Ronde van Oud-Vossemeer boeit alleen in slotfase Amateur Dirk Uyl gestopt T0PSC0RER s*r Tholense Boys speelt Yerseke weg Ma ram Zware hersenschudding voor wielrenner Renner met hersenschudding naar ziekenhuis na hotsing met auto TREFZEKER Noad 67 pakt twee puntenmaar WHS lijdt Jlinke nederlaag 18 EENDRACHTBODE, DE THOQLSE COURANT Donderdag 7 september 1989 De 41e uitgave van de Oud-Vossemeerse wielerronde kwam bij de amateurs laat op gang. Het publiek kreeg pas in de slotfase waar voor zijn geld. Hieruit bleek dat een rennersveld met 'klinkende namen' niet garant staat voor een attractieve wedstrijd. De beste renners groepeerden zich aan de kop van het peleton en ont wikkelden een dusdanig hoog tempo dat al snel de met minder talenten bedeelde coureurs vroegtijdig konden gaan douchen, maar daar bleef het bij. Pas na 75 kilo meter ontstond er een kopgroep van 11 renners, van wie Anton Tak uit Oudenbosch door een fraaie sprong in de voorlaatste ronde, de bloemen in ontvangst mocht nemen. Ambulance wielrennen De Bidon MBS Sterkste bezetting Speldeprikken Bijl, Etienne en Potappel Uitslagen voetbal programma In de derde klasse is Tholense Boys de competitie pri ma begonnen met een 1-3 overwinning tegen Yerseke. WHS kreeg op eigen veld een afstraffing (0-3) van Oostkapelle. Zaterdag ontmoeten beide ploegen elkaar in Tholen. In de vierde klas begon alleen Noad met een overwinning. Zowel SPS als Vosmeer deelden de punten. Tholen troeft Yerseke af knvb voetbal Middenveld WHS zwemt Noad verdient zege SPS tevreden 1" tjC voetbal uitslagen zaalvoetbal Meulvliet De ronde van Oud-Vossemeer werd zaterdag overschaduwd door diverse valpartijen en een ernstig ongeluk. Vooral bij de nieuwelin gen moest het Rode Kruis veelvul dig in actie komen. Al in de eerste ronde kwam er een Canadese ren ner lelijk ten val. Even later kwa men twee renners in de Dorpsweg tegen een lantaarnpaal terecht, die niet met een strobaal was be schermd. Ook op de Hiksedijk en in de Coentjesweg waren er twee fikse valpartijen. De meeste ren ners moesten zich met fikse schaafwonden laten behandelen. Twee werden er naar het zieken huis gebracht voor een scheurtje in het sleutelbeen en een been wond. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis kwamen de meeste valpartijen door ongecon troleerd rijden en duwen, terwijl ook het natte wegdek een rol speelde. Het ergste ongeval deed zich voor bij de amateurs, toen Leon Nuij- ten uit Fijnaart in de laatste ronde frontaal tegen de plotseling het parcours oprijdende Rode Kruis- bus reed. De onfortuinlijke cou reur werd met de ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Roosendaal, waar hij tot zon dagmiddag op de intensive care lag. Het ongeluk deed zich voor, nadat de kopgroep van elf renners de finish al was gepasseerd. De bestuurder van de bus verkeerde kennelijk in de veronderstelling, dat daarmee ook de gehele wed strijd afgelopen was en wist niet dat er nog een tweede groep ren ners aankwam, die zich nog kon klasseren. De auto draaide vanuit de Dorpsweg de Hiksedijk op Vijftien leden van De Bidon vertrok ken zondagmorgen voor een tocht