Derde periode voor Hage als dijkgraaf Vijftig jaar Algemene Zeeuwse Zeeuwse verhalen en gedichten in boekje Nieuwe tractor voor waterschap Unaniem als eerste op voordracht Met maaiapparatuur 150 mille Alcohol-project slaat aan bij de scholieren Donderdag 12 oktober 1989 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Koorschool bij uitreiking van Freedom Awards Flakkee krijgt mts en atheneum I.C. Hage uit Oud-Vossemeer is voor de derde keer als eerste op de voordracht gezet om dijkgraaf van het waterschap Tholen te worden. Per 1 januari 1990 is hij periodiek aftredend en weer voor zes jaar door de Kroon benoembaar. Ir. Geuze presenteert gedenkboek jubilerende verzekeringsmaatschappij De Algemene Zeeuwse Verzekering Maatschappij N.V. te Middelburg bestaat vijftig jaar. Ter gelegenheid daarvan is een jubileumboek verschenen, getiteld 'Geen risico!' De eerste exemplaren (genummerd en in leder gebonden) daarvan zijn uitgereikt door de uit Poortvliet afkomstige ir. M.A. Geuze, tot voor kort commissaris van de maatschappij. Schorer Brand verzekerin gen Mariene Dietrich Acclamatie Dialectvereniging bestaat zestig jaar De Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek bestaat zestig jaar. Ter gelegenheid daarvan verschijnt een jubileumboek met verhalen en gedichten in dia lect, getiteld 'Tussen Holland en Vlaanderen'. Vragenlijsten 'Ontdek je plekje' komt op herhaling 's Avonds vergaderen Een tractor met maaiapparatuur blijkt voor het water schap Tholen 150.030 in plaats van 130.000 gulden te kosten, zodat de hoofdingelanden woensdagavond besloten om 20.030 gulden bij te passen. Zwaardere eisen Slik Zeeuwse vrouwen in het zwart Het jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool luistert op 13 oktober in Hyde Park in de Amerikaanse staat New York de uitreiking op van de Four Freedoms Awards. Deze onderscheidingen van het Franklin and Eleanor Roosevelt Institute worden het ene jaar in Middelburg en het andere jaar in de Verenigde Staten uitgereikt. Dit jaar zijn de onderscheidingen toegekend aan vijf Amerikanen: verslaggever Walter Cronkite (vrijheid van meningsuiting), se nator J. William Fulbright (vrij waring van angst), negerleidster Dorothy Height (vrijwaring van nood) en posthuum aan Raphael Lemkin (vrijheid van godsdienst). William Brennan, rechter in het opperste gerechtshof, krijgt de Franklin Delano Roosevelt vrij heidsmedaille. Tijdens de uitrei king wordt ook stilgestaan bij het vijftigjarig bestaan van de F.D. Roosevelt bibiliotheek in Hyde Park. De Zeeuwse Koorschool vertrok gisteren voor een tournee door de staat en stad New York, die duurt tot 20 oktober. Maandag treden de 34 jongens op tijdens een Uni- cefconcert in het gebouw van de Verenigde Naties. Goeree-Overflakkee krijgt er twee onderwijsrichtingen bij. De meao in Oude Tonge wordt uitgebreid met een mts-afdeling en de chr. scholengemeenschap Prins Mau- rits in Middelharnis met een atheneum. De komst van een mts met de af delingen werktuigbouwkunde en electrotechniek in Oude Tonge werd ondersteund door alle frac ties in de vaste kamercommissie van onderwijs en wetenschappen, zodat staatssecretaris mevrouw Ginjaar-Maas de aanvraag goed keurde. De aanvraag van de Prins Mau- ritsschool was voor de vertegen woordigers van PvdA en VVD aanleiding om te wijzen op een mogelijke bedreiging voor de rijksscholengemeenschap in Mid delharnis. Maar de staatssecreta ris garandeerde dat die niet in zijn bestaan bedreigd zal worden. Aan de mavo-havo scholengemeen schap gaat daarom op 1 augustus 1990 een protestants christelijk atheneum van start. Met ingang van diezelfde datum fuseert de Prins Mauritsschool met de chr. Ihno De Dillenburg in Middelhar nis, zodat één brede scholenge