De PSD in 1988 Boot, brug, tunnel De Bevelander) en Tholen recreatief Provincie zoekt vuilstortplaats G vergunning iff (nederland) s.v. (tholen) ontwerp-provinciaal bo demsaneringsprogramma 1990 ter inzage D Donderdag 27 juli 1989 Noord- en Zuid-Beveland en Tholen kunnen niet worden ge kenmerkt als een samenhangend gebied. Beter is het te spre ken van drie deelgebieden met elk een eigen karakter en inrichting, maar met één gemene deler: de Oosterschelde. Hoofdthema's Attracties PAK EVEN UW ZAKBOEKJE autobedrijf krebbekx provinciale griffie Voor verwerking afval Noord-Zeeland Voor de regio Noord-Zeeland moet versneld worden gezocht naar verwerkingscapaciteit voor afval. Gede puteerde staten van Zeeland schrijven dat in hun aan biedingsbrief bij de begroting voor 1990. Het college gaat er van uit, dat omstreeks 1992/1993 op Tholen, Sint-Philipsland en Schouwen-Duiveland de huidige (twee) stortplaatsen niet meer in gebruik zijn als ge volg van de door het rijk gestelde IBC-normen. Middelbare Agrarische School provinciale griffie SINT- PHILIPSLAND BETAALBARE HAARMODE tfAPSALCN MIIIEAVNDAV Vakantiespel Geld van De Schelde Diefstal gereedschap ABDIJ De Prinses Irene, verkocht en omgedoopt tot Karwela De provinciale stoomboot-diensten in Zeeland (PSD) kostten in 1988 bijna vijftig miljoen gulden, om precies te zijn: f 49.972.971,—. Het rijk nam daarvan ruim dertig miljoen gulden voor zijn rekening.De rest kwam uit opbrengsten: ruim negentien miljoen gulden, waarvan acht tien miljoen gulden bestond uit de veergelden, die de passagiers in re kening worden gebracht. Dat blijkt uit de jaarstukken van de PSD over 1988, die in septem ber in de statenvergadering aan de orde komen. De meeste vaarten werden vorig jaar gemaakt met de Prinses Juli ana, ruim 13 duizend. Een kleine 60 vaarten viel uit als gevolg van slecht weer of storing aan de laadbrug of motor. Door trillingen ontstonden scheuren in voetsteu nen van de generatoren. De oor zaak van de trillingen kon, ook na onderzoek, nog niet worden vast gesteld. Het herstel kostte een miljoen gulden. Een bedrag van dezelfde grootte was nodig voor het repareren van schade aan de krukassen van twee dieselmoto ren. De Juliana kreeg vorig jaar ook te maken met een (valse) bommelding. Het kostte twee rei zen. De Prinses Beatrix maakte ruim 3 duizend vaarten op Vlissingen- Breskens en ruim 700 op Kruiningen-Perkpolder (tijdens de onderhoudsbeurt van de Prins Willem-Alexander). Het schip ging zelf een maand uit de vaart voor periodieke onderhoud. De Prinses Margriet kon 21 over tochten niet maken door weers omstandigheden en laadbrugsto- ringen. Er werden met het schip ruim 3,8 duizend vaarten ge maakt. De Prinses Christina hoefde geen enkele keer aan de kant te blijven; de veerboot maakte ruim 11 dui zend vaarten. De Prins Willem Alexander kwam aan een totaal van 9,6 duizend vaarten. Tijdens de onderhouds beurt werd de huid van het schip voorzien van een aangroeiweren de afdeklaag. Overigens bedroeg de uitval van alle boten 0,21 procent, waar door kan worden vastgesteld, dat de kwaliteit van de veerver- bindingen op een goed peil bleef. Er werden ruim 3 miljoen auto's overgezet en bijna 7,7 miljoen passagiers. De Prinses Irene werd voor ruim drie ton verkocht aan Mira Ferries Ltd. op Malta. Het schip vaart nu onder de naam Karwela I. Bij de vaststelling van de rijksbij drage voor de jaren 1985/91 werd uitgegaan van een op brengst van vier miljoen voor te verkopen schepen. Ook de Ko ningin Juliana en de Prins Bern- hard behoorden op dat moment nog tot de vloot. De uiteindelijke opbrengst viel aanzienlijk lager uit. In het overleg met het rijk over de bijdrage tot en met 1994 moet daarom ruim drie miljoen worden rechtgetrokken. De herstructurering van de PSD bracht onzekerheid voor de toe komst van het ruim 400 leden tellende personeelscorps in alle geledingen. Er werd