THOLENDERWIJS Concordia haalt wandelaars muzikaal in informatierubriek van de gemeente tholen DOELSTELLINGEN VAN DE ZEEUWSE ONTWIKKELINGSMAATSCHAPPIJ HEREN LANDBOUWERS: ATTENTIE! SPREEKUUR B EN W GEMEENTEHUIS GESLOTEN AFSCHEIDS RECEPTIE T.C. BENOU OP VRIJDAG 30 JUNI VAKANTIEPERIODE SPORT- EN GEMEENSCHAPSCENTRA 'MEULVLIET' EN 'DE WELLEVAETE' VERKIEZING TWEEDE KAMER •««MSfi-sa'/ WAT LIGT TER INZAGE? VANAVOND KOMMISSIE FINANCIËN Donderdag 29 juni 1989 DE EENDRACHTBODE 5 f 4, Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 In 1988 is in Zeeland een stichting opgericht op initiatief van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, Departement Zeeland. De ze stichting kreeg als naam mee de Zeeuwse Ontwikkelings Maat schappij (ZOM). De ZOM is een dienstverlenend orgaan voor Zeeuwse ondernemingen en bedrijven. Zij beoogt deze ondernemin gen of bedrijven te steunen, zonder daarbij te komen op de explicie te terreinen van andere instellingen of organen van andere dienst verlenende instellingen/instanties. Wel wordt zeer nadrukkelijk gestreefd naar een goede communicatie en afstemming met de in stellingen en instanties. Dit artikel gaat over de doelstellingen van de ZOM, de organisatie er van en de financiering. De ZOM stelt zich ten doel: 1. Poolingfunctie De ontwikkeling van collectieve aktiviteiten voor groepen van Zeeuwse ondernemers, waarbij zoveel mogelijk gebruik wordt ge maakt van de kennis en de ervaring van de bedrijven onderling en waarbij gestreefd wordt naar het uitvoeren van werkzaamheden door de bedrijven gezamenlijk indien de indididuele capaciteiten hier toe niet toereikend zullen zijn. 2. Netwerkfunctie Het ondersteunen, verbeteren, uitbreiden en initiëren van specifieke vormen van samenwerking binnen het netwerk van toeleveranciers en uitbesteders gericht op het benutten van commerciële kansen voor de Zeeuwse ondernemingen. 3. Begeleidingsfunctie Het begeleiden en adviseren van aangesloten ondernemingen, van groepen van Zeeuwse ondernemingen en van plaatselijke en regio nale ondernemingsverbanden bij hun bedrijfsmatige aktiviteiten. 4. Promotiefunctie Het vestigen van de aandacht - nationaal zowel als internationaal - op de mogelijkheden van de ondernemingen gevestigd in het Zeeuwse Deltagebied. Aktiviteitenprogramma De vier doelstellingen kunnen nader geconcretiseerd worden in een groot aantal specifieke taken, deze zijn onder meer: - het introduceren van aangesloten ondernemingen bij potentiële opdrachtgevers; - het begeleiden van aangesloten ondernemingen bij het verwer ven van orders; - het oprichten van (tijdelijke) samenwerkingsverbanden voor het uitvoeren van werkzaamheden; - het oprichten van (tijdelijke) samenwerkingsverbanden voor het aanschaffen van kostbare apparatuur b.v. specifieke meetappa ratuur; - het oprichten van (tijdelijke) samenwerkingsverbanden voor het oplossen van technische en/of milieuproblemen; - het oprichten van (tijdelijke) samenwerkingsverbanden voor het opleiden van personeel; - het oprichten van (tijdelijke) samenwerkingsverbanden voor wer ving en slectie van personeel; - het initiëren van de openstelling van interne bedrijfsopleidingen voor medewerkers van andere ondernemingen; - het begeleiden bij automatisering, kwaliteitszorg, logistiek, ener- giebeheersing, afvalverwerking en cad/cam-technieken; - het begeleiden bij de uitvoering van de Arbeidsomstandigheden wet en bij het veilig uitvoeren van werkzaamheden; - het signaleren van de feitelijke stand van zaken bij de uitbeste dende bedrijven met betrekking tot de mogelijkheden voor de toeleverende bedrijven; - het verstrekken en vervolgen van relevante informatie over knel punten bij de bedrijven aan onderwijsinstellingen, arbeidsbu- reau's, overheden enz.; - het adviseren en begeleiden van aangesloten ondernemingen op het gebied van: - techniek en milieu - promotionele aktiviteiten - steun van overheden en instellingen - sociale, fiscale en