meenschap ontstaat met een gemeenschappelijk brugjaar. De scholen in zowel Oude Tonge als Middelharnis betrekken hun leerlingen ook uit Sint- Philipsland en Tholen. Het ge reedkomen van de Philipsdam speelt daarbij een rol. De weduwe van de oprichter van de Algemene Zeeuwse Verzekering Maatschappij, jonkvrouwe H.S.F. Schorer-Teding van Berkhout, ontvangt als eerste een exemplaar van het gedenkboek uit handen van ir. M.A. Geuze. Het boek valt eigenlijk in twee de len uiteen. Eerst wordt een over zicht gegeven van de ontwikkeling van het verzekeringswezen in Zee land tot 1940. Daarbij wordt wat uitvoeriger stilgestaan bij de voor lopers van de Algemene Zeeuwse, de Onderlinge Brandwaarborg maatschappij voor de Provincie Zeeand van 1829 en de Zeeuwsche Brandwaarborgmaatschappij van 1824. Eén van de commissarissen van deze laatste maatschappij was mr. Cornelis van der Leic de Clercq (1811-1886), ambachtsheer van Stavenisse, lid van de Eerste Kamer en voorzitter van de ZLM. Het tweede deel van het boek gaat uitvoerig in op de ontwikkeling van de Algemene Zeeuwse Verze kering Maatschappij. De Algeme ne Zeeuwse werkte nauw samen met de beide al genoemde brand waarborgmaatschappijen (de Zeeuwsche van 1824 werd in 1974 opgeheven). Zelf is de maatschap pij een dochter van Tiel Utrecht, die op haar beurt weer deel uit maakt van Nationale Neder landen. De Algemene Zeeuwse werd op 27 november 1939 opgericht op ini tiatief van jonkheer mr. T.A.J.W. Schorer, directeur van de Onder linge van 1829. Zijn bedoeling was om als verzekeraar de vleugels wijder uit te kunnen slaan. Tot 1974 was Schorer directeur, terwijl hij van 1974 tot 1988 commissaris van de maatschappij was. Hij overleed in juli vorig jaar. Mede omdat hij tal van zaken voor het jubileumboek aandroeg, schreef ir. Geuze in het boek een afzon derlijk in memoriam. Schorer was in zijn leven lid van de Eerste Ka mer, van provinciale en gedepu teerde staten van Zeeland. Geuze werd in 1953 commissaris van de Algemene Zeeuwse en van de Onderlinge Brandwaarborg maatschappij van 1829. Dat ge beurde in het kader van de samenwerking met de ZLM. Vorig jaar werd Geuze voorzitter van de begeleidingscommissie van het ge denkboek 'Geen risico!', dat werd geschreven door drs. P.R.M. Kroes. Bij de Algemene Zeeuwse werken op dit moment 30 personeelsle den, waarvan 6 in de buitendienst. Verder werkt de maatschappij - die de provincie Zeeland tot haar werkgebied rekent - samen met ongeveer 240 assurantie tussenpersonen. Commissarissen zijn mr. J.J. van der Weel, mr. J.A. Lantsheer, ir. D.J. van der Have, ing. K.J.A. baron Collot d'Escu- ry, drs. H. Eversdijk en drs. W.J.T. Mevr. Geluk toont in de Oesterschelp de wintermode van boetiek Inema tijdens de enige modeshow die dit seizoen op Tholen werd gehouden. Toch bleven er met 60 belangstellenden nog lege stoelen over. Allerlei tinten paars, van lila tot aubergine. Diverse kleuren geel, van mosterdgeel tot kerry. Prachtige herfstkleuren. Allemaal te zien tij- dends de modeshow van Boetiek Inema die vrijdagmiddag in De Oesterschelp in Tholen werd gehouden. Jaarlijks houdt dit modehuis een of twee shows in de grote zaal van bejaardencomplex Ten Anker. Maar nu deze zaal gesloopt moet worden, vond Ten Anker een goed alternatief in de vorm van een overeenkomst met de Thoolse Scholengemeenschap om voor eventuele grote evenementen uit te wijken naar de gymzaal van de nabijgelegen Oesterschelp. Ook Inema kon gebruik maken van deze voorziening. De op komst was niet zo groot (alles was namelijk in zeer korte tijd gere geld) maar de gelegenheidsman nequins lieten de aanwezige dames en een enkele heer zien dat men dit najaar en deze winter ge kleed kan gaan in warme tinten. Ook waren er diverse zwarte