Beroepenmanifestatie Oudste wandelaar op z'n sokken ontwerp-vergunning iff (nederland) bv ontwerp-beschikkingen COVRA Zeeuwse kunst in België Orgelconcert Sam Everaers Donderdag 1 juni 1989 IX BKIiOKP (OM MISS! i;s In hun juni-vergadering beslissen provinciale staten over de automatisering van de kaartverkoop op de Westerscheldeve- ren en de daarmee gepaard gaande verandering in de tarie ven. Bovendien behelst het besluit vermindering van het aantal personeelsleden in de waldienst. Tarieven Personeel Ouders en school k PAK EVEN UW ZAKBOEKJE provinciale griffie D provinciale griffie ABDIJ Van 13 tot en met 16 december wordt in Zeeland weer een beroe penmanifestatie gehouden. Doel van de manifestatie - dit jaar in de Zeelandhallen in Goes - is scholieren behulpzaam te zijn bij hun be roepskeuze en op basis daarvan hun schoolkeuze en de samenstel ling van hun vakkenpakket. De manifestatie kan in schoolverband en op eigen houtje worden bezocht. In de Zeelandhallen presenteren bedrijven en instellingen zich om scholieren en hun ouders een idee te geven van de vele mogelijkheden voor een arbeid zaam leven. Technische beroe pen, administratieve beroepen, verzorging, handel, uniformbe- roepen, informatica -alle zijn vertegenwoordigd en bij alle ba nen wordt duidelijk hoe de voor opleiding moet zijn, variërend van lager beroepsonderwijs tot voorbereidend wetenschappe lijk onderwijs. De beurs is dan ook speciaal be doeld voor de leerlingen uit de hoogste groepen van het basis onderwijs en de eerste klassen van het voortgezet onderwijs. Bij de vorige manifestaties is ge bleken, dat het schoolbezoek af neemt ten gunste van het individuele bezoek. De Stichting beroepenmanifestatie Zeeland vindt het zorgelijk, dat er vanuit de scholen in de loop van de ja ren minder belangstelling is ont staan. Geprobeerd zal worden de interesse opnieuw te winnen. Het dagelijks bestuur van de pro vincie wil dat doen door aan alle scholen in Zeeland een brief te schrijven. Gs hebben dit geschreven in hun voorstel aan provinciale staten, waarin tegelijkertijd wordt geadviseerd een subsidie van dertig duizend gulden voor de manifestatie beschikbaar te stellen. Bovendien wordt de sta ten gevraagd een bijdrage te ge ven in de reiskosten van leer lingen, zodra die kosten meer dan vijf gulden per bezoeker zijn. Als de staten daarmee in stemmen, is er totaal vijftien duizend gulden aan vervoers kosten te besteden. Provinciale staten beslissen over het voorstel in hun vergadering van 23 juni. H De tweede kamer uit gedepu teerde staten hoort dinsdag 6 ju ni, 10.00 uur, een inwoner van Reimerswaal. De Zuid-Bevelander heeft bij de provincie beroep aangetekend tegen de beslissing van zijn ge meentebestuur op een aanvraag voor algemene bijstand. Aanvrager en gemeentebestuur worden in een openbare zitting gehoord in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Vanuit Zeeland hebben 21 kun stenaars ingeschreven op de Grote Prijs Alfons Blomme in Roeselare, België. De prijs is toe gekend aan twee Belgische kunstenaars: Luc de Meyer en Jan van den Driessche. Zij kre gen respectievelijk zestig dui zend en veertig duizend Bf. Van een aantal Zeeuwse inzen ders is werk tentoongesteld ge weest in het stadsmuseum A. Blomme in Roeselare. De Zeeuwse geselecteerden wa ren Gérard Menken uit Kloetjnge, Bastiaan Saijers uit Sirjansland, Remke Louise von Glahn uit 's- Heer Hendrikskinderen en Leen- dert van der Pool uit Middelburg. In totaal dongen 186 kunste naars met 373 werken naar de prijs. De meeste inzendingen kwamen uit België. Vanuit Ne derland deden 48 kunstenaars mee en één Portugese schilder had zich aangemeld. De statencommissie voor be stuurszaken vergadert vrijdag 2 juni, 10.00 uur, in het provincie huis in Middelburg, Sint Pie terstraat 42. Op de agenda staan onder meer automatisering kaartverkoop/ waldienst PSD, vermindering van de ploegsterkte in de varen de dienst van de PSD, een bijdra ge aan de