Thovo zonder trainer toch kampioen KLUS Hulde voor voetballer Uil Eendrachtcup inzet duel WHS-Smerdiek Vosmeer B, WHS C en Thol. Boys E1 ziekenhuis lievensberg bergen op zoom Heel Lievensberg houdt Open Huis. Tournooiwinst Vosmeer A en Virtus 2 WHS 3 wint bij Smerdiek 2 .Donderdag 25 mei 1989 DE EENDRACHTBODE 19 voetbal programma Eendrachtruiters actief autosport Bliek zevende in N.K. atletiek Jaap Geuze vierde zaalvoetbal Thoolse voetbalfinale in Oud-Vossemeer Zaterdagavond maken Smerdiek en WHS onderling uit wie zich winnaar mag noemen van de 24-ste Een drachtcup. Zal de wisselbeker voor de tiende keer naar Sint-Annaland gaan of voor de derde keer naar Sint- Maartensdijk? Hegemonie Zaterdag 27 mei 1989, 10.00 -15.30 uur. Kom eens "zomaar" op bezoek! Boerhaaveplein 1, Bergen op Zoom. Thol.Boys wint SPS-tournooi Kampioen Thovo, staande v.l.n.r.: Nel van Damme, Marie Janse, Addie Oostdijk, Betsie Verjaal, zittend v.l.n.r.: Jeitje Viergever, Wies Hoogendoorn, Mini van de Hout en Maart je Otte. Ongeval Schaak mee met de E.B. GROTE OF KLEINE VRIENS Finale Rabocup Jeugdleden van voetbalvereniging Smerdiek zorgden vrijdagmiddag bij het gemeentehuis in St. Maartensdijk voor een erehaag. De leider van de E-pupillen en aanvoerder van het tweede seniorenelftal, Perry Opree, trad in het huwelijk met Tanja Baan. Raadslid mevr. J.M. Deurloo-van Broekhoven trad op als ambtenaar van de burgerlijke stand. De trouwpartij trok veel belangstelling. Winnaars Tholencup junioren en pupillen De Tholencup voor de jeugd is bij de B-junioren ge wonnen door Vosmeer, bij de C-junioren door WHS en bij de E-pupillen door Tholense Boys. Zaterdag a.s. worden op de sportvelden te St. Annaland de toer nooien voor de D-pupillen('s morgens) en de A- junioren('s middags) gespeeld. Beter doelsaldo E-pupillen F-pupillen wielrennen De Bidon naar Schouwen tennis Gillesen kampioen van Bobby's Gym Donderdag 25 mei uur SPS-Vlissingen(vr.) 19.30 Zaterdag 27 mei uur Finales Eendrachtcup (terr. Vosmeer): Stavenisse-SPS 16.00 Vosmeer-Thol.Boys 16.00 WHS-Smerdiek 18.30 Tholencup voor D-pupillen(terr. WHS) 9.00 Tholencup voor A-junioren(terr. WHS) 13.00 De Eendrachtruiters hebben TVveede Pinksterdag deelgenomen aan het concours hippique in Bergen op Zoom. Arian Stoutjesdijk behaalde met Velieneke in de Ll-dressuür 126 punten, wat goed was voor een winst punt en een derde prijs. Marian de Visser scoorde op Battista in de L2-dressuur 122 punten, wat ook een winstpunt opleverde. Helen Note- boom reed in de LI met Rebel maar liefst 133 punten bijeen. Dit betekende twee winspunten en een derde prijs. Op Peppermoon behaalde Helen in de M2-dressuur 116 punten. In het In springen reed Kees van Dalen op Rebel een foutloos parcours. In de barrage had deze combinatie 1 weigering, wat uiteindelijk een negende prijs oplever de. In het M-springen reed Kees op Peppermoon ook een foutloos par cours. In de barrage viel er 1 balk af en hierdoor werd Kees vierde. Jan de Visser maakte met Barry in het M- springen 4 fouten. Deze combinaties waren zondag op het parcours in Steenbergen weer pre sent. Arian Stoutjesdijk op Velieneke behaalde daar 121 punten. Een vijfde plaats en een winstpunt was het resul taat. Helen Noteboom behaalde in de ze klasse op