Afscheid van machtigste man in het gemeentehuis Uitbreiding camping Stavenisse net aan Raad Tholen uit bezorgdheid bij G.S. over beperking recreatie Sabels omhoog voor de luit en zijn bruid Piekopvang en illegaal kamperen Secretaris Benou stopt na bijna 33 jaar Aarnoudse in bestuur ADZ SGP en RPFIGPV stemmen tegen Doré 90 cent Nieuwe secretaris voor Zierikzee Donderdag 29 juni 1989 DE EENDRACHTBODE 15 Morgenmiddag is in Haestinge de officiële afscheidsbijeenkomst en receptie, maar maandagavond was het voor 'de wellicht machtigste man in het gemeentehuis en de vergaderzaal' de laatste raadsvergadering. De finale van de Thoolse gemeentese cretaris T.C. Benou liet de burgemeester niet ongemerkt voorbij gaan. Voortreffelijk Belangrijk Zelfbeheersing Bezwaar SGP tegen ouderschapsverlof Alleen invloed Impuls Beplantingsman opvolger Oomen LNO Zeeland De Noord Ontoelaatbaar Meer vrijheid Zeeaas pijnpunt Spanning en emoties Schade Nu op onze gehele ZOMERCOLLECTIE KORTINGEN TOT 60% bosstraat 34 - bergen op zoom 5800 Kg kabeljauw verbeurd verklaard "Voor het laatst in uw loopbaan bent u ter linkerzijde van de voor zitter gezeten. Bijna 33 jaar ge meentesecretaris, eerst in de voormalige gemeente St. Maar tensdijk en na de gemeentelijke herindeling in de gemeente Tho- len. Naar mijn voorzichtige schat ting heeft u zo'n 300 raadsvergaderingen en zo'n 1500 b en w-vergaderingen voorbereid. Er moet in al die jaren voor hon derden miljoenen langs en over uw bureau zijn gegaan. U heeft vier burgemeesters meege maakt en geregelde wisselingen van de wacht op de wethouders- en raadszetels meegemaakt. Ruim 30 jaar een constante factor te zijn geweest in een steeds maar op al lerlei gebied veranderde gemeen telijke samenleving. Dat is dan niet zozeer meer het uitoefenen van een beroep te noemen, maar meer het beoefenen van een kunst. benaderbaar voor bestuurder en ambtenaar. Graag bereid om zijn grote kennis en ervaring mee te delen aan bestuurders en ambte naren. U beëindigt uw loopbaan die u ge durende 45 jaren een veelzijdige deelname aan de samenleving heeft gebracht. Er is een tijd van werken en een tijd van rusten, al is otGITipBlS dat laatste ook maar betrekkelijk. Vrijdag a.s. komen wij bij het of ficiële afscheid wat uitvoeriger op uw loopbaan terug. Voor nu dank ik u namens b en w, raad, ambte naren en de inwoners van Tholen zeer voor de voortreffelijke wijze waarop u uw functie heeft ver staan en tot uitvoering heeft ge bracht ten dienste van het welzijn van de gemeente Tholen en haar inwoners", zo besloot burgemees ter Van der Munnik. De nadrukkelijk in de vergaderin gen van de raad aanwezige en overduidelijk zichtbare, desalniet temin zwijgzame gemeentesecre taris, klaar om ook daar bijstand te verlenen wanneer dat nodig is. Geen wonder dat sommigen de se cretaris beschouwen als de wel licht machtigste man in het gemeentehuis en de vergaderzaal. Niet zo krachtig om wat hij zegt, want hij zegt immers niets, maar juist omdat hij er zit en niets zegt! Dan moet dat wel een belangrijke man zijn. De leden van de raad, van het col lege van b en w en de voorzitter, zitten daar om te beraadslagen en te besluiten. De secretaris noteert wat, kijkt eens om zich heen, knikt of schudt, of laat uit niets blijken dat hij het wel of niet met iets eens is en doet er verder het zwijgen toe. Maar ondertussen ontgaat hem niets. Soms, als ie mand van het college iets zinnigs weet te vertellen over een onder werp, wil de secretaris nog wel eens desgevraagd zijn mond open doen om het agendapunt tot een zinnige besluitvorming te doen ge raken. Ik bewonder zijn zelfbeheersing, zijn ogenschijnlijke rust en kalmte in de raadsvergaderingen. Want als je bijna 42 jaren ambtenaar bent geweest, waarvan bijna 33 ja ren