THOLENDERWIJS Na mei, ook juni in zomerstemming informatierubriek van de gemeente tholen MAANDAGAVOND VERGADERT DE GEMEENTERAAD AFSCHEIDS RECEPTIE T.C. BENOU OP VRIJDAG 30 JUNI WAT LIGT TER INZAGE? SPREEKUUR B EN W. GEMEENTEHUIS GESLOTEN. OPENBARE BIBLIOTHEKEN GESLOTEN WIJZIGING TELEFOONNUMMER GEMEENTEHUIS 01666 - 8200 M1ELE KEUKENS, TOPKOMFORT VAN BLIJVENDE SCHOONHEID. Donderdag 22 juni 1989 DE EENDRACHTBODE 5 to (door J.H. Pelleboer) Miele-Keuken-Centrum "Tholen" St. Maartensdijk: Markt 55.Tel.: 01666-2335 P. Canisisumavo 0. Elsemanschool De Brug Groot Stelle Zeeuwse Muziekschool Diversen Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op maandag 26 juni a.s. komt de Thoolse gemeenteraad voor de laatstte maal voor de vakantie voor een vergadering bijeen in het ge meentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering is openbaar en begint om 19.30 uur. Elke belangstellende is van harte welkom. De vergadering wordt bovendien rechtstreeks uitgezonden via de lo kale omroep S.L.O.TH, en wel via de kabel op de 89.9 Mhz en via de ether op FM 106.5 Mhz. Op de agenda staan onder meer de navolgende onderwerpen: - Beëdiging van de heer A.G. Izeboud als gemeentesecretaris van Tholen; De raadsvergadering heeft een ietwat bijzonder karakter in die zin dat het heer T.C. Benou aan zijn laatste vergadering als ge meentesecretaris van Tholen toe is. Elders in deze rubriek leest u daar meer over. Per 1 juli 1989 wordt de heer Benou opgevolgd door de heer A.G. Izeboud, thans gemeentesecretaris van Zierik- zee. De heer Izeboud wordt in zijn nieuwe functie beëdigd. - Overeenkomst geïntegreerde dienstverlening voor betalingver- keer met de Bank voor Nederlansche Gemeenten (BNG); Het betalingsverkeer van de gemeente vindt voor het overgrote deel plaats via de BNG. De gemeente is daarvoor een rekening- courantovereenkomst aangegaan met een kredietfaciliteit van maximaal 514 miljoen gulden. Daarnaast kan kasgeld worden op genomen tot maximaal 6 miljoen gulden. De situatie is thans al enkele jaren zo, dat gelden geplaatst worden in deposito bij de BNG. Voorts worden ook gelden in daggeld geplaatst bij de BNG. Het beleggen en eventueel opnemen van gelden geschiedt steeds aan de hand van de stand van de rekening-courant met een inschatting van de te verwachten inkomsten en de te doene betalingen. Het gebruikmaken van de mogelijkhtjid gelden in dag geld of deposito te beleggen vergt dagelijks een globale planning van de liquiditeit voor de komende tijd. Door de BNG wordt thans aan de gemeenten aangeboden in plaats van een gewone rekening-courantovereenkomst een over eenkomst aan te gaan voor geïntegreerde dienstverlening voor betalingsverkeer en kredietoperaties. Daarnaast is bovendien een langlopende kredietverlening gekoppeld. Na bestudering van de voorstellen konkluderen burgemeester en wethouders dat het gehele pakket van geïntegreerde dienstverle ning wel voordelen biedt. Er moet minder gedaan worden om toch een optimaal gebruik te kunnen maken van diverse facilitei ten. In de overeenkomst is een ontsnappingsclausule opgeno men die maakt dat van de diensten van een andere instelling ge bruik kan worden gemaakt, als blijkt dat die 0,1% goedkoper is. De raad wordt voorgesteld een dergelijke overeenkomst met de B.N.G. aan te gaan. - Garanderen geldlening schietvereniging Prinses Juliana; De schietvereniging Prinses Juliana uit Sint-Annaland is voorne mens een zogenaamde pistoolbaan te bouwen. In verband daar mee wenst men een geldlening van f 1 5.000, aan te gaan met de