Tholense Boys en Vosmeer ieder een elftal erbij Jazzdansers Subsidie ruiters op nul Zelf een circus maken, dat is pas leuk Oosterschelde zwemtocht zaterdag 2 september Afdelingsvoetbal groeit naar 24 ploegen Tholen haalt kaderopleiding uit begroting weg Donderdag 15 juni 1989 DE EENDRACHTBODE 15 Voor de nieuwe voetbalcompetitie in de afdeling Noord-Brabant zijn op Tholen en Sint-Philipsland 24 elftallen aangemeld, twee meer dan het afgelopen seizoen. Tholense Boys probeert opnieuw een vijfde elftal te vormen, terwijl Vosmeer voor het eerst een tweede dameselftal heeft ingeschreven. ZATERDAG Veel pech bij de Bidon Oudjes WHS doen het nog prima ZONDAG tennis Kampioen 35+ Van Gorishoek naar gemaal Loohoek Het comité Thoolse Oosterschelde zwemtocht heeft de organisatie voor de volgende zwemtocht rond. Za terdag 2 september om 14.30 uur zal burgemeester H.A. van der Munnik het startschot lossen waarna de deelnemers vanaf Gorishoek kunnen beginnen aan hun tocht die 4200 m. lang is en eindigt bij de Schelp- hoek te Poortvliet, ter hoogte van het sluisje van het nieuwe gemaal Loohoek. 18 jaar DAMES Akzo zelfstandig in Steenbergen De Eendrachtruiters krijgen in 1990 geen subsidie van de gemeente Tholen. Door een opleiding voor de instructeur niet subsidiabel te stellen ontstaat een batig saldo op de begroting, waardoor het recht op subsidie vervalt. Daarentegen krijgt Het Werkend Trekpaard Zeeland voortaan een waarderingssubsidie van een cent per in woner en de Dr. Daniël den Hoedkliniek in Rotterdam een eenmalige bijdrage van 1.000 gulden. Meningsvorming Versnippering zaalvoetbal Cromwiel wint tournooi Bizarre paardensport Ruiters actief Schaak mee met de E.B. du i venrubriek atletiek Goede prestaties atleten De vijfde keus van Tholense Boys is, samen met Smerdiek 4, inge deeld in de vierde klasse reserve B. Vorig jaar kwam daarin geen streekteam uit. Vosmeer dames 2 begint op het laagste niveau, de tweede klasse. In het zondagvoet bal is de indeling van de vierde klasse reserve nog niet rond. Daarin speelt Vosmeer met twee elftallen. le klasse standaard. Door de de gradatie van SC Stavenisse geen derby meer in deze afdeling. Smerdiek krijgt als nieuwe tegen standers SV Capelle, FCH en Vre derust. Verder ontmoet men BVC '54, Chrislandia, DSE, DVO '60, Onder prima weersomstandigheden hebben zondagmorgen 16 leden van de Bidon een rit van 77 kilometer afge legd. De tocht voerde via Halsteren, Wouwse Plantage, Woensdrecht, Oesterdam weer naar Tholen. Er moest drie keer worden gestopt voor bandenpech. Veel pech hadden de rij ders ook woensdag, toen men ritje van 47 kilometer maakte. Er werd maar liefst 6 keer een beroep op de volgauto gedaan. Adrie v.d. Ree is tot nu toe de grootste pechvogel. Hij heeft vier keer een lekke band gehad. Op het veteranentournooi van WHS lieten de oudjes van de groen-witten het mooiste voetbal zien. Zij wonnen dan ook met 7 punten, gevolgd door Alliance 6 p., WHS en Noad 3 p. en SKNWK 1 p. De organiserende vereniging speelde dus met twee teams: één van oud-spelers en één van actieve voetballers boven de 30 jaar. Het winnende team bestond uit Merien den Engelsman (laatste man), Ko Geuze (doelman), Jan Mosselman (rechts), Nico Hage (spits), Tinus Suurland, Theo van Poortvliet en Theo Fase (verdedi ging), Theo Moerland, Ko Stout- jesdijk en Han Vroegop (middenveld). Eerst werd Noad met 2-0 opzij gezet, door doel punten van Theo Moerland en Ni co Hage. Noad speelde de eerste wedstrijd gelijk tegen WHS 30 2-2. Frank Ketting opende de sco re, waarna de St.