onderzoek gedaan naar de automatisering van de kaartverkoop en de daar mee gepaard gaande inkrimping van de waldienst. Inmiddels (op 23 juni 1989) is tot de automati sering besloten. Ook werd vast gelegd, dat de varende dienst wordt verkleind met dertig banen. Tot en met 6 augustus is de provincie Zeeland vertegenwoordigd op de Maritieme Expo in het Maritiem Instituut De Ruyter te Vlissingen. De provinciale stand - op de eerste verdieping - belicht de huidige ver bindingen tussen Midden-Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen: de veer boten over de Westerschelde. Maar ook de plannen die de provincie voor de - wat haar betreft nabijste - toekomst heeft worden getoond: de vaste oeververbinding Westerschelde of WOV. Aan de hand van foto's en dialichtbakken worden de Provinciale Stoombootdiensten (PSD) in beeld gebracht. In een vlootschouw op (foto)papier worden bezoekers langs de vijf veerboten gevoerd. Tege lijkertijd krijgen zij informatie over voortstuwing, snelheid en aantal te vervoeren eenheden (personen- en vrachtauto's). Hoe de vaste oeververbinding Westerschelde eruit kan gaan zien wordt duidelijk uit impressies van de maatschappijen, die de brug, de tunnel of een combinatie van die twee willen verwezenlijken. De provinciale stand is onderdeel van een overzichtstentoonstelling van de activiteiten in en rond de Westerschelde. De openingstijden van het Maritiem Instituut De Ruyter, Boulevard Bankert, Vlissingen, zijn dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur (en niet 16.00 uur, zoals abusie velijk was vermeld in Abdijnieuws van vorige week). IETTWS Dat staat in het rapport Sterkte zwakte analyse Noord- en Zuid- Beveland en Tholen, toeristisch- recreatief actieplan. In het plan worden de afzonderlijke gebieden beschreven. Aangegeven wordt, dat de watersport in al haar fa cetten het belangrijkste element is in recreatie en toerisme. Rust en ruimte gelden vooral voor het binnendijkse gebied. Uitbreiding van verblijfsrecreatie moet zorg vuldig gebeuren om rust en ruim te te behouden. In het rapport worden drie hoofd thema's onderscheiden: de Zee landboulevard, water en natuur- en landschapsbeleving. De Zeelandboulevard - de door gaande verbinding over de kop pen van de (voormalige) eilanden - is vooral van belang voor Noord- Beveland. Een deel van de route loopt immers over Noordbeve- lands grondgebied en wel dat van de gemeente Wissenkerke. Opzet van de Zeelandboulevard is een schakel te zijn tussen de kustgebieden met afstapmoge- lijkheden voor het achterland, waar dan stedeschoon, land schappen en andere toeristische attracties kunnen worden aan gedaan. Dat houdt in, dat de attracties en accommodaties van hoogstaan de kwaliteit en grote verschei denheid moeten zijn, willen zij toeristen en recreanten blijven trekken. Wandelaars, fietsers en automobilisten moeten elkaar niet hinderen en daarom worden afzonderlijke routes bepleit. Voor de Oosterschelde wordt het motto "Beleef de Oosterschel de" geïntroduceerd. De verschil lende vormen van watersport spelen hierin een belangrijke rol, maar ook het achterland heeft een functie. De op handen zijnde aanwijzing tot beschermd natuurgebied van een deel van de Oosterschelde noopt tot het instellen van zones voor plankzeilen, sportvisserij en duiken en routes voor (zeil)boten, zo wordt in het rapport geconclu deerd. Ook bij de inrichting van de oevers en de mogelijkheden voor jachthavens moet hiermee rekening worden gehouden. Op het land zelf zouden wandel, fiets- paard- en autoroutes rond de Oosterschelde uitgezet moe ten worden. De pont tussen Yer- seke en Gorishoek kan voor fietsers in de route worden op genomen. In de dorpen rond het water moet de historische relatie tot de Oosterschelde uit de doeken worden gedaan, waarbij de visse rij een belangrijk uitgangspunt is. In Yerseke en Colijnsplaat kan een verbinding worden gelegd