gemeensecretaris, dan kun je geacht worden te weten wat er op het gemeentelijk bestuurlijk erf te koop is. Na zoveel jaren word je niet meer onrustig over de beslui ten die de raad neemt. Hij heeft alles al eens meegemaakt. En dan toch maar zwijgzaam blij ven, rust blijven uitstralen en hulpvaardig blijven, maar boven dien eenvoudig en bescheiden en Ambtenaren bij de gemeente Tho len kunnen in het kader van een experimentele regeling aanspraak maken op ouderschapsverlof. De regeling wil vrouwen én mannen meer mogelijkheden bieden om ouderschapstaken te combineren met betaalde arbeid. Bovendien draagt de regeling bij aan de her verdeling van betaalde en onbe taalde arbeid, die nu ongelijk is verdeeld over mannen en vrou wen. De Thoolse SGP-fractie stemde tegen de regeling. "Het betekent wéér een stap ten gunste van het emancipatiebeleid. Dat stuit bij ons op grote bezwaren," zei frac tievoorzitter J. v.d. Jagt. Hij gaf toe dat de regeling ouders meer ruimte geeft om hun kinderen te verzorgen, maar omdat alternatie ve samenlevingsvormen niet wor den uitgesloten, was de SGP tegen. Wethouder L.J. Koopman deelde die bezwaren. P. van Bel- zen (RPF/GPV) kwam tot een an dere slotsom. Omdat in zijn ogen het belang van het kind op doorslaggevende wijze wordt ver dedigd, was hij voorlopig accoord. De verordening voor rechtspositi onele erkenning van alternatieve samenlevingsvormen bij ambtena ren wezen zowel SGP (inclusief de wethouder) als RPF/GPV van de hand. Het CDA kwam bij monde van fractievoorzitter W.C. van Kempen tot een wat merkwaardi ge conclusie. "Wij zijn wel ac coord, maar het huwelijk staat bij het CDA voorop. Doch daarover wordt in deze verordening niet gesproken." J. de Bres (PvdA) wees erop dat ook samenleven van broers en zussen voorkomt en dat het fout zou zijn dat af te wijzen. Zonder discussie ging de raad ac coord met een verhoging van de toelage voor onregelmatige dien sten en een reorganisatie van de gladheidsbestrijding. Raadsnestor J. de Bres bracht naar voren, hoe Benou elke mor gen met stevige stappen zijn wo ning aan de Parallelweg verlaat en doelgericht naar het gemeentehuis op de Markt loopt. "Vanaf de Oostvest gaat hij door de brand gang, waar de smalstad op zijn smalst is. Hij kan niet eens met zijn borst vooruit lopen zonder de muren te raken, ik heb het zelf ge probeerd. Eigenlijk zou die brandgang Benougang moeten gaan heten", aldus De Bres. In een korte karakterschets van Benou noemde hij de gemeentese cretaris een nuchter mens, geen fi guur voor franje, adequaat en snel inspelend op ontwikkelingen. "U hebt de gave om capaciteiten en zwakheden van anderen te onder kennen en daarop uw koers uit te stippelen. U hebt hier onmisken bare stempels gedrukt en bewe zen, deze functie voor de volle 100% waar te maken", zei de raadsnestor. In een reactie bracht Benou naar voren, best wel eens bang te zijn geweest dat hij in raadsvergade ringen zou laten blijken hoe hij over de situatie dacht. "De door de burgemeester genoemde ogen schijnlijke rust weet ik nog zo net niet. Gelukkig was ik evenmin de machtigste man. Macht hoort bij de democratie thuis. Er was wel sprake van invloed, maar daar voor moet je argumenteren en daar ben ik best blij mee." De secretaris zei zich net als een sportman te voelen wiens presta ties afnemen. "Daarom neem ik afscheid, maar ik heb alleen maar reden tot dankbaarheid. Een dankjewel aan velen is hier dan ook op zijn plaats. Aan God voor de gezondheid en gaven, aan de gemeenteraad voor de vrijheid van handelen. Die ruimte die ik kreeg was een hele fijne zaak. Je mocht van mening verschillen, maar er was een goed onderscheid tussen zaken en personen. Ik zal u allen en het werk missen, zodat u van mijn voortdurende belang stelling verzekerd kunt zijn. Ik