Bedrijvigheid neemt af door groei opheffingen met 50% 13 winkels minder 6 bedrijven verdwenen Wisselbeker schoolvoetbal definitief voor Ter Tolne 25,- Surf-instuif Konijnen en sierduif succesvol Goed begin inlevering van wapens Vrouwen en de bijstand CA. GEUZE Bintje 35 cent E.F. DE BRUIJN Kamer van Koophandel: Tholen/St. Philipsland uitzondering THOLEN 01640 37760 John Swaab De nieuwe najaaren winterkollektie hangt bij "Annette" voor u klaar. Modehuis "Annette" 14 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 7 september 1989 Met uitzondering van Tholen/St. Philipsland is vorig jaar in alle Zeeuwse regio's boven de Westerschelde het aantal nieuwe bedrijven toegenomen. Per saldo daalde het aantal ondernemingen in St. Philipsland met 5 en op Tholen met 3. In 1987 was er in onze streek nog een groei van 17 bedrijven. 53 opheffingen 810 nieuwe 80 arbeidsplaatsen 552 gestopt SINT PHILIPSLAND 260 meer Rieburch wint bij meisjes, Oosterschelde bij 7-tallen Het elftal van o.b.s. Ter Tolne en de zeventallen van o.b.s. de Oosterscheldeschool en o.b.s. De Rieburch (meisjes) houden in april/mei volgend jaar de Thoolse eer hoog op de Zeeuwse kampioenschappen schoolvoetbal. De drie basisscholen ble ven in Sint-Maartensdijk de overige scholen vhn Sint-Philipsland en Tholen de baas. Omdat het de vijfde keer was dat Ter Tolne de titel behaalde, mocht de school de wisselbeker definitief in de prijzenkast zetten. Meisjes Uitslagen tennis Finale clubtitel Marathon tennistournooi Adviesbureaus STOFFERING MEUBELSTOFFEN MATERIALEN COMPLETE KUSSENS. Muziek op Markt St. Maartensdijk HEREN KNIPPEN VAN UW HAAR Dames- en Herenkapsalon Gespecialiseerd straalbedrijf Voor o.a.: profielen pleziervaartuigen landbouwwerktuigen staalconstructies aluminium eikenhouten meubelen Advies en offertes vrijblijvend op aanvraag. Vervoer geen probleem. Om een indruk hiervan te krijgen raden wij u aan om eens te komen kijken. Wij geven u vanaf 6 september t/m 30 september een waardebon, die u kunt besteden op alle afdelingen uitgezonderd bruidskleding. c q> .1 i 5 waardebon bij besteding boven f 200,- Zandpad 90, Middelharnis •S. 13 I-B' !"S :3 Volgens de Thoolse gemeentebe groting 1989 is er daarentegen van een positieve ontwikkeling sprake. "Het aantal bedrijfsvestigingen dat sinds augustus 1988 kon wor den aangekondigd, is ten opzichte van vorige jaren sterk gestegen. Nu eist de nuance, dat het beeld niet zuiver is omdat juist in sep tember 1988 het vierde bedrijfs verzamelgebouw gereed is gekomen". B en W noemen geen concrete aantallen, maar kondigen wel aan, in de toekomst omstreeks de jaarwisseling daarover cijfers te publiceren. Volgens de Kamer van Koophan del nam het aantal oprichtingen per 10.000 inwoners echter af van 25.4 in 1987 tot 22.5 in 1988, het laagste aantal in onze provincie. Op Schouwen-Duiveland was dat bijna twee keer zo groot met 37% tegenover 22.5 op Tholen en St. Philipsland. In onze streek nam het aantal opgeheven bedrijven met ruim 50% toe. Tegenover 48 oprichtingen ston- der er 53 opheffingen, wat het sal do op -5 bracht. Daarbij nog een negatief aantal van buitenregiona- le verplaatsingen van -2, waar door het aantal ondernemingen