Zwemtocht geen peuleschil Moeizaam, maar toch winst Stavenisse Thol. Boys 3 naar 3e ronde Donderdag 7 september 1989 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Jacqueline Heijboer(3e) en André Verburgh(4e) eerste Tholenaren De zwemtocht over 4200 meter tussen Gorishoek en de Schelphoek bleek zaterdag opnieuw geen simpele op gave te zijn. Alleen goed geoefende zwemmers voltooi den de krachtproef in het open Oosterscheldewater. Sommigen hadden het onderschat of hun eigen krach ten overschat. Minder animo 't Ging vanzelf Kramp Record Jongste Terecht punt voor Vosmeer Thol.Boys 2 benut kansen niet Tholense Boys 5 en Vosmeer dames 2 debuteren goed: 11-1 en 4-4 De voetbalcompetitie ging zaterdag van start en al me teen boekten de Thoolse en Sint-Philipslandse elftal len goede resultaten. Stavenisse versloeg, zij het moeizaam, Veerse Boys met 1-0. Ruime overwinningen waren er voor SPS 3 (5-0), Vosmeer 4 (8-0) en Vosmeer dames (5-0). Ook Tholense Boys 5, dat voor het eerst in competitieverband uitkwam, noteerde een monster score: 11-1 tegen FSV 6. Vosmeer dames 2, eveneens een nieuwkomer in de competitie, deelde de punten met Steenbergen. Smerdiek was de eerste competitie dag vrij. Stavenisse wint moeizaam bekervoetbal SPS simpel verder afd. voetbal SPS 2 prima indruk Gebraad drie keer raak Smerdiek 2 wint maar net Winst strijdlustig SPS 3 Punt voor mat Vosmeer 2 Vosmeer 3 afgetroefd Smerdiek 3 aast op titel Noad 4 wint na rust Vosmeer 4 op schot Pech voor Vosmeer 5 "IK ZOU HET WEL VAN DE DAKEN WILLEN SCHREEUWEN...." tyddcK Vosmeer dames halen uit Dames 2: goed debuut De 70-jarige J. de Bres uit St. Maartensdijk kwam zelfs in grote moeilijkheden en moest in onder koelde toestand door de ambulan ce van het Thoolse Rode Kruis naar ziekenhuis Lievensberg wor den gebracht. Hij werd daarbij in goudkleurig folie gewikkeld om erger te voorkomen. De PvdA- fractievoorzitter in de Thoolse ge meenteraad, die de vorige twee zwemtochten wel volbracht, knap te in het ziekenhuis weer snel op. Maandag liep hij al weer door St. Maartensdijk en dinsdag bracht De Bres verkiezingsfolders rond om Wim Kok aan het premier schap te helpen. De organisatoren zaten met het voorval wel in hun maag, want te voren was er over de deelname van De Bres al gediscussieeerd, waar bij zelfs keuring aan de orde kwam. "Hij is twee keer gewaar schuwd door het comité", liet dhr. A. van Westen weten. Aan de an dere kant vond men de zeventigja rige ook oud en wijs genoeg om vast te stellen of hij wel of niet mee kon doen. "Het gaat er ons om, dat een ge oefende zwemmer een leuke tocht heeft", had comité-voorzitter C.G. Visser tevoren gezegd. "En het belangrijkste is, dat iedereen weer veilig arriveert." Het comité had daarvoor weer al le maatregelen getroffen met de hulp van de vrijwillige brandweer van Tholen, Stavenisse en St. An- naland, onderwatersportvereni ging de Snotdolf, de EHBO, de reddingsbrigade, rijkspolitie te water en de zeeverkenners van scouting Heenetrecht. In tegenstelling tot de hoog gespannen verwachtingen van het comité viel de deelname tegen. Te genover 61 zwemmers in 1987 stonden zaterdag maar 48 deelne mers. De meesten waren trouwe Oosterschelde-klanten, maar er waren ook nieuwelingen, zoals de twee snelste zwemmers, twee triathlon-vrienden uit Bergen op Zoom. Dat de triathlonsport steeds meer aanhangers krijgt, was bij de start Roon, eveneens uit het Krabbegat, een snelle