hoop ook, dat de vele vriend schapsbanden blijven bestaan", zo besloot de vertrekkende Thool se gemeentesecretaris Benou zijn dankwoord maandagavond in zijn laatste raadsvergadering. De smalstad St. Maartensdijk op zijn smalst: elke dag passeerde secretaris Benou die brandgang van de Oostvest naar de Markt vier keer. Raadslid De Bres vond de naam Benougang voor deze verbinding daar om zeker op zijn plaats. "Het gevoelen van ambtenaren en bestuurders is, dat uitbreiding van camping Stavenisse met 2 ha goedgekeurd wordt door de Stuurgroep Oosterschelde", zei burgemeester H.A. van der Mun nik maandagavond in de gemeen teraad. "Maar stemt de Stuurgroep er nu werkelijk mee in?", wilde PvdA- raadslid M.A.J. v.d. Linde weten. De burgemeester liet weten, dat hij tijdens een bezoek van dage lijks bestuurders van de Stuur groep aan Stavenisse geen tegenopmerkingen had gehoord. "Dan is uw conclusie op 't kant je", merkte Van der Linde op. De uitbreiding kwam evenals vo rig jaar juli ter sprake omdat het voorbereidingsbesluit voor wijzi ging van het bestemmingsplan was verlopen. Camping Stavenisse had de plannen niet tijdig klaar. Onlangs zijn de definitieve schet sen ontvangen met tennisbanen, een trapveld, parkeervoorzienin gen en 30 zomerwoningen. recreatieve druk leiden. "Integen deel, wegens de nieuwe voorzie ningen zal de externe druk afnemen", aldus b en w. VVD-raadslid J.L. van Gorsel was het met b en w eens, dat de uit breiding meer body geeft aan de camping en tegelijk een injectie betekent voor Stavenisse en de westkant van het eiland Tholen. Ook Van der Linde vond, dat een gezond bedrijf binnen bepaalde grenzen zijn vleugels moet kun nen uitslaan. Hij had hier vorig jaar ook mee ingestemd. SGP en RPF/GPV, totaal 6 raadsleden(inclusief wethouder Koopman) stemden evenals de vo rige keer, tegen deze campinguit breiding aan de Scheldseweg te Stavenisse. B en W spraken in hun voorstel aan de raad van een welkome im puls voor de kleine kern Stavenis se. "Er is moeilijk anders dan in de recreatieve sfeer een economi sche injectie te geven." Volgens het college zal deze uitbreiding nau welijks tot een verzwaring van de Met getrokken sabels wachtten collega's van bruidegom Edward Jan van den Broek het pas ge trouwde stel op voor het gemeen tehuis in Sint-Maartensdijk. De bruiloftsstoet bracht veel mensen op de been die een glimp wilden opvangen van het bruidspaar dat te voet vanaf de Oostsingel bege leid werd door militairen in uni form. Van den Broek uit Sint- Annaland is 2de luitenant bij het wapen der genie en maakte ge bruik van de mogelijkheid om zijn huwelijksdag met enig mili tair ceremonieel te omkleden. "Een heleboel jongens doen het niet, maar ik vond het mooi om het zo bij ons trouwen te doen". Van den Broek nodigde zijn stu diegenoten van de Koninklijke Militaire Academie in Breda uit om in Smurdiek aan te treden. Dat gebeurde in vol ornaat, op één na allemaal mannen behorend bij de genie, de meesten in de rang van luitenant, 1 kapitein en 1 kadet-sergeant. "De uniformen zijn van ons!', legt de luit uit, "maar de sabels zijn gehuurd. Bij zo'n ceremonie behoren bepaalde voorschriften. Die worden vante- voren even geoefend". Van den Broek huwde met Anja de Witte uit Sint-Maartensdijk. Het echt paar woont in Wezep waar Van den Broek gelegerd is. Op 1 au gustus wordt hij bevorderd tot 1-ste luitenant. De Rotterdammer ir. A.W.H. van Weelderen volgt de West- Brabander ir. C.A.C.J. Oomen op als directeur Landbouw, Natuur en Openluchtrecreatie in Zeeland. Oomen, die onlangs in Meulvliet de voorlichtingsavond over de aanwijzing van de Oosterschelde als natuurmonument leidde, is per 1 juli in gelijke functie in Overijs sel benoemd. Van Weelderen(48) studeerde bos bouw aan de toenmalige