met 7 terugliep. Naar bedrijfstak stipt de Kamer van Koophandel nog een paar van de meest opzienbarende ontwik kelingen aan. Een forse groei, na een daling in 1987, van de in dustrie op Tholen/St. Philips land. In de bouw maakte Tholen een uitzondering op het Zeeuwse totaal door daling van het aantal startende bouwbedrijven van 5 naar 2. In de groothandel was er een forse daling op Tholen. On dernemingen in de persoonlijke dienstverlening namen met 1/3 toe. Vorig jaar zijn ruim 810 nieuwe vestigingen in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland ingeschreven. Het merendeel daarvan (640, ofwel bijna 80%) waren startende bedrijven, die zijn nieuwe bedrijven waarvan de eigenaar/directeur nog niet gere gistreerd was als eigenaar/direc teur van een ander bedrijf. Ruim 15% (127) van de nieuwe in schrijvingen betrof een nieuwe dochteronderneming of de vesti ging van een nieuw filiaal in het district van de Kamer van Koop handel. De resterende inschrijvin gen (46) hingen samen met de vestiging van ondernemingen die van elders afkomstig waren. De werkgelegenheid die met deze nieuwe bedrijven gepaard ging be droeg (op het moment van in schrijving van het bedrijf) 1115 arbeidsplaatsen, hetgeen betekent dat de gemiddelde omvang gering was (minder dan 1,4 ar beidsplaats). Ten opzichte van 1987 is het aan tal nieuwe inschrijvingen toegeno men met 60. Deze groei is zowel te danken aan de toename van het aantal startende bedrijven in 1987 5%), de groei van het aantal overige oprichtingen 12%) en de groei van de "immigratie" 35%). Door deze positieve ont wikkeling was de omvang van het aantal nieuwe inschrijvingen vo rig jaar bijna net zo hoog als in het "topjaar" 1985 toen ruim 850 nieuwe bedrijven geregistreerd werden. Ook de werkgelegenheid die door nieuwe bedrijven werd gecreëerd is vorig jaar ten opzichte van 1987 toegenomen. In 1988 was het aan tal "nieuwe" arbeidsplaatsen 80 hoger dan in het daaraan vooraf gaande jaar. Volledigheidshalve wordt opge merkt dat hierin alleen de ar beidsplaatsen op nieuwe bedrij ven begrepen zijn, in het kader van deze rapportage blijft de ont wikkeling van de werkgelegenheid op bestaande bedrijven buiten be schouwing. Als meetpunt is geno men de werkgelegenheid op het moment van inschrijving in het Handelsregister, i.e. de start van de onderneming. In het verslagjaar zijn 552 bedrij ven uit het Handelsregister uitge schreven: circa 85% daarvan wegens het stilleggen van de be drijfsactiviteiten. Om welke reden het bedrijf beëindigd is, is niet be kend. In verband met de verplaat- In de Slabbecoornpolder bij Tholen worden volop nieuwe bedrijven gebouwd. Maar desondanks is het totaal aantal ondernemingen afgenomen. oprichtingen w.v. startende opheffingen bedrijven Agrarische sector - - 5 Industrie 7 6 6 Bouwnijverheid 2 1 3 Groothandel 2 2 4 Detailhandel 5 4 13 Horeca en recreatie 3 3 2 Rep. gebr. goed. 3 2 3 Transport opslag 2 1 2 Zakelijke dienstverl. 10 9 7 Overige dienstverlening 12 12 2 Totaal 46 40 47 saldo oprichtingen/opheffingen -1 saldo regionale verplaatsingen - saldo buitenregionale verpl. -2 Totaal -3 oprichtingen Agrarische sector Industrie Bouwnijverheid Groothandel 1 Detailhandel Horeca en recreatie Rep. gebr. goed. Transport opslag Zakelijke dienstverl. 