Rebel 130 punten. Dit leverde ook weer twee winstpunten en een tweede prijs op. In de klasse M2 behaalde Helen 120 punten, goed voor een vijfde prijs en een winstpunt. Ma rian de Visser scoorde op Battista in de L2-dressuur 115 punten. Kees van Dalen reed met Rebel in het In springen weer een foutloos parcours. In de barrage gingen er twee balken af en een zevende positie was het resul taat. Op het M-parcours bleef ook Jan de Visser op Barry foutloos. In de bar- raga vielen er twee balken af. Kees van Dalen bleef met Peppermoon in deze klasse eveneens foutloos, maar in de barrage reed hij er een balk af, zodat hij achtste werd. Zaterdag organiseren de Eendracht ruiters hun jaarlijks springconcours op de Pluimpot in Scherpenisse. Het pony- en paardenfestijn begint om half tien en wordt om 15.00 uur af gesloten met een parade. De Sint-Annalandse autocoureur Sjacco Bliek staat na twee wedstrijden als zevende geklasseerd voor de Ne derlandse kampioenschappen stan daardklasse. Zondag nam hij deel aan een wedstrijd op het Eurocircuit in Valkenswaard. In het dagklassement werd hij tiende. In de eerste van de drie te verrijden manches ging hij als derde van start. Bliek probeerde in de tweede ronde te passeren, maar werd echter van achter aan de auto aangetikt, kwam buiten de baan terecht, maar wist z'n derde positie toch te handhaven. Dit leverde hem een achtste tijd op van 21 deelne mers. De tweede manche reed Bliek van start af in in de tweede positie en kon door de ruimte die hij vier ronden had een vijfde snelste tijd wegzetten. In de derde manche ging het bij de start al mis door een schakelfout, maar bij het ingaan van de eerste bocht zat hij er al bij. In de laatste bocht voor de finishlijn passeerde hij een tegenstander, maar die zette zijn auto zo hard tegen de Golf GTI van Bliek dat die hierdoor in de berm be landde en zo de winst in deze manche kon vergeten en bovendien flinke scha de opliep. In de pitch werd stevig gesleuteld om de kromme wielen weer recht te krijgen. Dit lukte redelijk, maar aan de kromme achteras kon niets gedaan worden. Door de twee manche tijden stond hij op de eerste startrij in pale-position in de B-finale en ging als derde de eerste ronde in. In de tweede ronde van de vijf te rijden finaleronden reed Bliek op de tweede plaats en probeerde met de toen moei lijk bestuurbaar geworden auto druk uit te oefenen op de koploper. Dit luk te niet, want hij remde voor de chicane-bocht te laat en kwam in de berm terecht. De autocoureur kreeg hem er nog wel uit, maar verloor toch een plaats. Een tiende plaats in het dagklassement was het resultaat. De volgende wedstrijd voor het N.K. is 25 juni in Valkenswaard. aanvang 12.30 uur. Jaap Geuze uit Sint-Maartensdijk is zaterdag vierde geworden in het vete- ranenklassement van de triathlon van Hoogerheide. In het totaal-klassement behaalde hij een achtste positie. Een fantastisch resultaat, want er waren maar liefst 80 deelnemers. De atleten konden kiezen uit een 50 km. wed strijd, een 100 km. wedstrijd en een 10 uur wedstrijd. Geuze koos voor de 100 km. (2 km. zwemmen, 73 km. fietsen en 25 km. hardlopen). Hij ging in 4.36,54 over de finish. Winnaar werd Martin den Otter uit Zoetermeer in 4.11 uur. Den Otter is tevens Europees