THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente tholen BURGEMEESTER VERHUISD MEERJARENPLANNING VOOR DE PERIODE 1991-1993 INLEVERACTIE VAN WAPENS EN MUNITIE GEMEENTEHUIS GESLOTEN VERKIEZING TWEEDE KAMER SPREEKUUR B EN W. WAT LIGT TER INZAGE? HINDERWET: KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING SPORT KENNISMAKINGS- AKTIVITEITEN 1989 PERIODE II: BADMINTON VERKEERSMAATREGELEN IN THOLEN-STAD EN SINT-MAARTENSDIJK Donderdag 24 augustus 1989 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 WOENSDAG 30 AUGUSTUS HOORZITTINGEN OVER RECONSTRUCTIE REGENTESSESTRAAT EN HERBESTRATING HOOGSTRAAT TE THOLEN VAN 1 T/M 30 SEPTEMBER 1989 Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Met ingang van vrijdag 18 au gustus j.l. is burgemeester H.A. van der Munnik verhuisd van Hoogstraat 26 te Tholen naar Hertenkamp 23 te Tholen, post code 4691 HG. Het telefoon nummer blijft onveranderd 01660 - 4460. Jongstleden maandag is de gemeentebegroting 1990 door burge meester en wethouders aan de gemeenteraad aangeboden. De be handeling van deze begroting vindt in de loop van de maand oktober 1989 in het openbaar plaats. De begrotingsvoorschriften stellen echter het opmaken van een meerjarenplanning verplicht. Daarin op genomen zijn gerichte lijsten van in volgende jaren in uitvoering te nemen werken. Door die benadering is het mogelijk dat het jaar van uitvoering van bepaalde werken ook wat meer ter diskussie wordt gesteld (het afwegen van prioriteiten). De meerjarenplanning is tesa- men met de gemeentebegroting aan de gemeenteraad aangeboden. Vorige week hebben wij u uitgebreid in deze rubriek over de ge meentebegroting 1990 geïnformeerd. Deze week gaan wij wat na der in op de meerjarenplanning 1991 - 1993. Het doel van de meerjarenplanning is om een juister beeld te geven van de gevolgen van de investeringen en zoals reeds eerder opge merkt, het bestuur beter in staat te stellen bepaalde afwegingen te maken. Want ook voor de gemeente geldt dat wat het zwaarst is, het zwaarst moet wegen. Burgemeester en wethouders stellen zich voor in 1991 in uitvoering te nemen: -Vervanging brandweerauto Stavenisse; -Invoering basisregistratie vast goed en beheerssystemen riool, groen en wegen; -Aanleg trottoir Langeweg te Scherpenisse; -Vervanging zandstrooier en sneeuwploeg; -Dakherstel gecombineerde ba sisschool Oudo-Vossemeer; -Integratie bijzondere basis school Sint-Annaland; -Renovatie trainingsveld te Tholen; -Restauratie pomp Markt te Sint-Maartensdijk; -Herstel houtrot toren te Sint- Maartensdijk; -Aanleg strandje Stavenisse; -Bergingsriolen Oud-Vossemeer; -Polderriool Stavenisse; -Uitbreiding aula Sint-Annaland; -Uitbreiding begraafplaats Sint- Maartensdijk; -Vervanging vervoermiddel ga rage en aanhanger. In 1992 -Reconstructie fietspad Postweg Tholen; -Invoering basisadministraties middelen en maatschappelijke activi teiten; -Vervanging sneeuwploeg; -Samenstellen wegenlegger; -(1991/1992) integratie basisschool Scherpenisse; -Dakherstel openbare basisschool Sint-Maartensdijk; -Renovatie trainingsveld Sint-Annaland; -Baggerwerk jachthaven Stavenisse; -Wijziging vuilinzameling/-verwerking; -Bergingsriolen Tholen; -Uitbreiding begraafplaats Poortvliet. In 1993: -Hertaxatie onroerend-goedbelastingen; -Vervanging sneeuwploeg; -Verbreden weg Poortvliet-Oud-Vossemeer; -Reconstructie kruising Ten Ankerweg-Grindweg te Tholen; -Verbreden Veilingweg Sint-Annaland; -Ophogen havenplateau Stavenisse; -Renovatie trainingsveld Sint-Maartensdijk; -Renovatie 2e hoofdveld Tholen; -Restauratie toren Tholen; -Eindafwerking stortplaats Tuttelhoek; -Vernieuwing riolering Schoolstraat Poortvliet en Wattstraat Tholen c.a.; -Uitbreiding begraafplaats Scherpenisse; -Vervanging vervoermiddel bouwkunde en hydr. maaier plantsoe nendienst. Het resultaat van deze meerjarenplanning, waarbij de post voor on voorziene uitgaven is gehandhaafd op f 300.000,— is als volgt: Batig saldo begroting 1991 f 145.550,— Batig saldo begroting 1992 f 120.100,— Batig saldo begroting 