1 Overige dienstverlening - Totaal 2 saldo oprichtingen/opheffingen saldo regionale verplaatsingen saldo buitenregionale verpl. Totaal w.v. startende bedrijven opheffingen 1 6 -4 -5 sing van het bedrijf naar een plaats buiten Midden- en Noord- Zeeland zijn 76 dossiers in het Handelsregister gesloten. Dit is ruim 20 meer dan in 1987. Deze aantallen zijn hoger dan in 1987, toen in totaal ruim 500 bedrijven beëindigd zijn. Circa 1/3 deel van de opgeheven bedrijven in 1988 was 3 jaar of jonger. Bijna 60% van de opheffingen had betrekkiijg op bedrijven die na 1 januari 1980 opgericht waren. In vergelijking met de leeftijdsop bouw van het totale Midden- en Noordzeeuwse bedrijfsleven valt op dat relatief gezien meer jonge bedrijven worden opgeheven. Dat is ook algemeen bekend, toch blijkt uit de cijfers dat het be paald niet alleen pas gestarte be drijven zijn die opgeheven worden. Per saldo groeit het aantal vesti gingen in Midden- en Noord- Zeeland al jaren. Dat is ook vorig jaar het geval geweest. Het aantal in het Handelsregister gere gistreerde vestigingen nam met circa 260 toe, zodat eind 1988 het aantal bedrijfsvestigingen in het district van de Kamer van Koop handel ruim 10.650 bedroeg. In vergelijking met andere Kamer districten lag het aantal nieuwe bedrijven in Midden- en Noord- Zeeland ook in 1988 relatief ge- Voetballers van CNS De Regenboog en de De Casembrootschool in de strijd om het Thools kam pioenschap. Door een beter doelsaldo prolongeerde Ter Tolne de titel. Organisator Sjaak Moerland wenste aan het begin van het tour- nooi ongeveer driehonderd schoolkinderen succes toe bij hun jacht naar de prijzen. Met nadruk wees hij erop dat het een sportief gebeuren zou moeten zijn. Het tournooi bestond uit vijf poules: bij de jongens twee voor elftallen en één voor zeventallen, en bij de meisjes twee voor zeven tallen. In poule I was al na enkele wedstrijden te zien dat de strijd om de bovenste drie plaatsen zou gaan tussen de De Casembroot school, Ter Tolne en De Regen boog. Laatstgenoemde twee scholen behaalden een gelijk aan tal punten, maar de school van J.F. Kousemaker had een doel punt meer gescoord en werd zo doende voor de vijfde keer Thools kampioen. Bij de meisjes werd de finale gespeeld tussen de beide poule winnaars Ter Tolne en de Rie burch. De Smurdiekse dames, met spandoeken en kreten aangemoe digd door hun mannelijke klasge noten, trokken aan het langste eind. Ook in de poule van de kleinere scholen (zeventallen) was het een spannende strijd, die uiteindelijk in het voordeel van de Ooster scheldeschool uit Scherpenisse werd beslist. Ook hier was het doelgemiddelde doorslaggevend: Die Heenetrechtschool uit Oud- Vossemeer kwam één doelpunt te kort. Aan het einde van de dag ontving ieder kind een vaantje en de win naars een beker. De organisatie bedankte s.v. Smerdiek en de scheidsrechters (die veelal een vrije dag hadden genomen) voor de medewerking aan het geslaag de tournooi. Jongens poule I: Schalm I- Casembroot 1 0-1, Anthonius/School m.d. Bijbel-Rieburch 1 0-1, Schalm I- Ter Tolne I 0-1, Rieburch I-CNS I 