kampioen in de veteranenklasse. Meulvlietcompetitie Uitslagen 21 mei. Eendracht Boys- l'Esperance 6-7, Pechvogels-Dalem 4-4, Smulhoek-Smits Boys 4-5, Pinocchio-Smalstad 5-7, Geilings-Hof van Holland 4-5, The Pub-t Anker 5-12, Internationals-Smerdiek 3-2, de Leèuwen-de Veerhoek 11-4. Smerdiek won de Eendrachtcup in 1976 en in 1979. De eerste keer brachten strafschoppen de beslis sing. De finale tegen Vosmeer ein digde toen in 2-2 en die stand stond ook na de verlenging op het scorebord. Vervolgens benutten de blauw-zwarten vier strafschop pen en Vosmeer maar twee. Drie jaar later stonden beide ploegen opnieuw tegenover elkaar in de fi nale. Het werd 1-1, dus opnieuw verlengen, wat een 1-3 eindstand in het voordeel van Smerdiek opleverde. In 1984 werd de finale tussen Tholense Boys en Smer diek bij 1-1 gestaakt na een been breuk van een Smerdiek-speler. WHS veroverde de eerste Een drachtcup in 1969, daarmee de he gemonie van Vosmeer doorbrekend. Na een 1-1 stand verloren de oranje-zwarten de strafschoppen met 3-1 (verlengd werd er niet). Voorronden en fina le vonden toen nog op één dag plaats. In 1975, 1977 en 1978 won WHS in de finale van Smerdiek; in 1980 werd Stavenisse geklopt; in 1981, 1983 en 1986 versloegen de groen-witten Vosmeer en in 1987 Tholense Boys. De overwinning in 1983 betekende dat WHS de wisselbeker definitief in de prijzenkast mocht zetten, iets wat voorheen alleen Vosmeer was gelukt (tot twee keer toe). WHS was al 15 keer finalist en Smerdiek 8 keer. De wedstrijd tussen Smerdiek en WHS begint om half zeven op het sportpark in Oud-Vossemeer. Om vier uur treffen Tholense Boys en Vosmeer elkaar met als inzet de derde plaats. Tegelijkertijd spelen Stavenisse en SPS om de vijfde en zesde plaats. Advertentie I.M Virtus 2 won zondag het tournooi van Vosmeer 2. De ploeg uit Ze venbergen won al haar wedstrij den. Twee werd Vosmeer 2, drie Halsteren 3 en vier Oudenbosch 1. Laatstgenoemde ploeg won de sportiviteitsprijs. Helaas liet Beek Vooruit 2 zonder bericht verstek gaan, zodat het tournooi ter elf der ure moest worden aangepast. Na afloop reikte penningmeester C.P.G. de Koning de prijzen uit. Uitslagen: Oudenbosch-Virtus 2 0-5, Vosmeer 2-Halsteren 3 1-0, Halsteren 3-Oudenbosch 1-0, Vosmeer 2-Virtus 2 0-2, Virtus 2-Halsteren 3 4-1, Vosmeer 2-Oudenbosch 1-2. Het tournooi van Vosmeer 3 en 5 werd zaterdag gewonnen door de A-junioren van de organiserende vereniging. Zij versloegen in de fi nale Smerdiek 4 met strafschop pen. Ook hier was de sportiviteitsprijs voor Ouden bosch. Voorzitter J.M. Heijboer reikte de prijzen uit. Eindstand: 1. Vosmeer A, 2. Smerdiek 4, 3. Vre derust 2, 4. Noad 4, 5. Ouden bosch 2, 6. Vosmeer 3, 7. Vosmeer 5, 8. Kogelvangers 3. Uitslagen. Poule A: Vosmeer 3-Vrederust 2 0-0, Smerdiek 4-Kogelvangers 3 2-2, Vrederust 2-Smerdiek 4 0-0, Kogelvangers 3-Vosmeer 3 0-1, Vosmeer 3-Smerdiek 4 0-2, Vrederust 2-Kogelvangers 3 1-0. Poule B: Vosmeer 5-Oudenbosch 2 0-0, Noad 4-Vosmeer A 0-2, Ouden bosch 2-Noad 4 0-0, Vosmeer A- Vosmeer 5 0-0, Vosmeer 5-Noad 4 0-2, Oudenbosch 2-Vosmeer A 0-0. Finalepoule: Kogelvangers 3-Vosmeer 5 0-1, Vosmeer 3-Oudenbosch 2 0-4, Vrederust 2-Noad 4 1-1 (Vrederust w.n.s.), Smerdiek 4-Vösmeer A 0-0 (Vosmeer w.n.s.). Zondag besluit Vosmeer