Oranjewoud beëindigt litanie Remise in tweekamp ÏÏJ Verrassende indeling van voetbalcompetitie MEER WETEN? DAT KAN! VAJ VERMAL DRAINAGE 7e Thoolse fietsdag Tholen wint zwemmarathon Andere opzet van triathlon Fotowedstrijd Oost en West Prestatieloop in Vossemeer Muziekvaandels gerestaureerd I I Donderdag 29 juni 1989 DE EENDRACHTBODE tennis Oud-internationals bij Tholense Boys Schaak mee met de E.B. Dinsdag zeilfestijn bij Sint-Annaland Seizoenstart eeuweling KNVB in september De honderdjarige KNVB heeft de indelingen voor het nieuwe seizoen gereed. Voor de clubs in de regio zijn er enkele verrassende wijzigingen uit de bus gekomen. De voetbalcompetitie begint in het weekeinde van 2 en 3 september. Reserves Aardrijkskunde Woonwagencentrum Tholen ligt te ver van bebouwing O mechanische beveiliging O uitgebreide electronische beveiliging O stil alarmmelding O uitbreiding bestaande installatie O brandmelding O bedrijfsbewaking/c.c. t.v.-systeem O technische storingssignaleringmelding O toegangscontrole en bewaking O oproep- en communicatiesystemen O bejaarden-/persoonsbeveiliging O gaarne bezoek en vrijblijvend advies rJ r1 RADIO-TV-Hi-Fi SPECIAALZAAK I I BV Draineerbedrijf BARTH 's-Gravendeel Tel. (01853) 3300 VND ■s? 011 00 1 67 05m duivenrubriek Epilepsie en Sport? *um iü_' landers hebben epilepsie 17 Jeugdkampioenschappen Van 14 juni tot en met 24 juni werden de eilandelijke jeugdkampioenschap pen tennis gehouden op de tennisba nen in Oud-Vossemeer, St. Annaland, St. Maartensdijk en Tholen. Ook de kruisfinales werden bij de vier clubs thuisgespeeld, maar zaterdag traden de finalisten tegen elkaar in het strijd perk op de banen van tennisvereni ging Oud-Vossemeer. De categorie jongens t/m 9 jaar werd gewonnen door Jaap Dekker uit St. Annaland. De categorie jongens t/m 11 jaar werd gewonnen door Robert van der Wal van St. Annaland. Hij versloeg met 6-2, 6-2 de Eegedima speler Mario de Goey. Robert had eerder van Mario verloren maar toen zij elkaar in de fi nale weer ontmoetten bleek St. Anna land sterker dan Tholen. Mario werd dus een goede tweede. Nienke Grunberg van Eegedima won bij de meisjes tot 11 jaar. Bij de meisjes t/m 13 jaar ging de fi nale tussen Heieen Reedijk van Jac. van Beieren (St. maartensdijk) en Helma Bouman eveneens St. Maar tensdijk. Heieen bleek duidelijk de sterkste. Bij de jongens t/m 13 jaar had men een hardere strijd verwacht. Daarbij speelden Patrick de Wit (Eegedima) en Robert Moerland (Jac. van Beie ren) namelijk tegen elkaar maar de verwachte driesetter bleef uit. Patrick bleek duidelijk sterker. Het werd 6-1, 6-2. Ook bij de meisjes t/m 17 jaar bleek Jac. van Beieren goede speelsters te hebben. Daphne Bijl moest in de fina le tegen Alexandra Padt. In de 2e set kwam Daphne met 5-0 voor te staan, maar Alexandra wist tot 5-4 terug te komen. Toch moest zij haar merdere erkennen in Daphne. De jongste deelnemer in de groep jon gens t/m 17 jaar: Carlo Heyboer van T.O.V., leverde een leuke prestatie. Met zijn 14 jaar moest hij tegen de Jac. van Beieren speler Martin Oos- dijk en dat werd technisch gezien een prima partij. Carlo won die met 6-4, 6-3. De prijsuitreiking vond onder ruime publieke belangstelling plaats in de kantine van T.O.V. De voorzitter van de vereniging aldaar, Kees de Leeuw, bedankte de organisatie van deze geslaagde eilandelijke kampioen schappen, de dames Riek de Wit, Hennie Kaptein, Wil de Rijke en dhr. Joop van de Rijst. Mixed teams kampioen Zowel het eerste als het tweede mixed team van Eegedima kan de kampi- oensvlag hijsen. Mixed 1 speelt - mo gelijk pas