06-11: alarmnummer Zomerse mei bracht zomer bij 5 toppers Kleinverpakking Bintjes begonnen Kruispunt Vrouwenpolder schetters Goed fout met (zomer)energie tel.: 01640-34664 Donderdag 21 september 1989 Doven en slechthorenden (OM M I SS I i:s Vrijdag 8 september is de actie Letten op landbouwtrekkers be gonnen in de landbouwpraktijkschool Prins Willem in Schoon- dijke. Ter gelegenheid daarvan werd een landbouwverkeers- quiz gepresenteerd. Ongelukken Quiz IN BEROUP BEVEILIGINGSTECHNIEKEN Sint-Annaland veilt 5 ton in Breda (door J.H. Pelleboer) Gevleugelde fluiters Risico PAK EVEN UW ZAKBOEKJE ABDIJ Sinds 7 september is de hele provincie aangesloten op het uniform alarmnummer 06-11. Tholen en Sint Philipsland maken al langer ge bruik van het nummer om politie, brandweer, ambulance en wegen wacht te kunnen inschakelen, doordat het gebied op een Brabantse telefoon-regio is aangesloten. Commissaris der koningin dr. C. Boer- tien stelde voor alle andére delen van Zeeland 06-11 officieel in gebruik. Dat gebeurde tijdens een bijeen komst in Middelburg, waar oud radioverslaggever J. de Troije en gouverneur O. Vanneste van West-Vlaanderen inleidingen hiel den over de watersnoodramp 1953 en het kapseizen van de Doven en slechthorenden kunnen gebruik maken van het alarmnummer 06-11 en wel via visicom - een tekst beeldtelefoon. Bij de rijkspolitie in Middel burg, waar de alarmcentra le is ondergebracht, staat een visicom. Gebruikers van teksttele foon en visicom bellen 06-11. Zodra zij zien, dat wordt op genomen, tikken zij de me dedeling "doof". Zij blijven dat herhalen tot op hun scherm een reactie komt van de 06-11-centrale. De opbeller tikt nu in wélke hulp nodig is (politie, brandweer of ambulance) en waar die hulp nodig is (naam en adres). De centrale zorgt ervoor, dat de vraag wordt doorge geven, waarna de hulp dan vlug wordt geboden. veerboot Herald of Free Enterpri se in 1987. Opvallend was, dat de massame dia een ondersteunende rol had den bij het op gang komen van de alarmering en hulpverlening bij de watersnoodramp en na de alarmering bij de Herald juist be lemmerend werkten. Bij de overstroming in 1953 was het vooral de radio, die een beeld gaf van de omvang en de gevol gen van de ramp - aan de buiten wereld, maar in eerste instantie ook aan de hulpverleners. Na het ongeluk met de Herald of Free Enterprise leidden de berich ten van televisie en radio ertoe, dat de hulpverleners in hun werk werden gehinderd, doordat de toeleidende wegen geblokkeerd dreigden te raken door nieuws gierigen. De commissaris der koningin wees erop, dat op 06-11 alle vra gen om acute hulp binnen ko men: grote rampen als in 1953 en met de Herald, maar ook de noden van alle dag, zoals ver keersongelukken, hartinfarcten en branden. Voorzitter H.A. van Maldegem van de begeleidingscommissie invoering 06-11 zei te hopen, dat het alarmnummer aanzienlijk minder gebruikt hoeft te worden dan de commerciële 06-lijnen, als babbelboxen en weerbericht, want 06-11 geldt als elke secon de telt. Het uniform alarmnummer 06-11 De provinciale commissie voor het waterbeheer vergadert don derdag 21 september, 9.00 uur. Het evaluatierapport waterbeheer Zoommeer en de startnotitie milieu-effectrapportage berging baggerspecie zijn de belangrijkste agendapunten. Maandag 25 september, 13.30 uur, komen de leden van de sta tencommissie voor waterstaat en verkeer bijeen. Aan de orde komen voorstellen tot wijziging van de tarieven voor de veerboten over de Wester- schelde, over de reconstructie van een