het sei zoen met het clubkampioenschap. De vierde keus van Tholense Boys heeft het tournooi van SPS 4 ge wonnen. SPS werd zelf tweede, de derde prijs was voor WC 3 en laatste werd WHS 5. Elke ploeg speelde drie wedstrijden. SPS verloor een oefenwedstrijd tegen WC met 1-2. Ter gelegen heid van de opening van het gere noveerde B-veld, door wethouder Van Schetsen, speelt SPS vanavond om half acht tegen hoofdklasser Vlissingen. Zaterdag om tien uur begint het tournooi van SPS 3, waaraan ver der WHS 4, FSV 4, Klundert 4 en SKNWK 3 meedoen. SPS 2 speel de 5-5 in een oefenpartij tegen Wemeldinge 2. Het damesteam van Thovo uit St. Maartensdijk dat op 14 mei kam pioen werd in de Bergen op Zoomse volleybalcompetitie voor recreanten, afdeling West- Brabant van Nevobo is op zoek naar een trainer. De dames speel den de afgelopen competitie zon der oefenmeester, maar werden wel kampioen. Na het vertrek van H. Bocxe, na het seizoen 1987-1988, die Thovo verschillende jaren trainde, slaag de het bestuur er niet in om een opvolger te vinden voor de weke lijkse oefenpartijen in Haestinge. Advertenties en persoonlijke be nadering van bekende oefen- meesters in de omgeving bleven zonder resultaat. Ondanks het ontberen van een trainer slaagde het seniorenteam er toch in als eerste de competitie af te sluiten. Nel van Damme: "We trainden zomaar op eigen houtje. Eerst even inspelen en dan partijtjes spelen, maar het is toch niet goed om dat zonder trainer te doen. We hebben al van alles gepro beerd, maar totaal geen reactie gekregen". Toch wist de ploeg vanaf het be gin van de competitie zich boven in te handhaven. De belangstel ling voor de volleybal onder da mes nam vorig jaar zo toe, dat er twee Thovo damesteams aan de competitie konden deelnemen. Evenwel mochten beide teams niet tegelijkertijd uitkomen in de A-poule waarop het seniorenteam besloot in de B-poule van start te gaan. Door het kampioenschap ontmoeten de beide Thovo-teams elkaar in het volgend seizoen ech ter wel in de A-poule. Nel van Damme verklaart het succes van het team door de grote inzet: "Voor recreatief volleybal zijn we nogal fanatiek, een beetje te fa natiek". Afgelopen weekend speelde zowel het herenteam als de damesteams van Thovo een eindtournooi in Wouw. Na het affluiten van de laatste wedstrijd, 's avonds rond half elf, deed zich een ongeval voor. Thovo-speler en scheids rechter Thijs Otte uit Bergen op Zoom bleef met zijn ring achter de haak waarmee het net aan de paal wordt bevestigd, haken toen hij van het toestel afsprong. Otte raakte dusdanig gewond, dat hij een vinger zal moeten missen. Het ongeluk wierp een schaduw over het sportieve evenement, waar het damesteam als vierde eindigde. De heren werden derde. TV) Onze 32e zet lag zo voor de hand dat het een verrassing was dat slechts 5 schakers deze zet als sterkste doorgaven. Lh3 x f5 werd ook door Cor Jansen verwacht en lijkt het meeste perspectief te bie den. Verder zagen nog 3 schakers meer in e2-e3, een zet van twijfel achtig gehalte met in 't duister ge hulde voortzettingen en nog 3 schakers meenden dat Tflxf5 de meeste kansen op winst bood. Onze tegenstander kwam na wat speurwerk vrij verrassend terug met 32. ...Pd7-c5. schakers zal de zin van deze zet ontgaan. Wie