Beroepenmanifestatie, maatregelen op de Oesterdam, de instelling van een milieufonds en een provinciale bijdrage in het maken van een film over ge scheiden inzameling van groen te-, fruit- en tuinafval. Andere punten zijn de stads- en dorps vernieuwing en subsidies voor de Goese rijwiel- en toervier- daagse, de Hogeschool Zeeland, activiteiten van de Zomeruniver- siteit, een natuurbeschermings dag, het symposium Indonesian design of industrialism en voor de Zeeuwse Bibliotheek. De vergadering is openbaar en begint met spreekrecht voor het publiek. De agenda en verga derstukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg. IEÜWS PSD-kaartjes uit de automaat Opzet is de Provinciale Stoom bootdiensten Zeeland moderner en doelmatiger te maken. Uit gangspunten zijn de afschaffing van het tarief voor voetgangers en (brom)fietsers en voor de in zittenden van auto's. Het verlies dat daardoor ontstaat wordt om geslagen over de resterende ta rieven. Verder is uitgegaan van handhaving van een apart tarief voor inwoners van Zeeuwsch- Vlaanderen en van het betalen voordat motorvoertuigen aan boord gaan. In de nieuwe situatie resteren alleen tarieven voor motorvoer tuigen, waarbij de lengte van personenauto, vrachtwagen of bus bepalend is voor de hoogte van het tarief. Er komen drie ca tegorieën: van nul tot en met zes meter, van nul tot en met twaalf meter en van nul tot en met achttien meter. Motoren en scooters vallen onder het tarief tot en met zes meter. Er blijft onderscheid tussen het zomer en het wintertarief voor perso nenauto's en de overtocht kan per enkele reis of via een meer- waardekaart worden betaald. Voordeel van de meerwaarde- kaarten wordt, dat zij voor alle categorieën kunnen worden ge bruikt, doordat automatisch het geldende tarief voor het voer tuig wordt afgeschreven. Er ko men van zulke kaarten van honderd en van tweehonderd gulden. Is het geld van de kaart opgebruikt, dan kan daarop op nieuw worden gestort. De "boten-betaalpas" kan gemid- Voetgangers en (brom)fietsers gratis op veerboten bij automatisering kaartverkoop. deld twee jaar mee; daarna is hij versleten. Een enkele reis voor auto's tot en met zes meter wordt in de zomer 10 gulden (was f 7,50) en in de winter f 7,50 (5,75). Wordt de meerwaardekaart al leen in deze categorie gebruikt dan komt het tarief bij een kaart van 100 gulden op f 3,70 (2,90) en bij een kaart van 200 De kaart van 200 gulden geeft een tarief van f 5,40 (4,75) en voor Zeeuws-Vlamingen f 4,85 (4,25). Een enkele reis voor een voer tuig tot en met achttien meter komt op f 23,- (20,50). De meerwaardekaart van 100 gul den brengt het tarief op f 11,55 (10,25) en voor Z-Vlamingen op f 10,70 (9,45). De 200-gulden- kaart geeft een prijs van f 8,80 (7,75) en voor Z-Vlamingen van f 8,25 (7,25). Inwoners van Zeeuwsch-Vlaan- deren moeten bij de aankoop van een meerwaardekaart (op de aanlegplaatsen Perkpolder en Breskens) met een uittreksel uit het bevolkingsregister aan tonen, dat zij daadwerkelijk in de regio wonen. Door deze tariefsverandering wordt het gat opgevangen van 3,6 miljoen per jaar, dat ontstaat door de vrije overtocht van voet gangers en (brom)fieters. Gedeputeerde staten schrijven in het voorstel aan provinciale staten, dat zij het billijk vinden, dat de personenauto's hiervan een groter deel voor hun reke ning nemen dan de vrachtwa gens, omdat doorgaans meer mensen in personenauto's zit ten. gulden op f 2,90 (2,25). Voor Zeeuws-Vlamingen wordt dat respectievelijk f 2,85 (2,10) en f 2,35 (1,75). In de klasse voertuigen tot en met 12 meter wordt de enkele reis f 14,50 (12,50). Bij de meerwaardekaart van 100 gul den komt een overtocht op f 7,05 (6,25) en voor Zeeuws- Vlamingen op f 6,20 (5,45). Volgens de berekeningen kan de waldienst van de PSD bij de automatisering uit 77 tot 79 per soneelsleden bestaan. Nu wer ken er 115 mensen, onder wie de tien personenkaartverkopers op de lijn Kruiningen-Perkpolder, wier werk komt te vervallen. Zoveel