stuk van de weg Sint Philipsland/Anna Jacobapolder, een nieuwe verkeerslichtinstalla tie in de buurt van Hulst en ver betering van de weg tussen Goes en 's-Heer Arendskerke. De herstructurering van de finan ciering voor de Gieterij Middel burg, de vergaderstukken van de havenschappen Vlissingen en Terneuzen en subsidies voor de teelt van zwarte bessen en voor een bureau Zeeuws congrestoe- risme zijn onderwerp van gesprek in de vergadering van de staten commissie voor economische za ken. De commissie vergadert maandag 25 september, 16.00 uur. Donderdag 28 september, 15.00 uur, bespreekt de provinciale mi lieuraad de startnotitie milieu effectrapportage berging bag gerspecie en het milieubeleids plan. Agenda's en vergaderstukken lig gen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg. Alle vergaderin gen worden in het provinciehuis gehouden: Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De statencommis sies beginnen met spreekrecht voor het publiek. is in de plaats gekomen van de alarmnummers 01184-14444 voor Midden- en Noord-Zeeland en 01150-12200 voor Zeeuwsch- Vlaanderen. De centrale post is ondergebracht bij de meldkamer van de rijkspolitie in Middelburg. Wie 06-11 belt deelt de centra- list(e) mee waar en van wie hulp nodig is, waarna onmiddellijk wordt doorverbonden met de hulpverleningsdienst. Na de door verbinding komen dan de bijzon derheden aan bod, waarop politie, brandweer of ambulance kan uitrukken. IEUWS Letten op landbouwtrekkers De actie Letten op landbouwtrek kers heeft ten doel weggebrui kers begrip te vragen voor eikaars positie op de weg. Wederzijds begrip dus - van het landbouw- verkeer voor automobilisten, fiet sers, brommerrijders, motorrij ders en voetgangers, maar ook omgekeerd en onderling. Gedeputeerde J.D. de Voogd van waterstaat en verkeer zei tijdens de openingsbijeenkomt, dat het aantal ongelukken, waarbij land- bouwverkeer is betrokken de laatste jaren groter wordt. Het aantal dodelijke slachtoffers neemt af, maar er komen meer gewonden. Bij alle ongelukken (1865) buiten de bebouwde kom in 1988 wa ren er 77 met landbouwvoertui gen. In 1986 waren dat 59 ongelukken en in 1987 70. Vie len daarbij in 1986 3 doden, in 1987 waren dat er 2 en in 1988 1. Het aantal gewonden was respectievelijk 12, 14 en 21. De nadruk van de actie ligt, net als in andere jaren, op de bieten campagne. In het najaar is de kans op ongelukken groter dan in de oogstperiode, die daaraan vooraf gaat. De weersomstandig heden worden, naarmate het jaar vordert, vaak ongunstiger. Het zicht is minder doordat het 's morgens langer en 's avonds eer der donker is. Ook de kans op mist is rond de herfstperiode gro ter. Bovendien is er meer woon werkverkeer. Scholieren, die tij dens de graanoogst nog vakantie hebben, maken weer hun dage lijkse tocht tussen huis en school. Directeur ing. J. Bearda van de landbouwpraktijkschool zei, dat op de school veel aandacht wordt besteed aan het veilig om gaan met landbouwvoertuigen en -machines. Zo wordt gewezen op het belang van goed onder houd en het in acht nemen van de wettelijke voorschriften, zoals het voeren van markeringste- jc|ns. 1 A 11 De heer Bearda zei er voorstan der van te zijn, dat landbouw voertuigen een geel zwaailicht voeren. Wettelijk is dat alleen toegestaan bij voertuigen, die breder zijn dan 2,60 meter en het argument daarvoor is, dat als alle landbouwvoertuigen zo'n zwaai licht voeren er een onrustig ver keersbeeld ontstaat. De directeur zei een onrustig verkeersbeeld te preferen boven