-Philipslandse rechtshalf 1-1 maakte. Daarna werd het door Jan Kot 1-2 en in de laatste minuut maakte Ketting er 2-2 van. Het Roosendaalse Allian ce kwam met maar 9 spelers, doch dat werd onderling goed opgelost. Alle ploegen schreven alvast voor volgend jaar in. Uitslagen: Noad-WHS 2-2, Alliance-SKNWK 2-1, Veteranen- Noad 2-0, WHS-AUiance 0-2, SKNWK-Veteranen 2-5, Noad- Alliance 0-2, WHS-SKNWK 1-1, Alliance-Veteranen 1-4, SKNWK- Noad 1-2, Veteranen-WHS 0-0. Rust Roest, FC Vesting Boys en ZPR '84. Verdwenen: WC '68 en Seolto. 2e klasse standaard. Na een jaar afwezigheid speelt SC Stavenisse het nieuwe seizoen weer in deze klasse. De tegenstanders: Allian ce, Baronie, Dongen, DHV, VVR, Right 'Oh, Sprundel, Unitas '30, Veerse Boys en Waspik, le klasse reserve. In de afdeling van SPS 2 zijn nogal wat verande ringen. Nieuwe tegenstanders zijn Family Boys 2, Kogelvangers 2 en PTT Breda 2, terwijl DVO 2 en 3 en SSC '55 3 verdwenen zijn. Bea trix '63 2 en 3 heten nu BLC 2 en 3 (heeft een combinatie gevormd met LVV '58). Ook Good Luck 2 en 3, Oni 2, Rust Roest 2, Seolto 3 en Capelle 2 zijn gebleven. 2e klasse reserve A. Noad '67 2, Stavenisse 2 en Smerdiek 2 krijgen als nieuwe tegenstanders SPS 3, FCH 2, DVO 2 en 3. Verder bleven Chrislandia 2, WC '68 2, Dintel- oord 3, Klundert 3 en Kogelvan gers 3. Verdwenen: Tholense Boys 3, DSE 2, VVR 2 en PTT 2. 3e klasse reserve A. De streekelf- tallen Noad 3 en WHS 4 krijgen er tegen Tholense Boys 3 een der by bij. Alliance 2 is eveneens een nieuwe tegenstander, maar SPS 3 en Dinteloord 4 keren niet terug. Gebleven: Chrislandia 3, DVO 4, FSV 3, Vrederust 2 en 3, WC 3 en 4 en ZPR '84 2. 4e klasse reserve A. In deze afde ling zes streekvertegenwoordigers: Smerdiek 3, Stavenisse 3, Noad 4, SPS 4, Tholense Boys 4 en WHS 5. Ook WC 6 en ZPR 3 zijn ge bleven, terwijl Chrislandia 4, Din teloord 4 en Kogelvangers 4 nieuwe tegenstanders zijn. Smer diek 4, Alliance 3 en DVO 5 zijn verdwenen. 4e klasse reserve B. In deze afde ling zorgen Smerdiek 4 en Tholen se Boys 5 voor de Thoolse inbreng. Zij nemen het op tegen Alliance 4, DVO 6, FSV 6, Klun dert 5, Kogelvangers 5, Seolto 4, Sprundel 2, Unitas 2 en ZPR 4. 2e klasse reserve 208. Hier treft Vosmeer 2 als nieuwe tegenstan ders FC Bergen 2, Halsteren 4 en NSV 2. Zij komen in de plaats van FC Bergen 3, Nieuw-Borgvliet 3 en NVS 3. Oude bekenden zijn: Cluzona 2, Dosko 3, Grenswach ters 2, Meto 2, Moe 3, Schutters 2, Steenbergen 3 en Ves '35 2. 3e klasse reserve 309. Vosmeer 3 maakt kennis met HSC '28 3 en Zaterdagcompetitie: Eegedima: Mix I - Jac. van Beieren 6-0; 't Swaecke - Mix II 0-6; Mix III - Stoof 0-6. Zondagcompetitie: Mix I - Souburg 4-4; Mix II - Hamo 2-6; Westrak - Mix III 6-2. 