juridische aangelegenheden - financiering en organisatie - export - het bevorderen van onderlinge contacten en contacten met over heden, opdrachtgevers enz.. Organisatie van de ZOM Juridische vorm Voor de juridische vormgeving is gekozen voor een Stichting. Naast het stichtingsbestuur zal een Raad van Advies worden ingesteld, die het bestuur bij belangrijke beslissingen zal adviseren. De Stichting streeft niet naar winst. Personeel De dagelijkse werkzaamheden voor de ZOM zullen worden uitge voerd door een secretariaat. Het secretariaat staat onder leiding van een directeur. Tot directeur van de ZOM is benoemd, de heer ing. J.l. de Regt. De heer De Regt heeft vele jaren ervaring, zowel in binnen- als in buitenland, in een commerciële en managementsfunc- tie in dienst van een grote Zeeuwse onderneming. Financiering De ZOM zal worden gefinancierd uit contributies en donaties. Als contributant van de ZOM komen uitsluitend Zeeuwse bedrijven in aanmerking. Voor de kwalificatie Zeeuwse bedrijven zijn criteria vastgesteld. Alleen contribuanten kunnen een beroep doen op het dienstenpakket van de ZOM. De contributie bedraagt voor bedrijven niet minder dan 10 medewerkers f 1000,— per jaar, voor bedrijven met 10 tot 20 medewerkers f 2000,— per jaar en voor bedrijven met 20 of meer medewerkers f 2500,— per jaar. Als donateur van de ZOM kunnen worden ingeschreven natuurlijke personen, stichtingen, overheidsinstellingen en andere instellingen, die de doelstellingen van de ZOM willen ondersteunen. De donatie bedraagt f 50,— per jaar voor natuurlijke personen een f 200,— per jaar voor instellingen en andere instanties. Vragen of suggesties? Neemt u hiervoor contact op met het secretariaat van de ZOM, p/a Administratiekantoor Hoekman, 's-Gravenstraat 18, 's-Gravenpolder; Postbus 28, 4430 AA 's-Gravenpolder, tel. 01103-2120. Het bestuur van de Stichting Zeeuwse Ontwikkelings Maatschappij, Drs G.C.G. van den Heuvel, voorzitter. Mevr. E.J. Hoogendijk-van Duijn, plaatsvervangend voorzitter. A.M. Kannekens secretaris/penningmeester. Ir M.C.M. Feyen, lid. Drs C. Hartog, lid. Binnen de gemeente Tholen zijn een 2-tal voorlichters werkzaam die beide dezelfde naam luisteren, zij het met een andere schrijfwijze. Als voorlichter van de gemeente functioneert de heer F.A.P.M. Bakx, Garnalenstraat 66 te Tholen, tel. 01660-4201. Als bedrijfsvoorlichter (landbouwvoorlichter) is de heer L.N. Bax, Pr. Beatrixstraat 5 te Tholen werkzaam. De heer L. Bax heeft als te lefoonnummer 01660-2805. Met name in deze tijd van het jaar wordt de gemeentevoorlichter nogal eens gebeld (bij voorkeur 's morgens om 6.45 uur) om adviezen over aardappelen, suikerbieten en allerlei ziektes die zich mogelijkerwijs in de landbouwgewassen kunnen ontwikkelen. Nog los van het feit dat de gemeentevoorlich ter daar in het geheel geen verstand van heeft, is het voor hem en zijn gezin erg vervelend. Daarom verzoeken wij de heren landbouwers in onze gemeente vriendelijk het telefoonnummer van de landvoorlichter, de heer L. Bax, in hun agenda's of telefoonklappers te noteren onder num mer 01660-2805. Op voorhand dank daarvoor! De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 3 juli 1989 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders L.J. Koop man en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00-12.00 uur. Het spreekuur van wethouder P. van Schetsen komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8200, toestel 330. Mede in verband met het afscheid van de heer T.C. Benou als gemeente-secretaris van Tholen, is het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk op vrijdagmiddag 30 juni gesloten en tevens telefo nisch niet bereikbaar. Houdt u daar rekening mee! Vol goede moed begonnen de lopers donderdagavond aan hun voorlaatste etappe in de avondwandelvierdaagse te St. Philipsland. De stamgasten van het praathuisje op de haven kijken de sportieve inwoners achteraan. Het Comité Avondvierdaagsen