start. Zij lieten de ande re deelnemers op den duur op gro te afstand, waarbij Winters weer een groot gat sloeg met De Roon. Winters, die bij de landelijke be kende triathlon in Almere in de De twee snelste Thoolse zwemmers over 4200 meter: Jacqueline Heijboer uit St. Annaland(3de en eerste dame) en André Ver- burgh uit St. Maartensdijk(4de). duidelijk te zien aan de vele pak ken, in vaktaal wetsuits genoemd. Met die extra bescherming waren de triathlonners in het voordeel. De deelnemers die alleen in zwem broek of badpak gingen, smeer den zich flink in met reuzel of andere smeermiddelen om de in meer of mindere mate aanwezige eigen vetlagen te versterken. Het was weer een hele drukte op Gorishoek, toen burgemeester H.A. van der Munnik het start sein gaf. De twee Bergse triathlon ners stonden vooraan en waren gebrand op een goede prestatie. Volgens voorzitter Visser had de zwemtocht dan wel geen competitie-element, diverse deel nemers dachten daar anders over en zagen de 4200 meter lange tocht als een training. Peter Winters uit Bergen op Zoom had met zijn vriend Adrie de middenmoot was geëindigd, kreeg na 1 uur en 10 minuten als eerste de bloemen van comité-voorzitter Visser. "Het ging vanzelf", liet de winnaar weten. "Het water was niet koud en het zwemmen ging hardstikke lekker." Voor zijn trainingsmaat Adrie de Roon, die na enige tijd als tweede het tapijt op de basaltblokken op klom, was het de eerste keer dat hij in zout water zwom. "Dat zoute water was nog het verve lendste, maar overigens ging het lekker." De winnaar van de vorige Ooster- schelde zwemtocht op 22 augustus 1987, Jacqueline Heijboer- Dingemanse uit St. Annaland, kwam als derde aan wal. Voorzit ter Visser overhandigde haar de bloemen als eerste dame, welke eer ze eerder ten deel viel. Ze was tevens de eerste Thoolse zwem mer. Onderweg had ze André Ver- burgh uit St. Maartensdijk gepasseerd, die als vierde deelne mer en eerste Thoolse heer arri veerde. De in een beschermend pak gestoken triathlon-atleet Ver- burgh keek monter op de tocht te rug. "De omstandigheden waren beter dan twee jaar geleden, toen het weer minder was. Het water was lekker en er waren weinig gol ven", vertelde Verburgh. De winnares van de vorige zwem tocht was minder tevreden. "Het ging moeizaam, 't was veel kouder dan de vorige keer", vertelde Jac queline Heijboer. "Halverwege kreeg ik nog kramp in mijn linker kuit. Toen heb ik even gerust en ik dacht zelfs even aan stoppen. Ik heb nog naar een volgbootje ge- Vol goede moed stonden de zwemmers bij Gorishoek aan de start. lijker wordt het. Daarom vind ik het knap wanneer dames van bo- Tweede van rechts raadslid J. de Bres naast Martin van Damme. roepen, maar na een eindje schoolslag en een paar slagen rugslag, kon ik weer op de borst- crawl overschakelen. Ik wilde me ook niet laten kennen, maar het was wel koud, waardoor ik niet zo soepel en regelmatig zwom." Desondanks was de beste Thoolse zwemmer. "Ja, voor mezelf maak ik er een wedstrijdje van. Ik vind het ook wel weer lekker dat ik me moe gemaakt heb." De actieve waterpolo-speelster be wondert de prestaties van oudere deelnemers. "Hoe langer je in het water ligt, des te kouder en moei- -r"*. Medewerkers van de ambulancedienst van het Thoolse Rode Kruis, leden van de vrijwillige brandweer en andere helpers dragen het in folie verpakte onderkoelde raadslid J. de Bres vanaf een boot over de dijk naar de ambulance. ven de