ja pons en pakjes met óf een strakke rok óf pantalon. Zeker rond de feestdagen mag een zwarte outfit niet ontbreken, altijd zeer ge distingeerd. De tinten voor dit seizoen variëren nogal, evenals de dessins. Er is een keur in gedessineerde jasjes en blouses op effen rokken of panta lons, of op broeken en rokken in dezelfde dessins. Dan wordt de creatie weer voorzien van een ef fen kraag. Wat deze kragen be treft, er is bijzonder veel aandacht besteed aan dit kledingonderdeel dat dikwijls het stiefkindje is. Met subtiele plooitjes en knoopjes worden het aandachttrekkers. Ook de vele accessoires die Inema voorradig heeft ziet men niet over het hoofd, en de dames lieten een voorproefje zien. .Belangrijk voor het publiek dat deze middag in de Oesterschelp aanwezig was, is dat Inema ook de tussenmaten heeft. Vooral het merk "Degrofa" heeft een groot assortiment. De klassieke mode, het mantel- costuum is deze winter weer "in", maar heel prettig is dat men bij Inema zo wat combinaties los kan kopen. De deuxpièces van Setter Lady, de vestjasjes van Elvi, allemaal voor diverse leeftijdsklassen verkrijg baar kregen bewonderende blik ken en verdiend applaus van de aanwezige dames. De jeugd die niet vergeten werd, kon zien dat de bekende Mariene Dietrich-broeken deze winter niet alleen effen, maar ook met diver se dessins en zeer soepel vallend verkrijgbaar zijn. Helaas ontbrak tijdens deze show een dressman, want Ineke en Magda kunnen ook de heren der schepping fantastisch kleden. Ineke Kleinjan - de "Ine" van In ema - was de lady-speaker die de dames Burgers, Geluk, van der Kooy, Vos, Ottevanger en Blauza aankondigde. Achter de schermen was Magda van Poppel (zij is de tweede helft van de boetieknaam) druk in de weer. Aan de knoppen zat Gré van der Kleyn van Radio Bezt, en de dames van de vrijwilli- gersgroep Graag Gedaan zorgden voor de drankjes en het halen en brengen van bewoners van Ten Anker. Als dank kregen zij een bloemetje overhandigd. Rijkelijkhuizen. De directie wordt gevormd door mr. J.A.F. Jonas en A.M. Dellebeke. Op 31 december 1988 bedroeg het premie-inkomen van de maatschappij f. 13.862.000,-. Daarvan namen de brandverzekeringen met f. 8.758.000,- het leeuwendeel voor hun rekening, gevolgd door de ongevallen- en ziektenverzekerin- gen met f. 2.277.000,-. Het jubileum is door de directie aangegrepen om een aantal ca deaus uit te delen. De stichting Accomodaties Lichamelijk Ge handicapten te Goes kreeg 50.000 gulden voor een speciale vloer in de sporthal van haar activiteiten centrum en voor de aanschaf van zes sportrolstoelen. Aan de stich ting Historisch Onderzoek Zee land werd 10.000 gulden geschonken voor het onderzoek naar de provinciale agrarische historie. En het Kon. Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen ontving een schilderij van W.J. Schütz 'Gezicht op de haven van Middelburg'. Dit schilderij schonk het genootschap in 1884 aan Frederik Nagtglas. De giften, die de Algemene Zeeuwse ter gele genheid van het jubileum ontving, werden bestemd voor het onder wijsproject van het Foster Parents Plan in Mali. Zelf kreeg het be drijf het beeldje 'Pegasus' van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Woensdagavond kreeg Hage 27 van de 28 uit te brengen stemmen; 1 was er blanco. De dijkgraaf had daarbij zelf geen stemrecht. Ge zworene en waarnemend dijk graaf J.L. van Gorsel had dat wel bij de tweede stemming over num mer twee van de aanbeveling. Ook deze keer waren er 27 stemmen voor de kandidaat en 1 blanco. Hage zei de hoofdingelanden bij zonder erkentelijk te zijn, dat ze hem wederom het vertrouwen ge geven hadden. "Het doet me bij zonder goed omdat ik dit werk bijzonder graag doe. Ik hoop, dat we in het waterschap actief