uur en op zaterdagen van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Overigens lopen nog twee fototentoonstellingen in Middelburg en wel in het Zeeuws Museum in de Abdij. De andere fotografie, fotomechanische reproduktie in de 19e eeuw geeft inzicht in procédés en de daarmee te bereiken resultaten. Parijs rond 1850 bestaat uit werk van Charles Marvilla Originele foto's uit het Musée Carnavalet verbeelden Parijs voor de aanleg van de bre de boulevards. De tentoonstellingen in het Zeeuws Museum zijn te zien tot 30 okto ber. De openingstijden zijn zaterdag tot en met maandag 13.00-17.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur. IEUWS Behalve een beschrijving per ge meente is er een overzicht voor het hele gebied. De beschrijvingen dienen als ba sis voor de inventarisatie van mo numenten die dateren uit de jaren 1850-1945. Op Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren zijn ruim 2100 jonge monumenten gefotografeerd en beschreven. De afzonderlijke monumenten zijn niet opgenomen in de ge- biedsbeschrijvingen. Zij zijn gere gistreerd bij de provincie. Uit de gemeentelijke beschrijvin gen kan voor een deel worden verklaard hoe in dorpen en ste den bouwtypen wel of juist geen ingang vonden. Zo kan uit die van Vlissingen worden afgeleid, dat er door de industrialisatie behoefte kwam aan arbeiderswoningen, maar ook aan een villawijk. In het hoofdstukje visserij wordt de ontwikkeling in de oesterteelt geschetst: van een nevenactivi teit in de winter tot een specia listisch vak, onder meer onder invloed van het rijks besluit de na tuurlijke banken in de Zeeuwse wateren alleen nog via pacht toe gankelijk te maken. Aanvankelijk werden de oesters geteelt op ge kalkte dakpannen. Daartoe ont stonden kalkblusserijen, die weer verdwenen toen bleek dat het oesterbroed zich ook hecht op mosselschelpen. Ook de veerverbindingen in Zee land komen aan de orde en dat Garage en berging in Kortgene, voorheen koetshuis en schil derswerkplaats; 1870, eclectische bouwstijl waren er tussen 1850 en 1945 aanzienlijk meer dan de huidige lijnen Vlissingen-Breskens en Kruiningen-Perkpolder. Vermeld wordt, dat de dienst Vlake- Hansweert-Walsoorden (afvaar ten tweemaal per week) in 1868 600 passagiers overzette. De lijn groeide in dertig jaar tijd naar een capaciteit van 12 duizend passa giers. Aandacht is er ook voor de toenmalige verbindingen Colijns- plaat-Zierikzee, Kortgene-Wol- phaartsdijk, Kamperland-Veere en Katse Veer. De verbinding Katse Veer, tussen oostelijk Noord- Beveland en Zuid-Beveland werd in 1877 nog met roeiboten on derhouden. In 1913 werd het De autogordel staat centraal op Schouwen-Duiveland, Sint Philipsland en Tholen en in de industriegebieden Vlissingen-Oost en Kanaalzone. Van 14 oktober tot en met 4 november wordt daar een autogordel campagne gehouden. Vlissingen-Oost zijn speciaal be doeld voor de werknemers van de deelnemende bedrijven. Via de bedrijven worden de werkne mers en hun huisgenoten uitge nodigd. De inwoners van de drie noorde lijke regio's van Zeeland hebben huis-aan-huis informatie over de campagne ontvangen. voetgangers-, en tweewielersveer gemotoriseerd. Bij de gemeentebeschrijvingen worden bijzonderheden gegeven over uiteenlopende zaken, zoals de postbezorging in Domburg. Voor 1851 was er alleen een postkantoor in Middelburg. De brieven werden van daaruit be zorgd in de dorpsherbergen, waarna de gemeentebode ze een maal per week te bestemder plekke bracht. In 1851 kregen Domburg en Oostkapelle een hulppostkantoor der posterijen en in 1883 kwam de telefoonver binding met Middelburg. In 1925 werd vanaf Domburg een tele- Tijdens manifestaties wordt voorlichting gegeven over de ge volgen van het (niet) dragen van de gordel, zowel voor- als achter in de auto. Kinderen kunnen er een kleurplaat inleveren. Zij krij gen