in Sint-Philipsland is tevreden over het goede verloop van de vier avonden dat er is gewandeld. De routes voerden door de polderwe gen en over de Krabbekreekweg richting Tholen en dan langs het Schelde-Rijnkanaal terug. Het weer hield zich alle dagen prima. De wandelaars zijn getracteerd op limonade, kauwgom en een appel. Vrijdag werd bij de Tramput ge wacht tot iedereen binnen was, waarna men achter muziekvereni ging Concordia nog een wande ling door het dorp maakte. Een kleurig gezicht, want ieder was in middels voorzien van bloemen. Bij de Druiventros kregen alle deelnemers een herinneringsme daille. Bij de laatste controle bleek dat er geen uitvallers waren, zodat alle 150 wandelaars het par cours volbrachten. Oudste deelne mer was de 72-jarige mevrouw Wesdorp-Mol uit Anna Jacoba- polder en een 3-jarig kind uit Nieuw-Vossemeer, dat in een wa gentje meereed, was de jongste. Van 15 t/m 18 augustus organi seert het comité in Sint- Philipsland een fietsvierdaagse. m r 8 Op 1 juli a.s. maakt de heer T.C. Benou, gemeente-secretaris van Tholen, gebruik van de regeling tot vervroegde uittreding. In verband hiermee biedt het kollege van burgemeester en wethou ders hem een openbare receptie aan in het rekreatiecentrum 'Heastinge' te Sint-Maartensdijk. Deze receptie vindt plaats van 16.30-17.30 uur. Particulieren, vertegenwoordigers van verenigin gen, organisaties en bedrijven, worden hierbij van harte uitgenodigd deze receptie bij te wonen. Jaarlijks wordt door het kollege van burgemeester en wethouders het tijdstip vastgesteld waarop tijdens de zogenaamde zomervakan tie geen gebruik van de gemeentelijke sport- en gemeenschapscen tra kan worden gemaakt. Voor 1989 is besloten 'Meulvliet' te Tho len en 'de Wellevaete' te Sint-Annaland te sluiten van 9 juli tot en met 13 augustus. Voor alle duidelijkheid wijzen wij er op dat de exploitanten van het buffet in genoemde centra niet gebonden zijn aan deze sluitingsperi ode, zodat u voor het houden van bruiloften e.d. normaal met hen kontakt kan opnemen. Inlichtingen uit het kiezersregister In verband met de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer op 6 september a.s. kan een ieder kosteloos de inlichtingen uit het kiezersregister verkrijgen, waaruit hij kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Sint-Maartensdijk, 29 juni 1989 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Kandidaatstelling voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal; Op dinsdag 25 juli a.s. zal plaatshebben de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Op die dag, kunnen van des voormiddags negen uur des namiddags vijf uur, bij de voorzitter van het hoofdstembureau in de kieskring, of bij het door deze aangewezen lid van dat bureau, ter secretarie van de gemeente Middelburg, worden ingeleverd: LIJSTEN VAN KANDIDATEN als bedoeld in artikel G 5 van de Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste dertig kandidaten worden ge plaatst. Iedere lijst moet worden ondertekend door ten minste vijf entwintig personen, die binnen de kieskring waarvoor de lijst geldt, kiesgerechtigd zijn voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Ten aanzien van een ondertekenaar, die niet is opgenomen in het kiezersregister der gemeente, waar het hoofdstembureau is ge vestigd, wordt bij de inlevering van de lijst een door de burgemees ter afgegeven verklaring overgelegd, dat die ondertekenaar is opge nomen in het kiezersregister van zijn gemeente. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst ondertekenen. De namen der kandidaten moeten op de lijsten geplaatst worden in de volgorde, waarin de ondertekenaars aan hen de voorkeur geven. De naam van een zelfde kandidaat mag niet voorkomen op meer dan een van de lijsten, ingeleverd voor dezelfde kieskring. Bij de lijst moet worden overgelegd een schriftelijke verklaring van iedere daarop voorkomende kandidaat, dat hij bewilligt in zijn kandi daatstelling op die lijst. Indien de kandidaat zich buiten het rijk in Eu ropa bevindt, is de hier bedoelde verklaring niet aan enig formulier gebonden en kan zij ook telegrafisch worden gedaan. Indien degene, die de lijst inlevert, de machtiging bezit, om boven de lijst de naam of aanduiding van de desbetreffende politieke groe pering te plaatsen, moet deze machtiging alsmede een door de voor zitter van de Kiesraad afgegeven bewijs van registratie van de naam of aanduiding der politieke groepering, worden overgelegd. De inlevering der lijst moet geschieden persoonlijk door een kiezer, bevoegd tot deelneming aan de verkiezing binnen de kieskring, waarin de lijst wordt ingeleverd. De kandidaten kunnen daarbij te genwoordig zijn. De voorzitter van het hoofdstembureau of het door hem daartoe aangewezen lid van dat bureau stelt een bewijs van ontvangst ter hand aan degene, die de lijst inlevert. Op naam van één der ondertekenaars van de lijst op naam van de gemachtigde of diens plaatsvervanger.moet een bedrag van eendui zend gulden worden gestort in de consignatiekas. Dit geldt niet voor een lijst van een politieke groepering, waarvan een of meer leden zit ting hebben in de Tweede Kamer, dan wel, ingeval de Tweede Ka mer is ontbonden, zitting hebben gehad in de ontbonden Kamer. Formulieren voor de lijsten, voor de schriftelijke verklaring van be williging en de machtiging tot het plaatsen van de naam of aandui ding der politieke groepering boven de lijst, hierboven vermeld, zijn ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar tot en met de dag der kandidaatstelling. In herinnering wordt gebracht artikel X 6 der Kieswet, waaruit blijkt dat: hij die een kandidatenlijst inlevert, wetende dat zij voorzien is van handtekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelne ming aan de verkiezing voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal, terwijl zonder die handtekeningen geen voldoend aantal voor een geldige lijst zou overblijven, gestraft wordt met gevange nisstraf van ten hoogste DRIE MAANDEN of een geldboete van ten hoogste HONDERDTWINTIG GULDEN; met gelijke straf wordt gestraft hij die, wetende dat hij niet be voegd is tot deelneming aan de verkiezing, een voor die inlevering bestemde kandidatenlijst heeft ondertekend. Sint-Maartensdijk, 29 juni 1989 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een verzoek om toestemming ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk tot uitbreiding van de camping "Stavenis- se" aan de Scheldseweg te Stavenisse. Deze bestemming is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wet houders van Tholen zijn voornemens met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor het onderhavige uit breidingsplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 30 juni tot en met 13 juli 1 989 schrifte lijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De schetstekening ligt gedurende deze termijn ter gemeente secretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ont wikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 29 juni 1989 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Ontwerp van het Sanerings- en Renovatieplan Zeeuwse Woonwagencentra; De burgemeester der gemeente Tholen maakt bekend dat het ontwerp van het Sanerings- en renovatieplan Zeeuwse woonwagencentra met een daarbij behorende antwoordnota naar aanleiding van inspraak en overleg tot 15 juli 1989 ter secretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ont wikkeling, kamer 19, voor een ieder ter inzage ligt. Een ieder kan tot 1 5 juli 1989 schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp indienen bij het kollege van provinciale staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Sint-Maartensdijk, 29 juni 1989 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Openbare kennisgeving verzoek om hogere grenswaarde in het kader van de Wet Geluidhinder; Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op