daar duidelijkheid in ziet zal waarschijnlijk ook een goede voortzetting voor wit vin den, iets wat voor ons veel be langrijker is. De e-pion van zwart is nu duidelijk zwak geworden en staat twee keer aangevallen met maar één dekking. Dus loper x e4 of. paard x e4, maar misschien biedt deze'stelling ons een artdere rftogéftjkheid. Uw zet vernemen wij graag vrijdagavond a.s. vanaf 21.00 uur op tel. nr. 01666 - 2531. Van iemand als Jansen verwacht je geen blunders, dus zijn laatste zet zal dat ook niet zijn maar veel BOUWMATERIALEN BV Zeelandhaven 7 (achter de Bristol) Bergen op Zoom, 01640 - 34750 Open: maandag t/m vrijdag van 7.30 -17.30 uur zaterdag van 8.00 - 12.00 uur Advertentie I.M. In Sas van Gent worden zaterdag door de Zeeuws-Brabantse Turn kring de finales georganiseerd van de verenigingswedstrijden jon gens/heren. Daarvoor hebben zich 17 verenigingen geplaatst, waaronder WIK uit Sint- Annaland. De wedstrijden begin nen om 9.15 uur. De organisatoren betreuren het, dat de A-junioren tegelijk met de finale-wedstrijden van de Een drachtcup in Oud-Vossemeer moeten voetballen. In de regle menten staat, dat de A-junioren op de laatste zaterdag in mei spe len en daar hebben de bestuurders van de Thoolse voetbalfederatie geen rekening mee gehouden, al dus WHS-jeugdleider Chris van 't Hof. Onder zonnige weersomstandig heden voetbalden zaterdag slechts drie B-junioren elftallen o.l.v. de scheidsrechters W. Stoutjesdijk en C. Bolier. Het geringe aantal deel nemers duidt erop, dat die leef tijdsgroep slecht vertegenwoordigd is in het Thool se voetbal. Vosmeer won overtuigend door de 2 wedstrijden te winnen en daar door 4 punten te vergaren. Tho lense Boys werd met 2-4 verslagen en Smerdiek zelfs met 7-2. Tho lense Boys werd tweede met 2 uit 2 en Smerdiek sloot de rij zonder punten na een 0-3 verlies tegen Tholense Boys en een 7-2 neder laag tegen Vosmeer. WHS won een week eerder de Tholencup bij de C-junioren. Evenals SPS hadden de St. Anna- landers 5 punten uit 3 wedstrij den, maar hun doelsaldo(8-0) was beter dan dat van SPS(5-0). Tho lense Boys werd derde met 2 uit 3 en Stavenisse eindigde als vierde met l punt uit 3 wedstrijden. Scheidsrechters waren C. Bolier en M.W. Fase. Uitslagen: WHS-Stavenisse 4-0, SPS-Tholense Boys 1-0, SPS-WHS 0-0, Thol. Boys-Stavenisse 2-1, Stavenisse-SPS 0-4, WHS-Thol. Boys 4-0. lense Boys I 4. Vosmeer I 5. WHS II 6. Stavenisse 7. WHS I 8. SPS 9. Vosmeer II. De F-pupillen hadden in drie pou les gespeeld. In poule A zegevier de Thol. Boys voor Vosmeer en WHS. In poule B werd Thol. Boys F2 eerste met 4 p voor WHS F2 en Vosmeer F2. In poule C werd Smerdiek eerste met 4 p voor Sta venisse en SPS. Uitslagen finales: Thol 1-Thol 2 2-2, WHS 2-Vosmeer 1 0-8, Thol 1-Smerdiek 0-1, Vosmeer 2-WHS 1 0-7, Vosmeer 1-Stavenisse 4-0, WHS 1-SPS 6-0, WHS 2-Stavenisse 2-1, Thol 2-Smerdiek 1-1, Vosmeer 2-SPS 2-2. De sterkste E-pupillen zitten bij Tholense Boys. De El-ploeg won alle vier wedstrijden en veroverde daarmee 8 punten. WHS werd tweede met 6 uit 4, SPS derde met 4 uit 4, Smerdiek vierde met 2 uit 4 en Tholense Boys E2 werd laat ste omdat de jongere broers van de Thoolse kampioen er niet in slaagden om een punt te ver overen. Uitslagen: SPS-Smerdiek 2-1, WHS-Thol. Boys E2 6-0, Thol. Boys El-SPS 3-1, WHS-Smerdiek 1-0, Thol. Boys El-Thol. Boys E2 7-0, SPS-WHS 0-3, Thol. Boys E2-Smerdiek 2-5, Thol. Boys El-WHS 2-0, SPS-Thol. Boys E2 2-0, Smerdiek-Thol. Boys El 0-4. Bij de F-pupillen zegevierde Smer diek 2. Tholense Boys II 3. Tho- Popkensburg. De woongemeen schap van ouderen 't Hof Pop- kensburg, aan de Kasteelstraat in St.