1993 f 188.950,— De meerjarenraming laat dus voor de eerstkomende jaren sluitende budgetten zien. Binnen afzienbare tijd zal er een reconstructie plaatsvinden in de Re- gentessestraat te Tholen. Een gedeelte van de Regentessestraat zal heringericht worden. Tevens zullen de inritconstructies van de Re gentessestraat en de Plantagestraat worden aangepast. Het par keerterrein in de Regentessestraat wordt bovendien herstraat. Alvorens de werkzaamheden te beginnen, willen burgemeester en wethouders de direct betrokkenen (bewoners van Regentes sestraat, Plantagestraat, Oudelandsestraat en Molenvlietsestraat) nader over de plannen informeren. In verband hiermee wordt op woensdag 30 augustus a.s. een hoorzitting gehouden in de Gast huiskapel aan de Kerkstraat te Tholen. Aanvang: 19.30 uur. Ook in de Hoogstraat zullen een aantal werkzaamheden worden uit gevoerd. Na overleg met de bewoners van deze straat is besloten een gedeelte van de Hoogstraat te herstraten. Dit heeft o.a. tot ge volg dat het aantal parkeerplaatsen ter plekke met 2 zal worden ver minderd. De hoogstraat zal halverwege de straat en ter plaatse van de aansluiting met de Bosstraat worden verruimd. De direct betrok ken bewoners van de Hoogstraat zullen tijdens een hoorzitting op woensdag 30 augustus nader over de plannen worden geïnfor meerd. Ook deze hoorzitting vindt plaats in de Gasthuiskapel aan de Kerkstraat te Tholen. Aanvang: 20.45 uur. Tholen-stad; Het gedeelte van de Vossemeersepoort tussen Hofstraat en Doel- weg heeft een geringe rijbaanbreedte. Door het aan weerszijden par keren van auto's, wordt een goede doorstroming van het verkeer ernstig belemmerd. Burgemeester en wethouders hebben dan ook besloten het parkeren aldaar te verbieden aan de noordoostelijke en een gedeelte van de westelijke zijde van deze straat. Deze verkeersmaatregel wordt ken baar gemaakt door het aanbrengen van een gele streep ter hoogte van de woningen Vossemeersepoort 12 t/m 22 (even) en 19 t/m 27 (oneven). In 1978 is door het aanbrengen van een aantal gele strepen een par keerverbod kenbaar gemaakt in de Doelweg en wel aan de noodzijde vanaf perceel 37 tot de Verbrandestraat en aan de zuidzijde vanaf perceel 34 tot de Verbrandestraat. In de loop der tijd zijn aan de zuidzijde van de Doelweg een aantal nieuwbouwwoningen verrezen, waarvoor parkeervakken zijn aan gebracht. De gele streep ter hoogte van de parkeervakken is inmid dels overbodig geworden en zal als gevolg daarvan worden verwij derd. Door de nieuwbouw aan de zuidzijde van de Doelweg, zijn de huisnummers gewijzigd van 16 t/m 38 in 2 t/m 72 (even). In ver band met een geringe rijbaanbreedte en in het belang van een goede doorstroming van het verkeer is het noodzakelijk de gele streep aan de noordzijde uit te breiden tussen perceel 37 en de aansluiting met de Vossemeersepoort. In 1973 is met het aanbrengen van een doorgetrokken gele streep ter zijde van de rijbaan het parkeren verboden aan de zuidzijde van het doodlopende weggedeelte van de Hofstraat. Dit verbod werd in gesteld om een blokkade van het toegangspad voor ziekenvervoer en het verzorgend verkeer tot de aldaar aanwezige bejaardenflats te voorkomen. Onlangs is de Hofstraat echter gereconstrueerd en wel zodanig dat het genoemde parkeerverbod kan worden ingetrokken. Sint-Maartensdijk: In 1971 hebben burgemeester en wethouders van de voormalige gemeente Sint-Maartensdijk een verbod ingesteld tot het plaatsen van fietsen en bromfietsen in de Kaaistraat en wel van 18.00 tot 24.00 uur. De desbetreffende verkeersborden zijn enige tijd geleden voor een proefperiode van 3 maanden weggehaald. In die periode is gebleken dat regulering van het plaatsen van fietsen en bromfietsen in de Kaaistraat niet nodig is. Deze verkeersmaatregel is inmiddels dan ook ingetrokken. In 1954 werd in de Kaaistraat een doorgangsverbod ingesteld voor het verkeer, komende uit de richting van de Markt, bij nadering van verkeer uit tegengestelde richting. In de praktijk blijkt dat de door gang van