0-4, Anthonius/Sch. m.d. Bijbel- Casembroot I 0-5, Ter Tolne I-CNS 1 0-0, Schalm I-Rieburch I 0-2, Ter Tol ne I-Casembroot I 1-0, Anthoni us/Sch. m.d. Bijbel-CNS I 0-3, Rieburch I-Casembroot I 0-1, Schalm 1-CNS I 0-1, Anthonius/Sch. m.d. Bijbel-Ter Tolne I 0-6, CNS I- Casembroot I 1-0, Ter Tolne I- Rieburch I 2-0, Anthonius/Sch. m.d. Bijbel-Schalm I 0-2. EINDSTAND: 1. Ter Tolne I 9 p., 2. CNS I 9 p„ 3. Ca- sembroot I 6 p., 4. Rieburch I 4 p., 5. Schalm I 2 p., 6. Anthonius/Sch. m.d. Bijbel 0 p. Poule II: CNS li-Schalm II 2-0, Ca- sembroot II-CNS II 2-0, CNS II-CNS III 3-0, Rieburch II-Ter Tolne II 0-1, Casembroot li-Schalm II 0-0, CNS III-Ter Tolne II 0-0, CNS II-Rieburch II 5-0, CNS III-Schalm II 0-2, Casem broot II-Ter Tolne II 1-3, Rieburch II- Schalm II 1-0, CNS II-Ter Tolne II 0-2, Casembroot II-CNS III 2-1, Ter Tolne li-Schalm II 5-0, CNS III-Rieburch II 0-3, Casembroot II-CNS II 0-1. EINDSTAND: 1. Ter Tolne II 9 p., 2. CNS II 8 p., 3. Casembroot II 5 p., 4. Rieburch II 4 p., 5. Schalm II 3 p., 6. CNS III 1 p. Poule III: Oosterschelde-Heenetrecht 0-0, Luyster-Eevliet 2-0, Oosterschelde-Eevliet 3-0, Heenetrecht-Luyster 3-2, Heenetrecht- Eevliet 3-1, Oosterschelde-Luyster 1-0. EINDSTAND: 1. Oosterschelde school, 2. Die Heenetrecht, 3. De Luyster, 4. Eevliet. Meisjes poule I: Eevliet-Ter Tolne I 0-3, CNS I-Rieburch III 0-0, Rieburch IV-Eevliet 0-5, Ter Tolne I-CNS I 1-0, Rieburch IV-Rieburch III 0-1, Eevliet- CNS I 1-0, Ter Tolne I-Rieburch III 4-0, Rieburch IV-CNS I 0-0, Rieburch III-Eevliet 0-1, ter Tolne I-Rieburch IV 7-0. EINDSTAND: 1. Ter Tolne I 8 p., 2. Eevliet 6 p., 3. Rieburch III 3 p., 4. CNS I 2 p., 5. Rieburch IV 1 p. Poule II: Oosterschelde-Rieburch I 0-10, Rieburch II-CNS II 0-1, Ter Tol ne II-Oosterschelde 1-1, Rieburch I- Rieburch II 7-0, Ter Tolne II-CNS II 1-2, Oosterschelde-Rieburch II 0-3, Rieburch I-CNS II 6-0, Ter Tolne II- Rieburch II 2-4, CNS II-Oosterschelde 1-3, Rieburch I-Ter Tolne II 9-0. EINDSTAND: 1. Rieburch I 8 p., 2. Rieburch II 4 p., 3. CNS II 4 p„ 4. Oosterschelde 3 p., 5. Ter Tolne II 1 p. FINALE: Ter Tolne I-Rieburch I 0-1. Zondag worden op de banen van t.v. Eegedima vanaf 10.00 uur de finales van de clubkampioenschappen gespeeld. In de voorafgaande weken zijn er 200 wedstrijden gespeeld om te komen tot de halve finales van zater dag en de finale partijen. Het blijkt dat degenen die geplaatst werden hun positie waarmaakten. De jeugd is daarbij ruim vertegenwoordigd. Ei genlijk was Jaap de Jonge degene die - indien men hem tot de oudere spelers mag rekenen - zich het langst hand haafde tegen de jeugd. Maar ook hij ging maandagavond na een driesetter tegen Aron Josen eervol ten onder. Op 15 en 16 september wordt op de banen in Tholen, Lepelstraat en Nieuw-Vossemeer voor de tweede keer het Zee-Bra marathon tennistournooi gehouden. Door meer dan honderd spelers wordt dan 24 uur lang geten nist. Alleen in Lepelstraat wordt 's nachts niet gespeeld omdat daar geen licht is. Deelnemers spelen in poule- verband en moeten minstens zeven keer in actie komen. Er wordt alleen gemengd dubbel gespeeld, in de speelsterkten D2, Dl of C. Het evene ment begint vrijdagavond om zeven uur en de finales vinden