met de hedendaagse visserij. Oesterdam en Oosterscheldeke- ring, maar ook het Kanaal door Zuid-Beveland en de Kreekrak- sluizen, zijn elementen die de wa terhuishouding in beeld brengen. Er zouden speciale routes kunnen worden uitgezet die de water huishouding als onderwerp hebben. Het Veerse Meer, het Zoommeer en de Westerschelde wordt ook een rol toebedeeld. Het Veerse Meer heeft nagenoeg zijn maximale capaciteit bereikt. Het verdient aanbeveling het meer te bestemmen voor de klei ne actieve watersport en de oe verrecreatie. Grote (zeil)boten zouden dan verwezen moeten worden naar de Oosterschelde. Het Zoommeer biedt uitstekende gelegenheid voor zwemmen, zonnen, surfen en kanoën. Er zijn goede mogelijkheden voor de verhuur van roeiboten, waterfiet sen en kano's. Ook kleine zeilbo ten kunnen goed terecht op het Zoommeer. Loopsteigers en klei ne aanlegplaatsen zijn hierbij on ontbeerlijk. De voorzieningen zullen niet al leen dagjesmensen aantrekken. Om wildkamperen tegen te gaan wordt aanbevolen het bestaande kampeerterrein uit te breiden of eventueel een nieuwe camping aan te leggen. De Westerschelde speelt tot nu toe een ondergeschikte rol in de watersport. Van groter belang is de dijkrecreatie met uitzicht op de scheepvaart naar en van Ant werpen. Meer dijkvakken zouden opengesteld kunnen worden voor wandelaars en fietsers. Er zouden parkeervoorzieningen en pick nickplaatsen gemaakt kunnen worden. Het derde hoofdthema is de natuur- en landschapsbeleving. Alledrie de regio's kenmerken zich door een eigen karakter. Noord-Beveland heeft als belang rijkste kenmerk modern land bouwgebied met grote, sterk gemechaniseerde, agrarische be drijven. Zuid-Beveland is een agrarisch gebied met landbouw- en weidegronden, veelvuldig af gewisseld met boomgaarden. Tholen is een relatief open agra risch gebied met veel land- en tuinbouw, afgewisseld met wei degronden. Bekend zijn vooral de kleurrijke akkers met bloemen voor de zaadteelt. De rust en de openheid moeten behouden blijven. Toch kunnen toeristen actief bij natuur- en landschap worden betrokken, al dus de samenstellers van het rap port, bijvoorbeeld door cursussen en werkweken te organiseren. Als voorbeeld wordt genoemd een kaasboerderij met verblijfsac- commodatie waar het kaasma ken kan worden geleerd. Ook kunnen natuurcampings worden aangelegd op de route van (lange-afstands)wandelpaden en fietsroutes. Goed onderhoud is een voorwaarde voor handhaving en versterking van natuur en landschap. De attracties in de drie gebieden zijn charmant en kleinschalig. Volgens de rapporteurs is er be hoefte aan een beeldvormende trekker van grootschalig karakter, zoals een educatief centrum of een themapark. Thema's zouden kunnen zijn visserij, waterhuis houding, energie of landbouw, natuur en milieu. De aantrekkelijkheid van de stoomtram Goes-Borsele moet worden vergroot. Dat geldt voor al voor het begin- en het eind punt. Op het station in Goes (begin) moeten bereikbaarheid en toegankelijkheid van het empla cement worden verbeterd. Er moeten perrons komen en wacht- en ontvangstruimten moeten worden gebouwd. Er zou ook een kleine tentoonstellings ruimte gemaakt kunnen worden. Aan het eindpunt zou een zoda nige attractie moeten komen, dat de passagiers van de stoomtram meteen daarin kunnen overstap pen. Op korte termijn zouden hiervoor plannen moeten worden ontwikkeld. Een toeristische trek pleister aan het eind van de lijn verhoogt ook de aantrekkings kracht op de stoomtram zelf. Het rapport van de regionale pro- jektgroep voor toerisme en re creatie voor Noord- en Zuid- Beveland en Tholen is voor tien gulden te koop bij het informa tiecentrum van de provincie, Ab dij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180-31400. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland- Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 THOLEN 29 jul Stadswandeling, 19 u., rest. Zeeland 2 aug Soosmiddag, flat Verbran- destr. 