motorvoertuigen in smalle straten zoals de Kaaistraat door de automobilisten zelf wordt opgelost en dat regulering door middel van verkeersborden niet noodzakelijk is. Het doorgaansverbod is inmiddels ingetrokken. In 1972 werd een wisselend parkeerverbod ingesteld voor de Jaco- ba van Beierenstraat en de Frank van Borselenstraat. De afgelopen jaren is gebleken dat het parkeren zich slechts concentreert in het gedeelte van de Jacoba van Beierenstraat dat gelegen is tussen de Oosterscheldestraat en de Hogeweg en in het gedeelte van de Frank van Borselenstraat tussen de Westvest en de Cornelis Vermuy- denstraat. Burgemeester en wethouders hebben besloten het wisselend par keerverbod in deze straten op te heffen, behalve voor de gedeeltes waar het parkeren zich concentreert. De inrichting en toegankelijkheid van het gemeentehuis, Markt 1-5, voldoen aan de eisen van de Algemene Bond van Gehandicapten en Arbeidsongeschikten. Bij het gemeentehuis was echter nog geen parkeergelegenheid voor invaliden aanwezig. Besloten is een van de parkeervakken op de Markt als invaliden-parkeerplaats in te richten. Deze parkeerplaats ligt op de rabatstrook vóór het pand Markt 7. Direct vóór het gemeentehuis ligt een plein dat uit sierstraatwerk bestaat. Regelmatig wordt op dit plein door automobilisten gepar keerd. Dit gedeelte van de Markt is daarvoor echter niet bestemd en geschikt. Besloten is voor dit plein een parkeerverbod in te stellen. Noodzakelijkerwijs is echter een uitzondering gemaakt voor auto's die deel uitmaken van een bruidsstoet. Deze uitzondering is kenbaar gemaakt via een onderbord 'uitgezonderd bij huwelijksvoltrekking. Op 1 september 1989 treedt de nieuwe Wet wapens en munitie (WWM) in werking. Deze wet geeft aan, dat het voorhanden hebben van bepaalde soorten wapens, waarvan het bezit nu nog is toege staan, verboden zal worden. Bedoelde wapens (en eventueel bijbe horende munitie) zullen dus moeten worden ingeleverd. Overigens staat daar een financiële tegemoetkoming tegenover. Bovendien is beslóten om, gelet op de grote veranderingen die de Wet wapens en munitie met zich mee brengt (onder meer hogere strafbedreigingen voor illegaal wapenbezit), een Generaal Pardon mogelijk te maken, waarbij wapens kunnen worden ingeleverd die ook onder de huidige wapenwetgeving illegaal zijn. Voor de inleve ring van deze wapens (en munitie) wordt uiteraard geen financiële tegemoetkoming verstrekt. Inleveradres Het inleveren van thans reeds verboden wapens en munitie en de per 1 september verboden wapens en munitie kan geschieden op het Groepsbureau van de Rijkspolitie te Tholen. Het inleveren kan gedurende de gehele maand september 1 989. Om welke wapens gaat het? Het gaat om wapens waarvan het voorhanden hebben reeds verbo den is onder de huidige wapenwetgeving: -vuurwapens (of onderdelen daarvan), waarvoor geen vergunning (bijzondere machtiging) is verleend; -munitie (of onderdelen daarvan, uitgezonderd gebruikte lege hul zen), waarvoor geen vergunning (B.M.) is verleend; -gas/alarmpistolen en -revolvers (met uitzondering van alarmpisto len die geen loop of een kennelijk verkorte, geheel gevulde loop heb ben en die zodanig zijn ingericht dat zij alleen knalpatronen van een kaliber van maximaal 6 mm kunnen bevatten en waarbij de ligplaats van de patronen en de gasuitlaat loodrecht op de loop of de lengte richting van het wapen staat); -speelgoedwapens die zeer op echte vuurwapens lijken; -spuitbusjes met traangas of met andere weerloosmakende stoffen; -stiletto's en valmessen die een stootplaat hebben of waarvan het lemmet twee snijkanten heeft; -stiletto's en valmessen waarvan het lemmet langer dan 9 cm is of, voorzover het lemmet tussen de 7 en 9 cm lang is, waarvan het lem met minder breed is dan 14 mm; -boksbeugels en ploertendoders; -geheime handwapens (wapens die er uitzien als een ander voor werp dan een wapen); -wurgstokjes; -zware katapulten (geen kinderspeelgoed); Geen vergoeding Er wordt geen financiële vergoeding of tegemoetkoming verstrekt. Geen