zaterdagmid dag in Lepelstraat plaats. Windsurfvereniging De Kreekrak kers organiseert zaterdag op het surfstrand Binnenschelde te Ber gen op Zoom een surf-instuif voor jongeren van 12 t/m 18 jaar. Wie nooit eerder een wedstrijd heeft gevaren kan dat nu doen. Deelna me is gratis, maar inschrijving is nodig. Dat kan vanaf 10.30 uur. Voor hen die onbekend zijn met het surfen wordt zaterdag gratis surfinstructie gegeven, eveneens vanaf 10.30 uur. Veiling Sint-Annaland, dinsdag 5 september. Doré 33-53; Première 26; Gloria 31, bonken 40-41, drie lingen 10, kriel 60; Vital 26-27, bonken 35-40, drielingen 10, kriel 60-65; Bintje 25-35, bonken 46-48, drielingen 11-12, kriel 65-74; Eigenheimer 35-45, drielin gen 11; Bildstar 45-50. Aanvoer 184 ton. Bij de gewestelijke clubkampioen schappen van kring West op 26 en 27 augustus in de manege de Rei- hershof te Oud-Gastel heeft K.S.V. Animo uit Halsteren de vereni- gingsprijs in de wacht gesleept. Tevens hebben de Thoolse klein- diersportfokkers hun steentje bij gedragen aan het slagen van de jonge dierendagen die gehouden werden in Steenbergen en in Wouw. Op 2 september gaf het Steenbergs Raskonijn de leden de gelegenheid om hun jonge dieren te laten keuren. Hier werd dhr. J. Lindhout uit St. Maartensdijk de beste in de C-Klasse met een Rode Nieuw Zeelander bij de konijnen. Dhr. J. Donken uit Tholen had de beste duivin bij de sierduiven met het ras Duitse Modena Shietie, zwart. Het nieuwe jeugdlid M. Kooyman uit Tholen sleepte in Steenbergen een ere-prijs in de wacht met een beste Nederlands hangoor dwergkonijn in de kleur- klasse zwart-bont. Hij was het beste jeugdlid met de konijnen. Bij de E.W.S.V. in Wouw hield men gelijktijdig met de jonge die rendag ook een tentoonstelling op 2 en 3 september. Bij de konijnen vielen ook weer enkele prijzen in Thoolse handen: Yvonne Scherpe nisse werd reserve-kampioen bij de jeugd. Ook kreeg deze Smur diekse sportfokster een ere-prijs met het ras Rode Nieuw Zeelan der. Ook mevr. N. de Wilde-Bolier uit Scherpenisse kreeg een ere prijs met het ras Duits Hangoor. A.S. zaterdag komen de leden van K.S.V. "Animo" bij elkaar om hun jonge dieren te laten keuren in eigen clubverband. Het bo venstaande in ogenschauw ne mende, kunnen we wel stellen dat het waarschijnlijk een spannende dag zal worden voor de leden. De keuring zal gehouden worden in de zaal van Café Central in Halsteren. zien onder het gemiddelde. Het groeipercentage bedroeg in het Kamerdistrict 2.50%, terwijl de gemiddelde landelijke groei 4.20% was. Niet alleen in het Ka merdistrict Middelburg nam het aantal nieuwe inschrijvingen t.o.v. 1987 toe, maar ook landelijk was sprake van een groei. Het zgn. "geboortecijfer" (het aantal inge schreven bedrijven) was voor de Kamer Middelburg in 1988 7,3%, terwijl landelijk een percentage van 9,0% werd bereikt. Zoals te doen gebruikelijk nam, wat het aantal opheffingen betreft, Midden- en Noord-Zeeland lande lijk een middenpositie in. De meeste nieuwe bedrijven die in 1988 in het Handelsregister zijn ingeschreven kunnen gerekend worden tot de sector zakelijke dienstverlening (er werden 113 ad viesbureaus voor het bedrijfsleven ingeschreven, alsmede