Rabobank Sint-Annaland, looptijd 15 jaar, rentepercentage 8,1 vijf jaren vast. Het bestuur van de vereniging heeft het ge meentebestuur verzocht de benodigde garantie te verlenen. De gemeenteraad wordt gevraagd daartoe te besluiten. - Voorzieningen t.b.v. het dorpshuis te Poortvliet; De beheerscommissie voor het dorpshuis te Poortvliet heeft geadviseerd tot het treffen van een aantal voorzieningen aan het dorpshuis, te weten: het dichtzetten van de omderste ramen in de foyer (er kunnen daar hoge temperaturen optreden) en het aan brengen van een zonwering aldaar, alsmede het aanbrengen van een vouwwand in de foyer. Deze laatste voorziening wordt noodzakelijk geacht, omdat een gedeelte vari de foyer bij begra fenissen gebruikt wordt om de lijkkist met het stoffelijk over schot te plaatsen. Door een vouwwand kan dit gedeelte worden afgeschermd. De raad wordt gevraagd het benodigde krediet beschikbaar te stellen. - Onderzoek bodemkwaliteit van De Vest te Tholen; "Tauw Infra Consult" te Deventer heeft vo'rig jaar een verken nend onderzoek naar de bodemkwaliteit in twee vakken van De Vest te Tholen ingesteld. De gekonstateerde verontreinigingen bleken niet dusdanig zwaar van aard te zijn dat verwijdering in het kader van de Interimwet Bodemsanering plaats moet vinden. Wel is er sprake van een watervervuilingsprobleem, waarvan de mogelijke oorzaken zijn riooloverstorten, verontreinigd slib en dif fuse bronnen. Door rottingsverschijnselen hebben zich boven dien ook al stank en botulisme gemanifesteerd. Mogelijke oplos singen zijn baggeren, doorspoelen en de aanpak van de bronnen van de verontreiniging. Aan het bovengenoemde bureau is een offerte gevraagd voor een aanvullend onderzoek, dat moet leiden tot een konkreet plan met maatregelen om de waterkwaliteit te verbeteren. De raad wordt gevraagd daarvoor een krediet beschikbaar te stellen. - Uitvoering onderhoudsprogramma begroting 1990; Bij het opstellen van het onderhoudsprogramma voor de begro ting 1990 is een aantal werken naar voren gebracht, waarbij bur gemeester en wethouders de gezien de urgentie van deze wer ken er de voorkeur aan geven deze nog uit te voeren ten laste van het budget 1989. De post voor onvoorziene uitgaven biedt daartoe voldoende ruimte. Het betreft o.a. de navolgende werken: - In het gemeentehuis te Tholen is zoutuitslag op de binnenwan den (muren) gekonstateerd. Dit openbaart zich in het wegdruk ken en loslaten van de stuclaag. Voor een dergelijk onderzoek naar de oorzaak en mogelijke oplossingen daarvan is het noodza kelijk advies uit te laten brengen door een extern deskundige. Uitstel van het onderzoek en derhalve uitstel van de te treffen voorzieningen wordt niet verantwoord geacht. - Asfalteren van een deel van de paden op de verschillende be graafplaatsen. De begraafplaatsen te Sint- Maartensdijk en Scherpenisse waren reeds in de begroting 1989 opgenomen. Uitbreiding van de werkzaamheden betreft de begraafplaatsen te Poortvliet, Oud-Vossemeer en Stavenisse. - Verbetering van de Onderhoudstoestand van de Bleekveldweg te Sint-Maartensdijk. - Vervanging van een 9-tal buitendeuren van kleedgebouwen van voetbal- en tennisverenigingen. - Conserveren van stalen damwanden in de haven van Tholen. Het betreft een damwand in het zogenaamde "haventje van Waghto" en een damwand op het eind van de handelshaven. Deze damwanden (oppervlakte 450 m2) zijn in 1977 geplaatst in het kader van de dijkversterkingen. Het conserveren bestaat uit het ontroesten en het aanbrengen van een beschermingslaag. Voor