Zilveren speld voor stimulator tennissport ÜH Werkloosheid 2% onder gemiddelde Koken... O) 2 2 Drie competitieteams korfbal Nel Breker volgt Perry Bakx op Diet Boy Voor kachel en badkamer Zilver voor Benningshof C. v.d. Berge gehuldigd bij vierde lustrum Eegedima Tholen Vijftienjarig Emergo timmert flink aan de weg 18 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 12 oktober 1989 De exponent van de tennissport op Tholen, dhr. C. van den Berge, is zaterdagavond onderscheiden met de zilveren speld van de Koninklijke Nederlandse Tennis bond. Hij was er verrast door en vereerd mee, maar Van den Berge schoof de hulde direct door als 'eerbe wijs voor de mensen van het eerste uur." Eerste keer Zoete vruchten Stabiel 1 wielrennen dui venrubriek Metaalbewerkers en modinettes gevraagd badminton Winst voor Batho Bram den Braber winnaar TANDJE BIJ Je moet het gezien hebben bij... s Sfye 'Dreigbrief' Nieuwe voorzitter volleybalclub AVC volleybal Ballen Lager niveau Afgetekend verlies AVC dames Winst dames 2 Onbeschrijflijke derde set Verlies AVC heren 2 Districtsvoorzitter Kees Zuidweg, die als Tholenaar in de kantine Baan 5 zaterdagavond aan de Zoekweg een thuiswedstrijd speel de, vond echter, dat Van den Berge de onderscheiding wel degelijk persoonlijk verdiend had. "Vol gens de bondsreglementen moet je voor de uitreiking van een zilveren speld gedurende een lange reeks van jaren uitzonderlijke ver diensten hebben voor de ten nissport. Dat is uitstekend op jou van toepassing", aldus Zuidweg. Hij wees op het 20-jarig bestaan van Eegedima, een inmiddels ge vestigde vereniging binnen het dis trict, die uitgroeide van 65 naar 300 leden en van 1 naar 4 banen, waarvan ten dele met verlichting. "Van den Berge was de stimule rende kracht bij Eegedima, waar van hij 20 jaar lid is en 15 jaar voorzitter was. Een vereniging die meetelt binnen Zeeland. Van den Berge toonde ook altijd belang stelling voor het district en werkte mee aan de jeugdkampioenschap pen." De districtsvoorzitter liet weten, dat het voor de eerste keer was, dat er in Zeeland een zilveren speld werd uitgereikt. "Dat on derstreept het uitzonderlijke ook in deze thuishaven." Volgens Zuidweg streeft het dage lijks bestuur van de tennisbond ernaar om kwalitatief de beste sportbond te worden. Hij vond, dat Van den Berge uitstekend had bijgedragen aan het imago van de bond. "Ik houd van de club", zei Van den Berge in zijn dankwoord. "Wat ik de laatste 15 jaar als voorzitter heb kunnen doen, was alleen mogelijk omdat er zoveel mensen achter stonden. Ik be schouw de speld dan ook als een eerbewijs aan onze zeer goede club, die levenskracht heeft, vitali teit. Als je respect hebt voor de wor tels, betekent dat altijd toekomst." Van den Berge bracht nog de men sen van het eerste uur in herinne ring. "Die hadden het buitengewoon moeilijk. Nadat in 1968 de eerste poging was mislukt, lukte de oprichting in 1969. Het was niet zozeer de gods dienstige tegenstand waardoor het moeilijk ging. Dat was nog te bespreken, maar het probleem zat veel meer in de sociaal-culturele tegenstand. Daarom zie ik de on derscheiding ook als een eerbewijs voor de mensen van het eerste uur", zo besloot Van den Berge. "Wij plukken nog de hele zoete vruchten van vele werkers achter de schermen, want we hebben nu een zeer bloeiende vereniging", zei de huidige voorzitter Hans Jo- sen. Hij herinnerde eraan dat er voor de oprichting van Eegedima in St. Maartensdijk al tennisba nen waren, maar dat was toch lastig voor de spelers uit Tholen. "Voor de herindeling zaten de verschillende kernen nog niet zo goed in de slappe was en mede daardoor ging het niet zomaar om