door West-Brabant. Na drie kilometer was er al bandbreuk voor Marco Kwaak, maar de rest van de tocht ver liep vlekkeloos. Na 86 kilometer was er een koffiestop. Het weer was beter geworden en de lange broeken verdwe nen in de volgauto. Bij thuiskomst bleek er 151 kilometer te zijn afgelegd. Onder het genot van soep en broodjes werd in het clubhuis nagepraat over de tocht. Vier leden voeren het klasse ment aan met 2594 kilometer. Dirk Uyl uit Poortvliet De twaalfde ronde van Tholen had het afscheid moeten zijn van de twaalfjarige amateurloopbaan van Dirk Uyl uit Poortvliet, maar hij kwam niet aan de start. "Ik kwam te laat van mijn werk", ver telde de 36-jarige coureur, terwijl hij de finale van de Thoolse wie lerwedstrijd als toeschouwer volg de. "Ik wilde er geen snipperdag voor nemen, want ik heb zo'n slecht seizoen. Het wordt tijd om een stap terug te doen." Een vijfde prijs in Zoutelande was de beste prestatie uit zijn twaalfja rige wielercarrière, nadat voetbal ler Dirk Uyl eerst nog drie jaar bij de trimmers had gefietst. Hij laat zijn tweewieler nog niet staan. Bij de liefhebbers blijft de Poortvlietse renner zijn rondjes rijden. In Nispen was zijn laatste amateurwedstrijd. Hij dacht er niet aan om in Oud-Vossemeer, de laatste wielerwedstrijd van dit sei zoen op Tholen, afscheid te ne men. Hij kan daar trouwens ook bij de liefhebbers fietsen, maar dat zit er toch niet in. "Ze hebben me daar bedrogen en daar rijd ik nooit meer", aldus Dirk' Uyl. waar juist dat tweede groepje op volle snelheid reed. De meeste ren ners konden de bus ternauwer nood ontwijken, behalve Nuijten, die vol tegen de bus reed en een fikse hersenschudding en wonden aan armen en benen opliep. In Oud-Vossemeer kwamen er za terdag meer renners aan het ver trek dan eerder in Poortvliet, Sint-Maartensdijk en Tholen. Als je de deelnemerslijsten van de vier landelijke wedstrijden door neemt, dan blijkt dat de ronde van Oud-Vossemeer de sterkste bezetting kent. Hoewel de aange kondigde 'toppers' als Vink, Eijk, Reinerink, Thebes, Polvorosa, Van Riel, Barten en Van Moorsel niet aan het vertrék verschenen, was er toch een imponerend ren nersveld van ongeveer honderd coureurs. Onder hen: Goeden- dorp, Van Passel, Meys, Knuvers en bartin Kokkelkoren. Direct nadat burgemeester H.A. v.d. Munnik het startschot had ge lost, werd er een hoog tempo ont wikkeld. De betere renners acteerden in het voorste gelid en de minderen liepen al snel grote achterstand op. Velen moeslen al in een vroegtijdig stadium de koers verlaten. Ook Hans Lind- hout (Sint-Maartensdijk) en Leo Potappel (Stavenisse) kwamen in dit rennersveld duidelijk te kort. Zij hielden het slechts een vijftal ronden vol. Paul Timmermans kon voor eigen publiek ook niet imponeren. Hij hield het iets lan ger vol dan Potappel en Lindhout, maar moest - net als vorige week in Tholen - vrij snel afstappen. "Je moet al veel trainen om het alleen maar bij te houden", vertel de Timmermans, die in Vossemeer z'n laatste wedstrijd van het sei zoen reed. Ruud Havermans, die ziek geweest was, deed het beter, maar haalde het einde van de ron de evenmin. De