in september promotiewedstrijden tegen Hontenis- se. Mixed 2 daarentegen promoveerde rechtstreeks naar de tweede klasse; R. en M. van Nijnatten en het echtpaar Knop bleven ongeslagen. Ook mixed 1 bleef ongeslagen in de tweede klas. De titel werd behaald ten koste van TOV Oud-Vossemeer en Ja- coba van Beieren uit Sint- Maartensdijk. Laatstgenoemde kan de degradatie nog ontlopen, mede doordat Eegedima haar sportieve plicht deed en Goes met 6-0 versloeg. Mochten de echtparen Bakx en Drenth volgend jaar eerste klas spelen, dan staat de derby tegen Sint- Annaland op het programma. Op de tournooien worden door veel Eegedima-leden klinkende successen behaald. Zo werd in Halsteren Robin Schoonen winnaar in de C2 en samen met Aron Josen ook in de dubbel C2. Mireille Drenth bereikte de halve fina le in de Cl en de finale in de C2 klasse; die verloor ze ternauwernood in een zeer spannende driesetter. Bij de mix Dl wonnen Cor Jacobs en Ria Riet kerk het sterk bezette tournooi. Voor Ria al de tweede tournooizege, want in Nieuw-Vossemeer zegevierde ze in de damesdubbel Dl met Henny Kaptein (St.-Maartensdijk). Bert v.d. Brink en Willem Drenth werden als winnaars in de herendubbel Dl gehuldigd. Eendrachttournooi Tennisvereniging Eegedima houdt van 1 t/m 9 juli het derde open Eendracht tournooi voor senioren. Er hebben zich 165 tennissers uit de regio aange meld (35 meer dan vorig jaar), waaruit 116 dubbels zijn samengesteld. Zij spelen in de categorieën C2, Dl en D2. Voor de beide D-klassen is er een ver liezersronde, zodat iedereen minimaal twee partijen speelt. Van de deelne mers komen er 30 van andere Thoolse verenigingen. In totaal worden meer dan 150 wedstrijden gespeeld. De wedstrijdcommissie bestaat uit Riek de Wit, René Verspuy en Hans Josen. Onder het toeziend oog van bondsge- delegeerde Tom Moerland zijn de plaatsingen en lotingen verricht. De eerst geplaatsten zijn, in de categorie D2: A. Noteboom/W. de Rijke (da mes), A. Buermans/P. Theunisse (he ren), J. Hunter/P. Hunter (gemengd). Categorie Dl: J. Zuidweg/R. Rietkerk (dames), R. Schaier/R. Scholten (he ren), J. Zuidweg/C. Zuidweg (ge mengd). In de categorie C2 spelen de dames in één poule en de heren in twee. Bij de gemengd dubbel is J. Harthoorn/R. de Wolf als eerste ge plaatst. Geuze 4e veteraan In Vlaardingen werd zaterdag een tri athlon georganiseerd, bestaande uit 1800 meter zwemmen, 72 kilometer fietsen en 16.5 kilometer hardlopen. Jaap Geuze deed er 3.47 uur over en klasseerde zich als vierde bij de vetera nen. Van de 300 deelnemers kwam Pim Vergeer in 3.26 uur als eerste over de finish. Zaterdag 19 augustus om half drie spelen de oud-internationals in hun sterkste opstelling tegen Tho lense Boys ter gelegenheid van de huldiging van Jan v.d. Vlies, die 20 jaar in het eerste elftal uit kwam. Het initiatief komt van vroegere mede-spelers van Jan v.d. Vlies, zoals o.a. Johan Geilings en Adrie Quist. Het is een late huldiging omdat Van der Vlies al een vol sei zoen bij de reserves speelt, maar men wilde er een groots evene ment van maken en daarom ver gde de organisatie meer tijd. Vrijdag vertrok er een grote groep zwemmers, genaamd de Spette raars vanaf het zwembad "De Spetter" in Tholen voor een spor tieve uitdaging. Ze namen deel aan de nacht- zwemmarathon in Dinteloord, een jaarlijks terugkerend eve nement. 