een rustig verra- delijk gevaar. Een team van Veilig Verkeer Ne derland, afdeling Zeeland, is de komende weken op pad in de provincie. Leden van het team de len bij de grensposten, bij de Zee- landbrug, de veiling in Kapelle en op andere plaatsen, waar veel verkeer komt, folders uit met daarin een landbouwverkeers- In de loop van de week wordt be gonnen met de reconstructie van het kruispunt Dorpsdijk-Polredijk/ provinciale weg Middelburg-Kam perland bij Vrouwenpolder. Op de provinciale weg komen aparte opstelstroken voor ver keer, dat rechtsaf, rechtdoor en linksaf gaat. Op de Dorpsdijk en de Polredijk worden twee opstel stroken gemaakt: één voor rechtsafslaand verkeer en een gecombineerde strook voor rechtdoorgaand en linksafslaand verkeer. Langs de provinciale weg, aan de kant van het dorp, komt een korte busbaan. Aan de andere kant wordt een bushalte gemaakt. Het kruispunt krijgt een nieuwe verkeersregelinstallatie. quiz. Er zijn vijf vragen te beant woorden, waarop maar één goed antwoord mogelijk is. De laatste vraag sluit aan bij de opmerking van de directeur van de land bouwpraktijkschool. Geïnfor meerd wordt namelijk naar de mening van het publiek over de zichtbaarheid van landbouwvoer tuigen. Onder degenen, die de vijf vra gen goed beantwoorden en hun kaart insturen, worden fietsrou- tekaarten verloot. Te winnen zijn een routekaart voor Midden- en Noord-Zeeland en een voor Zeeuwsch-Vlaanderen met een deel van België. Scholen en verenigingen, die in groepsverband met de quiz wil len meedoen, kunnen de folder aanvragen bij mevrouw M.I.R. Hemelsoet-de Jaeger van Veilig Verkeer Nederiand. Ewoutstraat 8, 4554 BD Westdorpe. Op werkdagen is mevrouw Hemel- soet bereikbaar op telefoonnum mer 01158-2316. Tijdens de actie zijn op de auto's van de rijkspolitie, van provinciale en rijkswaterstaat en van de wa terschappen magneetstickers ge plakt met de tekst Letten op landbouwtrekkers. Alle scholen voor voortgezet onderwijs in de provincie hebben een affiche ge kregen met dezelfde tekst. De gemeenten is gevraagd de affi ches op te hangen in de openba re gebouwen en ook de openbare bibliotheken zijn er van voorzien. De affiches zijn verkrijgbaar bij de heer ing. W.J. Blommaert van provinciale waterstaat, postbus 165, 4330 VB Middelburg, 01180-35920. Voor (brom)fietsers en voetgan gers worden tunnels aangelegd onder de Dorpsdijk en onder de provinciale weg. De fietspaden, die op de tunnels moeten aan sluiten, worden verlegd naar de teen van de taluds. Daardoor komt het fietspad aan de Polre dijk achter de huizen te liggen. De reconstructie duurt tot half volgend jaar. Tot die tijd moet re kening worden gehouden met overlast en vertraging. De hoofdingenieur-directeur van pro vinciale waterstaat heeft de om wonenden en de eigenaars en gebruikers van grond in de buurt van het kruispunt in een brief ge vraagd hiervoor begrip te heb ben. Het werk kost 3,7 miljoen gul den, waarvan de provincie het grootste deel voor haar rekening neemt. De gemeente Veere en het wegschap Walcheren dragen respectievelijk 100 duizend en 650 duizend gulden bij. De aan passing van het kruispunt is ur gent geworden na de openstel ling van de weg over de storm vloedkering in de Oosterschelde. Dinsdag 26 september houdt de tweede kamer uit gedeputeerde staten vijf maal zitting over be roepschriften algemene bij standswet. Inwoners van Kapelle, Kortgene, Tholen, Vlissingen en Terneuzen zijn het niet eens met de beslissing van hun gemeente bestuur op hun aanvraag voor al gemene