Oscar voor Jan van der Vlies Tennis op ook in de kunststof winter Camping De Pluimpot steunt Smerdiek Vlissingen imponeert niet in Oud-Vossemeer Oud-Oranje imponeert met individuele acties en techniek: 5-6 ivwKmm- Donderdag 24 augustus 1989 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 voetbal programma Stoutjesdijk 14e Luik-Bastenaken-Luik Puzzelrit krijgt vervolg Ronde van Vlaanderen atletiek autosport Sjacco Bliek achtste ■BHHHi Jan v.d. Vlies, de sterspeler van Tholense Boys die ruim 20 jaar onafgebroken in het eerste team van die club uitkwam, is zaterdagmiddag op grootse wijze ge huldigd. Ruim 650 toeschouwers woonden de af- scheidswedstrijd tegen de cracks van Oud-Oranje bij. Als blijk voor zijn grote verdiensten voor Tholense Boys en voor het voetbal in het algemeen, kreeg v.d. Vlies uit handen van mr. L.F. Haverman, lid van het afdelingsbestuur van de KNVB Noord-Brabant, de oscar. Een onderscheiding van de afdeling, die zelden aan spelers uitgereikt wordt. Erehaag Nieuwsgierig Beer valt uit Op de schouders lavend Niet gemakkelijk Voorbeeld De Vosmeer-aanhang kan na zondag wat opgeluchter ademhalen. De oranje-zwarte hoofdmacht stond - met goed voetbal en veel inzet - de beslist niet imponerende hoofdklassers uit Vlissingen niet meer toe dan een 1-3 overwinning. Drie dagen eerder maakte Vosmeer er te gen de kersverse vierdeklasser WC nog een wanverto ning van: 5-1 verlies. V oefenvoetbal Veel treffers Smerdiek Derde tennisbaan in St. Annaland dui venrubriek Donderdag 24 augustus WHS 5-Dosko 4 Thol.Boys 3-Vosmeer 3 Noad 4-Val Aan 4 Lepelstr.B.-Smerdiek N.Borgvliet 2-Smerdiek 2 Smerdiek 3-Lepelstr.B. Zaterdag 26 augustus Schijf-Smerdiek(beker) De Geeren-Stavenisse(beker) FSV 3-SPS 2(beker) Noad 2-Good Luck 2(beker) WHS 4-Gunners 2(beker) Thol.Boys 3-JPS 3(beker) Dinteloord-Vosmeer Thol.Boys 5-Vosmeer 5 SPS-RBC 2 WHS-FSV Krabbendijke-Thol.Boys Noad-Den Bommel(Harbrink) Den Bommel 3-Noad 3 Den Bommel 4-Noad 4 Smerdiek 2-Stavenisse 2 Zondag 27 augustus Vosmeer 2-RBC 3(beker) Vosmeer 3-Dosko 4 Dosko 7-Vosmeer 4 Vosmeer dl-NOAD Vosmeer d2-Rimboe 2 Dinsdag 29 augustus Tweede bekerronde KNVB N.Borgvliet-Smerdiek Stavenisse-Val Aan Woensdag 30 augustus WIK-Vosmeer dl uur 19.00 19.00 19.00 19.30 19.30 19.30 uur 14.30 14.30 14.30 14.30 14.30 14.30 14.30 14.00 14.30 12.45 14.30 14.30 uur 11.30 13.00 10.00 10.00 uur 18.30 19.00 uur 19.30 In de ronde van Koudekerke finishte amateur C. Stoutjesdijk uit Scherpe- nisse zaterdag na 80 kilometer als veertiende. Bij de liefhebbers (60 km) eindigde Hans Etienne als twaalfde en Leon Havermans als veertiende. Ook Nap Hage bereikte een veertiende plaats. Dat was in de 90 kilometer lan ge ronde van Zierikzee. Bij de zesde editie van de door toer club Le Champion uit Alkmaar geor ganiseerde klassieker Luik-Bastenaken-Luik deed zaterdag de Sint-Annalandse toerveteraan Jan van Leeuwen (40) mee. Van de meer dan 2000 deelnemers kwam hij, in een tijd van 10 1/2 uur, na 245 kilometer bij de eerste 600 aan. De puzzelrit van De Bidon was zon dagmiddag dermate geslaagd, dat het bestuur deze voor volgend jaar weer op de agenda plaatst. Nu kwamen 46 deelnemers aan het vertrek voor een afstand van ongeveer 25 kilometer over Tholen. Aan de hand van een routebeschrijving en wat foto's moest men een aantal opdrachten vervullen. Op ongeveer de helft van het parcours was bij Piet Bazen een rustpauze inge last en werd de deelnemers een verfris sing aangeboden. Na terugkomst in clublokaal De Kaai werd na enig re kenwerk de uitslag bekendgemaakt. Winnaar werd de groep van Bram van Zetten (190 punten), tweede de groep van Hans van Dijke (188 p.) en derde de groep van Marco Knuist (182 p.). Iedere deelnemer kreeg een herinne ring. 