dan een verrassing en maken bovendien kans op een prijs. Er zijn trapauto's, waarin zij een "gordelbewijs" kunnen halen, maar dan moet eerst een behen- digheidsrit zijn gemaakt en na tuurlijk zonder fouten. Ook voor volwassenen is er een behendigheidsbaan. In plaats van een trapauto wordt hier gebruik gemaakt van een personenauto. De manifestaties in Noord-Zee land zijn voor iedereen toeganke lijk. Die in de Kanaalzone en foonlijn naar Engeland aange legd. Aan de Schelpweg verrees daartoe een gebouw. In Kortgene diende de kerktoren, die na de vloeden van 1530-1532 was blijven staan, als beginpunt van de Hoofdstraat. Zuidelijk van de woonkern was de haven met horecavoorzieningen. Bath is een van oorsprong militai re nederzetting uit het eind van de 18e eeuw. Van daaruit kon de toegang over de Schelde naar Antwerpen worden bewaakt. De gemeenten hebben tot eind dit jaar gelegenheid bij de provin cie in te spreken op de beschrij ving. De rijksdienst voor de monumentenzorg heeft ver klaard, dat na de definitieve vaststelling een selectie moet volgen op basis waarvan een mo numentenlijst kan worden sa mengesteld. De regiobeschrijving en de be- schrijvingingen per gemeente zijn verkrijgbaar bij het informatiecen trum van de provincie. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middel burg, 01180-31400. Ook is er een lijst met een indeling naar ca tegorieën monumenten verkrijg baar. De foto-inventarisatie kan worden ingezien bij het bureau cultuur. Abdij 10, Middelburg. Vast onderdeel op alle manifesta ties is, dat een auto van tien me ter hoogte naar beneden valt. Op die manier kan duidelijk worden gemaakt wat de gevolgen zijn van een botsing bij 50 kilometer per uur. De manifestaties zijn in Zierikzee (parkeerterrein Scheldestraat, 14 oktober), Bruinisse (Loswal, 18 oktober), Haamstede (parkeerter rein achter de Noordstraat, 18 oktober), Tholen (bij sporthal Meulvliet, Zoekweg, 21 oktober). Kanaalzone (terrein Verbrugge de Meijer, Noorwegenweg, 14 en 21 oktober, voor tien bedrijven) en Vlissingen-Oost (terrein nv Haven van Vlissingen, Engelandweg, 28 oktober en 4 november, zeven bedrijven). Gedurende de campagne beste den de politiekorpsen bij hun sur veillances extra aandacht aan het gordelgebruik. Automobilisten, die zonder gordel rijden, worden geverbaliseerd. Wie op Schouwen-Duiveland, Sint Philipsland of Tholen geen informatie heeft ontvangen, kan dat aanvragen bij het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zee land, postbus 207, 4330 AE Middelburg, 01180-34585. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 PLAATSELIJK NIEUWS Leden van de Anbo brachten een bezoek aan de tingieterij in Kapel- Avezaath. Daar werd, onder het genot van een kopje koffie, ge luisterd naar een uitleg over het tingieten. Na het bezichtigen van de fabriek keken de ouderen naar een film die het hele proces toon de van het tinbaggeren tot de ver werking van tin. Na de lunch in Tiel werd vanuit Leerdam een rondvaart gemaakt over de Linge. Na die boottocht vielen de eerste regendruppels. In Made werd het diner gebruikt en nog een dansje gemaakt. De collecte voor de Nierstichting heeft f. 1.084,45 opgebracht. Ge vers en collectanten hartelijk dank daarvoor. Op de hoek Molenweg/Julia- nastraat schoot vrijdagmorgen een kipkar los van een tractor, bestuurd door J.V. De kar kwam tegen de gevel van een woonhuis tot stilstand. De deur en het ko zijn werden door de klap ontzet en de regenpijp beschadigd. Om kwart over een zaterdagmor gen vroeg sprong de waterleiding in de Weststraat. Deze straat en de Hoge Markt stonden helemaal blank en er ontstond een gat van twee bij vijf meter en twee meter diep in het wegdek. Het geratel in de buizen wekte nogal wat men sen. Eén inwoner die voorzichtig naar het gat liep om te kijken viel er in en moest door de politie