35+ (zondag) - Sjef 5-1. Het 35 team van Eegedima werd door deze overwinning kampioen. Heren: Wouw - Eegedima heren I 1-5. Ook het herenteam van Eegedima behaal de hiermee de kampioenstitel. Deze laatste plaats wordt door voorzitter C. Visser speciaal ver meld omdat men tijdens de laatste editie wat last had met de stroom in de toen gekozen hoek. Het co mité, dat bestaat uit heer Visser, A. Nagels (secretaris), mevr. J. Jansen-de Pagter (penning meester) de leden J. Jansen, J. van Meggelen, A. van Westen en D. Vroegop en ondersteunende leden van de Snotdolf, de heren Verkamman en de Graaf, krijgen ook voor deze toch weer mede werking van diverse verenigingen en instanties: gemeente, provin cie, vrijwillige brandweer, EHBO, onderwatersportvereni ging de Snotdolf en de onlangs opgerichte reddingsbrigade, aan nemingsbedrijf Hommel en tech nisch bureau Visser. Er is kleed accommodatie aanwezig. Inschrijving bij zwembad de Spet ter, tel. 01660-2862 of tussen 12.00 uur en 14.00 uur aan de start op 2 september. Er worden geen deelnemers jonger dan 18 jaar ingeschreven, de organisatie wil daarvoor geen risico's nemen. Overigens zijn er bijzonder veel bootjes en helpers in de buurt die altijd kunnen ingrijpen wanneer zij zien dat het uit de hand loopt. Het principe achter deze zwem tocht is namelijk, aldus de heer Visser, dat een geoefend zwem mer een leuke tocht heeft. "Er is geen competitie element en het belangrijkste vinden wij, dat ie dereen weer veilig arriveert. Er is ooit gedacht aan een wedstrijd- en recreatief gedeelte. Ook heeft men gesproken over het verplaat sen van deze tocht naar het ka naal voor Tholen. Maar uiteinde lijk hebben we toch gekozen voor een speciale Oosterschelde zwem tocht. Het zoute water, het tij, dat is het belangrijkste aan deze speciale tocht. Er zijn uitnodigin gen verstuurd in Zeeland en West- Brabant, maar ook naar België. Het is namelijk een feit dat vooral van die kant veel inschrijvingen komen. De Oosterscheldezwemtocht staat nog meer in de belangstelling nu de organisatie van de zwemtocht over het Hollands Diep ermee gestopt is. Wat ons betreft, gaat de Thoolse zwemtocht als traditie voort". Hoewel men vorig jaar wegens omstandigheden moest verzaken, is het comité nu vast van plan - ijs en weder dienende natuurlijk - er op 2 september weer een sportief festijn van te maken. Supporters die mee willen wandelen langs de dijk, krijgen daarvoor gedurende deze dag de gelegenheid, omdat de dijkvak ken op 2 september bereikbaar zijn voor de voetgangers. Moe 5, terwijl Cluzona 3 en Halsteren 6 respectievelijk Cluzo na 4 en Halsteren 5 vervangen. Verder verdwenen Odio 3 en Divo 3. Gebleven: FC Bergen 4, Dioz 2, Meto 4, Nieuw-Borgvliet 3, NVS 3, RBC 4 en Steenbergen 4. Hoofdklasse A. Vier nieuwe te genstanders voor Vosmeer: Litta, Nooit Gedacht, Desk en WDS '19. De laatste twee zijn oude be kenden. Verdwenen zijn DSE (op geheven), GSBW en Woenselse Boys. Daarnaast bleven Avanti '31, BMC, BSC, Hulsel, Madese Boys, The Twinkle Stars en VVR. 2e klasse 820. Hierin debuteert Vosmeer 2. Men ontmoet FC Ber gen, Internos, FC Moerstraten 2, NSV 2, Odio, Oudemolen, Rim boe 1 en 2, Val Aan en Vivoo. De divisiedirectie polymeren en vezels van Akzo wil de vestiging in Steenbergen