's Morgens legden leden van De Bidon 69 kilometer af. Het klassement wordt aangevoerd door vier leden: Piet Wei- jers, Arie Bijl, Corry van Zetten en Jos Guiljam. Vier Tholenaren reden zaterdag de ronde van Vlaanderen over 225 km uit. Jaap Geuze uit Poortvliet, André Verburgh uit St. Maartensdijk, alsme de Ad Kuzee en Rien Heijboer uit St. Annaland. Tot de laatste controle za ten de vier toerfietsers bij elkaar, waarna de triathlon-atleten Geuze en Verburgh er tijdens deze warme dag nog een pittige finale van maakten. Zij kwamen tenslotte zo'n 20 minuten voor Kuzee en Heijboer binnen, die 11 uur nodig hadden voor deze tocht, die vanaf Gent o.a. over de Muur van Ge- raardsbergen voerde. lixm Hoogvliet Bij de halve marathon van Hoogvliet was zaterdag slechts één Thoolse at leet aanwezig. De 43-jarige veteraan Piet Hage uit Scherpenisse kwam deze warme zaterdag tot een tijd van 1.23.00 uur. In het eindklassement voor het Neder lands kampioenschap rally-cross ein digt Sjacco Bliek uit Sint-Annaland dit jaar op een achtste plaats. Zater dag reed hij op het Eurocircuit in Val- kenswaard de laatste wedstrijd, 's Morgens vroeg in de training bleek de koppeling van Bliek's Golf 1600 GT1 kuren te vertonen. Bij het starten en overschakelen moest hij er daarom op letten dat hij niet teveel ging slip pen. In de eerste manche eindigde hij als vierde met een negende tijd. In de tweede manche schakelde Bliek bij de start verkeerd naar de tweede versnel ling, zodat hij als vijfde de eerste bocht inging. Toch haalde hij nog een derde plaats in deze manche door bij het uitkomen van de chicane twee keer zijn tegenstanders aan de binnenkant te passeren. Daardoor opnieuw een negende tijd, zodat hij in de B-finale op de tweede startrij stond. Bij door komst na een ronde lag Bliek op de vijfde plaats. In de derde ronde profi teerde hij van een fout van zijn voor ganger, wat wel ten koste ging van een portier (dat geheel ontwricht raakte). Met nog één ronde te gaan zat hij vier de en een fout zorgde er voor dat hij naar de derde plaats kon doorschui ven. In het dagklassement betekende dat een tiende plaats. Hoewel het de bedoeling van Bliek was om zondag mee te rijden in het Europees kampioenschap ging dat niet door. Reden was dat zijn auto was uitgehomologeerd, dat wil zeggen dat zijn 1600 cc motor langer dan vijf jaar uit produktie is. Tot april volgend jaar is er voor Bliek tijd om zijn Golf op bepaalde punten te wijzigen zodat hij deze weer zo optimaal mogelijk aan de start kan brengen. Jan van der Vlies (gehurkt tweede van rechts) temidden van de oud-internationals die met hun aanwezigheid de huldiging van de Thoolse voetballer opluisterden. Het was zaterdagmiddag een drukte van belang op het Thoolse sportpark De Bent. Bestuurders en organisatoren deden hun uiter ste best om alles vlot te laten ver lopen. Tegen twee uur was het al behoorlijk druk. Vele jeugdspe lers stonden bij de ingang te wachten om een handtekening van hun favoriete speler te krijgen. De meeste vedetten kenden ze alleen van de televisie en nu waren ze in levende lijve in Tholen te zien. Ook ouderen vergaapten zich aan de spelers. Camera's klikten veel vuldig en er waren zelden zoveel mensen met camcorders en video camera's op het