kun nen doorgaan, zij het door de concentratiegevaren misschien op een andere manier dan we de af gelopen twaalf jaar gewend wa ren. Met de dijkversterkingen, de bouw van zuiveringsinstallaties en de zoet watervoorziening zijn we bestuurlijk bijzonder pittig bezig geweest. Ik hoop, dat de komende periode even boeiend zal zijn. Daarvoor vraag ik de medewer king van allen om het waterschap goed te doen functioneren", zei de dijkgraaf, wat door de hoofdinge landen met applaus werd on derstreept. "Het waterschap is een dyna misch gebeuren en onder uw lei ding zal dat voortreffelijk gaan", zei waarnemend dijkgraaf Van Gorsel in zijn felicitatie. Op zijn beurt dankte Van Gorsel voor het vertrouwen om weer als tweede op de voordracht geplaatst te worden. Ook hij kreeg applaus. Dijkgraaf Hage zei er bijzonder gelukkig mee te zijn, dat de verga dering unaniem - de blanco stem telt niet mee - met Van Gorsel ac- coord ging. Voor de stemming stelde M.M. Punt nog voor, Hage bij acclama tie als nummer één op de voor dracht te plaatsen wanneer er niemand stemming verlangde. "Over personen wordt volgens het Zeeuws waterschapsreglement al tijd schriftelijk gestemd. Boven dien gaat het ook om een belangrijke zaak", aldus Van Gorsel. Dat laatste wilde P.C.A. Versluijs niet tegenspreken, maar het eerste wel. Bij de benoeming van een lid van het algemeen bestuur van de Bestuursacademie Zeeland was de griffier en zijn waarnemer als plaatsvervanger, bij acclamatie Veertig dialectschrijvers en - dichters uit heel Zeeland (en Goeree-Overflakkee) hebben aan het boek meegewerkt. TVveede Ka merlid drs. H. Eversdijk schreef het voorwoord, mevrouw E.J. van den Broecke-de Man een verant woording van de inhoud en P. Heerschap zorgde voor een aantal landschaptekeningen. In de ver halen en gedichten is een schat aan dialectwoorden en uitdrukkingen vastgelegd. 'Thssen Holland en Vlaanderen' wordt gepresenteerd tijdens de jaarlijkse Zeeuwse Dialectdag, za terdag 21 oktober in Kapelle. Waarnemend commissaris van de koningin mevrouw E. Maris- Koster neemt het eerste exemplaar in ontvangst. Ook wordt het cas settebandje 'Van Dêê toet 'Onte- nisse' gepresenteerd, waarop vier verhalen zijn ingesproken in West- Zeeuws-Vlaams dialect. De dia lectdag wordt verder gevuld met voordrachten en liederen in dia lect. Mevrouw E. v.d. Vlies-van Dijke uit Sint-Philipsland draagt 'De halant van Mine' voor. Dr. J.B. Berns (hoofd van de afdeling dialectologie van het P.J. Meertens-Instituut) houdt een le zing over zestig jaar Zeeuwsche Vereeniging voor Dialecton derzoek. Het doel van de in 1929 opgerich te vereniging was om meer be kendheid te geven aan het Zeeuwse volksleven in het alge meen en aan de taal in het bijzon der. Vanaf het begin was dr. Hendrika Gijsen de grote stimula tor. Zij stelde vragenlijsten samem die door mensen uit alle regio's werden ingevuld. Op die manier werd een schat aan gegevens ver zameld, die in 1964 werden gepu bliceerd in het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten. Het verzamelen wordt - tot de hui dige dag - vervolgd. Inmiddels zijn per Zeeuwse regio boekjes verschenen, die als aanvulling op het woordenboek kunnen worden gezien. Uit wat zich nu in het ar chief van de vereniging bevindt zou een supplement op het woor denboek gevormd moeten wór den. De verwerking van al dat materiaal vereist echter een be roepskracht, die daaraan een weektaak heeft. De zestigjarige vereniging heeft niet de middelen om een dergelijke kracht te betalen. Voor de tweede keer maakte de Avro in Tholen opnamen voor het televisieprogramma 'Ontdek je plekje'. Maandag 16 en donder dag 19 oktober wordt het filmpje uitgezonden. De bijbehorende stadswandeling kan op zondag 22 oktober gemaakt