-Laurens, houdt op 3 juni van af tien uur open dag. Zeventien leden van tourclub De Bi don uit Sint-Maartensdijk hebben zondag deelgenomen aan de Schouwen-Duivelandroute. Deze tocht, die onder prima weersomstan digheden werd verreden, was 143 kilo meter lang. Na ongeveer 80 kilometer was er een koffie-pauze van een half uur. De rit verliep erg voorspoedig, want niemand kreeg te kampen met pech. Om half drie arriveerden de toch wel vermoeide fietsers in clubhuis De Kaai, waar de inwendige mens ver sterkt werd. Momenteel voeren acht leden van de Bidon de ranglijst aan met 926 kilometer. Tandje Bij veel te snel Zaterdag organiseerde toerclub Tand je Bij een precisie-tijdrit. De route was zoals gebruikelijk uitgezet door Chris Veraart en liep via Tholen en Nieuw-Vossemeer. De negen leden reden veel te snel over de 40 kilometer, drie man zelfs meer dan tien minuten. De bloemen waren voor Kees v.d. Berge die 7.05 min. te snel was bij een gemiddelde van 30 ki lometer. Tweede was zijn vader Leen v.d. Berge (7.41 te snel bij 30 km.), en derde Addy de Hond (9.26 te snel bij 31 gem.). De tijden werden berekend door Dirk Uyl, terwijl de bloemen werden uitge reikt door secretaris Mas Andriesse. Na deze tijdrit ziet het klassement er als volgt uit: Eerste is Bram den Bra- ber met 967 km., tweede Arjaan den Braber met 947 km en derde Mas An driesse met 907 km. Vierde Connie Hage (817 km) en vijfde Henk Kwaak (732 km). Voor aanstaande zaterdag staat er een tocht bij Zeelands Welvaren op het programma over 150 km. Twee weken later gaan de Tandje Bij leden naar Ossendrecht voor een tocht over 200 kilometer. Nap Hage vijfde In de ronde van Kwadendamme over 100 kilometer is Nap Hage als vijfde gefinished. Bij de nieuwelingen be haalde J. Bij uit Poortvliet over 50 ki lometer een 17e plaats. Tijdens het districtskampioenschap in Sluiskil eindigde Hage op de zesde plaats, op 38 seconden na de winnaar. In de ronde van Standdaarbuiten fi nishte J. Potappel uit Sint- Maartensdijk na 35 kilometer als achtste bij de recreanten. In Stampersgat kwamen de liefheb bers aan het vertrek. Hans Etienne uit Oud-Vossemeer eindigde op de zestiende plaats na 50 kilometer. Zeeuws kampioen Hans Lindhout viel in de laatste ronde uit en Leon Haver- mans uit Nieuw-Vossemeer reed lek. Bolussentoernooi Spookhuisjte Op de zeer warme Tweede Pinkster dag -waren gr 25 deelnemers bij het Bolussentoernooi van de tennisclub St. AfinifaiSj. De deelnemers streden eerst in poules en daarna volgens het knock-out systeem om in de finale te geraken. Bij de dames speelden Gea Verkouteren en Wil Leune de finale, die Gea met meer moeite dan ver wacht in drie sets won. Bij de heren waren het Leen Goedegebuure en Arie Suarez die weer eens een finale speel den. Arie leek deze finale zeer gemak kelijk te winnen, maar Leen kwam ondanks een blessure heel verrassend terug en hij won dan ook in de