uitvoering van de diverse werken is een bedrag benodigd van f 114.550, De raad wordt gevraagd dit bedrag beschik baar te stellen. - Aanschaf nieuw computersysteem: Burgemeester en wethouders hebben bij een aantal gespeciali seerde bedrijven offertes gevraagd voor de aanschaf van nieuwe computerapparatuur en programmatuur. De oude, thans in ge bruik zijnde apparatuur is node aan vervanging toe. Bovendien kan op deze apparatuur ook het op korte termijn in te voeren systeem van geautomatiseerde bevolkingsadministratie niet worden opgenomen. Om diverse redenen van financiële en prak tische aard gaat de voorkeur van het kollege uit naar de offerte zoals die is uitgebracht door Quadata/Unisys. Met de geplande investering is een bedrag gemoeid van f 650.000, hetgeen hoger is dan de bedragen waarvan aan vankelijk werd uitgegaan in de meerjarenplanning. De redenen hiervan zijn het feit dat de programmatuur voor de Algemene Dienst (Financiën en Sociale Zaken) niet in 1991 maar nu reeds wordt vervangen en het feit dat de kos;ten van het lokale netwerk voor het gehele systeem aanmerkelijk duurder zijn uitgevallen dan aanvankelijk mocht worden aangenomen. De investering brengt een jaarlijkse) last met zich mee van f 220.000,— (aanvankelijke berekening f 200.000, Ge dacht moet worden aan rente, aflossing en onderhoudskosten. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor over te gaan tot aanschaf van een nieuw computersysteem. Verlenen van medewerking aan reparatie van konstruktiefouten aan de Benjaminschool te Sint-Maartensdijk; De spaanplaat achter de aluminium damwandplaten boven en naast de kozijnen aan de Benjaminschool te Sint-Maartensdijk is dringend aan reparatie toe. De oorzaak van dit feit is gelegen in een konstruktiefout. Bij de bouw is verkeerd materiaal gebruikt. Het uitvoeren van een preventief onderhoud aan een dergelijke konstruktie is niet mogelijk. Het bekostigingsstelsel basisonder wijs kent een programma van eisen verzekering tegen herstel en vervanging i.v.m. schade aan gebouw, meubilair en onder wijsleerpakket in bijzondere omstandigheden. Die situatie doet zich thans voor. De raad wordt voorgesteld de gevraagde medewerking aan het bestuur van de Juliana van Stolberg/Benjaminschool te verlenen. Fietsenstalling bij Montessorischool te Tholen; Het bestuur van de Montessori-vereniging te Tholen vraagt om medewerking tot het plaatsen van een uit te breiden en te over dekken fietsenstalling op het schoolterrein. Uitbreiding van het aantal leerlingen maakt het noodzakelijk dat de bestaande fiet senrekken worden uitgebreid. Gevraagd wordt echter ook de be staande en de nieuw aan te schaffen fietsenrekken te overkap pen. Dit laatste is op grond van het Bekostigingsstelsel Basison derwijs niet mogelijk. De normale eisen aan het geven van onder wijs worden daarmee overschreden. De raad wordt dan ook voorgesteld het verzoek tot uitbreiding van de fietsenstalling in te willigen, maar het verzoek tot de over kapping daarvan af te wijzen. Naamgeving pand Jan van Bloisstraat 29 te Tholen; Sinds 1 augustus 1987 maakt de Thoolse Scholengemeenschap voor voortgezet onderwijs al geen gebruik meer van het pand Jan van Bloisstraat 29 te Tholen. Dit gebouw biedt inmiddels huisvesting aan het Reformatorisch Vormingsinstituut (RVI) en het Regionaal Educatief Centrum "De Bevelanden-Tholen" (REC). In de volksmond wordt er echter nog steeds gesproken over "de oude mavo". De huidige gebruikers van het pand heb ben echter geen van beide een relatie met die vorm van on derwijs. Met