worden. Vanaf 11 uur 's morgens zijn in de hal van het stadhuis aan de Hoogstraat de wandelroutes ver krijgbaar. In de route zijn, behal ve het stadhuis, de Gasthuiskapel, de r.k. kerk, molen De Hoop en scheepswerf Van Duivendijk op genomen. De BBA zet extra bussen in - die aansluiten op de treinen van en naar Roosendaal - zodat Tholen met het openbaar vervoer bereik baar is. In het stadje wordt met borden naar parkeergelegenheid verwezen. Aan de wandeling is de gebruikelijke prijsvraag verbon den met een fiets als hoofdprijs. gekozen. "Dat is dan een missie geweest", gaf Van Gorsel toe. Er waren maar 28 stemgerechtig den omdat er nogal wat hoofdin gelanden ontbraken. Mogelijk speelde de aardappeloogst daarbij een grote rol. De vorige vergade ring - over zoet water in Meulvliet - was bij hoge uitzondering hele maal compleet met 41 stemgerech tigden. De toen geïnstalleerde hoofdinge- lande voor de waterkwaliteit, P.C.A. Versluijs uit St. Philips- land, zei in verband met de plan ning voor de vergadering van 21 november 's middags om twee uur, dat hij liever een avondverga dering wilde. "Voor 98% van de hoofdingelanden is dit een functie naast hun normale werkkring, in loondienst of eigen bedrijf." De dijkgraaf antwoordde, dat het gebruikelijk is om wisselend middag- en avondvergaderingen te houden. "Tradities hoef je toch niet vol te houden, peil de mening van de vergadering", stelde Ver sluijs voor. Bij handopsteken ble ken er maar 9 hoofdingelanden voor alleen avondvergaderingen te zijn. De dijkgraaf zei niet de indruk te hebben, dat er bij middagvergade ringen meer mensen ontbreken dan 's avonds. "Ook bij avond vergaderingen kunnen er soms mensen niet aanwezig zijn." Voordat hoofdingelande L.J. Koopman kans kreeg voor 'on deugende opmerkingen' had dijk graaf I.C. Hage al meegedeeld, dat de Ford 6410 tractor door Staadegaard uit Roosendaal reeds geleverd was. Dit na een offerte bij twee bedrijven. De Ford heeft een supercabine, vierwielaandrij- ving en een motorvermogen van 80 pk. Inclusief inruil van de uit 1972 daterende Ford 4000 kost de tractor 71.820 gulden. Bij machinefabriek Herder te Middelburg werd maaiapparatuur gekocht en aangebouwd ter waar de van 78.210 gulden, inclusief btw. Het gaat om een lange giek 1 en 2 Grenadier MBK 105, alsmede een maaikorf, klepelmaaier en hy draulische draaikop. "Wij trekken het boetekleed aan omdat de tractor al gekocht is, maar heel beleefd en heel nederig vragen we de algemene vergade ring toch om het extra krediet", zei de dijkgraaf. Hij legde uit, dat de keuze van de bredere banden om structuurbederf te voorkomen ook hogere kosten met zich mee brengt. Bovendien was het eerst niet de bedoeling om een maai korf te kopen. Hoofdingelande E. Hage uit Scherpenisse zei positief tegen over de keuze te staan, met name ook de bredere banden. "Dit kan het werk van het waterschap al leen maar ten goede komen, maar bent u nu helemaal gesteld voor de toekomst?" "Op dit moment zeg ik volmon dig ja", zei de dijkgraaf, "maar aan de andere kant ben ik voor zichtig. Een zoet watervoorzie ning stelt namelijke zwaardere eisen aan het ondehoud van de sloten e.d." De leerlingen van de Chr. Mavo, het R.V.I., de T.S.G. en de Burcht waren enthousiast over het alcohol-voorlichtingsproject, dat de werkgroep Jongerenbeleid Tholen in samenwerking met het Zeeuws Consutatiebureau voor Alcohol en Drugs en de Rijkspoli tie organiseerde. Men bezocht in groepen de school voor voortgezet speciaalonderwijs De Burcht in de Brugstraat in Tholen. Daar was een tentoonstel ling ingericht, die alle facetten van alcohol in sport, werk, verkeer en het lichaam uitvoerig belichtte. Men bekeek ook de videoband Alcohol en snelverkeer. Daarna was er een