mogelijk moet via natuur lijk verloop - beëindiging van tij delijke arbeidsovereenkomsten, functioneel leeftijdsontslag en dergelijke - het verlies aan ar beidsplaatsen worden opgevan gen. Bovendien moet worden bekeken of via om-, her- en bij scholing PSD-personeel elders binnen de dienst werk kan vin den. Zoals het er nu naar uitziet, zullen de personeelsleden in vaste dienst en met een arbeids overeenkomst voor onbepaalde tijd bij de dienst kunnen blijven werken. De hele personele situa tie moet in een sociaal statuut worden geregeld. Uiterlijk begin 1991 moet dat rond zijn. De directie en de dienstcommis sie van de PSD vinden, dat, met het oog op de mogelijke realise ring van de vaste oeververbin ding Westerschelde in 1995, volstaan moet worden met ver- Ouders en school is het thema van het mededelingenblad van de Provinciale Onderwijsraad (POR), dat onlangs is ver schenen. Onderwerpen, die aan de orde komen, zijn onder meer de sa menwerking tussen ouders en basisschool in Kats, de belang stelling van buitenlandse ou ders voor de prestaties van hun kinderen op de scholengemeen schap voor beroepsonderwijs De Leeuwtjes in Terneuzen en de werkwijze van de medezeggen schapsraad aan de Voetius scholengemeenschap voor re formatorisch voortgezet onder wijs in Goes. Het POR-mededelingenblad is gratis verkrijgbaar bij het secre tariaat van de Onderwijsraad in Middelburg, telefoon 01180 - 31358. mm eenvoudiging van de tarieven en de automatisering achterwege moet blijven. Alleen de perso- nenkaartverkoop vervalt dan. Op het moment, dat duidelijk wordt, dat de WOV pas na 1995 klaar is, moet alsnog volledig worden geautomatiseerd. Gs zijn het daarmee niet eens. Zij vinden, dat de doelmatigheid en de modernisering van de dienst het meest zijn gebaat bij volledige automatisering. Inmiddels hebben de vakbon den deze zaak voorgelegd aan de Commissie Van der Grinten met het verzoek hierin een uit spraak te doen. De uitslag wordt half juni verwacht. Als de commissie de werkne mersvertegenwoordiging in het gelijk stelt, moet de invoering van de automatisering "op een gepast later tijdstip" een aan vang nemen, aldus gs. Met de hele operatie is 3,4 mil joen gulden gemoeid. «H - 'i Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 De oudste van de 518 deelnemers aan de avondwandelvierdaagse in Sint-Annaland, de 82-jarige A. de Witte, liep de eerste avond op zijn sokken mee. Maar donderdag avond haalde hij de streep en dat leverde hem behalve een herinne ringsmedaille nog een beker op. Die werd op het voetbalveld uitge reikt door wethouder P. van Schetsen. Ook de tweejarige Ma rieke den Engelsman, de jongste deelnemer, kreeg een beker. Het door WIK en WHS georgani seerde wandelevenement was, me de door het mooie weer, prima geslaagd. De warmte zorgde wel voor behoorlijk wat blaren bij de deelnemers. Zij kregen elke avond een versnapering bij de controle posten. Nadat de wandelaars don derdag achter Accelerando van het Havenplein naar het sportveld waren gelopen, bedankte WIK- voorzitter Peter Moerland alle deelnemers, medewerkers en sponsors. Elke deelnemer kreeg een herinneringsmedaille. THOLEN t/m 30 juni Tentoonst. over va kantie, openb. bibliotheek 3 juni Viswedstr. De Kogge 4 juni Viswedstr. De Pieterman 17 juni Clubkamp. Batho, Meul- vliet 9 u. 17 juni Oriëntatierit Mac, Zoek weg 19 u. 22 juni Reis bejaardensoos, ver trek 8.30 u. 24 juni Excursie natuurver, naar Biesbosch 24 juni Muziekdag 105 jaar Con cordia 24 juni Keeten A-race, wsv De Kogge OUD-VOSSEMEER 9 en 10 juni Kermis 13 t/m 16 jun. Avondwandelvier daagse 17 juni Schuurfeest PJZ 23 juni Concert BZN, hal Baren- brug 20 u. SINT-ANNALAND t/m 30 sept Boerderij en platte land, De Meestoof di t/m za 15-17 u. 3 juni Wijkconcert Accelerando, Tuinstraat 19.30 u. 23 juni Fancy-fair/rommermarkt, De Casembrootschool 18.30 u. STAVENISSE 30 juni Braderie op camping Sta- venisse, 10-16 u. SINT-MAARTENSDIJK 31 mei Zangavond Laudate Domi- num, Sint Maartenshof 19.30 u. 1 t/m 30 juni Tentoonst. over kik kers, openb. bibliotheek 2 juni Doe-middag, Sint Maar tenshof 14 u. 5 t/m 9 juni Zwemvierdaagse, Haestinge 6 juni Informatieavond Rode Kruisopleidingen, Rode Kruisgeb. 