14 u. 15 t/m 18 aug Fietsvierdaagse, The Pub 18.30 u. 25 aug Wielerronde 18.30 u. 25 aug Dauwzwemmen, de Spet ter 6 u. 25 en 26 aug Braderie 26 aug Gondelvaart vanuit han delshaven OUD-VOSSEMEER 12 aug Concours hippique Een- drachtruiters SINT-ANNALAND t/m 30 sept Boerderij en platte land, De Meestoof di t/m za 15-17 u. 5 aug Braderie SINT-MAARTENSDIJK Elke woensdagmiddag vakan- tiespelen voor de jeugd (6 tot 12j.),Haestinge t/m 30 jul tennistournooi op De Muye 29 jul Braderie 1 aug Dauwzwemmen met ont bijt, Haestinge 6 u. 18 aug Thoolse triathlon, Haestinge SCHERPENISSE 29 jul Wedstrijd sterkste man/vrouw van de campings, Go rishoek 13 u. 27 aug Oosterschelde surfmara- thon, De Zeester 11 u. POORTVLIET 19 aug Zomermarkt SINT-PHILIPSLAND 15 t/m 18 aug Fietsvierdaagse BERGEN OP ZOOM t/m 1 sept. Tentoonst. over vleer muizen en over afval, Klavervel denhof, di t/m vr en zo 13-16 u. t/m 3 sept. Expos, schilderijen op plexiglas, Markiezenhof 27 t/m 29 jul Krabbenfoor 30 jul t/m 3 sept. Expos. Joop Mijsbergen, Markiezenhof 5 aug Verzamel-ruilbeurs, Blauwe Handstr 32, 13-16 u. film film film ROXY 1: Roadhouse - a.l., do 20.15 u., vr en za 19 en 21.30 u., ma t/m wo 14 en 20.15 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. ROXY 2: Karate Kid III - a.l., do 20 u., vr en za 19 en21.30 u., ma t/m wo 14 en 20 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: Police aca demy 6 - a.l., do t/m za en ma t/m wo 14 en 19 u., zo 14, 16.30 en 19 u. A fish called Wanda - a.l., dag 21.30 u., za 19 u. CINEMACTUEEL 2: Licence to kill - a.l., do t/m za, ma t/m wo 14, 18.45 en 21.30 u., zo 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: The naked gun - a.l., do t/m za en ma t/m wo 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u. Taran en de toverketel - a.l., dag 14 u. Wekelijks Ether 106. donderdag vrijdag: zaterdag: zondag: vast programma SLOTH tel. 01660-4004 .5 Mhz/FM, kabel 89.9 Mhz. maandag: dinsdag: woensdag: 18.00-19.30 uur 19.30-20.30 uur 14.00-15.30 uur 15.30-17.00 uur 17.00-18.00 uur 18.00-19.30 uur 19.30-20.30 uur 11.00-12.00 uur 12.00-12.30 uur 12.30-14.00 uur 14.00-16.00 uur 16.00-17.30 uur 17.30-18.30 uur 11.30-14.30 uur 14.30-15.30 uur 15.30-16.30 uur 16.30-18.00 uur 18.00-19.00 uur 19.00-20.00 uur 20.00-21.00 uur 18.00-19.00 uur 19.00-20.00 uur 20.00-21.00 uur 18.00-19.30 uur 19.30-21.30 uur 14.30-15.30 uur 15.30-16.00 uur 16.00-18.00 uur 18.00-19.00 uur 19.00-20.00 uur 20.00-21.30 uur 21.30-23.00 uur Rondom 60 Sloth'jes Door de wereld gaat een woord De verjaardagskalender Vliegende Schijven Weekend voor de deur Gospelprogramma er is hoop Music Machine Ditjes en Datjes Sloth Accent De Verzoekhoek Hak op de Tak show Op de Tribune sportprogr. De Zevensprong Bloemendaalse Radiogem. 1 Uur Jan Goed Zeeuws, goed rond In vogelvlucht Viva La Musica Dienst Thoolse Kerken Breng eens een zonnetje Maandagavondmatinee sportflitsen Country muziek Muziek uit vervlogen tijden Dubbel zout Er is een brug chr. koren Boeklezing voor blinden Goud en oud Aan het diner Muzikale mengelmoes City Dance Club Tandem PRINS REINIERSTRAAT 3 STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA Advertentie I.M. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag Internationale Flavor Fragances IFF (NEDERLAND) BV te Tilburg heeft bij hen op 24 ja nuari 1989 een aanvraag ingediend om vergunning ingevolge de Afvalstoffenwet voor het bewaren en bewerken van uienpulp in een inrichting op een perceel aan de Zeedijk te Oud-Vossemeer, kadastraal bekend gemeente Tholen, sectie G, nr. 1 (gedeeltelijk). Ter inzage Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten besloten de ge vraagde vergunning te verlenen onder voorschriften ter bescherming van het milieu. De aanvraag, de vergunning en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 28 juli 1989 