het oog op de speciale vorm van de lokalen is het kollege tot de konklusie gekomen dat "De Vijfhoek" een toepasselijk naam zou kunnen zijn. Zowel RVI als REC kunnen zich daarmee vereni gingen. De raad wordt voorgesteld dienovereenkomstig te besluiten. Aanleg zandtrainingsvelden te Stavenisse en Oud-Vossemeer; In de meerjarenplanning is voor 1989 de renovatie van het trai ningsveld op het sportterrein te Stavenisse opgenomen. Met de renovatie van de trainingsvelden op de diverse sportcomplexen werd in 1987 een aanvang gemaakt met de aanleg van een zoge naamd Gebacoveld te Oud-Vossemeer. Zoals bekend is bij de aanleg van het Gebaco-trainingsveld te Oud-Vossemeer in 1987 gesteld dat, hoewel er na informatie en onderzoek van de mogelijkheden er een positieve indruk van de konstruktie van Gebaco was verkregen, er toch nog te weinig er varingen mee opgedaan waren om nu al meteen te kunnen stel len dat dit de beste oplossing is voor onze trainingsakkommoda- ties. Vanuit dat oogpunt gezien werd besloten om zelf in onze gemeente eerst de ervaringen hiermee eens op een rijtje te zet ten. Het jaar 1988 werd dan ook aangewezen als proefperiode, zodat eerst in 1989 de aanleg van meer Gebacovelden eventueel een vervolg zouden krijgen. Dat de proefperiode niet in het voordeel van het Gebaco is verlo pen moge duidelijk zijn. Het gevolg is wel dat de positieve indruk omtrent een dergelijk trainingsveld bij de voetbalverenigingen is verdwenen. Ondertus sen zijn echter ook andere ontwikkelingen nauwlettend gevolgd. Inmiddels zijn een aantal zogenaamde zandtrainingsvelden beke ken in andere gemeentes. Deze velden hebben een grasbestand met een intensief en goed ontwikkeld wortelbestand. De eilande- lijke voetbalverenigingen hebben inmiddels te kennen gegeven voor de nog te renoveren trainingsvelden de keuze te laten vallen op het zandtrainingsveldd van het type Oranjewoud (de firma die deze velden aanlegt). De vereniging "Stavenisse" heeft schrifte lijk kenbaar gemaakt het dagelijkse onderhoud dat aan een der gelijk veld noodzakelijk is voor haar rekening te nemen. Intussen doet zich thans de situatie voor dat Oud-Vossemeer over een trainingsveld beschikt dat niet meer als zodanig is te ge bruiken. De Heidemij die de aanleg van dit veld heeft verzorgd heeft de financiële konsekwenties van het mislukken volledig voor haar rekening genomen. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor om zowel in Stavenisse als in Oud-Vossemeer over te gaan tot de aanleg van een zandtrainingsveld type Oranjewoud. Verkoop van grond aan het Groene Kruis Tholen en Sint- Philipsland; Onder auspiciën van het bestuur van het Groene Kruis Tholen en Sint-Philipsland is onderzocht of en in hoeverre een aantal eerste- lijn-disciplines in de gezondheidszorg bereid is om de dienstverle ning te bundelen. Daarbij moet worden gedacht aan het onder brengen van het Groene Kruis, gezinsverzorging en maatschap pelijk werk onder één dak. Betrokken partijen zijn in beginsel be reid aan die formule medewerking te verlenen. Ook het Ministerie van W.V.C. juicht de totstandkoming van deze voorziening - die overigens als een experiment wordt beschouwd - van harte toe. Extra financiële steun van die zijde is in principe dan ook reeds toegezegd. Het bestuur van het Groene Kruis heeft zich beraden over de te kiezen bouwlocatie en geeft de voorkeur aan realisering van het bouwplan op het eigen terrein aan de Parallelweg te Sint- Maartensdijk. Dit bouwterrein is evenwel onvoldoende. Een uit breiding in westelijke