veertig de 4200 meter uit- zwemmen", aldus Jacqueline Heijboer. Jaap de Rijke uit St. Maartens dijk kwam als vijfde aan en hij le verde ook een grootse prestatie, want 's morgens had hij zijn per soonlijk record op de triathlon in Oud Gastel nog met 12 1/2 mi nuut verbeterd. Hij werd daar 12de in 2.51 uur na 1300 meter zwemmen, 57 km fietsen en 14 km lopen. "Deze 4200 meter vanmid dag erbij zwemmen, was eigenlijk teveel, maar je wilt ook niet opge ven", vertelde Jaap de Rijke, goed beschermd door zijn triathlon- pak. "Ja, ik heb niet zoveel vet, dus heb ik dat pak wel nodig." Erik Troost uit Oud-Vossemeer kwam als zesde aan, de eerste deelnemer in een gewone zwem broek. Twee jaar geleden was hij vierde en hij vond het met zijn collega van bejaardentehuis de Schutse, Jacqueline Heijboer, be hoorlijk fris. Triathlon-atleet Jaap Geuze uit Poortvliet was zevende. Hij bena drukte nog eens het belang van een wetsuit als goede bescher ming. "Het scheelt een stuk, ze ker op zo'n afstand. Je blijft meer op temperatuur." Atleet Wim Douw uit Oud- Vossemeer werd als achtste ver welkomd. "Een marathon lopen is veel zwaarder, maar ik vond het leuk om te doen", aldus Wim Douw. Freek v.d. Scheer uit Tholen, die dit keer niet getraind had, was ne gende. De 52-jarige mevr. Van Huizen uit Tholen kwam als vier de dame binnen en werd door haar echtgenoot met bloemen ver welkomd. "Halverwege werd het wel zwaarder met meer wind en meer golven", vertelde mevr. Van Huizen, maar ze had het toch op nieuw volbracht evenals o.a. trou we deelnemers als mevr. Manneke en Gatze de Moed uit Stavenisse. "Tegen de wind in was het wel zwaar", liet De Moed weten. Een aantal Belgen, onder wie de karakteristieke Leo Swagers uit Hoogstraaten met zijn lange baard, nipte bij aankomst direct aan de whisky die blijkbaar ook voor onderweg al bij de hand was. Van de 48 deelnemers gaven er 8 op(twee jaar geleden waren er van de 61 zwemmers 5 uitvallers). On der hen de jongste zwemmer, de 11-jarige Jochem Kuzee uit St. Annaland, die na een uur en een kwartier samen met zijn vader Ad Kuzee wegens de kou stopte. Het comité had aanvankelijk een minimum leeftijd van 18 jaar gesteld, maar dat werd later gewij zigd. Wel was een limiet van twee uren ingebouwd. Wie dan nog niet binnen was, moest in de volg boten om risico's te vermijden. Martin van Damme uit St. Maar tensdijk, die voor het eerst mee deed, zat er even door, maar haalde de 4200 meter toch. "Als je de mensen bij het eindpunt een- iVtaal ziet, dan krijg je weer moed. Je moet een doel zien", aldus Martin van Damme. Zijn dorpsgenoot J. de Bres was ondertussen al onderkoeld op een boot in veiligheid gebracht. Hij was onderweg gevolgd door een duiker omdat hij al snel achter bleef. Volgens het comité wimpel de hij adviezen om in de boot te stappen echter af. De brandweer haalde De Bres tenslotte uit het water, waarbij hij bewusteloos raakte. Vanuit de kleine brand weerboot werd het 70-jarige raadslid in een grotere boot over gezet, die hem aan wal bracht, waar de ambulance van het Thoolse Rode Kruis de onderkoel de zwemmer naar Lievensberg bracht. Het liep allemaal goed af, maar deelnemers en comité wer den wel met hun neus op het feit gedrukt, dat 4200 meter zwem men in de Oosterschelde geen peuleschil is. ingekopt. Desondanks een tevre den SPS-trainer Voermans, die deze maand begint aan de oplei ding Oefenmeester 1. In een matige wedstrijd kwamen Vosmeer en Divo