óp het droge worden geholpen. Geboorte: 29-8 Elizabeth Wille- mijna de Groen. Overlijden: 11-8 Pieter van der Maas (80), 27-8 Maria Cornelia Poot-van Haaften (50). Huwelijken: 18-8 Cornelis Pieter van Tiggele (21) met A. van Strien, 31-8 Mario Edouard Ger main de Bo (29) met Viviane Ho- norine de Boey (25). Dhr. W. Hage is per 1 september benoemd tot machinist/tractdr- Elke derde maandag van de maand, dus nu 16 oktober, haalt voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. chauffeur bij het waterschap. Hij is de opvolger van dhr. M.C. den Engelsman uit St. Annaland, die gebruik gemaakt heeft van de VUT-regeling voor 60-jarigen. Uitslagen Tolrust: J. Uijl-K. Lisse- veld 10-8.06, G. de Jonge-D. Sak- ko 6.12-10, K. Zwagemaker-A. Burgers 10-6.74, K. Bolier-A. Schot 10-7.59, G. de Jonge-J.K. Elenbaas 5.91-10, J. Elenbaas-L. Hage 10-5.86. Hoogste serie (10 car.) en beste gemiddelde (2.36) K. Bolier, kortste partij (18 brt.) D. Sakko en J. Elenbaas. De auto van A. v.d. R. werd maandagmorgen onherstelbaar beschadigd, nadat hij op de Rijksweg van de weg in de soot raakte. Van de R. kwam uit de nachtdienst en had een collega in Anna Jacobapolder gebracht. Op de terugrit viel hij vermoedelijk achter het stuur in slaap. Zelf beef Van de R. ongedeerd. Op de Philipsdam raakten zater dag twee auto's bij een aanrijding beschadigd. C. de V. uit Oude Tonge stopte ter hoogte van de brug voor het rode licht, maar de achter hem rijdende P. van L. ver gat te stoppen en knalde achterop De V. Hissen 1 en 8 oktober werd uit de garage van mevrouw C.B. te Anna Jacobapolder voor ruim 2.600 gulden aan electrische gereed schappen ontvreemd. Het gemeentebestuur heeft plan nen om het industrieterrein uit te breiden en gelijk een meer vier kante vorm te geven. Daarom wordt de raad voorgesteld het recht van erfpacht af te kopen op een perceel bouwland (3520 m2) in de Prins Hendrikpolder. In 1960 is dat voor honderd jaar in erfpacht gegeven aan C. Wa- gemaker. Woensdagavond stelt een meer derheid van het college de raad verder voor om in te stemmen met het rapport over instelling van een cultuurhistorische route. Wethou der Walpot steunt dat voorstel niet, omdat activiteiten in ver band met die route ook op zondag kunnen plaatsvinden. Verder wordt de definitieve huur vastgesteld voor de woningen aan de Esdoornhof en komt het pro gramma basiseducatie 1990 aan de orde. De bouw van het windmolenpark kan definitief beginnen, want de laatste benodigde vergunning - de hinderwet - is deze week af gegeven. De Steenbergse Promotiewinke liers gaan in overleg met de ge meente een aantal zitbanken plaatsen op de zeedijk. Die wor den bekostigd uit de opbrengst van een briefkaartactie, die de winkeliers onder de bevolking gaan houden. Elke inwoner krijgt een briefkaart in de bus, met het verzoek die ingevuld in te leveren. Voor elke ingeleverde kaart wordt een gulden in een speciaal fonds gestort en onder de inzenders worden vijftig taarten verloot. De plaats van de bankjes moet nog worden bepaald. Onder het motto 'Wie zwijgt stemt toe' verzorgde de heer Kort leven van het Reformatorisch Dagblad een avond voor de SGP studievereniging Calvijn. Een der tigtal aanwezigen luisterde eerst naar voorzitter J.W. Duvekot, die in zijn openingswoord wees op het gevaar van de media. "Steeds meer mogelijkheden, steeds meer amusement; met name op radio en televisie. Is er iets bij tot eer van God?" Kortleven wees op de 'enorme beïnvloeding door de media'. Wat de ene krant positief beoordeeelt, wordt door de andere negatief be oordeeld. De media, en dus ook de kranten, zijn volgens Kortleven 'verkleurd'. "Sommige kranten brachten toen ze pas uitkwamen geen sportberichten. Later legde men zich toe op de zater- dagsport.....weer later ging men de zondagsport verslaan." Kortleven noemde ook een door