beste Tholenaar was Corné Stoutjesdijk. De cou reur uit Scherpenisse oogstte in dit veld bewondering. Hij maakte lang deel uit van een pelotonnetje achterblijvers, maar werd toch uit de strijd genomen, evenals oud Vossemeerder Frans Hommel. Tot zo'n 25 kilometer voor het einde viel er voor het publiek wei nig te genieten. Het bleef beperkt tot wat kleine speldeprikjes. Goe- dendorp probeerde een keer weg te springen evenals Patrick van Passel, die vorige jaar nog deel uit maakte van de Super Confexploeg van Jan Raas. Er schuilde echter te veel kwaliteit in de kopgroep om al in een vroeg stadium de wedstrijd te beslissen. Bij de spaarzame demarrages zaten er altijd renners in het peleton, die het gaatje gemakkelijk konden dicht rijden. Het peloton bleef tot de finale bijeen, met als gevolg dat er rondenlang niets te beleven was. Het enige leuke waren de sprintduels in de vele premieron den. Hierin was Richard Luppes de sterkste en zodoende pakte hij ook de leidersprijs. Toen er nog 12 ronden te rijden waren, was het spel pas op de wagen. Rinus Ans- sems was de eerste die voor strijd zorgde. Hij kreeg gezelschap van Jan Goedendorp, Twan den Bra- ber, Karei van Goethem en Hen- nie Rovers. Een sterk vijftal. Dit begreep ook Mario van Vlimme- ren. Onder zijn leiding sloten Theo Akkermans, Anton Tak, Martin van Steen, Heddy Nieuw- dorp, Ton Akkermans en John v.d. Ameele bij de leiders aan. De 12 koplopers werkten een drachtig samen en bouwden een mooie voorsprong op. Het was jammer dat Goedendorp door pech uit de kopgroep wegviel. De voorsprong groeide gestaag en de elf kon men niet meer achterha len. Het tweede groepje met o.a. Cees Schouwenaar, Frangois Fan- se en Jos Bol probeerden het nog wel, maar het was vechten tegen de bierkaai. De winnaar zou uit de groep van elf komen. In de voorlaatste ronde plaatste Anton Tak een felle demarrage, die hem op de streep 27 seconden voor sprong op de rest en dus de over winning opleverde. Ton Akkermans won de sprint van de kopgroep. De nieuwelingen maakten er wel een mooie koers van, al waren er veel valpartijen. Op initiatief van Moerenhout ontstond er halver wege de koers een kopgroep met v.d Broek, Van Zandbeek en Ver geer. Hun voorsprong kwam niet meer in gevaar en in een knappe sprint toonde v.d. Broek zich de sterkste. Johan Bijl uit Poortvliet wist zich niet te klasseren. Bij de liefhebbers was de koers niet echt boeiend. Er was een lan ge ontsnapping van Heystek en Harinck. Zij pakten ongeveer een halve minuut voorsprong, maar werden vijf ronden voor het einde door het peloton ingelopen. In de spring liet Rinus Verboom uit Goes zich niet verrassen. Hans Etienne uit Oud-Vossemeer deed in deze categorie mee, maar reed niet in de prijzen. Bij de junioren liet Remy Potap pel uit Sint-Maartensdijk zien, dat hij over veel talent beschikt. Hij reed attent en ging als dertien de over de meet. Dit was zijn twintigste prijs in dit seizoen. Zijn beste prestatie was een vierde prijs in Kortgene. In deze categorie waren er diverse ontsnappingen. De beslissende kopgroep kwam drie ronden voor het einde tot stand, toen Dino Tol- hoek, Arjen Pijenburg en Jeroen Leyten elkaar vonden. In een prachtige sprint zegevierde Tol- hoek uit Jaarsveld. Hij kon de bloemen in ontvangst nemen van rondemiss Angela Goossens. Amateurs: a. A. Tak, Oudenbosch, 100 km. in 2.27.04; 2. op 27 sec. T. Ak kermans, Zevenbergen; 3. T. Ak kersmans Nw.