veld. Vooral de bekendere toppers Piet Schrijvers, Willy v.d. Kerkhof, Wim Suurbier eri Wim Rijsbergen waren het doelwit van handtekeningenjagers en fotografen. De organisatoren Adri Tichem, Johan Geilings, Adri Quist, Leen Ottevanger en enkele bestuursle den hadden er alles aan gedaan om er een mooi festijn van te ma ken. Zo gaf om 14.00 uur de springgroep van gymnastiekver eniging Olympia op het veld een demonstratie en in de rust gaf muziekvereniging Concordia een uitvoering. Om half drie kondigde speaker Leen Ottevanger met ver ve de spelers aan. Door een ere haag van ongeveer 40 pupillen kwamen de spelers en het arbitrale trio (Jan v.d. Velde uit Vlissingen en de Tholenaren Rinus Potappel en Johan Slabbecoorn) het veld op. De 650 toeschouwers zorgden voor een gezellige sfeer en mede door het fantastische weer deden de dames achter de buitentap pri ma zaken. Er hing ook een tiental spandoeken met teksten als: Oranje komt voor Jan; Jan be dankt; Welkom oranje in Tholen. De toeschouwers waren toch wel benieuwd of de oud internationals nog in staat waren een goede wedstrijd te spelen. Nou, of ze dat konden. Vanaf het begin was duidelijk dat de spelers van Oud-Oranje, die bijna nooit in dezelfde samenstelling uitko men, elkaar prima konden vin den. Op basis van techniek en een grandioze passing, wisten ze el kaar blindelings te vinden en Tho lense Boys probeerde de mindere techniek te compenseren met vechtlust. Dit lukte zeker in het begin duidelijk niet. Tholense Boys trad ook niet in de sterkste opstelling aan, want de routiniers Toon Baay, Rien Jansen en Chris Quist, die vele jaren met Van der Vlies hadden gespeeld, stonden ook opgesteld. Peter Boeve tekende al snel 0-1 aan. Johan Schot bracht de geel zwarten met een fraaie treffer op gelijke hoogte: 1-1. Vervolgens zorgde de sterk spelende oud- Feyenoorder Wim Rijsbergen voor 1-2. Daarna zorgde Willy v.d. Kerkhof, die vorig jaar in Duitsland nog Europees kampi oen werd, fnet drie schitterende acties voor 5-1. Erik Nieuwkoop verkleinde de achterstand tot 5-2. Na de thee kwam het huidige Tholense Boys binnen de lijnen en verscheen de man waar het alle maal om draaide, Jan v.d. Vlies, lue. op het veld jn liet qrapjerjenue. Hij mocht 45 minuten meespelen met Oud-Oranje. Van der Vlies was enkele malen dicht bij een doelpunt, maar hij kon z'n af- scheidswcdstrijd niet bekronen met een doelpunt. Erwin de Nijs schoot met een mooie treffer Tho lense Boys terug in dc wedstrijd: 3-5. Even later tekende Boeve 3-6 aan. Dc conditie begon bij dc 'oudjes' tegen het einde van dc wedstrijd wat op te raken en dc thuisploeg drong sterk aan. Dc oud internationals wilden echter wel graag winnen. Dit bleek uit het feit dat vooral Piet Schrijvers en Wim Rijsbergen zich op medespe lers en de arbiter afreageerden toen het spel wat minder werd. Dit kenmerkt natuurlijk wel de echte prof. Er zijn er maar weinig, die goed tegen hun verlies kunnen. De beer van de Meer - Piet Schrij vers - viel geblesseerd uit en Kees Goedebuure verving hem. Erwin de Nijs zorgde voor 4-6 en Piet de Boef bepaalde de eindstand van de leuke sfeervolle wedstrijd op 5-6. Direct na afloop stormden tiental len pupillen van Tholense Boys het veld op en waren er voor elke speler bloemen. Jan v.d. Vlies ging op de schouders en werd door medespelers het podium op gedragen voor de huldiging. Ook z'n vrouw Willy werd hierbij be trokken. Tijdens één van de vele toespraken moest Van der Vlies zelfs een handtekening zetten