bijna 100 bedrijven die behoren tot de be drijfstak "banken/verzekerings wezen/makelaardij"). De detailhandelssector was goed voor ruim 140 inschrijvingen. Dit bete kent een toename van het aantal nieuwe detailhandelszaken met 25 ten opzichte van 1987. Daarnaast is vorig jaar met name in de sector horeca en recreatie, alsmede in de bedrijfstak "repa ratie van gebruiksgoederen" het aantal nieuwe inschrijvingen toe genomen. In de branches per soonlijke verzorging, groothandel en bouw daalde het aantal nieuwe bedrijven. Met betrekking tot het aantal uit schrijvingen uit het Handelsre gister is de detailhandel non-food koploper met 95 uitgeschreven vestigingen 20% van het to taal), gevolgd door de sectoren persoonlijke verzorging en groot handel met ieder een vijftigtal op geheven bedrijven. In de meeste sectoren nam het aantal uitschrijvingen enigszins toe, met uitzondering van de de tailhandel food, horeca en recrea tie, reparatie gebruiksgoederen en adviesbureaus voor het be drijfsleven. Bekijken we tenslotte de ontwik keling van het aantal vestigingen per sector, dan blijkt dat per saldo vorig jaar in bijna alle be drijfstakken sprake is geweest van een toename. Alleen in de detail handel food is het aantal inge schreven vestigingen weer afgenomen (-6), hoewel aanmer kelijk minder dan in 1987. De meeste oprichtingen vonden plaats op Walcheren (319), ge volgd door de Bevelanden, waar in 1988 289 nieuwe bedrijven wer den geregistreerd. Schouwen-' Duiveland (110) en Tholen/Sint- De Thoolse politie is ingenomen met de eerste reacties op de moge lijkheid om wapens in te leveren. Vier geweren(2 floberts, 1 pistool en 1 luchtdrukpistool), een boks beugel, een geheim handwa- pen(wandelstok met sabel) en een alarmpistool werden op het groepsbureau in de Hofstraat te Tholen afgegeven. Een hele maand september kan men nog straffeloos verboden wapens inle veren waarvoor men geen vergun ning heeft of die men in het geheel niet mag hebben. Voor sommige wapens staat er nog een vergoe ding tegenover. BOUTERSHEMSTR. 1 4611 KA BER6EN OP 200M Vraag vrijblijvend prijs, ook alles voor de doe het stofleer der TEVENS VERKOOP LH)® ONDERHOUDS MIDDEL Philipsland (48) volgden op grote afstand. Gelet op de grote ver schillen in bevolkingsaantallen, is het niet verwonderlijk dat in Midden-Zeeland aanmerkelijk meer nieuwe bedrijven zijn gestart dan in Noord-Zeeland. Een betere graadmeter voor de in tensiteit van nieuwe bedrijven vormt het aantal oprichtingen per 10.000 inwoners. Dan blijken de regionale verschillen, die in 1987 nagenoeg verdwenen waren, vorig jaar weer groter te zijn geworden. Uitgedrukt per 10.000 inwoners werden op Schouwen-Duiveland 37 bedrijven gestart, de Bevelan den volgde met bijna 33 bedrij ven. Op Walcheren ligt de "score" op ruim 29. Tholen/St. Philips land is vorig jaar in alle gebieden het aantal nieuwe bedrijven toege nomen. Daar staat tegenover dat ook het aantal opgeheven bedrij ven in elke regio in 1988 is toege nomen ten opzichte van 1987. Uitgezonderd de regio Tholen/St. Philipsland wisten vorig jaar alle deelgebieden een positieve ont wikkeling van het aantal inge schreven bedrijven te realiseren. Hel netto saldo