in Dinteloord niet verder dan 1-1. Vosmeer moest het doen zonder de gebles seerden Fred Hommel en Dick den Hollander, had de ook al niet fitte Adrie Capelle op de bank, terwijl doorzetter Leo Havermans ondanks enkele kneuzingen wél verkoos te spelen. Vosmeer begon goed en kreeg na tien minuten een prima kans. Na een uitval gaf Frans Verhees voor op Ron Vaders, die inkopte. Het publiek dacht dat de bal het net beroerde en vervolgens weer uit het doel sprong, maar arbiter (en spelers) zagen het anders. Geen treffer dus. Nog geen tien minuten later was het toch raak. De Bra bantse doelman kreeg de bal on voldoende onder controle en een attente Frans Verhees benutte die kans, 0-1. Vijf minuten later ging die voorsprong echter al weer ver loren. Bij een vrije trap even bui ten het strafschopgebied begrepen doelman en muur elkaar niet, wat de gelijkmaker tot gevolg had. Op slag van rust kreeg Divo uit een identieke situatie weer een doel kans, maar de bal ging rakelings over. Aan de andere kant leverde een doorgekopte ingooibal voor Vosmeer ook niets op. Inmiddels zag het publiek weinig hoogte punten meer. Dat beeld zette zich na de rust voort. Veelvuldig balverlies hielp de meeste kansen voor Vosmeer om zeep. Ron Vaders had pech met een kopbal tegen de lat en een tweede kopbal (uit een voorzet van Frans Verhees) die rakelings voorlangs het doel ging. In de slotfase kwamen Hans Vogel en Adrie Capelle in het veld voor Ab de Jonge (die deze middag erg veel werk verzette) en Hans Pol derman. Een beslissing kwam er echter niet en eerlijk gezegd zou een overwinning voor elk van bei de ploegen teveel van het goede zijn geweest. De reserves van Tholense Boys traden tegen Meeuwen 2 gehandi capt aan. Door schorsingen en blessures kon men niet over vol doende voorhoedespelers beschik ken (noodgedwongen acteerde Ben van Olffen op die positie) en dat resulteerde in een 0-3 neder laag. Tholense Boys speelde niet slecht en kreeg zelfs verschillende kansen. Door een misverstand in de verdediging kwamen de bezoe kers op voorsprong. Na de thee zette Tholense Boys de gasten vast op eigen helft. De kansen werden echter niet benut, terwijl Meeu wen dat wel deed met de twee mo gelijkheden die men nog kreeg. SC Stavenisse is de competitie be gonnen met een krappe 1-0 over winning tegen Veerse Boys. Over de hele wedstrijd gezien was Sta venisse wel de betere ploeg, maar het liep allemaal wat moeizaam. De eerste helft waren de beste kansen voor de Tholenaren. Een stug verdedigend Veerse Boys - met aan het hoofd de .uitstekende doeman - hield de stand tot aan de rust op 0-0. In de tweede helft gooide Stave nisse alles op de aanval, doch wist niet goed in het eigen spel te ko men. De verdediging ving be kwaam de uitvallen van de bezoekers op. Enkele goede Tholense Boys 3 heeft zich door een 1-2 zege op Dinteloord 3 ge plaatst voor de volgende beker ronde. Ook SPS 2 bekert verder, maar kwam dinsdagavond niet in actie. Good Luck 2 liet weten on voldoende spelers te hebben en zo wachtten spelers en scheidsrechter in Poortvliet tevergeefs op de te genstander. De derde keus van Tholense Boys speelde aanvallend en drukte de thuisclub in de verdediging. Na een kwartier scoorde Hanifi Ben- jilali 0-1. Na de rust moest Dinte loord komen. Tholense Boys kreeg volop kansen, maar miste die ook. Een schot van Erik van Elzakker kwam op de paal. Pas drie minuten voor tijd namen de Tholenaren meer afstand. Frank