bijstand. De openbare zittingen beginnen om 10.00, 10.20, 10.40, 11.00 en 11.20 uur. Zij worden gehou den in het provinciehuis, Sint Pie terstraat 42, Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland- Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg - telefoon 01180-31402 advies- en installatiebureau b.v. Installateur rijkebuurtstraat 15 - bergen op zoom Advertentie I.M. Als u toch buiten zit, schenk dan de koffie even over in een thermoskan. Handig en energiebesparend. Oh, u deed dat al! Dan kunt u ditzelfde misschien ook doen wanneer u gewoon binnen zit. Meer informatie: Sven Postbus 503, 7300 AM Apeldoorn, tel. 055 - 4979H De officiële zomer, berekend over juni, juli en augustus was wel zeer fraai, maar geen hoogvlieger zoals in 1947, 1959 en 1976. Gemiddeld over het land viel er minder regen dan normaal en nog een boven nor male temperatuur en meer zon dan normaal. Bekijken wij de vier maanden met de dit jaar record zonnige en ook zeer zomerse meimaand erbij, dan komen wij wel bij de vijf beste zo mers wat zon en mooie dagen betreft. In een aantal opzichten is dan die periode te vergelijken met toppers van toen (1947, 1959, 1976, 1983). Het aantal mooie terrasdagen - dat wil zeggen dagen boven de 20 gra den - is deze eeuw in genoemde vier maanden nimmer zo hoog geweest, namelijk 90 over de periode 1 mei tot en met 10 september. Het record was 86 terrasdagen, in 1947 waargenomen. De fraaie meimaand met 24 zonnige terrasdagen en een record van 330 uren zon, heeft daar een be langrijke aandeel in gehad. Al was het geen zomer voor veel handel in snijbloemen, warme worst en bioscoopvoorstellingen overdag, voor de meesten was het een voor treffelijke zomer. Ook de landbouw is over de oogst en de werkzaamhe den zeer tevreden. Gezien het grote aantal terrasdagen heeft de horeca, die op vakantiegangers is aangewezen, een prima zomer genoteerd. Bij de zwembaden kwamen meer bezoekers langs de kassa dan een aantal zomers daarvoor. Hoe lang kan dit stabiele weer voortduren? Dat re cord boekte de zomer van 1959, toen wij tot ver in oktober maxima bo ven 20 graden noteerden en de nazomer eerst op 17 oktober afscheid nam. Een vogel zingt zo als gebekt, maar dat is niet door mij ontdekt. Want Adam ging in 't paradijs, door dat verschil ai van de wijs. ik hoorde een kanariepiet, 't was bij m 'n oom in Molenvliet. Zat opgesloten in een kooi, zong hij uit droefenis zo mooi? Haast elke vogel maakt geluid, maar lang niet eike, zingt of fluit. Het fluiten doet meestal de man, en haast geen vrouw die fluiten kan. Ik hoorde laatst een nachtegaal, 't was in de buurt van Bloemendaal. Hij zat verscholen in een heg, en gaf z'n mooiste rollers weg. Vlakbij het Zeeuwse plaatsje Graauw, zag ik een zwarte kraai, een kauw. Zat vast z'n eega achterna, want hij riep alsmaar: "Ka, Ka, Ka". Er floot een merel in een boom, ik zag hem zitten aan de zoom. Hij floot z'n trillers fel en goed, zo als een me rel man dat doet. Ik was op een dag in Ossendrecht, daar hoorde ik een bonte specht. Hij floot wel niet, maar deed z'n best, hij hamerde een spechtennest. Ik hoorde in Wouw een tortelduif, of was 't een sierduif met een kuif? Z'n "roekoekoe" - strak in de maat, is net of hij een roffel slaat. Een Koekoek riep in Hulst, vol spijt: "koekoek, ik kan m' ei niet kwijt". Toen kraakte zij - ten langen lest - het pas gebouwde merelnest. Een lijster uit de bollenstreek, die floot z'n lied, terwijl hij keek waar hij z'n nestje bouwen kon. Liefst niet te hoog en uit de zon. Een