op een klein papiertje dat een jonge tje hem voorhield. Er volgden maar liefst zes spre- kers.Namens het organiserende comité vertelde Adri Quist dat hij ongeveer een jaar geleden had ge hoord dat men plannen had om afscheid te nemen van v.d. Vlies in de bekerwedstrijd tegen Seroos- kerke. "Toen hebben wij gezegd: dat is niet de manier om afscheid te nemen van iemand die 20 jaar in een eerste elftal heeft gespeeld. Je moet dan een tegenstander van formaat uitzoeken. Die hebben wij dankzij de steun van 50 spon sors gevonden in de oud internationals." Blijkbaar geïnspi reerd door de foto in de E.B. van vorige week, vertelde dhr. Quist dat hij kapper Pieter Verhoeff be reid had gevonden, v.d. Vlies een jaar lang gratis te laten knippen. Ook kreeg hij een diner van f 250,aangeboden. "Jan, be dankt voor al dc mooie voetbal- momenten en ik hoop dal Tholense Boys en de supporters nog lang van je voet balk walileilen kunnen genieten," aldus Quist. I-ovcnde woorden waren er ook van de kersverse voorzitter 11. Nicuwenhuis. Hij noemde Van der Vlies één van de beste voetbal lers, die het eiland Tholen heeft voortgebracht en sprak de hoop uit dat v.d. Vlies nog vele jaren ge zellig bij Tholense Boys betrok ken zal blijven en overhandigde hem namens de vereniging een gouden halsketting met het em bleem van Tholense Boys. Namens de spelers sprak Toon Baay Jan en en z'n vrouw toe. "Ik vind dat je een fantastische pres tatie hebt geleverd om meer dan 20 jaar in het eerste uit te komen, want ik weet uit ervaring wat je er allemaal voor moet doen. Dit zegt genoeg over je kwaliteiten. Jan, als speler was het vroeger niet al tijd gemakkelijk om met je te spe len. Je was nu eenmaal supersnel en het liefst ging je al solerend door de verdediging van de tegen stander. Je vergat daarbij weieens je medespelers, maar dat was snel vergeten, als je weer scoorde. Pra ten deed je nooit veel in het veld, alleen met de scheidsrechter kon je weieens van mening verschillen, maar ja dat hebben we allemaal wel eens. Ik hoop dat ik je nog ve le jaren in het shirt van Tholense Boys kan bewonderen." Namens de KNVB afdeling Noord-Brabant reikte mr. L. Ha verman de oscar uit. Een onder scheiding die door bovengenoemde afdeling is in gesteld, en die slechts weinig uit gereikt wordt. "Jan, bestuuders kunnen bij de KNVB onderschei den worden, maar voetballers, waar het toch eigenlijk allemaal om gaat, die vergeten ze. Daarom heeft de afdeling Noord-Brabant deze onderscheiding in het leven geroepen. Jan, je was in het veld niet altijd even gemakkelijk, maar op de beslissende momenten was je er. Je hebt je zeer verdienstelijk gemaakt voor het voetbal in het algemeen en de club in het bijzon der. Ik ben blij dat ik deze onder scheiding kan uitreiken." Dhr. J. dc Laatcr sprak namens de commissie sport ook enkele woor den. Hij bedankte v.d. Vlies voor z'n grote inzet voor Tholense Boys en kwam terug op de verkie zing van de sportman van hel jaar 1987. "Verschillende journalisten hebben toen niet begrepen waar om je gekozen werd. Wij vinden het echter nog steeds een goede keus." Jan Englebert, oud-trainer van Tholense Boys, sloot de rij van sprekers en typeerde Jan v.d. Vlies als volgt. "Je was een man van weinig woorden, maar wel van da den. Je was voor veel jonge spe lers een voorbeeld, zowel met trainingsinzet en wedstrijdvoorbe- reiding. Drie jaar geleden begon nen we om het team te verjongen, maar bij mij is nooit opgekomen om jou te vervangen. Op de beslissende