-Vossemeer; 4. M. van Steen, Dongen; 5. H. Nieuwdorp, Yer- seke; 6. M. van Vlimmeren, Hoeven; 7. J. v.d. Ameele, Terneuzen; 8. T. den Braber, Fijnaart; 9. R. Anssems, Chaam; 10. H. Rovers, Roosendaal; Een beeld van het ongeluk op de Hiksedijk, waarbij amateur Leon Nuiten uit Fijnaart (op de grond liggend op een deken) tegen de Rode Kruisbus botste. Links waarnemend colonnecommandant L. Niemantsverdriet. 11. K. van Goethem, Sluiskil; 12. T. v.d. Steen, Bruinisse; 13. E. Knuvers, Vlijmen; 14. C. v.d. Korput, Ossen- drecht; 15. C. Schouwenaar, Goes; 16. F. Timmers, Prinsenbeek; 17. M. Kok kelkoren, Noordwijkerhout; 18. R. Meijw, Valkenburg; 19. P. van Passel, Sluiskil; 20. F. Franse, Kwa- dendamme. Junioren: 1. D. Tolhoek, Jaarsveld, 60 km in 1.33.23; 2. A. Pijnenburg, Oosterhout; 3. J. Leijten, Etten-Leur; 4. op 22 sec. S. Visser, Brede; 5. P. Ko- nings, Roosendaal; 6. P. van Gestel, Dommelen; 7. M. Verwijmeren, Bre da; 8. R. de Leeuw, Steenbergen; 9. M. den Boer, Heenvloet; 10. T. Schalk, Galder; 11. Mario van Oord, Henk; 12. A. Krol, Rijen; 13. R. Potappel, Sint-Maartensdijk; 14. E. Stevenson; 15. W. Maas, St.-Willebrord; 16. R. van Gils, Etten-Leur; 17. J. Blijleven, Rijen; 18. T. van Gils, Etten-Leur; 19. M. Korten, Steenbergen; 20. W. Basti- aansen, Hoogerheide. Liefhebbers/veteranen (50 km): 1. R. Verboom, Goes; 2j J. Blijleven, Le lystad; 3. P. Sager, Zuid-Beyerland; 4. C. v.d. Bergh, Oud-Gastel; 5. G. v.d. Pluijm, Nieuwendijk; 6. G. v. Melick, Strijen; 7. I. Koeman, Wolphaarts- dijk; 8. M. Faro, Rotterdam; 9. M. v.d. Elshout, Made; 10. J. Akkermans, Nw.-Vossemeer. Nieuwelingen: 1. G. v.d. Broek, Veg- hel, 40 km in 1.02.36; 2. K. Moeren hout, Achthuizen; 3. A. v. Zandbeek, Heeswijk Dinther; 4. E. Vergeer, War mond; 5. C. Graafmans, Dongen; 6. L. v. anrooy, Nieuwendijk; 7. P. Mou wen, Tilburg; 8. F. Nooten, Ooster hout; 9. J. v.d. Klundert, Hoogerheide; 10. W. v. Lunteren, Amersfoort. Winnaar Ad Tak wordt gehuldigd als winnaar van de 41ste ronde van Oud-Vossemeer. Hij krijgt applaus van rondemiss Goossens en de toe schouwers. Een botsing van een renner en een bestelbus van het Thoolse Rode Kruis zorgden zaterdag in Oud- Vossemeer voor een minder ple zierige afsluiting van de wieler ronde. Winnaar Ad Tak was al over de streep met de daaropvol gende eerste groep, toen er op de Hiksedijk nog een tweede groep van elf renners naderde. In de bocht van de Dorps- weg/Hiksedijk staat altijd een Rode Kruisauto met helpers, wat ook zaterdag het geval was. Toen de winnaar en de eerste groep voorbij was, dacht de chauffeur van de Rode Kruisauto, L.G. uit Poortvliet, dat de wedstrijd klaar was. Hij ging hierbij mede af op de woorden van de commentator tijdens de Vossemeerse ronde en het al vertrekkende publiek. Dat bleek echter een misrekening. Omstanders zagen het dreigende