een tennisvereniging in Tholen op te richten. Toen burgemeester Van Boeijen echter 158 handtekenin gen aangeboden kreeg, kon hij er niet meer onderuit. Toen moest hij wat gaan doen en 3 oktober 1969 werd Eegedima opgericht. De vier meisjes die de handteke ningen hadden opgehaald, waren de naamgeefsters", vertelde Jo- sen. J.W. Hilbron was de eerste voor zitter, Kees v.d. Berge bleef het daarna vanaf 1974 vijftien jaar lang, totdat Hans Josen het dit jaar overnam. Hij wees nog op de fraaie accom modatie, waarvoor in 1970 met 1 baan met een klein houten schot de basis werd gelegd. De sleutel moest bij de penningmeester wor den gehaald. Het was nog de tijd dat voorzitter Van den Berge op ballenjacht ging. Eegedima vertoont de laatste ja ren een stabiel beeld, maar qua prestaties is de Thoolse tennisve reniging van de recreatieve kant meer naar de wedstrijdsector ge groeid. "Onze vereniging mani festeert zich sterk", aldus de voorzitter, "met 19 competitie teams op een goed niveau. We hebben een zeer bloeiende vereni ging." Voorzitter Josen bood mevr. Van den Berge, evenals haar man 20 jaar lid van Eegedima, nog bloe men aan. Ook mevr. M.A. Over- beeke, behalve 20 jaar lid ook nog 10 jaar secretaresse vanaf de be ginperiode, werd in de bloemen gezet. Mevr. J. Provoost, eveneens 20 jaar lid van de Thoolse tennis vereniging, was zaterdagavond verhinderd. In de kantine bleef men nog in ge zellige sfeer napraten over 20 jaar Eegedima. Kampioenschappen De Reisduif, Scherpenisse. Vitesse hok: 1. J. Moer land, 2. P. Potappel, 3. A. Moerland. Vitesse duif: l.J. Moerland, 2. J. v.d. Zanden, 3. P. Potappel. Midfond hok: 1. J. Moerland, 2. P. Potappel, 3. D.J. Menheere. Midfond duif: 1. J. Moer land, 2. D.J. Menheere, 3. J. Moer land. Fond (1) hok: 1. J. o.d. Brouw, 2. P. Potappel, 3. J. Moerland. Fond (1) duif: 1. J. Moerland, 2. L. de Kwak Koolaard, 3. P. Potappel. Fond (2) hok: 1. J. Moerland, 2. P. Potappel, 3. J. o.d. Brouw. Fond (2) duif: 1. P. Potappel, 2. J. o.d. Brouw, 3. P. Potap pel. Jong hok: 1. J. Moerland, 2. D.J. Menheere, 3. J. v.d. Zanden. Jong duif: 1, 2 en 3 D.J. Menheere. Gene raal hok: 1. J. Moerland, 2. D.J. Men heere, 3. P. Potappel. Natoer hok: 1. J. Moerland, 2. L. de Kwak Koolaard, 3. A. Moerland. Natoer duif: 1. M. Po tappel, 2. A. Moerland, 3. P. Potap pel. Aangewezen vitesse midfond jonge duiven: 1. D.J. Menheere, 2. J. Moerland, 3. P. Potappel. Aangewe zen fond: 1. J. Moerland, 2. P. Potap pel, 3. G. Larooy. De werkloosheid op Tholen en St. Philipsland blijft belangrijk onder het provinciaal gemiddelde: (2% lager!) Ook in vergelijking met de vlakbij gelegen rayons Zierikzee en Goes steekt onze streek gunstig af. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt kunnen onder meer worden af geleid uit vergelijking van de mensen zonder baan per eind augustus 1989 met die van eind juli 1989 en eind augustus 1988 en eind juli 1988. Het gemiddelingsbestand steeg licht bij de mannen met 4 en bij de vrouwen met 26. De toename is in alle beroepsgroepen te zien, maar is groot in de handel en kantoor en is daardoor vooral van invloed op de werkloosheidscijfers van de vrouwen. In vergelijking met de andere rayons binnen het gewest en provinciaal gezien blijft het werkloosheidspercentage belangrijk onder het ge middelde. Ten opzichte van augustus 1988 zijn er nu 41 mannen en 16 vrouwen minder ingeschreven. Op het eind van de maand betrof het aantal vacatures 45. Eind juli 1989 45 en eind augustus 1988 27. De huidige vraag richt zich op vakbekwame metaalbewerkers, produk- tiemedewerkers en modinettes. In alle overige beroepsgroepen komen incidenteel aanvragen voor. Onderstaand