tot en met 28 augustus 1989 op de volgende plaatsen en tijden: op het gemeentehuis van Tholen, Markt 1 - 5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen van 9 -12 uur en iedere maandagavond van 17.30 - 20.00 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint Maartensdijk; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middel burg, op werkdagen van 9 - 12 en van 14 - 16 uur. Beroep Vanaf 28 juli 1989 tot en met 28 augustus 1989 kan tegen voornoemde vergunning beroep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage, door de aanvrager, de betrokken adviseurs, dege nen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22, 2e lid of 28,1e lid onder c. van bovengenoemde wet bezwaren hebben ingebracht of door enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De vergunning wordt op 28 augustus 1989 van kracht, tenzij over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 4,1e lid van de Tij delijke Wet Kroongeschillen, een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Middelburg, 18 juli 1989 sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 Hoewel nader overleg over de toe- Het milieu krijgt de komende ja- komstige afvalverwerking nog moet plaatsvinden, gaat de lande lijke coördinatie-commissie afval beleid uit van samenwerkingsgebieden waarbin nen een gelijk kostenpatroon voor afvalverwerking aanwezig moet zijn. Zeeland maakt samen met Noord-Brabant en Limburg deel uit van het gebied Zuid- Nederland. Gescheiden inzame ling en hergebruik zijn zaken die daarbij genoemd worden. Dat past prima in de doelstellingen van het onlangs door de provincie ingestelde milieufonds (voor 1989 is 50.000 gulden uitgetrokken). ren ruimschoots de aandacht van het provinciaal bestuur. Zo is er een voornemen om van toekom stige bedrijfsterreinen eerst de bo demkwaliteit van het moment vast te stellen, zodat later eenvoudig kan worden geconstateerd of een bedrijf de bodem al dan niet ver vuild heeft. Het college streeft er naar om in 1990 het eerste Zeeuw se milieubeleidsplan vast te stel len. In de begroting is 75.000 gulden opgenomen voor het proefgebied zoet water bij Tholen. De eerste fase van het door het waterschap ontwikkelde plan voor een zoet watervoorziening omschrijven g.s. als 'meer een waterbeheer- singsplan'. Het college is van me ning dat de kosten daarvan uit de algemene omslag gedekt kunnen worden. De tweede (verfijning) en derde fase (verfijning per deelge bied) moeten volgens g.s. door de direct betrokkenen betaald wor den. Overigens willen g.s. de sta ten in de loop van 1990 voorstellen doen die te maken hebben met een verdere democra tisering en verbreding van het fi nanciële draagvlak van de waterschappen. Wat de wegen betreft, zal in 1990 vervolgd worden met de planvoor bereiding voor verbetering van de Krabbenkreekweg en verbetering van een wegvak van de S6 bij Scherpenisse. Ook zal de verbete ring van de Rijksweg tussen Sint- Philipsland en Anna Jacobapol- der worden voorbereid. De weg Poortvliet - Sint-Annaland (terti aire weg nr. 13) wordt naar ver wacht eveneens verbeterd. ESLAAGD DOS GEFELICITEERD Aan de MAS in Goes slaagden de volgende personen: J. van Riet uit Sint-Maartensdijk (deeltijd MAS voor volwassenen), Jaap Suurland uit Scherpenisse (commerciële economie voor de detailhandel a.g.f. of levensmiddelen), M.C. Bruynzeel uit Sint-Annaland, A. Buijck uit Sint-Philipsland, H. Kosten uit Tholen, P.A. Smits en M.A.M. Veraart uit Oud- Vossemeer (EVTO), J.N. van Dijk uit Oud-Vossemeer en W.C. van Kempen uit Poortvliet (computer- management in de fruitteelt), D. de Hond uit Oud-Vossemeer (mo derne rundveehouderij), J. van Bale en W. van Bale uit Tholen en A.J. Hage uit Poortvliet (schapen houderij). Monique Bernaards uit Oud- Vossemeer is aan de slagersvak school in Goes geslaagd voor de Slagers Vakopleiding (SVO). Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat vanaf 28 juli tot en met 28 augustus 1989 het ontwerp-bodemsaneringsprogramma van de provincie Zeeland voor een ieder ter inzage ligt. Het programma is bestemd voor het jaar 1990. In het programma wordt aange geven op welke locaties in 1990 onderzoek dan wel sanering van de (mogelijk) vervuilde bodem is gepland. Voorts bevat het ontwerp-programma een stand van zaken van de onderzoeken en sane ringen op de overige (mogelijk) verontreinigde locaties. Het ontwerp-programma ligt ter inzage op. de gemeentesecretarieën; de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg; de openbare bibliotheken in Axel, Burgh-Haamstede, Goes, Hulst, Oostburg, Sas van Gent, Terneuzen, Tholen, Vlissingen en Zierikzee. Het ontwerp-programma met de op het moment beschikbare bijlagen ligt ter inzage op: het bureau milieuzaken van de provinciale griffie, Sint Pieterstraat 42 te Middelburg; op de gemeentesecretarieën, voor wat betreft de onderzoeken op die locaties die zijn gelegen op het grondgebied van deze gemeente. Van 28 juli 1989 tot en met 28 augustus 1989 kan door een ieder gemotiveerd schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp-programma worden ingediend bij: Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedeputeerde Staten zullen het programma na 28 augustus vaststellen. Het programma zal daarna aan de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer worden toegezonden. Deze deelt zo spoedig mogelijk mee welke van de in het programma aangewezen gevallen door sanering of onderzoek in aanmerking komen. Voorts bepaalt hij aan de hand van het programma de hoogte van de door hem in 1990 beschikbaar te stellen financiële middelen voor de uitvoering van de bodemsanering in Zeeland. Degenen die de beschikking willen krijgen over het ontwerp-programma kunnen daartoe contact opnemen met het bureau voorlichting van de provinciale griffie, Abdij 9 in Middel burg (telefoon: 01180-31400). De kosten van het ontwerp-programma bedragen f 10,—. Middelburg, 19 juli 1989 sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 Tevens verhuur zonnebank Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. Het comité Dorp organiseert ook dit jaar weer een kindervakan- tiespel in Anna Jacobapolder. De jeugd van 4 tot 12 jaar kan van 1 t/m 3 augustus terecht in en om de School met de Bijbel. Het pro gramma begint dagelijks om half tien en tussen de middag kunnen deelnemers blijven picknicken. Voor dinsdag staat een india- nenspel op het programma, woensdag is er voor de jeugd van 4 tot 8 jaar een vossenjacht en voor de kinderen van 9 tot 12 jaar een fietspuzzeltocht. Donderdag wordt levend memory en domino gespeeld, 's Middags sluit een bar becue het kindervakantiespel af. Zes jaar geleden besloten Zeeuwse overheden een financiële bijdrage te geven om de Koninklijke Maat schappij De Schelde (KMS) van de ondergang te redden. Uit de re serves van de PZEM werd geld overgeheveld naar de SEOZ, stich ting voor Economische Ontwikke ling Zeeland. De kapitaalsinjectie leverde de SEOZ dit jaar ruim 406.000 gulden aan rente op, die naar rato over de gemeenten wordt verdeeld. Sint-Philipsland 'krijgt het kleinste bedrag, ruim 413 gulden. In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in de constructiewerkplaats van firma Van Dijke op het industrieterrein. De daders hebben een raam gefor ceerd en vervolgens met een krui wagen een behoorlijke hoeveelheid gereedschappen naar buiten gereden. Nadere gegevens waren bij het sluiten van deze krant niet bekend. De technische recherche stelt een onderzoek in. Bij een poging om aan de Zuid- dijk een buitenboordmotor te ste len is voor bijna 1200 gulden schade ontstaan. Vrijdagmorgen ontdekte M. dat aan de motorop hanging van zijn boot was gek noeid, maar de dader was er niet in geslaagd de motor los te krij gen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 7