binnen het concern verzelfstandigen. Men overweegt om het bedrijf op termijn buiten Akzo te verzelfstandigen. Het aantal werknemers moet de ko mende jaren afnemen van 329 naar 200. Dat gebeurt door het niet verlengen van tijdelijke con tracten en gebruik te maken van natuurlijk verloop en overplaat singen. Bij Akzo in Steenbergen werken 25 mensen van Tholen. De divisie-directie wil, om de le vensvatbaarheid van het bedrijf te vergroten, de kostenstructuur ver beteren en efficiency maatregelen treffen. Zo wordt voor ongeveer 1.6 miljoen gulden geïnvesteerd in machines. De voorstellen zijn voor een advies voorgelegd aan de ondernemingsraad van het Steen- bergse bedrijf. De laatste jaren zijn verschillende onderzoeken uitgevoerd. In 1987 concludeerde een rapport van BU Industriële Garens dat alle con verting activiteiten op termijn ge- concentreed zouden moeten worden in Obernburg (dus slui ting Steenbergen). Een onderzoek naar alternatieve werkgelegenheid bood weinig perspectieven. Een in opdracht van de ondernemings raad uitgevoerd onderzoek leidde tot de conclusie, dat de concentra tie juist in Steenbergen moest ge beuren. Vorig jaar trok de markt aan door een stijgende vraag naar banden voor hoge snelheden. Die vraag zal naar verwachting langere tijd aanhouden. Om de werkgelegen heid voor werknemers in Steen bergen zo goed mogelijk te waarborgen, werden daarop alle mogelijkheden die tot een langdu rig voortbestaan van het bedrijf konden bijdragen zorgvuldig on derzocht. Vervolgens bekeek ad viesbureau Rijnconsult de mogelijkheden tot verzelfstandi ging. De aanbevelingen die het bureau deed, werden in grote lij nen door de divisie-directie over genomen. De damesgroep in actie tijdens de open les jazzdans in de Thoolse sporthal Meulvliet met de kinderen als be langstellenden. Bijna 100 kinderen en volwasse nen namen zaterdag in Meulvliet deel aan de open les jazzdans o.l.v. Laura Ouwens. Ze reageerden daarmee op de uitnodiging 'Grijp je kans, doe aan jazzdans'. Drie docenten gaven instructie in de grote zaal, waarna men zich kon laten schminken voor het optre den in de sporthal. Veel kinderen zorgden daardoor voor een kleu rig optreden. Ook de demonstra- tiegroep trad twee keer op. Laura Ouwens zei dit keer voor een to taal andere opzet gekozen te heb ben dan de grootse jaarlijkse uitvoering op zaterdagavond. "Zo'n open les is daarmee onver gelijkbaar. Om negen uur zater dagmorgen zie je niet veel ouders. Dan is de avond gunstiger." Voor de uitvoering van twaalf uur tot kwart voor één was echter nog goede belangstelling. Het toe gangskaartje van de deelnemers aan de open les was tegelijk een lot, waardoor nog een aantal mensen met een prijs gelukkig werd gemaakt. Het meisje dat uit de hoge hoed de trekking verricht te, won zelf de hoofdprijs: een balletpakje. De Eendrachtruiters voeren in hun begroting 2.950 gulden op voor een cursus voor hun instruc teur. Omdat die cursus leidt tot een op geld waardeerbaar diplo ma, komen de kosten volgens de nieuwe subsidieregeling niet voor subsidie in aanmerking. Door het bedrag uit de begroting te lichten, verandert het tekort in een batig saldo, zodat b. en w. geen