overzicht geeft een juist inzicht in de ontwikkeling van het bemiddelingenbestand in vergelijking met de vorige maand en de overeenkomstige maanden van het vorige jaar. Jeugdigen Mannen Vrouwen school verl. Overig schoolverl. Overigen Jonger dan 17 jr 6 (8) - (-) 4 (4) - O) 17 jaar 12 (14) 6 (6) 6 (4) 3 (1) 18 jaar 7 (5) 3 (3) 13 (11) 7 (3) 19 jaar 4 (3) 3 (4) 8 (9) 5 (6) 20 jaar 3 (1) 5 (5) 5 (4) 8 (8) 21 jaar 1 (1) 7 (9) 2 (1) 5 (3) 22 jaar - (-) 8 (4) 1 (1) 8 (4) 23-24 jaar 1 (1) 5 (7) 3 (3) 13(11) 25-29 jaar 1 (1) 12 (14) 1 0) 20(18) Totaal 35 (34) 49 (52) 43 (38) 69(55) De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn cijfers van de vorige maand. Het werkloosheidspercentage: Mannen Vrouwen Totaal Rayon Tholen 5,4% 12,7% 7,3% Rayon Goes 6,3% 14,9% 8,6% Rayon Zierikzee 7,6% 12,3% 8,8% Rayon Zeeland 7,1% 15,1% 9,3% Beroepsgroepen '88 '88 '89 '89 juli aug. juli aug. Bouwnijverheid 32 40 23 22 Grondwerker 33 32 21 15 Metaal 32 33 24 27 Landbouw 19 17 15 15 Handel 13 13 15 13 Niet var. verk.pers. 11 9 11 11 Varend verk. pers. 9 9 7 6 Kantoor en onderwijs 26 26 20 25 Los arbeider 70 66 71 76 Overige 31 30 23 24 Totaal mannen 276 275 230 234 Verkoopsters 31 32 17 23 Horecapers. 9 11 8 12 Kantoor en onderwijs 37 43 40 51 Sociaal en Geneesk. 26 31 21 26 Huish. pers. 25 24 18 19 Los arbeidster 42 47 36 34 Overige 17 19 25 26 Totaal vrouwen 187 207 165 191 Aanvragen m/v 24 27 45 45 Plaats van inwoning Mannen Vrouwen Tholen 204 177 SintPhilipsland 30 14 Totaal 234 191 Het eerste team van Batho vertrok voor dag en dauw naar Prinsenbeek, doch bleek bij aankomst een uur te vroeg te zijn voor de wedstrijd tegen Zwaluwen 5. Er was daarom ruim de tijd om de te volgen tactiek te bespre ken. In het herenenkel was Rob Peper redelijk op dreef en besliste de partij in zijn voordeel. In de tweede partij ging het er een stuk pittiger aan toe. Ferry Lammers moest de partij aan zijn tegenstander laten. In de dames enkel ging Anja Moeliker voortvarend van start. Haaf tegenstander kwam er niet aan te pas. Voor Janet van Dui- vendijk ging de eerste set niet van een leien dakje. In de tweede set kwam ze goed terug, maar ze verloor alsnog in de verlenging. Setstanden: Rob Peper 15-4 en 15-2, Ferry Lammers 6-15 en 6-15, Anja Moeliker 11-1 en 11-4, Janet van Duivendijk 3-11 en 10-12. Tlts- senstand 2-2. ln de dubbels kwamen vervolgens de dames niet echt in hun spel. Ze kon den in de beginfase redelijk bijblijven, maar moesten aan het einde van de set toch afhaken. De heren namen in bei de sets van meet af aan de leiding en gaven die niet meer uit handen. De ge mengd dubbels moesten de uiteindelij ke beslissing brengen. Anja Moeliker en Rob Peper beslisten hun partij zon der al te veel problJffitenTri hun voor deel. De partij van Janet van Duivendijk en Ferry Lammers bleef tot het laatst toe spannend. In beide sets kwamen ze vanuit een achterstand toch tot winst. Setstanden: Anja Moe- liker/Janet van Duivendijk 12-15 en 11-15, Ferry Lammers/Rob Peper 15-8 en 15-10, Anja Moeliker/Rob Peper 15-4 en 15-10, Janet van Duivendijk en Ferry Lammers 15-13 en 15-11. Dat be tekende een 5-3 overwinning voor Batho. Zaterdag organiseerde toerclub Tandje Bij de gebruikelijke precisie-tijdrit als afsluiting van het seizoen. Christ Veraart had een route uitgezet van 20 kilometer vanuit Sint- Maartensdijk richting Stavenisse. Bij de N.H. kerk stond een tijdje een SRV- wagen op de pijl die op de weg was aangebracht. De eerste 5 renners wa ren de pijlen kwijt en dus ook de rou te, zodat zij zelfs in Sint-Annaland zijn gezien. Na afloop waren er daar over geen problemen. Zoiets kan ge beuren. Aan het vertrek stonden 