momenten was je er. Het was prettig om met je samen te werken", aldus Englebert. Adri Quist, deelde namens het or ganiserende comife mee, dat het evenement buitengewoon geslaagd was. "De publieke be langstelling was met 650 toe schouwers (450 betalende), zeker gezien het warme weer en diverse activiteiten elders, prima. Beide teams hebben er een leuke wed strijd van gemaakt en bij oud oranje waren enkele aansprekende namen. Het was bovendien erg ge zellig." Het team van oud-internationals, dat voor 5.000,en een etentje naar Tholen kwam, bestond uit: Piet Schrijvers, Wim Suurbier, Wim Rijsbergen, Peter Boeve, Willy v.d. Kerkhof, Harry van der Ham, Kick van der Val, Ad Brou wer, Frans Bouwmeester, Piet de Vries, Henk Wery en Henk Warnas. Trainer Ko Stoutjesdijk bracht te gen Vlissingen praktisch dezelfde spelers in het veld als tegen WC (alleen verving Louis v.d. Laak nu Anton de Koning, die tegen WC voor de enige treffer zorgde). Maar binnen het veld was gescho ven met de posities en dat leverde duidelijk rendement op. Tot nu toe wisten de oranje-zwarten in oefenduels nog niet echt te im poneren. Tegen de 'betaalde amateurs' uit Walcheren werd goed gewerkt en men schiep zich meerdere kansen. Te vaak bleven die echter nog on benut. Pas na bijna een half uur opende Vlissingen de score via Marcel Schenk. Nadat Leo Haver mans in het strafschopgebied werd neergelegd was er een kans op de gelijkmaker, maar Fred Hommel nam de penalty te non chalant en miste. Het spel golfde daarna op en neer. Vijf minuten voor de rust nam Vlissingen ver der afstand. Na een overtreding in de verdediging belandde de bal uit een vrije trap van Huub Stokman (vanaf de rand van het strafschop gebied) via het lichaam van doel man Gerwin Hoek in het doel. Hoek moest overigens deze mid dag meerdere keren handelend op treden en deed dat goed. Tn de voorhoede van de hoofdklasser was ex-Vosmeerspeler Ard Beur- kens fanatiek, maar zijn vele po gingen hadden weinig resultaat. Dat was niet in de laatste plaats de verdienste van Adrie Capelle, Ad Verhees en Henk Potappel, die hun voormalige ploeggenoot pri ma onder controle hielden. Kort na de rust kreeg Vosmeer een nieuwe kans om te scoren, maar Ron Vaders schoot dc voorzet van Fred Hommel hoog over. Na twintig minuten was het wel raak. Frank Timmermans verzilverde een voorzet van links, 1-2. Hel bij zonder warme weer speelde ver volgens beide teams parten en er ontwikkelde zich een wal matte vertoning. Zo'n vijf minuten voor hel einde wist Vlissingen opnieuw te scoren. Doelman Hoek keerde in eerste instantie het schot van de doorgebroken Christiaan Adedeji, maar in de rebound doelpuntte die alsnog. De kleine honderd be talende en overige toeschouwers zagen deze middag in elk geval be slist geen eenrichtingsvoetbal. De tweede en vierde keus van Vosmeer speelden een onderling duel. Vosmeer 2 won met 6-1, door doelpunten van o.a. Ab de Jonge, Anton de Koning (2x) en Jack Mosch. Voor de oudjes scoorde Dré Hommel. Vosmeer 3 verloor met 7-5 van Divo 3 en Vosmeer 5 won met 2-5 van Divo 5. Het dameselftal klopte Moerstraten met 6-0. Doelpunten makers waren Maja Vermaas (2x), Diana Hendrikse en Jolanda Dorst (3x). Smerdiek oefende tegen HSC '28. uit Heerle en speelde 4-4. De wed strijd was nog maar enkele minu ten oud toen HSC de leiding nam, maar na een half uur tekende Wim Priem voor de gelijkmaker. Meteen na de rust maakte HSC 1-2. Smerdiek werd feller en uit een strafschop zorgde Corné Stoutjesdijk voor 