subsidie kunnen verlenen. In de begroting 1989 was voor de rijvereniging nog f. 2.440,- opgenomen. Even als vorig jaar krijgt ook Vrouwen bellen vrouwen geen subsidie. Verder zijn de aanvragen van Pri ma Donna, Juristenvereniging Pro Vita en Rotary Roosendaal evenmin gehonoreerd. Prima Donna is een werkgroep die de emancipatie van lesbische vrou wen wil bevorderen door het scheppen van een ruimte waar zij elkaar kunnen ontmoeten, van ge dachten kunnen wisselen en el kaar ondersteunen. Het financieel ondersteunen van een stukje me ningsvorming (anderen ervan overtuigen dat dit als een normaal voorkomend verschijnsel aan vaard moet worden) vinden b. en w. geen taak voor de gemeente. Ook bij Pro Vita gaat het om het uitdragen van een meningsvor ming, zij het met als doel de be vordering van de rechtsbescherming van het mense lijk leven. Rotary Roosendaal wil een bijdra ge van 250 gulden voor een gezins-fietstocht. De opbrengst is bestemd voor de plaatselijke afde ling van het IVN. Omdat het geen Thoolse vereniging is én dergelijke initiatieven door het particulier initiatief ondersteund moeten worden, wijzen b. en w. subsidie af. Het Werkende Trekpaard Zee land, dat zich inzet om een aantal van de nog aanwezige trekpaarden in hun oorspronkelijke functie te behouden, krijgt een bijdrage van een cent per inwoner. "Het is overigens te hopen dat mensen die zeer verknocht zijn aan het verle den, zich in de toekomst enigszins weten te beperken. De versnippe ring van al 'dit soort initiatieven met uiteindelijk hetzelfde doel, t.w. behoud van een stukje cul tuur, is eigenlijk jammer," schrij ven b. en w. In verband met het 75-jarïg bestaan wil de Dr. Daniël den Hoedkliniek een familiehuis bou wen waar familieleden van patiën ten kunnen verblijven. Daarvoor wil het gemeentebestuur 1.000 gulden bijdragen. Omdat het Zeeuws Orkest nog onvoldoende informatie heeft verstrekt, kan over hun aanvraag in verband met het 100-jarig bestaan geen beslis sing worden genomen. Maandag brengt de commissie sociaal- cultureel werk een advies uit. /T*\ Hoofdklasser Cromwiel uit Steenber gen heeft het tweede tournooi van Bi zarre gewonnen. Dit team behaalde tevens de sportiviteitsbeker en de prijs voor de beste speler. Tweede werd Bi zarre 2. Dit kwam vooral al doordat doelman Mario v.d. Akker in uitste kende vorm stak. Hij werd slechts vijf maal gepasseerd. Op de derde plaats eindigde het derde team van Bizarre. Het tournooi werd afgewerkt in sport hal Meulvliet. 1. Cromwiel 13 p., 2. Bizarre 2 10 p., 3. Bizarre 1 9 p., 4. SHF 9 p., 5. Van Wely 6 p., 6. Gebr. v.d. Made 5 p., 7. TDK 2 p., 8. Frapo's 2 p. De circusdag op de voormalige oesterputten sloeg zaterdag prima aan. Het was een gezamenlijke opzet van het interkerkelijk jeugdwerk Poortvliet, scouting Tholen, jeugdraad Geref. Ichtuskerk en Herv. Gem. Imma- nuël. De gemeente gaf 50% subsidie. -Zaterdag kregen kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar door een aantal organiserende jeugdvereni gingen de kans van hun leven: ze mochten zelf een circus maken. Met diverse materialen gingen ze aan de slag, uiteraard met hulp van de leiding. Deze bestond uit vrijwilligers van het