10 van de 13 leden. Gezien het weer, met veel wind en dreigende regen, een aantal waar mee het bestuur tevreden was. Dirk Uyl berekende de tijden en daar uit bleek het volgende: Eerste Mas An- driesse, die twee seconden te langzaam was bij een gemiddelde van 30 kilome ter. Tweede Leen v.d. Berge, die 1.45 min te langaam was bij een gemiddel de van 31 km. Derde Henk Kwaak met 2.13 te langzaam bij gem. 30 km. De rest van de deelnemers reed ook te langzaam, waarbij zeker de wind een flinke rol speelde. Na afloop van de rit, kon het eind klassement worden opgemaakt. De spanning bleef erin tot de laatste rit. 1. Bram den Braber uit St. Philipsland 3562 p, 2. Arjaan den Braber uit St. Philipsland 3522 p, 3. Mas Andriesse uit Scherpenisse 3502 p, 4. Henk Kwaak uit St. Maartensdijk 3001 p, 5. Connie Hage uit Poortvliet 2443 p, 6. Addy de Hond uit St. Maartensdijk 1669 p, 7. Witte Andriesse uit Scher penisse 1607 p, 8. Leen v.d. Berge uit St. Maartensdijk 1572 p, 9. Kees v.d. Berge uit St. Maartensdijk 1373 p, 10. Ron v.d. Graaf uit Scherpenisse 1328 p, 11. Ad Kuzee uit St. Annaland 1128 p, 12. Marco Duine uit Oud- Vossemeer 1015 p, 13. Marty den Haan uit St. Maartensdijk 455 p. Tandje Bij bestaat negen jaar en dit jaar is de hoogste kilometer-stand ge noteerd voor de bovenste plaats. Dat "TForfif zeker door de mooie zomer van 1989, waardoor geen rit werd gemist. Ter vergelijking met de andere Thool se toerclubs heeft Tandje Bij ook meer gereden: Zeelands Welvaren komt op 2318 km. en de Bidon op 2901 km. De kleuren voor de nieuwe kleding lijn werden ook bekendgemaakt: ko- renblauw als huiskleur van de Rabo bank, rood als huiskleur van café-petit restaurant Smerdiek. Sekretaris Mas Andriesse bedankte ie dereen voor de inbreng en overhandig de bloemen aan winnaars en helpers. Districtsvoorzitter C. Zuidweg(links) feliciteert oud-Eegedima-voorzitter C. van den Berge met zijn zilveren speld van de tennisbond. In het midden de dames M. Overbeeke(links) en C. van den Berge, die evenals de onderscheidene 20 jaar Eegedima lid zijn. ...de keuken vandaag de dag is functioneel. Een plek om praktisch te werken, die gemakkelijk te onderhouden isen daarnaast perfect aansluit op uw verdere leefomgeving. Stijlvol, maar vol praktische snufjes en slimme, smaakvolle ideeën. Jan Buermans van de Schelde maakt zo'n keuken voor u... mooi, praktisch en doordacht in alle details. Duikt u maar alvast in de recepten, de Schelde zorgt voor de rest. Kom maar'ns kijken en praten. s o -s E e s g 1 S£öS Dicky v.d. Linden(links) zaterdag in de Thoolse sporthal Meulvliet in actie tijdens het toernooi van Emergo, terwijl een tegenstandster haar probeert af te schermen. Het korfbal op Tholen leeft weer iets op. De ledenwerfactie van Emergo loopt goed, waardoor voor de zaal competitie drie in plaats van twee teams kunnen worden ingeschreven. Na een onderbreking van één seizoen komt er ook weer een jeugdteam, indien mogelijk voor de veldcompetitie. Zaterdag vierde Emergo het derde lustrum met een tournooi. kwamen de doelpunten los en het werd 5-1. In de Thoolse sporthal Meulviet klonken kreten als "Oh, wat leuk, doe jij ook mee?" "Dat is lang geleden!" Zo'n veertig oud-leden van Emergo gaven gehoor aan de uitnodiging om mee te doen aan het jubileumtournooi. Velen van hen hadden al lang niet meer gespeeld. Om die reden werd in de vijf teams ervaring en onervaren heid gemixt, zodat ieder een te genstander van eigen kaliber kreeg. Met name de oud-leden speelden fanatiek. In het begin nog wat onwenning, maar beter naarmate het tournooi vorderde. Na afloop werden twee teams uit de oud-leden gevormd om het op te nemen tegen de