gevaar en probeerden de chauf feur aan te schreeuwen. Toen hij even op weg was, zag G. op de Hiksedijk een groep renners nade ren. Hij stopte en tien van de elf renners konden de bestelbus nog rechts ontwijken. De laatste cou reur van dit volggroepje, I con Nuiten uit Fijnaart, lukte dat net niet meer. Hij raakte de linker voorkant van de Rode Kruiswa gen, waarin alleen chauffeur G. zat. Gewond bleef de renner voor de auto liggen en het zag er niet zo best uit. G. verleende zelf eerste hulp, zoals hij die dag bij verschil lende valpartijen al had gedaan. De ambulance van het Thoolse Rode Kruis werd opgeroepen, die eerder die zaterdagmiddag al voor een ander sportevenement was in geschakeld: de zwemtocht in de Oosterschelde, waarbij raadslid J. de Bres onderkoeld raakte en naar het ziekenhuis moest worden ge bracht. Het wachten duurde voor sommi ge betrokkenen lang. De emoties liepen op toen de voorzitter van de wielervereniging Zuidwesthoek zich er mee bemoeide en in het openbaar een Rode Kruishelpster de mantel uitveegde over haar til- techniek. Een andere medewerker van het Rode Kruis en een politie man probeerden hem te kalmeren. De ouders van de renner waren ook ter plaatse. De Vossemeerse huisarts A.W.A. de Looze, lid van het wielercomi- té, was intussen ook naar de Hik sedijk gekomen en onderzocht Leon Nuiten, die weinig reacties gaf. Per ambulance werd hij over gebracht naar het St. Franciscus ziekenhuis te Roosendaal. De politie maakte proces-verbaal op van het ongeluk, dat het Rode Kruis en het wielercomité zwaar op de maag lag. De chauffeur, die al vele jaren bij de Vossemeerse ronde op de hoek Dorpsweg/Hik- seweg staat, was er ondersteboven van. Hij trok zich het lot van de renner buitengewoon aan en in formeerde later naar de toestand. De politie deelde mee, dat Leon Nuiten zondagavond aanspreek baar was. "Hij heeft een zware hersenschudding. Het gaat nu goed en achteraf is het nog meege vallen", zei de woordvoerder. De Thoolse politie, die met veel manschappen(onder wie reser visten) ter plaatste was, maakte proces-verbaal op. Over dit bij zonder ongeval werd ook overleg gevoerd met de officier van justi tie. Het wielercomité Oud- Vossemeer had voor deze 41ste ronde vergunning gevraagd en ge kregen van b en w van Tholen. Daardoor was het parcours geslo ten voor alle verkeer en had men ontheffing van de Wegenverkeers wet. Zowel voor als achter de ren ners reed ook een volgwagen. Zodra de laatste niet gepasseerd was na de doortocht van de ren ners in de laatste ronde, was het parcours niet vrij. G. was daar door te vroeg weggereden met de Rode Kruisbus. "Hij heeft de wedstrijd ook gezien", zei een woordvoerder van de Thoolse po litie. "Bovendien staat hij al 29 jaar op dat punt. Wanneer je dan wegrijdt, moet je nog de rijrich ting van de renners volgen en niet tegen de coureurs ingaan", aldus de politiewoordvoerder. In het nieuwe voetbalseizoen zal opnieuw een klassement worden bijgehouden van de doelpunten, die in competitiewedstrijden van standaardelftallen (heren) worden gescoord. De redactie baseert zich daarbij op de gegevens, die door de clubs