strafvervolging Tegen personen die vrijwillig van deze gelegenheid gebruik maken wordt geen strafvervolging ingesteld ter zake van het illegaal bezit. De inlevering kan anoniem geschieden. Degene die daarom verzoekt ontvangt een op diens naam gesteld bewijs van ontvangst (niet het bijgeleverde model dat alleen voor de INLEVERACTIE is bestemd), waarin een omschrijving van het ingeleverde, alsmede een verkla ring van afstand is opgenomen. Verboden wapens (en munitie) per 1 september 1989 en de hoog te van de tegemoetkoming In onderstaande lijst staan de wapens vermeld die eerst nadat de nieuwe Wet wapens en munitie in werking is getreden (per 1 sep tember a.s.) zijn verboden. Tevens zijn vermeld enkele soorten wa pens die al in het verleden bekend stonden als verboden handwa pens, maar waarover door verschillende, niet gelijkluidende rechter lijke uitspraken onduidelijkheid bestond. De financiële tegemoetko ming (het betreft dus geen volledige schadeloosstelling) staat achter het desbetreffende voorwerp vermeld. -vlindermessen waarvan het lemmet langer dan 9 cm is of, voorzo ver het lemmet tussen de 7 en 9 cm lang is, waarvan het lemmet minder breed is dan 14 mm: f 7,50; vilmessen: f 5, -stroomstootwapens: 25, opvouwbare messen waarvan de totale lengte in opengevouwen toestand langer is dan 28 cm: f 7,50; werpmessen: f 7,50; werpsterren: fabrieksmatig vervaardigd: f 2, /niet-fabrieksmatïg vervaardigd: f 0,25; -vuurwapens die onder de werking van de Vuurwapenwet bevoegd voorhanden werden gehouden (deze wapens dienen derhalve op grond van een bijzondere of algemene machtiging of een jachtakte voorhanden te worden gehouden): f 75, Vrijdagmiddag 25 augustus a.s. is het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk voor het publiek gesloten, maar telefonisch wel bereik baar (01666 - 8200). Houdt u daar rekening mee! WAAR BEVINDEN ZICH DE STEMBUREAUS Voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer op woensdag 6 sep tember a.s. worden er in onze gemeente 14 stembureaus ingericht. In elke kern is er een stembureau dat geschikt is voor minder-validen (rolstoelgebruikers). Deze geschiktheid blijkt uit de toegankelijkheid van het bureau en de aanwezigheid van een aangepast stemhokje. Het betreft de bureaus die in dit artikel VET zijn gedrukt. In tegenstelling tot vorige verkiezingen is het bejaardencentrum Ten Anker in Tholen niet in gebruik als stemlokaal. Dit in verband met de uitvoering van een serie verbouwingen binnen het complex. In plaats daarvan komt het R.E.C.-gebouw (voormalige gemeentelijke M.A.V.O.-school) aan de Jan van Bloisstraat 29. De kiezers in de kern Poortvliet wijzen wij op het feit dat het stem bureau "'t Ouwe Raed'uus" toegankelijk is, via de Achterstraat. Dit in verband met een grotere parkeercapaciteit aldaar en de toeganke lijkheid voor mindervaliden. Stembureaus in de gemeente Tholen: Kern Tholen: 1. Gasthuiskapel, Kerkstraat 15 2. R.E.C.-gebouw, Jan van Bloisstraat 29 3. Verg. zaal kerk Gereformeerde Gemeente, Hoogaarsstraat 2 4. Verenigingsgebouw "De Wingerd", Nieuwepad 1 Kern Scherpenisse: 5. Dorpshuis "Holland Huis", Laban Deurloostraat Kern Sint-Maartensdijk: 6. Bejaardentehuis "Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2' 7. Verenigingsgebouw "Calvijn", Markt 12 8. Voormalige kleuterschool, Radda Barnenstraat 8 N.B. Als gevolg van een andere indeling van de stembureaus 6 en 7 (Sint- Maartenshof en Calvijn), zullen een aantal kiezers op 6 september, maar ook bij volgende verkiezingen, hun stem in een ander stembu reau uit moeten brengen. Kijk vooraf goed op welk stembureau u wordt verwacht. Het bespaart u eventueel een extra rit naar het juiste stembureau. Kern Sint-Annaland: 9. Bejaardentehuis "de Schutse", F.M. Boogaardweg 10 10. Gemeenschapscentrum "de Wellevaete", Hoenderweg 133 Kern Oud-Vossemeer: 11. Dorpshuis "de Vossenkuil", Raadhuisstraat 7 12. Wijkgebouw Groene Kruis, Raadhuisstraat 1 Kern Poortvliet: 13. Dorpshuis "'t Ouwe Raed'uus", ingang Achterstraat Kern Stavenisse: 14. Dorpshuis "De Stove", Voorstraat 42 Op uw oproepingskaart staat precies aangegeven op welk stembu reau u terecht kunt. Zij die op een ander stembureau hun stem wil len uitbrengen dan op de oproepingskaart staat aangegeven, kun nen tot uiterlijk donderdag 31 augustus telefonisch een kiezerslegiti- matiekaart aanvragen. Met die kaart kan men zijn of haar stem op elk willekeurig bureau in de gemeente uitbrengen. Telefoon: 01666 - 8216. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 28 augustus 1989 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders P. van Schetsen en L.J. Koopman houden hun spreekuur van 11.00 - 12.00 uur. Het spreekuur van wethouder J.l Versluijs komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666 - 8200, toestel 330. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om een bouwvergunning ingediend door: 1De heer P.C. Goedegebuure, A. v. Burenplein 11 te Scher penisse tot het bouwen van een garage/berging en een scheidingsmuur bij de woning op het perceel kadastraal be kend Scherpenisse, sektie E, nummer 576, plaatselijk ge merkt A. v. Burenplein 11; 2. De heer H. Quaak, Molenstraat 75 te Oud-Vossemeer tot het bouwen van een dubbele garage bij de woning op het perceel kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sektie K, num mer 1004, plaatselijk gemerkt Molenstraat 75; 3. Bouwbedrijf Uijtdewilligen b.v., Pelsendijk 13 te Nieuw- Vossemeer tot het bouwen van 4 woningen met garages op een perceel grond kadastraal bekend Tholen, sektie O, num mer 541 (gedplaatselijk gemerkt Kuipersdreef 42 t/m 48; 4. Het bestuur van de Rabobank Sint-Annaland-Poortvliet, Raiffeisenstraat 2 te Sint-Annaland tot het uitbreiden van een bankgebouw op het perceel kadastraal bekend Sint- Annaland, sektie G, nummer 914, plaatselijk gemerkt Raif feisenstraat 24; 5. De heer J.M. den Engelsman, Provincialeweg 3 te Sint- Maartensdijk tot het bouwen van een woning met een gara ge/berging op het perceel kadastraal bekend Sint- Maartensdijk, sektie I, nummers 27 en 28. Deze plannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaat se geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wet houders van Tholen zijn voornemens met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het kollege van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor de onderhavige plannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 25 augustus 1989 tot en met 7 septem ber 1989 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter ge meentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelij ke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 24 augustus 1989 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Vierde plan verandering "Bedrijfsterrein Slabbecoorn- polder"; De burgemeester van Tholen maakt bekend, dat ter secreta rie van de gemeente Markt 1 -5 (bureau Ruimtelijke Ordening) te Sint-Maartensdijk met ingang van 25 augustus aanstaan de, gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 11 juli 1989, nummer 574/262, afd. 4, bureau ROV, waarbij goed keuring is verleend aan de mede ter inzage liggende vierde planverandering van het bestemmingsplan "Bedrijfsterrein Slabbecoornpolder". Gedeputeerde Staten hebben krach tens artikel 29, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening een onherroepelijk besluit genomen. Gedurende bovengenoemde termijn kan beroep worden in gesteld bij de Kroon door hen, die zich tijdig met bezwaren tot zowel de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten heb ben gewend. De beroepschriften moeten worden gericht aan H M. de Ko ningin en kunnen worden ingediend bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State te 's- Gravenhage. Sint Maartensdijk, 24 augustus 1989 De burgemeester voornoemd, H.A. van der Munnik. Burgemeester en wethouders van Tholen maken; gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat door hen onder oplegging van voorwaarden om gevaar, schade of hinder te ondervangen op 7 augustus 1989 een vergunning is verleend in gevolge de Hinderwet, naar aanleiding van de aanvraag van: de heer D.K. Slager, Molenstraat 10 te Sint-Maartensdijk voor het oprichten en in werking hebben van een slagerij gelegen aan de Mo lenstraat 11 te Sint-Maartensdijk. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 25 augustus 1989 gedurende een maand ter sekretarie van de ge meente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58, te Sint-Maartensdijk. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne en artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen, staat gedurende één maand na de datum van de ter visielegging be roep open bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22 tweedelid, of 28 eerste lid, onder c, van de wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht. d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22 tweede lid of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieu hygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van ar tikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopi ge voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afde ling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. De be schikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek tot schor sing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening (ex artikel 60a Wet op de Raad van State) is beslist. Sint-Maartensdijk, 24 augustus 1989 Burgemeester en wethouders van Tholen. In 1987 startte het gemeentebestuur in samenwerking met diverse plaatselijke sportverenigingen de zogenaamde sportkennismakings- aktiviteiten. Hoofddoel was en is schoolgaande kinderen in de leef tijd van 6-14 jaar kennis te laten maken met diverse sporten, zodat zij op basis van een brede ervaring - nu of later - een keuze kunnen maken voor langdurige sportbeoefening in een tak van sport die het beste bij hen past. Aan het schoolsportprojekt wordt deelgenomen door alle openbare basisscholen, diverse bijzondere basisscholen, de Christelijke Mavoschool en de Thoolse scholengemeenschap. Voorts is medewerking toegezegd door 5 plaatselijke sportvereni gingen. Het gemeentebestuur kent veel waarde toe aan het projekt. Immers gezien het feit dat het beoefenen van een sport een zinvolle en bovendien gezonde wijze van vrijetijdsbesteding, is het van groot belang dat juist jonge mensen in de gelegenheid worden gesteld om kennis te maken met een zo groot mogelijk aantal takken van sport. Wat houdt het projekt in? Alle jongens en meisjes van 6-14 jaar krijgen via de deelnemende scholen een informatie-boekje uitgereikt. Daaruit blijkt dat ze steeds een periode van 4 weken lang, een uur in de week, bij een sport vereniging kunnen gaan sporten. Onder deskundige leiding kunnen de kinderen kennismaken met de sport die in die periode aan de beurt is. Elk kind is van harte welkom, ook al heeft het die sport nog nooit beoefend of is het al lid van een andere sportvereniging. Juist het meedoen aan verschillende sporten maakt dat men kan bepalen of men een bepaalde sport leuker of fijner vindt dan een andere. N.B.: In tegenstelling tot voorgaande jaren worden er niet langer per periode inschrijfformulieren verstrekt via de deelnemende scholen. In het uit te reiken informatieboekje zit per periode een inschrijffor mulier verwerkt. De inschrijfformulieren worden echter nog wel via de scholen ingezameld. Periode II Het totale project omvat in 1 989 4 periodes. Na de eerste periode bij onderwatersportvereniging 'de Snotdolf', is het nu de beurt aan badmintonvereniging Shuttle Meppers '80 uit Poortvliet. De badmintonsport is bij iedereen wel bekend. Het is een leuke sport die met name op een zomerdag of -avond, op het strand of gewoon op straat wordt beoefend. De Shuttle Meppers willen kinderen in de leeftijd van 6-14 jaar gedurende vier weken met deze tak van sport laten kennismaken in sportzaal 'de Wellevaete' in Sint-Annaland. Telkens op woensdagmiddag van 14.00 - 1 5.00 uur te beginnen op 30 augustus a.s.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 5