huidige korf balteams van de club. Alllereerst kwam Emergo 2 in actie. Het bleef lang 0-0, zodat een oud speler opmerkte dat ze het nog prima deden. Dat had hij beter niet kunnen zeggen, want meteen Emergo 1 trad vervolgens aan te gen een team dat veel ervaring in huis had. Deze 'harde kern' van enkele jaren geleden had aange kondigd van het eerste team te gaan winnen, zodat er al weken lang naar de ontmoeting was toe- geleefd. Dat uitte zich in een 'dreigbrief', die bij één van de oud-leden in de bus werd gestopt. Uiteindelijk werd het treffen door niemand gewonnen: 2-2. Het sloeg wel aan, want het bestuur werd gevraagd dit jaarijks te her halen. Na afloop werd tijdens een sfeer volle broodmaaltijd nog nage praat. De verhalen kwamen goed ios, vooral nadat oprichter Huib Glerum op zijn onnavolgbare wij ze vertelde over de geboorte van Emergo. Tien mensen meldden zich als lid aan. Emergo, dat momenteel zo'n 22 leden telt, is aangesloten bij de landelijke korfbalbond, afdeling Zuid-West, regio West-Brabant. In de veldcompetitie speelt de club met één twaalftal in de vierde klas. De achttallen in de zaalcom petitie komen op datzelfde niveau uit. Het bestuur bestaat uit Cees Klomps (voorzitter), Harry Ver duit (le secretaris), Jan Duine (2e secretaris), Renate Breure (pen ningmeester), Dicky v.d. Linden en Jean-Philippe Paap. De trai ningsavond van Emergo is op woensdag in Haestinge in Sint- Maartensdijk: van 7 tot 8 uur voor de jeugd van 8 t/m 14 jaar en van 8 tot 9 uur voor leden vanaf 15 jaar. In het kader van de werfactie betalen nieuwe leden tot januari geen contributie en maakt» elk vijfde lid dat zich meldt kans op een gratis shirt. Voorzitter J. Benningshof van de VDH kringgroep Tholen e.o. is zaterdag onderscheiden met de zilveren speld van verdienste van zijn organisatie. De onderschei ding werd hem uitgereikt tijdens de algemene ledenvergadering van de afdeling Zeeland van de hon denliefhebbers, door de voorzitter de heer Meulenbeld. Smurdieke- naar Benningshof werd gekozen tot secretaris van de afdeling Zee land. Dezelfde dag hield de kringgroep Tholen in Scherpenisse een exa men. Door het slechte weer on derbrak keurmeester J. Ameling uit Sint-Annaland na de tweede combinatie het examen, maar na een half uur was het weer vol doende opgeklaard om te vervol gen. Janny Stoutjesdijk was de grootste pechvogel. Wat tijdens de trainingen nooit gebeurt, gebeur de nu: haar hond Ulvia werkte niet de oefeningen af maar ging op haar eigen manier spelen. Dat kostte haar een ereplaats. Na af loop ontvingen de deelnemers een diploma en een aandenken en de besten kregen een beker. Inmid dels is op dinsdagavond een nieu we cursus begonnen. Die duurt tot medio januari. Half december houdt de vereniging het clubkam pioenschap. Uitslagen examens. Beginners: 1. John Hommel met Basco (labra dor) 72 p., 2. Max Slimmers met Bolly (bouvier) 70 p., 3. Janny Jansen met Aristo (samojeed) 68 p. Gevorderden: 1. Mal Aarnoud- se met Sara (bobtail) 84 p., 2. Li- sette Geuze met Andor (herder) 82 p., 3. Bertus Heijboer met Wanda (rottweiler) 80 p., 4. Anja Geuze met Andor (golden retrie ver) 76 p. G G groep: 1. Toos Slager met Coran (groenendaler) 86 p., 2. Janny Stoutjesdijk met Ulvia (Duitse herder) 78 p. Nel Breker is de nieuwe voorzitter van de Thoolse volleybalvereni ging AVG Zij was één van de vier nieuwe bestuursleden die tijdens de ledenvergadering in Meulvliet werd gekozen en werd gelijk pre sidente. André van Damme uit St. Maar tensdijk en Co Droogendijk uit St. Annaland waren periodiek af tredend en niet herkiesbaar. Perry Bakx en Ron Steketee, beiden uit Tholen, gaven ook te kennen hun