richting is mogelijk door een gemeentelijk eigendom - thans nog bebouwd met twee houten noodwoningen - aan te bieden. De raad wordt voorgesteld tot grondverkoop (635 m2) over te gaan. Vaststelling voorbereidingsbesluit uitbreiding camping "Sta venisse"; De directie van de camping "Stavenisse" kon in het afgelopen jaar de planvorming voor de uitbreiding van de camping niet tijdig afronden. Onlangs zijn de definitieve plannen bij het gemeente bestuur ingediend, maar daar moet opnieuw een voorbereidings besluit voor worden vastgesteld. De camping wordt met circa 2 ha. uitgebreid. Een aanzienlijk deel wordt benut voor de aanleg van recreatieve voorzieningen, zoals tennisbanen en een trap veld. Daarnaast zal uitbreiding worden gegeven aan de parkeer voorzieningen, ten einde te kunnen voldoen aan de ter zake gestelde richtlijnen van de kampeerraad. Het resterende deel zal worden benut voor de bouw van een dertigtal zomerwoningen. Burgemeester en wethouders noemen dit een welkome impuls voor de kleine kern Stavenisse. Dat klemt temeer nu in de dage lijkse praktijk blijkt dat het moeilijk is om anders dan in de recrea tieve sfeer nieuwe en economisch injecterende elementen voor Stavenisse te creëren. Voorgesteld wordt het noodzakelijke voorbereidingsbesluit vast te stellen. Na afloop van de officiële bijeenkomst wordt bij gelegenheid van het afscheid van de heer T.C. Benou als gemeentesecretaris van Tholen op 30 juni a.s. vanaf 16.30 uur tot 17.30 uur een officiële af scheidsreceptie georganiseerd. Deze receptie vindt plaats in het re creatiecentrum "Haestinge" te Sint-Maartensdijk. Particulieren, vertegenwoordigers van verenigingen, organisaties en bedrijven worden hierbij van harte uitgenodigd deze receptie bij te wonen. Bij de Hoofdafdeling Gemeentelijke Ontwikkeling ter ge meentesecretarie van Tholen is op het buro Bouwkunde de functie vacant van: Medewerker (m/v) bouwzaken in het bijzonder belast met hinderwet en technische installaties gebouwen Functie-informatie: - het technisch/administratief afhandelen van Hinderwet- aanvragen; - het controleren van Hinderwetplichtige bedrijven; - het adviseren over technische installaties in de gemeente gebouwen. Functie-eisen: - M.B.O.-niveau. Gezien de aard van de werkzaamheden bij voorkeur werktuigbouw. Ook personen met een andere studierichting en aantoonbare ervaring en/of belangstel ling in de genoemde zaken kunnen reageren; - bereidheid tot het volgen van verdere studie op het ge bied van milieu; - goede monderlinge en schriftelijke uitdrukkingsvaar digheid; - goede contactuele eigenschappen; - zelfstandig en in teamverband kunnen werken; - bereidheid zich binnen de gemeente Tholen te vestigen. Salaris: Aanlooprang minimum 7 2190,— bruto per maand; Functierang minimum f 2353, to per maand. maximum f 2993, maximum f 3307, bru- Inlichtingen: Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de heer A.W. Brouwer, chef van het buro Bouwkunde, tel. 01666-8351 of de heer ing. L.T. Steenpoorte, tel. 01666-8335 (doorkies- nummers). Sollicitatie: Belangstellenden worden verzocht binnen 2 weken na ver schijning van dit blad hun sollicitatie in te zenden aan: Het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan: Er is een aanvraag om vergunning ingediend door: 1De heer L. Potappel, Stoofdijk 69 te Stavenisse voor het vergroten van een woning op het perceel kadastraal be kend Sint-Maartensdijk, sektie K, nummer 321, plaatse lijk gemerkt Provincialeweg 54. 