Tazelaar ondernam een sprint vanaf het middenved en tekende 0-2 aan. In de blessuretijd scoorde Dinteloord nog tegen. Overigens bereikte Tholense Boys de volgen de bekerronde ten koste van twee boekingen en een uit het veld gestuurde speler. Ook een Dinte- loorder verdween in het boekje van de arbiter. Stavenisse-aanvallen zorgden voor gevaar voor het doel, maar keer op keer stond de Brabantse doel man een treffer in de weg. Na een half uur was het eindelijk raak. Uit een aanval over rechts gaf Paul Oosdijk de bal goed voor, Peter Neele kopte door en zijn broer Martin liet de keeper kans loos met een hard schot in de kruising. Even later werd Nico Nóoy, die alleen doorging, in het strafschopgebied onderuit ge haald, maar de goed leidende ar biter Lisseveld zag daarin geen strafschop. In de laatste minuten kwam Veerse Boys gevaarlijk op zetten, zodat doelman Rien Smits enkele keren gestrekt naar de hoek moest om zijn doel schoon te houden. De zege was echter een feit. SPS 2 maakte in Sprang-Capelle een prima indruk tegen Capelle 2. Al in de tweede minuut een per fect ingeschoten vrije trap van Jan Elenbaas, alleen de afwerking ha perde nog. Toch kwam ook de thuisclub wel voor het SPS-doel, maar echt gevaarlijk was het niet. Jaco Jansen en Peter Noordijke kregen voor rust nog een kansje om te scoren, maar de scherpte ontbrak. Na rust ging de SPS- trein echt goed draaien. Meteen na de hervatting werd uitblinker Michel Lisseveld op maat bediend en hij kon met een lob over de uit lopende keeper 0-1 aantekenen. Ook Noud Hogendoorn kwam al leen voor de keeper, maar de voorsprong werd nog niet ver groot. Dat gebeurde pas halverwe ge. De Capellle-doelman moest ver zijn doel uit, maar kwam te laat om Jaco Jansen te stoppen. Die kon net de bal langs de goalie werken en tergend langzaam rolde het leer het doel in, 0-2. Luc van Vossen liet voor open doel een kans op de derde treffer liggen, maar dat deed niets meer af aan de prima partij voetbal van de SPS-reserves. De reserves van Stavenisse en No- ad deelden zaterdag broederlijk de punten: 3-3. Het was de mid dag van Richard Gebraad, die voor de thuisclub alle treffers voor zijn rekening nam. Niette min nam Noad na tien minuten de leiding. Bram Kot profiteerde van een verdedigingsfout. Een kwar tier later liet Gebraad met een harde schuiver de Sint- Philipslandse doelman kansloos. Tien minuten later kwam Stave nisse op voorsprong. Frans Lind- hout werd door de doelman in het strafschopgebied onderuit ge haald en Gebraad benutte de strafschop: 2-1. Na de thee kwam Noad opzetten en dat resulteerde al na enkele mi nuten in de gelijkmaker door An dré van Westen, uit een voorzet van Edwin Hage. Binnen tien mi nuten bracht Bram Kot zijn ploeg uit een combinatie met Wim v.d. Ree op voorsprong, doordat de Stavenisse-doelman een bal niet goed onder controle kreeg. Bij een uitval in de twintigste minuut zorgde Gebraad voor 3-3. Noad gooide daarna alles op de aanval en zette Stavenisse met de rug te gen de muur, maar men speelde met te weinig overzicht. In de Stavenisse-defensie blonk Peter v.d. Jagt uit. De reserves van Smerdiek wonnen in Halsteren met 2-3 van WC 2. Vanaf de eerste minuut werden de blauw-zwarten onder druk gezet. Tot twee maal toe moest een kop bal worden gestopt, eerst door Kees Lindhout en daarna haalde Jos Leemreijze er een van de lijn. Na een kwartier waren beide poe- gen in evenwicht. Uit een hoek schop kwam