Land bouwhogeschool te Wageningen. Na zijn indiensttreding bij het mi nisterie van landbouw en visserij in 1972 vervulde Van Weelderen diverse functies bij het Staatsbos beheer. Nu is hij hoofd van de hoofdafdeling Bos en Beplantin gen van de directie Bos- en Land schapsbouw. Als alle reguliere kampeerterrei nen in Zeeland volledig bezet zijn, moet er geen extra capaciteit tij delijk bij komen. Zeeland is dan vol. Voor hulp in nood zouden er alleeen voorzieningen mogen worden getroffen om recreanten gedurende één nacht aan onder dak te helpen. Gedeputeerde sta ten van Zeeland adviseren de Zeeuwse gemeentebesturen deze regels als algemeen uitgangspunt te hanteren. Gs raden de gemeenten ook aan zelf de noodterreinen beschikbaar te stellen, bijvoorbeeld in een re gionaal samenwerkingsverband. Gebleken is dat particuliere over loopterreinen veelal oneigenlijk functioneren. In de praktijk komt het neer op een uitbreiding van de reguliere kampeercapaciteit. Ook de extra capaciteit op kampeerter reinen bij de boer, bedoeld voor de piekopvang, wordt volgens gs oneigenlijk gebruikt. Om het illegaal kamperen terug te dringen geeft het provincinciaal bestuur de Zeeuwse burge meesters in overweging bij rijkspolitie en justitie aan te drin gen op een strenge aanpak en waar nodig op gerichte acties. Gs vinden het een taak van de VVV's in Zeeland (waaronder de provin ciale VVV) om de recreant duide lijk te maken dat er alleen op de reguliere terreinen mag worden gekampeerd en dat Zeeland het principe huldigt van 'vol is vol'. Bij voorkeur moet men dit al voor zijn vertrek naar Zeeland weten. VERVOLG VAN PAG. 1 nomen standpunt." Daarom vroeg hij geen stemming, maar aantekening tegen namens de SGP-fractie, wat werd overge nomen door P. van Bel- zen(RPF/GPV). Voor de beraadslagingen begon-, nen, waarschuwde de burgemees ter de raad dat het moeilijk was om aan de ontwerp-brief aan g.s. te sleutelen. Hij riep de raadsle den verder op zich te beperken in breedvoerige discussies. De SGP kreeg als eerste het woord. Heijboer merkte op, dat zijn fracties van oudsher een an dere opstelling heeft dan het colle ge. "Wij richten ons naar het beleidsplan Oosterschelde met 1. natuurbehoud 2. visserij en 3. re creatie. Een pluspunt in de brief van het college betreft het wijzen op na tuurgebied de Pluimpot en het niet in gevaar komen van bestem mingsplan Muyepolder bij St. Maartensdijk. Niet eens zijn wij het met b en w inzake de Dortsmanplaten, de Noord, de Oesterdam, het anker verbod, de uitbreiding van cam pings en de Krabbenkreek. Daar zijn wij het eens met de minister. In de commissie ruimtelijke orde ning heb ik nog gepleit voor een zekere verruiming bij de Noord bij St. Maartensdijk, maar bij na der inzien ga ik accoord met de aanwijzing van de minister omdat er voldoende toegankelijk gebied is. Wat de campings betreft, zijn wij principieel tegen uitbreiding", aldus de SGP-woordvoerder. Een heel andere mening was. het CDA toegedaan. "Het gaat ons veel te ver dat er mitsen en maren zijn die de minister onvoldoende onderbouwd heeft met regels en voorwaarden. Wij gaan dan ook accoord met de brief aan g.s. Er wonen meer mensen in ons land dan natuurliefhebbers. Alle men sen moeten van de Oosterschelde gebruik kunnen maken: ook de visserij en de recreatie. Wij delen dan ook de visie van b en w", zei de CDA-fractievoorzitter. P. van Belzen was het totaal met de vorige spreker oneens. "Had den b en w niet met de helft van de brief kunnen volstaan? Het is een uitgebreid exposé met herha lingen die aan overtuigingskracht zal inboeten." Het RPF/GPV-raadslid was tegen het onbeperkt pierensteken en on beperkt snijden van lamsoor en zeekraal. Aan de Dortsmanplaten en de Oesterdam wilde hij abso luut niet meer toegankelijke