duizenden bezocht congres in Rotterdam, ge richt tegen abortus. Het Reforma torisch Dagblad was volgens hem het enige Nederlandse dagblad dat er melding van maakte. "Er zijn nog verantwoorde kranten, kies daarvoor," zei hij. Volgens hem zwijgt het reformatorisch volksdeel teveel over de verschijn selen die aantonen dat Nederland voorop loopt voor wat betreft het verlaten van Gods Woord. Een spaar-advies op maat voor iedereen. Kerkstraat 14 4694 BX Scherpenisse Telefoon 01666 - 2979 Uw spaar-adviseur: de agent van CDK-Bank, bankbedrijf van De Grenswisselkantoren N.V. Advertentie I.M. THOLEN t/m 30 okt Tentoonst. kinderboe kenweek, openb. bibliotheek 14 okt De Nieuwe Snaar, Meul vliet 20.15 u. 17 okt Najaarsverg. Anbo, Visnet 18 okt Bingo bejaardensoos, Schuttershof 14 u. 26 okt. Youp van 't Hek, Meul vliet 20.15 u. 29 okt Viswedstr. De Pieterman om Toltrofee OUD-VOSSEMEER 13 en 14 okt Hobbytentoonstel ling, Vossenkuil, vr 19-22 u. en za 10-17 u. 19 t/m 21 okt Nat. vogelten- toonst., Vossenkuil 24 okt AVB over hartstichting, Vossenkuil 20 u. 25 okt Najaarsverg. Anbo, Vos senkuil 14 u. 26 okt Zonnebloem, middag met conferencier M. Stoop, Vossen kuil 14 u. 28 okt Viswedstr. 't Scharretje, Van Haaftenpolder 12-15 u. 28 okt Play-in muziekkorpsen, Vossenkuil 20 u. SINT-ANNALAND 17 okt Plattelands vr. over Blijf van m'n lijf, Gouden Leeuw 19.30 u. 27 okt Alg. ledenvergadering PJZ, Havenzicht 20.30 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 31 okt Tentoonst. kinderboe kenweek, openb. bibliotheek 17 okt Dia-avond, Sint Maartens- hof 19 u. 24 okt Ledenavond Plattelandsvr. over brandveiligheid, Haestinge 19.45 u. 25 okt Begin cursus emailleren Plattelandsvr., 19.30-21.30 u. 28 okt Zanguur t.g.v. herdenking kerkhervorming, Maartenskerk 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 18 en 25 okt Expos. J. Willems, eendenkooi 15-20 u. 14 okt. Viswedstr. De Makreel, Van Haaftenpolder 12-15 u. 18 okt. Hout- en Bouwbond CNV, ledenverg. en voorlichting notariële zaken, de Wimpel 19.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 15 okt Expos. Jac. van Nes, Markiezenhof t/m 12 nov tentoonst. Philip Mor ris kunstproject, Markiezenhof 14 okt De wraak van Brabant, Botte Hommel 20.30 u. 14 okt Jasperina de Jong, Stoele- mat 20.15 u. 15 okt Koffieconcert, Hofzaal Markiezenhof 12 u. 17 okt Het bamboemeisje, Stoele- mat 14 u. 19 okt Cocktailuur, Stoelemat 20.15 u. 21 okt Jules Deelder, Stoelemat 20.15 u. 21 okt Sence of shame, Botte Hommel 21 u. 28 okt Spirit Halloweenfestival, Botte Hommel film film film ROXY 1: K-9 - a.l., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 14, 19 en 21.30 u. ROXY 2: The adventures of ba ron Munchausen - a.l., vr en za 19 u., zo 14 en 16.30 u., ma t/m do 14 en 19 u. Great balls of fire! - a.l., vr, za en ma t/m do 21.30 u., zo 19 en 21.30 u. Willow - a.l., za 14 u. CINEMACTUEEL 1: Indiana Jones and the last crusade - a.l., vr 19 en 22.15 u„ za 14, 19 en 22.15 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 14, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: Batman - 12 j., vr 19.30 en 22 u., za 14, 19.30 en 22 u., zo 13.45, 16.15, 19 en 21.45 u., ma t/m do 14, 19 en 21.45 u. CINEMACTUEEL 3: Batman - 12 j., vr en za 18.30 u., zo t/m do 20 u. Indiana Jones and the last crusade - a.l., vr en za 21.15 u. La dy en de vagebond - za t/m vr 14 u. "Wie aan de Schepping komt, komt aan God" dat was het thema van de Vesperdienst die zaterdagmiddag de Kerkenmiddag in de Gerefor meerde Kerk aan de Doelweg in Tholen afsloot. Aan deze dienst, die goed werd bezocht, nam ook het Ger. Gem. Zangkoor Canticum deel, terwijl de heer A. Launis, pastoraal werker te Rotterdam, een korte me ditatie hield over genoemd thema. De schriftlezingen en gebeden werden uitgesproken door de da mes van Luinen, Fondse en Van de Meroel, de organist was dhr. Groendijk. De Kerkenmiddag was opgezet door de Z.W.O.