20 u. 8 juni Excursie Plattelandsvr. naar botanische tuin, vertrek Ha ven 13.15 u. 12 t/m 16 juni Zwemvierdaagse, zwembad Haestinge 19 t/m 22 juni Wandeltochten 28 juni Plantenexcursie natuur ver., 19 u. SCHERPEN 1SSE 3 juni Braderie 14-21 u. 14 juni Fietstocht Plattelandsvr. POORTVLIET 24 juni Rommelmarkt/fancy-fair, o.b.s. De Eevliet SINT-PHILIPSLAND 20 t/m 23 juni Avondwandelvier daagse 24 juni Braderie 9 u. BERGEN OP ZOOM t/m 11 juni Expos, gobelins en bronsplastieken, zaal Etcetera t/m 3 sept. Expos, schilderijen op plexiglas, Markiezenhof 2 juni Reggae/tun music, Botte Hommel 20 u. 3 juni Deafen, Botte Hommel 22 u. 4 juni Capella Pratensis, Gertru- diskerk 11 en 16 u. 13 juni Slotavond Bond van Wa penbroeders, 20 u. 15 juni Dia- en filmavond Wereld Natuurfonds, Wouwse Tol 20 u. 17 juni Intern, uitwisseling Spirit, Botte Hommel 19 t/m 22 juni Fietsvierdaagse, start paviljoen Rozenoord 18-19 u. 24 juni Quite Simpel, Botte Hom mel 22 u. 30 juni Workshop popsticht. Spirit Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag: International Flavors Fragrances IFF (Nederland) BV te Tilburg heeft bij hen op 24 janua ri 1989 een aanvraag ingediend om vergunning ingevolge de Afvalstoffenwet voor het be waren en bewerken van uienpulp in een inrichting op een perceel aan de Zeedijk te Oud-Vossemeer, kadastraal bekend gemeente Tholen, sectie G, nr. 1 (gedeeltelijk). Ter inzage: De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunning (waarin opgenomen voorschriften ter bescherming van het milieu) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 1 juni 1989 tot en met 15 juni 1989 op de volgende plaatsen en tijden: op het gemeentehuis van Tholen. Martk 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen van 9-12 uur en iedere vrijdagavond in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint- Maartensdijk van 18-20 uur; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middel burg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 15 juni 1989, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld te gen de verleende ontwerp-vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren: De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kun nen tot en met 15 juni 1989 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-vergunning. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 26 mei 1989. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 film film film ROXY 1: My stepmother is an alien - a.l„ do, ma en di 20.15 u., vr en za 19 en 21.30 u., zo 14, 19 en 21.30 u., wo 14 en 20.15 u. ROXY 2: The accused - 16 j., do, ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 19 en 21.30 u. Kunst en vliegwerk - a.l., zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Gorillas in the mist - a.l. do, ma t/m wo 20 u., vr en za 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: The naked gun - a.l., do, ma t/m wo 20 u., vr en za 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: Rain Man - a.l., do, ma t/m wo 20 u., vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u. Frank Frey - a.l., zo en wo 14 u. Drie leerlingen van de Gemeente lijke Muziek- en Balletschool te Bergen op Zoom verzorgen zon dagmiddag om half vijf een orgel concert in de St. Lambertuskerk in Wouw. Na zes jaar muziekon derwijs doen de drie volgende week eindexamen. Eén van hen is Sam Everaers, die organist is in de N.H. kerk in zijn woonplaats Sint-Philipsland. Op het Verschueren-orgel uit 1984 brengt hij werken van J.S. Bach en H. Andriessen ten gehore. Evenals de beide anderen (Janno den Engels man en Yvonne van Leeuwen) kreeg Sam Everaers les van orgel docent Flip Veldmans. Bestuursacademie. Vandaag houdt de Bestuursacademie Zee land in Goes