zelf worden verstrekt. Op de eerste competitiedag kwam Smerdiek niet in actie, terwijl WHS het net nog niet wist te vin den. Nog niemand scoorde meer dan één doelpunt. De makers: Martin Neele (Stavenisse), Dick Uijl (SPS), Frans Verhees (Vosmeer), Leon van Ezakker, Er- win de Nijs en Johan Schot (Thol.Boys) en Joop Quist (Noad). Donderdag 7 september uur Vosmeer 2-Val Aan(vr.) Zaterdag 9 september uur ThoI.Boys-WHS(vGremberghe) 14.30 SPS-GPC(Bultsma) 14.30 Noad-Rillandia(Cornelis) 14.30 WHS 2-Nivo Sparta 2(Quist) 14.30 Oostkapelle 2-Thol.Boys 2 14.30 FSV 2-WHS 3(dBoer) 14.15 Rust Roest-Smerdiek(Schuurman) 14.30 VVR-Stavenisse(vBiezen) 15.15 SPS 2-K'vangers 2(vdVlugt) 12.30 Smerdiek 2-Chrislandia 2(Malipaard) 14.30 K'vangers 3-SPS 3(Bakker) 14.30 DVO 2-Stavenisse 2(vHam) 12.15 Noad 2-Klundert 3(Otto) 16.15 WHS 4-FSV 3(Openneer) 12.30 WC 3-Noad 3(vdHoek) 15.00 Thol.Boys 3-Vrederust 2(Lisseveld) 16.15 Stavenisse 3-Thol.Boys 4(Opree) 15.30 WHS 5-K'vangers 4(Slabbekoorn) 14.30 Chrislandia 4-SPS 4(Leyten) 14.00 ZPR 3-Noad 4(Thomassen) 12.00 Smerdiek 3-Dinteloord 4(dRond) 12.30 Sprundel 2-Thol.Boys 5(vDórst) 15.00 DVO 7-Smerdiek 4(Bogers) 14.45 Tholense Boys is de competitie prima begonnen met een 1-3 over winning tegen Yerseke. Die stand was al met de rust bereikt. Overi gens keken de Tholenaren al na twee minuten tegen een achter stand aan, maar dat bleek achter af het enige wapenfeit van Yerseke in de eerste helft te zijn. Tholense Boys was niet aangeslagen, speel de fanatieker en feller dan de thuisclub. Na tien minuten liet de doelman zich door een hoge bal verrassen en Leon van Elzakker kopte de gelijkmaker binnen. Me teen uit de aftrap werd een aanval opgezet en Erwin de Nijs scoorde 1-2. Tholen behield het betere van het spel en kreeg via Jan Groene- wegen nog verschillende kansen. Tien minuten voor de rust kon Jo han Schot goed doorgaan, speelde enkele tegenstanders en de doel man uit en schoof de bal in het doel, 1-3. Yerseke was aangeslagen en Tholen kreeg nog meer kansen. Zo schoot Erwin de Nijs vlak voorlangs. Zondag 10 september uur Vosmeer-Kaaise B.(Peters) 14.30 Vosmeer 2-Ves 2(Horstmans) 12.00 Vosmeer 3-Cluzona 3(Sebregts) 10.00 WW 2-Vosmeer 4(Weterings) 11.30 Vosmeer 5-Moc 9 12.30 Nooit Gedacht-Vosmeer d.(vEldyk) 10.00 Vosmeer d.2-Rimboe 2 10.00 Na de thee probeerde Yerseke uit een ander vaatje te tappen en oe fende druk uit. Men kreeg het ini tiatief, maar alle pogingen strandden bij de zestien meterlijn. Tholense Boys was met uitvallen vooral via Jan Groenewegen ge vaarlijk. Rien Jansen viel gebles seerd uit en werd vervangen door Eric Nieuwkoop. Inmiddels golf de het spel op het middenveld heen en weer, want Tholense Boys liet de teugels wat vieren. Dat le verde Yerseke zowaar enkele kan sen op, schoten tegen de lat en buitenkant paal. Aan de andere kant werd een schitterende vrije trap van Ben Schot uit de boven hoek getikt en Jan Groenewegen, die alleen op het doel afging, vond eveneens de doelman op zijn weg. WHS is de competitie zwak be gonnen tegen een Oostkapelle, dat de zaken wel goed aanpakte. Met name op links hadden de groen- witten