WC vervolgens op voorsprong, maar na ruim een half uur maakte Smerdiek gelijk. Perry Opree brak door de verdedi ging heen en schoot de bal uit een moeilijke hoek binnen. Aan het einde van de eerste helft ontstond een tumult. Op het moment dat Frans Gabriels alleen voor de kee per stond klonk het rustsignaal. De arbiter zei acht seconden in blessuretijd te zitten, terwijl de Smerdiek-spelers vol ongeloof op merkten dat de wedstrijd ruim twee minuten had stilgelegen. Na de rust was Smerdiek de betere ploeg, wat na tien minuten resul teerde in een doelpunt. Een voor zet van Jan Schrier werd door Frans Gabriels hard ingekopt. Na een half uur maakte Perry Opree er uit een strafschop (toegekend wegens hands) 1-3 van. Het slot- offensief werd de blauw-zwarten nog bijna fataal, want vijf minu ten voor het einde scoorde WC 2-3. Enkele minuten doelpuntte de thuisclub opnieuw, maar dat werd wegens buitenspel afge keurd. Daardoor behaalde Smer diek alsnog de volle winst. SPS 3 trad de eerste wedstrijd als tweedeklasser aan tegen het gede gradeerde DVO 3, waardoor de verwachtingen niet erg hoog gespannen waren. Na twintig mi nuten nam men echter verrassend de leiding door een afstandsschot van Johan van Tiggele. DVO pro beerde de SPS-verdediging onder druk te zetten, maar die zat stevig in elkaar en daardoor kon men met snelle uitvallen voor gevaar zorgen. Uit zo'n uitval tien minu ten voor de rust ging Berry de Graaf alleen op het doel af, 2-0. In de tweede helft zocht SPS de aanval om DVO niet in zijn spel te laten komen. Dat kostte veel kracht, maar aan strijdlust ont brak het deze eerste wedstrijd niet. Na 25 minuten wist Johan van Tiggele het net te vinden, waarna de weerstand van DVO ge broken was. Van Tiggele was goed op schot en scoorde nog twee keer, daarmee de eindstand op 5-0 brengend. Een mat spelend Vosmeer 2 kon in de eerste helft tegen NSV 2 het spel niet maken. Men holde teveel achter de tegenstander aan en had moeite de bal in de ploeg te hou den. Na een kwartier resulteerde dat dan ook in een achterstand. Tien minuten later leek Vosmeer terug in de wedstrijd te komen. Na een snelle counter tekende de Zaïrees Remy Kalamb 1-1 aan, maar deze opleving bleek van kor te duur. Binnen vijf minuten ke ken de oranje-zwarten opnieuw tegen een achterstand aan. In het eerste gedeelte van de twee de helft eenzelfde beeld: veel bal verlies voor Vosmeer en een tegenstander die het spel ook niet echt naar zich toe kon trekken. Na een kwartier scoorde NSV 3-1. Vosmeer leek in de achterstand te berusten, maar men stroopte toch de mouwen nog eens op en uit een voorzet van Peter de Jager kopte opnieuw Kalamb 3-2 in de tou wen. Vijf minuten later werd het zelfs 3-3, toen uit een rommelige situatie een Nispenaar de bal in ei gen doel werkte. Het laatste ge deelte van de wedstrijd was volledig voor Vosmeer, dat on danks enkele kansen niet meer wist te scoren. Meer dan een ge lijkspel verdiende men echter niet. De derde keus van Vosmeer had de eerste wedstrijd meteen een derby tegen NVS 3. Vorig seizoen waren de oranje-zwarten mede verantwoordelijk voor het missen van de titel door NVS. Al snel bleek dan ook, dat de Nieuw- Vossemeerders de wedstrijd veel serieuzer aanpakten dan hun Thoolse opponenten. Na bijna een half uur was een gat in de ver dediging van Vosmeer voldoende voor NVS-er J. Schoutens. Hij schoot vanaf 16 meter hard in, 1-0. Vosmeer vermande zich enigs zins en miste