23 Teams strijden in die nacht van acht uur 's avonds tot acht uur de volgende morgen om zoveel mo gelijk baantjes gezwommen te hebben. De teams bestaan uit maximaal 8 personen. De Spetteraars hadden 2 teams. Spetteraars 1; Ton van Os, Jac queline van Huizen, Wil van Leeuwen, Els van Enck, Bets van Dorst, Bart van der Werf, Kees Schot, en Wilco Bos. Spetteraars 2; Sjoerd van Oeve- len, Sjaak Smeets, Johan Blaas, Muriëlle karremans, Richard van Enck, Martine Polderman, Lud- win Schouten en Christianne Verduit. Het geheel werd gecoached door Arno Jansen, David Barzilay, Leo barzilay en Jan van de Graaf, en de verzorging van de inwendi ge mens was in handen van Kees Jansen en Bianca Horst. De teams werden van thuis uit gesteund door hun ouders, het volledige badpersoneel van "de Spetter", en hun sponsor de C1000. Het le team van de spetteraats lag al direct vanaf het eerste uur aan kop en zou dat tot het einde blij ven. Het 2e team ging iets rustiger van start, maar lag toch op een hele mooie 4e plaats na het eerste uur. Hierna begon de strijd voor Spet teraats 2 voor de 2e plaats. Dit werd gehaald na 9 uur zwemmen. Tot het laatste uur kon dit zo ge houden worden, maar toen kwam het team dat 4e lag met een inhaal race. Ze leverden in dit laatste uur een heroïsche strijd om de tweede plaats te behouden. De zwemmers losten elkaar steeds sneller af om een zo groot mogelijke snelheid te bereiken en vast te houden. Maar aan het eind bleek dat Spet teraars 2 vier banen te kort kwam om de tweede plaats te houden en ze eindigden als 3e. De uitslag was: f. Spetteraars 1 met 1399 banen (34,975 km), 2. United Swimming team met 1380 banen (34,5 km), 3. Spetteraars 2 met 1376 banen (34,4 km). Het was een zeer geslaagde nacht, die grotendeels werd doorge bracht in het water en in de grote geleende legertent van de Scou ting groep Heenetrecht. Helaas ontsierde een groep dronken jon geren uit Steenbergen dit eve nement. Na thuiskomst werd er op het zwembad de Spetter nog even ge zellig nagekeuveld onder het ge not van een heerlijk bakje koffie en limonade. Daarna vertrok ie dereen naar huis, waar iedereen nog eens nadroomde over deze onvergetelijke nacht. Vóór in Oud-Vossemeer het zandtrainingsveld van Oranjewoud kan worden aange legd, moet eerst het mislukte Gebakoveld worden afgegraven. De gemeenteraad heeft maandag avond ingestemd met de aanleg van twee zandtrainingsvelden type Oranjewoud in Stavenisse en Oud- Vossemeer. Daarmee is de proef met Gebako-velden definitief mislukt. "Het werd haast 'n lita nie die Gebako heet," verzuchtte J. de Bres. Hij vond dat de Heide- mij., die met het Gebako-veld in een moeilijke positie zat, zich constructief had opgesteld. Het bedrijf betaalde alle kosten van het mislukte veld in Oud- Vossemeer terug. Daarover waren ook J. v.d. Heuvel en W.C. van Kempen tevreden. Op vrijdag 18 augustus wordt de vijfde Thoolse triathlon in St. Maartensdijk gehouden. Dit jaar is de opzet gewijzigd. Werd in voorafgaande jaren het onderdeel zwemmen in zwembad Haestinge afgewerkt, nu zal dat in de Oosterschelde plaatsvinden, bij Gorishoek. De zwemmers die de triathlon openen, leggen een af stand af van 750 meter. Start 18.00 uur. Daarna volgt het fiet sen, 2 ronden van 15 kilometer door de Thoolse polders. Met vijf omlopen door het centrum van Sint-Maartensdijk (totaal 7,5 ki lometer) wordt de triathlon af gesloten. Door het vervallen van de series in het zwembad verval len de serietijden waardoor het voor het publiek overzichterlijker wordt. Alle deelnemers ontvan gen een t-shirt als herinnering aan dit sportieve evenement. Tot 5 au gustus is inschrijving mogelijk bij de kassa van zwembad Haestinge. Het aanbod van Cor Jansen om remise overeen te komen kwam schijn baar op het juiste moment, want 8 schakers gingen hierop in, terwijl 3 schakers van geen ophouden wisten en voortzetten met 37. Kg2. 