2-2. Een sole rende Jan de Viet tekende knap 3-2 aan. Vervolgens liep HSC uit naar 3-4 en in de laatste minuut kopte Frans Gabriëls de gelijkma ker binnen. Donderdag verloor Smerdiek met 2-3 van FC Bergen. De doelpun ten kwamen op naam van Gert- Jan van Ham en Jan de Viet. Smerdiek 2 speelde in een gelijk- opgaande wedstrijd gelijk tegen Stavenisse. Martin Neele opende de score voor Stavenisse, waarna Tony v.d. Werf de buitenspelval omzeilde en de ver uitgelopen doelman omspeelde: 1-1. Na dc rust kwam hierin geen verande ring meer. Andere uitslagen: WHS-NTTV 2-4, FSV-SPS 0-3. WHS I-Kogelvangers 0-1, WHS 1-NTVV 2-4, WHS 2-NTVV 3-2, Kogelvangers 2-WHS 3 5-4, DES 2-WHS 3 3-3, WHS 4-DES 3 6-3, Kloetingc 4-WHS 4 11-0, WHS 5-Slavenissc 2 0-2. Gezien de landelijke norm van 70 spelers per baan had de itieerder- heid van de Thoolse gemeente raad maandagmiddag geen bezwaar tegen aanleg van een der de baan voor de 181 leden tellende tennisvereniging St. Annaland. In plaats van een traditionele gra- velbaan wordt het een zand- kunststof tennisbaan. De kosten zijn daarvan wel 25.000 gulden meer, maar de gemeente rekent dan een hogere huur van 2500 gul den. Ook in de winter kan er op zo'n baan gespeeld worden, be halve als het gesneeuwd heeft. SGP en RPF/GPV stemden om principiële redenen tegen omdat de velden op zondag bespeeld, worden. J.L. van Gorsel wees er op, dat de St. Annalandse vereni ging diverse leden telt, die dat juist niet doen. "Dat waarderen we zeer, maar het andere heeft zwaarder gewogen", zei K.A. Heijboer. I.C. Moerland complimenteerde wethouder P. van Schetsen voor de snelle verwezenlijking van de wensen van de tennisvereniging. "Wanneer 1 lid van het college lijdt, dan lijden alle leden en wan neer er 1 lid gekieteld wordt, wor den ze allemaal gekieteld", merkte de wethouder gekscherend op. Van Gorsel herinnerde nog aan de wens van de vereniging om een uitgang aan de Dorpsweg te ma ken omdat de Stoofweg voor kin deren nogal onveilig is. Gemeentewerken maken daarvoor een plan, liet de wethouder weten. Het VVD-raadslid noemde tennis een nog steeds door groeiende sport en op basis van gelijke mon niken, gelijke kappen, zou de der de baan er moeten komen. Al vond Van Gorsel het een zaak van de vereniging zelf, zo'n zand- kunststofbaan is wel blessurege- voeliger. "De een is pro dit soort velden, de ander tegen", zei de wethouder. "Het ligt aan de wensen van de vereniging." W.C. van Kempen stipte het ver zoek vanuit Poortvliet nog aan om daar een tennisveld aan te leg gen. Hij pleitte ervoor om de nor men in acht te nemen. "Anders krijg je een rondje tennisbanen in de gemeente. Het effectief gebruik van de huidige banen zou eens be keken kunnen worden, want het is toch allemaal gemeenschaps geld", aldus de CDA- fractievoorzitter. De selectie van s.v. Smerdiek is door eigenaar H. Zwikker van re creatieterrein De Pluimpot in Scherpenisse voorzien van nieuwe trainingspakken. De uitreiking, die plaatsvond op de mini- golfbaan van het recreatieterrein, was voor de blauw-zwarte hoofd macht gekoppeld aan een och tendje ontspanning als voorbereiding op het oefenduel tegen GPG Na gezamenlijk koffiedrinken in de kantine vertrokken spelers en trainers naar De Pluimpot voor de uitreiking. De heer Zwikker werd voor zijn geste bedankt met een bos bloemen. Aansluitend werd mini-golf gespeeld en daar na in de eigen kantine de maaltijd gebruikt. Trainer Cees Stoutjesdijk moet fti zijn selectie het vertrek van de routiniers Wim