snip, bij 't Schelde-Rijnkanaal, zag 't niet meer zitten allemaal. Geen EB, geen vloed, dan zout, dan zoet, en het milieu is ook niet goed. Ik zag in Goes een ooievaar, was met z'n karwielnest al klaar. Hij kwetterde aan één stuk door, met kikkers onder zijn gehoor. Een zwaluw met een slipjas aan, een troep met eenden en een zwaan. Een mus, een spreeuw en een parkiet, die zingen allemaal hun lied. Ik zag in Tholen nog een meeuw, die gaf een abnormale schreeuw. Ik zag en hoorde nog veel meer, maar dat vertel ik wel een keer. P.M. van Eekelen. Open universiteit. De deuren van het studiecentrum Middelburg in de Zeeuwse Bibliotheek staan za terdag open voor volwassenen die meer willen weten over het cursus aanbod en het studiesysteem van de Open universiteit. Tevens wordt over elk leerstofgebied een inlei ding gehouden. Morgen gaan de eerste 2 1/2 kg kleinverpakkingen Bintjes van de veiling St. Annaland via de klok van de Bredase groente- en fruit veiling naar de kleinhandel. De doorzichtige, roodbruine plastic zakjes dragen het wettig gedeponeerde merk Alvantho(Al- les van Tholen), een kaartje van het eiland Tholen en het wapen van Zeeland in kleur. Dinsdag werden de eerste zakjes gereed ge maakt. Aangezien het rooien van de Bint jes verlaat is, moest de veiling voor dit experiment nog naar te lers zoeken. Tonnie Pot uit St. Maartensdijk bleek tot medewer king bereid voor een garantieprijs van 31 tot 32 cent per kilo. De aardappelen worden in grote kisten, liefst voorgesorteerd, aan gevoerd. De teler krijgt de gemid delde veilingprijs in St. Annaland, waarna ze automatisch afgewogen en ingepakt worden in zakjes van 2 1/2 kg. Er is een extra leesband tussen de verpakkingsmachine ge zet voor nacontrole van de sor tering. "Je kunt namelijk nog zoveel moois op de zak zetten, wanneer de inhoud niet klopt, dan ben je nergens", zegt veilingvoorzitter A.C. Wessels. Het brengen van een kwaliteitsprodukt staat bij hem voorop. De veiling kon bij aardappelhan- del gebr. Westdorp in St. Anna land een kleinverpakkingsmachine huren, zodat het risico bij dit experiment beperkt blijft. De inpakkosten, in clusief de zak en het vervoer naar Breda kosten een dubbeltje per ki lo. "Die extra kosten moeten er natuurlijk uitkomen. Door de te ler een gemiddelde prijs te garan deren, nemen we als veiling een bepaald risico. Wij zijn er echter niet ongerust in, al zal de handel het produkt eerst moeten kennen. Wij streven steeds naar zo uni form mogelijke partijen en als de handel de Bintjes in kleinverpak king vraagt, willen we geen nee verkopen. Daarom willen we naar voorverkoop toe: vandaag verko pen en de volgende week leveren", zegt de veilingvoorzitter. De machine kan drie ton aardap pelen per uur inpakken. Acht zak jes van 2 1/2 kg gaan in een plastic bak. Wessels wijst erop, dat in verband met het milieu be keken wordt om de plastic zakjes te vervangen door papieren zak ken. De proef duurt in principe tot mei 1990. Een belangrijke drijfveer voor de veiling St. Annaland was het op vullen van onrendabele uren van het personeel omdat de verwer king van uien steeds verder af neemt en ook het drogen van bloemzaden en bloembollen was teruggelopen. De veiling St. Annaland verzorgt de kleinverpakking zowel voor de veiling Breda, als voor de gebr. Westdorp, die veel groentezaken in de Randstad als klant heeft, als voor andere bedrijven die dat wensen. THOLEN 23 sept Jubileumconcert Concor dia, Meulvliet 19.30 u. 23 sept Zangavond chr. mannen koor Rehoboth, N.H. Kerk 19.30 u. 27 