ge bieden. "Elk beetje meer recreatie geeft een ontoelaatbare druk en bij de Oesterdam moet het college juist aangeven dat er strenge re gels moeten komen, want zo kan het niet langer", zei Van Belzen. J.L. van Gorsel was het daarente gen volledig met b en w eens. "De Tholenaren hebben eeuwenlang geleefd met de Oosterschelde en door een theoretische aanwijzing van de minister moet je dat niet ongedaan maken. We zijn verant woordelijk voor dit gebied en het Beleidsplan Oosterschelde is rich tinggevend, maar in de Stuur groep praten we toch ook mee. B en W hebben het goed verwoord in de brief aan g.s. Wij stemmen daarmee in. Alleen de Oesterdam zou nog voor een nog groter deel opengesteld moeten worden", al dus de VVD-fractievoorzitter. Hij vroeg zich overigens af of de brief aan g.s. als een bezwaarschrift moest worden aangemerkt, nu het college zelf over het kenbaar ma ken van gevoelens repte. Van der Linde verbaasde zich over de brief. "Ondanks een aantal opmerkingen in de commissie ruimtelijke ordening is de ambte lijke notitie ongewijzigd overge nomen en daar kijk ik toch wat van op. Er is een sfeer ontstaan van er mag na de aanwijzing van de Oosterschelde als natuurmo nument niks meer en je mag ner gens meer komen. Voor een groot deel van de Tholenaren treedt er echter nauwelijks hinder op. Het gemeentebestuur heeft zich bij de meningsvorming niet onbe tuigd gelaten. In Tholenderwijs en in het voorstel aan de raad, waardoor een krantekop als 'B en W: balans slaat ten onrechte naar natuur door' ontstaat. Het college doet het Oosterschelde-beleid geen goecj. B en W behoren te weten, wat voor overlast de natuur wordt aange daan. Je moet dat bij voorkeur niet met politiedwang oplossen. Redelijk denkende mensen zou den moeten weten, dat dit met ge degen voorlichting dient te gebeuren. Goodwill kweken rond het Oosterschelde-beleid. Het col lege is de eerste die daar wat aan zou kunnen doen. Zo had de brief aan g.s. beperkt kunnen blijven tot een paar zake lijke reacties. Het steken van zee aas is het grote pijnpunt. Wanneer mensen met een smalle beurs hun hobby zouden kunnen blijven uit oefenen, dan kan een groot deel van de Thoolse bevolking met de aanwijzing van de Oosterschelde als natuurmonument leven", con cludeerde de PvdA-woordvoerder. Voor de burgemeester was het de vraag of de brief zoveel korter kon. "Nu zijn goed onderbouwd onze standpunten weergegeven. Misschien staat er wel eens een woord teveel, maar het zijn alle maal zinnige woorden. U mag het zien zoals u wilt: gevoelens of een bezwaarschrift. Er zit niet zoveel onderscheid in." De raadsvoorzitter erkende, dat de gemeente Tholen het Be leidsplan Oosterschelde had aan vaard. "Door de Oester- en Philipsdam is de Oosterschelde echter een stuk kleiner geworden, waardoor de belangen op een klei ner stuk samen komen. Daar komt de spanning door en de emoties. Wij denken met de minister posi tief mee om alle belangen zo goed mogelijk tot hun recht te laten ko men. Onze conclusie is, dat de mi nister de visserij en de recreatie tekort doet. Andere belangen dan de natuur mag je niet vergeten. Daarom valt er op de uitwerking van de minister nog af te dingen, al vinden wij, dat de Oosterschel de van grote waarde is. Dat is bo ven alle twijfels verheven", aldus de burgemeester. Hij merkte nog op, dat b en w ge hoord de commissies ruimtelijke ordening en bedrijfsleven tot de ontwerp-brief aan g.s. gekomen waren. In tweede instantie vroeg Van Kempen nog aandacht voor men sen die hun brood op de Ooster schelde verdienen en belemmerd worden door de aanwijzing als na tuurmonument. Hij vond, dat de schadeprocedures goed geregeld dienden te worden. Van Gorsel benadrukte, bij alle ontwikkelingen de vinger behoor lijk goed aan te pols te