in 1988 was vooral op de Bevelanden en Schouwen- Duiveland aanmerkelijk hoger 30%) dan in 1987. Vorig jaar hebben ruim 510 be drijven een nieuwe plaats gevon den, ofwel 5.0% van het totaal aantal bedrijven in Midden- en Noord-Zeeland. Ruim 60% van de bedrijfsverplaatsingen vind Het landelijk steunpunt 'Vrouwen en de bijstand' wil in Zeeland een provinciaal project opzetten. Om daarbij te helpen zoekt men actie ve vrouwen met een uitkering. Contactpersoon voor Zeeland is Henny Hulsebos, tel. 01660-2955. Bij haar kan men zich (in verband met het centraal regelen van ver voer) ook aanmelden voor een manifestatie voor vrouwen, die op 5 oktober in Utrecht wordt gehou den. Alle activiteiten op die dag zullen te maken hebben met de toenemende armoede onder vrou wen. Nadrukkelijk zullen de oor zaken tot uiting komen. De dag is ook bedoeld voor plattelands vrouwen, kerkvrouwen en rode vrouwen. plaats binnen de grenzen van de gemeente waar het bedrijf oor spronkelijk gevestigd was. Een klein gedeelte (te weten 15%) van de verplaatsingen betrof de verplaatsing van de bedrijfsactivi teiten naar buiten het district van de Kamer van Koophandel. Zoals in de laatste jaren gebruike lijk, overtrof ook in 1987 het aan tal bedrijven dat uit Midden- en Noord-Zeeland vertrok, het aan tal bedrijven dat zich vanuit elders hier vestigde. Per saldo ging het om een betrekkelijk gering aantal, nl. 30 ondernemingen op jaarba sis (met weinig arbeidsplaatsen). Vanwege het zilveren jubileum or ganiseert muziekvereniging 'Eu terpe' zaterdag het jaarlijkse mu ziekfestival. Het evenement vindt hoofdzakelijk op de Markt plaats. Deze zal voor doorgaand verkeer worden afgesloten. De optredens worden voor de Rabobank gege ven, terwijl aan de overkant café Smerdiek voor een vergroot terras zal zorgen. In totaal hebben zes korpsen positief gereageerd op de uitnodiging in Smurdiek te komen spelen. Speciale gasten zijn de ge zelschappen van Schouwen- Duiveland, de Koninklijke Har- monie'Kunst en Eer' uit Zierikzee en de muziekvereniging 'Luctor et Emergo' uit Renesse. Hoewel de concerten te beluisteren zijn op de Markt maken de korpsen ook een rondgang door het dorp. Om 14.45 uur bijt muziekvereniging 'Concordia' uit Sint-Philipsland de spits af. Om 15.30 uur is de ju bilerende muziekvereniging aan de beurt. Om 16.15 uur blaast de Koninklijke Fanfare 'Acceleran do', na eerst een rondgang te heb ben gemaakt, een slotmars. Om 16.25 uur verzorgt de Koninklijke muziekvereniging 'Concordia' uit Tholen een optreden. Het mid dagprogramma wordt door de 'Oud-Vossemeerse muziekvereni ging' om 17.10 uur afgesloten, 's Avonds is het de beurt aan de muziekvereniging 'Luctor et Emergo' uit Renesse die om 19.15 optreedt. Om 20.00 uur gevolgd door 'Kunst en Eer' uit Zierikzee. Om 21.00 uur volgt het slotoptre- den met een showprogramma van 'Luctor et Emergo'. COUPE MODEL WASSEN A FÖHNEN v.a. f 25,50 tot f 32,50 Goedkoper knippen v.a. f 15,- Dames f 35,— Gaarne op afspraak telefoon 01640-33317 Boutershemstraat 51 (nabij stoplichten) Westersingel Bergen op Zoom Nijverheidsweg 15, 4695 RC Sint-Maartensdijk Tel. 01666-2470 i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 14