-groep (dit is een afkorting van Zending, Werelddi- akonaat en Ontwikkelingshulp). Eerder probeerde men tijdens een Gemeente-avond de leden van de kerk bij het werk te betrekken, maar omdat deze opkomst tegen viel koos de organisatie voor een kerkenmiddag, dit in navolging van de door 20.000 mensen be- zochtte bijeenkomst te Utrecht op 16 september. Naast de eigen kerk waren er uit nodigingen uitgegaan naar nog 18 andere genootschappen. Sommi gen stuurden wel een adhesiebe tuiging en bezochten ook de kerkenmiddag, maar waren niet bereid deel te nemen. De groepen die wél present waren lieten door diverse activiteiten hun betrokkenheid zijn bij het thema: De heelheid van de schepping. In de kerk zelf kon men aquarel len, foto's, pentekeningen, kera miek en wandkleden bewonderen, met daarbij kunstig geschikte bloemstukken in herstsfeer. Ook hingen er bijdragen van de jeugd van Tbr Tolne, gemaakt tijdens de les bij pastoor van den Brule. In de kerk trad 's middags de gospel band "New Town" op, er was mu ziek door het Youth for Christ koor, de organisten Van Kempen en Ter Beek bespeelden het orgel en het eigen kerkkoor Canticum liet de luisteraars genieten van en kele liederen, o.a. Die Forelle. In Het Visnet kon men vanaf 2 uur terecht voor Israël-produkten, die door 2 dames uit Zierikzee verkocht werden. De Z.W.O. zelf was ruim vertegenwoordigd met documentatie en informatie over diverse milieuvriendelijke onder werpen. Mevr. Wesdorp steunde de actie Bijbels voor Hongarije, verkocht daar ook artikelen voor Brazilië. De bezoekers konden zien in welke vorm een doos met kleding (die 20 gulden kost per 85 kg) verstuurd wordt. Mevr. Bo- luijt was in de weer voor de actie "Goed Werk" en verkocht Derde Wereld koffie. Er was een stand van Amnesty In ternational, van Manna en mevr. v.d. Linde stond paraat voor Uni cef. Terwijl de volwassenen zich een kopje koffie of thee met iets lekkers goed lieten smaken was de jeugd aan de slag met stift en papier. De sfeer was prima, was de me ning na afloop, hoewel men het enerzijds wel jammer vond dat het toch veel "eigen mensen" wa ren die op bezoek kwamen. Met een dergelijke middag zou men zoveel mensen kunnen bereiken. Het initiatief was er in elk geval, en wie weet komt er een vervolg, zodat men weer eens stil kan staan bij het vele goede en mooie dat de schepping biedt. Vooral dit laatste werd nadrukkelijk bezongen door Canticum in hun lied "Lof aan de Heer" op tekst en muziek van John W. Peterson. Op 9 december 1988 haalden ze Gert en Hermien naar Meulvliet, en ook nu weer, op diezelfde da tum, wil het echtpaar Jeroense een dergelijke avond organiseren. Deze keer heeft men voor een zang- en evangelisatie-avond het bekende duo Elly en Rikkert uit genodigd. Zij zijn geen onbeken den voor Tholen, want enkele jaren geleden trad Rikkert met veel succes op voor enkele hon derden mensen in Meulvliet en verkondigde hij zijn geloofsbele ving, helaas moest Elly toen we gens ziekte verstek laten gaan. Op 9 december zal de avond worden ingeleid door de heer A. Nieuw- kerk. In welke zaal van Meulvliet het optreden plaatsvindt is nog niet rond, dat hangt grotendeels af van de kaart bespreking die loopt via de familie Jeroense (tel: 01660 - 3537). Verder zijn op de avond de verkooppunten 'Goed Werk' van mevr. T. Boluijt en "Manna" van de familie Ter Beek aanwezig. De toegang voor deze avond is gratis maar mevrouw Jeroense vertelt dat zij personen die even tueel willen bijdragen in de kosten heel hartelijk zal begroeten. ü.u.h. tijdig een adreswijziging sturen aan: F.endrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG SI. Annaland of aan uw bezorger. «WIL, St. Maartensdijk: Markt 55.Tel.: 01666-2335 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 7