2. De heer W. Punt, Beukenlaan 4 te Fijnaart voor het bou wen van een woning op het perceel kadastraal bekend Tholen, sektie O, nummer 541 (gedeeltelijk), plaatselijk gemerkt Watervliethof. Deze plannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaat se geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wet houders van Tholen zijn voornemens met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het kollege van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor de onderhavige plannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 23 juni 1989 tot en met 6 juli 1989 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethou ders van Tholen. De bouwtekening liggen gedurende deze termijn ter gemeentesekretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 22 juni 1989 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan; Er is een aanvraag om vergunning ingediend door de heer M. Pipping, Veerstraat 46 te Oud-Vossemeer voor het bouwen van een pergola, c.q. erfafscheiding en carport op het per ceel kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sektie H, nummer 393, plaatselijk gemerkt Veerstraat 46. Dit bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen van het desbetreffende bestemmingsplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 23 juni 1989 tot en met 6 juli 1989 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethou ders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesekretarie, afdeling gemeentelijke ont wikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 22 juni 1989 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 26 juni 1989 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders P. van Schetsen, L.J. Koopman en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00-12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8200, toestel 330. In verband met de arbeidsduurverkorting voor het gemeenteperso- neel is het gemeentehuis vrijdagmiddag 23 juni 1989 gesloten en tevens telefonisch niet bereikbaar. Houdt u daar rekening meel! DINSDAG 27 JUNI: Door omstandigheden zijn de openbare bibliotheken in de kernen Tholen en Sint-Maartensdijk op dinsdag 27 juni a.s. de gehele dag gesloten. Houdt u daar rekening mee! Ondanks diverse publicaties blijkt dat nog niet iedereen op de hoog te is van het feit dat he telefoonnummer van het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk is gewijzigd van 01666-2955 in: Na 25 mei kregen wij even een adempauze van twee weken met tempe raturen beneden normaal en in de eerste juniweek op de meeste plaat sen (na droogte in mei) flink wat regen. Binnen enkele dagen viel er plaaatselijk meer dan 62 mm, wat er normaal in de hele junimaand valt. De zomerstemming heeft zich inmiddels hersteld. Juni heeft ons de laatste jaren als zomermaand zeer teleurgesteld. Verleden jaar met een tekort van 90 a 105 uren zon. De laatste echte volop warme en zo merse juni was de extreem droge en mooie zomer van 1976, toen in De Bilt zes tropische warme dagen boven de 30 graden werden genoteerd. Opvallend is dat de hogedrukgebieden die bijna de hele winter met een centrum juist zuidelijk van ons land lagen - waardoor doorlopend een zachte westelijke stroming van de oceaan zonder enig winterweer kwam - nu noordelijk van ons liggen. Ook half juni weer een hoge- drukgebied boven Scandinavië, zoals ook al enige tijd in de meimaand. Ook vorige week zomerweer, met tegen het einde van de week maxima rond de 30 graden. De vraag is nu gerechtvaardigd of dit een eerste aanzet is voor een warme zomer, zoals het laatst in 1983 genoteerd. Toen was juli één van