Scherpenisse en Wim Vroegop opvangen. Hij werkt met het eerste en tweede elf tal als één groep en traint boven dien de oudste junioren. Die A/B-junioren worden begeleid door oud-eerste elftalspelers. Tweede trainer Adrie v.d. Rhee richt zich op de jeugd vanaf de D- pupillen. Op die manier wil Smer diek de opbouw van de vereniging op het sportieve vlak duidelijk gestalte geven. Het eennte elftal van Smerdiek in de nieuwe trainingspakken van recreatieterrein De Pluimpot. Staande rechts sponsor H. Zwikker, MvHlfBlif I Mi hnks trainer C. Stoutjesdijk en bestuurslid A. van Splunter. De Zwaluw, Oud-Vossemeer. St.Ghislain, 19 augustus. In concours 274 duiven van 23 inzenders, los 8.00 u. met z.o. wind. Eerste duif 9.57.13 u. is 1093.825 m/min., laatste duif 10.45.08 u. is 774.724 m/min. J. Buitenhuis 1 en 12; Jos en J. Vaders 2, 37, 52 en 63; J. Kruf 3, 7, 8, 42, 64 en 69; G. Hoek 4, 27, 34 en 55; D. Ha vermans 5, 29, 30, 47, 57 en 58; M. van Driel 6 en 21; C.A. Hommel 9, 54 en 59; P. Vis 10, 33 en 67; J. van Balle- gooy 11, 25, 32, 36, 45, 46 en 62; A. Capelle 13, 35, 53, 65 en 66; A.P. Key- zers 14, 41 en 43; P. Hommel 15, 17, 18, 22, 38, 39, 48 en 60; C.P. Aarden 16; J. Schetters 19, 44 en 68; D. Vaders 20; L.M. Plandsoen 23, 28 en 50; A. van Daalen 24 en 31; R. Voormeulen 26 en 40; J. Potappel 49; J. Egberts 51; Hoek en Zn. 56 en 61. De Zwaluw, Oud-Vossemeer. Pont St.Maxence, 19 augustus. In concours 229 jonge duiven van 19 inzenders, los 7.30 u. met z.o. wind. Eerste duif 11.50.10 u. is 1065.933 m/min., laatste duif 12.17.56 u. is 961.434 m/min. P. Hommel 1, 18, 20, 28, 44 en 53; M. van Driel 2, 31, 51, 52 en 58; R. Voor meulen 3, 5, 9, 26, 29, 33, 38 en 49; J. van Baliegooy 4, 14, 32, 40 en 46; M. deGraaff 6, 11, 19, 22 en 23; D. Vaders 7, 8, 15 en 56; W. Burgers 10; D. lstha 12; J. Buitenhuis 13, 39, 42 en 45; A. van Daalen 16 en 27; Jos en J. Vaders 17, 37, 41, 43, 48 en 55; A. Capelle 21, 24 en 47; J. Schetters 25, 30 en 34; J. Potappel 35; P. van Baliegooy 36; A.P. Keyzers 50 en 57; G. Hoek 54. De Reisduif, Sint-Philipsland. St.Ghislain, 19 augustus, 134 km. In concours 633 duiven, los 7.30 u. met windstil weer. Eerste duif 10.05 u. is 868 m/min., laatste duif 11.32 u. J. Quist 1, 97 en 122; K.A. Reijngoudt 2, 11, 40, 86, 112, 119 en 141; P. v.d. Made en Zn. 3, 9, 13, 41, 98 en 104; J. Reijngoudt en Zn. 4, 6, 16, 25, 27, 31, 39, 43, 47, 72, 81, 95, 109, 113, 117, 121, 143 en 149; Jac. Geense 5, 52, 71, 76, 77, 102, 134, 137, 148 en 150; J.C. Verwijs 7, 26, 44, 61, 69, 91, 108, 139, 153 en 157; S.M. Quist en Zn. 8, 17, 18, 22, 23, 35, 42, 45, 53, 54, 55, 57, 62, 64, 67 en 83; A.P.W. Bolijn 10, 28, 34, 38, 49, 66, 74, 78, 79, 90, 100, 105, 110, 116, 140 en 142; R. v.d. Reest 12, 14, 21, 32, 96, 99, 115, 131, 145, 154 en 156; P. Wagemaker 15, 33, 50, 65, 118 en 136; A. Kot 19; M.B. Quist 20, 85, 106, 107 en 126; K. van Dommelen 24; J. Suurlant en Zn. 29 en 63; A.W.A.P. Bolijn 30, 51, 60, 80, 89, 127, 135, 147 en 155; Comb. Bolijn 36, 75, 92, III, 114, 128, 133, 138, 144 en 146; A. Faas- se 37 en 93; Adr. Verwijs 46, 68 cn 124; A. de Zwart 48, 56 cn 94; .1. van Ocvc- ren 58 cn 132, .1. Reijngoudt 59 cn 84; .1.1). Quist 70, 88 CI1 120; A. Gccnsc 73, 82, 101, 103, 125 cn 151; M. Laban cn Zn. 123, 130 cn 158; C. Diclcman 129; M.P. lonlcyiic 152. Dc Reisduif, Sinl-IMiilipsland. I'onl St.Maxence, 19 augustus, 281 km. In concours 494 duiven, los 7.30 u. incl windstil weer. Eerste duif 11.53 u. is 1068 m/inin., laatste duif 