vlak voor rust nog een goede kans. Na de rust gingen de oranje-zwarten in de aanval. Echter, een foutieve terugspeelbal na een kwartier belandde bij een NVS-aanvaller, die resoluut 2-0 scoorde. Daarna liet Vosmeer de moed snel zakken en NVS voerde de score simpel op tot 5-0. Met de komst van de oud eerste elftalspelers Wim Vroegop en Wim Scherpenisse is Smerdiek 3 kennelijk van plan om mee te gaan doen voor de eerste plaats. Overigens is in de vierde klas re serve A ZPR 4 teruggetrokken en DVO 7 nieuw ingedeeld. In een uitstekende wedstrijd van Smerdiek werd het jeugdige WC 6 vrij gemakkelijk verslagen (1-4). Het was al meteen raak toen Wim Scherpenisse op rechts Wim Vroe gop de diepte in stuurde. Diens voorzét belandde op maat bij Cor Boom en die tekende simpel 0-1 aan. Daarna bleef Smerdiek de gevaarlijkste ploeg. Er kwamen kansen voor Chris van Hemert (weer begonnen), Wim Scherpe nisse en Cor Boom, maar de scherpte ontbrak. WC kon er maar weinig tegenover stellen, mede omdat de blauw-zwarten goed en geconcentreerd verdedig den. Met een stuiterbal tekende Wim Scherpenisse 0-2 aan. Na de rust was er meer evenwicht in de wedstrijd. Maar Smerdiek liep verder uit doordat Wim Scherpenisse een strafschop be nutte na het neerleggen van de doorgebroken Philip Franke. Na een haf uur scoorde Scherpenisse zijn derde treffer, 0-4. Smerdiek ging het daarna wat kalmer aan doen. WC kreeg daardoor moge lijkheden, maar kwam niet verder dan één doelpunt. De nieuwe lei der Jan v.d. Rijzen was tevreden met de verdiende overwinning. Na de rust werd de leeggespeelde Bert Lindhout nog vervangen door A- junior Patrick Stoutjesdijk, die een nuttige tweede helft speelde. Noad 4 en Dinteloord 5 bleken in de eerste helft van hun onderling treffen aan elkaar gewaagd. Door beide ploegen werd goed en spor tief gevoetbald. Noad, dat door afmeldingen en blessures niet compleet was, had aan Adrie Fon- teyne een prima stand-in. Het leek erop dat de Sint-Philipslanders de score zouden openen, maar Ge rard Verkerke schoot net over. Niet veel later verzuimde Dinte loord op voorsprong te komen door tegen de onderkant van de lat te schieten, waarna de bal weer in het veld stuiterde. Na de rust ging Dinteloord voort varend van start, maar paal, lat en doelman André Fonteyne stonden doelpunten in de weg. Het keer punt kwam, toen Ton Buys vanaf het middenveld alleen doorging en Noad op voorsprong bracht. Ver volgens werd Dinteloord stevig onder druk gezet. Laatste man Han Quist van Noad kwam een paar keer gevaarlijk mee op en schoot uit een voorzet van Gerard Verkerke net naast. Dezelfde Quist bracht met een bekeken pass Jan van Dijke in stelling en deze verschalkte de doelman met een lob, 2-0. Goed voetbal en stug verdedigen (zelfs zo fel dat Wim Harteveld nog even groggy ging) zorgden ervoor, dat Noad meteen twee punten kon binnenhalen. De wedstrijd begon met een mi nuut stilte wegens een sterfgeval bij Dinteloord. Vosmeer 4 begon de competitie met een ruime 8-0 overwinning op Nieuw-Borgvliet 4. Weliswaar moesten de Bergenaren heel de stad aflopen om een elftal bij el kaar te krijgen, maar de Vosse- meerse 'oude glorie' was prima op schot. Kees Timmermans Gzn. zorgde voor een 2-0 voorsprong, waarna het via Frans Steyns, een eigen doelpunt en Jan Duine 5-0 werd. Na de thee voegde Dré Hommel daar nog twee treffers aan toe en Leen Moerland nam het laatste doelpunt voor zijn re kening. De score had nog