32. Lh3xf5 33. b2-b3 34. Tflxf5 35. Tf5-f4 36. Tf4-g4 Pd7-c5 Lc8xf5 Kh8-g8 Ld4-e5 Kg8-f7 Het resultaat ziet u nogmaals in onderstaand diagram. Zo is dus na 36 weken een eind ge komen aan een bijzondere schaakpartij die sterk wisselende momenten kende en waarbij je met het naspelen ervan onwille keurig tot de conclusie komt dat wit soms een betere stelling had. Deze gedachte kan door gezond chauvinisme zijn ingegeven maar ook Jansen moest dat erkennen. Anderzijds zou in een gewone schaakpartij zwart nu geen remise aanbieden, maar loeren op tegen- kansjes. Toch was het een enerve rend gebeuren met dikwijls inte ressante varianten bij het doorge ven van de zetten. Jammer is, dat het diner niet doorgaat dat Jansen de Thoolse schakers bij winst in het vooruitzicht stelde. Maar daarom niet getreurd. Voor de schakers die het niet helemaal ge volgd hebben de gehele zet- tenreeks: E.B. lezers 1. c2-c4 2. Pbl-c3 3. g2-g3 4. Pgl-f3 5. Lfl-g2 6. d2-d4 7. 0-0 8. Lcl-d2 9. Ddl-b3 10. d4xe5 11. Pf3-h4 12. Ph4-f3 13. Pf3-g5 14. Pg5-e4 15. c4-c5 16. Db3-c4 17. Pe4-g5 18. f2-f4 19. Lg2-f3 20. h2-h4 21. Pc3-e4 22. Pe4-d6 23. Pd6xc4 24. Ld2-a5 25. Pg5-e6 26. Pe6xf8 27. Lf3-g2 28. Kgl-hl 29. Pc4-d2 30. Lg2-h3 31. Talxfl Cor Jansen Pg8-f6 g7-g6 Lf8-g7 0-0 d7-d6 c7-c6 Dd8-a5 Da5-h5 e7-e5 d6xe5 g6-g5 g5-g4 Pb8-d7 Pf6-e8 Kg8-h8 f7-f5 Lg7-h6 94xf3 e.p. Da5-g6 Pe8-c7 Dg6-g8 Dg8xc4 Lh6-g7 Pc7-d5 e5-e4 Lg7xf8 Lf8xc5 b7-b5 Pd5-e3 Pe3xfl Lc5-d4 "Neemt Oranjewoud dit veld ook op de schop als het niet functio neert?" wilde M.A.J. v.d. Linde weten. Wethouder P. van Schetsen liet weten dat de garantiebepaling bij Oranjewoud b.v. precies dezelf de was als bij de Heidemij. "Het probleem met Gebako was en is de wateroverlast, maar de Heidemij. had die ten allen tijde opgelost," aldus de wethouder. Hij verklaar de dat daarnaast de Thoolse voet balverenigingen moeite hadden met de constructie van dit veld. Maandagmorgen begon een kraan van Mol uit Serooskerke met het uitgraven in Oud-Vossemeer en dinsdag werd ook in Stavenisse een aanvang gemaakt. De beide velden moeten in de tweede week van juli gereed zijn. Cor Jansen heeft beloofd tijdens zijn vakantie de partij te analyse ren op een strikt onpartijdige ma nier en daar hopen wij t.z.t. de nodige aandacht aan te schenken. Tenslotte voor de statistieken: na het tot stand komen van de 36e zet haden in totaal 399 schakers gereageerd uit onder andere alle Thoolse kernen behalve Sta venisse. De Streek-VVV Eiland Tholen or ganiseert zaterdag voor de zeven de keer de Thoolse fietsdag. Er zijn drie routes uitgezet: twee van 35 kilometer (elk langs één kant van het eiland) en een van 70 kilo meter (óver het hele eiland). Deel nemers krijgen onderweg diverse tractaties en na afloop een herin nering. Tuseen tien en vier uur kan in alle zeven Thoolse plaatsen worden gestart: Tholen, The Pub; Poort vliet, café Tolrust; Scherpenisse, café Zeelands Welvaren; St.- Maartensdijk, VVV-kantoor; Sta venisse, café 't Packhuys; St.- Annaland, café De Hoop; Oud- Vossemeer, café Hof van Holland. Nap Hage vijfde In de ronde van Nieuwerkerk over 100 kilometer is Nap Hage zaterdag vijfde geworden. In Nieuwdorp reden zowel de junioren als de liefhebbers een afstand van 60 kilometer. Bij de junioren werd Remy Potappel vijftiende. Bij de liefhebbers eindigde Hans Etienne als elfde en Le on Havermans werd dertiende. Bij de Nederlandse kampioenschap pen op de Posbank in Arnhem ging bij de dames na 82 kilometer Heieen Ha ge als vierde over de streep. Tandje Bij De afgelopen