de warmste maanden van deze eeuw. Het is ook in juni allerminst zeker of je zo'n zomerse tendens zal hou den. Er zijn ook voorbeelden dat het tot eind juni fraai blijft - de Asser TT heeft daar al heel vaak op het nippertje van geprofiteerd op de laat ste zaterdag van juni - maar dat je daarna toch een soort moesson effect krijgt met fronten en buien. Laten we ons daarom beperken tot wat kortere termijn en dan mag worden vastgesteld, dat de weerkaart tot op grote hoogte in de atmos feer een beeld te zien geeft dat bij een stabiele warme, zomerse periode past. Hoe lang dat kan aanhouden, is met geen enkele zekerheid vast te stellen. ESLAAGD DUS GEFELICITEERD Richard Hordijk, Frans Reijn- goudt en Manon Versluijs uit Sint-Philipsland zijn geslaagd aan de Petrus Canisiusmavo in Steen bergen. Aan de O. Elsemanschool in Ber gen op Zoom zijn geslaagd aan de afdeling Verzorging Silvia Feenstra uit Tholen, Annet Janse en Anita Mulder uit Sint- Annaland; aan de afdeling Uiter lijke Verzorging Natasja Jochems uit Poortvliet; aan de afdeling Textiel en Commercie Angelique Stoutjesdijk uit Sint-Annaland. Aan de lagere agrarische school De Brug zijn geslaagd Leonard Dekker, Wilco Lindhout en Mart van Nieuwenhuyzen uit Poort vliet; Arjen Knuist uit Stavenisse; Marnix Kousemaker uit Tholen; Jaco Kouwen uit Oud-Vossemeer; Danny Moerland uit Sint- Annaland; Berry Timmers uit Sint-Philipsland. Aan de scholengemeenschap Groot Stelle te Goes zijn aan de afdeling motorvoertuigentechniek dif. landbouwwerktuigentechniek geslaagd: Jan-Willem Hage uit Poortvliet en Mark Loos uit Tho len. Voor consumptieve techniek zijn geslaagd: Guus Dunki Jacobs uit Sint-Annaland en Leen van Eenennaam uit Stavenisse. Het getuigschrift van de Zeeuwse Muziekschool is behaald door de volgende personen. Tholen: Anne Christiaanse, Eric Quist en Sander van der Zande (orgel A), Hans van der Werf (ac cordeon A), Rolant Quist (gitaar A), Marriëtte van den Donker en Annemarie Wezenaar (blokfluit A), Jacqueline van 't Hof (blok fluit B), Ilse de Keijzer (dwarsfluit A) en Jacco Bruynzeel (dwarsfluit B). Oud-Vossemeer: Marianne Droo- gers (orgel A), Jaap Boonman (pi ano B), Joost Hopmans en Willem Pons (gitaar A) en Mariët Hage (dwarsfluit C). Sint-Annaland: Hans Uijl (orgel A) en Leen Heijboer (orgel B). Poortvliet: Marjolijn Dekker (pi ano C) en Pieter Abrahamse (ac cordeon B). Stavenisse: Jurrina Stouten (blok fluit A). Het diploma harmonie-fanfare opleiding werd (behalve de vorige week al uit Oud-Vossemeer ge- meldden) behaald door: Sint-Annaland: Marcha van der Wal (klarinet A), Hans Goedege- buure en Imanda Goedegebuure (bugel B) en Mare Goedegebuure (tuba B). Sint-Maartensdijk: Nelieke rip (bugel A), Annemarie Kloet (cor A), Haico te Kulve (trompet A), Jacqueline Klippel (trompet B), Gert-Jan Benou (tuba B) en Ange lina Lindhout (althoorn A). Rico Hagen uit Tholen is aan de Gemeentelijke Economische School in Dordrecht geslaagd voor het meao-examen commer ciële richting. Klazien de Graaf uit Sint- Maartensdijk is bij de stichting voor Orthoagogische Beroeps opleidingen (SOAB) te Rotterdam geslaagd voor de opleiding peda gogisch medewerker. Johan Niemantsverdriet uit Poortvliet is in Voorschoten geslaagd voor de cursus vakbe kwaamheid voor het automobiel bedrijf. Kees de Nijs uit Tholen is aan de universiteit van Amsterdam geslaagd voor het doctoraal exa men geneeskunde. Leen Hage uit Tholen is aan de Hogeschool in Tilburg geslaagd voor MBO-arbeidstherapie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 5