geen antwoord op de Wal- cherse acties. Toch kwam de eerste tegentreffer niet van die kant, maar via het centrum. Iman v.d. Repe leed daar knullig balverlies en een aanvaller kon vrij door gaan en uithalen. Via het lichaam van Dies de Witte werd de bal van richting veranderd, zodat de WHS-doelman werd verrast, 0-1. Trainer Theo Moerland consta teerde dat zijn middenveld het liet afweten. "Er zat daardoor totaal geen aansluiting in de linies. Het middenveld zwom zo maar wat." Aanvallend lieten de groen-witten ook niet veel zien. Sander West dorp kwam één keer in het straf schopgebied en Dies de Witte schoot nog een keer hoog over. De WHS-doelman voorkwam met goede reddingen een verdere voor sprong van Oostkapelle, maar op slag van rust werd het toch 0-2. Een lange bal werd doorgekopt en vervolgens voor het doel gebracht en verdween wederom via het li chaam van De Witte in de korte hoek. Na de rust begon WHS goed. Bin nen tw« minuten schiep Arie Su- arez een mogelijkheid, legde de bal op het hoofd van Johan Stur- ris, maar die kopte over. Het eer ste kwartier kwamen er nog mogelijkheden (zo verscheen San- der Westdorp vrij voor het doel), maar de afwerking was iedere keer weer slecht. Daarentegen schiep Oostkapelle zich zulke kansen, dat er eerder een treffer van hen te verwachten was dan van de thuis club. Een kleine tien minuten voor het einde kwam de genadeklap. Een vrije trap net buiten de zestien meter verdween via de muur in het doel, 0-3. Voor zaterdag staat de derby tegen Tholense Boys op het program ma. "Die zullen scherp staan, ge zien de wedstrijden vorig seizoen," meent Theo Moerland. Noad begon de competitie met de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen DFS. Marco van Herpen en Dim Verwijs stonden als 'nieuwelin gen' in de basis. Al in de eerste minuut kregen de Sint- Philipslanders de kans om op voorsprong te komen, maar de strakke voorzet van Jan Bolier kon door Van Herpen niet worden afgerond. Noad bleef aanvallen en was met name gevaarlijk via Dim Verwijs en Frans Stols. De Schouwse doelman was echter niet te verslaan. Op slag van rust kreeg Noad een vrije trap op de rand van het strafschopgebied. Joop Quist verraste de verkeerd opgestelde doelman en dat bete kende 0-1. Ook na de thee was DFS niet bij machte het de bezoekers echt lastig te maken en Noad kreeg meerdere kansen om de voor sprong uit te bouwen. Zo kreeg de voor Marco van Herpen ingeval len Ronnie v.d. Ree twee goede mogelijkheden, maar dé DFS- doelman maakte zijn fout van voor de rust meer dan goed. Hal verwege was aanvoerder Bram Fi- lius nog het dichtst bij een doelpunt. Zijn kopbal, uit een goede voorzet van Jan Bolier, ging via de keeper tegen de lat. De goe de inzet en werklust bij de Sint- Philipslanders leverde hen ver diend de overwinning op. SPS tekende vooraf voor een ge lijkspel tegen nieuwkomer WC, getraind door oud-SPS trainer Piet Rokven. De 1-1 uitslag was te recht. Weliswaar had SPS drie kwart van de wedstrijd het betere van het spel, maar het ontbrak aan kansen. Dat SPS in de breedte sterker wordt, is een waarborg voor de toekomst. Door blessures