maand stonden van de 13 leden van Tandje Bij er gemiddeld 9 aan het vertrek bij de clubritten. Zij legden op zaterdag gemiddeld 80 tot 85 kilometer af en op maandag tussen de 40 en 45 kilometer. De gemiddelde snelheid lag tussen de 30 en 32 kilome ter per uur. Vijf leden namen deel aan een 200 ki lometer lange toertocht vanuit Ossen- drecht. Deze voerde over Zuid-Beveland, Walcheren, Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee. De onderweg gekregen stempels zijn naar Parijs opgestuurd en leveren de deelnemers een Randonneurs-brevet op. Het klassement: 1. Bram den Braber 1825 km, 2. Arjaan den Braber 1805 km, 3. Mas Andriesse 1765 km, 4. Henk Kwaak 1380 km, 5. Connie Ha ge 1300 km. De Bidon Zestien leden van de Bidon legden za terdag 68 kilometer af. Via de Oester- dam ging men naar Woensdrecht, om via Heimolen en Halsteren weer naar het eiland Tholen terug te keren. Nie mand werd door pech achtervolgd. Nog steeds voeren acht leden de rang lijst aan met 1496 kilometer. Voor zondag staat een tijdrit op het pro gramma. In september wordt in Bergen op Zoom een Oost-Europaweek ge houden. In het kader daarvan wordt eveneens een fototen toonstelling georganiseerd. Het is niet de bedoeling om plaatjes te tonen die uitblinken door compo sitie, maar taferelen die iets laten zien van de relatie tussen mensen, waaraan in de Oostbloklanden zo'n diepgaande betekenis wordt gehecht: een handdruk, een blik, een gebeurtenis. Foto's over Oost- Europa en de U.S.S.R. "Steeds meer mensen proberen met hun denken - en derhalve hun levenshouding - de Oost-West rela tie positief te beïnvloeden. Dat blijkt ook uit de vele bezoeken die over en weer met mensen uit de Oostbloklanden plaatsvinden," aldus de organisatie, het overkoe pelend orgaan van vredesgroepe- ringen uit Bergen op Zoom 'Vrede en Kerk'. De expositie wordt in het Markiezenhof gehouden. In formatie en toezegging van mate riaal, tel. 01640-53072 of 34766. Voor de dertiende keer wordt op 8 juli in Oud-Vossemeer de Vossen- berg prestatieloop gehouden. Vanaf half twee kunnen jonge en oude atleten starten voor de 1, 3, 5, 7 en 15 kilometer en de halve marathon. Evenals vorig jaar gaat het om een straten loop, waarvan start en finish bij café De Hoop aan de Ring zijn. De organisatie is in handen van de activiteitencom missie van v.v. Vosmeer in samen werking met de Halsterse atletiekvereniging Olympia. Behalve deze activiteit voor hard lopers wordt dezelfde dag in Oud- Vossemeer voor wandelaars de Zeven-dorpen-tocht gehouden. De Deltaweek, de jaarlijkse zeil wedstrijden op de Oosterschelde, doet dinsdagmiddag en -avond de jachthaven van St. Annaland weer aan. Op 4 juli wordt de wedstrijd Zierikzee-St. Annaland gehouden en woensdag 5 juli wordt de Del taweek vervolgd met de route St. Annaland/Wolphaartsdijk. Er worden 180 schepen verwacht. Gedeputeerde J.B. Ventevogel ver richt zaterdag in Zierikzee de offi ciële opening, maar dan zit de eerste wedstrijd van de Kram- mersluis naar Zierikzee er al op. Voor de helft van de deelnemers is de Deltaweek een jaarlijks terug kerend zeilevenement. De wedstrijdcommissie van de watersportvereniging St. Anna land bestaat uit L. Weterings, B. Busman, P. Schiltz, J. van Sprun- del, M. Velthoen en E.C. Dijk- mans. In het veertien leden tellende comité Deltaweek zit o.a. mevr. A. Weterings, M. Velthoen en P. Schilts. In de derde klasse A ontbreekt Dinteloord. De club die het afge lopen seizoen samen met WHS en Bevelanders om de titel streed, is ingedeeld in 3B. Tholense Boys en WHS krijgen drie nieuwe tegen standers: AZVV en