sept Vistocht Anib 1 t/m 30 okt Tentoonst. kinder boekenweek, openb. bibliotheek 1 okt Viswedstr. De Pieterman 7 okt Kerkenmiddag ZWO-groep, Geref. kerk 13.30-17.30 u. 7 okt Oriëntatierit MAC, Zoek weg 19 u. 10 okt Plattelandsvr. over 'De toe komst van de vrouw', patronaats- geb. 14 okt De Nieuwe Snaar, Meul vliet 20.15 u. 17 okt Najaarsverg. Anbo, Visnet 18 okt Bingo bejaardensoos, Schuttershof 14 u. 26 okt. Youp van 't Hek, Meul vliet 20.15 u. 29 okt Viswedstr. De Pieterman om Toltrofee OUD-VOSSEMEER 23 sept Viswedstr. 't Scharretje, Van Haaftenpolder 10.30-13.30 u. 23 sept Rommelmarkt N.H. kerk, Veerstr. 9 u./ 30 sept Taptoe OVM, Raadhuisstr. 19.30 u. 13 en 14 okt Hobbytentoonstel ling, Vossenkuil, vr 19-22 u. en za 10-17 u. 19 t/m 21 okt Nat. vogelten- toonst., Vossenkuil 28 okt Viswedstr. 't Scharretje, Van Haaftenpolder 12-15 u. 28 okt Play-in muziekkorpsen, Vossenkuil 20 u. SINT-ANNALAND t/m 30 sept Boerderij en platte land, De Meestoof di t/m vr 15-17 u., za 13-17 u. STAVENISSE 5 okt Trimclub, seizoenstart 20.45-21.45 u. SINT-MAARTENSDIJK 22 sept Begin competitie klaver- jasclub De Pendelaars, café Smer- diek 26 sept Anib soos, kleuterschool Radda Barnenstraat, elke dinsdag t/m 5 dec en van 9 jan t/m 3 apr. 26 sept Verkoping herv. zendings- krans, geb. Calvijn 14.30-20 u. 30 sept Uitwisseiingsconcert Eu terpe, Haestinge 1 t/m 31 okt Tentoonst. kinder boekenweek, openb. bibliotheek 25 okt Begin cursus emailleren Plattelandsvr., 19.30-21.30 u. POORTVLIET 23 sept Interkerk, jeugdwerk, zaal Ontmoetingskerk 13.30 u. SINT-PHILIPSLAND 14 okt. Viswedstr. De Makreel, Van Haaftenpolder 12-15 u. BERGEN OP ZOOM t/m 22 sept tentoonst. IKV, Mar kiezenhof t/m 24 sept Oost-Europa weken t/m 15 okt Expos. Jac. van Nes, Markiezenhof 22, 23, 27, 29 en 30 sept Klank- en lichtspel 'Het lied van Sinte Geer- ten', Gertrudiskerk 20 en 22 u. 24 sept Koffieconcert, Hofzaal Markiezenhof 12 u. 30 sept Jeans II, Stoelemat 20.15 u. 30 sept La Farce, Botte Hommel 21 u. 30 sept en 1 okt Open dagen sticht. Paardrijden Gehandicap ten W.-Brabant/Tholen, manege Jos de Graauw (Schansbaan) 30 sept t/m 12 nov tentoonst. Phi lip Morris kunstproject, Markie zenhof 7 okt Bingo biljartver. Bellevue, café Bellevue Antwerpsestraatweg 20 u. 7 okt Mark Foggo band, Botte Hommel 21 u. 7 okt Cabarestafette, Stoelemat 20.15 u. 7 okt Verzamelbeurs, Blauwe- handstr. 32, 13-16 u. 10 okt Tiebele en haar duivel, Stoelemat 20.15 u. 14 okt De wraak van Brabant, Botte Hommel 20.30 u. 14 okt Jasperina de Jong, Stoele mat 20.15 u. 15 okt Koffieconcert, Hofzaal Markiezenhof 12 u. 17 okt Het bamboemeisje, Stoele mat 14 u. 19 okt Cocktailuur, Stoelemat 20.15 u. 21 okt Jules Deelder, Stoelemat 20.15 u. 21 okt Sence of shame, Botte Hommel 21 u. 28 okt Spirit Halloweenfestival, Botte Hommel film film film ROXY 1: Lock up - vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en do 20.15 u., wo 14 en 20.15 u. ROXY 2: Roadhouse - vr en za 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en do 20 u., wo 14 en 20 u. Who framed Roger Rab bit - za 14 u. CINEMACTUEEL 1: Dead bang - 12 j., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en do 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Lethal weapon 2 - 12 j., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en do 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Licence to kill - a.l., vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Lady en de vagebond - a.l., za, zo en wo 14 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 7