ontbraken Rien Voshol en Noud Hogendoorn. De nieuwe gezich ten waren Kees van Steenis en Alex v.d. Reest, die in de voor SPS succesvolle bekerwedstrijden erg goed presteerden. De derde nieuwkomer (en misschien wel grootste belofte), de pas 17-jarige Johan Scheermeijer, was door een blessure (opgelopen tegen Grens wachters) afwezig. In het verloop van de wedstrijd te gen WC bleek SPS de betere ploeg te hebben. Na wat aftasten werd de thuisclub steeds verder te ruggedrongen. Het enige gevaar kwam van de sterke VVC-spits, maar die werd vooralsnog door voorstopper Jan Overbeeke en de weer sterk spelende Dick Uijl af geschermd. Toch werd het over wicht in te weinig doelrijpe kansen omgezet, ook al was Da vid Joppe een veel bewegende en voor de tegenstander moeilijke spits. Hij werd om beurten gesteund door Alex v.d. Reest en Kees van Steenis. Na twintig mi nuten kwam SPS aan de leiding. De sterk opkomende Dick Uijl haalde na een een-twee op de mid denlijn de achterlijn van de tegen stander; na twee man te hebben uitgekapt kwam hij op twee me ter, dicht bij het doel. Iedereen verwachtte een strakke voorzet, maar Uijl schoot keihard in de korte hoek, 0-1. Ook het eerste kwartier van de tweede helft was voor SPS, met twee goede kansen voor Alex v.d. Reest. Vooral de tweede kans had de beslissing kunnen brengen. WC zorgde daarna met lange trappen voor wat meer gevaar. Een kwartier voor het einde werd balverlies links op het middenveld de oorzaak van de gelijkmaker. De van rechts voorgetrokken bal werd door de Halsterse spits hard VERVOLG PAG. 19 Derde kl. KNVB: WHS-Oostkapelle 0-3, Yerseke-Tholense Boys 1-3. Vierde kl. KNVB: WC-SPS 1-1, DFS- Noad 0-1; Divo-Vosmeer 1-1. Tweede kl. res. KNVB: Roda Boys 2-WHS 2 0-3. Derde kl. res. KNVB: Tholense Boys 2-Meeuwen 2 0-3, WHS 3-AZVV 2 0-2. Tweede kl. afd.: Stavenisse-Veerse Boys 1-0. Eerste kl. res. afd.: Capelle 2-SPS 2 0-2. Tweede kl. res. afd.: Stavenisse 2-Noad 2 3-3, SPS 3-DVO 3 5-0, WC 2-Smerdiek 2 2-3; NSV 2-Vosmeer 2 3-3. Derde kl. res. afd.: Noad 3-Tholense Boys 3 0-1, ZPR 2-WHS 4 1-0; NVS 3-Vosmeer 3 5-0. Vierde kl. res. afd.: Noad 4-Dinteloord 5 2-0, Tholense Boys 4-WHS 5 1-2, Tholense Boys 5-FSV 6 11-1, WC 6-Smerdiek 3 1-4; Vosmeer 4-Nw.Borgvliet 4 8-0, Moerstraten 2-Vosmeer 5 2-1. Dames: Vosmeer-VVR 5-0, Steenbergen-Vosmeer 2 4-4. Beker: Dinteloord 3-Tholense Boys 3 1-2, SPS 2-Good Luck 2, Good Luck niet opgekomen. Jeugd: Noad A-Moc 4-0, Smerdiek C- Noad C 3-2, Noad D-Noordhoek 6-0, SPS E-Noad E 4-1, WHS F-Noad F 6-1.BEKER: Noad A-Tholense Boys A 2-4, SPS B-Steenbergen 0-4, Tholense Boys B-Nw.Borgvliet 2-4, Stavenisse B-Halsteren 0-14, WHS Bl-SPS 3-0, WHS C-Cluzona 0-6, Grenswachters- Tholense Boys C 2-4, Meto D-WHS D 3-3, WHS E-Moc 1-1. De Meulvlietcompetitie is voor het derde achtereenvolgende jaar van start gegaan. De uitslagen van 3 september: De VeerhoeUt Anker 3-12, Batavieren- Hof van Holland 9-4, de Leeuwen- Smalstad 3-6, de Callelas-Smits Boys 7-8, The Pub-Dalem 1-3, Geilings- l'Esperance 3-4, Pinocchio-Eendracht Boys 3-7, de' Smulhoek-de Pechvogels 2-3. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 18