bestuursfuncties te willen beëindi gen. De zeer onbevredigende gang van zaken in het vorige seizoen met slechte sportieve resultaten, het vertrek van diverse sterke spe lers en de magere trainingsop komst, waren mede de oorzaak van hun vertrek. Volgens secreta resse Ria Mees was er een zeker doemdenken ontstaan omdat geen oplossingen gevonden wer den om de negatieve spiraal te doorbreken. Nel Breker, Carla van Unnik en Jan van 't Hof uit Tholen, alsme de Addy v.d. Zande uit Oud- Vossemeer gaan dat nu met de overgebleven 'oude' bestuursleden proberen. Bij de functieverdeling werd Nel Breker voorzitter, de periodiek af tredende en herkozen Ria Mees uit Oud-Vossemeer bleef eerste se cretaris, Nico Klippel uit Tholen penningmeester, Anton Timmer mans uit Oud-Vossemeer jeugd- voorzitter, Addy v.d. Zande tweede secretaris en activiteiten begeleidster, Carla van Unnik lid van de technische commissie, Jan van 't Hof bestuurslid jeugdzaken en de zittende Trudie Hage uit Tholen bleef notuliste en redactie lid van het clubblad. De vertrekkende voorzitter Perry Bakx, die de fusie van Amigos uit Oud-Vossemeer en Veronica uit St. Maartensdijk tot AVC Tholen mede tot stand had gebracht, kreeg een attentie. De overige drie scheidende bestuursleden waren niet aanwezig op de ledenvergade ring, maar kregen later nog een aandenken. De vergadering werd nog geleid door voorzitter Bakx, die gezien de 73 senioren en 78 junioren een opkomst van 23 stemgerechtigde leden matig vond. De jaarversla gen van de secretaris, technische commissie, jeugdcommissie en penningmeester leverden geen op- of aanmerkingen op. Geconstateerd werd, dat de boetes van de volleybalbond Nevobo nogal hoog uitgevallen waren: 452 gulden. De voorzitter liet weten, dat de technische commissie de aanvoerders hierop heeft gewezen. Men dient er goed op te letten, dat zo weinig mogelijk fouten worden gemaakt. In de begroting 1989/90 is slechts met 250 gulden boetes rekening gehouden. De afdracht aan de Nevobo vorm de met 8633 gulden in het seizoen 1988/89 de grootste uitgavenpost op een totaal van 24 mille. Bij de inkomsten leverden de contribu ties maar liefst 16 mille op, maar desondanks was er toch een tekort van 4828 gulden. Zaalhuur en trainersgelden vergden ook elk meer dan 6 mille. Henk Nieuwenhuis meende, dat de trainersgelden het pas begon nen seizoen lager zullen uitko men, zodat het begrote tekort van 7100 gulden kan meevallen. De voorzitter wees er echter op, dat de jeugdtrainers nu ook allemaal betaald worden, zodat de kosten niet lager zullen worden. Ada v.d. Meer en Else Toetenel hadden de administratie gecon troleerd en adviseerden penning meester Nico Klippel décharge te verlenen, wat de leden overna men. Johan Melse en Rina Lind- hout werden in de nieuwe kascommissie benoemd. Oude volleyballen die nog in rede lijke staat zijn, kunnen voor een tientje per stuk bij AVC gekocht worden. Nog meer geld kan er van de lotto komen, wanneer er ten minste iemand wordt gevonden om dat werk weer op te pakken. De stand op de tweedaagse brade rie in Tholen was goed voor 580 gulden. Er werd nog gesproken over nieuwe attracties voor 1990. Verder kwamen de werkwijze van de beheerscommissie van Meul vliet, het scholentoernooi(minder inschrijvingen) en het gebrek aan scheidsrechters ter sprake. Er ble ken nog mensen bereid om een nieuwe trainingscursus te volgen. Na het erg beroerde seizoen 1988/89 probeert AVC in de nieu we competitie met minder ploe gen en op een lager niveau de weg naar omhoog weer te vinden. Bij de dames is er nog veel belangstel ling voor de volleybalsport met opnieuw 3 competitieploegen, al komen team I en II door degrada