Kloetinge (beide gedegradeerd) en Nieuw- land (gepromoveerd). Bevelanders (kampioen) en Zaamslag (gede gradeerd) verdwenen. Gebleven zijn Bruse Boys, Kapelle, Nieuw dorp, Oostkapelle, Terneuzense Boys, Veere en Yerseke. In de vierde klasse A ontmoeten Noad '67 en SPS maar liefst vijf nieuwe tegenstanders: GPC en Rillandia (uit afdeling Zeeland), WC '68 en Seolto (uit afdeling Brabant) en Zaamslag (gedegra deerd). Zij komen in de plaats van de degradanten Mevo en Wolp- haartsdijk, de promovendus Nieuwland en de naar 4A verhuis de clubs Klundert en Kogelvan gers. De enkele vertrouwde gezichten zijn DFS, de Meeuwen, SSV '65 en Wemeldinge. In de vierde klasse G (zondag) is Vosmeer nog de enige Zeeuwse vertegenwoordiger. Verrassend is uit de afdeling Brabant alleen VVR gekomen, terwijl Odio in 4H werd ingedeeld. Uit 4F komt Beek Vooruit en degradant Divo is eveneens een nieuwe tegenstander. Verdwenen zijn Meto en Zeelan- dia (beide gedegradeerd) en RSV (gepromoveerd). Gebleven: Clu- zona, SC Gastel, Grenswachters, Kaaise Boys, Noordhoek, de Schutters, Unitas '30 en Zundert. WHS 2 krijgt in de reserve tweede klasse twee nieuwe tegenstanders: de promovendi Nivo Sparta 2 en Terneuzense Boys 2. Zij vervangen Heukelum 2 en Zaamslag 2, die het een trapje lager gaan probe ren. Oude bekenden zijn Almkerk 2, Arnemuiden 2, Kloetinge 2, Roda Boys 2, Serooskerke 2, SSC '55 2, Tricht 2, Yerseke 2 en Zwa- luwe 2. Drie nieuwkomers in de reserve derde klasse A: FSV 2 (uit 3B), Kloetinge 3 (gepromoveerd) en Zaamslag 2 (gedegradeerd). Bruse Boys 2 (gedegradeerd), Klundert 2 (naar 3B) en Terneuzense Boys 2 (gepromoveerd) keren niet terug. Gebleven: Tholense Boys 2, WHS 3, Arnemuiden 3, AZVV 2, Dinte loord 2, Hoek 2, de Meeuwen 2, Oostkapelle 2 en Veere 2. Onlangs bleek het KMBO in Bergen op Zoom moeite te hebben met aardrijkskunde en dan met name de ligging van Oud-Vossemeer, dat men in Brabant in plaats van in Zeeland plaatste. De Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland(SVRZ) blijkt eveneens moeite met aardrijkskunde te hebben. In het personeelsblad Info Opti ma staat in de rubriek 'Op Tholen' onder de kop 'Zie kenverzorger zwaaide weer scepter over Ut Vosse'ol': "Wie denkt dat men op het eiland Tholen niet aan carna val doet, heeft het mis. Het plaatsje Nieuw-Vossemeer is daar een voorbeeld van. Al 28 jaar wordt daar aan de geor ganiseerde viering van Vasten avond gedaan. En al vijf jaar zwaait Ad Koole, ziekenver zorger in het bejaardentehuis Sint Maartenshof in februari een aantal dagen als Prins de scepter over Ut Vosse'ol", al dus Info Optima. Of de SVRZ zo optimaal geïnformeerd is, laat zich ra den. "Overweegt u niet om de vaandels onder te brengen in die plaatsen, waar de verenigingen hun domici lie hadden?" Dat wilde W.C. van Kempen weten toen de gemeente raad werd gevraagd 7.500 gulden beschikbaar te stellen voor het schoonmaken en conserveren van drie oude vaandels. Het betrof het oude vaandel van Kon. muziekve reniging Concordia te Tholen en die van de opgeheven muziek korpsen Kunst naar Kracht uit Poortvliet en OBK uit Stavenisse. De burgemeester vond dat er wel iets te zeggen was voor de gedach te van Van Kempen, maar aan de andere kant was er het risico van spreiding van voorwerpen met een zekere waarde. De eerste gedachte van het college was om deze vaan dels in Sint-Maartensdijk te bewa ren. Ook in het stadhuis in Tholen zijn er een aantal aanwezig. De gemeenteraad besloot maan dag om voor 2.000 gulden van de heer M.C. Bosters uit Hoorn een model van een hoogaars te kopen. Ook dat scheepsmodel