een open huis. Er is voorlichting over CIVOB- opleidingen en permanente edu catie activiteiten. In het kader van de coördinatieprocedure op grond van de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne maken Gedeputeerde Staten van Zeeland het volgende bekend. Aanvragen: Met het oog op de realisering van een centrale faciliteit voor de opslag en verwerking van radioactief afval op een perceel aan de Belgiëweg te Nieuwdorp, kadastraal bekend ge meente Borsele, sectie A, no. 827, zijn door de Centrale Organisatie Voor Radioactief Afval (COVRA) NV te Petten op 11 januari 1989 bij hen de volgende stukken ingediend: 1. het verzoek aan de Ministers van Economische Zaken, van Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieubeheer, van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en van Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur om vergunning ingevolge de Kernenergiewet voor - het oprichten van een inrichting als bedoeld in artikel 15 onder b van de Kerne nergiewet waarin splijtstoffen kunnen worden bewerkt en verwerkt en worden op geslagen; - het in voornoemde inrichting voorhanden hebben van splijtstoffen, ertsen en radio actieve stoffen, zoals bedoeld in artikel 15 onder a en artikel 29 van de Kernener giewet; - het in werking brengen en houden van de gedeelten van voornoemde inrichting, die behoren tot de eerste bedrijfsfase, welke gedeelten zijn aangeduid in para graaf 1.6 van hoofdstuk 1 van de van deze aanvraag deel uitmakende gegevens; alsmede is ingediend het bij deze aanvraag behorende locatiegebonden milieu effectrapport (MER). Desgewenst kan een mondelinge toelichting op deze stukken worden verkregen bij de Directie Stralenbescherming van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (tel. 070-209367, tst. 2795 of 2207); 2. het verzoek aan de Minister van Verkeer en Waterstaat om vergunning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren voor het lozen van afvalwater op de Wester schelde ten behoeve van een inrichting waarin radioactief afval zal worden verwerkt en opgeslagen, alsmede is ingediend het bij deze aanvraag behorende locatiege bonden milieu-effectrapport (MER). Desgewenst kan een mondelinge toelichting op deze aanvraag worden verkregen bij Rijkswaterstaat, directie Zeeland (tel. 01180-86000, tst. 505). Ter inzage: De aanvragen met bijlagen, het MER, de ontwerp-beschikkingen en overige stukken lig gen voor een ieder ter inzage van 1 juni 1989 tot en met 14 juni 1989 op de volgende plaat sen en tijden: in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond in de openbare bibliotheek, Stengeplein 1, Heinkenszand van 17-20 uur; in de bibliotheek van het directoraat-generaal voor het milieubeheer van het ministe rie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, dr. Van der Stam- straat 2, Leidschendam op werkdagen van 9-12 en van 14-17 uur; bij Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Koestraat 30, Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 13-16 uur; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 14 juni 1989, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld te gen de beschikkingen, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren: De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvragen en een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kunnen tot en met 14 juni 1989 gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanlei ding van de ontwerp-beschikkingen. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan de Mi nisters van Economische Zaken, van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer, van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en van Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur (voor wat betreft 1) en aan de Minister van Verkeer en Waterstaat (voor wat betreft 2), doch dient te worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 31 mei 1989 sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 7