Interkerke lijk Jeugdwerk Poortvliet, scou ting Heenetrecht, Jeugdraad Ich tuskerk en herV. gem. Immanuel en ook de jeugdwerkadviseur van de Federatie Christelijk Jeugd werk Zeeland. De activiteit voor de jongens en meisjes van alle jeugdclubs begon om 10 uur op de Oesterputten in Tholen. Een circusdirecteur bleek de rest van zijn circus kwijt en de kinderen moesten helpen een nieuw circus te maken. Dat bleek niet tegen dovemansoren gezegd en in 11 groepjes gingen ze enkele uren aan de slag. Tijdens de voorstel ling, zo rond 12 uur, bleek hoe groot de creativiteit was: slangen bezweerders, danseressen, ge- wichtheffers, olifanten en leeu wen, en snoep- en kaartjesverko pers, 't was allemaal "bijna echt". Ondertussen kreeg men een drankje en iets te eten en er was een appel voor allemaal. En: daarna volgde een grote verras sing: een optreden van een échte clown, genaamd Bazera, die het feest compleet maakte. De voor bereidingen en het organiseren van deze circusdag kostten de lei dingen van de jeugdverenigingen veel energie, maar mede dankzij het enthousiasme van de deelne mende kinderen was dat niet voor niets geïnvesteerd. Eén aantal leden van de Eendrachtrui ters zijn de laatste weken erg actief ge weest. Er werd deelgenomen aan wedstrijden in Roosendaal, Zevenber gen, Yerseke en op Schouwen- Duiveland. In Roosendaal behaalde Marian de Visser op Battista in de L2 dressuur twee keer een tweede prijs, 's Morgens reed zij 132 punten bij elkaar en 's middags 126 punten. Arian Stoutjes- dijk kreeg op Nelieneke in de LI klas se 122 punten en 's middags behaalde zij 129 punten. Kees van Dalen vero verde in het L-springen met Rebel een tweede plaats. In het M-springen deed hij het met Peppermoon nog beter. Hij werd namelijk eerste! Jan de Vis ser reed op Barry ook een foutloos parcours in het M-springen, maar be haalde geen prijs. Ook reden er Tholenaren op een con cours in Yerseke. Jan de Visser reed er met Barry in de klasse M2 balken af. Kees van Dalen reed er in deze klasse 1 balk af. Met Rebel behaalde Kees de derde prijs in het L-springen. In Zevenbergen waren de Eendracht ruiters ook actief. Helen Noteboom behaalde in de M2-dressuur 122 pun ten. Dit leverde haar een winstpunt op. Met Rebel behaalde ze in de L2-dressuur 117 punten. Arian Stout- jesdijk reed in de Ll-dressuur op Ne lieneke 116 punten bij elkaar. Marian de Visser behaalde in de L2-dressuur 122 punten, wat ook weer een winst punt opleverde. Zondag werden er op het jubileum concours op Schouwen-Duiveland ook goede resultaten geboekt. Kees van Dalen werd met Rebel tweede in het L-springen. Met Peppermoon werd hij zelfs eerste in het M- progressief. Helen Noteboom scoorde met Peppermoon in de M2-dressuur 105 punten en op Rebel in de L2-dressuur 116 punten. Arian Stout- jes behaalde 's morgens met Velieneke in de L2-dressuur 105 punten en 's middags 110 punten. Marian de Visser kreeg met Battista in de L2-dressuur 124 en 129 punten. Dit was goed voor twee winstpunten en een derde prijs. 