12.21 u. S.M. Quist CI1 Zn. I, 5, 12, 23, 32, 60, 72, 88, 114 CI1 117; I. Reijngoudt 2, 47, 94, 103 cn 115; K. dc l'rcl 3, 16, 35, 57, 92 cn 112; J.C. Verwijs 4, 44, 51, 54, 71, j 82 cn 119; M. Laban cn Zn. 6, 13, 17, 24, 50, 73, 86 cn 90; L. Reijngoudt 7, 22 cn 78; K. van Dommelen 8, 19, 20, 21, 29, 45, 58, 61, 63, 80, 120 cn 124; J. Reijngoudt en Zn. 9, 15, 18, 25, 30, 49, 64, 76, 87, 91, 93, 97, 113 cn 123; M.P. Fontcyne 10, 26, 41, 46, 59, 95, 110en 111; A. Faasse 11, 42, 70en 106; K.A. Reijngoudt 14, 28, 31, 33, 74, 75, 100 en 105; Adr. Verwijs 27, 34, 81, 121 en 122; P. Wagemaker 36, 38, 39, 56, 62, 69, 96, 109 en 118; A. Kot 37; R. v.d. Reest 40, 55 en 104; J. Suurlant en Zn. 43, 52, 79, 89, 98, 99, 107 en 108; A. Verhage 48, 68 en 101; F. den Bra- ber 53; A. de Zwart 65, 66 en 67; Joh. Kosten 77 en 84; Jac. Geense 83; J.D. Quist 85; R.G. v.d. Velden 102; D. Meijer 116. De Zwaluw, Sint-Maartensdijk. St.Ghislain, 19 augustus. In concours 291 duiven, los 8.00 u. Eerste duif 9.49.55 u. J. de Rijke 1, 2, 33, 35 en 42; A. van Gorsel 3, 8, 15, 16, 18, 45, 51, 54 en 67; C. van Gorsel 4, 38 en 39; P. v.d. Repe 5 en 60; I. Kwaak 6, 10, 11, 12'en 55; S. Vermaas 7, 63 en 64; 9. Bijl 9; J.C. van Dijke 13, 21, 31 en 52; L. Lind- hout en Zn. 14, 24, 30, 32, 40, 43, 50, 59, 61 en 71; J. Stoutjesdijk 17, 20, 25, 36,46, 49 en 66; D. de Wilde sr. 19, 26, 29, 37, 56 en 58; M. van Hemert 22, 23, 28, 47, 57, 62, 65, en 72; D. de Wilde jr. 27; J. Heijboer 34, 48 en 53; D. Bentschap Knook 41 en 70; A. Zwagemaker 44, 69 en 73. De Zwaluw, Sint-Maartensdijk. Pont St.Maxence, 19 augustus. In concours 113 duiven, los 7.30 u. Eerste duif 11.47.06 u. A. van Gorsel 1, 6, 8 en 24; L. Lind- hout en Zn. 2, 3, 12, 18, 23 en 26; P. Bijl 4; C. van Gorsel 5, 7, 9, 10, 14, 22, 27 en 28; I. Kwaak 11, 15 en 20; M. van Hemert 13; J.C. van Dijke 16, 17 en 19; J. Stoutjesdijk 21; S. Vermaas 25. De Trouwe Duif, Tholen. Pont St.Maxence, 19 augustus. In concours 228 jonge duiven van 20 inzenders, los 7.30 u. Eerste duif 11.37.47 u. is 1106.573 m/min., laatste duif 12.05.28 u. is 995.369 m/min. P. Laban 1, 7, 9, 12, 27, 36, 55, 56 en 57; Jac. van Dijke 2, 29, 30 en 31; L. Hage 3 en 35; C. van Luyk 4, 6, 24, 42, 43, 49, 51 en 52; C.J. v.d. Berge en Zn. 5, 16, 26, 40 en 41; Joh. Hol 8 en 32; C. Moeliker 10, 23, 34 en 54; L. v.d. Hoofd 11, 28 en 46; J. Baay 13, 21, 47 en 48; Joh. Deurloo 14 en 53; J.M. van Dijke 15 en 45; C. Laban 17, 33, 38 en 50; Joh. Kegge 18 en 37; J. Toetenel 19, 39 en 44; A. v.d. Vlies 20; L. v.d. Kleyn Jzn. 22; L. v.d. Klein 25. De Trouwe Duif, Tholen. St.Ghislain, 19 augustus. In concours 399 duiven van 24 inzenders, los 8.00 u. Eerste duif 9.58.01 u. is 1056.020 m/min., laatste duif 10.42.27 u. is 767.034 m/min. C. Laban Azn. 1, 7, 13, 23, 55 en 76; P. Laban 2, 9, 37, 41, 45, 46, 47, 59, 92 en 93; T. Teunisse 3, 11, 22, 28, 29, 31, 32, 38, 44, 67, 97 en 98; Jac. van Dijke 4, 35, 48, 72, 73, 75 en 94; L. Hage 5, 19, 49, 54, 64, 78 en 100; C. Laban 6, 15, 33, 53, 65, 66, 68 en 74; C. Moeli ker 8, 42, 51, 52, 56, 71 en 91; L. v.d. Klein 10, 14, 20, 24, 43, 69, 77, 96 en 99; L. v.d. Hoofd 12, 17, 34, 60, 80, 86 en 90; Joh. Hol 16, 21 en 63; J. Toete nel 18, 62 en 84; A. v.d. Vlies 25, 39 en 58; M.P. van Haaften en Zn. 26, 50, 81 en 89; C.J. v.d. Berge cn Zn. 27, 57 en 85; Joh. Deurloo 30; Joh. Kegge 36, 40, 70 en 83; J. Noom 61, 87 en 95; J. Baay 79 en 88; L. v.d. Kleyn Jzn. 82.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 15