derde set via een tie-break. De derde plaat sen waren voor Cent van Dijke en Marie Fase. De poedelprijzen gingen naar Hanna Moerland en Dirk West dorp. Het volgende toernooi is 4 juni, het eerste echtparentoernooi op de ba nen van het spookhuisje te St. An naland. Eegedima Tholen Zaterdag mixed-competitie: Goes I- Eegedima I 0-6, Waarde 2-Eegedima II 0-6, Eegedima 3-Westenschouwen 3 0-6, Mixed team 35 Eegedima-Axel 3 3-3. Zondag mixed-team: Animo 1-Eegedima 1 7-1, Smash II-Eegedima II 7-1, Eegedima III-Halsteren III 1-7, Mixed team 35 -Steenbergen III 6-0. Heren team: Eegedima-Kruiningen 6-0. Jeugd Eegedima-Jacoba van Beieren 5-3. John Gillesen uit Bergen op Zoom heeft in de klasse van mini maal 77,5 kilo de onderlinge wedstrijden van Bobby's Gym ge wonnen. De wedstrijden beston den uit nek drukken, bank drukken, biceps, curl en squat. Het was er spannend in de ver schillende rubrieken, want de ver schillen waren erg klein. Bij de jeugd t/m 16 jaar won Marco v.d. Bogaard. Hij maakte een biceps- curl van 40 kilo. Toon Henraath zegevierde in de klasse 60 tot 70 kilo. Hij schreef een bank-druk van 100 kilo op z'n naam. Rob Franken won in de 70 kilo-klasse met een nek-druk van 72,5 kilo. John Gillesen had in de 77,5 klas se een sqpat van 140 kilo. De zwaarste squat werd gemaakt door Andy v.d. Velde: 175 kilo. Het waren leuke wedstrijden, waar ondanks het warme weer veel publiek op af gekomen was. Uitslagen: Jeugd t/m 16 jaar: 1. Marco v.d. Boogaard (Tholen), 2. Christiaan Roggeband (Tholen), 3. Marco de Wilde (Tholen). Klasse 60 tot 70 kilo: 1. Toon Henraath (Tholen), 2. Jan-Willem van Beek (B.o.Z.), 3. John v.d. Vel de (B.O.Z.). Klasse 70 tot 77,5 kilo: 1. Rob Franken (B.o.Z.), 2. Frans de Kok (Tholen), 3. Joop Walhout (Tho len), 4. Jan Mulders (B.o.Z.),5. Kees Moeliker (Tholen). Klasse 77,5 en hoger: 1. John Gil lesen (B.o.Z.), 2. Andy v.d. Velde (Tholen), 3. Henk v.d. Zande (Tholen), 4. Arthur Nijssen (St.- M'dijk), 5. Rien van As (Tholen), 6. Tim van Mierlo (Oud- Vossemeer), 7. Evert-Jan de Zeeuw (St.-M'dijk), 8. Chris Bur gers (Oud-Vossemeer). WHS 3 heeft zaterdag het toer nooi van Smerdiek 2 gewonnen. Tweede werd Kruisland 2, derde de organiserende vereniging Smerdiek 2 en vierde Stavenisse 4. Het eigen toernooi van WHS 3 werd een week eerder gewonnen door SPS 2, voor WHS 3, Krab- bendijke en Stavenisse. Een vriendschappelijke partij tus sen WHS 3 en Noad 2 eindigde in een 2-2 gelijkspel na een 2-0 ruststand. De thuisclub had de helft van de basisspelers maar be schikbaar, maar de ouderen bij een veteranentoernooi in Stavenis se waren. Vijf minuten voor het einde stopte scheidsrechter Kees Heijboer ermee na onenigheid over buitenspel, waaruit de gelijk maker ontstond. WHS'er Martin van Bendegom schopte zijn schoen uit, waardoor hij achter de achterlijn ging om zijn schoen vast te maken. Volgens WHS'ers stond een Noad-speler buitenspel, maar scheidsrechter Heijboer vond, dat Van Bendegom nog meetelde omdat die geen toestem ming had om het veld te verlaten. Dat niet iedere scheidsrechter daarvan op de hoogte is, bleek za terdag bij het toernooi in Smer diek, waar arbiter Roodenburg een soortgelijke situatie weer an ders beoordeelde.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 19