tie nu een klasse lager uit. Bij de heren is er een ploeg min der. Het tweede team degradeerde, het derde eindigde op de laatste plaats en het eerste moest door vertrek van spelers noodgedwon gen de plaats in de promotieklasse opgeven. Spelers van het tweede team zijn naar het eerste overge gaan en daardoor bleven er nog slechts spelers over voor een twee de herenteam, in hoofdzaak be staande uit AVC III van vorig seizoen. De jeugd is nog goed ver tegenwoordigd met vijf ploegen. Het eerste damesteam van AVC komt met een gewijzigd team uit in de eerste klasse. Drie speejpters vertrokken en daarvoor zijn twee voormalige jeugdspelers in de plaats gekomen, Natasja Timmermans en Els van Hui zen. De competitie begon met een uit wedstrijd tegen VAT 1 uit Hoogerhei- de. AVC begon verrassend en had al snel een 13-7 voorsprong opgebouwd. Toen volgde een inzinking zodat de ri ante voorsprong werd prijsgegeven en de set met 13-15 verloren ging. In de tweede set was het aanvankelijk een gelijkopgaande strijd, maar VAT won met 7-15. AVC was dusdanig aangesla gen dat in de derde set van redelijk volleybal geen sprake meer was. VAT kende geen pardon en won met 0-15; een afgetekende 3-0 nederlaag voor AVC. AVC dames 2 won de eerste wedstrijd tegen VAT 2 met 3-0. Toch was er te genstand en ging het aanvankelijk te gen elkaar op. In de eerste set had AVC de langste adem (15-11). In de tweede set liepen de Thoolse dames naar 8-0 uit, waarna de teugels werden gevierd en VAT beter in het spel kwam. AVC behield de overhand en won met 15-8. In de derde set ging het spel weer gelijk op. Bij AVC werd Bets van Dorst gewisseld, want ze had nog een hardloopwedstrijd van twee dagen eerder in de benen. AVC won met 15-9, dus een prima start. Maandag spelen de dames in Tuinwijk tegen To- bec 2. Overigens werd al eerder een wedstrijd gespeeld (en met 3-0 gewonnen), maar dat bleek een vergissing want de tegen stander was een te laag geklasseerd team. Het derde damesteam van AVC toog voor het eerste competitieduel naar Oud-Gastel. Daar ging het spel in de eerste twee sets tegen Apollo 2 erg op en neer. De eerste set verloor AVC met 13-15 en de tweede won men met 15-13. Wat in de derde set gebeurde is - volgens de woordvoerder - niet te be schrijven. Niets lukte meer en de Thoolse dames verloren met 1-15. Dus een 1-2 nederlaag. De Nevobo heeft de derde klassen A en B helemaal door elkaar gegooid. In de derde klasse A zijn nu de drie de gradanten ingedeeld en de best ge plaatste teams uit 3A en 3B, zodat het een zware competitie zal worden met minimale verschillen. Het tweede herenteam van AVC heeft maandagavond in sporthal Meilust te Bergen óp Zoom de tweede competi tienederlaag geleden. Werd er vorige week in de Thoolse sporthal Meulvliet nog 1 set gewonnen van Meilust(l-3), tegen Sibloco werd het maandag een 3-0 nederlaag: 15-10, 15-5 en 15-10. Ondanks dat er bij vlagen goed gespeeld werd, kon men dat niveau niet over de hele lijn handhaven. Met harde slagen en slimme prikballen werd de Thoolse ploeg gepasseerd. In de eerste set leek er nog een kans op een setzege en ook de derde set begon veelbelovend met een 0-5 voorsprong, maar beide keren won Sibloco overtui gend. De tweede set verliep teleurstel lend voor AVC 2, dat bestaat uit oudere leden die vorig jaar nog deel uitmaakten van het derde team en en kele jongeren. Ondanks dat de Thool se ploeg nu 1 herenploeg minder heeft dan vorig seizoen, kon men voor de tweede achtereenvolgende competitie maandagavond maar zes spelers op de been brengen. WESTOAM 1, STEENBERGEN (01670) 6 48 84 Advertentie I.M. 4

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 18