ar tikel 13 van het Besluit Grenswaarden binnen zones langs wegen bekend, dat zij voornemens zijn om bij het college van gedeputeerde staten van Zeeland een verzoek in te dienen ex artikel 83 van de Wet Geluidhinder en artikel 2, lid 1van het bovengenoemde besluit, tot het vaststellen van een hogere waarde van de geluidsbelasting voor nog te bouwen dienst woningen op bedrijfsbestemmingen in bestemmingsplan Slabbecoornpolder, zoals is aangegeven op de bij dit verzoek behorende tekening. Het ontwerp van het verzoek en andere ter zake zijnde stuk ken liggen met ingang van 30 juni 1989 op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint- Maartensdijk. Opmerkingen ten aanzien van het ontwerp-verzoek kunnen door een ieder gedurende een maand na datum van de ter in zagelegging schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Een afschrift van de ingekomen opmerkingen wordt opgeno men in een rapport dat wordt toegestuurd aan degenen die een schriftelijke opmerking hebben gemaakt. Eveneens wordt een ieder tijdens een openbare zitting op 17 juli 1989 om 9.30 uur in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk de gelegenheid gegeven tot het maken van op merkingen ten aanzien van het ontwerp van het verzoek. Sint-Maartensdijk, 29 juni 1989 Burgemeester en wethouders van Tholen. Voorbereiding bestemmingsplan gebiéd aan de Scheldse weg te Stavenisse; De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 21van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dat met ingang van 30 juni 1989 voor een ieder ter secretarie van de gemeente. Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage liggen de besluiten van de raad van de gemeente Tholen van 26 juni 1989, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het volgende gebied: een gebied aan de Scheldseweg te Stavenisse. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemde besluiten behorende en als zoda nig gewaarmerkte tekeningen. Tegen dit besluit kan binnen 30 dagen na publicatie schrifte lijk bezwaar worden gemaakt bij de gemeenteraad. Sint-Maartensdijk, 29 juni 1989 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Vanavond, donderdag 29 juni, komt de kommissie voor de financiën voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering begint om 20.00 uur en is open baar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf ge bruik maken van het spreekrecht. Op de agenda staat slechts één agendapunt: - Aanschaf nieuw computersysteem; Jongstleden maandag stond dit onderwerp op de agenda van de gemeenteraad. De oude, thans in gebruik zijnde computerappa ratuur is aan vervanging toe. Reden waarom burgemeester en wethouders bij een aantal gespecialiseerde bedrijven offertes ge vraagd hebben voor de aanschaf van nieuwe apparatuur en pro grammatuur. Wij hebben u daarover uitgebreid geïnformeerd in de rubriek "Tholenderwijs" van vorige week donderdag. Dit voorstel riep echter tijdens de raadsvergadering nogal wat vragen op. Besloten werd om in principe met het voorstel in te stemmen, doch niet eerder dan nadat via de kommissie voor de financiën de diverse vragen zouden zijn beantwoord. Het mooie weer van de laatste maanden maakt dat vele inwoners van Tholen, maar ook toeristen van elders, verpozing zoeken aan de Thoolse waterkanten. Op diverse strandjes en dijkvakken zijn vuil nisbakken en papiermanden aanwezig. Wij verzoeken u vriendelijk, doch dringend, daar gebruik van te maken. Gekonstateerd is name lijk dat op de diverse dagrecreatieve plaatsen in onze gemeente veel zwerfvuil aanwezig is. Op de plaatsen waar geen vuilnisbakken en/of papiermanden aan wezig zijn, is het een kleine moeite om lege blikjes, plastic zakjes en papierresten simpelweg mee terug naar huis te nemen. Op die ma nier houden we Tholen schoon en kunnen we ook op recreatief ge bied zeggen dat het in Tholen werkt...! I I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 5