komt in het gemeentehuis in de smalstad. Het woonwagencentrum aan de Oudelandsedijk bij Tholen vol doet weliswaar niet geheel aan de normen, maar hoeft niet te wor den opgeheven. Tot die conclusie komen g.s. in het sanerings- en re novatieplan Zeeuwse woonwagen centra. Het Thoolse centrum, dat in 1981 geheel is verbeterd, ligt te ver van Tholen-stad. De sloopactiviteiten op het woon wagencentrum kunnen voortgezet worden, mits de bewoners daar voor een vergunning aanvragen en het op een milieu verantwoorde wijze gebeurt. Als blijkt dat er zo weinig wordt gesloopt dat het uit milieuhygiënisch oogpunt niet verantwoord is, is de provincie er voorstander van om het sloopge- deelte van het Thoolse woonwa gencentrum op te heffen. Electro-technisch bureau Molendijk 3-4 Telefoon: 01666 - 2315 St. Maartensdijk (Z) KOMO-keur buis. Elektronisch gecontroleerde KETTING- en SLEUFLOZE draineermachines. Voor inlichtingen: L's Avonds na 18 u.: tel. 01660-2182, J.C. Knuist J f Autotel.: 06-52770245 DEUREN KOZIJNEN nooit meer verven! Oud weer alsnieuw binnen één dag! Maak een keuze uit meer dan 100 mo gelijkheden. Hout motieven of wit en grijs met houtstruc tuur. Ook renovatie van voordeuren! Dr..»-KEUKEN door een nieuw front! Een geheel ander renovatiesys teem dan bij deuren. Het oude front (kastdeurtjes, werkbladen enz.) wordt verwijderd. Volgens uw keuze maken wij de nieuwe delen op maat. Het voordelige alternatief voor een nieuwe keuken. Nieuw van PORTAS: RADIATORKASTEN Wij geven uw woning binnen één dag een nieuw aanzien. Bel even op! Wij adviseren u! PORTAS- Vakbedrijf Renovatieservice Zeeland Albert Plesmanweg 19 4462 GC Goes portks De Trouwe Duif, Tholen. St. Vincent, 16 juni. In concours 28 duiven van 9 inzenders, los 12.00 u. met n.n.o. wind. Eerste duif za 20.21.52 u. is 620.939 m/min., laatste duif zo 17.07.43 u. is 399.232 m/min. Joh. Deurloo 1; Jac. van Dijke 2, 4 en 6; Joh. Hol 3 en 7; P. Laban 5. De Trouwe Duif, Tholen. La Souterai ne, 23 juni. In concours 42 duiven van 8 inzenders, los 7.00 u. met n.w. wind. Eerste duif 19.53.02 u. is 805.192 m/min., laatste duif 22.25.23 u. is 672.715 m/min. P. Laban 1, 4 en 8; Joh. Deurloo 2; Jac. van Dijke 3 en 10; C. Moeliker 5, 6, 7 en 9; C. Laban 11. De Trouwe Duif, Tholen. Etampes, 24 juni. In concours 138 duiven van 20 inzenders, los 6.45 u. met lichte z.o. wind. Eerste duif 11.38.11 u. is 1278.036 m/min., laatste duif 11.54.28 u. i 1210.563 m/min. C. Laban 1; L. Soomers 2; C. Laban Azn. 3, 11, 15 en 34; A. Korsman 4, 19, 24, 27, 32 en 33; J. Baay 5 en 17; J.M. van Dijke 6 en 7; H. Bal 8; J. Toetenel 9; Joh. Kegge 10; C. Moeliker 12, 14 en 26; T. Teunisse 13, 18 en 21; Joh. Hol 16; L. v.d. Kleyn Jzn. 20 en 22; L. v.d. Hoofd 23, 28 en 30; P. Laban 25, 31 en 35; Joh. Deurloo 29. De Reisduif St. Philipsiand uit La Souterraine, kalme noordwesten wind, 631 km, 113 duiven. Gelost 7.00 uur, aankomst eerste duif 18.53 uur, laatste duif 22.01 uur, snelheid eerste duif 885 m.p.m. Quist M.B. 1, 22; Dommelen v. J. 2, 9, 12; Wagemaker P. 3, 5, 7; Frel de K. 4, 13; Laban Zn. M. 6; Quist zn. S.M. 8, 16; Meyer Zn. M. 10, 14, 18, 20,21,25; Verwijs J.C. 11, 15, 27, 28; Verwijs C. 17, 26; Fonteyne M.P. 19, 24; Zuidweg J. 23. De Reisduif St. Philipsiand uil Etam pes, veranderlijke wind, 382 km, 132 duiven. Gelost 6.45 uur, aankomst eerste duif 11.36 uur, laatste 11.55 uur, snelheid eerste duif 1312 m.p.m. Wagemaker P. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9; Quist Zn. S.M. 7, 14, 16, 24, 30; Dommelen v. W. 8, 13; Laban zn. M. 10, 29; Geense Jac. 11, 12, 20, 23, 25, 31, 33; Reijngoudt K.A. 15, 27; Kot A. 17, 28; Verwijs Adr. 18, 21, 26; Verwijs J.C. 19; Reest v.d. R. 22, 32. De Zwaluw, St. Maartensdijk, 23 ju ni. La Souteraine. Afstand 620 tot 627 Km, los 7.00 uur met NW-wind. Eerste duif 18-43-07 884 mtr/min. D. de Wilde sr. I en 10; C. v Gorsel J. Stoutjesdijk 3; I. Kwaak 4, 5, 11, 12, 13; L. v.d Berge 6 en 15; a. Zwa- gemaker 7; S. Vermaas 8 en 16, A. Bijl 9 en 14; L. Lindhout Zn 17. Etampes, 24 juni. In concours 145 duiven, los 6.45 uur. Afstand 372 tot 378 km. Eerste duif 11-34-52 1284 mlr/min. 1. Kwaak I, 2 en 35; v. Leeuwen- v.d. Repe 3, 4, 5, 13, 17, 22, 32 en 34; S. Vermaas 6, 16, 20; C. v.d Ree 7, 8 en 11; C. Rijnberg 9, 10 en 26; A. v. Gorsel 12, 15, 18, 23 en 25; C. v Gor sel 14; P. Bijl 19; J. Wielaard 21 en 27; A. Zwagemaker 24, 30 en 31; L. Lindhout Zn 28 en 29; J. d Rijke 36. In verband met foutieve opgave hier de goede opgave van St. Vineent 16 juni. De Zwaluw. J. Scherpenisse 1, 4, 10, 14, 17, 22 en 27; L. v.d. Berge 2, 13 en 28; A. v Luyk 3, 11, 18, 19, 20, en 26; L. Lind hout Zn 5 en 23; R. Gebraad 6 en 7; A. Bijl 8; I. Kwaak 9; A. v Gorsel 12 en 24; A. Zwagemaker 15; D. d Wilde sr 16 en 22; S. Vermaas 25; J. Stoutjesdijk 29. De Zwaluw, Oud-Vossemeer. La Sou teraine, 23 juni. Los 7.00 u. met n.o. wind, in concours 66 duiven van 16 in zenders. Eerste duif 18.35.54 u. is 898.492 m/min., laatste duif za 9.05.13 u. is 526.63 m/min. Jos en J. Vaders 1 en 3; C.P. Aarden 2; J. Schetters 4; A. Lindhoudt 5, 6 en 8; A.P. Keyzers 7 en 11; P. Hommel 9; L.M. Plandsoen 10 en 13; M. van Driel 12; R. Voormeulen 14; A. van Daalen 15; J. van Ballegooy 16; J. Eg berts 17. Supercup gewonnen door comb. Jap en Jos Vaders. De Zwaluw, Oud-Vossemeer. Etampes, 24 juni. Los 6.45 u. met westenwind, in concours 140 duiven van 21 inzen ders. Eerste duif 11.41.11 u. is 1275.176 m/min., laatste duif 11.54.02 u. is 1220.73 m/min. P. van Ballegooy 1 en 33; P. Hommel 2, 16 en 34; D. Vaders 3; M. de Graaff 4 en 27; A. Capelle 5, 7 en 22; A.P. Keyzers 6, 14, 15, 30 en 32; Jos en J. Vaders 8, 20 en 35; L.M. Plandsoen 9, 17 en 24; J. Schetters 10; D. Haver mans 11 en 25; F. Hommel 12; J. Po tappel 13; R. Voormeulen 18, 23 en 28; J. van Ballegooy 19 en 29; P. Vis 21; J. Buitenhuis 26; C.A. Hommel 31. Reisduif, Scherpenisse. La Souteraine 23 juni. In concours 32 duiven, los 7.00 uur met n.w. wind, afstand 622 km. Eerste duif 18-33-53 u. 898,00 m/min, laatste duif 22-30-16 u. 668,80 m/min. J. Moerland 1 - 3 - 4 - 6 -10; J. op den Brouw 2; L. de K. Koolaard 5 - 7; P. Potappel 8; C.D. Uijl 9; R. Tasma 11. Reisduif, Scherpenisse. Etampes 24 juni. In concourss 192 duiven, los 6.45 uur, windstil afstand 372 tot 378 km. Eerste duif 11-28-26 u. 1320,50 m/min., laatste duif 11-57-21 u. 1196,83 m/min. P. Potappel 1 - 5 - 10 - 15 - 20 - 27 - 48 - 57 - 59; J. v.d. Zanden 2-19-45 - 53 - 55; R. Moerland 3 - 18 - 24 - 29; A. Moerland 4 - 22 - 23 - 26 - 28 - 37 - 50 - 52; J. Moerland 6 - 7 - 9 - 12 - 14 - 16 - 21 - 36 - 46 - 47 - 49 - 62; K. Lisseveld 8; D. Menheere 11 - 13 - 30; D. Uijl 17 - 38 - 40 - 44 - 64; L. de K. Koolaard 25 - 39 - 41 - 42 - 43 - 56 - 60; A. Riedijk 31 - 32 - 33 - 34; R. Tasma 35 - 55 - 61; J. op den Brouw 54 - 63; W. Potappel 58. Zet jezelf niet buitenspel Steun Dit iaar is ons thema: sport Hf* rnllprt<* Laat vooroordelen niet mee- spelen. Ruim 90.000 Neder Nog veel meer hebben er dagelijks direct mee te maken Uw A /tO' steun is onmisbaar 1 NATIONAAL EPILEPSIE FONDS 5 DE MACHT VAN HET KLEINE Postbus 9587, 3506 GN Utrecht

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 17