5Tj Na alle suggesties te hebben opge teld voor onze 35e zet leek de keu ze maar beperkt, want 3 schakers stelden met La5-b4 voort te zet ten, en 5 met Tf5-f4. Volgens Cor Jansen was de loperzet wel wat beter geweest en misschien kan hij daar best gelijk in krijgen, gezien zijn antwoord dat nu voor ons en kele problemen opwerpt maar niet als onoverkomelijk mag wor den gezien. Jansen valt met zijn laatste zet, Ld4-e5 onze toren - maar indirect ook onze g-pion- aan wat duidelijk in onderstaand diagram te zien is. Een feit is nu dat onze toren op f4 moet wijken en dan ligt g4 met schaak voor de hand, gevolgd door de koning naar g2 en de lucht lijkt opgeklaard. In overwe ging dient echter te worden geno men dat na Tg4 Kf7; Kg2 Tg8 een remisestelling ontstaat die voor beide partijen weinig kans op winst meer kan bieden en dat is zeker niet onze bedoeling. Wie van de schakers een goede en vooral betere voortzetting ziet kan dat doorgeven zaterdag a.s. van 18.00 tot 19.00 uur op tel.nr.: 01666-2531. Succes!! De Reisduif, St.-Philipsland. Etam- pes, 10 juni, over 382 km. In concours 176 duiven, los 7.45 u. met z.o.wind. Eerste duif 12.47 u. is 1263 m/min., laatste duif 13.28 u. P. Wagemaker 1, 3, 6, 12, 14, 17 en 27; S.M. Quist en Zn. 2, 4, 15, 24 en 32; J. Zuidweg 5; Jac. Geense 7 en 28; Adr. Verwijs 8, 36, 39 en 43; J. Reijn- goudt 9, 11 en 20; J. van Oeveren 10; R. v.d. Reest 13 en 29; J.C. Verwijs 16, 18, 26, 33 en 34; Joh. Kosten 19; K.A. Reijngoudt 21, 23 en 42; F. den Braber 22; J. Suurlant en Zn. 25 en 35; W. van Dommelen 30; L. Reijngoudt 31; M. Laban en Zn. 37; J. Walpot en Zn. 38 en 41; M.B. Quist 40; P. v.d. Made en Zn. 44. De Reisduif, St.-Philipsland. Chateau- roux, 10 juni, over 564 km. In con cours 152 duiven, los 7.30 u. met z.o.wind. Eerste duif 15.03 u. is 1247 m/min., laatste duif 17.49 u. J. Zuidweg 1 en 34; M.B. Quist 2, 12, 15, 28, 29 en 30; L. Reijngoudt 3; A. Faasse 4 en 24; M.P. Fonteyne 5, 7, 8, 14 en 20; J. van Dommelen 6, 10, 26 en 32; J. Walpot en Zn. 9, 25 en 38; R.G. v.d. Velden 11; J.C. Verwijs 13, 17, 19 en 33; P. Wagemaker 16; S.M. Quist en Zn. 18, 27 en 35; M. Laban en Zn. 21 en 36; J.F. Neele 22; Gebr. Hoek 23; K.A. Reijngoudt 31 en 37. De Trouwe Duif, Tholen. Etampes, 10 juni. In concours 85 duiven van 15 in zenders, los 7.45 u. met lichte z.w.wind. Eerste duif 12.39.04 u. is 1273.264 m/min., laatste duif 13.15.05 u. is 1134.821 m/min. L. v.d. Kleyn Jzn. 1 en 14; C. Laban 2; T. Teunisse 3 en 17; P. Laban 4, 8 en 19; L. Hage 5, 6, 10, 13 en 16; Joh. Kegge 7; L. v.d. Hoofd 9, 18, 20 en 21; C. Moeliker 11 en 15; J. Baay 12; J. Noom 22. De Trouwe duif, Tholen. Chateau- roux, 10 juni. In concours 68 duiven van 15 inzenders, los 7.30 u. met lichte z.w.wind. Eerste duif 14.14.11 u. is 1375.707 m/min., laatste duif 18.09.05 u. is 869.226 m/min. L. v.d. Klein 1, 3, 9 en 11; Jac. van Dij- ke 2; P. Laban 4, 6, 10, 14 en 16; C. Laban 5, 8, 12 en 15; J.M. van Dijke 7; C. Moeliker 13; L. v.d. Hoofd 17. De Zwaluw, Oud-Vossemeer. Etampes, 10 juni. In concours 166 duiven van 24 inzenders, los 7.45 u. met oostenwind. Eerste duif 12.52.36 u. is 1227.894 m/min., laatste duif 13.21.43 u. is 1121.659 m/min. M. de Graaff I, 17, 27 en 32; Jos en J. Vaders 2, 23 en 41; P. Vis 3, 9, 16, 21 en 35; J. van Ballegooy 4, 7, 24, 28 en 40; A.P. Keyzers 5 en 12; D. Vaders 