hoger kunnen zijn, want het aanwezige publiek zag talrijke kansen verlo ren gaan. Vosmeer 5 ging op bezoek bij Moerstraten 2. Een slecht veld en - omdat KNVB-scheidsrechter Opree er niet was - een tot arbiter omgedoopte terreinknecht (die niet helemaal objectief was) wa ren de eerste obstakels voor de oranje-zwarten. Het begin was dan ook voor de thuisclub en die scoorde na twintig minuten uit een (dubieuze) hoekschop 1-0. Daarna controleerde Vosmeer de wedstrijd, wat leidde tot enkele goede scoringskansen. Zo beland de een goed schot van Alfred Vis op de paal en tien minuten later schoot Ad Havermans op de lat. Vijf minuten voor rust kwam Moerstraten - tegen de verhou ding in - op 2-0. Na de thee was Vosmeer heer en meester, door vooral een grote in zet en goede mentaliteit. Dat re sulteerde in beter veldspel en kansen. Toch duurde het tot een kwartier voor tijd eer de aanslui tende treffer kwam, gescoord door Johan Bosters. Zelfs kwa men er nog kansen op de gelijk maker. Aan de andere kant kreeg de thuisclub enkele mogelijkhe den via de counter, maar de zeer attente Marco Polderman smoor de die in de kiem. Ook verrichtte doelman Ramon Kooien enkele zei Gerrit van der Beken. "Stop dan toch gauw, even een bril met gekleurde gla zen kiezen als zonnebril. Dat heb ik Vnij door OPTICIËN VAN MIL eens haarfijn laten uitleggen. Ik kan het allemaal niet eens navertellen, maar het is onverantwoord gevaar lijk. UV-straling. Betere ont- spiegeling. Breukveiliger. Vijfentwintig procent lichtere glazen. Etc., etc. Je hebt ook maar zo geen andere ogen. Ik kies nooit meer anders dan de zonnebril van OPTI- CIËNSKWALITEIT". ARN. van MIL Bergen op Zoom WOUWSESTRAAT 8 Advertentie I.M. goede reddingen. Ondanks dat al les moest Vosmeer met lege han den naar huis. Het eerste damesteam van Vosmeer is het tweede seizoen in de hoofdklasse begonnen met een 5-0 overwinning tegen VVR. Na een kwartier was het al 2-0 door treffers van Anita Bosmans en Anita Goedegebuure. Na een half uur tekende opnieuw Anita Goe degebuure met een afstandsschot 3-0 aan. Er werd goed gespeeld door de oranje-zwarte dames en hun tegenstanders uit Rijsbergen werden nauwelijks gevaarlijk. Na de rust drukten de gasten wel iets meer, maar echt gevaarlijk werden ze niet. Vosmeer daarente gen had pech met een schot tegen de paal. Even later was het wel raak. Uit een goed opgezette aan val kwam de bal bij Jolanda Dorst. Zij speelde zich goed vrij en scoorde beheerst 4-0. Anita Goedegebuure bracht met een hard schot de eindstand op 5-0. In de slotfase stond de lat een zesde treffer in de weg. Het tweede dameselftal van Vosmeer ging de allereerste com petitiewedstrijd op bezoek bij het eveneens debuterende Steenbergen 1. Het werd een leuke wedstrijd, waarin beide ploegen aan elkaar gewaagd waren. Steenbergen (dat maar 9 dames in het veld bracht) opende de score, waarna Anja Rommers gelijk maakte. Vervol gens werd het 1-2 door Liesbeth de Korte en 1-3 door Rosemarie Pons. Na de rust begon Steenber gen een offensief, kwam terug tot 3-3 en nam zelfs opnieuw de lei ding. Maar Liesbeth de Korte be paalde de eindstand op 4-4. Vermeld moet nog worden dat Steenbergen een strafschop miste. De elftalleiding, Margo Hendrik- se en Bets Havermans, was in zijn nopjes met dit resultaat. Boven dien werd in het veld leuk samen gewerkt en tekende zich al wat lijn in het getoonde spel af.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 19