houden. Van der Linde handhaafde zijn bezwaren tegen de brief aan g.s. De sfeer die het schrijven uita demde, stond hem niet aan. "Het is de toon die de muziek maakt. Ik had van het college een ander soortige opstelling verwacht." De burgemeester noemde de brief een bijdrage aan de bezorgdheid van het gemeentebestuur van Tholen om alle belangen in de Ooster schelde tot hun recht te laten ko men. "Voor visserij en recreatie dienen ruimere standpunten inge nomen te worden en dat moet je wel op deze manier verwoorden. Tholen heeft 55 km kust en de mi nister heeft recht op een duidelij ke mening. Hij is echt niet ondersteboven of een brief in za kelijke of vriendelijke stijl ge schreven is. En de standpunten van de PvdA zijn grotendeels in die brief terug te vinden", zei de burgemeester. Wethouder Koopman liet nog we ten, de meerderheid van b en w niet te steunen, maar de bezwaren van zijn SGP-fractie te onder schrijven. Dat betekende voor het verzenden van de brief aan g.s. weinig meer omdat er 10 raadsle den voor waren en 6 tegen. Het 17de raadslid, I.C. Moer- land(PvdA) ontbrak wegens ziek te. De Gorishoeksedijk bij Scherpenisse, zondagmiddag bezet door 80 auto's, waar van 30 uit België en de overige 50 grotendeels uit Brabant. Het Thoolse raadslid Th. Aar noudse uit Oud-Vossemeer is met zestien stemmen vóór (I.C. Moer land ontbrak wegens ziekte) door de gemeenteraad benoemd als lid van het algemeen bestuur van de gemeenschappelijke regeling (per 1 september a.s.) Algemeen Dienstencentrum Zeeland. Als plaatsvervanger werd - eveneens met algemene stemmen - J. v.d. Jagt aangewezen. Gisteravond nam ook de gemeen teraad van Sint-Philipsland een besluit over deze kandidaten. Zij vertegenwoordigen namelijk zo wel Tholen als Sint-Philipsland in het ADZ. Veiling Sint-Annaland, woensdag 28 juni. Doré gewone 76-90, af wijkend 30-32, drielingen 45-60, kriel 171-198; Première gewone 51-62, drielingen 41-46, kriel 171-176; Gloria gewone 48-66, bonken 71, drielingen 45, kriel 179. Aanvoer 221 ton. Dinsdag 27 juni. Doré gewone 46-86, drielingen 58-64, kriel 188-199; Première gewone 40-62, bonken 55, drielingen 46-56, kriel 189-195; Gloria gewone 50-66, drielingen 50-55, kriel 192-196. Aanvoer 268 ton. Advertentie I.M. Niet minder dan 5800 kilo kabel jauw van de fa. J.C.S. en Zn. uit Tholen is door de Middelburgse politierechter verbeurd verklaard. De firma had april vorig jaar een uitstekende vangst met 8800 kg kabeljauw, maar er mocht slechts 3000 kg worden aangevoerd. In de haven van St. Annaland werd de 5800 kg illegaal gelost, waarop de justitie beslag legde. De officier van justitie eiste naast de verbeurd verklaring van de vis ter waarde van 19.500 gulden nog een boete van 2700 gulden wegens overschrijding van de toegestane hoeveelheid kabeljauw. Het ille gaal lossen was volgens hem dui delijk gedaan om aan de controle te ontsnappen. De politierechter benadrukte dat, maar toonde begrip voor de moei lijke omstandigheden in de visse rij. Daarom nam hij de eis voor een boete van 2700 gulden niet over. De uit Middelburg afkomstige M.J. Walraven(47) is maandag avond unaniem gekozen als ge meentesecretaris van Zierikzee. Hij volgt A.G. Izeboud op, die eveneens maandagavond als ge meentesecretaris van Tholen werd geïnstalleerd. Walraven werd gekozen uit 57 kandidaten. Hij was gemeentese cretaris in Groot Ammers, Lange- rak en sinds 1983 in Nieuwpoort. De gemeenteraad van Zierikzee benoemde nog twee loco secretarissen: chef burger- en in terne zaken B. Hoexum en chef fi nanciën A.J. Geleijnse. Dit betekent een uitbreiding met 1 lo co, want chef welzijn L.J. Lagen dijk was dat al en alleen G.J. Dijkstra stopt ermee omdat hij in augustus afscheid neemt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 15