6 en 36; A. Capelle 8, 13, 14, 25, 34 en 37; P. Hommel 10, 15, 22 en 30; D. Havermans II, 18, 26 en 33; R. Voor- meulen 19 en 39; J. Schclters 20; C.A. Hommel 29; J. Potappcl 31; M. van Driel 38; P. van Ballegooy 42. De Zwaluw, Oud-Vosscmccr. Chaleau- roux, 10 juni. In concours 82 duiven van 19 inzenders, los 7.30 u. met oostenwind. Eerste duif 15.41.50 u. is 1136.777 m/min., laatste duif 18.10.45 u. is 871.762 m/min. J. Schetters I; Jos en J. Vaders 2, 3, 6, 20 en 21; A.P. Keyzers 4; M. van Driel 5 en 13; F. Hommel 7 en 18; L.M. Plandsoen 8; C.P. Aarden 9; P. Hom mel 10; A. Lindhoudt II, 14 en 19; M. Moerland 12 en 15; A. van Daalcn 16; J. van Ballegooy 17. De Zwaluw St. Maartensdijk IO-6-'89 Etampes, los 7.45 met ZW wind 121 duiven, eerste duif 12-46-22 1236 mtr/min. C. v. Gorsel 1 en 13; S. Vermaas 2; C. v.d. Ree 3; A. Zwagemaker 4, 8 en 14; C. Rijnberg 5 en 6; 1. Kwaak 7, 9, 10, 15, 16, 20 en 26; L. Lindhout Zn. 11, 24, 28 en 29: A. v. Gorsel 12, 17, 19, 21 en 22; D. Bentschap-Knook 18 en 23; Comb. v. Leeuwen-v.d. Repe 25, 27 en 30. Chateauroux 10-6-'89 los 7.30 uur met ZW wind, 91 duiven, eerste duif 15-41-14 1128 mtr/min. A. v. Gorsel 1, 6, 16 en 18; L. Lind hout Zn. 2; I. Kwaak 3, 11, 12 en 13; J. Scherpenisse 4 en 21; S. Ver maas 5 en 10; A. Zwagemaker 7; L. v.d. Berge 8 en 14; C. v. Gorsel 9 en 19; J. d. Rijke 15; D. d. Wilde jr 17; A. Bijl 20 en 22; D. d. Wilde sr 23. Reisduif, Scherpenisse. Chateauroux, 10 juni 1989. 59 Duiven, los 7.30 uur veranderlijke wind. le duif 15-47-09 1119,23 m/min., laatste duif 18-10-06 866,48 m/min. Afst. 553 tot 556 km. P. Potappel 1 - 6 - 7 - 14; D. Uijl 2 - 18; C.D. Uijl 3; J. op den Brouw 4 - 9 - 10; K. Lisseveld 5; L. de K. Kool- aard 8 - 13 - 15 - 19; D. Menheere 11 -16; J. Moerland 12; R. Tasma 17; A. Moerland 20. Reisduif, Scherpenisse. Etampes 10 juni 1989. 139 duiven, los 7.45 uur veranderlijke wind, afst. 373 tot 378 km. le duif 12-41-24 1262,93 m/min., laatste duif 13-25-43 1092,43 m/min. J. Moerland 1 - 7 - 16 - 30; D. Uijl 2 - 3 - 5 - 24; A. van Haaften 4-12-18 -31 -35; C.D. Uijl 6-46; K. Lisseveld 8 - 33 - 43; J. v.d. Zanden 9 - 32; P. Potappel 10 - 20 - 22 - 38 - 39 - 41 - 45; D. Menheere 11 - 19 - 25 - 28 - 29; A. Moerland 13 -23-26-27-40; A. Rie- dijk 14 - 21 - 37; R. Tasma 15 - 34 - 36; M. Potappel 17 - 44; W. Potappel 42. Een aantal Thoolse atleten hebben goede prestaties geboekt in de halve marathon van Willemstad. Het par cours was vier ronden lang en er deden 196 lopers mee. Huib Westerlaken werd 6e in 1.16.03 en Arvid Gaakeer uit Tholen noteerde 1.19.50. Een nieuw persoonlijk record. De 43-jarige Piet Hage liep ook een nieuw record: 1.21.10. Het derde record binnen 14 dagen! Wim Vroegop ging in 1.28.10 over de meet, T. Steketee in 1.31.45 en M. van Akkeren moest de strijd we gens een blessure staken. Nieuw-Lekkerland Jaap Geuze is tweede geworden bij de veteranen tijdens een kwart triathlon in Nieuw-Lekkerland. Met een tijd van 2.06 uur eindigde hij in de ein drangschikking op de 42e plaats. Aan het evenement deden 500 tri-atleten mee. Winnaar Bas de Geus had een tijd van 1.52 uur.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 15