groepsdiscussie. Vol gens, mede-organisator Karin v.d. Broek van de politie, was het pro ject zeer geslaagd en is de doelstelling: 'Jongeren bewuster te laten omgaan met alcohol', ze ker bereikt. "Er waren veel posi tieve reacties en ook bleek dat velen niet nadenken bij het ge bruik van alcohol", aldus Karin v.d. Broek, die vertelde het erg plezierig te hebben gevonden om mee te werken aan het project. Het ligt in de bedoeling dat de leerkrachten volgend jaar, aan de hand van lesmateriaal, zelf de scholieren de gevolgen en gevaren van alcohol duidelijk te maken. Muntenruildag. Deze wordt zater dag gehouden in De Schakel te Middelburg. De organisatie is in handen van de Numismatische Kring Zeeland, de vereniging van verzamelaars van munten, pen ningen en bankbiljetten. E. Hage merkte nog op, dat de overgang van gewasbescher mingsmiddelen naar mechanische reiniging van de sloten nog een hele omschakeling is voor het wa terschap. De dijkgraaf vroeg nog aandacht voor de bietencampagne en de ac tie slik op de weg. "Landbouwers mogen geen bieten op de overhoe- ken storten. Dat kunnen we on mogelijk tolereren. Men dient zelf voor bietendammen te zorgen en ze goed te gebruiken, dus geen vrachtwagens laden op de weg, maar op de dam", zei Hage. Hij wees verder op het feit, dat landbouwverkeer heel vaak bij ongelukken is betrokken. "Je schrikt van de cijfers, zodat het waarschuwen voor en opruimen van slik heel belangrijk is." De dijkgraaf noemde daarbij de ter mijn van twee uur en de mogelijk heid van proces-verbaal door de politie en het eventueel voor reke ning van de betrokkene schoon maken van de weg door het waterschap. Henny Hulsebos heeft donderdag tijdens de actiedag van het Lande lijke Steunpunt Vrouwen en Bijstand het voortouw getrokken voor alle Zeeuwse vrouwen die in deze situatie verkeren. Zij kreeg echter niet meer dan 11 Zeeuwse vrouwen zo ver dat zij actief deel namen aan deze dag. In totaal wa ren honderden vrouwen aanwezig, daarbij was de provincie Limburg zeer goed vertegenwoordigd. Het was verboden spandoeken te ge bruiken, men koos daarom voor een stille tocht; voorafgegaan door 12 vrouwen die elk een pro vincie vertegenwoordigden. Ieder een was in het zwart gekleed, en de provincie-vertegenwoordigers hadden elk een wit brood bij zich. Dit brood verwees naar de tocht van de Parijse moeders van 200 jaar geleden die naar Versailles optrokken om eten voor hun kin deren te eisen. De nieuwsgierig heid van het publiek was gewekt en zij volgden de actievoerders naar het Vredenburg waar de ma nifestatie gehoudenwerd. De vrouwen werden toegesproken door Greetje Lubbi, van de Voe dingsbond FNV, er was een tele gram van Groen Links, Nel Roggeband van de Vrouwenpartij gaf acte de presence, en er was volop muziek en een grote hoe veelheid aan informatie. Toespra ken waren er van o.a. Van vrouwen en Bijstand, studenten, 50+ vrouwen, Bond van Suri naamse Vrouwen, Bond van Boe rinnen, de Vrouwenraad, en allemaal onder het thema van de ze dag "Armoede: Vrouwen laat je gelden". Er werd door het orga niserende comité een "kort ge ding" tegen de Staat der Nederlanden aan gespannen, om dat de vrouwen vinden dat er in de huwelijkswetgeving met be trekking tot de vrouw schending van de mensenrechten gepleegd wordt. De vrouwen konden nog genieten van vrouwentheater en ook voor de kinderen was er to neel. Er werd om 16.00 uur Gerda Havertong - de Gerda uit Se samstraat - een gelegenheidsmo nument onthuld door Vrouwen en Bijstand. Hetwas een zinvolle dag, aldus Henny, die in Utrecht een aantal contacten kon leggen voor Zeeland. Zij is namelijk ook op provinciaal niveau actief in het IPO (Inter-provinciaal Overleg). i I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 15